mode VARIATIES MET JEANS BRUIDSHUIS FIËSTA Boutique Secondhand Rose PZC/ vrijdagkrant UNIEK VOOR ZEELAND SECONDHAND ROSE Op weg BIJOU out of africa clubstijl algemeen crisp clean fun fantasy Voor vrouwen die vaker anders gekleed willen gaan, zonder meer geld te moeten uitgeven. Verkoop: di. t/m zat. 10-16 uur Inbreng: di.t/m vr. 10-15uur KOUSTEENSEDIJK 16-18 De kleding wordt GRATIS bij u thuisbezorgd Lange Delft 80 - Middelburg Telefoon 01180-13597 VRIJDAG 27 MAART 1987 vier thema's bepalen het beeld In grote lijnen zijn er vier thema's aan te geven waarbinnen de damesmode zich het komende seizoen zal afspelen. Behalve een uiterst sportieve en een typische hoogzomer-stijl, komen we ook twee thema's tegen die teruggrijpen op het verleden. 'Crisp en clean' is de noemer voor op grootmoeders tijd betrekking hebbende ontwerpen, en romantiek uit het koloniale tijdperk is terug te vinden in de safari- of Out of Africa-look. Dit op de film geënte thema met hoofdrolspeelster Meryl Streep spreekt zeer tot de verbeelding. Door de vele facetten met inspiratie uit de koloniale stijl, de adventure-look, safari en etnische folklore is dit een zeer modisch thema, waarin strenge jasjes in lang silhouet worden gecombineerd met lange rokken of broeken met harmonicazakken, veel kleppen en gespen. Khaki is hier de hoofdkleur met daarnaast gebrande tinten als oker, roest en diep roodnuances, bruin en groen. De stoffen: veel krinkelkatoen, katoenen poplin, lichte gabardine, linnen en combinaties met linnen. Dit thema biedt vooral veel gebreide kleren, waarbij de elitaire sportclub van vroeger min of meer model staat. Heel belangrijk zijn dan ook soepele jersey's, sweatstof, poplin en linnen. Op wijde flaneerbroeken en smalle gebreide i rokken worden tunieken, vesten, pullovers en T-shirts in simpele klassieke (Chanel) styling gedragen. In kleuren als marine-wit, wit-rood en dan ook nog met de streep die als middelpunt van alles fungeert. aansluitende bovenkant en een wijdere rokvorm. Een verhoogde taillelijn vinden we terug in de Empire-stijl die opnieuw uit de mottenballen is gehaald. Mooie benen moetje er wel voor hebben, want dit silhouet ziet er het mooist uit met een korte, knie omspelende rok. Maar ook de ballonvormige pofbroeken of bloomers die als 'hot item' de Dit romantische thema, met een naïeve, meisjesachtige sfeer is geïnspireerd door grootmoeders linnenkast met kanten zakdoekjes, broderie en ajour, borduursels, bloemetjes, ruiten, strepen en antieke tegeltjes in Delfts blauw. Korte rokjes, soms evenals korte broeken in een bolle vorm, tops met halve mouwtjes, lieve jurkjes, stroken en ruches aan de zomen komen tegemoet aan dit meisjesachtige beeld. Zelfs de petticoat moet het straatbeeld weer gaan veroveren! Het accent wordt in dit thema verlegd van de schouders naai de rokzomen, met een zomer ingaan aldus de designers vragen om een paar oogstrelende onderdanen. Dit modethema is een mix van Zuidamerikaanse fïësta, Western Indianenlook en sportswear. Hoogzomers is deze stijl met temperamentvolle kleuren en dessins, schalkse decolletés en ander bloot waar dat maar kan. Deze uitbundige mode voor warme dagen biedt allerhande wikkeljasjes, -rokken en -bloeses, strakke Spaanse broeken met veters, bolero's, Madonna-achtige brassières, bloesjes met roesjes jasjes met schootj es en strakke Blouses zijn in opmars in een aanbod dat reikt van sportief tot zeer vrouwelijk. We zien overwegend rechte modellen die ook de wat grotere maten slank afkleden. Belangrijk zijn: overhemdblouses (zijdekwaliteiten); romantisch getinte met jabots, kant, roesjes en strikken; sportievere met applicaties van wapens, dieren, streep- en ruitdessins; elegant getailleerde vestblousjes; kimonomodellen; safaritypen die ook als blousejasje te dragen zijn. Bij de jurken zijn het vooral de chemisiers en de robes-manteaux die van belang zijn. Blijvers zijn ook de Sophia Lorenjurken: soepele, lichaamsvolgende modellen in all-over dessins. Nieuw zijn overhemdjurken met wijde, kuitlange rokken en safari tweedelers in overhemd en blousonstijl. Bij de pakken zien we een lichte verandering bij de jasjes. Ze zijn vaker kraagloos, langer en aangesloten of licht getailleerd. Soms zit er een soepelvallend schootje aan. Nieuw zijn de cardigans en safari-jasjes met hoge boordjes, veel zakken en epauletten. De jasjes worden gecombineerd met smalle (kuitlange) rokken en met bandplooibroeken. Belangrijk zijn ook city-bermuda's in diverse lengtes tussen knie en kuit. Maar ook korte broekrokjes en kuitlange wijde klokrokken. Rokken zijn er meer dan ooit. De slanke vormen blijven, echter wel met nieuwe details als doorknoopbaarheid, wikkeleffecten, brede tailleband, heupstuk. Veel wordt er verwacht van de schotelwijde rokken met heupstuk en wijde aangerimpelde en klokrokken. Bandplooibroeken hebben rechte fladderende pijpen of pijpen die iets strakker toelopen. Nieuw zijn safarimodellen met grote opgezette zakken en de eerder genoemde bloomers. Verder zijn er jodhpurs en superstrakke elastische of tricot modellen tot boven de knie (wielrennersbroek) of tot op de kuiten (heel mooi onder een robe-manteau die net iets over de knie valt). Jassen zijn licht, maar vooral nonchalant en ongecompliceerd. Groot ook, maar ook weer niet oversized. Katoenkwaliteiten met kreuk en crash-effect zijn belangrijk. GERDABOERSMA tricotjurken die het bloot evenmin schuwen en daarbij nog ter hoogte van de knieën vele etages volants laten zien. De stoffen: een wilde mix, Zuidamerikaanse prints, strepen, noppen en combinaties daarvan. Naast de come-back van de originele 501, in de rug gesteund door nummer 901 geeft het nieuwe beeld van de jeanswear een veelzijdige kijk op denim: van wit tot zwart, van 'clean' tot 'destroyed', van couture-chique tot sjofel-casual. Jeans is terug en jeans is in. Op straat en op de plankiers is er weer ruimte voor denim. Voor nieuwe interpretaties, maar ook voor de originele opvattingen. Jeans wordt ook gedragen door een groep die tot nu toe actief deelnam aan wisselende modes maar die nu jeans op nieuwe wijze combineert met formelere kleding, zodat er een 'super-casual'-beeld ontstaat. Ook aan de zijde van de ontwerpers staat jeans weer volop in de belangstelling. Zo combineerde Montana indigodenim onder meer met wollen camelmantels en introduceerde Katharine Hamnett de versleten jeans uit de beginjaren zeventig. De beroemde Alaïa maakte in jeans zijn slanke, sexy jurken waarbij door middel van deelnaden en opvallende ritsen met lichaam werd benadrukt. Italiaanse ontwerpers combineerden jeans met klassiekers als pied-de-poule en prince de-galles. De jeans-werkmanskleding, waarmee de Girbauds uit Frankrijk hun populariteit verkregen wordt deze zomer opnieuw gebracht met zeer wijdeen hoge werkmansbroeken, gemaakt uit denim dat maar liefst vijf uur lang ge'stone-washed' wordt om een bijna versleten optiek te krijgen. Ook vanuit de jeansindustrie zelf komt men met nieuwe impulsen: black denim, white denim, pastel denim en tal van streep- en ruitvariaties, weef- en borduureffecten. De reeds veelbesproken 'blauwe golf wordt omringd door allerlei denimvarianten en beloofd opnieuw een 'springvloed' te veroorzaken. Zwierige superwijde enkellange tricot-rokken worden gedragen met lange, ge tailleerde streeptruitjes met colletje en halteruitsnijding tNico Verheyi. Advertentie (bij Stationsstraat-Koningsbrug) MIDDELBURG-TEL. 01180-16090 We hebben niet alleen een grote kollektie voorde bruid en 1 bruidsmoeder, ook de bruidegom kan bij ons goed slagen. We hebben een grote kollektie jeugdige kos tuums o.a. smokings, dinner-jackets, spen- ce-jackets, smoking hemden, diverse kleu ren cummerbunds en strikjes. De kleding wordt gra tis bij u thuisbezorgd. De befaamde 'tennisman' van Arrow vertaald in lady' die een extra sportief cachet geeft (Arrow). 'tennis- een Out of Africa. Katoenen khakikleurige wijde doorknooprok op enkellengte ge combineerd met een tot over de heupen reikend blousjasje met veel sportieve details. Eronder een blouse in all-overdesin iKreyemborg Openingstijden v.a. 1 april ma.t/m vrijdag 09.00-21.OOuur zaterdag 09.00-18.00 uur zondag 11.00-18.00 uur A KIJK HAAR... BIJOU naar de nieuwe tassenmode van Lange Delft 44 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 36