Herstel van wegen en riolen in Kapelle kost 1,1 miljoen Educatief Centrum past kunstgrepen toe voor sluitende begroting Autoclub publiekstrekker op koninginnedag Oud-Vossemeer Sint-Philipsland akkoord met onderzoek verkeer dammenwe^ B en w Oostflakkee: recreatie in water Oude Tonge accepteren Tholen op zoek naar 300 5zwartey honden PZC/streek Bejaarden Tholen dupe van inbraken Sportcommissie in Zierikzee bijeen over plan ijsbaan Plan Tolhoek in Oudelande wordt opnieuw bekeken 18 DIT JAAR ZES TON UIT EIGEN MIDDELENJ New wave-band in café De Pompe Knelpunten pot NA BEZUINIGINGEN RIJK Basiseducatie Optreden van Gert en Hermien NOORDGOUWE Plattelandsvrouwen - De afde ling Noordgouwe en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen houdt dinsdag een bijeen komst in het dorpshuis te Zonnemaire, aanvang 20.00 uur. Burgemeester J. L. N iemants verdriet-Leenheer vertelt over haar werk in de gemeente Wester- schouwen. OUD-VOS SEME ER OUWERKERK Nieuw Leven De muziekvereni ging Nieuw Leven houdt vrijdag de jaarlijkse uitvoering in Het Dorpshuis in Ouwerkerk. Na het muzikale gedeel te wordt een klucht opgevoerd. De uit voering begint om 19.30 uur. Het pro gramma wordt 20 maart herhaald. STOET VAN LELIJKE EENDJES' SGP EN CDA TEGEN Spelen Slikken Bridgetoernooi in Koudekerke DONDERDAG 12 MAART 1987 KAPELLE - De gemeente Kapelle tast diep in de portemonnee voor de recon structie en het opnieuw bestraten van verschillende wegen en vervanging van slechte afvoerriolen. Het negen punten tellende wensenlijstje voor 1987 kost in totaal een kleine 1,1 mil joen gulden. Op het gebied van de dorpsvernieuwing, waaronder ook de rioleringswerken worden gerekend, staat de gemeente tevens voor forse uitgaven. Als het programma voor dit jaar volledig wordt afgewerkt, moet de gemeente na aftrek van provincia le subsidies zes ton uit eigen middelen ophoesten. Een groot bedrag. 423.000 gulden, is uitgetrokken om de Kapelse Oost straat aan te pakken. Alle huis- en kolkaansluitingen worden vervangen door pvc-buizen, de riolering wordt na gezien en de gasleiding verlegd. Als die werkzaamheden rond zijn, wordt de rijbaan geasfalteerd. Ook in de Dijk- welsestraat staat de bewoners het een en ander te wachten. Vanaf de West straat tot aan de Vijverstraat wordt de hoofdriolering vernieuwd, hetgeen ook gebeurt in de Vijverstraat. Die operatie kost 285.000 gulden. Omdat buurtbewoners nogal wat last onder vinden van het busverkeer. wordt de Prinses Julianastraat in Wemeldinge geasfalteerd. Dat de kosten voor her bestrating (125.000 gulden) hierdoor hoger uitvallen, vindt het college van b en w aanvaardbaar. GOES - In café De Pompe aan de Gro te Markt in Goes treedt zondag de Am sterdamse wave-band 'The Agents' op. De muzieksoort van de groep kan wor den omschreven als new wave, maar niet als experimentele. Het instrumen tarium (bas, drums, gitaren en zang) en de muziek zijn gebaseerd op de rocktraditie. Begin 1986 bracht de groep een 45-toeren elpee uit. Daar naast bouwt zij een reputatie op door energieke en dynamische optredens in alle uithoeken van Nederland. Opval len laat de groep over aan zanger Arno Schellens, die op het podium springt, het publiek aanspreekt en niet schroomt om daarvoor de zaal in te lo pen. De aanvang van het optreden is 16 uur. Verder completeert een aantal kleine re aanpassingen het lijstje voor 1987. In Schore wordt het Nieuw Kerkplein tussen Steenweg en Langstraat van een nieuw wegdek voorzien. In hetzelf de dorp gebeurt dit ook met het eerste gedeelte van de Boomweidelaan. Her bestrating en vervanging van de trot toirbanden staat voorts op het pro gramma voor het oostelijk deel van de Oude Bosstraat in Kapelle. Soortgelij ke werkzaamheden worden uitge voerd in de Dreef. Daarnaast is een ge deelte van de Vroonlandseweg aan een nieuw straatoppervlak toe. In Wemel dinge wordt een deel van Westelijke Kanaalweg en de Prins Bernhard- straat op die manier onder handen ge nomen. Bij elkaar opgeteld vergen de wat kleinere ingrepen een krediet van bijna drie ton. Wat betreft de stads- en dorpsvernieu wing:, waarvoor (verplicht) een meer jarenprogramma is opgesteld dat tot en met 1991 loopt, wil het college op nieuw een beroep doen op de provin ciale knelpuntenpot. B en w men, dat voor de sanering van het terrein van THOLEN In het bejaardentehuis Ten Anker in Tholen is zondagavond op vijf plaatsen ingebroken. Tevens werd er ingebroken in twee bejaarden woningen aan de Burgemeester Vrij- berghestraat. Volgens de rijkspolitie zijn de inbraken vermoedelijk het werk van één en dezelfde dader. Voor bekend was het de dader alleen om geldbedragen te doen. Hoeveel geld er is gestolen was bij de politie onbekend. ZIERIKZEE - De sportcommissie Zie rikzee houdt dinsdag vanaf 19.30 uur een openbare vergadering in de raads zaal van het stadhuis. Aan de orde ko men de plannen voor verbetering van de ijsbaan en het treffen van enkele voorzieningen in de gymzaal Raam straat. de voormalige gasfabriek in Wemel dinge, een bijdrage uit dat potje van 100.000 gulden alleszins gerechtvaar digd is. De provincie weigerde echter tot tweemaal toe een Kapels verzoek daarom te honoreren. Het college merkt op dat dit project aan alle voor waarden voldoet om in aanmerking te komen voor een bedrag uit de knel puntenpot. Met het project is immers al een aanvang gemaakt, de gemeente levert zelf een flinke bijdrage (254.000 gulden op de totale saneringskosten van ruim twee miljoen gulden) en een snelle uitvoering is in het belang van de volksgezondheid, zo luidt de argu mentatie van het college. Verder verwachten b en w dat de ko mende jaren voor verbetering van de HEINKENSZAND - Alle fracties in de gemeenteraad van Borsele willen zich nogeens buigen over de perikelen rond het bestemmingsplan Tolhoek in Oudelande. Het plan Tolhoek was uitverkoren door de gemeente Borse le om in ontwikkeling te worden ge bracht maar stuitte op tegenstand bij de dorpsraad van Oudelande, die als alternatief het bestemmingsplan Kei- zershoek tegenover de gemeenteplan nen stelde. Tijdens de vergadering van de com missie ruimtelijke ordening en milieu, woensdag in Heinkenszand, werd de hele gang van zaken nog eens bespro ken aan de hand van een notitie, waar om de gemeenteraad gevraagd had. Die notitie werd echter zo laat op de agenda dat de fracties geen tijd meer hadden de problemen door te spreken. Van verschillende kanten werd wel heet van de naald gereageerd als zou het duidelijker zijn geweest wanneer van beide alternatieven een uitwer king was gemaakt. Hoewel het plan Keizershoek het eerste ontwerp was waarmee de gemeente naar Oudelan de ging, is alleen een exploitatieopzet uitgewerkt van het plan Tolhoek. De dorpsraad van Oudelande is bang dat een bedrijfsverplaatsing. die voor het realiseren van het plan Tolhoek nood zakelijk is, de ontwikkeling van het be stemmingsplan en daarmee de wo ningbouw op Oudelande, zal tegen houden. rioleringen nog fikse bedragen moeten worden gespendeerd. Het gemeente lijk budget zal niet toereikend zijn om het meerjarenschema uit te kunnen voeren, zodat volgens het college een beroep op de knelpuntenpot onvermij delijk is. In de toekomst zal het diep- riool in de Wemeldingse Chezeeweg en de onderbemaling in de Kapelse Vroonlandseweg (1988) worden aange pakt. In de twee j aar daarna volgen het stuwriool Dorpsplein-Chezeeweg, het afvoerriool in het zuidelijke stuk van de Chezeeweg en de riolering in een ge deelte van de Biezelingsestraat en Vroonlandseweg (langs de spoorlijn). Aan de zuidkant van het spoor is een nieuwe overstort gepland. De kosten van die over een aantal jaren uitge smeerde operatie ('87 niet meegere kend) worden geraamd op 732.000 gul den. Het wensenlijstje komt maandag aan de orde in de commissies voor finan ciën en onderwijs en voor gemeente werken en ruimtelijke ordening, die respectievelijk vanaf 19.00 en 20.30 uur in het Kapelse gemeentehuis vergade ren 's-HEERENHOEK In 'De Koren- buers' in 's-Heerenhoek hield de hand boogvereniging 'Concordia' een schie ting op de liggende wippen. Er waren 40 schutters. Uitslag eerste wip: hoofdvogel en eerste klep F. Koens Spes Nostra Ovezande; tweede klep a. Rentmeester Cz Willem Teil Ovezan de; derde klep H. Boonman Vrije Schutters 's-Heerenhoek; eerste zijvogel C. Westdorp DIOS 's-Heerenhoek; tweede zij vogel J. van den Dries Concordia 's-Heerenhoek; eerste bovenkal mevrouw M. Verbeem Spes No stra; tweede bovenkal Jac. Vermuë Jacoba van Beieren Goes; eerste onderkal C. Rent meester Cz Willem Teil; tweede onderkal niet afgeschoten. Mees kleine vogels (8i Chr. Korstanje Doel naar Hoger Wolphaartsdijk. De vliegende vogelprijzen waren voor: R. van Eijkeren Vrije Schutters en J. de Rijke Edele Handboog Oudelande. Uitslag tweede wip: eerste hoofvogel K. Pan- kow Vrije Schutters; tweede hoofdvogel A. rentmeester Cz Willem Teil; eerste zij vogel P. Vette Concordia: tweede zijvogel M. C. Verdonk Concordia; derde zijvogel K. Pan- kow vioerde zijvogel M. van Eijkeren beiden Vrije Schutters: eerste kal R. van Eijkeren Vrije Schutters; tweede kal en de derde Chr. Korstanje Doel naar Hoger: vierde kal F. Koens Spes Nostra. Meeste kleine vogels (7) Eddy Rentmeester Willem Teil. KWADENDAMME In 's-Lands Welvaren' te Kwadendamme hield de handboogvereniging 'Vooruitgang' haar j aarlij ske koningschieting op de liggende wip. Vijftien leden waren aan wezig. Bij de bestuursverkiezing werd O. Steenaert als secretaris herbe noemd. Hij kreeg in de persoon van Thea de Smit-Parent een mede-be stuurslid. Na de vergadering begon de koningschieting. De drie keizers, C. D. Raas, O. Steenaert en Piet de Jonge, deden mee buiten mededinging. In de erste twee ronden schoot koning L. Veerhoek, die op de nominatie stond voor keizer de blokvogel twee keer achteréén af. In de vijfde en zesde ron de wist zijn vrouw Jo Veerhoek de vo gel ook tweemaal af te schieten. In de negende ronde schoot Leo Veerhoek weer raak en werd keizer. In de zeven de ronde had ook zoon Erik Veerhoek de vogel tweemaal afgeschoten en dus werd gekampt. In de zevende ronde schoot Jo Veerhoek raak en stelde het koninginneschap voor 1987 daarmee veilig. De vogel werd intotaal 13 maal afgeschoten, door P. de Jonge (4 maal) en C. D. Raas (éénmaal). OVEZANDE In 'Bar R2' te Ovezan de hield de handboogvereniging 'St. Sebastiaan' uit Kloetinge een schie ting op de liggende wippen, er waren 62 deelnemers. Uitslag eerste wip: hoofdvogel J. Harinck Diana Yerseke; eerste klep F. Koens Spes Nostra Ovezande; tweede klep J. Harinck Diana; derde klep G. Haasonk Willem Teil Ovezande; eerste zijvogel Chr. Korstanje Doel naar Hoger Wolphaartsdijk; tweede zij vogel J. van Steenbergen Willem Teil; eerste bovenkal Ad. Hoogstrate St.-Sebastiaan Kloetinge; tweede bovenkal C. Stouthamer Zorgvlied Ellewoutsdijk; eerste onderkal I. Helmstrijd Juliana Oudelande; tweede on derkal B. Verburg St.-Sebastiaan. Meeste kleine vogels (7) A. Rentmeester Cz. Willem Teil. De vliegende vogelprijzen waren voor: Joh. Rentmeester Willem Tell en P. Vette Concordia 's-Heerenhoek. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel W. zandee; tweede hoofdvogel A. Hoogstrate; eerste zijvogel A. de Schipper; tweede zijvo gel W. Zandee allen St.-Sebastiaan Kloetin ge; derde zij vogel G. Haasdonk Willem Teil; vierde zij vogel P. Platschorre Zorgvlied; eer ste kal H. Rentmeester Cz Willem Teil; twee de kal mevrouw A. Korstanje Doel naar Ho ger; derde kal P. Platschorre Zorgvlied; vier de kal G. Haasonk Willem Teil. GOES - Met kunst- en vliegwerk wil het bestuurlijk experiment specifiek welzijn op de Bevelanden en Tholen de begroting rondkrijgen van het Re gionaal Educatief Centrum (REC), dat in dezelfde regio's functioneert. De subsidie aan het REC, waar de zes Bevelandse gemeenten en Tholen in bijdragen, is al lange tijd aanleiding voor gegoochel met cijfers, dat alleen voor ingewijden nog te volgen is. De gemeenten hebben enige tijd geleden een vaste subsidie toegezegd, waar aan ze niet willen tornen. Nu echter het REC - vooral door bezuinigingen van rijkswege - gezien het nadelig sal do van circa 46.000 gulden niet meer rond kan komen, stelt het dagelijks bestuur van het bestuurlijk experi ment een aantal noodmaatregelen voor. Dat het om noodgrepen gaat, blijkt wel uit het voorstel om een tekort van bijna 15.000 gulden voor kunstzinnige vorming en amateuristische kunst beoefening ten laste te brengen van de zogenaamde egalisatiereserve. Dat potje is destijds ingesteld om eventue le schommelingen in de exploitatiere sultaten op te vangen. Maar omdat er ook een tekort van circa 4.500 gulden (ondersteunig en vorming) ten laste van deze reserve wordt gebracht, blijft er in dat noodpotje nog maar 8000 gul den over. Deze 'truc' kan dus niet vaak toegepast worden. Wat de resterende tekorten betreft wil het dagelijks bestuur nog enkele be slissingen afwachten van het rijk. Ook het REC zelfheeft enkele mogelijkhe den aangedragen om een deel van de tekorten te dekken, zo blijkt uit een toelichting van het bestuur. Het alge meen bestuur van het bestuurlijk ex periment specifiek welzijn beraadsla gen morgen, vrijdag, over de financiële problemen vanaf 14 uur in het ge meentehuis van Kapelle. Een sluitende begroting is er evenmin voor de basiseducatie, die uiterlijk in augustus moet beginnen. Het REC verwacht een tekort van ruim 32.000 gulden, waarvoor het een subsidie wil aanvragen bij de provincie. Het dage lijks bestuur is daar huiverig voor, ge zien de afbakening van taken voor ge meenten en provincie. Bovendien, zo stelt het bestuur, gaat het om salariskosten en dus om een jaarlijks terugkerend tekort. Omdat de aanvraag voor basiseducatie bin nenkort bij het rijk moet liggen, zal er binnen enkele weken een sluitende be groting nodig zijn voor 1987. Dan zal de knoop ook moeten worden doorge hakt over eventuele ontslagen. Eerder werd het aangekondigde ontslag van één full-time en twee part-time krach ten teruggedraaid. BURGH-HAAMSTEDE - Gert en Hermien Timmerman geven zaterdag een concert in het christelijk conferen tie- en vakantiecentrum De Burght te Burgh-Haamstede. Het concert begint om 20.00 uur. Eveneens zaterdag (aan vang 14.00 uur) wordt in De Burght de kinderfilm 'Het geheim van het kreu- pelbos' vertoond. Verder is er op 29 maart in het christelijk centrum een optreden van de Veluwse Kantorij (16.00 tot 17.00 uur). Burgerlijke stand BRUINISSE Geboren: Cornelis Verspoor; Johan nes C. A. Hirdes; Janna M. Houteka mer; Jan M. van der Wielen; Natasja van der Hoven. Getrouwd: M. van der Velde en J. L. Schraver; N. P. de Danschutter en A. J. Steketee. Overleden: A. de Ronde, 78 jr.; C. M. van der Maas, 78 jr. Biljarten In de competitie van de Oud-V ossemeerse bilj artvereniging De Treffers speelde Piet Hommel de kortste partij in 23 beurten met daarin de hoogste serie van 17 caramboles en het beste gemiddelde van 2.60. De uitslagen zijn: Piet Hommel Jac. zn.-Bart den Hollander 2-0, Johan Van Meer-Henk Hommel 0-2 Sj aak Etienne-Kees Burgers 0-2 Ko Geuze-Jan Verhees 2-0. Het B-team van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging Krijt op Tijd werkte 13 wedstrijden af en hierbij was Adriaan Havermans goed in vorm met de kortste partij in 15 beurten, de hoogste serie van 15 caramboles en het beste gemiddelde van 2.47. De uitslagen zijn: Matthijs Potappel - Peter de Jager 2-0, Marien Moerland - Wim de Leeuw 0-2, Jaap Kruf - Antoon van Daalen 0-2, Fred Zweegers - Kees Steenpaal 2-0, Koos Wessels - Adriaan Havermans 2-0, Adriaan Havermans - Peter de Jager 0-2, Wim de Leeuw - Matthijs Potappel"0-2, An toon van Daalen - Jaap Rijstenbil 2-0, Kees Steenpaal - Jaap Kruf 2-0. Koos Wessels - Fred Zweegers 0-2. Adriaan Havermans - Matthijs Potappel 2-0, Koos Wessels - Adriaan Havermans 2-0, Kees Steenpaal - Adriaan Havermans 0-2. OUD-VOSSEMEER - De Citroen Tref fen Club (CTC), een landelijke club van Citroënliefhebbers en -eigenaren, is vanaf donderdag 30 april tot en met zondag 3 mei te gast van het oranjeco mité van Oud-Vossemeer. Minimaal vijftig 'lelijke eendjes', al dan niet omgebouwd tot de meest schitteren de creaties of fantasierijk bespoten, zullen de koninginnefeesten in de kern opluisteren. Als het weer meezit, rekenen de organisatoren op onge veer honderd voertuigen. Daarnaast is het de bedoeling dat op 1 mei een toeristische rondrit over het gehele eiland Tholen wordt gehouden voor de leden varnde CTC. Behalve Nederlandse Citroëneigena- ren komen ook Duitse, Belgische en mogelijk Engelse naar Tholen. Het plaatselijke oranjecomité heeft ook toezeggingen van de Traction Avant Club Nederland, een organisatie die zich bezighoudt met de restauratie en instandhouding van deze oude Franse auto (het eerste voertuig met voorwiel aandrijving). Het is de bedoeling dat alle Citroëns worden uitgestald op het terrein van de ijsvereniging 'De Een dracht' en op koninginnedag in file over het eiland rijden, voorafgegaan door twee motoragenten. In elke kern zal een stop worden gemaakt van on geveer 15 minuten. De leden van CTC blijven gedurende het weekeinde in tenten en andere onderkomens op het terrein van 'De Eendracht. Het oranjecomité van Oud-Vossemeer probeert elk jaar met succes een extra tintje te geven aan de feestelijkheden. De organisatie daarvan neemt, zoals secretaris F. J. Witkam aangeeft, vele maanden in beslag. De stapels papie ren om vergunningen en ontheffingen los te krijgen groeien tot aan het pla fond, aldus het oranjecomité. Om ook een extra dimensie te geven aan het 700-jarig bestaan van Bergen op Zoom is er nog overleg met het gemeentebe stuur van die stad om de voertuigen op zaterdag 2 mei op de Grote Markt ten toon te stellen. Zeker is in ieder geval dat de hoofdsponsor van de festivitei ten, Citroëngarage De Vos in Bergen op Zoom, met een bezoek zal worden vereerd. De Varreput in Zierikzee, die wordt gerestaureerd. ZIERIKZEE In september wordt een begin gemaakt met de restauratie van de Zierikzeese Varreput. Het ministerie van wvc heeft vergunning verleend om het restauratieplan van gemeentewerken uit te voeren. De kosten zijn begroot op 385.000 gulden. De historische Varreput op de hoek Balie-Weststraat is een uit de middeleeuwen daterend ommuurd waterbas sin. Zo geheten vollers gebruikten de put om produkten van de destijds florerende lakenindustrie te spoelen. Nadien werd de Varreput gebruikt als drinkplaats voor vee en bluswaterreservoir. In 1985 is onderzoek verricht naar de bouwkundige toe stand van de Varreput. En op grond daarvan wordt aan genomen, dat de oorspronkelijke omvang, de situering en de vorm van de put bewaard zijn gebleven. De kwali teit van het metselwerk, uitgezonderd de muur tegen de Weststraat, is echter zeer slecht. Volgens gemeentewer ken is instorting van de noordelijke muur niet denkbeel dig. Grote delen van het metselwerk zijn weggevallen, waardoor het muurdeel in min of meer hangende toe stand verkeert. Bij de komende restauratie zal langs alle muren, uitge zonderd de Weststraatmuur, een betonnen prefab-keer- wand worden aangebracht. Tevens zal aan de Balie-zij de over de volle lengte een stalen damwand moeten wor den geslagen. Voorts omvat de restauratie verbetering van de ondergrond en het aanbrengen van een nieuwe funderingsvoet. Uitgangspunt is handhaving en restau ratie van de bestaande muren. SINT-PHILIPSLAND De gemeente raad van Sint-Philipsland heeft woensdagavond besloten mee te doen aan het onderzoek naar de effecten van de wegen over de stormvloedke ring en de Philipsdam. Een voorstel om hiervoor een bedrag van ruim 1150 gulden uit te trekken werd door de meerderheid van de raad goed ge keurd. De fracties van de Partij voor Algemeen Belang (pvab) en het CDA stemden tegen. Bij het onderzoek zijn verder betrokken de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland, de provincie en de gemeen ten op Schouwen-Duiveland. Volgens A. P. Kornaat (pvab) heeft het onderzoek weinig nut voor de gemeen te Sint-Philipsland. „Dat de gemeen ten op Schouwen-Duiveland mee doen, kan ik begrijpen, maar ik vraag me af welk belang Sint-Philipsland bij het onderzoek heeft", aldus Kornaat. Hij vond een onderzoek bovendien on nodig omdat rijkswaterstaat al bere keningen maakt over het te verwach ten verkeersaanbod over de nieuwe verbindingen. Ook J. de Jager (cda) was van mening, dat er geen geld uit getrokken moest worden voor het on derzoek. Volgens de christen-demo craat zal de weg over de Philipsdam weinig invloed hebben op het reilen en zeilen in Sint-Philipsland. „De toeris ten en dagjesmensen zullen bij de strandjes blijven hangen en de rest van het verkeer gaat niet naar Sint- Philipsland. Mocht er hier al iemand komen, dan zijn de horecavoorzienin- gen hier niet van dien aard, dat de re creatieve druk zal toenemen", zei De Jager. Burgemeester T. Vogel vond dat beide raadsleden de za'ak te verkeerstech nisch bekeken. „Het gaat er niet om wat voor verkeer er over de dam gaat, van belang is welk effect een en ander heeft op de ontwikkeling van Sint-Phi lipsland. Te denken valt aan het on- denvijs, de trek naar Oude Tonge of Middelharnis. We zijn nu nog georiën teerd op West-Brabant. En wat zal het verder betekenen voor de industrie, de busverbindingen en de middenstand. Het gaat om de ontsluiting van onze gemeente", betoogde Vogel. Hij voeg de daar aan toe te betreuren, dat de raad op dit punt niet eensgezind was. Temeer omdat de Kamer van Koop handel niet al te blij is met de deelna me van Sint-Philipsland. Die wil zich vooral concentreren op Schouwen- Duiveland, aldus Vogel. fouragegebied voor ganzen om de landbouw te ontlasten. Raadslid De Jager vroeg zich af of die twee zaken niet tegenstrijdig zijn. „Als er houtop stand komt, dan blijven die beesten weg", zei De Jager. Burgemeester Vogel kon hem wat dit betreft geruststellen. „Het Zeeuws Landschap is de aangewezen beheer sinstantie voor het gebied. Die is van plan een deel te laten begrazen door koeien. Op die manier wordt de verrui ging tegen gegaan, zodat er eiwitrijk voedsel overblijft voor de rotganze Van de vijfhonderd hectaren won tweehonderd hectare geschikt maakt voor die beesten. Volgens kundigen is de ganzenproblematiek Sint-Philipsland daarmee opgelost, het gebied zullen twee keer zoveel gai zen terecht kunnen als er nu in onze g meente zijn", stelde Vogel. De fractie van de SGP liet weten tege de recreatieve onderdelen in het b leidsplan te zijn. Gevreesd wordt vo( verstoring van de zondagsrust. OOSTFLAKKEE B en w van Oost flakkee vinden het niet reëel het on diepe water ten westen van de vaar geul van Oude Tonge uit te sluiten van recreatief gebruik. Volgens het college vloeit gebruik van dit deel on diep water voor onder meer zwem men en surfen als vanzelfsprekend voort uit de aanwezigheid van het re creatiegebied binnendijks. „Boven dien is het noodzakelijk om de aflei dende werking ten opzichte van de Krammerse Slikken effectief te laten zijn". B en w leveren dit commentaar op het beleidsplan Krammer-Volkerak, dat is opgesteld door een bestuurlijk overleg bestaande uit rijksvertegenwoordi- gers, provinciale en gemeentebestuur ders. Het plan ligt ter visie tot 1 april. In hun commentaar, dat nog moet worden bekrachtigd door de gemeen teraad, geven b en w aan, dat het in de praktijk niet mogelijk zal zijn uitwaai ering van oeverrecreanten ten weste van de vaargeul Oude Tonge over he ondiepe gebied tegen te gaan. In di verband betwijfelen zij of het aanbrei gen van een doorgaande vooroeverbf scherming over de gehele lengte tui sen de vaargeul naar de havenmom Oude Tonge en de Grevelingendai gewenst is, zoals in het beleidsplan opgenomen. Want de recreatieve mt gelijkheden van het westelijk deel vai het Krammer-Volkerak zullen op dei Oude Tonge aanwezige recreatie moe ten aansluiten, aldus b en w. In het beleidsplan wordt als mogelijk heid voor plaatsgebonden recreatie vaart buiten de vaarroute alleen ove de westelijke hoek tussen Oude Tong en Grevelingendam gesproken. Vol gens b en w van Oostflakkee is echte een vergelijkbaar gebied aanwezi tussen Ooltgensplaat en Volkerakslui zen. En ze vinden het dan ook wense lijk ook in dat gebied plaatsgebondei recreatievaart toe te staan. Naast de 'klapper' van koninginnedag heeft de organisatie diverse spelen in petto voor de inwoners van Oud-Vos semeer. Een en ander begint 's och tends al om 8.30 uur wanneer de mu ziekvereniging Oud-Vossemeer de leerlingen van de drie basisscholen ophaalt en een aubade geeft bij de Vossekuil. Op het plaatselijke sportveld begin nen rond 9.30 spelen voor de leerlingen die voor deze gelegenheid in een aan tal teams worden ingedeeld. Bij slecht weer wordt een film gedraaid in de scholen. In de pauze is er een voetbal wedstrijd tussen de voetbalvereniging Vossemeer en de leden van de CTC. Om 14 uur begint het dorpsspel waar aan gezinnen kunnen meedoen door een aantal opdrachten te vervullen tij dens een tocht. Ruim twee uur later, om 18.15 uur, wordt aangevangen met de krachtsportspelen waar teams de krachten met elkaar kunnen meten in de onderdelen: touwtrekken, kruiwa genrace en autoduwen. Koninginne dag in Oud-Vossemeer wordt afgeslo ten met een oranjebal, met medewer king van de groep Silver Sound, in café Hof van Holland. In totaal zestig vrij willigers zorgen ervoor dat alles in in goede banen moet lopen. De raad stemde verder in met het be leidsplan Krammer/Volkerak. Daarin staat onder meer dat de Slikken van de Heen-west op het grondgebied van Sint-Philipsland twee bestemmingen krijgen. Deels natuurgebied en deels KOUDEKERKE De bridgeclub Val- kenisse houdt zaterdag het vijfde Val- kenissetoernooi in Hotel Walcheren in Koudekerke. Aan dit toernooi doen de sterkste Zeeuwse spelers mee en ook paren uit Zuid-Holland, België en West-Brabant. Er hebben 84 paren in geschreven. Dank zij een computer zal de uitslag van het toernooi direct na het spelen van de laatste partij bekend zijn. Ook zullen er continue tussenstanden wor den gegeven. Het toernooi begint om 13.00 uur. Tussen 17.00 en 18.00 uur is er een pauze. De prijsuitreiking wordt omstreeks negen uur verwacht. Toer- nooileider is A. Binnendijk. Ab Ko- nings en Co Nuijten treden op als arbi ters. SINT-MAARTENSDIJK - De ge meente Tholen wil het Administra tief Dienstencentrum Zeeland in Vlissingen inschakelen om een strengere controle uit te oefenen op mensen die de hondenbelasting ontduiken. Daar heeft zij ruim 36.000 gulden voor over. De op brengst van de hondenbelasting is de laatste jaren flink teruggelopen. Kreeg de gemeente in 1984 nog ruim 47.000 gulden binnen, thans is dat bedrag geslonken tot ruim 42.000 gulden. Of het aantal honden zoveel minder is geworden, wordt door het college in twijfel getrok ken. De gemeente komt tot haar voorne men om het dienstencentrum in te schakelen, omdat uit diverse kran tepublicaties is gebleken dat meer gemeenten kampen met 'zwarte' honden. Uit het oogpunt van rechtvaardigheid ten opzichte van mensen die wel aan hun verplichtin gen voldoen acht het college een dergelijke uitgave wel verantwoord. Het komt de laatste tijd regelmatig voor dat mensen brieven schrijven naar het gemeentehuis waarin zij de gemeente op de hoogte stellen van 'zwarte honden'. Het bureau financiën van Tholen heeft echter te maken met een werk- achterstand en kan dus niet zelf op onderzoek uit om de mensen op hun verplichtingen te wijzen. De meest doeltreffende controle is om jaar lijks één keer een huis-aan-huisbe- zoek te houden, waarbij de vraag wordt gesteld of men één of meer honden heeft. Dat kost echter veel te veel tijd en betekent ook dat veel werkzaamheden in de avonduren of in het weekeinde moeten worden gehouden. Het dienstencentrum beveelt aan om aangiftebiljetten te versturen met een retourenveloppe aan alle hoofdbewoners. Uit erva ring blijkt dat 75 percent van de mensen het biljet terugsturen. Ge beurt dat niet, dan volgt een aan maning. Uit het financiële verhaal van de ge meente blijft dat elke opgespoorde 'zwarte' hond een structurele in komst geeft. Omdat een controle na drie jaar moet worden herhaald, gaat de gemeente uit dat rekening moet worden gehouden met de op brengst van drie jaar. Eén hond geeft dan een opbrengst van 117 gul den, zodat driehonderd 'zwarte honden moeten worden opgespoord om uit de kosten te komen. Momen teel worden in de gemeente Tholen ruim duizend hondeneigenaren aangeslagen, exlusief kennels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 32