Ook Zeeland heeft nu een patiëntenplatform CampTna Wijkcomité wijst op gevaren overstekende kinderen met pony's Buro Baanlozen Service stopt werkprojecten Vlissingse gifgrond wordt verwerkt in centrale Rijnmond Inbraakpreventie bij nieuwbouw Vlissingen PZC/ streek kantoor komt in de villa goes Chocolade vla van Verbod duiken zonder goed reddingvest gevolg bezuinigingen van het rijk voorstel in commissies politie praat met architect R.K.-kerk en jodendom Goeree bij Zeeland Statenlid en commissaris Deelname Zeeland in proefproject leerplichtzaken 19 foJdm. üezt> owteuj&i dteek. OP GERBRANDYSTRAAT VLISSINGEN Demonstratie-avond jazz en dans in centrum De Stenge Parkeervakken Maatregelen Activiteiten van Gezinskontakt Zeevarenden DONDERDAG 12 MAART 1987 GOES - In navolging van zes andere provincies heeft Zeeland nu ook een provinciaal patiëntenplatform opge richt. Het merendeel van de patiën tenverenigingen in Zeeland heeft zich inmiddels als lid aangemeld van deze nieuwe, overkoepelende vereniging. Het platform zal zich ondermeer rich ten op belangenbehartiging, het sti muleren van onderzoek en het leveren van een bijdrage in klachtenopvang, behandeling en -registratie. Het Zeeuws patiëntenplatform wil in 'De Villa' aan de Van der Spiegelstraat te Goes kantoor gaan houden. Met inbe grip van personeelskosten zal het platform per jaar 70.000 gulden nodig hebben. Een en ander maakte het voorlopig be stuur woensdag tijdens een persconfe rentie in Goes bekend. Het benodigde geld hoopt het platform van de provin cie te krijgen. Gedeputeerde staten van Zeeland hebben in 1984 verzocht de mogelijkheden van een dergelijk platform te onderzoeken, zodat het be stuur optimistisch is gestemd. Het platform zal van dezelfde facilitei ten gebruik maken in Goes als de Fe deratie van Ouderverenigingen voor Geestelijk Gehandicapten. De federa tie klopte eerder bij de provincie aan voor eigen accommodatie en een be roepskracht. Door samen onder een dak te gaan zitten met het platform kunnen de beroepskrachten van beide instellingen ervaringen uitwisselen en zorgen voor een constante bereikbaar heid overdag van het kantoor. Boven dien valt te denken aan openstelling in de avonduren of op zaterdag. De fede ratie van ouderverenigingen heeft Advertentie eveneens een subsidie van 70.000 gul den nodig. Het platform wil geen bijdrage vragen van de aangesloten leden. De nieuwe vereniging wil zich inzetten om de mondigheid van de patiënten te ver sterken. Ook kan de continuïteit beter worden gewaarborgd met een goed be reikbaar, centraal kantoor. Het plat form zal hulpvragers doorverwijzen naar de juiste instelling, zoals de dia betesvereniging en de stichting kind en ziekenhuis. Het staat nog niet vast hoe de verwijzing verloopt naar de drie aangesloten algemene patiëntenver enigingen. Mocht geen enkele algeme- MIDDELBURG Sportduikers mo gen binnenkort niet meer afdalen in de Zeeuwse wateren zonder veilig reddingsvest. Gedeputeerde staten van Zeeland zijn van plan daartoe een wijziging aan te brengen in de provin ciale duiksportverordening. Het is momenteel al verboden om te duiken zonder reddingsvest, maar er kan niet opgetreden worden wanneer een der gelijk vest niet aan veiligheidseisen voldoet. In de toekomst, zo vinden gs, moeten sportduikers een gasvoorraad meene men die het vest geheel kan vullen, dan wel dienen ze te zijn uitgerust met een deugdelijke voorziening ter ver vanging van een reddingsvest. Gs willen in de duiksportverordening ook een zinsnede opnemen die na drukkelijk verbiedt te duiken op de be- bakende oester- en mosselpercelen. Verder wil het college een mogelijk heid hebben om in bijzondere gevallen ontheffing te verlenen van het verbod om te duiken in havens en sluizen. Daarbij heeft men met name het oog op aanvragen om duikoefeningen te mogen houden in de werkhaven van Bommenede nabij Zonnemaire. VLISSINGEN Het wijkcomité Paauwenburg vindt dat de Vlissingse Ruitersportvereniging Scheldestad moet voorkomen dat kinderen zonder begeleiding met hun paard of pony de Gerbrandystraat oversteken. De ma nege van de vereniging ligt aan de Gerbrandystraat. Om bij het strand te komen moeten de ruiters de drukke verkeersweg oversteken. Het wijkcomité vindt dit gevaarlijk. In een brief die het comité over de kwes tie aan de vereniging heeft geschreven, staat dat regelmatig wordt gesigna leerd dat kinderen alleen de straat oversteken. „Een pony kan altijd schrikken van het verkeer. En dat leidt tot onverantwoordelijke situaties", zo legt bestuurslid D. Bosveld van het wijkcomité uit. Volgens hem komen echte ongelukken met paarden in de Gerbrandystraat niet zoveel voor. ..Maar bij na-ongelukken gebeuren vaak genoeg." BRUGGE Theater De Werf, 20.30 uur: 'De man die werk vond', toneel stuk door de Zwarte Komedie; BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20.00 uur: Blonde Dolly, 16 jr.; Roxy II, 20.00 uur: Flodder, alle leeft.; Cinem'Actueel I, 20.00 uur: Labyrinth, alle leeft.; Cinem'Actueel II, 20.00 uur: Crocodile Dundee, alle leeft.; Cinem'Actueel III, 20.00 uur: Ferris Bueller's day off, alle leeft.; GOES Grand Theater, 20.00 uur: Ferris Bueller's day off, alle leeft.; MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur: Round Midnight, alle leeft.; Electro, 20.30 uur: The Mission; TERNEUZEN Luxor I, 20.00 uur: Jumping Jack Flash, alle leeft.; Luxor II, 20.00 uur: Dutch Treat, alle leeft.; Zuidlandtheater, 20.00 uur: Wetherby; HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Meisjes in vuur en vlam; 20.00 uur: Crocodile Dundee, alle leeft.; 20.00 uur: Flodder, alle leeft.; 20.00 uur: Blonde Dolly. 16 jr.; 20.00 uur: The Fly; VLISSINGEN Alhambra I, 20.00 uur: Crocodile Dundee, alle leeft.; Alhambra II, 20.00 uur: Flodder, alle leeft.; Tentoonstellingen BIERVLIET Art House, 9-12 uur: Werken Bob Ernsting en Rijnhard Schregardus (t/m 31/3); CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: 'Zicht op Zeeland' diverse kunste naars; GOES Museum, 10-16.00 uur: Kees Keyzer, metaal-plastiek (t/m 14/3); Lunchcafé, 9-21.00 uur: Werken Peter J. van Berkel (t/m maart); HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13.00-17.00 uur: oude landbouw werktuigen; HEINKENSZAND De Stenge, 9- T.00 uur: Werken Elviera Wersche (t/ m 3/4); ne vereniging de patiënt kunnen hel pen, dan zal de medewerker van het platform inspringen. Geen enkele klacht, zo verzekert het voorlopig be stuur, zal blijven liggen. Door een centrale registratie zal ook een duidelijk beeld ontstaan van structurele problemen. Als bijvoor beeld herhaaldelijk klachten komen over een bepaald ziekenhuis of een arts, wordt dat eerder zichtbaar dan wanneer elke vereniging apart een re gistratie bijhoudt. Bovendien krijgt ook de provincie eenvoudiger een to taalbeeld van de activiteiten van pa tiëntenverenigingen. Het platform zal dan ook functioneren als 'aanspreek punt' voor de provincie. De patiëntenverenigingen Samen Be ter, de Vereniging Patiëntenbelangen Zeeland (de opvolger van de Algemene Patiëntenvereniging APV) en de Ne derlandse Patiëntenvereniging (die specifieke uitgangspunten hanteert ten aanzien van onder meer abortus en euthanasie) hebben elk een vertegen woordiger in het voorlopig bestuur. Voorzitter is mr. J.P.A. Boersma van de Nederlandse Patiëntenvereniging. Het platform zal ook vertegenwoor digd zijn in de provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland (Ra- voz). Tot nu toe hebben alleen de Ver eniging Patiëntenbelangen Zeeland en Samen Beter daarin zitting. Bestuurslid A. Daponte van de ruiter sportvereniging is dat niet met hem eens. „Ik heb niet de indruk dat zich nu zulke gevaarlijke situaties voor doen. We hebben enkele maanden geleden te maken gehad met een paard dat op straat werd aangereden. Maar het beest was losgebroken van ons ter rein." Het is volgens haar uitgesloten dat kinderen zonder begeleiding de straat oversteken. „Er gaat altijd iemand mee." Kinderen in de leeftijd van 15 a 16 jaar mogen er wel alleen op uit. „Het risico dat er iets mis gaat, is altijd aanwezig. Ook bij ruiters van dertig jaar. Eigen lijk zou je dus bij iedereen begeleiding moeten meesturen, maar dat is in de praktijk niet mogelijk. Trouwens, je zou dan ook fietsers onder begeleiding moeten laten rijden. Want bij een fiets tocht kunnen ook ongelukken gebeu- Fietsenstalling Delta Cycle, een werkproject. MIDDELBURG Zeeuws Museum. 10-17 uur: werken van Paul Bartels, Bob Pingen enPiet Dieleman (t/m 26/ 3). ZEEUWSE BIBLIOTHEEK 10- 21.00 uur: 'Dominees in Middelburg' 'Kristalgroei: orde en chaos' (foto's van Niek Haak); Kunstuitleen, 13.00-17.00 uur en 19.00- 21.00 uur: Werken diverse kunstenaars (t/m 4/4); Vleeshal, 13.00-17.00 uur: Paul de Nooijer Squaren (t/m 26/4); ZKC (in bibliotheek), 10-21.00 uur: 'Honderd foto's' (t/m 2/4); NEELTJE JANS Topshuis, 10-17.00 uur: 'Delta Expo; OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17.00 uur: 'Vleer muizen'; OOST-SOUBURG Bibliotheek, 13.30-17.30 en 18.00-20.00 uur: 'Pijlers in de Oosterschelde', fotografie van Theo Janssen (t/m 3/4); TERNEUZEN Galerie Trouvaille, 9- 18.00 uur: Collages Ruud Martens (t/m 31/3); Galerie Nummer 7,14.00-18.00 uur: Be schilderde en versierde eieren; VLISSINGEN Galerie Bellamy 19 (Stedelijk Museum), 10-12.30 en 13.30- 17.00 uur: Jos Vulto, accent tekenen; Reptielenzoo 'Iguana', 14.00-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; Gevangentoren, 12.00-14.00 en 17.00- 21.30 uur: Albert Verburg, diverse technieken; IJZENDIJKE Streekmuseum, 10- 12.00 en 13.00-17.00 uur: werken van Jaap Boekhout. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kindei-- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. MIDDELBURG - De werkprojecten van Buro Baanlozen Service (BBS) in Middelburg moeten volgend jaar stoppen wegens bezuinigingen van de rijksoverheid. Samen met de gemeen telijke sociale dienst en het geweste lijk arbeidsbureau zullen de activitei ten gericht worden op het jeugdwerk garantieplan en bijzondere regionale projecten. In dit laatste geval staat de werkloosheid onder Molukse jonge ren op Walcheren centraal. Vanaf 1 april zullen twee beroepskrachten de langdurige werkloosheid onder deze specifieke groep jongeren onderzoe ken. Projectcoördinator Abe Kramer van BBS vertelt, dat de resultaten rond de zomervakantie bekend moeten zijn. Daarna worden gesprekken met de jongeren gevoerd. „Uit onderzoek is gebleken dat de weerbaarheid op solli citatiegesprekken onder Molukkers matig is. Verder moet gesleuteld wor den aan de geringe beroepsoriëntatie. Uiteindelijk zal in de collectieve sector en het bedrijfsleven naar werk worden gezocht. Ook een eigen bedrijfje be hoort tot de mogelijkheden." Het on derzoek wordt gedaan onder 83 jonge ren. Het jeugdwerkgarantieplan is gericht op jongeren tot en met 20 jaar. In de gemeente Middelburg zal voor ruim tachtig mensen een baan worden ge zocht in de collectieve sector. „Ge meente, rijksoverheden, bejaardente huizen. gesubsidiëerde instellingen. HEINKENSZAND - In het ontmoe tingscentrum De Stenge in Heins- kenszand wordt zaterdag 14 maart een demonstratie jazz en dans gege ven. In totaal nemen zeventien ver schillende verenigingen deel uit ge heel Zeeland. Ruim veertig groepen komen op de dansvloer, waaronder de 'Zebrade- monstratiegroep', een lesgroep van dames uit Zeeland en Brabant, die in december vorig jaar in Den Haag een demonstratie gaf. De organisatie in Heinkenszand is in handen van de gymnastiekvereniging SV Volharding uit Goes en staat onder auspiciën van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond. De zaal is open om 18.30 uur, de demonstraties beginnen om 19 uur en duren tot ongeveer 23 uur. noem maar op", zegt Kramer. Zij doen een halfjaar ervaring op met een optie op nog een half jaar. Het arbeidsbu reau moet de verdere doorstroming op zich nemen. Kramer ziet voor de BBS een tussenrol weggelegd. „De sociale dienst verzorgt de werving, wij de be geleiding, bemiddeling en plaatsing en het arbeidsbureau de doorstroming." De bereikbaarheid van de werklozen is het grootste probleem. „Het is een har de kern die moeilijk, over de drempel te halen is. De sociale dienst moet hier in een actieve rol spelen." Het BBS begon aanvankelijk als een bureau, dat primair gericht was op het bezighouden van werklozen. „Te genwoordig is dat meer en meer de ar beidsmarkt. Hierin schuilt het gevaar alleen de groep te benaderen die rede lijke kansen heeft." Kramer vindt het jammer, dat de dis cussie over langdurig werklozen is ver stomd. „Iedereen heeft de mond vol over hun ongemotiveerdheid. Dat is een fout beeld." Hij wijst erop, dat de drempel voor deze groep hoog is. Fac toren als de herhaalde afwijzingen en het gemis aan opleiding en ervaring spelen een belangrijke rol. „Natuurlijk mag je niet generaliseren. Iedereen heeft zijn eigen specifieke problemen. Wij zijn er om hen te stimuleren tot het volgen van een opleiding of het vinden van een betaalde baan." Kramer merkt op, dat langdurig werklozen een intensievere begeleiding nodig heb ben. „Het gevaar bestaat dat aan hen voorbij gegaan wordt. Het arbeidsbu reau pikt alleen die mensen eruit waar mee punten kunnen worden ge scoord." VLISSINGEN De twee containers met verontreinigde grond uit de Vlis singse Van der Helstlaan worden overgebracht naar de afvalverwer kingscentrale Rijnmond. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de gemeenteraad hiervoor 9000 gulden beschikbaar te stellen. De ernstig verontreinigde grond werd enkele maanden geleden ontdekt toen in de Van der Helstlaan een gasleiding moest worden aangelegd. Het is niet bekend hoe de verontreiniging in het gebied terecht is gekomen. De vervuil de grond is enkele maanden opgesla gen op het gemeentelijk terrein aan de Koningsweg. De commissie voor openbare werken en milieuhygiëne buigt zich maandag over het voorstel. Op de agenda staat verder onder meer de bespreking van de inspraakreacties op het ontwerp van het gemeentelijk milieu-actieplan voor 1987. De vergadering begint om 19.30 uur. Om 17.00 uur, diezelfde dag, begint de commissie financiën. Deze bespreekt onder meer het voorstel van burge meester en wethouders om 9000 gul den te besteden aan de aanleg van een verkeersdrempel in de Oost-Souburg- se Paspoortstraat. Eerder nam de gemeente ook al snel- heidsremmende maatregelen, maar deze blijken in de praktijk niet goed te werken. Wanneer in de parkeervak ken geen auto's staan, worden de pas serende voertuigen niet gedwongen snelheid terug te nemen. De verkeers drempel zou hen hiertoe wel dwingen. De commissie voor het welzijn verga dert ook om 17.00 uur in het stadhuis. Tijdens deze bijeenkomst wordt het bezwaarschrift van de stichting Wel zijn Ouderen besproken. De stichting meent dat ze 20.000 gulden te veel moet betalen voor het gebruik van drie dienstencentra. Volgens het college heeft de stichting de begroting onjuist uitgelegd. Burgemeester en wethou ders hebben het bezwaarschrift dan ook ongegrond verklaard. VLISSINGEN - De gemeentepolitie van Vlissingen gaat overleg voeren met de architect van de nieuwbouw woningen in de wijk Tuinstad over het aanbrengen van inbraakwerende voorzieningen. Het gaat om voorzie ningen die niet te duur zijn en niet al te zeer van invloed zijn op de verhuur prijs van de woningen. Ze hebben tot doel een eventuele inbraak in de wo ningen zoveel mogelijk te bemoeilij ken en te vertragen. Desgevraagd vertelt de Vlissingse commissaris van politie L. E. Schuller dat hij naar aanleiding van een inter view over criminaliteit in de PZC door bewoners van Tuinstad is opgebeld over het aanbrengen van inbraakwe rende voorzieningen. Dat heeft er toe geleid dat contact met de architect wordt gezocht om te bekijken wat er in de preventieve sfeer kan worden ge daan. Overigens hebben ook bewoners van andere wijken met dezelfde vra gen contact met de politie gezocht. Het is de eerste keer dat de Vlissingse politie in een vroegtijdig stadium be trokken wordt bij het aanbrengen van inbraakwerende voorzieningen voor een heel complex woningen. Zoals be kend zouden in totaal 137 woningen in de Meidoornlaan en omgeving in Vlis singen verbeterd moeten worden. Dat wordt echter zo duur dat vervangende nieuwbouw rendabeler is. Brigadier J. Kooi van het bureau voor koming misdrijven van de Vlissingse politie vertelt dat voorkoming misdrij ven er naar streeft om zo vroeg moge lijk bij bouwplannen betrokken te worden. „Het is het mooist als we ook betrokken worden bij de hele opzet van een wijk. Dan kunnen we adviezen geven over bijvoorbeeld de openbare verlichting of de situering van de hui zen. Maar dan spelen ook finciële as pecten een rol", aldus de heer Kooi. Hij maakt duidelijk dat de politie er wel eens bijgehaald wordt als huizen gerenoveerd moeten worden. Maar de voorzieningen die dan aangebracht kunnen worden gaan vaak niet veel verder dan dievenklemmen of speciaal hang-en sluitwerk. Dat is anders als de huizen nog in de ontwerp-fase verke ren. Commissaris Schuller heeft met een vertegenwoordiger van de bewo ners afgesproken dat de politie infor- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder dui delijke opgave van adres en woonplaats wor sen niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendin gen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. Met nauwelijks onder controle te hou den gevoelens van woede plus afschuw keek ik op de vaderlandse tv naar een KRO?-uitzending aangaande zekere trammelant i.v.m. kloosters e.d. op het terrein van het vroegere concentratie kamp Auschwitz. Het is zeer helaas een notoir feit dat Katholieke Kerk en jodendom elkaar uiterst correct uitge drukt niet zo erg mogen, over de rede nen daarvan zou urenlang fel gedebat teerd kunnen worden. Datgene wat de Poolse Katholieke hiërarchie op de bodem van Auschwitz stilzwijgend toestaat of heel misschien zelfs in stilte nog bevordert dok, tart toch welk iedere beschrijving aan gaande het trappen op andermans ziel. De Poolse volgelingen van de tegen woordige paus en vroegere prelaat Woytila bakken het werkelijk onvoor stelbaar bruin! Enigermate overtrokken woorden ge bruikende heb ik thuis uitgeroepen: „Wat zouden jullie Katholieken er toch wel van denken indien de joden binnen de stad Jeruzalem op enkele meters naast een Katholiek heiligdom een pisbak gingen oprichten??" Ik hoop de stelling te mogen en kunnen verdedigen dat de Israëlische strijd krachten bij de gevechten die om de stad Jeruzalem gewoed hebben steeds opdracht gehad hebben en de moeite genomen christelijke heiligdommen en gevoelens te ontzien. Als zoon van een vader die in de ver schrikkelijke dodenfabriek Auschwitz omkwam vraag ik me in stilte af welke schoppen, trappen en andere hele en halve beledigingen het joodse volk nog in ontvangst zal moeten en willen ne men van het INSTITUUT genaamd de Katholieke Kerk! De staat Israël werd nimmer door het Vaticaan officieel erkend, en dat ter wijl dat wel reeds lang gebeurd is t.a.v. de meeste Arabische staten! Het Vaticaan heeft de moeite geno men de uiterst dubieuze figuur Arafat officieel binnen zijn poorten toe te la ten. Tijdens een bezoek van vele jaren gele den door de toenmalige paus heeft de goede man kans gezien de woorden 'Staat Israël' niet één keer over de lip pen te laten komen, en de Israëlische overheid min of meer voor Jan-Lui te zetten. Tijdens een bezoek aan het Vaticaan werd Golda Meir min of meer met het opgeheven vingertje toegesproken, wat verbeeldt men zich ter plaatse toch eigenlijk wel! Wellicht is de tijd gekomen dat de Is raëlische overheid tot Vaticaanse waardigheidsbekleders te Jeruzalem zegt: „Uw kerk gaat in de kortste keren ophouden met die omstreden kloos tertoestanden te Auschwitz, dan wel u verlaat in de allerkortste keren het ge bied dat U Heilige LancJ noemt en dat wijzelf omschrijven als de staat Is raël"! Als het werkelijk niet anders kan dan moeten ook deze 'heren' maar eens kennis maken met de soms zeer harde handen van de Israëlische grenspolitie, anders gezegd men kan een Eminentie ook een vliegtuig in slaan! Emiel H. Neumann Galmgat 25 Middelburg Hierbij willen wij uw meedelen dat er een fout in uw krant van zaterdag staat. En wel dat Goeree Overflakkee in uw krant bij Zeeland hoort. Kiik maar op de landkaartjes die afgedrukt staan bij de bladzijden over de verkie zingen. Dat is niet waar, want wij heb ben in de atlas Goeree Overflakkee op gezocht en daar zagen wij dat de pro vinciegrens precies tussen Schouwen- Duiveland en Goeree Overflakkee stond. Dus Goeree Overflakkee hoort bij de provincie Zuid-Holland. Van de basisschool 'Franciscusschool' groep 718 P.s. Staat de commissaris van de ko ningin dr. Boertien door deze inlijving daarom zo lachend op de foto? Bij het lezen van het verhaal van het statenlid van de PvdA, mevrouw Char lotte van Hoorn-Visser, in de PZC van vorige week, zijn een paar zinnen van de commissaris der koningin in zijn be toog nogal in het oog gelopen. Bij haar afscheid, enkele jaren geleden, als sta tenlid zei de commissaris: „We zullen u missen, het was altijd zo gezellig u te zien breien". Bij haar terugkomst in de staten zei diezelfde commissaris: „Nu wordt het weer gezellig in de Staten zaal". Blijkbaar was mevrouw Van Hoorn die uitdrukking van hem bij haar afscheid indertijd niet vergeten. Jammer dat er in haal verhaal van de ze week niet staat wat ze zelf heeft ge zegd. Blijkbaar was het echter goed in de roos geschoten, omdat de commissaris der koningin lange tijd niet tegen haar heeft gesproken. Het is steeds opmer kelijk dat sommige hoogwaardheids- bekleders zich nogal eens minder vleiende uitdrukkingen permitteren tegen hen uit een lager milieu. Maar als dan flink wordt teruggeslagen, wordt dat niet in dank afgenomen. A. Welleman W. A. Straat 83 Kortgene matie zal verstrekken over de moge lijkheden en onmogelijkheden van in braakwerende voorzieningen. De directeur van de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen (VVV), J. Tevel, vertelt positief tegenover het initiatief van de politie te staan. Hij was er echter nog niet van op de hoogte. De VVV gaat de huizen in Tuinstad bouwen. „Je moet trouwens niet vergeten dat we al VVV al het nodige doen aan in braakpreventie. Zo doen we tegenwoordig in de achter deuren geen sloten meer die met een gewone sleutel te openen zijn, want daarvan kun je er tien tegelijk in een winkel kopen en dan past er altijd wel een. Nee, daar gaan nu cilindersloten in en verder gaan er op die achterdeu ren nog eens klemmen. Ook in de schuurtjes proberen we cilindersloten aan te brengen", zegt Tevel. Hij wijst er op dat de fabrikanten tegenwoordig al veel meer met dit soort zaken reke ning houden. EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD- Aanvoer 2 025.000 stuks, stemming vast. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram bruin 13,40-13.51, 55-56 gram with 14,81-14,99, bruin 15,00-15,12, 60-61 gram wit 15,71-15,97, 65-66 gram wit 16,27- 16,44 en bruin 16,51-16.90. Aardappeltermijnmarkt Datum 11/3, bintje 50 mm opw., laten april 3270, november 2400, mrt. 2850, mei 3500, bieden april 3220, november 2370, mrt. 2600, mei 3490, slot april 3220, november 2400. mrt. 2600, mei 3500. Stemming april vast, no vember kalm, mei vast. Openstaande posi ties mrt. -2 is geworden 25, april -158, is ge worden 2742, november 7 is geworden 41, mei -25 is geworden 3492. Omzet april: hoog ste prijs 3220, laagste prijs 3100, laatste za ken 8x3220, mei hoogste prijs 3500, laagste prijs 3390, laatste zaken 18x3500, dag mei 213, april 204, november 7x2400. Aardappeltermijnmarkt Datum 11/3 bintje 35-500 mm opw., laten april 1320, bieden april 1300, slot april 1300, stemming april vast. Openstaande posities april -19 is geworden 319. Omzet april 14x1290, en 13x1300, Dag april 27. VEEMARKT DEN BOSCH 11 mrt: Slach- trunderen: (gulden per kg gesl.gew.) Aan voer 1984, waarvan 122 stieren. Dikbillen 9,65-13,25, stieren le kwal. 7,90-8,75, 2e kwal. 6,25-7,90, vaarzen le kwal. 6,70-7,60. 2e kwal. 5,65-6,70, koeien le kwal. 6,50-7,30, 2e kwal. 5,45-6.50, 3e kwal. 4.65-5.45, worstkoeien 4,40-5,40. Handel stieren redelijk, prijzen ge lijk, koeien handel redelijk, prijzen iets ho ger. Gebruiksrunderen: (gulden per stuk) Aanvoer 1400, waarvan 284 graskalveren. Melk- en kalfkoeien le soort 1500-2300, 2e soort 1150-1500, melk- en kalfvaarzen le soort 1500-2350, 2e soort 1150-1500, guste koeien le soort 1600-1850,2e soort 1200-1600, enterstieren 1300-1950, pinken 1000-1600, graskalveren 600-1000. Handel en prijzen: koeien traag - lager; kalveren redelijk - iets hoger; enterstieren rustig - gelijk en pinken redelijk - iets hoger Vleeskalveren: (gulden per kg levend gew.) Aanvoer 42. le soort 6,25- 6,50. 2e soort 6,00-6,25, 3e soort 5,25-6,00. Handel en prijzen: rustig - gelijk. Nuchtere kalveren: (gulden per stuk) Aanvoer rood bont 1264. Stierkalf 340-620. stierkalf extra kwal. 660-720, vaarskalf 230-390. Aanvoer zwartbont 1079. Stierkalf 200-395, stierkalf extra kwal. 415-480, vaarskalf 140-250. Han del roodbont flauw, prijzen lager, zwartbont handel flauw, prijzen lager. Varkens: (gul den per kg lev.gew.) Aanvoer 1407. Slaeht- varkens 2,40-2,50, zeugen le kwal. 2,15-2,25, 2e kwal. 2.07-2,15. Handel flauw, prijzen iets lager. Slachtschapen- en lammeren: (gulden per kg gesl.gew.) Aanvoer 773. Schapen 4,'25- 6,50, lammeren (rammen) 7,75-10,00, lamme ren (ooien) 7,80-9,50. Slachtschapen- en lam meren: (gulden per stuk) Schapen 145-200, lammeren (rammen) 155-245. lammeren (ooien) 150-200. Handel schapen flauw, lam meren rustig. Prijzen schapen iets lager, lammeren gelijk. Gebruiksschapen-, lam meren en geiten: (gulden per stuk) Aanvoer gebruiksschapen- en lammeren 518. Weide- lammeren 125-200. Aanvoer geiten 108. Bok ken en geiten 36-100. Handel geiten flauw, prijzen lager. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING spruiten ongeschoond 20 kg: kl 1A 1,50; rode kool kg, 200 kg: Kl 1 A 0,10-0,17 B 0,10; sa- vooie kool geel kg. 50 kg: kl 2 A 0.41-0,47: wit te kool 160 kg: kl 2 A 0,12-0,16. PRIJSBERICHT BARENDRECHT komkommers 178.000 St.: 76/91 132; 61/76 107-112: 51/61 88-92; 41/51 81-82; 36/41 68-77; 31 36 59-73; 26/31 56-58; totaal middenprijs. komk. krom: 3.000 kg: 127-134; komk. stek 3.500 kg; grof88-139; middel45-82; fïjn52; ra dijs 37.000 bs: middel grof 68-79; fijn 48-62; rabarber. 12.500 kg: rood 242-327; normaal 272-300: licht 262; sla glas 114.000 St.: eenm. fust: 23/24 42:21/22 41-42; 19/20 39:17/8 35; 15/ 16 26-29; meerm.fust: 31/op 46-58; 28/3049-50; 25/27 38-44; 23/24 38-42; 21/22 37-40: spruiten 49.000 kg: AI 252-280; BI 248-291; Dl 428-476; DII 244-389: EII 136-228; totaal middenprijs kavel' AII35-240: BII35-130; tomaten 10.000 kg: B 1-1 454-465; A1-1 448-477; C 1-1 396-437; CC 1-2 358-364. Veldsla 2.600 kg: 190-350; ka vel: kort 170-200; witlof 79.000 kg: kort fijn I 165-244; kort grof I 153-173; Lang fijn I 114- 135; lang grof I 155-178; kleinverp. fijn: 190- 206; kleinverp. grof 191-215; kort fijn II 115- 141; kort grof II109-127; lang fijn II108; lang grof II103-113; D 68-147; III72-98. Aardappe len: 22.000 kg: bintje bonken 31-34; bintje groot 15-24; eigenheimer 15-24; irene 22-29; andijvie 10.000 kg: A 259-376; B 189-274; au bergines 100 kg 420-570; bieslook 150 st. 113- 129; knolselderij 25.000 St.: 10 st.p.bk. 35-63; 12 st.p.bk. 12-48; 15 12-32; koolrapen 2.500 kg- 21; witte kool 2.000 kg 16-58; rode kool 10.500 kg 10-51; kroten 3.000 kg 10-20; paksoi 200 kg 120-126; peterselie 6.500 bs 46-172; prei 2000 kg; kl II 218-315; kleinverpakking 376; selderij 17.000 bs 50-137; spinazie 15.000 kg 183-337; spitskool 750 kg 32-40; uien 41.000 kg: bonken 39-56; grof 14-29; middel 14-21; drieling 5-12; geschoond 75-103; was- peen 14.500 kg: A 49-55; B 71; winterpeen 10.000 kg: grof 8-25; middel 7-13. MIDDELBURG Zeeland gaat met de provincies Overijssel en Noord- Holland meedraaien in het landelijk proefproject leerplichtzaken. Tot en met 1989 heeft staatssecretaris me vrouw drs N. J. Ginjaar-Maas de pro vincie 450.000 gulden toegezegd. Met dat geld moet een betere naleving van de leerplichtwet worden bewerkstel ligd. De drie in Zeeland opererende Werk groepen Uitvoering Leerplicht waarin vertegenwoordigers van ge meenten en scholen krijgen een bre dere ondersteuning. Een griffie-amb tenaar is met de uitvoering van het project belast. Een begeleidingscom missie met representanten van de drie deelnemende provincies zorgt voor de coördinatie. Het project gaat binnen kort van start. VLISSINGEN De afdeling Walche ren en Noord- en Zuid-Beveland van het Gezinskontakt Zeevarenden (gz) houdt maandag een bijeenkomst in café-restaurant Skandia aan de Zwa- nenburgseweg in Vlissingen. Miriam Groven toont dan hoe van een speciaal soort klei broches gemaakt kunnen worden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. GZ houdt het jaarlijkse reis je op 21 mei. Dan wordt Utrecht be zocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19