Zwembad St.-Jansteen deze zomer nog dicht Zuiddorpe krijgt toch nieuwe brandweergarage Raad Terneuzen wil duidelijke informatie over zenderpaketten Onterechte kritiek op kwaliteit hotels hier Proef speciaal vervoer voor ouderen in Hulst Brandweer Sas van niet altijd kosteloos Gent Boete campinghouder voor 'overbezetting' PZC/streek Jaarmarkt St.-Jansteen op 5 maart Jaarvergadering CDA Hontenisse Voorjaarsbeurs in Aardenburg dit jaar afgelast Zaalvoetbaltoernooi sporthal Terneuzen Presentatie project van leerlingen 'De Bres' Breskens 20 RAAD HULST EENSTEMMIG RAAD AXEL: 8 STEMMEN VOOR EN 6 TEGEN Opstappen PvdA'er Wim Roskam nam afscheid van raad Sas van Gent VOOR ABONNEES KABELTELEVISIE Vriendelijk STREEKVERVOER WEINIG GELUKKIG INWONERS MOETEN BETALEN VOOR HULP Opstappen CLINGE Papier Leden van de voetbalver eniging Clinge komen zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier ophalen in Clinge. De opbrengst is bestemd voor de club kas. KANTONRECHTER OOSTBURG: VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 HULST De zwemlustigen uit de kern Sint-Jansteen zijn vanaf komen de zomer genoodzaakt om hun ver koeling te zoeken in het openluchtbad in Hulst. De gemeenteraad van Hulst ging donderdagavond unaniem ak koord met de sluiting van het kleine zwembad in Sint-Jansteen. Ondanks de eenstemmigheid van de raadsleden was niet iedereen gelukkig met het raadsvoorstel. W. F. de Brou wer (gemeenschappelijke belangen) noemde het verlies van de voorziening 'een verarming voor de kern'. „Het wordt hoog tijd", zo stelde hij, „dat het gemeentebestuur iets gaat doen om de leefbaarheid van de kleinere kernen op peil te houden. De subsidies uit het fonds voor de dorps- en stadsvernieu wing worden grotendeels bestemd voor projecten in de stad Hulst. Het lijkt mij meer dan redelijk dat ook de kleinere plaatsen in aanmerking ko men voor wat extra steun". Voorts AXEL - De gemeenteraad van Axel de pijp aan Maarten dan moeten er kreeg donderdagavond een applausje vijftien nieuwe worden gevonden, op- van de groep brandweerlieden uit geleid en in nieuwe kleren worden ge- Zuiddorpe op de publieke tribune. Al- stoken „want de tijd is voorbij datje thans, de acht raadsleden die voor de iemand in reeds gedragen kleren kunt bouw van een nieuwe brandweerga- laten lopen". De tegenstanders van de rage in Zuiddorpe stemden, dat wil zeggen de PvdA en het CDA. De zes le den van het GPV en VVD, inclusief VVD-wethouder P. T. A. M. R. Apers, waren tegen de bouw. Deze partijen vonden de uitgaaf aan de nieuwe ga rage (een verbouwing van de leeg staande Mariakleuterschool a raison van 65.000 gulden) een onverantwoor de uitgave in deze tijd van bezuinigin gen. Verrassend was de rol van de PvdA, die zich gedurende de hele discussie een voorstander van een eigen Zuid- dorpse garage toonde, in plaats van de garage van de familie Braakman, die nu nog wordt gehuurd door de brand weer. Toen het op stemmen aan kwam verlangde de PvdA een schorsing om in besloten kring de argumenten van de tegenstanders te overwegen. Na hervatting van de vergadering verkon digde J. Vink (PvdA) dat hij zeer veel waarheid zag in de beweringen van de tegenstanders. De gemeente Axel staat met een tekort van 400.000 gul den voor een haast onmogelijke bezui nigingsoperatie. „Maar het bedrag voor de nieuwe brandweergarage valt in het niet bij die grote tekorten en daarom stemmen we toch voor". Deze wending moet een hele opluch ting zijn geweest voor burgemeester A. Hack, die als hoofd van de brand weer de raad kon voorrekenen wat het kost als dé Zuiddorpse brand weerlieden en bloc opstappen omdat ze hun korps in Zuiddorpe willen be houden. Dat dreigement is in het verleden al door de Zuiddorpse spuit gasten naar voren gebracht. Geen nieuwe garage betekent een verhui zing van het korps naar de Axelse ka zerne, waar niemand in Zuiddorpe voor voelt. Aan opleiding en kleding is volgens Hack in de vijftien brandweerlieden 75.000 gulden geïnvesteerd. Geven ze SAS VAN GENT - De gemeente raad van Sas van Gent is een aar dewerk kruik met dertien oren rijker. Dat cadeau ontving de raad donderdagavond van het scheidende raadslid Wim Ros kam (39), fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid die we gens privé-omstandigheden na negen jaar het raadswerk vaar wel zegt. „De symboliek achter dit cadeau wil ik wel toelich ten", zei Roskam in zijn af scheidswoord. „De dertien oren willen zeggen dat de raad met dertien oren luistert, maar met één mond spreekt. Waarschijn lijk zal dit wel een utopie blij ken", zo verzuchtte Roskam er achteraan. Roskam werd vooral vanwege zijn verschillende kwaliteiten door alle raadsfracties geprezen. „Wel aan tafel tegenover elkaar kunnen staan, maar na afloop ka meraadschappelijk met elkaar omgaan. Dat was jouw idee van een gemeente besturen", zo ver woordde waarnemend burge meester J. Platschorre de me ning van de raad. Als opvolger van Wim Roskam is donderdagavond Wim ten Hoor toegetreden tot de Sasse raad. Drs A. de Wolde wordt de nieuwe fractievoorzitter van de PvdA in Sas van Gent. De kruik van Ros kam werd donderdagavond al di rect in gebruik genomen. De stembriefjes voor het verkiezen van een lid voor de financiële commissie gingen erin. Er kwam unaniem één naam uit, die van drs A. de Wolde. nieuwe garage betoogden dat 'echte, gemotiveerde' brandweerlieden hun betrekking niet opzeggen alleen om dat ze naar een andere kazerne moe ten. De burgemeester stelde daar te genover dat een echte brandweerman het juist heel erg vindt dat de brand weer uit zijn eigen dorp verdwijnt. Binnen het college had wethouder Apers al een lans gebroken voor de overgang van de Zuiddorpenaren naar Axel. En in de raad bracht hij de nuan ce aan dat alleen de kazerne geconcen treerd wordt in de kern Axel en dat verder het Zuiddorpse korps als zoda nig blijft bestaan. Een nieuwe garage in Zuiddorpe is volgens hem verspil ling van gemeenschapsgeld. Dat geld had beter in nieuwe wegen, straten en vooral nieuwe rioleringen kunnen wor den gestopt. Volgens hem is het electo raal wel beter om een nieuwe brand weergarage officieel te openen dan drie kilometer nieuw riool. wenste hij van het college te vernemen of de gebouwen bij het bad overgeno men kunnen worden door het bestuur van de stichting 'De Warande', die het naast het bad gelegen gemeenschaps huis beheert. Ook A. van Wees-Hegger (pvda) wou zo snel mogelijk een be stemming voor de gebouwtjes vinden. Raadslid J. J. van Dorsselaer (Clinge Lijst) voorzag op korte termijn ook grote problemen met het Hulster bui tenbad dit bad is 25 j aar oud en moet nodig gerenoveerd worden en pleit te er daarom voor om ook de Hulster voorziening te sluiten. Wethouder W. D. M. Kayser (sport en recreatie) was daar geen voorstander van. Wel zegde hij de raadsleden toe dat met het stichtingsbestuur van 'De Warande' gezocht zal worden naar een vorm om de gebouwen bij het zwem bad over te nemen. „Maar", zo bena drukte hij", aan zo'n overname zitten altijd wel wat voetangels en klem- men". De raad stemde verder in met een op knapbeurt van de trainingsvelden van de voetbalverenigingen in Clin ge, Sint-Jansteen en Hulst. Met dit karwei is een bedrag gemoeid van ruim 48.000 gulden. Ook de afraste ring rond de tennisvelden van tennis vereniging 'Hulster Ambacht' mag vernieuwd worden. Hiervoor werd een krediet gevoteerd van 16.500 gul den. De gemeenteaad was het met de com missie voor bezwaarschriften eens dat het bezwaar van het expeditiebedrijf Van Geyt B.V. tegen een eerdere be slissing van het gemeentebestuur om niet bij te dragen in de aanlegkosten voor een parkeerterrein ongegrond verklaard moet worden. Volgens B en w is de financiële positie waarin Hulst verkeert zodanig dat de 84.000 gulden, die de gemeente zou moeten bijleggen, node gemist kan worden. Bij monde van wethouder G. A. van de Voorde liet het gemeentebestuur we ten maximaal 10 procent van de aan legkosten voor rekening te willen ne men. Het scheldende Wim Roskam. PvdA-raadslid TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft er bij de CAI bv op aangedrongen dat de inwoners van de gemeente volledig geïnformeerd worden over de verschillende zender pakketten waarop men zich kan abon neren bij de aansluiting op het kabel net. Dat betekent dat er naast de in formatie over het totale zenderpak ket, dat ruim 17 gulden kost, óók dui delijk gewezen moet worden op de mogelijkheid van een abonnement op een kleiner zenderpakket, waarvan de kosten rond de 11 gulden liggen. Wethouder W. Gosselaar deelde don derdagavond aan de gemeenteraad mee, dat een brief van deze strekking naar de CAI bv was gestuurd. De brief is verstuurd naar aanleiding van de notulen van een vergadering. Het col lege wil de zaak zo snel mogelijk be spreken in de raad van overleg, die vol gende week geïnstalleerd wordt. Het raadslid voor Links Perspectief A. van Himme, die over de zaak vragen stel de, was van mening dat de gemeente ook zelf de nodige voorlichting kan ge ven in het orgaan van de gemeente 'In formatie Terneuzen' en de adverten tiebladen. Dat was ook zeker de bedoe ling, merkte Gosselaar op. De raad maakte het besluit van het college ongedaan om een verzoek van de hervormde gemeente in Sluiskil af te wijzen. De hervormde gemeente wil de van het Terneuzense gemeentebe stuur een minimum garantieprijs voor het ophalen van oud papier. Het colle ge wilde niet op dit verzoek ingaan. De raad vindt echter dat de zaak eerst in commissievergaderingen behandeld moet worden. Het CDA-raadslid W. Goethals wees het college op een ge sprek dat deze week heeft plaatsge vonden tussen vertegenwoordigers van het ministerie van economische zaken en van de groothandel 'oud pa pier'. In dat gesprek is afgesproken dat vanaf de komende zomer de gemeen ten een deel van de prijs van oud pa pier, namelijk twee cent per kilo, als subsidie kunnen ontvangen. Reden genoeg om het verzoek van de her vormde gemeente in Sluiskil nog eens nader te bekijken, vond Goethals. De problemen die het Terneuzense colle ge ziet gelden blijkbaar niet in andere gemeenten, zo stelde hij verder, want in zeker zes Zeeuwse gemeenten wordt al een minimum prijs gegarandeerd. E. Cuelenaere met de ANWB-erkenning van zijn hotel. AARDENBURG - De Aardenburgse hoteleigenaar E. Cuelenaere is zeer verontwaardigd over de opmerkin gen die dorpsgenoot F. Vriends maakte tijdens de inspraakavond over het toeristisch recreatief actie plan. Vriends stelde dat de kwali teit van de hotels in Aardenburg niet aan de vraag van de heden daagse toerist voldoet. „Ik vind dat een belediging", reageert Cuelenae re, „Temeer omdat hij nog nooit bij ons is wezen kijken en dus geen idee heeft van de kwaliteit die wij te bie den hebben." Vriends maakte zijn opmerking naar aanleiding van een voorstel in het actieplan om een middenklasse hotel in Aardenburg te vestigen, „zo dat beter wordt aangesloten bij de veranderde wensen van de consu ment." Volgens Vriends was er in derdaad vraag naar dergelijke hotel accommodatie. Maar de kwaliteit van de Aardenburgse hotels staat niet in verhouding tot de prijs die voor een overnachting betaald moet worden, aldus Vriends. „Het is waar dat wij niet helemaal up-to-date zijn in de zin dat er geen badkamers en toiletten op de ka mers aanwezig zijn", erkent Cuele naere, Maar het geeft geen pas om dan te zeggen dat de kwaliteit dan beneden peil is. Vriends is nooit bij ons op de kamers geweest en is ook duidelijk niet op de hoogte met onze prijzen, want die zijn niet te hoog. Ik zeg ook niets over Vriends' camping, want ik weet niet hoe het er uitziet. Bovendien is het zeer ongepast om dergelijke uitlatingen over eikaars bedrijven te doen. Dat komt de sa menwerking, waar iedereen toch naar streeft, niet ten goede." Cuelenaere meent dat er ook geen behoefte is aan meer hotelaccom modatie in Aardenburg, zoals in het actieplan is gesteld. Alleen in de zo mermaanden juli en augustus is de bezetting goed. Buiten die twee maanden is het magertjes. Verte genwoordigers waren buiten het zo merseizoen altijd regelmatige gas ten. Die tijd is voorbij. Dat is ener zijds een gevolg van het feit dat ver tegenwoordigers meer en meer in hun gebied gaan wonen, en ander zijds omdat ze door de goede verbin dingen steeds minder in een hotel hoeven te overnachten. „Die situa tie geeft mij geen enkele aanleiding om de zaak te verbouwen. Het zou een enorme investering vergen, ter wijl het aantal kamers verminderd zou moeten worden. Dat is onder de gegeven omstandigheden onverant woord." De hoteleigenaar vindt een vriende lijke ontvangst veel belangrijker is dan een badkamer, een toilet en een televisie op elke kamer. Trots laat hij de reacties van gasten zien, die in een gastenboek staan opgete kend. Politici als P. van Zeil, I. Sam- kalden, H. Wiegel en N. Schmelzer, ze hebben allemaal bij Cuelenaere gelogeerd en naar volle tevreden heid, zo laten ze in het gastenboek weten. Reacties van soortgelijke strekking zijn er van bekende schrijvers, artiesten en musici. Cuelenaere wijst op het motto voor in het gastenboek: Dat de rust onder ons dak energie verleent en blijven de vriendschap wekt. „Dat onze gas ten dat ook inderdaad bij ons vinden is veel belangrijker dan een wc op de kamers." Wethouder W. Gosselaar HULST De ouderen in de gemeente Hulst kunnen vanaf 9 maart gebruik maken van een nieuwe vervoersvoor ziening. Die dag gaat namelijk het 'Hulster ouderenvervoer' officieel van start. Het project, dat is opgezet door het Gecoördineerd Bejaarden- werk (GBW) in Hulst, biedt de bejaar den in met name, de kleine gemeente kernen een extra vervoersmogelijk- heid naast de gangbare zoals de eigen auto, het openbaar vervoer en taxi's. Afhankelijk van de belangstelling voor het project zal eind dit jaar over wogen worden om de proef om te zet ten in een vaste voorziening. Voorafgaande aan de proef wil de stichting Gecoördineerd Bejaarden- werk door middel van een enquête on der de Hulster ouderen een beeld krij gen van wat ouderen van het aange paste vervoer verwachten en hoe groot het deelnemerspotentieel zal uitval- AXEL - De gemeenteraad van Axel kreeg donderdagavond een applausje van de groep brandweerlieden uit Zuiddorpe op de publieke tribune. Al thans, de acht raadsleden die voor de bouw van een nieuwe brandweerga rage in Zuiddorpe stemden, dat wil zeggen de PvdA en het CDA. De zes le den van het GPV en WD, inclusief WD-wethouder P. T. A. M. R. Apers, waren tegen de bouw. Deze partijen vonden de uitgaaf aan de nieuwe ga rage (een verbouwing van de leeg staande Mariakleuterschool a raison van 65.000 gulden) een onverantwoor de uitgave in deze tijd van bezuinigin gen. Verrassend was de rol van de PvdA, die zich gedurende de hele discussie een voorstander van een eigen Zuid dorpse garage toonde, in plaats van de garage van de familie Braakman, die nu nog wordt gehuurd door de brand weer. Toen het op stemmen aan kwam verlangde de PvdA een schorsing om in besloten kring de argumenten van de tegenstanders te overwegen. Na hervatting van de vergadering verkon digde J. Vink (PvdA) dat hij zeer veel waarheid zag in de beweringen van de tegenstanders. De gemeente Axel staat met een tekort van 400.000 gul den voor een haast onmogelijke bezui nigingsoperatie. „Maar het bedrag voor de nieuwe brandweergarage valt in het niet bij die grote tekorten en daarom stemmen we toch voor". Deze wending moet een hele opluch ting zijn geweest voor burgemeester A. Hack, die als hoofd van de brand weer de raad kon voorrekenen wat het kost als de Zuiddorpse brand weerlieden en bloc opstappen omdat ze hun korps in Zuiddorpe willen be houden. Dat dreigement is in het verleden al door de Zuiddorpse spuit gasten naar voren gebracht. Geen nieuwe garage betekent een verhui zing van het korps naar de Axelse ka zerne, waar niemand in Zuiddorpe voor voelt. Aan opleiding en kleding is volgens Hack in de vijftien brandweerlieden 75.000 gulden geïnvesteerd. Geven ze de pijp aan Maarten dan moeten er vijftien nieuwe worden gevonden, op geleid en in nieuwe kleren worden ge stoken „want de tijd is voorbij dat je iemand in reeds gedragen kleren kunt laten lopen". De tegenstandters van de nieuwe garage betoogden dat 'echte, gemotiveerde' brandweerlieden hun betrekking niet opzeggen alleen om dat ze naar een andere kazerne moe ten. De burgemeester stelde daar te genover dat een echte brandweerman het juist heel erg vindt dat de brand weer uit zijn eigen dorp verdwijnt. Binnen het college had wethouder Apers al een lans gebroken voor de overgang van de Zuiddorpenaren naar Axel. En in de raad bracht hij de nuan ce aan dat alleen de kazerne geconcen treerd wordt in de kern Axel en dat verder het Zuiddorpse korps als zoda nig blijft bestaan. Een nieuwe garage in Zuiddorpe is volgens hem verspil ling van gemeenschapsgeld. Dat geld had beter in nieuwe wegen, straten en vooral nieuwe rioleringen kunnen wor den gestopt. Volgens hem is het electo raal wel beter om een nieuwe brand weergarage officieel te openen dan drie kilometer nieuw riool. len. Hiervoor zijn onder de ouderen en quêteformulieren verspreid. Het is de bedoeling dat bejaarden die aan het project mee willen doen zich vooraf bij het GBW melden. Na registratie kan dan gebruik gemaakt worden van de nieuwe vervoersmogelijkheid. De ou deren moeten telkens tot hooguit een dag voor men vervoerd wil worden, dit laten weten bij het GBW. Wanneer er meer verzoeken worden ingediend, maken de bussen zoveel mogelijk ge combineerde ritten. Net als bij het reguliere streekvervoer wordt er bij het Hulster ouderenver voer gewerkt met stripenkaarten. Elke strip kost 30 cent en een volledige kaart 6 gulden. Het tarief is verder als volgt: bij het opstappen worden er drie KLOOSTERZANDE De afdeling Hontenisse van het CDA houdt van daag, vrijdag, haar jaarvergadering in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Voorafgaande aan de behandeling van de vergaderstukken houdt CDA-lijs- strekker drs. R. C. E. Barbé een inlei ding over actuele Zeeuwse politieke zaken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. AARDENBURG De voorjaarsbeurs die eind maart in Aardenburg zou worden gehouden gaat niet door, om dat er dit jaar te weinig animo voor bestaat bij de plaatselijke winkeliers. De Aardenburgse winkeliersvereni ging WARVO wil de beurs daarom voortaan eens in de twee jaar houden. „Samen met de avondmarkt in de zo mer en de jaarlijkse braderie werd het voor een aantal winkeliers wat veel", verklaart voorzitter H. Leliaert van de WARVO. „Wij houden liever om de twee jaar een echte grote beurs, dan ie der jaar een steeds kleinere. Volgend jaar willen wij de beurs bovendien combineren met een evenement, bij voorbeeld het optreden van een ar tiest", aldus de heer Leliaert. strippen afgestempeld en vervolgens wordt er bij elke zóne die men passeert of waarin gereden wordt een strip ver bruikt. Zo kost een enkele reis Kapel- lebrug— Zandberg 1,80 gulden en een reisje Hulst Heikant anderhalve piek. Het vervoer wordt verzorgd door het taxibedrijf Boehlé uit Sint-Jansteen. Ook de ouderenbonden in de gemeen te zijn nauw bij de uitvoering van het proefproject betrokken. Inmiddels heeft de busonderneming Zuidwest Nederland (ZWN) laten weten weinig gelukkig te zijn met het project. 'Ont erecht', luidt de mening van GBW- coördinator P. Evers". Het gaat hier nadrukkelijk om aanvullend vervoer. Het is absoluut niet de bedoeling om te concurreren met het streekvervoer. Wel is het zo dat de ZWN de kleine kernen slechts enkele malen of hele maal niet aandoet. Daar zorgen wij dan, alleen voor de ouderen, voor een oplossing". SINT-JANSTEEN Donderdag maart wordt in Sint-Jansteen de jaar markt gehouden voor paarden en vee Secretaris t. Reijns van het organise rende comité verwacht op deze tradi tionele eerste donderdag van maar vooral een grote aanvoer van paardei en pony's. Voorzitter Piet van Es broek opent 's morgens om half twaal de jaarmarkt waarna het aangevoer de vee door keurmeesters aan eet keuring wordt onderworpen. Op het parkeerterrein in de wilhelmi nastraat zal tijdens deze honderden derde aflevering ook weer ruimte zijr voor schapen, geiten en bokken. Na af loop van de keuring reikt een lid vai het college van b. en w. uit Hulst in cafi de Kroon de prijzen uit. sinds een paa jaar betrekt het comité ook de jeug< van de basisschool bij dit dorpsgebeu ren. De Steense kinderen hebben dai een vrije dag en vanaf 13.00 uur is e voor de liefhebbers gelegenheid on gratis pony te rijden op het terreintjf aan het begin van de Heerstraat. Ver der mag ieder schoolgaand kind ééi van zijn troeteldieren door een des kundige jury laten beoordelen. In aan merking komen onder meer cavia's muizen, hamsters, vogels, konijnen poezen en honden. Deze huisdieren show begint om 16.00 uur in het meenschapscentrum De Warande ei duurt tot 17.00 uur. Iedereen krijgt eer diploma en voor de best verzorgde die ren zijn attenties te verdienen. D( plaatselijke middenstand draagt ook haar steentje bij. Er is een tentoonstel ling van de nieuwste tractoren en land bouwwerktuigen en de winkelier! brengen in een braderie sfeer hun spe ciale aanbiedingen aan de man. In d( horecabedrijven worden 's middag! schietingen op de staande en liggendf wip gehouden. Tevens is er een grotf loterij. TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaan tje in Terneuzen houdt de EK Yug< morgen (zaterdag) het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi. Acht verenigingei zijn voor dat toernooi uitgenodigd waaronder ook de winnaar van vorij jaar, 't Keldertje uit Terneuzen. In poule A heeft de wedstrijdleiding naast 't Keldertje ook de teams var Termika, Broomchemie en EK Vlissin gen ingedeeld, terwijl de B-poule vormd wordt door EK Yugo, Bierwin keltje, Stoffels en de eerste Philips-se lectie. Na de plaatsingswedstrijden ii de poules spelen de nummers 4 om d( zevende en achtste klassering in di eindstand, terwijl de nummers 3 voo de vijfde en zesde plaats in actie ko men. Die wedstrijden beginnen on 16.30 uur. Direct daarna worden kruis finales gespeeld waarna vanaf half ze de verliezers daarvan om de derde ei vierde plaats strijden en de finale (var een half uur) de winnaars van di kruisfinales tegenover elkaar brengt Inzet van het toernooi is de wisselbe ker die direct na afloop van het toei nooi (omstreeks 17.30 uur) uitgereik wordt. Het EK Yugo-toernooi begin in sporthal 't Zwaantje om 13.30 uur. BRESKENS De leerlingen van d christelijke basisschool 'Op de Brei in Breskens hebben donderdagavon hun ouders en belangstellenden pro jectwerk over verkeer en vervoer la ten zien. Vier weken is hard aan di project gewerkt. Groep 1 en 2 hebben het vooral geha< over veilig leren oversteken en het spe len op de stoep. Groep 3 en 4 over fiet sen in het verkeer, verkeersborden e verkeersveiligheid. Bij de groepen tot en met 4 kwam ook de politie op be zoek. De groepen 5 en 6 hebben he openbaar vervoer in Breskens eens on der de loep genomen. Alle bushalte werden nauwkeurig op hun voor- ei nadelen onderzocht. Verder werd eei excursie gemaakt naar het NS-statio: in Vlissingen, met als hoogtepunt eei treinreisje. De groepen 7 en 8 hebbel het goederenvervoer en de geschiede nis ervan uitgespit. Omdat er geen vei voer zonder olie mogelijk is, is ook he onderwerp aardolie behandeld. Hiei uit vloeide een excursie voort naar d Total-raffinaderij in Borssele en eei bezoek aan een Koreaans vrachtschif Ook kregen de leerlingen van de groe pen 5 tot en met 8 de gelegenheid ti; dens een overtocht met de veerboo een kijkje te nemen in de stuurhut. Ii hun vrije tijd bezochten deze groepei ook nog een garage in Breskens. Tijdens het project waren er vele gasl lessen. OOSTBURG De eigenaar van een camping uit Groede, J. J. uit Keipen (L), is donderdag door de kantonrech ter uit Oostburg veroordeeld tot een boete van 500 gulden, waarvan de helft voorwaardelijk. De camping houder had in de zomer van 1985 - 5 au gustus - het aantal eenheden op zijn camping met 17 overschreden, terwijl hij tevens het maximum toelaatbare aantal personen op zijn camping zou hebben overschreden. Dat laatste be streed J„ omdat naar zijn zeggen het aantal stacaravans niet volledig was bezet en hij dus minder kampeerders op zijn terrein had dan de maximale 150. Kantonrechter mr H. A. R. de Mul wees er op dat de campingvergunning van J. inmiddels met 92 eenheden was uitgebreid. Hij dacht dan ook dat er geen herhaling van de overtreding te verwachten was en halveerde de eis van de officier van justitie. De Belg J. W. uit Damme, die zijn raadsman naar de zitting had ge stuurd, werd wegens een snelheids overtreding veroordeeld tot een boete van 330 gulden, conform de eis. De 23- jarige J. S. uit Sas van Gent stond eveneens terecht voor te hard rijden. Hij werd veroordeeld tot een boete van 100 gulden. J. B. uit Groede had in juli '86 een aar rijding veroorzaakt in Oostburg me een bromfiets, waarbij de bestuurde daarvan een hersenschudding oplief B. verklaarde dat zijn uitzicht was b( lemmerd door een vrachtauto me aanhanger. Conform de eis werd h veroordeeld tot een boete van 225 gu den. Eveneens een boete van 225 gu den kreeg J. V. uit Nieuwvliet. V. wasi augustus vorig jaar in aanrijding gek( men met een bromfiets op een kruisinj in Oostburg, waarbij de bestuurde van de bromfiets lichtgewond raaktf J. van de V. uit Retranchement moes zich verantwoorden voor het negere van een stopteken. In de nacht van juni 1986, op weg van zijn werk naa huis, werd Van de V. door een politie auto gevolgd, die herhaaldelijk me het stopteken had geprobeerd her met zijn auto te laten stoppen. Van d V. verklaarde tegenover de kantor rechter het stopteken niet te hebbe gezien. De officier van justitie me vrouw mr M. van Walraven meend evenwel dat de man, zeker 's nacht het stopteken wel had moeten zien e eiste een boewte van 130 gulden. D kantonrechter gaf Van de V. echter he voordeel van de twijfel en ontsloe hem van rechtsvervolging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 32