Mdgo-school Goes heeft kans op nieuwe afdeling Technische kennis in Doel momenteel groter dan ooit Partij hormoon-runderen Heikant nog spoorloos Nieuw kappersdiploma niet erkend, MDGO-opleiding in Goes in gevaar PZC/ provincie EMORANDUM NAAR MINISTER SMIT Tekort dreigt aan fysio therapeuten in jaar 2000 Uitgave boek met Zeeuwse verhalen eind mei in Goes Rommelmarkt Magirus '31 Middelburg m Grote manifestatie vlasdagen Heikant L. Wille nieuwe directeur ZDASG VOORLICHTER KERNCENTRALE: Geslaagden aan maritiem instituut 19 Overleg SPORT EN BEWEGEN Verharding VEEHANDELAAR VOORGELEID Kamercommissie Verantwoord RIJDAG 3 APRIL 1987 erkgevers: veren uur der dan WOV MIDDELBURG Een vaste Westerschelde-oeververbinding is goedkoper dan instandhou ding van de twee bestaande veerverbindingen. Met die nadrukkelijke hint, gebaseerd op een 'globale indicatieve berekening', hebben drie in Zeeland opererende ondernemersorganisaties zich tot minister Smit-Kroes gewend. Handhaving van de twee veerverbin dingen gedurende 25 j aar kost volgens de ramingen van de werkgevers 2,3 miljard gulden. Met de exploitatie van een WOV gedurende eenzelfde periode zou, afhankelijk van de rentestand, zo'n 1,8 tot 2,1 miljard gulden zijn ge moeid. „Derhalve", zo concluderen de ondernemersorganisaties, „is aanleg nu te prefereren boven doorgaan met de veerverbindingen. Het verschil is zodanig dat zelfs tegenvallers als hoge rentestanden of overschrijding van in vesteringskosten (met bijvoorbeeld 10 tot 30 procent) zonder financiële risi co's blijven". De berekeningen zijn in de vorm van een memorandum naar de minister ge stuurd. Ook het dagelijks provinciebe stuur heeft er een afschrift van ontvan gen. De bijbehorende brief is onderte kend door de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging Zeeland, het Verbond van Nederlandse Onderne mingen Zeeland en de Kring van HEIKANT De Zeeuws-Vlaamse Vlassersbond heeft besloten om in na volging van de in 1977 en 1982 gehou den vlasdagen ook deze zomer een grote manifestatie op touw te zetten die in het teken staat van het land bouwgewas vlas. Dit evenement zal deze zomer vrijdag 3 juli gehouden worden in en om mane ge Heikant in het gelijknamige grens dorp. Het programma omvat onder meer een rondrit langs de vlasvelden in Zeeuwsch-Vlaanderen, een tentoon stelling van machines die gebruikt worden bij de teelt en oogst van vlas, alsmede vlasprodukten en een wed strijd die te maken heeft met vlas of lijnzaad. Voorts wordt er voorafgaand aan het evenement in juli een vlas- teeltwedstrijd gehouden in Zeeuwsch- Vlaanderen. Tijdens de manifestatie in Heikant wordt verder het 60-jarig bestaan van de vlassersorganisaties in Zeeuwsch-Vlaanderen herdacht, het precieze programma wordt binnen kort door de Vlassersbond bekend ge- aakt. VLISSINGEN - De heer L. Wille is per 1 augustus tot directeur van de Zeeuwse dag- en avondscholen ge meenschap (ZDASG) benoemd. Hij volgt in die functie ir. P. Hupkens op, die dan vervroegd uittreedt. Wille (38) is sinds 1 februari 1981 adjunct-di recteur op de ZDASG. Voor die tijd was hij leraar wiskunde op de Rijks scholengemeenschap Wilhelmina in Oostburg. Het bestuur van de ZDASG koos don derdag unaniem voor de adjunct-di recteur. In totaal hadden twee kandi daten de selectieprocedure overleefd. Wille sprak tijdens de bestuursverga dering de hoop en de verwachting uit dat hij op een goede samenwerking met de leerkrachten en het bestuur mag rekenen. MIDDELBURG De actie van de Middelburgse brandweer om een brandweerwagen, die vele jaren in de Zeeuwse hoofdstad is gebruikt, weer terug te krijgen, heeft al 30.000,- opgebracht. Zaterdag moet met een rommel markt en bazaar de laatste 15.000,- in het laadje komen om het aankoopbedrag van 45.000,- op tijd bij elkaar te krijgen, waarmee de 56 jaar ou de brandspuit Magirus naar Middelburg kan worden be haald. De brandweerlieden zijn al gerui me tijd in de weer om allerlei za ken voor de rommelmarkt bijeen te krijgen. Meubelen, kleding, een 100 jaar oude lintzaag en al lerlei huishoudelijke attributen behoren tot de spullen die zater dag worden aangeboden. Tevens zijn ervoor toneelclubs of sportverenigingen vijftig brancards te koop. Op het kazerneterrein aan de Looierssingel in Middelburg want daar wordt de rommel markt/bazaar gehouden zullen ook enkele stalletjes worden op gesteld waar een drankje en een hapje kunnen worden genuttigd. Kinderen kunnen er paardrijden, er is een rad van avontuur en een draaiorgel. Na afloop de rommelmarkt be gint 's morgens om acht uur en duurt tot drie uur 's middags zal penningmeester J. A. van Moolenbroek het eindbedrag be kend maken. „Mocht het streefbedrag van 45.000,- niet worden gehaald, zal de stichting verplichtingen moeten aangaan om een en an der doorgang te laten vinden", want het historisch blusvoertuig 'moet' terug naar Middelburg ko men, vinden de organisatoren. Op bevrijdingsdag 5 mei dus willen de organisatoren de Magi rus samen met de burgerij feeste lijk inhalen. Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De werkgevers benadrukken in hun memorandum dat Zeeuwsch-Vlaande ren door de aanwezigheid van de Wes- terschelde en de invloed van de lands grens nog steeds een eiland is. Daar door, zo stelt men, is het 'bijna onmo gelijk' bedrijven aan te trekken en zul len bestaande activiteiten op wat lan gere termijn ineenschrompelen, tenzij een betere Westerschelde-verbinding tot stand komt. De ondernemersorganisaties wijzen erop dat Zeeuwsch-Vlaanderen een re latief hoge bijdrage levert aan de na tionale economie. Men vindt dat mi nister Smit-Kroes daar rekening mee moet houden bij het vaststellen van de benodigde rijksbijdrage. De werkge vers vinden het in ieder geval 'niet ac ceptabel' wanneer minister Smit- Kroes de rijksbijdrage al bij voorbaat aan een maximum bindt. „Het voor zien in adequate verbindingen over de Westerschelde is primair een verant woordelijkheid voor de Rijksoverheid, nu en in de toekomst. Een reële rijks bijdrage voor deze verbindingen moet uitgangspunt van overleg zijn". Aanleiding tot het versturen van het memorandum is het overleg dat de minister op woensdag 8 april met het dagelijks provinciebestuur voert. De ondernemers gaan er van uit dat dan knopen worden doorgehakt. Ze wij zen de minister erop dat het rijk voor lopig louter voordeel heeft van de bouw van een WOV. Zo zal het rijk BTW-afdrachten en vennootschaps belasting ontvangen, hoeven minder werkloosheidsuitkeringen te worden gedaan en vervalt het onderhoud van de aanleginrichtingen voor de veren. Bij de berekening van de kosten van de veerdiensten zijn de ondernemers organisaties er vanuit gegaan dat in de periode 1990-2016 vier dubbeldeksbo- ten en één enkeldekker vervangen die nen te worden. Daarmee zou in totaal 572 miljoen gulden gemoeid zijn. Bij de ramingen voor de WOV gaan de werkgevers uit van een investering van 655 miljoen gulden en rentekosten van 575 tot 855 miljoen. De onder houdskosten raamt men op 270 mil joen gulden. Verder is rekening gehou den met personeelskosten (129 mil joen), exploitatie van een voetveer Vlissingen-Breskens (105 miljoen), af schrijving veren (57 miljoen) en wacht geld voor PSD-personeel (25 miljoen). Bij een rentestand van 6,75 procent zou de WOV in totaal ruim 1,8 miljard gulden kosten, bij een rentestand van 8 procent ruim 1.9 miljard en bij een rentestand van 10 procent bijna 2,1 miljard. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De kansen op vestiging van een afdeling sport en bewegen aan de Goese school 'Ter Welle' voor christelijk middelbaar dienstverle- nings- en gezondheidszorg-onderwijs (mdgo) zijn flink toegenomen nu een commissie staatssecretaris N. Gin jaar-Maas (onderwijs) heeft geadvi seerd zo'n opleiding niet in het noor den des lands op te zetten. De commissie onder leiding van oud minister F. H. P. Trip meent dat een tweede afdeling sport en bewegen in het noorden - er is er al een in Heeren veen - leidt tot een tekort aan stage plaatsen en daarom moet worden ont raden. Zij wijst er op dat vestiging in het zuidwesten van het land de beste oplossing is, omdat dit de minste scha de berokkent aan de positie van de be staande vier afdelingen (Sittard, O ver veen, Arnhem en Heerenveen). Ook is het stage-aanbod in die regio het grootst. Als mevrouw Ginjaar het advies over neemt ziet het er gunstig uit voor Ter Welle. Directeur J. J. Ruster laat we ten dat zijn scholengemeenschap de enige van protestants-christelijke sig natuur in zuidwest-Nederland is die een aanvraag voor een afdeling sport en bewegen heeft ingediend. Er loopt ook een aanvraag van de ge meentelijke mdgo-school in Vlissin- gen, maar als Ginjaar die zou honore ren zou zij afbreuk doen aan een even wichtige spreiding over het land naar gezindte, meent Ruster. Er zijn name lijk al twee openbare afdelingen (Arn hem en Overveen), maar er bestaat nog geen protestants-christelijke. De andere opleidingen zijn rooms-katho- liek (Sittard) en algemeen bijzonder (Heerenveen). Aanleiding tot het instellen van de commissie was de kritiek van een Tweede Kamermeerderheid op de toevoeging aan het Plan van Scholen van een afdeling sport en bewegen aan een protestants-christelijke scho lengemeenschap in Eelde. Goes heeft de aanvraag gelijktijdig met Eelde in gediend. Als de Zeeuwse aanvraag wordt gehonoreerd gaat het Rijk de nieuwe opleiding op z'n vroegst vanaf volgend jaar bekostigen. m. SfB De kerncentrales in Doel, België. DOEL „De veiligheid in Doel in het geding? Ach kom, de afgelopen jaren is er nog nooit zo veel tech nisch hooggeschoold personeel in de vier centrales aanwezig geweest. De technische know-how die we momenteel in Doel in huis hebben is nog nooit zo groot geweest". Voor lichter Patrick de Vos van de Belgi sche energiemaatschappij EBES laat er geen twijfel over bestaan. De kerncentrales in Doel zijn en blij ven - ondanks de stakingsacties van een meerderheid van het perso neel - veilig. „Kijk, het is natuurlijk begrijpelijk dat tegenstanders van nucleaire energie het arbeidsconflict aangrij pen om ons als elektriciteitsbedrijf dat kernreactoren gebruikt voor de energie-opwekking in een kwaad daglicht te stellen. Dat is duidelijk, maar of het terecht is betwijfel ik. In de vier centrales in Doel zijn de afge lopen dagen zo'n 70 kernspecialisten aan het werk geweest. Een deel van hen is afkomstig van het ingenieurs bureau Tractobel, dat indertijd nauw betrokken was bij de bouw van het kernenergiepark. Het gaat hier om mensen die normaal gespro ken voor een deel de opleidingen aan nieuw personeel verzorgen", verdui delijkt de EBES-woordvoerder. Beweringen van de Zeeuws-Vlaam- se en Vlaamse anti-kernbewegingen als zouden die mensen zonder de vereiste bevoegdheidsverklaringen aan het werk zijn, worden door De Vos afgedaan als 'klare onzin'. „We hebben het hier over mensen die niet alleen ervaring opgedaan hebben met simulatoren, maar ook gewerkt hebben in en met echte cen trales. Al die mensen beschikken over de vereiste papieren en een be hoorlijke praktische ervaring", zegt De Vos. Voorzitter John Bogaert van Gazel- co, een bond binnen de ABVV, be twijfelt dit, evenals kernactivist Homme Jansma van de Verenigde Actiegroepen voor Kern Stop (VAKS). „Uit de resultaten van een door ons ingesteld onderzoek en uit onze contacten met werknemers in Doel is gebleken dat er wel degelijk onbevoegd personeel werkzaam is in de centrales op dit moment", be nadrukt de kernactivist. Bogaert heeft bedenkingen bij de zware mentale druk waaraan het personeel, dat de afgelopen tien da gen de centrale draaiende heeft ge houden, is blootgesteld. „Die men sen hebben de laatste twee weken non-stop op het EBES-terrein ver toefd. Gemiddeld hebben zij zo'n 12 uur per dag gewerkt. Dat is de helft meer dan onder normale omstandig heden. Ik ben dan ook van mening dat het risico dat het een keer mis gaat steeds groter wordt. Dit wil ove rigens niet zeggen dat ik een ramp of zo verwacht. Dat is overdreven, want de centrales zijn natuurlijk op en top beveiligd". Ook dat aspect wordt nog eens be nadrukt door de EBES-voorlichter. „Er wordt permanent controle ge houden op de bedrijfsinstallaties. Niet door eigen mensen, maar door medewerkers van het bedrijf Vingot- te. De Belgische overheid wordt voortdurend op de hoogte gehouden van de bedrijfsvoering. Daar heeft de stakingsactie niets aan veran derd. In Nederland hoeft men dan ook niet ongerust te zijn", zegt hij. De Vos vindt voorts dat de vragen die in de Tweede Kamer zijn gesteld over de veiligheid in Doel voorbarig. „Nogmaals, de centrales zijn nor maal in bedrijf. De installaties wor den bediend door bevoegd en hoog geschoold personeel en de veilig heidscontroles worden dagelijks uit gevoerd", aldus De Vos. Het arbeidsconflict in de Vlaamse energiesector zal, zo stelt John Bo gaert van Gazelco, de komende da gen verharden, wanneer er niet snel wordt begonnen met serieuze be sprekingen. „Op het moment zijn er zo'n 4000 van de 5000 EBES-werkne- mers in staking". „De mensen in deze sector zijn ech ter geen beroepsstakers. Nu pas, na zo'n dag of tien, hebben we onze ran gen kunnen sluiten. De christelijke, liberale en socialistische bonden zijn eensgezind. Iets, wat in België niet dikwijls wordt vertoond. Wij zijn klaar voor de onderhandelingen met de EBES-directie. Het wachten is alleen nog op een uitnodiging voor een gesprek". Ook de EBES-directie wacht klaarb lijkelijk op een bericht uit Brussel. De Vos: „Als wij van regeringsbe middelaar De Lattere een uitnodi ging ontvangen voor een gesprek, dan zal de EBES-directie gehoor ge ven aan de invitatie. Hetgeen overi gens niet wil zeggen dat EBES zich zal overgeven aan de wil van de bon den". Vandaag, vrijdag, wordt er een actie bijeenkomst gehouden in het ge bouw van de socialistische vakbond ABVV in Antwerpen. De bedoeling van deze vergadering is de stakende werknemers te informeren over de achtergronden van het conflict en de te voeren acties in de komende da gen. De bijeenkomst begint om 11.00 uur. VLISSINGEN - De kans is groot dat er tussen nu en het jaar 2000 een tekort aan fysio-therapeuten ontstaat. Zeker als er rekening gehouden wordt met een groeiende behoefte aan fysio-the- rapie in ziekenhuizen, thuis- en wijk zorg, bedrijven en scholen. De in een recente overheidsstudie ge opperde plannen om de fysio-therapie opleidingen de komende jaren dras tisch in te krimpen schieten dan ook volledig hun doel voorbij. Erger nog: een tot nu toe gezonde opleiding als de School voor Fysio-therapie in Vlissin- gen wordt nodeloos met sluiting be dreigd. Dat zegt directeur drs A. Steketee van de Vlissingse school, die pas in de Ho geschool Zeeland is opgegaan. Fysio therapie vormt nu samen met de ver- pleegkunde-opleiding (HBO-V) één sector. Dat is mede een reden dat de directeur de toekomst van de eigen school met vertrouwen tegemoet ziet. De HBO-V is een 'sterke' afdeling, die een eventueel tekort aan leerlingen bij fysio-therapie kan compenseren. Drs Steketee is bang dat de maatrege len van de regering te ver zullen door slaan. In de studie, die is uitgevoerd in het kader van de STC-operatie (Schaalvergroting, Taakverdeling en Concentratie), wordt rekening gehou den met een halvering van de huidige zestien scholen voor fysio-therapie in Nederland. De positie van de Zeeuwse school zou dan heel precair worden. Temeer omdat het aantal leerlingen op de Vlissingse school het laatste aantal jaren drastisch is teruggelopen. Vorig jaar werd met 27 aanmeldingen een absoluut dieptepunt bereikt. Mo menteel lijkt de belangstelling volgens drs Steketee weer iets toe te nemen. Momenteel heeft de opleiding 150 stu denten. Directeur Steketee is ervan overtuigd dat de fysio-therapie oplei ding voor Zeeland behouden moet blij ven. Hij betreurt het dat de minister van onderwijs te weinig oog heeft voor - wat hij noemt - het zelfregulerings proces van de scholen. Het aantal mel dingen is al drastisch gedaald. Wordt daar nog eens overheen gegaan met een stevige 'krimp-operatie', dan dreigt de opleiding als geheel in gevaar te komen. Tijdens een vergadering met de HBO-raad werd een beslissing over de toekomst van de fysio-therapie scholen tot na de zomervakantie uit gesteld. Dat geeft drs. Steketee weer hoop. „Ingrijpen van de minister is gewoon overbodig. Er zijn nu wel wat te veel scholen, maar daar moeten we niet te dramatisch over doen. Het komt van zelf goed". De directeur hoopt dat de scholen dat standpunt het komende half jaar verder kunnen onderbou wen. VLISSINGEN - Aan het Maritiem In stituut De Ruyter in Vlissingen zijn ge slaagd de stuurlieden (S III): M. N. Dronkers (Vlissingen); J. M. Faber (Di- dam); S. M. J. J. Machielsen (Ulvenhout); en (SI) J. van der Wees, Vlissingen; en de scheepswerktuigkundigen: (CII) W. K. Mid delbeek (Vlissingen) en A. L. van Schouwen (Domburg). HULST Justitie, rijkspolitie en de algemene inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw zijn nog niet op het spoor gekomen van de veertig met hormonen behandelde runderen, die dinsdag 17 maart spoor loos zijn verdwenen van een bedrijf in het Zeeuws-Vlaamse Heikant. Ver moedelijk zijn de dieren in België ge slacht. De veertig verdwenen dieren maken deel uit van een groep van 130, die met hormonen zijn behandeld. Het onderzoek in het Heikantse hor moonschandaal heeft tot nu toe wei nig, nieuwe feiten opgeleverd. De offi cier van justitie en ambtenaren van de AID weigeren gegevens over het on derzoek te verstrekken. Ook politie woordvoerder T. Muller kon donder dag weinig over het onderzoek vertel len. „Duidelijk is alleen dat de 130 die ren, waarvan men vermoedde dat ze met hormonen behandeld waren, in af wachting van een nader onderzoek door deskundigen niet door man schappen van de rijkspolitie bewaakt Leerling-kappers aan het werk op de Vakschool in Goes zijn geweest. Daardoor was het een koud kunstje om een deel van de groep dieren in het niets te doen verdwij nen", zei hij. De politiewoordvoerder ontkende voorts dat een brand in de vlasschuur van H. in Heikant, in die zelfde nacht, iets met de verduistering van het slachtvee te maken zou heb ben gehad., „Mij is niet bekend dat die link wordt gelegd door justitie", aldus Muller. De hormoonzaak kwam aan het licht toen de AID maandag 16 maart bij een routineonderzoek in het slachthuis van Haarlem op vlees stuitte dat was behandeld met anabole steroïden, de zogenaamde verboden groeihormo nen. Het vlees was afkomstig van ne gentig runderen uit Heikant. Het spoor leidde via een veehandel in het Noordbrabantse Dinteloord naar het bedrijf van A. G. en Zn in Heikant, waar medewerkers van de AID inder daad veertig besmette dieren aantrof fen, alsmede een partij verboden pre paraten. Een dag later waren deze die ren echter spoorloos verdwenen. Een zoekactie naar de vermiste runderen, waarbij een helikopter werd ingezet, en een uitgebreid buurtonderzoek le verden geen resultaten op. Wel werd medefirmant M. G. die dag aangehou den en overgebracht naar het politie bureau in Hulst. Hij is donderdag voor geleid aan de rechtercommissaris in Middelburg. De veehandelaar wordt er niet alleen van verdacht dieren met hormonen te hebben behandeld, maar tevens een partij besmette dieren te hebben laten verdwijen. Volgens per sofficier van justitie mr S. Tempel is de maximale straf voor deze vergrijpen vijftien jaar. De veehandelaar zit nog steeds vast. Minister Braks (landbouw) meent dat de overheid in de strijd tegen het ge bruik van groeihormonen bij runde ren „aan de winnende hand" is. Hij zei dat donderdagmiddag tijdens een mondeling overleg met leden van de landbouwcommissie uit de Tweede Kamer. De Kamercommissie stemde in met de plannen tot bestrijding van het hor- moongebruik in de veehouderij. Ook het in letterlijke zin oormerken van de runderen, zowel de slachtrunderen als de runderen in de melkveehouderij, werd van de zijde van de Kamercom missie instemmend begroet. Minister Braks deelde mee dat het aan te brengen oormerk er wordt ge dacht aan het inplanteren van een chip een levenslange verplichting wordt. GOES De veertig eindexamenkan didaten van de kappersafdeling van de Vakschool voor Middelbaar Dienstverlenend- en Gezondheids zorg Onderwijs (MDGO) in Goes drei gen met een waardeloos diploma af gescheept te worden. De landelijke kappersbonden weigeren het diplo ma van de elf MDGO-opleidingen voor haarverzorging in Nederland -waarvan Goes er één is- te erkennen. Het ministerie van onderwijs zou het examenorgaan van de kappersbran che ten onrechte buiten de deur heb ben gehouden bij de opzet van de eind toetsen. Dat is voor de bonden reden om, nog voor de eerste afgestudeerden de komende maanden op de arbeids markt verschijnen, een afwijzend standpunt in te nemen. Directeur G. Tegelaar van de Vak school in Goes betreurt de stellingna- me van de kappersbonden. Volgens hem heeft de onenigheid vooral be trekking op de weigering van het mi nisterie om de particuliere kappers dagscholen over te nemen. „Dat con flict wordt nu over de hoofden van de leerlingen uitgevochten", aldus de di recteur. Hij benadrukt dat de minister het MDGO-diploma wél erkent, zodat niet alle hoop op een werkzame toe komst voor zijn leerlingen is vervlo gen. De kappersbonden tillen zelf zwaarder aan hun ferme standpunt. In een pers verklaring wordt gezegd: „Over enkele weken zullen de eerste leerlingen de MDGO-scholen verlaten met een 'di ploma', dat voor de branche geen maatschappelijke waarde heeft. Hier mee is het vooruitzicht op werk en een beloning naar CAO-maatstaven voor deze leerlingen verkeken". De kap persopleiding werd drie jaar geleden opgezet als onderdeel van de afdeling Uiterlijke Verzorging op de MDGO- scholen. De bonden menen dat er van een 'geforceerde' start sprake was. Nu wordt volgens de kappers duidelijk dat de opleiding niet als volwaardig beschouwd mag worden. Ook de exa menregeling deugt in hun ogen niet. Voor de examinatoren zou te weinig geld beschikbaar zijn en het Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling (CI TO) heeft wegens het gebrek aan fi nanciële middelen de medewerking al eerder stopgezet. Directeur Tegelaar stelt daartegen over dat de examens op een volstrekt verantwoorde manier worden afge nomen. Hij zegt: „Voor de examinato ren is de normale vergoeding beschik baar. Punt is dat de kappers meer wil len, omdat zij hun zaak een dag in de steek moeten laten. De minister heeft dat verzoek afgewezen. En wat het CI TO aangaat: officieus krijgen we nog steeds ondersteuning uit die hoek". De directeur is dan ook niet bang dat de leerlingen de dupe worden van de gang van zaken. „Ik vertrouw erop dat ze alle kansen krijgen om aan te tonen wat ze waard zijn. Ze hebben kwaliteit, daar ben ik zeker van", aldus de direc teur. De Zeeuwse vertegenwoordiger van de Algemene Nederlandse Kappers Or ganisatie (ANKO), kapper G.J.B. Leb- binck, onthield zich van commentaar. Hij zei niet precies van de situatie op de hoogte te zijn. Kapper Lebbinck is ook bestuurslid van de Vakschool in Goes. VLISSINGENHet boek Zeeuwse verhalen, dat de PZC in samenwerking met uitgeverij Michon BV voorbereidt, is volop in produktie. Van de 318 inzendingen die de verhalenactie van onze krant opleverde, zijn ruim veertig verhalen en gedichten door de jury voor publikatie in de boekuitgave uitgekozen. De schrijvers van deze verhalen en gedichten hebben inmiddels bericht ontvangen dat zij tot de uitverkorenen behoren. Vrijdag, 29 mei wordt het boek Zeeuwse verhalen in Goes feestelijk ten doop gehouden. Bij die gele genheid zal bekend worden gemaakt welke inzendingen zijn bekroond met een prijs. Zeeuwse verhalen is een groot formaat paperback van 160 pagina's. Het boek bevat behalve de door Zeeuwen zelf geschreven verhalen en gedich ten een groot aantal historische foto's, die de tekst een extra dimensie ge ven. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19