Nieuw voorstel voor bioscoop Middelburg Welzij nsraad in Sas van Gent wil meer aan de weg timmeren Plan cliëntenraad GSD Middelburg Verbouwing van de Hulster-Mavo door fusie noodzakelijk Verkoop compostsilo's Valkenisse slaat aan Wegen Kruiningen worden op veiligheid onderzocht Betaald parkeren Zierikzee financieel onaantrekkelijk FNV-Middelburg bezorgd over vergrijzing leden Non-food winkeltjes in Breskens PZC/streek B EN W: GARANTIE NAAR STICHTING Stripauteurs signeren boeken NIET IN COMMISSIE BOUWPLAN BIJ MINISTERIE TACHTIG VERKOCHT IN DRIE WEKEN OOK YERSEKE BETROKKEN Gedeputeerde gaf startsein voor 'vlaggenactie' AMBTELIJKE WERKGROEP IN RAPPORT: JUBILARISSEN GEHULDIGD Raad Middelburg naar zusterstad Vilvoorde (B) Langparkeren Bedr ij fscompetitie badminton van rayon Ylissingen 22 JAARVERSLAG VOOR IEDEREEN VRIJDAG 3 APRIL 1987 MIDDELBURG - Burgemeester en wethouders van Middelburg willen niet de besloten vennootschap Estra de maar de Stichting Filmtheaters Middelburg een financiële garantie geven voor het openen van een bio scoop in het vroegere Electrotheater aan de Markt. Met het nieuwe voorstel, dat maandag 13 april wordt behandeld door de Mid delburgse gemeenteraad, komt het college tegemoet aan bezwaren van een aantal raadsfracties. Ook wethou der van financiën A. Bergshoeff (CDA) zag niets in de eerste opzet. B en w gaan ervan uit, dat de Stichting Filmtheaters Electro voor tien jaar huurt van Estrade. De batige saldi moeten worden gebruikt voor het ver vroegd aflossen van de geldlening, die nodig is voor het verbouwen en inrich ten van het theater. De plannen voor de bioscoop aan de Markt stonden oorspronkelijk op de raadsagenda van 16 februari. Toen ging een meerderheid van b en w er nog vanuit, dat de financiële risico's van Estrade (een bedrijf van de Mid delburgse horeca-ondernemers Rijn en Petiet) zouden worden gedekt door de gemeente. Een aantal fracties - waaronder CDA en PvdA - wilde nade re gegevens over de financiën van de bv. B en w lieten vervolgens de dis trictsaccountant van de Vereniging Nederlandse Gemeenten de aanvraag 'doorspitten'. Omdat de tijd dringt, ging het college ook een aantal andere oplossingen na. De Stichting Filmtheaters denkt een geldlening van f220.000,- nodig te heb ben voor het aanpassen van het ge- MIDDELBURG - De ajuteurs Martin Lodewijk en Peter de Smet signeren zaterdag 11 april tussen 14.00 en 17.00 uur in stripboekenwinkel 'Het Perron' in Middelburg. Populaire stripfiguren van hen zijn agent 327 en de Generaal. Martin Lodewijk is verder bekend van de strips Storm van Don Lawrence, Johnny Goodbye en Matt Marteau. Peter de Smet tekende onder meer Jo ris P.K. en Otto, Olivier en Oscar. bouw, waarin nu een antiekhal is ge vestigd. B en w willen dat de gemeente de aflossing van dat bedrag 'in begin sel' garandeert. Ze geven de voorkeur aan deze vorm „omdat hierdoor een rechtstreekse relatie met de bioscoop exploitant wordt gelegd en een duide lijke en overzichtelijke constructie on tstaat", een oplossing die trouwens ook wordt aanbevolen in het rapport van de VNG-accountant. De raad neemt over enkele weken uitsluitend een principe-beslissing. Het besluit over de lening volgt later. SAS VAN GENT De stichting Wel- zijnsraad Sas van Gent wil wat meer aan de weg timmeren. Alle inwoners van de gemeente Sas van Gent krijgen daarom vandaag het jaarverslag 1986 van de raad in de brievenbus. De welzijnsraad vindt dat zijn werk zaamheden bij de inwoners van Sas van Gent niet genoeg bekend zijn. Daarom zijn de dingen die zijn bereikt en de plannen eens voor de medebewo ners op een rij gezet. „We willen de mensen meer bij het welzijn betrek ken, bewuster maken", aldus M. Ver- eecken. de secretaris van de stichting. Samen met vice-voorzitter E. van Meersch en bestuurslid T. Spuesens somt hij enkele successen van de stich ting op. Zo wordt de Witte Wijk nu echt een woonerf. De voorzieningen stonden er al langer, maar de automobilist was tot nu toe niet officieel verplicht zijn snelheid aan te passen, aldus de wel- zijnsgroep. Ook komen er nu drempels in de Europalaan en bekijkt Rijkswa terstaat de mogelijkheid van een veili gere opstelstrook bij de brug bij Sluis kil. aldus de raad. De stichting Welzijnsraad volgt ook nauwkeurig wat er op milieugebied ge beurt. De rapporten over stofconcen- traties in de gemeente worden nage plozen. Een beroep van de welzijns raad tegen gipsstortingen van de glas- MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn voor het instellen van een cliëntenraad bij de gemeentelijke sociale dienst, zodat ook de 'gebruikers' een vorm van in spraak krijgen. Het college voelt ech ter niets voor een voorstel van GSD- directeur L. Vorthoren om een verte genwoordiger van deze raad te benoe men tot lid of adviserend lid van de commissie sociale zaken. Voorlopig zullen alleen de verslagen ter inzage worden gelegd voor de commissiele den. Die gingen daar donderdagavond - zij het enigszins aarzelend - mee akkoord. Het PvdA-raadslid ir. N. Oskam zei er geen enkel bezwaar tegen te hebben als iemand van de cliëntenraad zitting neemt in de commissie sociale zaken. Hij kan zich wel voorstellen, dat zo'n vertegenwoordiger geen stenmrecht heeft maar alleen meediscussieert. Zijn CDA-collega E. van Brummelen- van Willigen stond achter b en w. Zo lang het lidmaatschap van 'buiten staanders' van Middelburgse commis sies een punt van discussie is. moet hun aantal niet worden opgevoerd. Voor haar VVD-collega J. van Dijk- Sturm is lidmaatschap van belangen groeperingen principieel uit den boze. omdat het de besluitvorming en de discussie zou beïnvloeden. Dat deze clubs worden gehoord vindt ze vanzelf sprekend. Uiteindelijk moeten de raadsleden echter besluiten nemen. Tijdens een 'rondje inspraak' pleitte actievoerder Ton Besselink voor een subsidie van 1250,- (of, als het niet an ders kan, 750,-) per jaar aan de orga nisatie 'Mannen in de bijstand', die uit keringsgerechtigden voorlicht. De commissie deed donderdag geen uit spraak, al voelen de meeste fracties wel voor een vorm van steun aan zowel de cliëntenraad als de belangenorga nisaties van uitkeringsgerechtigden. HULST Het bestuur van de katho lieke mavoschool 'Het Ravelijn' in Hulst heeft bij het ministerie van on derwijs en wetenschappen een plan voor een ingrijpende verbouwing van het schoolgebouw aan de Hulster Zandstraat ingediend. Het huidige gebouw is te klein om alle vijfhon derd leerlingen van de nieuwe school te herbergen. Het bestuur hoopt nog dit jaar van de minister toestemming te krijgen oim de school uit te brei den. Met ingang van 1 augustus van dit jaar houden de Sint-Joseph- en de Sint- Clemens-mavo in Hulst op zelfstandig te bestaan. Op die datum is de fusie tussen beide scholen officieel een feit. In het afgelopen jaar hebben de direc ties, verschillende commmissies en vaksecties de plooien voor de fusie al vereffend. Omdat de verschillen tus sen beide scholen niet zo groot waren, konden de hoofdzaken vrij soepel gere geld worden. Het grootste probleem vormt echter nog de huisvesting. Op het moment herbergen beide scholen zo'n 550 leerlingen. De lessen worden gegeven in het gebouw aan de Zand straat en dat aan de Grote Markt m de Reynaertstad. De brugklasleerlingen wil het schoolbestuur met ingang van het schooljaar 1987 88 onderbengen in het pand aan de Zandstraat. Het is de bedoeling dat daar uiteindelijk alle mavo-leerlingen in Hulst worden on dergebracht. In afwachting van de ver bouwing blijft een deel van de scholie ren les volgen in de locatie aan de Gro te Markt. Naast een aantal nieuwe leslokalen voorziet het bouwplan, dat ontworpen werd door een commissie onder lei ding van mavo-docent R. Mahu, in vier vaklokalen voor biologie, natuur- en scheikunde, handvaardigheid en com- puterkunde. 'Het Ravelijn' komt voort uit twee scholen, die van oudsher in Hulst het fabriek in de Poelpolder wordt 18 mei behandeld. De zeven mensen in de raad zoeken ook actief naar oplossingen. Zo heb ben zij voorgesteld bij drie afgekeurde bassins van de Suikerunie bomen te planten. Die bomen kunnen dan die nen als stofopvangers, geluiddempers en verfraaiing van het aanzicht. Bij dit soort plannen wordt altijd advies ge vraagd aan deskundigen zoals het Zeeuws Landschap of in dit geval Staatsbosbeheer. „Die wijzen ons dan bijvoorbeeld weer op subsidiemoge lijkheden", aldus Van Meersch. De stichting viert volgend jaar haar tweede lustrum en hoopt door meer bekendheid aan haar activiteiten te geven meer mensen enthousiast te maken om mee te werken. Het vroegere Electrotheater aan de meenteraad akkoord gaat- opnieuw Middelburgse Markt, bioscoop wordt. dat -als de ge- KRUININGEN - In Kruiningen en Yerseke wordt binnenkort een begin gemaakt met een onderzoek naar de verbetering van een aantal wegen. Daarbij gaat het in Kruiningen om de Hoofdstraat/Edisonstraat en Slot- straat en in het dorp Yerseke om de traverse Kerkplein/Vierstraat en de verbinding Molenlaan/Marijkelaan. Het onderzoek vloeit voort uit het vo rig jaar verschenen rapport over de verbetering van de verkeersveiligheid in Reimerswaal en klachten van om wonenden. Voorlopig is een bedrag van 40.000 gulden uitgetrokken voor de werkzaamheden van de werkgroep. Op basis van het rapport is een actie programma opgesteld waarin het col lege pleit om de aanbevelingen van de werkgroep stuk voor stuk aan te pak ken. Als eerste zal de doorgaande rou te door Kruiningen worden aange pakt, nadat de middenstand, scholen en omwonenden een scala van klach ten indienden bij de gemeente. Daar bij ging het vooral om het zware ver keer, zoals bussen en landbouwwa- gens, die trillingen zouden veroorza ken. Een andere klacht was dat er met te grote snelheden door het dorp wordt gereden. Met het aantrekken van een aantal ex terne deskundigen, die over de juiste apparatuur beschikken, hoopt de ge meente Reimerswaal gerichte maatre gelen te kunnen nemen. Daarnaast zal een ambtenaar zich tijdens het één maand durende onderzoek bezighou den met het visueel observeren van het verkeer. De ongevallenstatistiek wijst in ieder geval niet uit dat de ver binding door het dorp als gevaarlijk te boek staat. Pas als het onderzoek is af gerond zal bekeken worden of het bij voorbeeld noodzakelijk is om de aan duiding 'bebouwde kom' te verster ken, het wegdek aan te passen of maat regelen te nemen die de snelheid terug dringen. Tegelijkertijd met het onderzoek in Kruiningen, zullen in Yerseke de Vier- straat en het Kerkplein nader worden bekeken. De middenstand heeft zich in een brief aan het Reimerswaalse col lege nogal eens kritisch uitgelaten over de verkeerssituatie in het cen trum van het vissersdorp. In het onderzoek zal worden voortge borduurd op de bevindingen van twee Nijenrode-studenten die meenden dat Yerseke meer moet worden verkocht als toeristisch produkt. Zo moet meer gelegenheid komen voor terrassen en parkeergelegenheid, die nu nog lang niet optimaal is. Een stagiair van de Tilburgse verkeersacademie zal zich in augustus bezighouden met de uit komsten van het onderzoek. KOUDEKERKE De gemeente Val kenisse heeft in drie weken tijd tach tig compostsilo's verkocht. Dit aantal overtrof alle verwachtingen, zo zei een woordvoerder donderdag. Vorige maand ontvingen alle inwoners van Valkenisse een brief van de gemeente. In deze brief werd hen voorgesteld een compostsilo te kopen die gedeel telijk gesubsidieerd zou worden door de gemeente. Een silo kost 120 gulden. Valkenisse betaalt hier veertig gulden van. Ook neemt ze de bezorgkosten van een tientje voor haar rekening. Tegelijker tijd met de brief ontvingen de inwo ners een folder. Hierin werd uitgelegd wat composteren is. Samengevat bete kent het dat mensen organisch afval, zoals groente-, tuin,- fruit- en keuke nafval bewaren in een speciaal hier voor bestemde grote vuilnisemmer, de compostsilo. Bacteriën en schimmels ARNEMUIDEN - „Zeeland kan er van verzekerd zijn, dat in 1990 voor wat de waterwerken betreft alles écht veilig is". Dat zei gedeputeerde J. D. de Voogd donderdagavond in het Surf centrum in Arnemuiden ter gelegen heid van de 'Lions-vlaggenactie', waarvoor hij het startsein gaf. De gedeputeerde - net terug uit 'Den Haag' - had daar de garantie gekregen dat onder meer de Vlissingse Vissers haven en de Zeedijk bij Westkapelle in 1990 gerealiseerd zouden kunnen zijn. De 'Vlaggenactie-Zeeland' is een ini tiatief van de Lions Club Goes, die ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan bijdragen wil leveren aan onder meer het Lions-Drugsproject, oogpreventie in Noord-Sumatra, Foster Parents en scholenbouw in Nigaragua. „Het idee om een vlaggenactie op touw te zetten was eigenlijk vrij sim pel", legt één der initiatiefnemers, de heer J. A. M. Buysrogge uit. „Bij de in gebruikneming van de Oosterschelde- werken hingen er nogal wat vlaggen 'Zeeland Veilig'. Tenminste, bij de ope ning. Na afloop was een groot aantal verdwenen. Souvenirjagers. Wij zijn er in geslaagd nog 500 van die vlaggen te bemachtigen en tegen betaling van een bepaald bedrag kan met in het be zit komen van zo'n - toch unieke - vlag en kunnen wij die projecten onder steunen". Gedeputeerde De Voogd opende ook de expositie van de Goese kunstena res Rie Baauw. Deze expositie, die tot augustus in het surfcentrum is te zien, bestaat uit aquarellen en olieverfschil derijen met als thema 'Zeeland, water en wolken'. ZIERIKZEE Invoering van betaald parkeren in het centrum van Zierik zee kan een nuttige bijdrage leveren aan de verbetering van de huidige verkeers- en parkeersituatie. Maar het valt nog te bezien of de daaraan verbonden voordelen opwegen tegen de financiële lasten voor de gemeen tekas. Een ambtelijke werkgroep van de ge meente Zierikzee geeft dit b en w in overweging, in een onderzoeksrapport over de wenselijkheid, mogelijkheden en technische personele en financiële gevolgen van invoering van betaald parkeren in de Zierikzeese binnen stad. Het invoeren van een dergelijke maat regel lijkt voorshands nadelig uit te pakken voor de gemeentekas. Want volgens de werkgroep moeten de tota le lasten van betaald parkeren worden mavo en vroeger het mulo onder wijs verzorgden. De jongens-(Cle- mens) en meisjes(Joseph)-school von den elkaar vorig jaar op bestuurlijk gebied, nadat het voortbestaan van beide scholen door de zogenaamde Hef-vo-nota bedreigd werd. Ondanks het feit dat beide scholen voldoende leerlingen telden om een opheffing in de nabije toekomst te trotseren, be sloten de besturen vorig jaar toch om te fuseren. Er werd een prijsvraag uit geschreven en daaruit rolde 'Het Ra velijn' als de nieuwe benaming voor de school. In de nieuwe school zal, volgens de di rectie, de begeleiding van de indivi duele leerling een erg belangrijke fac tor vormen. Elke klas krijgt een men tor toegewezen die nauwgezet de ont wikkeling en prestaties van de leerlin gen gaat volgen en hierover intensief contact met de ouders zal onderhou den. Doordat de fusie de school danig heeft vergroot, biedt 'Het Ravelijn' de leer lingen meer mogelijkheden in de keu ze van vakken voor het examenpak ket. Alle combinaties kunnen nu wor den aangeboden, waardoor de door stroming naar alle soorten van ver volgonderwijs kan worden gewaar borgd. „De Hulsterse mavoscholen worden wel eens als strenge scholen omschreven", stellen de directieleden- in een persbericht. „Wij zijn daar niet ongelukkig mee. gewoon omdat je bij het werken met jonge mensen ook ge rust eisen mag stellen. De wereld waar in de leerlingen later terechtkomen ziet er beduidend anders uit dan de ro- zegeur van de discospots en de mane schijn van de Bounty-reclame. Het be drijf of instelling waarin men later te rechtkomt, heeft ook zijn 'huisregels' en een school functioneert alleen als iedereen zich aan een aantal noodza kelijke, belangrijke afspraken houdt", aldus de schoolleiding. V.l.n.r. P. Bravenboer (40 jaar), J. de Ruijter (50), M. districtsbestuurder G. Deleij. van de Weel (25), J.C. Poerstamper (60), C. Blokpoel (70), MIDDELBURG - De vergrijzing binnen de vakbond FNV stond op de afdelingsvergadering van de indus triebond in Middelburg centraal. Belangrijkste vraag was donder dagavond hoe nieuwe en vooral jon ge leden aan te trekken en deze ook binnen de gelederen te houden. Groot applaus was er voor afdelings bestuurder D. Dons, die er geen doekjes omwond: „Het heeft geen zin vakbondsdiensten aan te bieden aan niet-leden. Zij komen toch niet. Je moet tegen hen nee durven zeg gen en je richten op de eigen leden." Distriqtsbestuurder G. Deleij denkt daar anders over. Hij vindt dat de in dustriebond FNV zich meer op het individu moet richten. „Leden vra gen meer en meer om materiële din gen. Het is niet langer vanzelfspre kend lid te worden van de vakbond, daarom moet de bond zich beter pro fileren." Deleij ziet vooral proble men bij de instroom. De FNV heeft volgens hem de afgelopen jaren een sterk defensief beleid gevoerd. „Door de afname van de werkgele genheid was het vooral gaten stop pen en was er weinig oog voor de toe komst." Daarin komt volgens de dis trictsbestuurder verandering. De bond heeft veel projecten waarin aandacht is voor verjonging. „De manier waarop is nog niet helemaal duidelijk maar de FNV moet zich meer richten op het individu. Daar na kan er weer naar het collectief ge keken worden om zo de daden kracht bij te zetten. De Middelburgse afdeling deelt min der in de landelijke malaise. De dui zend leden grens is het afgelopen jaar overschreden. De avond stond donderdag ook in het teken van de jubilarissen. Er werden elf leden ge huldigd die 25 jaar lid zijn, negentien die reeds veertig jaar lid zijn, twee met een vijftigjarig lidmaatschap en vier met een zestigjarig. De heer C. Blokpoel kreeg een speldje omdat hij zeventig jaar lid is van de FNV. veranderen het afval in een aardachti ge massa: compost. Na drie maanden is dit een goede meststof voor de tuin geworden. In de brief stelt burgemeester W. j Plomp dat composteren financiële voordelen heeft. „Wanneer wij mindet afval wegbrengen, worden onze kosten voor de vuil verwij dering lager. En n hoeft voor uw tuin geen compost meer te kopen." In eerste instantie besloot het college zestig silo's te subsidiëren. Nu de be langstelling groter is dan verwach; heeft de gemeente besloten alle bestel lingen die voor 14 april binnen zijn te leveren voor een bedrag van 80 gulden MIDDELBURG De gemeente raad van Middelburg brengt morgen (zaterdag) een bezoek aan de Belgische zustergemeen- te Vilvoorde. De reis is een ant woord op een uitstapje van de Vilvoordse raadsleden naar Middelburg, eind vorig jaar. De gasten uit de Zeeuwse hoofd stad worden omstreeks elf uur ontvangen op het stadhuis. Daarna brengen ze een bezoek aan de bejaardenflats en het ou- derenhome 'Ter Linde'. Om 13 uur is er een lunch. Het middag programma bestaat uit excursies naar de nieuwe stadslokalen aan het Portaelsplein, de stadsge- bouwen van het Tuchthuis, de sociale woonwijk Houtem en de wijk Koningslo. Voor 16 uur is er een bezoek gepland aan de abdij en de abdijkerk van Grimbergen. De reis wordt besloten met een maaltijd. geraamd op 191.000 gulden, waar bij een tarief van een kwartje per kwartier een opbrengst van 151.000 gulden tegenover staat, zodat het exploitatie overzicht een nadelig saldo van 40.000 gulden te zien geeft. Bij de berekening is uitgegaan van het plaatsen van par keerautomaten aan het Havenplein en Beddeweeg, en van parkeermeters aan de Balie, Nieuwe Bogerdstraat, Schuithaven, Poststraat en Oude Ha ven. Uitgangspunt van het onderzoek is het gegeven, dat met invoering van be taald parkeren wordt nagestreefd de parkeercapaciteit in het centrum zo ef fectief mogelijk te benutten. „Ener zijds in het belang van de gebruikers en anderzijds de functies van de bin nenstad". In dit verband ziet de ambtelijke werk groep betaald parkeren met name als een parkeermaatregel, en zodanig als onderdeel van een totaalbeleid voor de verkeersregulering in de binnenstad. En volgens de werkgroep zou het dan ook niet juist zijn betaald parkeren uit financiële overwegingen in te voeren. Overigens wordt daaraan onmiddel lijk toegevoegd, dat de verhouding tussen opbrengsten en kosten een be langrijke, zo niet doorslaggevende, rol bij de besluitvorming kan spelen. Vastgesteld wordt dat invoering van betaald parkeren het euvel van lang parkeren in de binnenstad aan ban den kan leggen. Overigens is de werk groep ook van oordeel dat het parke ren hoofdzakelijk problemen in het centrum veroorzaakt in de periode van mei tot november. „In de overige maanden zijn die problemen beperkt tot piekdagen". Tevens maakt het rapport nog duide lijk dat uitsluitend invoering van be taald parkeren op termijn niet vol doende zal zijn. „Want daarnaast zul len ook andere structurele maatrege len genomen moeten worden om par keren waar dat niet is toegestaan te verhinderen, in het belang van onder andere het legaal parkeren en de ver- keersdoorstroming". De werkgroep gaat uit van het aanstel len van één fulltime parkeercontro- leur, één parttimer voor twintig uur ge durende het gehele jaar en één partti mer voor zes maanden (mei tot en met oktober). B en w hebben in eerste instantie de verkeerscommissie gevraagd aan de hand van de rapportage van de werk groep een oordeel over het eventueel invoeren van betaald parkeren te ge ven. Het onderwerp komt maandag avond 6 april aan de orde in de openba re commissievergadering in het stad huis (aanvang 19.30 uur). Tevens be spreekt de commissie een nota van ge meentewerken voor reconstructie van de Lange Nobelstraat. Uitgangspunt is een scheiding te krijgen tussen voet gangers en verkeer. En daarvoor zijn drie varianten uitgedacht, waaruit de verkeerscommissie een keuze kan ma ken. BRESKENS Op het Spuiplein ii Breskens komen drie non-food win keltjes. Leenhouts Aannemingsbe drijf uit Sluis is ingegaan op het ulti matum van de gemeente Oostburg, Het gemeentebestuur vond dat dt bouwplannen voor het perceel Spui plein 13-15, waar nu nog het pand van de oude snoepfabriek van Luteijn staat, veel te lang op zich lieten wach ten. LAB heeft nu plannen ingediend Het winkelconcern Schuitema treedt op als projectontwikkelaar. Volgens Van Wamelen van de afdeling j projectontwikkeling van Schuitema is het Spuiplein een zeer interessantwin-j kelgebied. „Nu zijn er echter nog veel horeca-bedrijven gevestigd. Wat ancle-'1 re winkels in dit gebied is zeer wel kom." Voor de winkelruimte hebben zich al verschillende belangstellenden gemeld. In de plannen die bij de meen te Oostburg zijn ingediend gaat het om drie winkeltjes. Van woningen boven de winkels, zoals eerder werd geopperd, is geen sprake meer. Om ondernemers te interesseren voor de nieuwe winkels heeft Schuitema een financiële bijdrage toegezegd als tegemoetkoming in de huurovereen komsten. Van Wamelen wilde niet meedelen hoe hoog het bedrag was, maar het Oostburgse raadslid A. Le grand wist woensdag na afloop van de vergadering van de commissie open bare werken te melden dat het zoo gaan om een bedrag van 50.000 gulden Maar, zo voegde hij er later aan toe, „Ik heb dat bij geruchte vernomen." Met de plannen van LAB en Schuite ma is de pas afgesneden voor de super marktketen Jac. Hermans, die ook grote belangstelling voor een vesti ging aan het Spuiplein had. Schuite ma houdt zich niet alleen met project ontwikkeling bezig, maar is tevens ei genaar van de Mikro Markt-winkels. In Breskens is een Mikro Markt. De bij drage van Schuitema is echter geens zins bedoeld om de concurrent uit Breskens te weren, zo verzekert Van Wamelen. „De projectontwikkeling staat volledig los van de supermark ten." Bedrijfsleider B. Ingels van de Mikro Markt in Breskens is niet onte vreden met het verloop van de gebeur tenissen. „Ik weet dat Schuitema be zig is met het Spuiplein. Voor mij is hetl in ieder geval een goede zaak dat er geen andere supermarkt komt." VLISSINGEN - In de eerste klas van de bedrijfsbadmintoncompetitie was het Hoechst team gebrand om deze laatste return van dit seizoen tegen de nog ongeslagen koploper PZEM te winnen. In de vorige wedstrijd verloor Hoechst met 5-7. Deze keer wist dit team via een belangrijke dames-dubbel de PZEM te verrassen met een overwin ning van 7-5. In de tweede klas verloor het PGV-team van het Spoorwegen team 2. Zowel de heren als de dames- dubbel waren even sterk en eindigden in een gelij ke 1 -1 standMaar via de ge- mengd-dubbels haalden de Spoorwe gen hun winst binnen. Zowel in de eerste als de tweede klas zijn de seizoen-kampioenen bekent Voor de eerste klas is dit het PZEM team en voor de tweede klas het Hoechst 2-team. De beschikbaar stelde wisseltrofee wordt op 2 mei a.s tijdens het jaarlijkse bedrijfsbadmin tontoernnooi in de Kaasboer te Bigge kerke uitgereikt. Gelijktijdig zullen de promotie en verdere uitbreiding van de competitie worden bekend maakt. Laatste uitslagen: le klas: Hoechst-PZEM 7-5. 2e klas: PGV-SSVW 2 2-10, Mobuco- Lammers caf.-t. 3-9, ZOC-sv LVV 8-4. Stan den: le klas: 1. PZEM 10-28,2. Hoechst 10-21 3. NON 10-24,4. SSVW 10-20, 5. SV LVV 10-11 6. Onze Vloot 10-10. 2e klas: 1. Hoechst 212- 29, 2. Lammers Caf. 12-29, 3. ZOC 12-28,1 SSVW 2 12-27,5. PGV12-25,6. SV LVV 2 12-16- 7. Mobuco 12-14. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 22