voorspellen trends steeds moeilijker mode vrijdagkrant 2 4 7 trends 5 rob kroner 9 ontwerpers de vrij(e)dagkrant PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ballonrok vier frisse thema's bepalen zomer mode voor dames; de man gaat te rug naar de klassieke zakelijkheid de nieuwe haarlijn: het korte, jon gensachtige kapsel is in een mode-ontwerper die vrouwen wil helpen zichzelf mooier te ma ken nederlands talent aan de mediter- ranee bouwen in nederland: inventa risatie van moderne architectuur hersenwerk: schaken, dam men, bridgen en puzzelen; de vi deorubriek voeding: onduidelijkheid rond versheid van eieren; clausthaler: alcoholvrij en toch echt bier uit: de filmagenda en -selectie, overzicht van het theateraanbod, exposities in de regio, toeristische tips vrijdagkrant Marine-look. Wijde, sportieve gestreepte T-shirts met opvallende afbeeldingen van oude Amerikaanse reclames die extra glans krijgen door paillettenborduursels. Ze worden gedragen op tricotbroeken Clock House C&A). Nederland kiest deze zomer massaal voor tropenkleding en voor de blauw-witte streep. De grote modemagazijnen hebben stuk voor stuk veel ruimte op hun modeafdelingen ingeruimd voor deze twee thema's die, zo blijkt nu al overduidelijk, de kassa aardig laten rinkelen. Modetrends voorspellen valt zowaar niet mee. Ruim een jaar van tevoren geven mode-instituten, styling- en prognosebureaus hun kijk op de toekomst van de mode door middel van prognosebulletins. In Nederland wordt dat onder meer gedaan door het Nederlands Mode Instituut. Dit instituut geeft al zo'n 25 jaar informatie over mode voor vrouwen, mannen en kinderen in de vorm van 'reportages' met daarin kleurkaarten, trendprognoses, trendboeken en bulletins. Welke sferen en stijlen worden het meest belangrij k is daarbij de vraag. Welke stoffen en dessins worden daarbij toegepast, wat gaat misschien een rage worden? De grote veelzijdigheid van het modebeeld, de opkomst van de diverse doelgroepen en een snelle modewisseling zijn er mede debet aan dat prognoses uitgeven niet altijd eenvoudig is. Dit in tegenstelling tot vroeger, toen de Haute Couture een stevige greep op de confectie had en eenvoudigweg dicteerde wat mode was en wat niet. Mode kent nu jonge trends, mode wordt gemaakt op straat, mode kent flitsende verschijnselen die meestal moeilijk voorspelbaar zijn. Zo'n snel modeverschijnsel moet de ballonrok worden, al werd dit trendy silhouet afgelopen winter al aangekondigd en gedragen door echte trendsetters. Voor deze bolle rok- of broekvorm moet je jong zijn en goedgevormde benen hebben, want die trekken welde aandacht. Of het deze zomer al een echte rage wordt of misschien wel helemaal nooit? De ene detaillist is er laaiend enthousiast over en verwacht dat iedereen in ballonrok de straat op gaat, anderen zien er totaal niets in en kijken de kat uit de boom. Hoe het uiteindelij k zal uitpakken? Het antwoord ligt bij de jonge consument die het meest in is voor modegrappen. Er is één duidelijk lichtpunt voor dit kledingstuk. Prinses Diana van Engeland verscheen onlangs, Zeker is dat het silhouet sober en vrouwelijk is met als rode draad een sportieve chic die door alle collecties loopt. Een slankere belijning dan we de afgelopen seizoenen gewend waren overheerst, met dien verstande dat de kleding nog steeds losjes om het lichaam valt en nergens super getailleerd is. De meeste bovenstukken zijn vrij lang en recht (soms iets getailleerd), maar de rokken zijn schotelwijd modebewust als ze is, in het openbaar met een ballonrok en wat zij draagt wil nog al eens trendbepalend zijn. Wat kunnen we allemaal van de zomermode voor 1987 verwachten? Blijven de schouders nu wel of niet gevuld; worden de rokken korter of juist lang; hebben de broeken rechte pijpen of worden ze superwijd en wat gebeurt er nu eigenlijk met de belijning? of draagbaar smal. Over de lengte van die rokken kunnen we kort zijn: van kort tot lang, alles kan, mits de juiste proporties gekozen worden, zodat het silhouet in evenwicht is. De schouders blijven gematigd breed door afgeronde vullingen en ook deze zorgen ervoor dat we een vrouwelijk modebeeld zullen zien deze zomer. Heel vaak blijven de schouders trouwens bloot door uitsnijdingen (z.g. halterlijn). Overdreven modegrappen komen we nauwelijks meer tegen. Het zijn dit seizoen de kleren waar alles om draait met sferen die teruggaan naar 'gouwe ouwe' klassiekers als het koloniale leven Out of Africa of safari), het chique clubleven en de geslaagde (carrière) vrouw. Mode zou echter geen mode heten als die vertrouwde elementen niet op een geheel nieuwe wijze worden geïnterpreteerd voor het nieuwe seizoen. Met prachtige stoffen, geraffineerde coupes, subtiele kleurstellingen en mooie details. Stuk voor stuk ingrediënten die samen zorgen voor een beschaafd luxe karakter in een modebeeld waarbij elke vrouw zich vrouw zal voelen. Combinaties blijven daarbij de basis van de nieuwe mode, waarbij de onderdelen soms in de stijl op elkaar zijn afgestemd en soms een paradoxaal contrast vormen. GERDABOERSMA redactie PZC-bijlagen Walstraatpromenade 56-60 4381 EG Vlissingen tel. 01184-84000 (toestellen 217 en 2181 advertentie en administratie: Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg tel. 01180-81000 Vlissingen: 4381 EG Vlissingen Walstraat 56-60 tel. 01184-84000 Goes: Grote Markt 2 4461 AJ Goes tel. 01100-31800 Terneuzen: Nieuwstraat 22 4351 CW Terneuzen tel. 01150-94457 Hulst: Steenstraat 6 4561 AS Hulst tel. 01140-14058 opening kantoren: Van maandag hm vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. VRIJDAG 27 MAART 1987 Mn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 35