Jubileummokken voor jeugd Duiveland weekenddiensten Bejaarden scoorden hoog met rolstoelringsteken Aanpak Gerbrandystraat zaak voor de provincie Raad Kapelle beslist over 'dure' projecten Rumoer rond benoeming secretaris Duiveland gratis geplaatst! Schoonmaken grond in Sint-Philipsland kost 55.800 gulden Stichting Sociaal Cultureel Werk in Sas van Gent heeft nieuwe voorzitter Geschil over servicekosten lijkt opgelost FINALE IN TER VALCKE GOES Quotation speelt in Middelburg Gastouderproj eet Borsele houdt een informatie-ochtend Uw nieuwe Bosch keuken Profiteer snel! GEMEENTERAAD AKKOORD Politie Vlissingen controleert snelheid YERSEKE MEERDERHEID RAAD VLISSINGEN AKKOORD RECONSTRUCTIE STRATEN EN RIOLERING Baanlozen PvdA-FRACTIEPROCEDURE FOUT Sussen Casema wil beperkt ontvangstpakket in Tholen invoeren Hervormde diakonie Nw- en St Joosland houdt Polen-actie THOLEN BOSCH KEUKENS KEUKENCENTRUM 't HOEKJE VAN GOES VRIJDAG 27 MAART 1987 NIEUWERKERK - Alle leerlingen in het basisonderwijs in de kernen van de gemeente Duiveland krijgen ter ge legenheid van het gouden huwelijk van prinses Juliana en prins Bern- hard een mok. De beker krijgt twee kleuren met een afbeelding van het prinselijk paar in zwart met bijbeho rende tekst en de jubileumdatum in oranje. Of de Duivelandse leerlingen die elders in de provincie onderwijs genieten ook een mok krijgen, kon lo co-burgemeester J. op 't Hof donder dag tijdens de raadsvergadering nog niet toezeggen. VLISSINGEN De Vlissingse politie zal de komende tijd op verschillende tijdstippen en plaatsen snelheidscon troles houden. Ook zullen automobi listen worden gecontroleerd op het gebruik van autogordels. Een woord voerder van de politie deelde dit gis teren mee. Volgens hem is de het de politie geble ken dat veel automobilisten hun gor del niet dragen. Officieel kan dit be straft worden met een boete van vijfen dertig gulden. Wanneer ook een mede passagier geen gordel draagt, kan dit de automobilist vijftig gulden kosten. De passagier moet daarbij nog een boete van vijfendertig gulden betalen. Donderdagmorgen voerde de politie snelheidscontroles uit in de Paul Kru- gerstraat. Vanaf 9.00 uur tot 12.00 uur werden in totaal 43 processen-verbaal opgesteld. Het verkeer dat via de Paul Kruger- straat in de richting van de binnenstad reed, werd gecontroleerd. Aanvankelijk was het de bedoeling om ook nog een boekje te laten drukken met de coupletten van het Wilhelmus. De SGP-fractie had hiervoor gepleit. Na overleg met de directeuren van de basisscholen heeft het college van de ze suggestie afgezien. SGP-raadslid L. Meerman kon zich daarin vinden, om dat ook hem was gebleken dat de kin deren toch twee coupletten leren van het Wilhelmus. Met de aanschaf van de ongeveer 825 mokken is een bedrag ge moeid van 2030 gulden. De raadsleden kregen tijdens de ver gadering. die overigens slechts een half uur in beslag nam, nog meer on derwijszaken op de tafel. Zonder dis cussie gingen zij akkoord met het uit trekken van een krediet van 6600 gul den voor de aanschaf van buitenspeel materiaal. Volgens advies van het rijk SINT-PHILIPSLAND - De gemeente Sint-Philipsland moet ruim 13.000 gulden bijdragen voor de sanering van met olie verontreinigde grond naast het loonbedrijf Faasse in Sint- Philipsland. De schoonmaakoperatie wordt uitgevoerd door de provincie en kost in totaal 55.800 gulden. Omdat al een krediet van 8 mille is op genomen, hoeven de raadsleden nog maar 5.000 gulden beschikbaar te stel len. Verder staat een voorstel op de agenda o.m een aantal leningen ver vroegd af te lossen in verband met de lage rente. De raad van Sint-Philips land beslist hierover tijdens een raads vergadering in het gemeentehuis op woensdag 1 april. De vergadering be gint om 19.30 uur. wordt per school een bedrag beschik baar gesteld voor een klauter- en klim- rek. Het college was in het verleden nogal terughoudend om dergelijke materialen aan te schaffen, omdat de ze werktuigen onderhevig zijn aan weersinvloeden en vernielzucht. De openbare basisschool in Sirjansland krijgt geen rek. omdat op een stuk grond, grenzend aan het schoolplein, onlangs een speelterrein is aangelegd. De uitbreiding van de bijzondere ba sisschool in Oosterland gaat voorlopig niet door. Hoewel zowel de raad als ge deputeerde staten geen bezwaren heb ben een lokaal extra, is het college na overleg met het schoolbestuur terug gekomen op het voornemen. Aanlei ding daarvoor is de stichting van een tweede bijzondere school voor basis onderwijs in Bruinisse en de daaruit verwachte voortvloeiende gevolgen van de ontwikkeling van het aantal leerlingen van de school in Ooster land. De bijzondere school in Ooster land krijgt wel een bedrag van 3294 gulden om TL-verlichting aan te bren gen in de speelhal van de school. MEDISCHE DIENSTEN SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN SINT-PHILIPSLAND 28-29 MAART Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Artsen: Zierikzee: v.a. 18.00-ma. 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee, tel. 01110-2280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00-ma. 8.00 uur: G. van Beek-Ver beek. Burghseweg 54. Haamstede, tel. 01115-1861. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00-ma. 8.00 uur: H. Speelman. Molenweg 61. Oosterland. tel. 01114-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: patiënten dokter v. d. Bel: E. H. Veldman, Stave nisse, tel. 01663-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): A. W. A. de Looze. Raadhuis straat 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 2400. Dierenartsen Zonnemaire: E. Wondergem, tel. 01112-1880 v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596; klei ne huisdierenweekendspreekuur: Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op za- SAS VAN GENT - Het bestuur van ae stichting Sociaal Cultureel Werk in Sas van Gent heeft sinds woensdag avond een nieuwe voorzitter. Om per soonlijke redenen is L. van Waes uit Westdorpe afgetreden. Hij werd opge volgd door F. A. A. Rammeloo uit Phi lippine. Rammeloo was voordien al enige jaren secretaris. Van Waes, tevens fractievoorzitter van het CDA in de Sasse gemeenteraad, besloot uit het bestuur te stappen om dat hij er niet meer voldoende tijd voor heeft, naast zijn drukke werkzaamhe den als landbouwer en raadslid. In dezelfde vergadering van het SKW- bestuur is ook de eventuele verhuizing naar de voormalige kleuterschool Hanneke en Janneke besproken. Vori ge maand deed het Sasse college van b en w het aanbod om het huidige SKW- onderkomen De Roselaer te kopen van de stichting en in plaats daarvan het kleuterschooltje te huur aan te bie den. Het SKW wil zijn standpunt in de ze zaak nog niet naar buiten brengen. Volgende week is er een gesprek tus sen bestuur en het college over de eventuele verhuizing. Knelpunt is vooral dat Hanneke en Janneke klei ner is dan De Roselaer. Het gebouw De Roselaer drukt daarentegen zwaar op de kas van de stichting, die eind vorig jaar in de problemen kwam toen de ge meente besloot 110.000 gulden op het sociaal-cultureel werk te bezuinigen. Evangelisatiedienst - De Vrije Evangelische Gemeente in Yerseke houdt zondag een evangelisatiedienst in het kerkgebouw aan de Kaaistraat. Ds J. L. Moens spreekt dan over het thema 'Waar leven is, is hoop'. De dienst begint om 17.00 uur. terdag 8.30-9.00 uur en op Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten Schouwen-Duiveland: J. J. Bakker, Oude Haven 4. Zierikzee. tel. 01110- 3016. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee, Dam 18, tel. 01110-2906. Geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur; zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 GOES uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: Zr. tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: Voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te be reiken via het tel.no. 01110-4433. VLISSINGEN De stichting Verant woord Wonen in Capelle a/d IJssel en een vereniging van bewoners van het complex dat deze stichting aan de Van Dishoecklaan in Vlissingen in ei gendom heeft hebben overeenstem ming bereikt in een geschil over de be taling van servicekosten. Een van de bewoners, J. Regterschot, had de stichting in verband met dit geschil voor de kantonrechter gedaagd. Deze rechtszaak is voorlopig aangehouden omdat de overeenstemming tussen partijen verder uitgewerkt moet wor den. Donderdagmiddag hebben leden van de bewonersvereniging, de admini strateur van de stichting, T. Rook, de heer Regterschot en diens advocaat hierover vergaderd. Aanvankelijk was het de bedoeling van Regterschot via de rechtszaak te veel betaalde service kosten terug te krijgen. De heer Rook en de advocaat van Regterschot, mr. A. S. van Galen, verklaarden echter na de vergadering donderdagmiddag dat het zover niet komt. Regterschot liet donderdagavond evenwel weten dat hij wel degelijk de teveel betaalde kos ten terugbetaald wil zien. Daar wordt over twee weken verder over gepraat. De stichting bracht alle huurders on der meer de kosten van een gezamen lijke recreatiezaal in rekening. Daar ging Regterschot niet mee akkoord. Donderdag is afgesproken dat de be wonersvereniging die kosten voor haar rekening zal nemen. De details van die afspraak zullen verder uitge werkt worden. Personeel en bewoners van het verpleegtehuis Ter Valcke in Goes volgden met veel belangstelling de verrichtin gen van de deelnemers aan de finale rolstoelringsteken. De ring moest worden bemachtigd met een houten stok, terwijl personeelsleden de rolstoel voortduwden. GOES - Verpleegtehuis Ter Valcke in Goes beleefde donderdag een van de hoogtepunten van de 'Zeeuwse maand' in het tehuis met de finale rolstoelringsteken. Vierentwintig bewoners waren als de besten uit de bus gekomen bij een voorronde. Zij deden om beurten elk drie pogingen om de ring te bemachtigen met een houten stok. De rolstoelen werden geduwd door personeelsleden van Ter Valcke. De vaardigheden van sommige be woners dwongen alom bewondering af van hun medebewoners, die de wedstrijd bijwoonden onder het ge not van een Zeeuwse bolus. Een en keling bleek over ijzeren zenuwen en een zeer vaste hand te beschikken, terwijl anderen hun goede resultaat nog eens extra onder de aandacht van de toeschouwers brachten door triomfantelijk de houten stok in de lucht steken. Om uit te maken welke deelnemers de prijzen in ontvangst mochten ne men moesten twee dames herhaal delijk de krachten meten. Zij eindig den drie keer gelijk, maar door een kleinere ring te gebruiken en de snel heid op te voeren kwam er uiteinde lijk toch een winnaar uit de bus. De eerste prijs werd in de wacht ge sleept door de heer A. de Koeyer uit Yerseke, die aan de dagbehandeling van Ter Valcke deelneemt. De be woonsters P.H. van de Hamer-van de Have en C. Krijger-van Liere be zetten respectievelijk de tweede en derde plaats. De uitslag werd ge vierd met een borreltje en een glaas je advocaat. Tot het einde van de maand zijn er in het tehuis regelma tig verschillende Zeeuwse activitei ten. De Zeeuwse maand wordt op 31 maart afgesloten met een bazaar met een demonstratie schieten op de liggende wip. ANBO - De afdeling Goes van de Al gemene Nederlandse Bond van Oude ren (ANBO) vergadert zaterdag 4 april in de Legerdiek. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering, dat om 14.00 uur begint, besluiten de ouderen de bijeenkomst met een spelletje bin go. KAPELLE - De Kapelse raadsleden beslissen volgende week dinsdag over hoge gemeentelijke uitgaven. Naast 'dure' voorstellen - het wensen- lijstje voor dit jaar kost 1,1 miljoen gulden - voor de reconstructie van verschillende straten en vervanging van slechte afvoerriolen, komt een se rie minder imposante kredieten op ta fel. In totaal is daarmee toch nog ruim 120.000 gulden gemoeid. Die 'kleinere' bedragen zijn nodig voor het opknappen van speelwerktuigen op verschillende speelplaatsen aan de Havenstraat, J. A. Molstraat en Boom- weidelaan (16 mille), de eerste inrich ting van de Eben Haëzerschool (bijna 66 mille) en de aanleg van een parkeer- strook op de zeedijk tussen Kattendij- ke en Wemeldinge (ruim 14 mille). Daarnaast wordt 20.000 gulden ge vraagd om de vochtwerende behande ling van de muren van de Wemel- dingse molen Aeolus voort te zetten. Vorig jaar werd daarmee begonnen. In de volgende fase is het metselwerk aan de beurt, waarbij scheuren en voegen worden gerepareerd en geïnpregneerd tegen algengroei en regendoorslag. Een klein bedrag, 6000 gulden, is nodig voor een nieuwe dakbedekking van de brandweergarage in Kapelle. Tijdens de komende raadsvergade ring komt verder het verlengen van de samenwerkingsovereenkomst met het regionale project Mensen zonder Baan aan de orde. Hoewel het dage lijks bestuur van het project heeft verzocht de overeenkomst voor een periode van drie jaar te verlengen, wil het college van b en w een nieuwe samenwerking voor niet meer dan een jaar vastleggen. Daar er geen garanties zijn dat het pro ject de komende jaren kan worden ge financierd, vinden b en w een pas op de plaats niet onverstandig. De voorstel len worden dinsdag 31 maart vanaf 20.30 uur behandeld. VLISSINGEN Een meerderheid van de gemeenteraad van Vlissingen heeft donderdagavond een motie van het CDA verworpen, waarin werd ge pleit op korte termijn de Gerbrandy straat in Vlissingen te renoveren. De raadsmeerderheid volgde daarmee een suggestie van wethouder W. Wisse (pvda) die stelde dat het aanpakken van de problematiek rond de Ger brandystraat een taak van de provin cie is. Door deze straat rijdt erg veel verkeer en dat levert problemen voor de bewoners op. Daaraan zal een eind komen als de provincie de weg SW 14 aanlegt die buiten de bebouwde kom evenwijdig aan de Gerbrandystraat gaat lopen. Deze SW 14 moet dienen als ontsluiting van Vlissingen naar het Walcherse platteland. De heer Wisse betoogde dat het door de gemeente aanpakken van de pro blematiek van de Gerbrandystraat voor de provincie aanleiding zal zijn de aanles van de SW 14 uit te stellen. Dat moet voorkomen worden, aldus de heer Wisse, omdat het gemeentebe stuur van Vlissingen wil dat die pro vinciale weg er zo spoedig mogelijk komt. Daar komt bij, gaf de wethouder aan, dat de gemeente geen geld heeft om op korte termijn iets aan de Ger brandystraat te doen. CDA-fractievoorzitter M. Dekker dacht er anders over. Hij vond dat de overlast voor de bewoners van de Ger brandystraat ontoelaatbaar is. Hij pleitte voor een intensiever overleg met de provincie over deze zaak en voor duidelijkheid over de aanleg van de SW 14 tijdens de behandeling van de begroting voor 1988, jn november van dit jaar. Met die twee punten wa ren de fracties van de PvdA en de VVD het eens, maar ze vonden beide dat daarvoor geen motie nodig is. Met een derde argument dat in de mo- NIEUWERKERK - De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Duiveland is ui terst teleurgesteld in het college naar aanleiding van de gang van zaken bij de benoeming van een nieuwe ge meentesecretaris. Zoals gemeld gaat de huidige secretaris op eigen verzoek in september met de vut. Het college vond een externe benoemingsproce dure niet nodig, maar meende 'na am pele overwegingen' een opvolger te moeten zoeken in de eigen gelederen van het stadhuispersoneel. Het colle ge legde echter één enqüete en de daaruit voortvloeiende aanbevelin gen van de gemeentelijke ambtena ren naast zich neer. Tijdens de donderdag gehouden raadsvergaderingen Nieuwerkerk trok PvdA-raadslid A.'J. C. Melieste fel van leer tegen het college. De procedure die uiteindelijk met algemene stem men heeft geleid tot de benoeming van F. C. Dieleman, thans hoofd afde ling financiën en onderwijs, heeft de Duivelandse gemoederen flink in be roering gebracht, vertolkte Melieste de gevoelens van zijn partij. ,,In onze fractie is er weinig tot geen waardering voor de handelwijze van het college met betrekking tot de benoeming. U bent zeer onzorgvuldig omgesprongen met de belangen van het personeel. Wij hebben zelfs kunnen constateren dat een en ander heeft ontaard in het uitspelen van mensen". De sociaal-de mocratische partij eiste van het colle ge een verklaring over de procedure. Waarnemend burgemeester J. op 't Hof probeerde de gemoederen enigs zins te sussen door raadslid Melieste te antwoorden dat de voordracht van het college te lang heeft geduurd. Een goede reden daarvoor noemde hij ech ter niet. „Daar liggen allerlei redenen aan ten grondslag. Niet iedereen zal precies zijn zin hebben gehad. En het is zeker niet de bedoeling geweest om mensen tegen elkaar uit te spelen. Het personeel mag meespreken". Volgens de PvdA heeft het college de ambtenaren een worst voorgehouden, maar die snel weer teruggenomen. SGP-raadslid L. Meerman kon zich wel vinden in de manier waarop de nieuwe gemeentesecretaris is gevon den. De raad was overigens unaniem tevreden met de nieuwe gemeentese cretaris en schonk hem tijdens de raadsvergadering alvast alle vertrou wen en voorspoed voor de toekomst. tie was verwoord waren PvdA en WD het niet eens. Dat betrof de wens van het CDA om uiterlijk in november van dit jaar een definitief tijdschema ge reed te hebben voor de herinrichting van de Gerbrandystraat. PvdA en WD achtten dat in verband met de onderhandelingen met de provincie niet verstandig. Een stemming over de motie liet zien dat CDA en RPCU (8 stemmen) voor waren en D66, WD en PvdA (19 stemmen) tegen waren. De Vlissingse raad was voorts tevre den over het milieu-actieplan 1987 van het college van burgemeester en wethouders. Wel wilden het CDA en de PvdA een duidelijker inzicht in de controles die de gemeente uitvoert of nalaat op het gebied van de milieu- en hinderwetgeving. Die toezegging deed wethouder Wisse. Het D66-raadslid J. Schaap consta teerde dat er veel zwerfvuil en honde- poep in de gemeente Vlissingen ligt. Hij wilde dat daar iets aan gedaan wordt. Dat was ook de mening van C. Hendriks (pvda). De Wethouder ant woordde dat het college vooral had ge kozen voor bestrijding van schadelijke verontreiniging en in mindere mate voor bestrijding van hinderlijke verontreiniging. Beperkte financiële middelen maken die keus noodzake lijk, zo bleek uit de woorden van de heer Wisse. Een minderheid van de fractie van de PvdA, 3 leden, en de heer Schaap stemden verder tegen een voorstel van het college om de vestiging van een fit nesscentrum in Westerzicht planolo gisch mogelijk te maken. Mevrouw M. P. Bakx-Post verwoordde de mening van die minderheid door te stellen dat ze op de bewuste lokatie liever een spe cifieke wijkvoorzioening zou zien. MIDDELBURG De groep Quota tion is vanavond, vrijdag, te zien in bar American in Middelburg tijdens een van de twee Status Quo Meetings in Zeeland. Zoals gemeld wordt zater dagavond in Terneuzen ook een der gelijke bijeenkomst gehouden. Tijdens de Status Quo Meeting wordt een film over deze groep vertoond en kunnen belangstellenden informatie krijgen over de groep en zijn fanclub. Quotation speelt voornamelijk mu ziek van Status Quo. Het evenement in Middelburg begint om 21.30 uur. 's-HEERENHOEK - Het gastouder project Borsele, een experiment waarin getracht zal worden de kinde ropvang te regelen met vraag- en gas touders, houdt woensdag 8 april een informatieochtend in de Jeugdhoeve in 's Heerenhoek. Belangstellenden kunnen vervolgens vragen stellen. Meer informatie over het gastouderproject kan worden in gewonnen bij het Borsels Orgaan voor Samenlevingsopbouw (BOS) in Baar land. Voor de meerderheid van de raad maakt het niet veel uit wat op die plaasts gevestigd wordt. Wethouder T. R. K. Meijers gaf aan dat na overleg met de exploitant van het fitness-cen trum was gebleken dat geen alterna tieve lokatie voor handen is. De raad nam ook een voorbereidings- besluit dat de vestiging van een disco theek aan de Voltaweg in Vlissingen mogelijk moet maken. C. van der Wee- Ie (rpcu) was daar tegen. Hij vond het geen juist beleid tegenover de bedrij ven die al in dat gebied zitten, omdat die van te voren niet hadden kunnen voorzien dat in hun omgeving een dis cotheek zou komen. Wethouder Meij ers gaf aan dat Vlissingen een dergelij ke voorziening wel kan gebruiken en in de binnenstad nog geen geschikte lo katie aanwezig is. Verder adviseert ook de politie positief over de Volta- weg. De overgrote raadsmeerderheid had er dan ook geen moeite mee. THOLEN Kabelexploitant Casema is van plan binnen afzienbare tijd in Tholen de mogelijkheid van een be perkt ontvangstpakket in te voeren. Abonnees kunnen dan kiezen tussen een overeenkomst voor alle kanalen of een vastrgesteld kleiner aantal. De kabelexploitant wil over de invoe ring eerst overleggen met het gemeen tebestuur van Tholen. Hierbij wor den met name de financiële conse quenties en de grootte van het beperk te pakket besproken. Enige tijd geleden stelde Casema het gemeentebestuur van Tholen voor het bestaande pakket uit te breiden met BBC 1 en 2 en de zender Music Box te vervangen door Super Channel. Later zou eventueel Nederland 3 aan het pakket kunnen worden toegevoegd. Het college van b en w heeft hierover nog geen definitief standpunt ingeno men. Een termijn waarop een beslis sing hierover kan worden eerwacht is volgens wethouder J. Versluijs nog niet te noemen. Casema hoopt over ruim een maand met de gemeente over het voorstel van gedachten te kunnen wisselen. Tij dens dit overleg zal tevens het voorstel I over de toevoeging van een beperkt abonnement ter sprake worden ge- bracht. Wethouder Versluijs achtte het zinvol om een keuzemogelijkheid voor een volledig of kleiner kanaalaan bod in ieder geval nader te bekijken Casema voerde het beperkte pakket eerder onder meer al in de gemeenten Delft, Zeist en Bameveld in en is over hetzelfde voorstel in overleg met de ge meente Utrecht. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De diakonie van de Nederlands Her vormde kerk in Nieuw en Sint Joos land houdt zaterdag 28 maart een in- zamelactie voor de Stichting Zeeland helpt Polen. De actie duurt van af 9.30 tot 12.30 uur. Het geld wordt verza meld in het portaal van de Neder lands Hervormde Kerk. De inwoners van het dorp zullen door luidende kerkklokken worden opgeroepen hun gift in te leveren. Vorig jaar werd in Nieuw- en Sint Joos land een soortgelijke aktie gehouden. Zoals bekend bestemt de Stichting Zeeland Helpt Polen het geld voor zie kenhuizen in de Poolse stad Gdansk. Dinsdag 21 april vertrekt een konvooi van de Stichting naar Gdansk. Twee personenauto's met aanhangers en twee vrachtwagens zullen medische apparatuur afkomstig uit Nederland se ziekenhuizen naar Polen brengen. De lading omvat onder meer hartbe- wakingsapparatuur, een operatietafel en verschillende pompen onder meer bestemd voor bloedonderzoek. Ook zal het transport kleding en schoeisel bevatten. De stichting heeft bovendien voor een bedrag van 15.000 gulden medicijnen ingekocht die aan jeugdige Poolse kankerpatiënten worden gegeven. Voorlichting' - De werkgroep 'Laat leven' van de vereniging ter bescher ming van het ongeboren kind vertoont vrijdag 3 april de voorlichtingsfilm 'Help, ik ben zwanger'. Dat gebeurt tij dens een bijeenkomst in De Wingerd in Tholen die om 19.45 uur begint. Direc teur drs M. Neele van de vereniging treedt op als gastspreekster. Thema-avond - De stichting voor vrouwenactiviteiten 'Vergeet-mij- niet' in Tholen houdt maandag de eer ste van een serie van vijf thema-avond en over hulpverlening en opvang bij mishandeling of aanranding van vrou wen. De eerste thema-avond wordt ge houden in 'De Wellevaete' in Sint-An- naland en begint om 20.00 uur. Eman cipatiewerkster Joke van der Meulen praat de eerste avond over de misver standen die er bestaan rond geweld te gen vrouwen. Onze Bosch Bosch bestempelt de kwali teit van elke keuken door middel van een origineel kwaliteitsdocument. In dit document vindt u bovendien alle mogelijke tips voor het juiste onderhoud van uw nieuwe keuken. Kies nu de keuken naar uw hart. Uit het omvangrijke Bosch Collection keukenprogramma '87. En maak 'm gerust wat mooier dan u van plan was, want de plaatsingskosten zijn geheel voor onze rekening. Dat wil zeggen alle kosten voor het stellen van de keuken en het monteren van de kastjes. En dat is toch mooi mee genomen. Als u toch van plan bent een nieuwe keuken te nemen, dan moet u vóór 15 juni beslist eens bij ons binnenlopen. Tot die datum loopt de actie. Wij rekenen u dan graag voor wat uw voordeel is. Nu beslissen is nu besparen. Koningstraat 9 - Goes - tel. 01100-14160 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 24