zoekt Quené opening in stukgoedconflict Tweede arrestatie in zaak gevangen vrouwen O D n O Pensioenplicht lang niet zeker Gemeenten willen geen sociale rechercheurs 3 Kritiek Kamer op studiefinanciering haalt weinig uit PZC/binnen-buitenland het weër in zeeland Prins Claus stelt flexicoker in gebruik ER-VOORMAN NOG GEEN BEMIDDELAAR en in europa Dode in cel Zuid-Afrika Veel kritiek plan-Dekker Raad wil homeopathische middelen in ziekenfonds Wmesi ff/Ast DE GRAAF WIL ADVIES SER Suriname: veel doden bij gevecht BANG VOOR HEKSENJACHT Besparing Rotterdamse haven weer tot elkaar te brengen. Vandaag Hoog water Nautisch bericht Laag water Vooruitzichten Vooruitzichten VRIJDAG 27 MAART 1987 week krijgt het bedrijf een tegenbod van de Vervoersbond FNV voor een nieuwe cao, dat gekoppeld zal zijn aan een ultimatum. Als dat niet wordt geaccepteerd of leidt tot hervatting van het eerder vastgelopen cao-over- ROTTERDAM (GPD/ANP) Prof. ir. Th. Quené, voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER), probeert achter de schermen de ruziënde partijen in het stukgoedconflict in de Hoewel het ministerie van sociale za- Nog deze of anders begin volgende ken zijn mogelijk bemiddelende rol in het havenconflict ontkent, is duidelijk geworden dat prof. Quené de afgelo pen dagen de betrokken partijen heeft gepeild op hun verschillende stand punten. Van bemiddeling is evenwel nog geen sprake, daarvoor is de zaak te gevoelig en liggen de meningen over het oplossen van het probleem te ver uiteen. Quené is door de vakcentrale FNV én de werkgeversorganisatie VNO geza- melijk gevraagd een bijdrage te leve ren aan een oplossing van het stuk goedconflict in de Rotterdamse ha ven, zo verklaarde bestuurder Paul Rosenmöller van de Vervoersbond FNV donderdagmiddag. Hij wilde niet kwijt wie op het idee is gekomen de SER-voorzitter om hulp te vragen. „Dat is niet belangrijk", aldus Rosen möller. Hoewel van echte bemiddeling nog geen sprake is, zei Rosenmöller wel: „Het zou wel goed zijn als iemand de standpunten en concessies van de laatste maanden inventariseert en de knelpunten op een rij zet, om daarmee de Commissie Van der Louw een hand vat te geven voor nieuw overleg". De Commissie Van der Louw is de commissie van werkgevers, werkne mers en overheid die zich de laatste maanden meermalen zonder succes heeft gebogen over mogelijkheden voor oplossing van de stukgoedproble- men. leg, komen er acties. Of dat stakingen zijn of bij voorbeeld stiptheidsacties moet nog worden bepaald. Dat hebben de leden van de Vervoers bond FNV, de machtigste bond in de haven, donderdag bijna unaniem be sloten op een ledenvergadering; tien van de 215 aanwezigen stemden tegen. Op de bijeenkomst bleek overigens dat de leden uitermate voorzichtig wil len omspringen met het stakingswa pen. Intussen dreigen er opnieuw acties bij het containeroverslagbedrijf ECT, het grootste in zijn soort ter wereld, in de Rotterdamse haven. PHILADELPHIA (Reuter/UPI/AFP) - De 43-jarige 'blauwbaard' Gary Heid- nik, die in de kelder van zijn huis in Philadelphia vrouwen martelde, ver krachtte en vermoordde, blijkt een medeplichtige te hebben gehad. Woensdag arresteerde de politie de 31-jarige Cyril Brown, die ervan ver dacht wordt een van de jonge vrou wen te hebben vermoord. Hij was met Heidnik bevriend en kwam regelma tig bij hem thuis. De politie deed de gruwelijke ontdek king nadat zij was gealarmeerd door een slachtoffer dat uit de auto van Heidnik wist te ontsnappen. In de kel der van diens huis trof zij drie prak tisch naakte, ondervoede en geboeide jonge vrouwen aan. Het ontsnapte meisje verklaarde dat er zes vrouwen in de kelder waren geweest. Eén slachtoffer was geëlectrocuteerd en een tweede was door een val aan haar verwondingen bezweken. De politie vond in de woning diverse stukken van lijken en in een bos in de buurt het lijk Een zeer actieve depressie boven West- Engeland trekt naar de noordelijke Noordzee en zorgt voor een.ontstuimig weertype. Het blijft voorlopig bewolkt en regenachtig, later op de dag kun nen enkele opklaringen voorkomen, maar gezien de windkracht en de kans dat er toch af en toe wat regen valt is er nauwelijks sprake van een weersver- betering. De stormachtige zuidelijke wind draait vanmiddag naar zuidwest en neemt toe tot stormkracht. De tem peratuur ligt vanochtend rond de 10 graden, maar er wordt later op de dag koudere lucht vanuit het westen aan gevoerd en de temperatuur daalt dan tot een graad of 6. 28 maart Zon Maan ZON EN MAAN op 0626 op 0617 Wind: zuidelijk 7-8 toenemend 8-9, in het westen mogelijk 10 Beaufort, in de middag ruimend naar zuidwest; zicht: slecht tot matig, later goed; tempera tuur kustwater: rond 4 graden; afwij king waterstanden: eerst enkele deci meters verlaging, vanavond enkele decimeters verhoging; maximumgolf hoogte monding Scheldes: vanmiddag tijdens hoogwater ruim 1 meter. Vrijdag 27 maart uur cm uur cm Vlissingen 00.16 173 12.43 218 Terneuzen 00.34 196 13.02 241 Zierikzee 02.10 108 14.45 144 Hansweert 01.06 212 13.39 260 Wemeldinge 02.15 122 14.45 159 O.scheldemond 00.40 108 12.50 152 Bruinisse 02.40 125 15.15 162 Zaterdag 28 maart Vlissingen 01.02 202 13.26 237 Terneuzen 01.21 225 13.46 258 Zierikzee 03.00 121 15.35 149 Hansweert 01.59 240 14.29 278 Wemeldinge 03.05 136 15.30 164 O.scheldemond 01.10 128 13.25 166 Bruinisse 03.35 138 16.05 167 Vrijdag 27 maart Voor het weekeinde: kouder met op klaringen maar ook enkele zware buien, mogelijk met ontweer en hagel, maximumtemperatuur rond 6 graden. De stormachtige zuidwestenwind draait later naar west of noordwest en neemt af tot krachtig, maar in buien worden zware windstoten verwacht. Voor maandag en dinsdag: wisselval lig. Opklaringen, maar ook enkele buien. Maximumtemperatuur rond 7 graden, in de nacht landinwaarts kans op lichte vorst. De zuidwest-wes tenwind is meest matig tot vrij krach tig. Vlissingen 06.46 213 19.06 184 Terneuzen 07.09 226 19.29 198 Zierikzee 08.30 149 21.05 120 Hansweert 07.33 241 19.53 215 Wemeldinge 08.30 158 21.10 129 O.scheldemond 06.45 146 19.15 117 Bruinisse 08.45 163 21.25 134 Zaterdag 28 maart Vlissingen 07.33 236 19.48 194 Terneuzen 07,59 250 20.13 208 Zierikzee 09.25 154 21.45 115 Hansweert 08.24 267 20.39 226 Wemeldinge 09.25 164 21.45 126 O.scheldemond 07.'25 157 19.40 119 Bruinisse 09.45 169 22.05 131 Stormvloedkering: de schuiven van de stormvloedkering zijn vandaag voor 50 tot 70 procent geopend. Voor actuele waterstands- en weersver wachtingen kunt u bellen naar het hy- drometeocentrum Zeeland, telefoon 01110-17056. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag: Zuid-Scandinavië: perioden met regen of sneeuw. Middagtempera- tuur rond 6 graden, in Denemarken iets hoger. Britse Eilanden, Ierland: wisselend bewolkt en vooral op zaterdag tal rijke buien. Middagtemperatuur tussen 7 en 10 graden. Benelux, Noord- en Midden-Duits- land, Noord-Frankrijk: af en toe re- gen- of natte-sneeuwbuien. Middag- temperatuur rond 7 graden. Zuid-Duitsland: half tot zwaar be wolkt en van tijd-tot-tijd regen of buien. Middagtemperatuur rond 12 graden. Midden- en Zuid-Duitsland: half tot zwaar bewolkt en regenbuien. Middagtemperatuur tussen 9 en 16 graden. Spanje, Portugal: in het midden en noorden kans op een bui. Elders pe rioden met zon en meest droog. Mid dagtemperatuur van 10 graden in het noorden tot 21 in het zuiden. Italië, Joegoslavische kust: eerst perioden met zon, maar vanuit het noordwesten regenbuien. Middag temperatuur van 14 graden in het noorden tot 20 in het zuiden. Alpengebied: half tot zwaar be- wolkt en perioden met regen Of sneeuw. Middagtemperatuur van 10 graden in het noorden tot 17 in het zuiden. Weerrapporten 26 maart 19 uur W m's °C Amsterdam zwaar bew. zw 10 11 Aberdeen zwaar bew. zzw 4 10 Athene onbewolkt windst 15 Barcelona half bew. zw 4 17 Berlijn onbewolkt w 3 10 Boedapest zwaar bew. nw 3 17 Bordeaux half bew. wnw 3 16 Brussel zwaar bew. zzw 5 12 Dublin regen zzw 8 11 Frankfort licht bew. wzw 3 14 Genève zwaar bew. ono 1 11 Helsinki zwaar bew. ozo 5 2 Innsbruck jegenbui ozo 1 17 Klagenfurt mist nnw 2 9 Kopenhagen zwaar bew. zw 6 9 Lissabon onbewolkt nnw 3 19 Locarno zwaar bew. zw 1 14 Londen regen zzw 8 12 Luxemburg licht bew. zzw 4 13 Madrid half bew. wzw 3 18 Malaga licht bew. z 2 24 Mallorca half bew. ono 6 17 Moskou sneeuw zo 1 -4 München regen wzw 4 13 Nice zwaar bew. ono 3 16 Oslo sneeuw windst 2 Parijs zwaar bew. zw 5 12 Praag half bew. wzw 3 11 Rome zwaar bew. zzo 5 17 Split zwaar bew. o 1 16 Stockholm sneeuw zzo 5 2 Warschau regen z 2 6 Wenen zwaar bew. w 3 17 Zürich zwaar bew. z 1 9 Cyprus onbewolkt wzw 5 18 van een 23-jarige vrouw, die ook in de kelder gevangen had gezeten. Heidnik wist zijn slachtoffers zijn huis binnen te lokken door zich een priester van 'de verenigde kerk van God' te noemen die met de vrouwen wilde bid den. \MSTELVEEN (ANP) - Een ruime meerderheid van de Ziekenfondsraad leeft donderdagmiddag bepaald dat homeopathische en antroposofische medicijnen, wanneer de huisarts ze voorschrijft, in het ziekenfonds moe ten blijven. Daarmee creëerde de raad een uitzon dering voor deze middelen, omdat alle andere geneesmiddelen die buiten de apotheek verkrijgbaar zijn voortaan ander het begrip „drogisterij-artike len" vallen. Dat betekent dat deze me dicijnen niet meer voor rekening van het ziekenfonds mogen worden voor geschreven. Advertentie onder 1906 onder 1755 Originele kopieën van kasten uit de 17e eeuw staan bij: DE JONGE HOEK VAN DIJKE Stenevate 2 Heinkenszand 01106-1482. Vrijdagavond koopavond. EU I ROTTERDAM - Prins Claus t middennam na het in gebruik stellen van de nieuwe flexicoker van Esso met vice-premier De Korte rechtsen Esso- directeur Dahan een kijkje bij de nieuwe installatie. ROTTERDAM (ANP) - De fiexico- ker-raffinaderij van Esso in de Bot lek is donderdag officieel in ge bruik gesteld door prins Claus. Met de modernisering van de bestaan de raffinaderij en de bouw van de flexicoker, waarin van zware stookolie lichte produkten zoals benzine en kerosine worden ge maakt, is een investering van 2,8 miljard gulden gemoeid. Het pro ject is daarmee de grootste particu liere investering die ooit in Neder land is gedaan. Tijdens het hoogtepunt in de con structiewerkzaamheden, in oktober 1985, waren er dagelijks 6.000 man aan het werk. De nieuwe raffinaderij in Rotter dam vormt één complex met de raf finaderij van Esso in Antwerpen, die is uitgerust met een zogenoemde katalytische kraker. Door de korte afstand tussen beide raffinaderijen en het feit dat zij elkaar technisch aanvullen kan een uitwisseling van te verwerken olie plaatsvinden. De flexicoker kan jaarlijks 1,6 miljoen ton residu tot lichte produkten om zetten. DEN HAAG (GPD)De invoering van een pensioenplicht voor iedereen is lang niet zeker. Minister De Graaf van sociale zaken heeft in het parlement meegedeeld dat hij de Sociaal Econo- PARAMARIBO/WASHINGTON (ANP) - Sluipschutters van het Jungle Commando hebben woensdag in de buurt van de Afobakkadam drie Suri naamse militairen gedood. Dat heeft het officiële Surinaamse persbureau SNA donderdag gemeld. Volgens SNA deed zich na de „sluipmoorden" een vuurgevecht voor waarbij aan de zij de van de groep-Brunswijk minstens negentien doden zouden zijn geval len. Het persbureau meldde dat de militai ren, die bezig waren met herstelwerk zaamheden voor de watervoorziening, op „lafhartige wijze" werden bescho ten door de „terreurbende van Bruns- wijk". De Surinaamse ex-president Henk Chin A Sen zegt dat hij en dr. Eddy Jo- zefzoon namens verzetsleider Ronnie Brunswijk in Washington zijn om poli tieke, militaire, financiële, en morele steun te zoeken voor de strijd van het Jungle Commando. De Raad voor de Bevrijding van Suriname heeft don derdag afstand genomen van de activi teiten, die ex-voorzitter van de raad Chin a Sen onderneemt. (Van onze correspondent) JOHANNESBURG - Een jonge noodtoestandsgevangene, de twintig jarige Benedict Mashoke, heeft don derdagochtend zelfmoord gepleegd. Aldus heeft het Zuidafrikaanse hoofdkantoor van de politie in Preto ria medegedeeld. Volgens de politiewoordvoerder heeft Mashoke zich in een politiecel van Burgersfort in de Oost-Transvaal op gehangen aan de mouwen van zijn overhemd. Noch de politie, noch onaf hankelijke organisaties die zich bezig houden met de belangenbehartiging van noodtoestandsgevangenen, kon den vertellen hoelang Mashoke reeds gevangen werd gehouden. DEN HAAG (GPD) Verreweg de meeste gemeenten voelen niets voor het plan van minister De Graaf van sociale zaken om het aantal sociaal rechercheurs, die controleren of er steunfraude wordt gepleegd, dras tisch uit te breiden. De minister wil de gemeenten een vergoeding van 80.000 gulden per jaar betalen voor het aanstellen van één sociaal recher cheur op duizend uitkeringsgerech tigden. Telt een gemeente geen duizend uitke ringsgerechtigden, dan kan met klei nere gemeenten worden samenge- I werkt. Te zamen moeten zij dan ten minste vijfhonderd mensen herbergen die leven van een uitkering. Voor grote gemeenten kan de vergoedingsrege ling leiden tot een verdrievoudiging van het aantal sociaal rechercheurs. De gemeenten zijn niet verplicht ge bruik te maken van de regeling. Het kabinet verwacht met deze inves tering van 55 miljoen gulden uitein delijk 110 miljoen gulden per jaar te besparen op ten onrechte gegeven so ciale uitkeringen. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten wijst het plan af omdat men bang is voor een heksenjacht op de uit- Helikopters - De Kamercommissie voor defensie uit de Tweede Kamer heeft staatssecretaris Van Houwelin- gen (defensie) gevraagd „pas op de plaats" te maken bij de voorgenomen aanschaffing van helikopters. De com missie, zo blijkt uit een brief aan de staatssecretaris, meent dat er eerst duidelijkheid moet zijn ontstaan over de problemen bij de Leopard 1-tank. keringsgerechtigden. Woordvoerder J. Hoen van de VNG: „De uitbreiding van de sociale recherches wordt door de gemeenten als onnodig beschouwd. Als je praat over één op de duizend cliënten, dan gaat het er inderdaad op lijken dat het een heksenjacht gaat worden en dat willen we niet. Wij gaan er in eerst instantie vanuit dat onze cliënten bonafide zijn". Volgens de VNG-woordvoerder kan de minister het geld dat voor een sociaal rechercheur wordt uitbetaald, beter inzetten om andere zaken bij de dienst sociale zaken te bekostigen. „Bijvoor beeld het uitvoeringsapparaat verbe teren. Dat kan ook indirecte fraudebe strijding betekenen". De sociaal rechercheurs, die controle ren of er zwart wordt gewerkt en er misbruik wordt gemaakt van de so ciale uitkeringen, kunnen assistentie krijgen van controleurs die geen op sporingsbevoegdheid hebben. Voor het aanstellen van zo'n controleur wil minister De Graaf de gemeenten een vergoeding geven van 60.000 gulden per jaar. mische Raad (SER) om advies zal vra gen of er inderdaad een pensioen plicht moet komen. „Adviseert de SER negatief, dan komt er geen pen sioenplicht", aldus De Graaf. De Graaf hamerde er op dat het de eer ste taak is voor de sociale partners (werkgevers en werknemers) de vele problemen die er ten aanzien van de pensioenen zijn tot een oplossing te brengen. Ondanks zeer sterke aan drang van de oppositie en klein rechts was De Graaf niet bereid nu al aan te kondigen dat, als eind 1988 blijkt dat de sociale partners hun toezeggingen niet waren nagekomen, hij die toezeg gingen wettelijk zou verplichten. CDA en VVD waren het met hem eens. De Graaf wil net als beide coalitiepar tijen dat de zeer kleine pensioentjes afgekocht moeten kunnen worden. De wet geeft nu de gelegenheid tot af koop van een pensioen van 120 gulden per jaar. CDA en VVD willen dit be drag verhogen tot 360 gulden per jaar. De Graaf zal, voordat hij in die rich ting maatregelen neemt, eerst een snel advies van de SER willen heb ben. (Slot van pagina 1) heen tot een nationale concurrentie slag moeten worden aangezet. Ze wij zen ook het zonder meer loslaten van de contracteerplicht der ziekenfond sen af. De tandartsen zijn zeer ontstemd om dat geadviseerd wordt geen enkele vorm van tandheelkundige zorg aan volwassenen in het basispakket te stoppen. Daarmee wordt deze zorg te ruggezet naar het niveau van rond 1940, aldus de kritiek. De FNV vindt dat geneesmiddelen, kunst- en hulpmiddelen, fysiothera pie, tandheelkunde e.d. thuis horen in een volksverzekering met premie naar draagkracht en niet in een aanvullen de vrijwillige, waarbij risicotoeslagen dreigen voor ouderen en chronisch zie ken. Eigen bijdragen zijn verwerpelijk, aldus deze vakcentrale. De vakcentrale voor Middelbaar en Hoger Personeel (MHP) vindt de inko menseffecten volstrekt onaanvaard baar. Ze denkt dat nagenoeg alle werknemers, vooral getrouwden en getrouwden met kinderen, bij invoe ring van het nieuwe stelsel, in koop kracht sterk achteruit zullen gaan. De regeringspartijen reageren met vrij veel waardering. Het CDA zegt dat de hoofdlijnen de fractie zeer aanspreken. De prolemen in de gezondheidszorg zijn zo ernstig, dat ingrijpen geboden is, aldus een woordvoerder. De VVD constateert tevreden dat de conclusies die de commissie-Dekker heeft getrokken, in lijn liggen met plannen die door het wetenschappe lijk bureau van de partij zijn opge steld. De PvdA zegt dat de voorstellen haaks kunnen komen te staan op de beginse len van solidariteit en rechtvaardig heid. D66 zegt belangrijke delen van de plannen-Dekker gunstig te beoorde len. De PPR zegt dat de voorstellen „een faire kans" verdienen. Er moeten wel hardere garanties komen voor de handhaving van de solidariteit en de rechtvaardigheid in het stelsel. DEN HAAG - Met een 'galgenmaal' van brood en soep hebben studenten don derdag op het Binnenhof geprotesteerd tegen de studiefinanciering-niemve- stijl. De studenten vinden dat ze honger moeten lijden omdat het geld voor de beurzen voortaan aan het eind van de maand wordt betaald. DEN HAAG (ANP) - Minister Deetman heeft alle kritiek uit de Tweede Ka mer op het nieuwe stelsel studiefinan ciering weggewuifd. Zelfs de consta tering van zijn geestverwant Lansink (CDA), donderdag tijdens overleg tus sen de onderwijscommissie en de mi nister, dat de regeling met vallen en opstaan van de grond komt, was vol gens de minister van onderwijs onder de maat. Alles verloopt immers vol gens de planning, wees hij de Kamer terecht. Lansink had Deetman overi gens laten weten dat het CDA de nieu we wet studiefinanciering zou blijven verdedigen. „Maar als er knelpunten zijn, moeten we dat ook erkennen", hield hij de minister voor. Die knelpunten werden door de woordvoerders van PvdA, CDA, D66, PPR en in mindere mate door de VVD- woordvoerder breed uitgemeten: - de voorgenomen overschakeling van kwartaal- naar maandbetaling; - de verzwaring van de positie van bij standsmoeders met studerende kinde ren; - de kans op grote inkomensachteruit gang van grote gezinnen in met name de hogere middeninkomensklasse; - de problemen rond de weigerachtig heid of onvindbaarheid van ouders, waardoor de toelage niet ouderafhan- kelijk kan worden vastgesteld. Vermeend (PvdA) stelde een aantal oplossingen voor, zoals de terugkeer naar het oude systeem van vooruitbe taling van de studietoelage. Daar zijn volgens dit Kamerlid geen extra las ten mee gemoeid. Nuis (D66) en Lankhorst (PPR) sloten zich in grote trekken bij Vermeend aan. De VVD'er Korthals vroeg even eens aandacht voor de moeilijkheden van grote gezinnen en wees op de frau degevoeligheid van het nieuwe stelsel. Lansink vond een structurele oplos sing nodig voor de klap die grote gezin nen wordt toegebracht. Weliswaar is de minister al met een tegemoetko ming gekomen die geldt voor de jaren 1987, '88 en '89 tot respectievelijk 75,50 en 25 procent van het verschil, vermin derd met 2500 gulden, maar die komt eerder over als een soort gewennings- bijdrag. De minister zette uiteen dat het nieu we stelsel een samenvoeging is van de vroegere kinderbijslag en het oude stelsel studiefinanciering. Vroeger werd de kinderbijslag na afloop van het kwartaal betaald. Daarom wordt straks de studietoelage ook achteraf betaald. Vooraf, zoals door Vermeend voorgesteld, is niet mogelijk. Dat is een te kostbare zaak. In april zal de uit betaling omstreeks de tiende plaats vinden, met ingang van de maand mei zal rond de twintigste worden uitbe taald. De vrees van de Kamer dat het geld dan ergens tussen de twintigste en de dertigste binnenkomt, noemde Deetman ongegrond. Vermeend en met hem nog een aantal Kamerleden, vond het antwoord van de minister uiterst onbevredigend. Aangezien er geen tijd meer was om de zaak nog eens uitvoerig te bespre ken, besloot hij een verzoek in te die nen om de studiefinanciering tijdens een plenaire vergadering nader aan de orde te stellen. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. Vlissingen: Walstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen, tel.(01184)84000. Middelburg: Markt51, 4331 LK Middelburg, tel.(01180)81000. Goes: Grote Markt 2,4461 AJ Goes, tel.(01100)31800. Terneuzen: Nieuwstraat22, 4531 CW Terneuzen, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6,4561 AS Hulst, tel.(01140)14058. Opening kantoren: van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. 's Zaterdags in Goes, Vlissingen en Middelburg van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, (01184) 84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; 's zaterdagstot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavondvan 20.30 tot 22.00 uur (01184)84000; zondag avondvan 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 68,65; franco per post 82,50; per maand 23,65; jaarabonnement 262,50; jaarabonnement franco per post 317,50; losse nummers/ 1,10 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw.). Postrek. nr.: 3754316, t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 134cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,10; ingezonden mededelingen 21/z xtarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledigetarieven met contractprijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 6 pet btw. Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 3