Breskens heeft weinig last van concurrentie Toerclub Aardenburg wil ook schooljeugd Henk Hamelink test zijn conditie in Braakmanbos Zeeuws-Vlaamse wielerjaar opent met Omloop van de Braakman Slechts dertig aanmeldingen voor marathon van Graauw SLUISKIL: EEN OP EEN ZATERDAG UURLOOP VEEL GROTE WIELEREVENEMENTEN Driedaagse Klappen Wim Hendrikstrofee Braakman CADZAND Omloop van de Hengelsport - De hengelsportver eniging De Wielingen in Cadzand hield haar eerste clubwedstrijd in een reeks van acht. In totaal namen 59 leden deel aan de wedstrijd. HULST Kaarting In het dienstencentrum 'De Lieve' in Hulst werd een kaarting voor ouderen gehouden, waaraan 74 kaarters deelnamen. KOEWACHT T ennisvereniging hield toernooi OOSTBURG mm SINT—JAN STEEN Prijskaarting - De afdeling Sint- Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen houdt woensdag 1 april een prijskaarting in het plaatselijk ge meenschapscentrum De Warande. De aanvang is 13.30 uur. De zaal is open vanaf om 13.00 uur. Bridge De Bridge Sociëteit Oost burg speelde in het kader van de win tercompetitie de zevende wedstrijd in Chez René te Oostburg. Bridge - De Oostburgse recreatie bridgeclub speelde een wedstrijd met 23 paren. /RIJDAG 27 MAART 1987 jrERNEUZEN - Na de 1-1 puntendeling met ODC heeft Sluiskil in de tweede klas van het zon- lagvoetbal aan een gemiddelde van een op een in de resterende zes wedstrijden waarschijnlijk neer dan voldoende voor lijfsbehoud. Een overwinning op het op de voorlaatste plaats staan- le Divo brengt Sluiskil zondag al heel ver. Breskens lijkt in de derde klas in de slotfase alleen ïog concurrentie te duchten van BSC waar het de eerste plaats betreft, maar voor Clinge, Vogelwaarde en Steen is de situatie daarentegen minder rooskleurig nog steeds hangt het ierde klasserschap aan een zijden draadje. )ivo - Sluiskil Iet 1-1 gelijkspel tegen ODC was voor Sluiskil zondagmiddag ongetwijfeld en hele geruststelling na de 3-1 neder- aag tegen Wilhelmina Boys en de eeks van slechte resultaten tijdens de vin terstop. In hoeverre het niveau van inet name de tweede helft de aanzet is 'oor een betere periode, valt uiteraard e bezien, maar positief was dat Sluis- dl eindelijk weer eens enige agressie ,ian de dag legde. „Het enige dat ont brak", zegt aanvoerder Peter Zwart, varen de doelpunten. Als we er een of wee meer hadden gemaakt, dan had den we voor iedereen een goeie wed strijd gespeeld". Zondag speelt de tweede klasser uit te gen Divo. dat met 11 punten de voor- aatste plaats deelt met SCO. „Nor- naai gesproken moet Divo kunnen", neent Peter Zwart, „maar dat zegt neestal niet zo bar veel. Ik denk alleen dat we ons moeten instellen op een narde wedstrijd". jVIOC'17 - Breskens De 1-0 overwinning op Internos bracht Breskens zondagmiddag na de neder- aag tegen Roosendaal weer wat meer j.ucht bovenaan de ranglijst. „Als we verliezen kunnen we het kampioen schap wel vergeten", had trainer Jaap 'van Maris vooraf duidelijk gemaakt, maar zo ver kwam het niet, omdat Breskens - zo meent aanvoerder Ben nie Pielaat - „taktisch veel beter speel de dan tegen Roosendaal". Pielaat :.,Toen het 1-0 werd, hebben we het re sultaat het zwaarst laten wegen. In de ze fase van de competitie is dat het meest logisch ook". Pielaat meent dan ook dat Breskens de uitwedstrijd te gen MOC'17 („een geslepen ploeg") moet ingaan met de gedachte dat een gelijkspel al een winstpunt oplevert. .Want gaan we weer zo aanvallend van start als tegen Roosendaal, dan loopje altijd de kans de boot in te gaan". Steen - Cluzona Steen is met twee gelijke spelen op rij de eerste weken na de winterstop niet al te slecht doorgekomen, maar is er in feite ook weinig mee opgeschoten om dat ook de overige degradatiekandi daten puntenwinst boekten. „Toch is er langzaam maar zeker enige vooruit gang te constateren", meldt trainer Peter van de Boogert niet zonder vreugde, „omdat we toch weer vrij vol ledig zijn. Verdedigend zijn we er in elk geval op vooruit gegaan. Als nu ook ons middenveld nog eens beter wil gaan draaien....". Steen speelt zondag thuis tegen Cluzo na, dat na de 3-1 nederlaag tegen Vo gelwaarde is uitgeschakeld voor het kampioenschap. „Wat dat betreft ben ik niet eens zo ongelukkig met de over winning van Vogelwaarde, beweert Van de Boogert, We komen nu een ploeg tegen die misschien niet meer zo gemotiveerd is. En die heb ik toch lie ver dan ploegen die er nog volledig in geloven". Bij Steen ontbreken zondag Mark de Bruyn en Erwin Nachtegael. Vogelwaarde - Roosendaal De terugkeer van Freddy van der Vee ken bij Vogelwaarde werkte zondag middag in de uitwedstrijd tegen Cluzo na kennelijk uitermate inspirerend. In de eerste helft keek de Bossche ploeg nog tegen een 1-0 achterstand aan. maar met Van der Veeken in de ploeg werd die na de rust vlot weggewerkt. „Freddy was niet af te stoppen", be weert aanvoerder Guido Gelderland zelfs. hij maakte er toch twee en gaf er ook nog een aan". De verwachting is dan ook dat Van der Veeken zondag te gen Roosendaal in de basis beginthij is er fit genoeg voor. Tegen Roosen daal verwacht Gelderland overigens niets anders dan winst". „We hebben nog zes wedstrijden", zegt hij, „en daarin moeten wij onze punten verdie nen. We hebben er niets aan om op een gelijkspel te gokken". AARDENBURG De toerclub Aardenburg wil gaan trachten de school jeugd bij het toerfietsen te gaan betrekken. „Er is momenteel weinig aan bod van de jeugd bij onze vereniging. Daarom wil ik mij er persoonlijk voor in gaan zetten om meer jeugd bij de club te betrekken. Het is mij de laatste paar jaar ook met de dames gelukt, dus waarom niet met de schooljeugd", stelt Albert Galle namens de club. Met ingang van komende dinsdag zal de club de trainingsritten op dins dag en donderdag-avond weer gaan hervatten, waarbij Galle er op hoopt, dat verschillende jeugdigen reeds van de partij zullen zijn. „Ze behoeven nog niet meteen lid te worden van onze vereniging. Als ze dat wensen kun nen ze eerst kennis maken met het toerfietsen. Ze behoeven niet bang te zijn, dat ze aan hun lot zullen worden over gelaten. Ik sta er zelf voor in. dat ze goede begeleiding zullen krijgen", aldus Galle. De tc Aardenburg gokt daarbij op de schooljeugd vanaf tien jaar. Er wordt iedere dinsdag en don- derdag-avond om 19.00 uur vertrokken vanaf de bibliotheek in de Boot straat in Aardenburg. Vanaf donderdag 2 april starten ook de dames met hun wekelijkse recrea tie-rit en daarbij hoopt het bestuur op een zelfde belangstelling van de zijde van de dames als vorig jaar. „Gemiddeld waren er toen twaalf dames aanwezig; een bewijs denk ik. dat we ook daarmee op de goede weg zitten. Het is overigens niet zo, dat heren niet welkom zijn bij deze tochten. Inte gendeel zelfs, als er liefhebbers zijn, mogen ze mee rijden", meent het ma- nusje-van-alles van de tc Aardenburg. Ook zal de toerclub uit de Kikkerstad dit jaar weer enkele evenementen organiseren op het gebied van de toerfietserijAllereerst is er op 26 april de Kikkertocht, een toertocht over een afstand van 60 kilometer. Op 9 mei is er dan de Aardenburgse fiets en wandeldag; voor de fietsers is er dan een tocht van 25 kilometer uitgezet en voor de wandelaars een loop over zeven kilometer. Van 11 tot en met 14 mei staat dan de negende avondfiets-vier- daagse op het programma. De Smokkelroute besluit het toertochten-jaar op 13 augustus. SLUISKIL Het jeugdwielrennen in Zeeland zit momenteel behoorlijk in de hoek, waar de klappen vallen. Er zijn slechts een minimaal aantal licenties afgegeven. Desondanks verwacht Sluiskil morgen, zaterdag, een invasie van jeugdwielrennertjes. Voor het landelijke jeugdtoernooi, dat voor de derde maal in het Kanaaldorp wordt gehouden, zijn niet min der dan 345 aanmeldingen bij de organisatie binnen gekomen. Vorig jaar nog organiseerde het plaatselijke wielercomité een wedstrijd voor amateurs. „Voor dit jaar werd het moeilijk een beslissing te nemen. Er zijn verschillende amateurs in het dorp, maar ook een junior. Daardoor leverde het een probleem om de knoop door te hakken. Moesten het nu amateurs of junioren zijn. Daarom hebben we terug gegrepen op onze oude liefde: de jeugd. Vorig jaar was er vanuit het districtsbestuur al eens op aangedrongen om weer een landelijk toernooi te houden, maar dat was door die wedstrijd voor amateurs toen niet meer mogelijk. Daarom heb ben we daar nu voor gekozen", meldt Eddy van Hijfte van de organisatie. Volgens Van Hijfte kan dit landelijke toernooi een stimulans betekenen voor eventuele adspirant-jeugdlicentiehouders. „Misschien dat het som migen aan spreekt, zodat er toch een beetje aanwas komt". In totaal dus 345 aanmeldingen voor dit toernooi. Die grote schare jeug- drennertjes vertegenwoordigt niet minder dan 33 verenigingen, waarvan de Bollenstreek. Spartaan, Westland Wil Vooruit, Ahoy, Windmolens en Schijndel de grootste leveranciers zijn. Van Zeeuwse zijde komen Zeeuws- Vlaanderen en Theo Middelkamp aan de bak in Sluiskil, waar reeds om 10.30 uur het eerste startschot zal klinken. De categorieën 1,2 en 3 rijden allen één serie terwijl de overige leeftijdsgroepen in verschillende serie's zullen worden verdeeld. Rond 16.30 uur wordt het einde van een lange wie- Ierdag verwacht. TERNEUZEN - De wielervereniging Zeeuws-Vlaander en zal morgen, za terdag, deelnemen aan^de amateur-uitgave van de E3 Prijs in het Belgi sche Harelbeke. De rood-gele kleuren zullen in Harelbeke worden verte genwoordigd door Karei van Goethem, Niek de Taeije, Eric Vereecken, Frank Gommers, Guus Barhorst en de Nieuwzeelander Nathan Dahlberg. Dit zestal zal onder de begeleiding van Hans Moens en Fred Vermeersch staan. KLOOSTERZANDE Zaterdag wordt het Zeeuwse wielerseizoen ge opend met een landelijk jeugdtoernooi in Sluiskil. Voordat de eerste pe daalslagen worden gemaakt, heeft districtssportcommissielid Arjaan de Schipper 'zijn' juryleden bijeen geroepen voor de laatste instructie 's. Deze bijeenkomst wordt vrijdag gehouden in zaal Van Leuven in Kloosterzan- de; aanvang 19.30 uur. Internos - Clinge Met drie punten meer dan Steen en Vo gelwaarde heeft Clinge in de resteren de wedstrijden iets mepr mogelijkhe den, maar echt lekker staat de ploeg nog altijd niet, want hoewel topscorer Boudewijn van Craenenbroeck meent dat „die drie punten genoeg moeten zijn" is niet te ontkennen dat voor Clinge twee zware uitwedstrijden op het programma staan Internos en Breskens. „Ik hoop dat we de komen de weken eens voor een verrassing kunnen zorgen", kijkt Van Craenen broeck vooruit, „en dat zit er eigenlijk wel in ook. De progressie die we de laatste weken doormakenhet kan niet uitblijven of die moet resultaten opleveren". Voor Clinge is het alleen te betreuren dat het de uitwedstrijd te gen Internos komende zondag moet ingaan zonder Geert-Jan Mechelink, Danny van Puyvelde en Pascal de Blcok, die om uiteenlopende redenen niet beschikbaar zijn. Vierde klas In de vierde klas van het zondagvoet bal blijft Axel stug volhouden in de strijd om de eerste plaats. Na de uiter mate belangrijke 2-1 zege op Koe wacht imponeerde de formatie van Jaap Lensen met 5-0 tegen IJzendijke, dat anders in voetbaltechnischg op zicht toch een zekere reputatie heet. Zondag speelt Axel uit tegen Philippi ne en opnieuw is dat voor de koploper een belangrijke krachtmeting na de 4-2 nederlaag tegen HVV is Philippine zo goed als uitgeschakeld voor een ho ge eindklassering, maar dat wil uiter aard niet zeggen dat Rini Dey zijn spe lers niet zal aanzetten tot fel verweer. Koewacht - nog altijd tweede op de ranglijst - gaat op bezoek bij de ploeg die door Axel zo gemakkelijk aan de kant werd geschoven IJzendijke dus. Voor HW'24 staat de uitwedstrijd te gen De Noormannen op het program ma en Temeuzen krij gt het in degrada tiegevaar verkerende Biervliet in het Zuidersportpark te bestrijden. Honte- nisse probeert in Hoofdplaat in elk ge val Biervliet te achterhalen. Het programma tweede klas Divo - Sluiskil; derde klas Steen - Cluzona, MOC'17 - Breskens, Vogel waarde - Roosendaal en Internos - Clinge; vierde klasTemeuzen - Biervliet, De Noor mannen - HW'24, Philippine - Axel, IJzen dijke - Koewacht en Hoofdplaat - Hontenis- se. Henk Hamelijk (385) vorig jaar in actie in de Braakman-uurloop achter Johan Breel. HOEK/SAS VAN GENT - Henk Ha melink bewaart nog altijd goede herinneringen aan het Braakman- bos. De atleet van Scheldesport le verde er vorig jaar eerst tijdens de cross en later in de Uurloop zijn bes te prestaties en vierde er eind ja nuari met succes zijn rentree, nadat hij lange tijd op non-actief had ge staan. De Sasse atleet heeft inmid dels zijn zinnen gezet op de vijf kilo meter, maar beschouwt de Braak man-uurloop (die morgen, zaterdag wordt gehouden) in de aanloop naar het zomerseizoen als een goede con ditietest. Hij verraste vorig jaar dank zij een andere trainingsaanpak met een goed cross-seizoen, waarin hij zich regelmatig op korte afstand van de beste atleten klasseerde. Als afslui ting van het winterseizoen legde hij toen in de Braakman-uurloop bijna zeventien kilometer af en daarmee eindigde hij zelfs vooraan in de uit slag. „Ik had gewoon een geweldig winterseizoen", herinnert hij zich nog. „Dit jaar ging het allemaal veel minder. Ik heb eerst een week of vier last gehad van een enkelblessure en daarna kreeg ik een stevige griep. Het winterseizoen was al dik afgelo pen, toen ik weer kon gaan trainen. In januari ben ik weer begonnen en ik ben als een gek tekeer gegaan. Eind januari werd ik elfde in de Braakmancross. Daarna werd ik in Middelburg negende en in Vlissin- gen tiende. Bovendien eindigde ik in Oostburg-Groede-Oostburg ook als tiende, hoewel ik moet zeggen dat het veld niet zo sterk was. Maar ik liep er wel in 'mijn' groepje". Henk Hamelink kreeg daarmee de bevestiging dat hij terug is op zijn ni veau van vorig jaar. „Ik trainde toen voor de halve marathon van Temeu zen, dat ging trouwens van geen kant. Het was misschien wel mijn slechtste wedstrijd uit heel mijn car rière. Maar ik zou dit jaar het clubre cord op de vijf kilometer graag wil len pakken. Dat staat er al van 1962 en dat is natuurlijk een beetje bela chelijk. Het staat niet eens zo scherp (16 minuten en 3 seconden) en vorig jaar heb ik er een fractie boven geze ten. Ik wil proberen om onder de zes tien minuten te duiken. Daarom train ik veel interval en doe ik in feite geen uitgebreide duurlopen. In dat opzicht past deze uurloop iets min der in de voorbereiding. Ik be schouw het meer als een training, maar dan wel een waarin ik zo goed mogelijk wil presteren. Als ik bij voorbeeld in een groepje kom, dan ga ik mee. Dat zit gewoon in me. Ik moet het niet hebben van aanleg, maar meer van trainen en hard werken. Uiteindelijk ben ik veel te laat met het lopen begonnen". TERNEUZEN Met een wedstrijd voor jeugdlicentiehouders start mor gen, zaterdag, in Sluiskil het Zeeuws- Vlaamse wielerseizoen. Maar in eer ste aanleg gaat de aandacht uiteraard uit naar de grote evenementen, die ook dit seizoen weer in deze regio zul len worden gehouden. Volgende week 4 april opent het 'klassieke' wieler jaar met de Omloop van de Braak man, waarna op 26 april de Wim Hen driks-trofee definitief de weg naar volwassenheid in zet. Meerdaagse evenementen zijn er ook weer met de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen (9 en 10 mei) en de internationale Drie daagse van Groot Axel voor junioren van 29 tot en met 31 mei. Door de organisatoren van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen kon er vori ge week een zucht van verlichting wor den geslaakt: er kon bekend worden gemaakt, dat de Omloop dit jaar on danks de sombere -financiële- vooruit zichten opnieuw kan worden gehou den. Organisatie-voorzitster Diana Pladdet: „Het is een spannende tijd geweest. Een paar hoofdsponsors stopten met sponsoring of draaiden de geldkraan een behoorlijk eind dicht. Daardoor zag het er op een gegeven moment inderdaad donker uit omdat we er niet zo snel in konden slagen om andere -grote- sponsors te vinden. En vooral omdat twee jaar geleden een erg slecht jaar hebben gehad op finan cieel vlak, waardoor de kleine reserve, die we hadden opgebouwd, plotsklaps verdwenen was". door te laten gaan. Het wordt de vie rentwintigste maal, dat deze gehou den wordt. En om dan in het zicht van de jubileum-uitgave te moeten stran den, zagen we niet zitten. Vandaar de positieve beslissing", aldus Diana Pladdet. Na het uit het parkoers verdwijnen van de kasseien in de Vrijstraat nabij Sas van Gent is de parkoers-commis sie er opnieuw in geslaagd een lastig stuk op te nemen. Daarvoor dient dan wel de landsgrens met België te wor den overschreden. Het ruim 2500 me ter lange stuk kasseien van de Peer boom bij het Belgische Moerbeke (on der meer bekend van de Wim Hen driks-trofee en de Driedaagse van Groot Axel voor junioren) is ook nu op genomen in de Omloop. Daarom zal de eerste etappe helemaal worden „om gegooid. We maken eerst een lus westelijk van Temeuzen, waarna de eerste grote lus door Oost Zeeuwsch- Vlaanderen min of meer in tegenover gestelde richting zal worden gereden. Dit is de belangrijkste wijziging ten opzichte van voorgaande jaren", weet de organisatie-voorzitster. Voor het overige verandert er niets aan de for mule van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. Maar Diana Pladdet is er zich wel van overtuigd, dat het niet eenvoudig zal zijn om de financiële 'klappen' op te vangen. Vandaar, dat er binnen de or ganisatie, zoals zij zegt „toch gedacht wordt om op een andere formule over te stappen. En dat zal moeten zijn en kele grote sponsors, die bereid zijn om de Omloop financieel te ondersteu nen. Maar met een dergelijk evene ment hebben we uiteraard nog een groot probleem. Want wat hebben wij de mensen te bieden. Weinig toch, ze ker zoals vorig jaar toen er geen af- wachtings-wedstrijden zijn gehou den. Om de sponsors toch nog aan hun trekken te laten komen, zijn we daar op terug gekomen; dit jaar zijn er dus weer afwachtingswedstrijden in Ter- neuzen en in Oostburg. De toeschou wers komen immers naar wielersport kijken; en dan moeten we hen wat bie den. Zoals de Markt in Temeuzen bij voorbeeld; daar moet tijdens de eer ste etappe van de Omloop toch iets op wielergebied te doen zijn". Maar penningmeester Piet Roelands zag vorige week, dat het toch mogelijk moest zijn om de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen financieel 'rond' te krijgen. „We vonden dat we er alles aan moesten doen om de Omloop De Driedaagse van Groot Axel (van 29 tot en met 31 mei) gaat steeds meer en meer de internationale toer op. Vorig jaar bij de eerste lustrum-uitgave werd het internationale tintje al be hoorlijk gevormd door deelname van ploegen uit Engeland, Frankrijk en Italië. Dit jaar wordt getracht dit nog verder uit te breiden. „We zijn bezig om een Poolse ploeg aan de start te krijgen. Vooral ten opzichte van de Axelse bevolking zou dat een enorm gebeuren zijn gezien de banden, die Axel er met Polen op na houdt", stelt Walter van Acker namens de organi satie. Maar ook in dit verband zouden de fi nanciën wel eens het struikelblok kunnen gaan worden. Met de deelname van een dergelijke ploeg zijn immers grote financiële be langen gemoeid. Van Acker weet daar over: „Van de Poolse bond hebben we al enigszins de toezegging gekregen, maar dan moeten door ons wel de reis kosten buiten Polen worden betaald. Dat betekent dus, de reiskosten van zodra Polen verlaten wordt tot en met terugkeer. En daarbij komen dan nog eens de verblijfskosten; en wat te den ken van bijvoorbeeld de visum-kosten. De eisen zijn dus erg groot. Daarom moeten we nog even afwachten". Maar voor het overige verloopt de or ganisatie volgens Van Acker goed. In het etappe-schema is enigszins veran dering gekomen. De strijd zal worden geopend met een proloog in Axel over een afstand van 2200 meter, waarna er een rit in lijn op zowel vrijdag en zater dag volgt. Zondagmorgen wordt dan de individuele tijdrit gehouden en de ze Driedaagse wordt besloten met de befaamde etappe over de Belgische kasseien nabij Moerbeke. De Wim Hendrikstrofee, die dit jaar voor de vijfde maal zal worden gehou den, is definitief op weg een 'echte' klassieker te worden. De strijd zal dit maal niet worden geleverd in ver schillende omlopen rondom Koe wacht, maar de karavaan zal zowat GRAAUW Remy Mangnus is het zo langzamerhand wel gewend om bij de voorinschrijving van een trimloop al veel werk te moeten verrichten. De voorzitter van SV Aloy had het deze week in de aanloop naar de marathon van Graauw, die morgen (zaterdag) wordt gehouden, echter niet bijster druk. Slechts een kleine dertig atle ten heeft zich tot nu toe aangemeld. Mangnus rekent er evenwel op dat dat aantal minstens nog zal verdubbelen. Hij geeft niettemin toe dat hij steeds meer twijfelt over de waarde van deze marathon. „Deze marathon wordt niet groot", weet hij, „maar het is wel de enige in Zeeland. In maart, april en mei is er zoveel concurrentie van grote marathons. Er zijn nogal veel Zeeuwen die zich voorbereiden op de marathon van Rotterdam en we gaan zelf straks met een ploeg naar Londen. De atleten maken een keuze en dat begrijp ik. Rotterdam bijvoorbeeld is natuurlijk veel spectaculairder. Ik ben ook niet teleurgesteld als ze ergens anders gaan lopen, dat moeten ze natuurlijk zelf weten. Bovendien zullen er niet zo veel Belgen van start gaan, want dit weekeinde wordt ook de honderd kilo meter van Stabroek gehouden. Het wordt steeds gekker. Daarom wordt het steeds meer een heet hangijzer of we met deze marathon door moeten gaan. Het moet tenslotte wel de moei te zijn om zo'n loop te organiseren". Bij de voorinschrijving voor alle af standen (naast de marathon staat een halve marathon, een loop over tien, ze ven of twee kilometer en 500 meter op het programma) heeft zich slechts een klein aantal Zeeuwen aangemeld. Maar er komt wel een Duits gezel schap van 27 man. Voorts staat het vast dat vooral veel Brabanders van start zullen gaan. Dat vind ik op zich wel leuk, want op die manier wordt het een soort sportuitwisseling. We zijn tenminste van plan om ook een keer terug naar Duitsland te gaan. Er zijn hier vorige week al twee Duitsers ge weest om alles eens te bekijken. Ze gaan na afloop met zijn allen eten en maken er echt een uitstapje van". Advertentie geheel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 'aan' doen, waarbij gestart zal wor den in Hulst en de finish zal -zoals voorheen altijd al het geval was- in Koewacht zijn. Maar ook deze wed strijd kent intussen zijn probleem. Zoals reeds eerder deze week gemeld is de politie-begeleiding van de Wim Hendrikstrofee in gevaar gekomen door een anti kern-demonstratie in Borssele. „Hierover is het laatste woord nog niet gezegd", aldus Walter van Acker, ook bij deze wedstrijd als organisator betrokken. Maar als de wedstrijd wel door gaat, dan zal er eerst een grote lus van zo'n 120 kilome ter door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen worden gemaakt. Na de start in Hulst wordt er dan voor een eerste maal even België aan gedaan, om dan via Axel en Zaamslag-Veer tot tegenaan Temeu zen te rijden. Daarna zal onderlangs de Westerscheldedijk worden gereden om uiteindelijk dan in Koewacht te ar riveren, waar dan nog twee 'plaatselij ke' omlopen van ruim 20 kilometer zul len worden gereden. „De naam van Wim Hendriks leeft nog altijd voort bij de Zeeuws-Vlaamse wielerliefhebbers. Ik denk, dat we daardoor voor de afzetting weinig pro blemen zullen kennen. We gaan daar bij een beroep doen op de comité's in de plaatsen, die we zullen passeren. En ook van de zijde van de renners heeft deze wedstrijd altijd behoorlijk be langstelling gekregen. De verwachting mag dan ook zijn, dat het al bij voor baat vast staat, dat het een mooie jubi leum-rit zal gaan worden", denkt Van Acker. De uitslag is als volgt: 1. J. Oeckers 1295 gram, 2. M. Leurgans 450 gram, 3. J. Dijkman 440 gram, 4. J. Buyck 295 gram, 5. A. de Key- ser 230 gram. De volgende wedstrijd wordt op 12 april van 17.00 tot 20.00 uur gehouden. Uitslag: 1 mevrouw Van Mullem, Hulst, 2 Eug. de Block, Hulst, 3 Fr. Piessens, Clinge, 4 R. Vermorken, Hulst, 5 L. Verstraten, Hulst. De volgende kaarting wordt dinsdag 14 april gehouden in het dienstencen trum 'De Lieve' in Hulst. De kaarting begint om 13.30 uur. KOEWACHT - De tennisvereniging Eikenhof uit Koewacht hield het jaar lijkse wintertoernooi in De Ador- sporthal van het recreatiecentmm De Braakman. Winnaars van dit evene ment werden Annelies Achterhuis en Wim Wille. Zaterdag 4 april worden de banen van de vereniging opgengesteld voor het zomerseizoen. Zondag 12 april wordt een openingstoernooi ge houden voor alle leden vanaf 13 jaar. Walter van Acker Diana Pladdet Het minste nieuws heeft de Omloop van de Braakman te melden. De nijve re organisatoren in Phiiippine houden volgende week zaterdag (4 april) deze wedstrijd alweer voor de achttiende maal. En volgens secretaris Johan van Steenberge „is alles in de voorberei ding goed verlopen". Van Steenberge kan melden dat het maximum aantal ploegen van de par tij zal zijn; hij moest zelfs nog enige ploegen teleur stellen. Vier Zeeuwse teams zullen aan de start verschijnen; naast de ploegen van de clubs Theo Middelkamp, Zeeuws-Vlaanderen en Zeeland zal dat een districtsploeg zijn. Ondanks dat het een 'open' wedstrijd is, hebben geen gastrennersverenigin- gen of meer districtsploegen inge schreven. De Ronde van Drente, die op dezelfde dag verreden wordt, is daar debet aan. „Maar dat heeft geen pro blemen opgeleverd. Maximum aantal deelnemers en ook financieel geen pro blemen. Alles heeft zich gestabili seerd", kan Van Steenberge tevreden vanuit Philippine melden. De uitslag groep A: 1 heren Nve-Remijn; 2 heren v. Veen-v. Dronkelaar; 3 dames Ris- seeuw-Rosseel; groep B: 1 echtpaar siel- horst; 2 echtpaar Verbist; 3 dames v. Dron- keaar-Luteyn. De uitslag: 1 dames De Vries-Poisson- nier; 2 hr. Langedijk-mw. Marteijn; 3 dames Plasschaert-Van de Vijver; 4 echtpaar Den Hamer; 5 dames Chris- tiaansen-V erstraaten. De Oostburgse recreatiebridgeclub speelde tevens een selectiecompetitie met 23 paren. Na 2 wedstrijden is de stand als volgt: 1 hr. Langedijk-mw.' Marteijn; 2 dames Plasschaert-Van de Vijver; 3 dames De Vries-Poissonnier; 4 echtpaar Brugge; 5 heren Wagenaar- Van der Hooft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 32