Concurrentie helpt Kloetinge handje Jong Ambon laat in Oostburg punt liggen Axel zet IJzendijke met 5-0 score opzij Leider Heinkenszand heeft een goede dag Goede resultaten voor de Zeeuwse turnsters PZC/sP°rtkrant 12 GRONINGEN EN TWENTE GELIJK BIJ MINI GRAND PRIX ZIERIKZEE Uitslagen Zuidafrikaan wint toernooi van Orlando ROTTERDAM (ANP) - Gezien de ruime overwinning op FC Den Haag (4-0) lijkt ook voor Feye- noord-oefenmeester Rinus Israel het voorjaar te zijn aangebroken. De overwinning, die pas ver in de tweede helft dankzij lentekind Been gestalte kreeg, kwam wel bij de juiste ploeg terecht, maar de royale marge mag niet worden opgevat als de boodschap, dat de zon echt is doorgebro ken in De Kuip en de winterjas de kast in kan. Feyenoord profiteerde in de slotfase handig van de Haagse wanhoop. Niet veel meer dan dat. MAANDAG 23 MAART 1987 Feyenoord wint via hattrick van Been ZIERIKZEE Delta Sport uit Zierik- zee kan op een geslaagd turntoernooi terugkijken. Mede dankzij de perfecte organisatie en het feit dat de club de nationale top naar Zierikzee wist te halen was het zaterdag in sporthal Onderdak een turnevenement van klasse, waarbij de turnliefhebber vol ledig aan zijn trekken kwam. Er werd weliswaar niet met tienen gesmeten, maar de kwaliteit van de oefeningen was dusdanig hoog, dat onder andere Mireille Lemaire van de Zierikzeese club voor haar balkoefening een waardering kreeg van 9.25 punten, hetgeen een aardig perspectief bete kent voor de toekomst. Voor haar brug- en vrije oefening kreeg Mireille Lemaire overigens ook 9.05 en 9.0 punten. Om geen enkel risico te lo pen, werd zij tijdens haar moeilijk uit te voeren sprong een Arabier op de plank, overslag achterover, gevolgd door een gehoekte salto), gevangen door de coach, hetgeen haar volgens de reglementen een 0 opleverde, wat haar uiteraard de overwinning kostte. Zij werd desondanks nog derde in het klassement. Haar clubgenootje Nynke botterweg kwam slechts op twee onderdelen uit vanwege een voetblessure, waardoor zij tevens geen enkel risico nam. Zo deed zij op de balk een aantal verplich te elementen niet, waardoor haar waardering lager uit viel. Echter, door haar perfecte uitvoering kwam zij nog aan 8.9 punten. Zij werd uiteindelijk 6e. In de Olympische klasse streden Wendy Tol en Jeannette Witte samen om de eer, die uiteindelijk met 0.15 punt verschil in het voordeel van Wen dy Tol beslecht werd. Tegelijk met de nationale toppers werd geturnd in de junior- en se niorklasse en in de klasse la en lb. De enige Zeeuwse deelneemster in de ju niorklasse, Sandra de Keijser, behaal de daar een fraaie 2e plaats, terwijl Jeanet Moerdijk van volharding Goes zich inu de seniorklasse als 3e klas seerde. De klasse la leverde een Zeeuwse over winning op dankzij Linda Slootmaker van Delta Sport en Edith Houmes van MTV'69 werd 9e in de klasse lb. Voordien werd er ook al volop geturnd, inu de jongere klassen. Dat men met de Zeeuwen terdege rekening dient te houden bewezen de turnsters in de klassen 4, 3 en 2. In de klasse 4a bereikte Tamara Zand bergen van MTV'69 het erepodium door zich als 3e te klasseren, terwijl haar clubgenootje Wing Shan Cheuk dit eveneens deed in de klasse 4b. Het Nederlandse topturnen kent in de klasse 3 een groot aantal talenten. Een tiental meisjes verdeelt daar ie dere keer de prijzen. Daarbij: twee Zeeuwse dames, Monique Slootma ker van Delta Sport en Manuela van der Mast van MTV'69. Deze twee meisjes zijn dan ook on langs opgenomen in de nationale b-se- lectie, de aanloop naar de A. In dit sterk deelnemersveld werd Mo nique Slootmaker uiteindelijk 2e en Manuela van den Mast 4e. In de klasse 3B stonden twee Zeeuwse meisjes op het podium. De eerste plaats was weggelegd voor Ernani de Boer van Delta Sport, en Bianca de Mireille Lemaire vooropi en Nynke botterweg turnden verdienstelijk in de pré- olympische klasse. Vos van Volharding Goes manifesteer de zich uitstekend door als 3e te eindi gen. In de klasse 2A kwamen de Zeeuwse meisjes was minder goed voor de dag. De beste Zeeuwse, Cindy Buys van Delta Sport, behaalde daar een 9e plaats, maar in de klasse 2B verdedig de Volharding Goes de Zeeuwse eer uitstekend door met Nicole van dei- Have en Mariska de Haze respectieve lijk een 2e en een 5e prijs te behalen. De Zeeuwse uitslagen zijn: klasse 4A: 3 Ta mara Zandbergen (MTV'69) 17.55; 7 Carola van der Have (Delta Sport) 15.75; 8 Marloes de Haze (Volharding) 14.50; 9 Bianca de Zeeuw (Delta Sport) 13.95; 13 Elizabeth van Zweden (MTV'69) 12.80; 15 Wendy Goedege- bure (Delta Sport) 12.25; 16 Annemiek Schipper (Volharding) 12.25; 17 Melani Gan (Volharding) 11.95; 19 Ilona van giezen (MTV'69) 11.85; 22 Veronique Hoogesteger (VTV) 11,55; 23 Jomanda Scheele (Volhar ding) 11.50: 26 Wendy Beyl (VTV) 7.40. Klasse 4B; 3 Wing Shan Cheuk (MTV'69) 18.60; 5SanjaDurik(VTV) 17.40; 8Brendade Ruiter (VTV) 16.80; 12 Anneloes Klaassen (MTV'69) 15.75; 13 Veronique Blom (Delta Sport) 15.35; 18 Kristel de Kaart (VTV) 14.25; 21 Jessica van Eerten (Volharding) 13.35. Klasse 3A: 2 Monique Slootmaker (Delta Sport) 22.35; 4 Manuela van der Mast (MTV'69) 21.75; 10 Caroline van der Lee (MTV'69) 15.95; 14 Manon Riphagen (MTV'69) 14.50. Klasse 3B: 1 Ernani de Boer (Delta Sport) 21.50; 3 Bianca de Vos (Volharding) 19.00: 5 Lara Heffelaar (MTV'69) 16.40; 7 Miranda Kerkhove (MTV'69) 15.80; 8 ellen-Martien Eegdeman (MTV'69) 15.75. Klasse 2A: 9 Cindy Buys (Delta Sport) 19.60; 14 Francoise Minderhoud (MTV'69) 18.45; 19 Machteld Cijvet (MTV'69) 16.60. Klasse 2B: Nicole van der Have (Volharding) 22.65; 5 Mariska de Haze (Volharding) 16.65. Klasse IA: ILinda Slootmaker (Delta Sport) 33.00. Klasse 1B: 9 Edith Houmes (MTV'69) 27.15. Juniorklasse: 2 Sandra de Keijser (Delta Sport) 32.20. Seniorklasse: 3 Jeannet Moerdijk (Volhar ding) 28.80. Pré-olympische klasse: 3 Mireille Lemaire (Delta Sport) 27.30,6 Nynke Botterweg (Del ta Sport) 17.05. Beeld uit het duel Krabbendijke (gestreept shirt) tegen DFS VLISSINGEN Axel demonstreer de zijn aspiraties in de vierde klas H nog eens met een 5-0 zege op IJzen dijke. Door de 1-6 winst van Noor mannen in Biervliet zullen de Zeeuws-Vlamingen Biervliet en Hontenisse samen moeten uitmaken wie degradeert. Axel - IJzendijke 5-0. De Axelaars kenden geen problemen. De thuis club was een klas beter en beheerste de gehele wedstrijd. Alexander de Visser opende de score (1-0) en door twee treffers van Fonny Verstraete kwam de ruststand op 3-0. Leo Brac- ke voerde de stand na rust op tot 4-0 en De Visser tenslotte nog 5-0. Biervliet - Noormannen 1-6. Henk Wielemaker maakte met vijf doel punten vanBiervliet een kansloze ploeg. Hij scoorde al na vijf minuten 0-1. Nadat hij 0-2 liet aantekenen kon Erwin Duijsserinck nog wel even voor spanning zorgen (1-2), maar di rect daarop werd de ruststand door Wielemaker op 1-3 gebracht. Hij ging na rust gewoon door )l-4), afgewis seld door Tonno Wondergem en ten slotte dus weer 1-6 door wielemaker. Claassen. André Krijger maakte er twee minuten voor tijd nog 2-1 van. RCS - Hoofdplaat 3-0. Eindelijk heeft RCS ook thuis een wedstrijd gewon nen, de eerste dit seizoen. Het werd een verdiende winst, hoewel geflat teerd. De eerste helft speelde zich op het middenveld af. Het betere spel van RCS na rust leverde al na drie minuten 1-0 op, toen de vrije trap van Kees Westerweele werd gelost en marcel Nijssen inkopte. Ron van Ro- sevelt kon na 20 minuten alleen door gaan (2-0), waarna een kwartier voor het einde de zaak helemaal beslist was, toen John van Eenenaam slecht uitverdedigen onderschepte en Ruud Verbeek 3-0 aantekende. HVV'24 -Philippine 4-2. 15 Angelo Verbraeken 1-0; 40 Nelis Visser 2-0; 65 Jan Hamelink 2-1; 75 Theo Warrèns 3-180 Carlo Blommaert 4-1; 90 Peter Ploegaert 4-2Scheidsrechter de heer Witte uit Vlissingen. Toeschouwers 400. Bijzonderheden: Wissel HVV'24 Carlo Cleyman voor Eric Heyndrickx (85e min.); wissels Philippine Peter de Bock voor Enrico Haers (75e) en Mario Segers voor Hans Lauret (85e), Koewacht - Lewedorpse Boys 2-1. De Hontenisse - Terneuzen 0-1.43ste mi- winst is nauwelijks verdiend. Het nuut Erwin Bakker 0-1. Toeschou- was een zeer matig duel, met veel ver- wers 200. Scheidsrechter mare Baeke keerde passes en weinig kansen. Vijf uit Hoofdplaat. Waarschuwingen minuten voor rust werd Gonny Edwin Hage (Terneuzen) en Rudy Claassen gevloerd en benutte Eric de Voet (Hontenisse), beiden voor ruw Block de strafschop: 1-0. Het Lebo- spel. Vervangingen: bij Hontenisse overwicht na rust leverde wel veel JacoNevedoor Jozef Pauwels en Jos hoekschoppen op, maar weinig kan- Baert doorErick van Goethem. Bij sen. Tien minuten voor tijd zag De Terneuzen Jan-Willem Leunis door Block nog een strafschop gestopt, Lucien van der Mark en Edwin Hage maar het werd toch 2-0 door Gonny door Chris-Edward van Muyen. VLISSINGEN - Jong Ambon heeft in de eerste klas van het zondagafde- lingsvoetbal een punt verspeeld op leider Walcheren. Oostburg hield Jong Ambon op 0-0 en Walcheren klopte Schoondijke: 2-0 Walcheren-Schoondijke 2-0 - Twee keepers hielden de ruststand op 0-0. Ringoot voor Schoondijke en Le- naerts voor Walcheren speelden een hoofdrol. Walcheren speelde wel het betere voetbal en had ook na rust een overwicht. In de 20e minuut werd Hujib Meerman door Ringoot ge vloerd en hans Hack benutte de strafschop: 1-0. De weer herstelde Egbert Kattenbroek kwam toen ih het veld en vijf minuten later kopte hij de voorsprong al naar 2-0. Schoondijke was verslagen. Domburg-Zeelandia 0-3 - De Middel burgers hebben in de eerste helft het betere van het spel gehad. Zeelandia speelde toen stukken sterker en kwam verdiend na een half uur op 0-1 dooor een kopbal van Henk Slabbe- koorn. Domburg kwam na rust beter uit de blokken en kreeg veel kansen. Zeelandia leek kansloos, tot bij een uitval Wil Hoek 0-2 scoorde. De Dom- burgse risico's werden toen nog een keer afgestraft door Richard Verwei, waardoor het verdiend, maar geflat teerd 0-3 werd. Jong Ambon-Oostburg 0-0. - Een fa natiek spelend Oostburg verraste Jong Ambon. Dankzij Urbie van Bel- zen bleef de ruststand op 0-0 steken. Jong Ambon was na rust sterker. Ze ker tegen het einde moest Oostburg met de rug tegen de muur en omdat de bal tot driemaal toe van de doel lijn werd getrapt bleef het toch wel terecht gelijk: 0-0. Zeeland Sport-Corn. Boys 3-2 - De Vlissingers mogen de handen dichtk nijpen. Binnen zes minuten stond het 2-0 door Johan Tuin en een in draaiende hoekschop van Mark Roo- se. Een doelpunt van Pedro Sicilia werd toen nog afgekeurd en vanaf dat moment kwam Corn Boys sterk terug. Frank Hemelsoet bepaalde de ruststand op 2-1 en het wachten leek na rust op de gelijkmaker. Bij een uit val scoorde Rinus Riemens 3-1, maar direct daarop verkleinde Hemelsoet die voorsprong weer: 3-2. Spanning dus tot de laatste minuut, maar geen gelijkmaker meer. Ria-Kwadendamme 0-0 - Door het falen van beide voorhoedes is de be- ginstand ook de eindstand gewor den. Ria kreeg iets meer en betere kansen, maar voor rust kopte Mario Soethaert tegen de lat. Na de rust leek Kwadendamme meer en meer tevreden met het ene punt en omdat in de laatste minuten Soethaert en Pattrick D'Hondt twee fraaie kansen misten bleef het ook bij 0-0. Terhole-Aardenburg 1-2 - Met een sterke eerste helft legde Aardenburg de basis voor de winst in dit degrada tieduel. Mario de Vreeze bracht de ruststand op 0-1 en dertig seconden na de rust stond het al 0-2 door Paul Hubrechts. Terhole nam het initia tief, maar de ploeg kreeg door te ge haast spel weinig kansen, pas tien minuten voor het einde werd het door een strafschop van Gerard Dob belaar nog 1-2, maar dat was dan ook alles in het overigens zeer matige treffen. mers 3-1, 83. Wiebing 3-2, 90. Verbeek 4-2. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Huistra (Veendam). FC Den Bosch - Haarlem 1-1 (0-0). 49. McGhee 0-1, 78. Steinmann 1-1. Scheids rechter: Hobé. Toeschouwers: 3500. Rode kaart: Adriaanse (FC Den Bosch). McGhee en Liesdek (Haarlem). Gele kaart: Doesburg en Moniz (Haarlem). FC Utrecht - Excelsior 5-3 (2-1). 14. Alflen 1- 0, 30. Sörensen 1-1, 40. Willaarts 2-1, 48. Wil- laarts 3-1,73. Schapendonk 3-2,74. Fraser 4- 2, 78. Beukers 4-3,81. Willaarts 5-3. Scheids rechter: Thomas. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Steve Wasiman (Excelsior). FC Twente - FC Groningen 0-0. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 7250. Gele kaart: Mason (FC Groningen). Feyenoord - FC Den Haag 4-0 (0-0). 68. Been 1-0, 74. Been 2-0, 85. Been 3-0, 87. Hoekstra 4-0. Scheidsrechter: Van der Laar, toeschou wers: 9681. Gele kaart: Barendse (Feye noord), Van Oosten en Jol (Den Haag). ORLANDO (Reuter) - Het tennistoer nooi van Orlando is zondag verras send gewonnen door de Zuidafrikaan Christo van Rensburg. In de eind strijd van de Amerikaanse tegenhan ger van het Grand Prix-toernooi in Rotterdam, versloeg de 24-jarige Van Rensburg de favoriete Amerikaan Jimmy Connors in drie sets. Voor de Zuidafrikaan was de winst in Orlan do, die hem 100.000 gulden opleverde, het eerste Grand Prix-evenement dat hij op zijn naam bracht. Voor Connors, als nummer negen van de wereld de hoogst geplaatste in Or lando, betekende het verlies een flinke domper. Hij had gehoopt zonder al te veel concurrentie voor het eerst in der tig maanden weer een toernooi te win nen. Orlando schijnt trouwens toch geen gelukkige stad voor Connors te zijn. Het was al de derde achtereenvol gende keer dat hij de eindstrijd in Or lando verloor. De laatste toernooi winst voor Connors blijft daardoor de triomf in Tokio in oktober 1984. Mario Been VLISSINGEN Met nog vijf wed strijden te gaan is de spanning aan de top van de vierde klas van het landelijk zaterdagvoetbal helemaal terug met als verrassende runner-up Tholense Boys. Met weer duidelijke cijfers (3-0) werd een concurrent ver slagen en heeft men het weer gelijk spelende Krabbendijke tot op een punt genaderd. Tholense Boys - Klundert 3-0 Be ter voetbal, meer inzet en felheid en drie schitterende goals gaven het duidelijke verschil aan met Klun dert. Piet de Boef had de ruststand al op 1-0 gebracht. Klundert kon weinig inbrengen tegen een beter Tholense Boys en Johan Schot maakte er na rust 2-0 van. Met weer een prachtig schot van De Boef kwam de eind stand op 3-0. Krabbendijke - DFS 1-1 De eerste helft was Krabbendijke wel iets meer in de aanval, maar doelman Johnny van Hese wordt met de week sterker. Rust 0-0. André Sinke startte tien mi nuten na rust een solo. Hij leek even gestuit door de DFS-doelman, maar via een voorzet van Ronald Hoek man kopte hij de stand toch naar 1-0. Tien minuten voor het einde kreeg een hardwerkend DFS toch verdiend de gelijkmaker. Na een afgeslagen hoekschop scoorde Marco Jonker via een verdediger: 1-1. Smerdiek - SPS 0-1 Een beter SPS speelde een sterke eerste helft. Smer diek kreeg vrijwel geen kansen en verdiend werd het tien minuten voor de rust 0-1 door een kopbal van Rien Voshol. Na de rust was er op het zwa re veld veel minder te genieten. Smerdiek drong wel aan, werkte kei hard. maar bleek volstrekt onmach tig om gevaarlijk te worden. Daarom bleef het wel verdiend bij 0-1. VCK - Nieuwland 0-0 De eerste helft was van goede kwaliteit. In een hoog tempo bestookten de ploegen eikaars doelen en omdat er redelijk wat verdedigingsfouten werden ge maakt ontstonden er dikwijls hache lijke situaties. Vooral VCK blijkt erg veel last van zenuwen te hebben, ter wijl de jonge ploeg toch genoeg goe de spelers telt. Na de rust echter was er te veel sprake van onrust en on juiste passes, waardoor Nieuwland onder aanvoering van de handige Al- bert Slinger en de onvermoeibare Kees Joosse de betere kansen kreeg, maar ook geen treffers: 0-0 derhalve en ook verdiend. SSV - Meeuwen 2-3 Pas na de rust bleek het betere spel van Meeuwen effectief. In tegenstelling tot vorige week kreeg de ploeg nu ook kansen en daarvan werd SSV het slachtoffer. Rusat 0-0. Kees Davidse 0-1, Patrick Mohr 1-1 en toen sloeg Meeuwen toe: Adrie de Nooijer 1-2, Rob dek 1-3. Tien minuten voor het einde werd het door Marco Go vers nog 2-3. Mevo - SNS 1-3 Binnen tien minu ten was de strijd al beslist. Met de wind in de rug zorgde de verre uit trappen steeds voor paniek bij Mevo. Jaap van de Bogert scoorde na vier minuten 0-1 en even later tastte de Mevo-verdediging weer mis en scoor de hij 0-2. Hij maakte er zelfs een hele echte hattrick van. In de 27e minuut, weer Van de Boogert 0-3. Mevo was na rust meer aanvallend, maar kreeg te weinig kansen. Zes minuten voor tijd moest er een strafschop (hands) aan te pas komen om Dirk van de Sleen te laten tegenscoren: 1-3. VLISSINGEN - Leider Heinkens zand had weer een goede dag in de eerste klas van de Zeeuwse zater dagcompetitie. Zelf, weliswaar met erg veel moeite, winnen bij Rillan- dia (3-5) en de hele concurrentie een punt zien verspelen. Voor Rillandia wordt het met de week moeilijker. Rillandia-Heinkenszand 3-5 - Een kwartier voor het einde had Rillan dia de achterstand zelfs helemaal weggewerkt (3-3), maar een alles of niets-offensief bleek fataal. Hein kenszand profiteerde van de ruimte. Rillandia had in dit belangrijke duel een bliksemstart en stond na vijf mi nuten al op 1-0 door een vrije trap van harold Roeland. Twee doelpunten van Jan Kees de Jonge betekenden 1-2 en met de rust werd het zelfs nog 1-3 door een strafschop van Rens Griep. Rillandia was na rust erg fel. De ploeg knokte zich na vijf minuten tot 2-3 door Edwin Indeweij en met kunst en vliegwerk hield Heinkens zand stand tot de 30e minuut, toen werd Wim Moerland gevloerd en be nutte Roeland de strafschop: 3-3. Henk van de Brink en Jan Kees de Jonge brachten de koplopers alsnog in veilige haven: 3-5. Colijnsplaatse Boys-Bevelanders 0- 0 - De derby is wat tegengevallen. De ploegen hadden duidelijk last van ze nuwen en speelden benden hun kun nen. Het talrijke publiek zag dan ook weinig kansen, weinig spektakel (al leen in de laatste vijf minuten kreeg 'Colijn' nog twee fraaie kansen) en zeer verdiend bleef het onder de pri ma leiding van Rinus Dieleman 0-0. Kruiningen-Wissenkerke 1-1 - Na tien minuten al tikte Henk Pol een van de paal terugketsende vrije trap in: 0-1. Kruiningen was de meest aan vallende ploeg en Arthur van Noor den scoorde na 20 minuten via de paal 1-1. In de tweede helft was er weinig meer te beleven. Wel bleven de ploegen met veel inzet spelen en het gelijkspel is verdiend. Wolfaartsdijk-'s-Heer Arendskerke 2-2 - Tot de rust bleef het streektref- fen op 0-0 steken. Toen leek Wol- faartsdijk de strijd te beslissen. Via De soms aardige dingen van Tahama- ta, Hofman en in de tweede helft Blin ker ten spijt, met een spits als Elstrup blijft de productie haast onvermijde lijk op de nullijn. Israel maakte na een dik uur een einde aan de lijdensweg van de zielige Deen, die alleen zo lang moest blijven staan omdat er geen al ternatief op de bank zat. Het succes dat op zijn vervanging door Roos volg de, had ook niets te maken met de nieuwe man. Wel veel met de ruimte, die Been op het middenveld ineens kreeg door de ineenstorting van Da- nen. De Haagse middenvelder, door zijn inzicht sterk in breken en bouwen, had wegens ziekte afgelopen week maar één keer getraind en hing na een uur over het afdruiprek. De lust van Den Haag de eerste treffer van Been (op aangeven van Hoekstra) stormenderhand ongedaan te maken, mislukte grandioos. Been schot al snel weer fraai raak uit vrije trap, maakte de drie op een rij vol met alleen mede spelers in de buurt en gunde de laatste tenslotte aan Hoekstra. Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 2-0. 4. Duut 1-0. 60. Janssen 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers 4612. Gele kaarten: Linford (Fortuna Sittard) en Witteveen (Go Ahead). VVV - Veendam 4-2 (1-1). 15. Nijgh 0-1, 45. Van Rosmalen 1-1. 58. Rutten 2-1, 63. Lam- VLISSINGEN - De concurrentie helpt Kloetinge in de derde klas maar weer eens een handje. Zelf wonnen de leiders met 2-0 bij buur man Kapelle, terwijl NOAD'67 zijn waterkans nu ook kan vergeten na het 3-1-verlies in Veere. Wemeldinge wacht nog steeds op de eerste over winning. Kapelle-Kloetinge - In een matige wedstrijd bleek Kloetinge wel over de betere voetballers te beschikken. In enkele minuten was de buit al bin nen. In de 30e minuut maakte André Schillemans er 0-1 van en twee minu ten later zat Kloetinge dank zij Ro nald Bun op rozen: 0-2. Kapelle moest na rust het spel maken. Dat lukte eigenlijk pas in de laatste tien minuten. Er waren al twee wisselspe lers gebruikt toen doelman Katsman geblesseerd het veld moest verlaten. Veldspeler Bakkenes ging toen on der de lat en met tien man kon men het Kloetinge zelfs nog even moeilijk maken. De winst ging overigens ver diend mee naar Kloetinge. Veere-NOAD - Zonder Piet Goed- bloed (geblesseerd) 'en Leo Touw op halve kracht heeft Veere na rust dik verdiend afstand genomen van NOAD. Karei Vergouwe opende de score (1-0), maar er werd met 1-1 ge rust door een strafschop van Bram Filius. Toen Harrie Koster acht mi nuten na de rust 2-1 scoorde kreeg Veere pas echt goed de ruimte. Eerst voorkwam de paal (schot Koster) nog een treffer, maar zeven minuten voor tijd werd het verdiend 3-1 door Sjaak de Ridder. WHS-Terneuzense Boys - In de mati ge wedstrijd kreeg WHS al na een kwartier een tegenslag. Jan van de Repe moest van de dokter naar het ziekenhuis (na afloop bleek hij een dubbele beenbreuk te hebben opge lopen). De thuisclub leek wat aange slagen. Terneuzense Boys werd zeker na de rust de gevaarlijkste ploeg. In de 10e minuut van de tweede helft zorgde Jan Willem Jansen voor0-l en die voorsprong is niet echt in gevaar geweest. WHS drukte wel tegen het einde, maar doelman Jan Verdonk voorkwam toen de gelijkmaker. Wemeldinge-Zwaluwe - De Braban ders speelden verzorgder voetbal. In een zwakke eerste helft van Wemel dinge kwam Zwaluwe door René Kruithof na een half uur op 0-1. De Zeeuwen makten van de tweede helft een spannende pot. Wemeldinge hield Zwaluwe onder druk en kreeg ook veel kansen. Die bleven echter onbenut en een minuut voor het ein de beslist John Vos - ook wel ver diend - de strijd: 0-2. PTT-Nieuwdorp - De 1-0-winst van PTT is nauwelijks verdiend. Beide ploegen speelden een matige wed strijd met erg weinig kansen. De 0-0- stand leek dan ook verdiend een eihdstand te worden, totdat tien mi nuten voor het einde Mike Angus werd gemangeld. De scheidsrechter zag er een strafschop in en die liet Van Doorn niet onbenut: 1-0. Triest voor Nieuwdorp. ZAamslag-Yerseke 1-1 (1-1). 24. hans Zoetewei (e.d.) 1-0; 26. Frits Pelkman 1-1. Scheidsrechter: J. van Belzen uit Arnemuiden. Toeschouwers: 125. Boeking: Hans Zoetewei (Yerseke). Peter de Waard (midden) van Kapelle kopt op het Kloetinge-doel. Jan Geene en Jan Blok kwam de thuisclub op 2-0. Het slotoffensief van 's-Heer Arendskerke leverde een strafschop op (Johnny de Jager 2-1) en in de laatste minuut zelfs nog een strafschop en weer Johnny de Jager verrassend 2-2. Middelburg-SKNWK 1-2 - Middel burg kampt na de winterstop met een enorm vormverlies. Middelburg had weliswaar het betere van het spel, maar leed toch op beslissende momenten balverlies. Daarvan profi teerde SKNWK voor rust door Sam en Michel Flikweert: 0-2. De tweede helft speelde zich af op de helft van SKNWK, maar pas in de laatste mi nuut kon Henk Willemse met een schitterende vrije trap nog 1-2 scoren en dat was maar een dunne pleister op de wonde. Apollo-GPC 2-1 - De eerste helft speelde Apollo goed voetbal. Na 19 minuten werd het 1-0. Een vrije trap werd gelost en Peter Braam scoorde. Pas 25 minuten na de rust werd het 2-0. Braam werd gevloerd en Gerrie Boogert benutte de strafschop. Vijf minuten later aan de andere kant een strafschop (hands) en Johnny Dane bracht zijn ploeg in stelling voor het slotoffensief: 2-1. Apollo bleef met moeite, maar wel ver diend overeind. Rens Griep scoorde uit een straf schop voor Heinkenszand. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 12