Terneuzense Boys in derby tegen Zaamslag VIERING ZESTIG-JARIG BESTAAN Play-offs Bevobo Terneuzen slaan aan PZC/sP°rt OMSTREDEN ZEGE ANDERLECHT TERNEUZEN - Nog altijd zijn de kruitdampen niet altijd defi nitief opgetrokken na de - zinderende - confrontatie tussen Anderlecht en Lokeren. Vooral de Waaslanders verrasten in eerste instantie door uit te lopen naar een 0-3 voorsprong bij de rust, die in het tweede bedrijf geheel uit handen moest worden gegeven. Sterker nog: in de slotseconden (lees: blessuretijd) ging de zege alsnog naar Anderlecht door een omstreden tref fer van Georges Grün. Deze zou doelman Hoogenboom op on reglementaire wijze hebben gehinderd. Wraak ran d« BMW-dealer Garage ttafauggebv AZW IN DEGRADATIEGEVAAR V Talent Aantrekkingskracht Markant IN HOOFDKLAS ZAALVOETBAL Veelbelovend VRIJDAG 27 MAART 1987 Doelman van Lokeren is nog woedend Bob Hoogenboom maakte zich daar na afloop zodanig kwaad over, dat scheidsrechter Magerat besloot hier over rapport op te maken. „Ik blijf er bij, dat er een overtreding tegenover mij gemaakt werd. De scheidsrechter had dat doelpunt nooit toe mogen ken nen", blijft Hoogenboom nog altijd van mening. De verwachting is, dat hij echter straks voor langere tijd uit de roulatie zal zijn naar aanleiding van het rapport van de arbiter. Het was vooral de teleurstelling, die op het naar boven toen Anderlecht als nog de overwinning greep. Lokeren had de wedstrijd tegen de Brusselaars vooral aangegepen om - zoals verdedi ger Patrick van Veirdeghem het voor de ontmoeting met Anderlecht al zei - „de teleurstelling van een week eerder tegen Cercle Brugge (waarvan thuis werd verloren, red.) weg te werken". Van Veirdeghem vond toen, dat als Lo keren Europese ambities waar wil ma ken er tegen Anderlecht „minimaal een puntje gepakt moest worden". strijd om de Europa Cup III is de con frontatie tussen Beveren en Lokeren voor beide teams van groot belang. Geen van de twee ploegen mag im mers nog meer puntenverlies lijden om verzekerd te zijn van een 'Europe se' plaats. De strijd om het kampioenschap blijft intussen onverdroten voort gaan. Me- chelen en Anderlecht blijven geza menlijk de ranglijst aanvoeren. Me- chelen krijgt deze ronde Cercle Brugge op bezoek, terwijl Anderlecht op be zoek gaat bij Racing Jet Brussel. De stand. Bovendien wilden de spelers zich wreken op trainer Aimé Antheunis. De oefenmeester had zijn spelers in het treffen tegen Cercle Brugge ver weten, dat ze gebrek aan inzet had den, zowel fysiek als mentaal. An theunis had onder meer op gemerkt: „Sommige spelers hebben al een aan bieding van andere clubs op zak. Daardoor liepen zij er als afwezig bij". Volgens Van Veirdeghem was dat voor de spelers aanleiding om zich in de wedstrijd tegen Anderlecht voor meer dan 100 procent in te zetten. „Ik neem aan dat de trainer dat in een vlaag van ontgoocheling verteld heeft, maar juist daardoor hebben de spelers zich willen wreken". Vooral nu Lokeren aan een opmerke lijk seizoen bezig is, komen deze neder lagen hard aan bij de club. Vooral nu de deelname aan Europees voetbal tot de mogelijkheden blijft behoren voor Lokeren, mogen deze twee opeenvol gende nederlagen zeker geen vervolg krijgen. In de komende competitieronde staat de Wase derby tegen Beveren op het programma. Beveren revancheerde zich voor de eerste competitieneder- ig van een week eerder tegen Club Brugge; in een schitterende wedstrijd werd Beerschot met 1-0 terug gewezen. Maar met het oog op deelname aan de Anderlecht 24 17 5 2 39 60-20 KV Mechelen 24 17 5 2 39 38-19 Beveren 24 11 12 1 34 34-16 Club Brugge 23 13 6 4 32 43-21 Lokeren 24 11 8 5 30 36-29 Club Luik 23 11 5 7 27 30-23 Charleroi 24 10 6 8 26 30-31 Standard Luik 24 8 8 8 24 31-22 Waregem 24 9 5 10 23 30-33 Beerschot 24 7 9 8 23 22-25 Cercle Brugge 24 7 7 10 21 28-25 R J Brussel 24 6 8 10 20 23-34 AA Gent 24 5 7 12 17 19-39 RWDM 24 4 9 11 17 23-38 KVKortrijk 24 5 5 14 15 25-39 Antwerp 24 4 7 13 15 24-36 Seraing 24 4 6 14 14 23-43 Berchem Sport 24 4 6 14 14 16-52 Het programma voor komend weekend. Zaterdag (20.00 uur): Beerschot-AA Gent; Club Brug ge-B erchem Sport; Charleroi-Se- raing; Standard Luik-AntwerpWaregem- Club Luik; KV Mechelen-Cercle Brugge; Ra cing Jet Brussel-Anderlecht; Lokeren-Beve- ren. Zondag (15.00 uur): RWDM-Kortrijk. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 TERNEUZEN - Waar Hoek zich de laatste weken in de tweede klas van het zaterdagvoetbal bijkans in veiligheid heeft gespeeld, daar heeft AZW zich in een moeilijke positie gemanoeuvreerd. De Axelse ploeg verkeert in direct de gradatiegevaar en krijgt morgen tot overmaat van ramp ook koploper Rozen burg nog eens op bezoek. Hoek gaat uit naar E verstein en in de derde klas is de derby tussen Terneuzense Boys en Zaamslag de meest opvallende wedstrijd. AZW - Rozenburg. ook op een ander vlak de blessures Nade nederlagen tegen SSC'55 (1-0) en van Wilco Braafhart en Jack Caluwe, Good Luck (2-0) is AZW het water tot aan de lippen gestegen. Weliswaar staan de Axelse ploeg nog negen com petitiewedstrijden te wachten, maar de resultaten van de laatste weken - en eigenlijk ook van de eerste competitie helft - geven weinig reden voor al te groot optimisme. „We hebben al eens eerder zo slecht gestaan", houdt aan voerder Nico Bouwman niettemin staande, „en toen speelden we ons ook met 13 punten uit 8 wedstrijden in vei ligheid. Op zich moet dat nu weer kun nen". Bouwman wil er echter ook niet omheen „dat deze ploeg niet zo gek veel mogelijkheden heeft". „De jonge gasten die ingepast zijn doen hun ui terste best, maar moeten nog veel le ren. En de ouderen blijven of in gebre ke waar het de begeleiding van de jon geren betreft of zijn zelf volledig uit vorm". Bovendien meent Nico Bouw man „dat het feit dat zovelen zaalvoet ballen ook niet bevorderlijk is". Zaal voetballen is tikken, zegt hij, „maar met tikken alleen win je in deze tweede klas geen wedstrijden. Op zijn tijd moet er ook geknokt worden". Overigens ziet Bouwman de thuis wedstrijd tegen Rozenburg niet zo somber in. „Tegen Good Luck komen we tekort op het fysieke vlak, maar Rozenburg is een ploeg die niet alleen zelf wil voetballen, maar ook de te genstander ruimte geeft om te voet ballen. In principe zie ik het voor mor gen wel zitten. Alleen er komen nog meer wedstrijden en dan zal er toch uit een ander vaatje getapt moeten worden". Everstein - Hoek Aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen Everstein stelt Hoek-trainer Jan Dooms niet ten onrechte „dat het al heel gek moet lopen willen wij nog de graderen". Doorns wijst daarbij op de voorsprong van acht punten op AZW en van tien punten op Tricht en Bruse Boys. „Alleen als we acht keer op rij verliezen, kunnen we nog in de proble men komen. Maar dat zie ik niet ge beuren omdat we net even teveel ka rakter hebben". Voor de uitwedstrijd tegen Everstein 'iggen de problemen van Hoek dan die absoluut niet in actie kunnen ko men. Doorns :„Ik denk dan ook dat we van start zullen gaan met dezelfde ploeg als waarmee we tegen Bruse Boys zijn geëindigd. Ons tweede kan tenslotte nog kampioen worden en die wil ik niet verzwakken". Terneuzense Boys - Zaamslag. De derby tegen Zaamslag wordt voor Martin van de Bossche de vierde op rij. De frele linksbuiten debuteerde twee seizoenen terug op 17-jarige leeftijd in het eerste van de Terneuzense derde klasser, maar moest tot vorig jaar wachten op het eerste streekduel. „Mijn ervaringen zo herhaalt hij de vraag, „Op zich niet zo opzienbarend. Ik heb nu drie keer tegen Zaamslag ge speeld, maar nog niet verloren. Vorig jaar wonnen we de ene keer en speel den we de andere keer gelijk. En dit jaar was het in Zaamslag 0-0". Van de Bossche gaat er ook deze keer van uit dat Terneuzense Boys aan de goede kant van de score zal blijven. „Zaamslag draait de laatste weken tenslotte niet zo best en bij ons gaat het juist redelijk. Bovendien willen we graag tweede worden en dat kan alleen maar als we van Zaamslag winnen". In tegenstelling tot Martin van de Bos sche heeft Zaamslag-voorstopper Frans Deurwaarder er al heel wat der- bies opzitten. De 31-jarige verdediger houdt het op „zo'n kleine twintig". Wat hem het meest is bijgebleven is de instelling van Terneuzense Boys, "dat soms heel lauw kan spelen, maar tegen Zaamslag altijd voor 150% op scherp staat". Deurwaarder hoopt deze keer voor alles „op een mooie wedstrijd". „Voor beiden staat er niets meer op het spel, dus daar kan het niet aan liggen. Alleen zijn wij in het nadeel omdat we zo moeilijk scoren. We lopen nog maar steeds een gemiddelde van een op een". Bij Terneuzense Boys is zaterdag het meespelen van Rolf Wilting twijfelach tig (de voorstopper kampt met een spierblessure). Zaamslag (dat Theo Dees weer in training weet) komt com pleet aan de start. Het programma tweede klas AZW - Ro zenburg en Everstein - Hoek; derde klas Terneuzense Boys - Zaamslag. De jubileumcommissie: Theo Pijcke (voorzitter), Jas Haak (vice-voorzitter i, Brendy Pijcke (secretaris), Ko de Koster (tweede secretaris), Robert Boerjan (penningmeester) en de leden Robbie van de Hemel, Willy Pladdet, Hennie Neve, Gerard Provoost, Rinus de Regt, Johan de Paauw, Ineke Riemens. Onklopbaar record voetbalclub Biervliet BIERVLIET - De voetbalvereniging Biervliet viert vandaag (vrijdag) het 60-jarig bestaan. Sfeer, vriend schap, saamhorigheid zijn de pijlers waar Biervliet al jaren op teert. De West-Zeeuws-Vlamingen spelen in middels al 30 jaar onafgebroken in de vierde klas KNVB district Zuid 1. Een record, dat bijna onklopbaar moet worden geacht. Even leek het er op, dat de club in 1960 de promotie naar de derde klas kon maken. Biervliet werd kam pioen, maar om promotie af te dwin gen moesten ze toen nog een na-com- petitie spelen. De jongens gingen ten onder in de slag met de Brabantse clubs RKTVV, Kaaise Boys en Hilva- renbeek. Vanaf die tij d is Biervliet uit de vierde klas niet meer weggeweest. Al dient gezegd, dat de voetballers al jaren tegen degradatie moeten vech ten - met uitzondering van vorig jaar. Ook dit seizoen ziet Biervliet het de gradatiespook weer boven het sport park aan de Singel hangen. Uitgere kend in het jubileumjaar moet de confrontatie met de andere kandi daat Hontenisse tot een goed einde worden gebracht. Dan is het dubbel feest: jubileumviering en behoud. Een kleine dorpsgemeenschap als Biervliet heeft met name in het be gin van de jaren zeventig talentvol le voetballers voortgebracht. Ad Versluys, George Geirnaert en Rob Gruben werden toen ingelijfd door voornamelijk Belgische profclubs (Berchem sport, Club Brugge, Beve ren, Boom etc.). Gruben kwam in eerste instantie uit voor MVV uit Maastricht, maar later lonkte ook voor hem het betaald voetbal in Bel gië. Bestuurslid Gerard Provoost weet zich nog wel te herinneren, dat voor het geld van de verkoop van Versluys een nieuwe lichtinstallatie werd aan geschaft. Voor Biervliet zelf moet Sjaak Lij- baart zowat de meest waardevolle speler in haar bestaan zijn geweest. Lijbaart speelde namelijk een kleine duizend wedstrijden in het eerste team. Ook in de kritieke fase (degra datievoetbal) bleef Lijbaart - on danks zijn hoger gewaardeerde capa citeiten - zijn club trouw. Met een be wonderenswaardige inzet was hij vaak het ideale voorbeeld voor zijn medespelers. Op 27 maart 1927 werd de club onder de naam Unitas door cafébaas Bram Faas opgericht. Over de beginperio de is weinig of niets bekend. Notulen werden toen nog niet opgemaakt. In elk geval is Jan Anthonisse de meest opvallende naam uit het verleden vanwege zijn twintig jaar funktione- ren als voorzitter. In 1934 werd Uni tas omgedoopt in v.v. Biervliet. De wei van Wannes van der Hooft in 't Zoute was in die tijd het voetbal veld van Biervliet. Later was het wei land van Bernaards (tegenwoordig het boerenbedrijf van Omer de Meij er) het speeldomein en daarna ver huisde men naar het veld aan de Weststraat. Biervliet kwam uit in de Zeeuwse voetbalbond en Piet de Lijser ver vulde in die dagen een voortrekkers rol. Hij zag onder meer kans een veld aan de Schoollaan te egaliseren. Tot 1958 werden daar de thuiswedstrij den afgewerkt. Net na de oorlog ver trokken veel spelers, waaronder de gebroeders Faas, naar Frankrijk en dat had even een mindere periode tot gevolg. In 1950 werd de club kampioen van de vierde klas. Zeven jaar zou men zich in de derde klas weten te handhaven. In 1957 degra deerde men naar de vierde klas. In middels was het huidige sportcom plex aan de Singel de nieuwe thuis haven van de Zeeuws-Vlaamse club geworden. Bekende voetballers uit die tijd wa ren Kees Kramer, Jaap Wisse, Gas ton Deseijn en Adri Versluys. Later kreeg men de periode Rinus Mar tens, Peet van de Bossche, Sjaak Lij baart, Frits Lijbaart, Adri de Meyer (was jarenlang penningmeester), Ad Versluys, Wim de Regt, etc. Opmer kelijk was verder dat Biervliet zelfs door voetballers van buitenaf (Ward Boekhout, Piet Wissel) werd ver sterkt. Want in die tijd was men veel meer clubgebonden. De vereniging moet daarom toch een bepaalde aan trekkingskracht hebben gehad. In de jaren zestig werden een aantal noemenswaardige veranderingen doorgevoerd. Er kwamen meer teams, dus een trainer moest worden aangetrokken. In 1966 was Rinus Walraven de eerste trainer die bij de zondagclub in dienst trad. Gerard Provoost: „Walraven bleef tot 1973. Door rugklachten was hij genood zaakt eerder te stoppen. Wies van Avermaete maakte toen het seizoen af. De spelers hebben overigens veel van Walraven geleerd". De opvolgers van Walraven waren Jan Koch (twee seizoenen), Rinus Verberkmoes en Jan de Roo drie jaar, Ronnie Bouchaute (twee jaar), Piet de Koeijer en Jan Dooms sei zoen 83/84, Levien Dieleman (84/85) en Peter Pielaat vanaf 1985 tot he den. In 1978 werd de bouw van een prach tige kantine gerealiseerd welke zich een voorname funktie binnen de club heeft verworven. Het werk was ge daan door vrijwilligers. De accom modatie werd ondertussen uitge breid met een tweede veld en twee kleedlokalen. Provoost: „Gezien de toename van het aantal teams was dit min of meer een noodzaak". 27 maart: jubileumreceptie in de kantine van de v.v. Biervliet. Aanvang: 19.30 uur. 26 juli: Biervliet speelt tegen de betaald voetbalclub Roda JC uit Kerkrade. 20 augustus tot 23 augustus: Toernooi voor standaardteams met de Belgi sche clubs Eeklo, Watervliet, Knokke en uiteraard Biervliet. Daarnaast worden er voor alle andere teams D- en E-pupillen, B- en C-junio- ren, de seniorenteams twee, drie en vier en de dames) toernooien gehouden. Ter afsluiting is er op 29 augustus een feestavond voor alle leden in een grote tent nabij de kantine. Markante figuren binnen de vereni gingen zijn ongetwijfeld Gerard In- gels (inmiddels weer al elf jaar voor zitter) en Jas Haak (de stimulator van de jeugd, tevens jarenlang streek-vertegenwoordiger van het jeugdplan Zeeland). Velen voelen zich 'één' met Biervliet, vandaar dat de club bij thuiswed strijden op een grote supporters- schare, waaronder opmerkelijk veel vrouwen, kan rekenen. Er heerst dan vaak een opgewonden sfeer aan de lijn die juist de spelers tot de gewen ste prestaties brengen. Op die ma nier werden twee na-competities (voor handhaving in de vierde klas) al overwonnen. Niettemin baart de toekomst de club zorgen. Om ledenverlies onder de jeugd te voorkomen, wordt volgend jaar eraan gedacht om samen met het naburige Hoofdplaat een A-ju niorenteam te vormen. „De jeugd kan daardoor gewoon lid blijven bij onze club. Anders ben je ze zo goed als zeker kwijt", aldus Provoost. Het afdelingsvoetbal lonkt, maar Biervliet voert al jaren succesvolle strijd met zijn 'eeuwige' wapens: sfeer, vriendschap en saamhorig heid. Zestig jaar hield dit de club immers al overeind. De jubilerende vereniging houdt vanavond (vrijdag 27 maart) om half acht een receptie in de sportkantine ,De Singel' van Biervliet. TERNEUZEN - Sinds de invoering van de play-offs, halverwege dit sei zoen, 'swingt' het Terneuzense be- drijfsvolleybal (Bevobo) als nooit te voren. In alle klassen wordt geknokt bij het leven. Met een inzet die de wed strijden weliswaar vaak niet direct in aanmerking laat komen voor de schoonheidsprijs, maar die door de vele spectaculaire slagenwisselingen een fantastisch sfeertje oproept. Het gros van de ploegen en het Bevobo-be- stuur voelen er zich lekker in en ook de tribunes van sporthal 't Zwaantje raken steeds beter bezet. In die ambiance zaten deze week PSV- DOW en Kramer HiFi-Zeldenrustcol- lege. In eerstgenoemde wedstrijd bleek eens temeer dat PSV niet meer over die flitsende ploeg beschikt die eerder door alle tegenstanders uit de eerste klas als een moeilijke opponent werd gezien. DOW trok er meteen flink aan, gaf de politieploeg geen tijd om zich te organiseren en via 15-7 in de eerste en 15-5 in de tweede set stond het in geen tijd 2-0 voor DOW. Daar le verde vooral de effectvolle opslag van Jan Veraart een 'lading' punten op, terwijl Slijterman de rest met loeihar de smashes binnen bracht. Even kwam PSV in de derde set terug, maar een slechte service en misverstanden in de combinatie hielpen de tegenstan der via 15-8 aan de 3-0 zege. Kramer HiFi-Zeldenrustcollege was meer spannend dan goed. Beide ploe gen wisselden sterke periodes af met zwakke momenten, waarbij de fouten van Kramer tenslotte beslissend wa-' ren voor (14-16) verlies in de eerste set. Die duurde twintig minuten en had al aangetoond dat Rudi Kentin en Her man de Ruyter bij Kramer de slag mensen waren die maar moeilijk afge stopt konden worden. Met Kentin naast de ploeg kon Zeldenrustcollege in de tweede set naar 12-7, maar ver zuimde toen door te drukken en werd door een ontketende Kramer-ploeg nog achterhaald en voorbij gelopen: 15-12 en 1-1. In de derde set zakte de collegeploeg helemaal weg. Kentin, weer terug, pakte alles aan het net en sloeg in het voorbijgaan meteen ook maar een aantal punten in het 'vijan delijke' vak. Helemaal 'in the mood' draaide Kramer daarna naar 10-3 en de verrassende 2-1 overwinning. Dees en Neckermann, de enige nog ongesla gen ploegen in de eerste klas, zagen Zeldenrustcollege met genoegen strui kelen. Ook in de andere klassen worden de krachtsverhoudingen wat duidelij ker. In 1B geven V.& V. en MTS/MEAO de toon aan; in 2A schakelde PZEM Kind TC voorlopig uit; de Dees-reser- ves gaan in 2B met ruime voorsprong aan de leiding, terwijl Dow 3 en Beldo 3 in de derde klassen lijstaanvoerders zijn. Maar met in alle klassen een aan tal achterstallige wedstrijden nog te spelen kunnen de posities wekelijks wisselen. UITSLAGEN. PSV-DOW 0-3; Kramer HiFi- Zeldenrustcollege 2-1; Sterbanden-Beldo 3- 0; De Hoop-V.& V. 0-3; Wiekslag-MTS/ MEAO 0-3: De Pooter-De Meyer 2-1; PSV II- Juliana 1-2: Kind TC-PZEM 0-3; Beldo II- Dees II 0-3; PSV III-Gemeente II 2-1; DOW II-Philips 1-2; Dees III-Rabo 1-2; DOW III- De Stem 3-0; Gemeente Ill-Kramer IV 2-1; Dethon-Voorwaarts 3-0; Havenschap-Phi- lips II1-3. STANDEN. IA. Neckermann 3-9; Dees 3-8; Kramer HiFi 4-7; DOW 4-6; Zeldenrust 4-5; Kramer II4-2; PSV 4-1. IB. V.& V. 4-11; MTS/ MEAO 5-10; Roelofs 3-6; Sterbanden 3-6; Wiekslag 3-4; Beldo 4-3; De Hoop 4-2. 2A. PZEM 5-11; Juliana 4-7; De Meyer 4-7; Ge meente 4-6; Kind TC 4-6; De Pooter 4-4; PSV II 3-1. 2B. Dees II 5-13; Philips 4-8; DOW II 4-7; Beldo II 3-6; PSV III 3-4; Gemeente II 4-2; Free Lance 3-0. 3A. DOW III 4-10: PZEM H 4-8; Rabo 4-8; Dees HI 4-7; Kramer III 3-4; MTS/MEAO II 3-1; De Stem 4-0. 3B. Beldo III 4-11; Philips II 4-8; Dethon 4-7; Voor waarts 4-5; Kramer IV 5-5: Gemeente III4-4; Havenschap 3-3. Hulsterse suprematie voorbij AXEL - In 't Sportuus in Axel werd Verpoorte na de monsterzege (8-0) te gen ABN zaalvoetbalkampioen van de hoofdklas regio Zeeuwsch-Vlaan- deren. Het betekent tevens het einde van de suprematie van de Hulsterse teams, die vanaf de start van de regio competitie alle titels veroverden. De kansen van het Axelse team op het kampioenschap werden dit jaar enigszins vergemakkelijkt door het terugtrekken van titelhouder De Ster uit competitie. Niettemin doet dit niets af aan de kwaliteiten van Ver poorte. De ploeg, die in haar korte bestaan zes jaar) drie keer in de regio bij de top drie eindigde, was dit seizoen absoluut het sterkst. Behoudens een kleine inzin king halverwege de competitie maak te Verpoorte de favorietenrol waar. Het inmense verschil met de rest is dan ook indrukwekkend - in cijfers uit gedrukt: zes punten voorsprong en dat met nog twee wedstrijden te spelen. Proficiat! De strijd onderaan begint steeds meer op een 'thriller' te lijken. Liefst vier teams hebben zeventien punten, waar van De Zwaantjes en Het Bonte Hert een wedstrijd minder hebben ge speeld. Ook Van Westen dat met 7-2 klop kreeg van Het Bonte Hert is met negentien punten nog niet helemaal veilig. Het degradatieduel tussen De Zwaantjes en De Pooter eindigde met 4-2 in het voordeel van de Terneuzena- ren. Dat belooft wat te worden met De Pooter tegen Het Bonte Hert voor vol gende week op het programma. Ook ABN komt nog in aanmerking voor de tweede degradatieplaats, hoewel de Terneuzenaren zich volgende week de finitief veilig kunnen spelen tegen het al gedegradeerde Schippershuis. Maar dan zal Paul van der Hooft (hij speelde niet tegen Verpoorte vanwege een knieblessure) zeker van de partij moe ten zijn. Voor de tweede plaats is het dringen. Kravo (4-2 winst tegen Fabri- com) en Hoekert (7-6 overwinning te gen NMB/Vermeire) en NMB/Vermeire zijn de voornaamste kandidaten. Goalgetters won tenslotte met ruime (9-1) cijfers van Schippershuis. Verpoorte-ABN 8-0 - Zoals gezegd het niet meespelen van Paul van der Hooft betekende in feite voor Ver poorte een bijvoorbaat gewonnen wedstrijd. De tegenstander inspireer de niet. De opening was veelbelovend. Rick Wouters scoorde vanuit een vrije trap 1-0. Na zeven minuten depo neerde Eric van Britsom nummer twee achter ABN-doelman Rein Bare- man. De thuisploeg kon niet echt doordruk ken, zodat de ruststand 'slechts' 2-0 was. In de tweede helft moesten de Terneuzenaren zich blijven beperken tot verdedigen. Verpoorte ging een ho ger tempo draaien en het klassever- Hef kampioensteam van Verpoorte. schil werd door Henk de Kort, Eric van Britsom, Rinus Scheele (2), Arnold Seghers en Theo Hanny tot een 8-0 ze ge uitgebouwd. De bloemen waren toen al lang door Piet Verpoorte uit de auto gehaald. Hoekert-NMB/Vermeire 7-6 - Een schitterende wedstrijd met propagan da voor het zaalvoetbal. De West- Zeeuws-Vlaamse teams hebben dit seizoen optimaal gepresteerd. Hoe kert gaf bijna een 6-2 voorsprong uit handen, maar won tenslotte toch wel verdiend. Mario de Vreeze zette eerst uit een strafschop NMB/Vermeire op een 1-0 voorsprong. Hoekert kwam sterk terug via doelpunten van Jan Hamelink, Wemer Corijn (2) en Theo Schram en liep uit naar een 4-1 voor sprong. Voor rust scoorde Boudewijn Corijn nog tegen (4-2). Toen Theo Schram en Jan Hamelink in de tweede helft de stand opvoerden tot 6-2, leek de wedstrijd gespeeld. Paul Hubreg- sen, Boudewijn Corijn en Bram Hu- bregtse milderden echter de stand tot 6-5. In een sensationele slotfase scoor den Jan Hamelink en Bram Hubregtse nog elk één keer en dat betekende een 7-6 eindstand in het voordeel van Hoe kert. Kravo-Fabricom 4-2 - Voor rust een zwakke partij van de thuisclub. Rob bert Caluwé zette Fabricom op een 1-0 voorsprong. In de tweede helft een be ter spelend Kravo, dat via doelpunten van Jan de Zwart, Gijs Lokhorst (2) en Jan Kiel uitliep naar een 4-1 voor sprong. Robbert Caluwé bepaalde de eindstand op 4-2. De Zwaantjes-De Pooter 4-2 - Hans Porrey was met vier treffers de 'grote' man bij de thuisclub. De Zwaantjes streed met veel inzet voor zijn ultieme kans op behoud. Dat kon minder wor den gezegd van De Pooter, dat door Sam Bakker en Antoine Thoen tot sco ren kwam. Een terechte zege (4-2) van de Terneuzenaren. Het Bonte Hert-Van Westen 7-2 - Van af het begin dicteerde de thuisclub de wedstrijd. Maar tot aan de rust was de score (2-2) verdeeld. Angelo Gijsel en Evert Dophemont gaven Van Westen toen nog hoop. In de tweede helft werd het overwicht van Het Bonte Hert be loond. Ad van de Rijse (2), Martin Fleurbaay, Martin Vogel, Walter Mor tier, Dave Zwartepoorte en Martin Voet gaven de 7-2 overwinning meer aanzien. Schippershuis-Goalgetters 1-9 - Een doelpuntenfestival. Voor Goalgetters waren Bram Cornelissen (2), Ko Si mons (2), Mark de Kunder (2), Jaap den Engelsman (2), Bert Wilting de pro- duktiefste spelers. Peter Bogaert kon voor Schippershuis niet meer dan de eer (9-1) redden. De stand in de hoofdklas: 1. Verpoorte (kam pioen!) 20-32 (93-28); 2. Kravo20-26 (74-58); 3. Goalgetters 21-25 (79-57); 4. Hoekert 19-24 (71-56); 5. NMB/Vermeire 19-24 (64-54); 6. Fa bricom 20-22 (59-58); 7. Van Westen 21-19 (70- 68); 8. Het Bonte Hert 20-17 (65-65); 9. De Zwaantjes 20-17 (54-86); 10. ABN 21-17 (60- 70); 11. De Pooter 21-17 (73-85); 12. Schip pershuis 20-2 (34-104). Het programma voor maandag 30 maart: Van Westen-Verpoorte (19.15); De Pooter- Het Bonte Hert (20.00); Goalgetters-Hoe- kert (20.00); ABN-Schippershuis (20.45); Fa- bricom-De Zwaantjes (20.00): NMB/Vermei re-Kravo (20.00).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 33