Clubs moeten inventaris sportzaal zelf betalen weekenddiensten Raad Terneuzen wil duidelijke informatie over zenderpaketten Wissenkerkse kinderen willen verkeersobstakels weer terug Raadsleden Duiveland akkoord met verbetering Deltastraat VAN DER STRAATEN autn adria Jaarmarkt St.-Jansteen op 5 maart MACHINIST SIERRA- VOORDEEL florad GEMEENTERAAD BRUINISSE AKKOORD MET BOUW Zaalvoetbaltoernooi sporthal Terneuzen Jaarvergadering CDA Hontenisse Gereedschap uit bouwketen gestolen VOOR ABONNEES KABELTELEVISIE „NU GAAN DE AUTO'S WEER KEIHARD' Bijeenkomst over rapport 'FNV 2000' GEEN DISCUSSIE OVER KREDIET 190.000 Voorjaarsbeurs in Aardenburg dit jaar afgelast Schieting Plaats uw familieberichten in de PZC assurantie-portefeuille NU 26.650,- RIJKLAAR tekstschrijfster of tekstschrijver economisch redacteur 20 HEINKENSZAND NCVB De afdeling Heinkenszand van de Ncvb houdt woensdag vanaf 19.45 uur een bijeenkomst in De Sten- ge in Heinkenszand. Ir Korstanje uit Nisse spreekt over het onderwerp 'Ge- zonheid in eigen omgeving'. Toneelmiddag De toneelgroep 'Burenvreugd' verzorgt zaterdag 7 maart een toneelvoorstelling voor ou deren in het gebouw van Euterpe in Heinkenszand. Het gezelschap brengt de thriller 'De dodelijke liefdes van tante Tina'. De voorstelling, georgani seerd door de Ouderensoos en de Be- jaardenbond, begint om 14.00 uur. Jaarvergadering CDA - De afde ling Borsele van het CDA houdt don derdag 5 maart haar jaarvergadering in De Stenge in Heinkenszand. Kandi daat-statenlid mevrouw C. Elenbaas- Murre houdt een spreekbeurt over ou derenbeleid. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. ZIERIKZEE Zeeuwse liefhebbers fuchsia's bijeen Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: GEVRAAGD AANNEMINGMIJ B.V. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 BRUINISSE De sportverenigingen van Bruinisse moeten zelf de inventa ris van de nieuw te bouwen sportzaal bekostigen. Zij mogen daarvoor de eerste vijf jaar na de opening van de zaal niet bij de gemeente aankloppen. Een ruime meerderheid van de ge meenteraad van Bruinisse heeft dit donderdagavond besloten. De raad praat al jaren over de sport- zaalbouw. En het besluit van de frac ties Algemeen Belang, Lijst Van de Velde en CDA behelsde in feite uitslui tend eenmalige aanpassing van de gel dende zogenaamde tien-procentsrege ling voor de toekomstige sportaccom modatie, Het idee de regeling in het kader van de sportzaalplannen aan te passen was aangekaart door de sport- commissie en had ook de goedkeuring van de financiële commissie. De SGP-ffactie, zo bleek tijdens de raadsvergadering, voelde echter niets voor een financiële handreiking aan de sport, waarop het voorstel van b en w in feite neerkwam. Woordvoerder L. J. van den Bos wenste de tien-procents regeling onverkort toe te passen. Met een contributieverhoging en de nodige zelfwerkzaamheid moet dat te doen zijn, stelde hij. Een ander tegenargument van Van den Bos was dat de verenigingen zelf nooit om een nieuwe sportzaal hebben gevraagd. „Zij waren ook tevreden ge weest met een goede opknapbeurt van de bestaande gymzaal". Tevens ge waagde hij van vijfhonderd sportlief hebbers maar vijfentwintighonderd andere Bruse burgers. „En zij hebben dezelfde rechten. Op deze manier wordt rechtsongelijkheid geschapen. Ouderen, bestemd voor het betrekken van een eigen kantoor. Andere beslui ten betroffen het aangaan van een overeenkomst met de VVV voor ver huur van een kantoorruimte in het museum annex bibliotheekgebouw, alsmede het verlenen van een bijdrage voor aanpassing van de noodslacht- plaats in Zierikzee aan de huidige ei sen. Een krediet voor uitbreiding van het postkantoor werd eveneens goedge keurd, onder de voorwaarde dat de PTT instemt met een door b en w be dongen nieuwe huurtermijn van ten minste tien jaar. TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaan tje in Terneuzen houdt de EK Yugo morgen (zaterdag) het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi. Acht verenigingen zijn voor dat toernooi uitgenodigd, waaronder ook de winnaar van vorig jaar, 't Keldertje uit Terneuzen. In poule A heeft de wedstrijdleiding naast 't Keldertje ook de teams van Termika, Broomchemie en EK Vlissin- gen ingedeeld, terwijl de B-poule ge vormd wordt door EK Yugo, Bierwin keltje, Stoffels en de eerste Philips-se- lectie. Na de plaatsingswedstrijden in de poules spelen de nummers 4 om de zevende en achtste klassering in de eindstand, terwijl de nummers 3 voor de vijfde en zesde plaats in actie ko men. Die wedstrijden beginnen om 16.30 uur. Direct daarna worden kruis finales gespeeld waarna vanaf half zes de verliezers daarvan om de derde en vierde plaats strijden en de finale (van een half uur) de winnaars van die kruisfinales tegenover elkaar brengt. Inzet van het toernooi is de wisselbe ker die direct na afloop van het toer nooi (omstreeks 17.30 uur) uitgereikt wordt. Het EK Yugo-toernooi begint in sporthal 't Zwaantje om 13.30 uur. KLOOSTERZANDE De afdeling Hontenisse van het CDA houdt van daag, vrijdag, haar jaarvergadering in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Voorafgaande aan de behandeling van de vergaderstukken houdt CDA-lijs- strekker drs. R. C. E. Barbé een inlei ding over actuele Zeeuwse politieke zaken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Andere verenigingen, het Rode Kruis bijvoorbeeld, hebben ook recht op een goed onderkomen". ÏVethouder sport C. J. van Liere (Alge meen Belang) betreurde de opmerkin gen uit de SGP-hoek. Zo moeten de toekomstige gebruikers veel meer voor de nieuwe zaal betalen dan voor de huidige gymzaal, legde hij uit. Tot de gebruikers rekende de wethouder te zijner tijd behalve de drie scholen een groot aantal verenigingen. „Van rechtsongelijkheid is dan ook geen sprake. Integendeel, de sportzaal dient het algemeen belang en bevor dert de leefbaarheid", aldus wethou der Van Liere. De gemeenteraad schaarde zich een stemmig in de rij van Schouwen-Dui- velandse gemeenten die zoals gemeld met financiële steun van provincie en Kamer van Koophandel een onder zoek naar effecten van de toekomstige weg over de stormvloedkering Ooster- schelde bekostigen. Bruinisse stelde overigens de voorwaarde dat ook de Philipsdam in het onderzoek betrok ken wordt. En wethouder Van Liere te kende nog aan dat waarschijnlijk ook Sint-Philipsland bij het onderzoek zal aansluiten. B en w van die gemeente beraden zich namelijk over een voor stel daarvoor aan de gemeenteraad. In het kader van het onderzoek zal bo vendien meer dan eerst de bedoeling was het accent op de infrastructuur van het verkeer worden gelegd, aldus wethouder Van Liere. Geen problemen had de raad verder met het verhogen van de gemeentelij ke bijdrage aan de Stichting Welzijn VLISSINGEN - Uit bouwketen op de bouwplaats van het Fort-complex aan de Menno van Coehoorngracht te Vlissingen is in de nacht van woens dag op donderdag voor 5500 gulden gereedschap gestolen. De aannemer deed bij de politie aangifte van in braak in een schaftkeet, een directie keet en een uitvoerderskeet. Daaruit werden twee klopboormachi nes, een decoupeerzaag, twee accu- boormachirjes, twee accu's en twee la ders, alsmede isolatiemateriaal en klein gereedschap gestolen. Men kwam binnen nadat de keten waren opengebroken. Verder is bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een snoeischaar, een vlakschuurmachine en een casset terecorder uit een schuur aan de Wil lem Alexanderstraat in Oost-Souburg. Dat moet in dezelfde nacht zijn ge beurd. Ook hier werd de schuur open ~z r TT gebroken CBTB-vergadering - De kring Schouwen-Duiveland van de Christe lijke Boeren en Tuinders Bond West- Nederland houdt woensdag in het Huis van Nassau de algemene leden vergadering. Na het huishoudelijk ge deelte staan op de agenda een inlei ding over de sociaal-economische voorlichting en een diaserie over het ontwikkelingssamenwerkingsproject Trekkracht voor Kenya. De vergade ring begint om 20.00 uur. Vier van de actie voerende kinderen uit de Dorpsweg in Wissenkerke met een van de twee spandoeken die ze hebben gemaakt. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft er bij de CAI bv op aangedrongen dat de inwoners van de gemeente volledig geïnformeerd worden over de verschillende zender pakketten waarop men zich kan abon neren bij de aansluiting op het kabel net. Dat betekent dat er naast de in formatie over het totale zenderpak ket, dat ruim 17 gulden kost, óók dui delijk gewezen moet worden op de mogelijkheid van een abonnement op een kleiner zenderpakket, waarvan de kosten rond de 11 gulden liggen. Wethouder W. Gosselaar deelde don derdagavond aan de gemeenteraad mee, dat een brief van deze strekking naar de CAI bv was gestuurd. De brief is verstuurd naar aanleiding van de notulen van een vergadering. Het col lege wil de zaak zo snel mogelijk be spreken in de raad van overleg, die vol gende week geïnstalleerd wordt. Het raadslid voor Links Perspectief A. van Himme, die over de zaak vragen stel de, was van mening dat de gemeente ook zelf de nodige voorlichting kan ge ven in het orgaan van de gemeente 'In formatie Terneuzen' en de adverten tiebladen. Dat was ook zeker de bedoe ling, merkte Gosselaar op. De raad maakte het besluit van het college ongedaan om een verzoek van WISSENKERKE - Ze zijn boos, heel boos. Drie kinderen van de Dorpsweg in Wissenkerke hebben een spandoek opgehangen om te protesteren tegen het weghalen van vier van de zes ob stakels op de Dorpsweg, die daar an derhalf jaar hebben gestaan om de snelheid van het verkeer af te rem men. „Wij konden veilig oversteken, al deze weken", schreven Lisette Bou- wense, Wilza Kouwer, beiden elf jaar, en de tienjarige Annemiek de Moor. De meisjes zijn zelf op het idee geko men om een spandoek op te hangen, vertelt Wilza. Op een tweede span doek, dat donderdagmiddag werd ge maakt, staat de tekst: „Nu gaan de au to's keihard en rijden ze ons plat". Afgelopen maandag besloot de ge meenteraad van Wissenkerke, zij het met een krappe meerderheid, om de tijdelijke snelheidsbeperkende maat regel te vervangen door een perma nente. De constructie, zoals die ruim een jaar is uitgetest, wordt niet in zijn geheel overgenomen. Alleen de eerste twee obstakels krijgen een opvolger in de vorm van 'perrons' op het wegdek. Niet alleen de kinderen, maar ook ver schillende ouders die aan de Dorpsweg wonen stellen zich teweer tegen de be slissing van de raad. Mevrouw M. Bou- wense vertelt dat, nu er nog maar twee palen op de weg staan, er weer enorm GOES De Bouw- en Houtbond FNV belegt zaterdag 7 maart in Goes een bijeenkomst over het rapport 'FNV 2000'. Daarin wordt de visie op de toe komst van de vakbeweging uiteenge zet. De bijeenkomst wordt gehouden in De Prins van Oranje en begint om 9.45 uur. Inleider is Rien Kunst. 's-HEER-ARENDSKERKE De Zeeuwse kring van fuchsialiefhebbers houdt zaterdag en vergadering in kwe kerij Westhof in 's-Heer-Arendskerke. Tijdens deze vergadering, die om 13.30 uur begint en ook voor niet-leden toe gankelijk is, komen onderwerpen aan de orde als vormgeving van de planten en de winterberging ervan. hard wordt gereden. Ook hebben de bewoners in de straat, door te hard rij dende streekbussen, weer last van tril lingen in de huizen. Maandag beleggen de buurtbewoners een vergadering om te kijken wat er verder moet gebeuren. De kinderen weten het al: „De palen moeten gewoon terug", vindt Wilza Kouwer. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN SINT-PHILIPSLAND 28 FEBR./l MAART 1987 Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: v.a. 19.00 uur-ma. 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee. tel. 01110-2280. SINT-JANSTEEN Donderdag 5 maart wordt in Sint-Jansteen de jaar markt gehouden voor paarden en vee. Secretaris t. Reijns van het organise rende comité verwacht op deze tradi tionele eerste donderdag van maart vooral een grote aanvoer van paarden en pony's. Voorzitter Piet van Es- broek opent 's morgens om half twaalf de jaarmarkt waarna het aangevoer de vee door keurmeesters aan een keuring wordt onderworpen. Op het parkeerterrein in de wilhelmi- nastraat zal tijdens deze honderden derde aflevering ook weer ruimte zijn voor schapen, geiten en bokken. Na af loop van de keuring reikt een lid van het college van b. en w. uit Hulst in café de Kroon de prijzen uit. sinds een paar jaar betrekt het comité ook de jeugd van de basisschool bij dit dorpsgebeu- ren. De Steense kinderen hebben dan een vrije dag en vanaf 13.00 uur is er voor de liefhebbers gelegenheid om gratis pony te rijden op het terreintje aan het begin van de Heerstraat. Ver der mag ieder schoolgaand kind één van zijn troeteldieren door een des kundigejury laten beoordelen. In aan merking komen onder meer cavia's, muizen, hamsters, vogels, konijnen, poezen en honden. Deze huisdieren show begint om 16.00 uur in het ge meenschapscentrum De Warande en duurt tot 17.00 uur. Iedereen krijgt een diploma en voor de best verzorgde die ren zijn attenties te verdienen. De plaatselijke middenstand draagt ook haar steentje bij. Er is een tentoonstel ling van de nieuwste tractoren en land bouwwerktuigen en de winkeliers brengen in een braderie sfeer hun spe ciale aanbiedingen aan de man. In de horecabedrijven worden 's middags schietingen op de staande en liggende wip gehouden. Tevens is er een grote loterij. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur-ma. 8.00 uur: G. van Beek- Verbeek. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 uur-ma. 8.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. Van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: patiënten dokter v. d. Bel: E. H. Veldman, Stave nisse, tel. 01663-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: (patiënten dokter Padt): A. W. A. de Looze, Raadhuis straat 26, Oud-Vossemeer, tel. 01667- 2400. Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254, v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596; klei ne huisdieren weekendspreekuur, Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op za terdag 8.30-9.00 uur en op Botermarkt 10, Tholen van 11.00-12.00 uur. Schouwen-Duiveland: R. C. A. Bac ker, Poststraat 14, Bruinisse, tel. 01113-2666. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-2906. Geopend za. van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur; zo. van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Tholen en Sint-Philipsland: Zr. tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: Voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te be reiken via het tel.no. 01110-4433. NIEUWERKERK - Na jaren van pra ten wordt eindelijk begonnen met de reconstructie van de Deltastraat in Nieuwerkerk. Alle raadsleden van de gemeente Duiveland waren donder dag tijdens de raadsvergadering una niem van mening dat verbetering van die weg noodzakelijk is. Het voorstel van b en w om daaraan 190.000 gulden te besteden werd dan ook zonder noe menswaardige discussie aangeno men. Het SGP-raadslid K. Hendrikse vroeg het college wel een stevigere fundering met bijvoorbeeld slakken voor de nieuwe weg, omdat ook veel vrachtau to's gebruik maken van de Delta straat. Volgens wethouder A. van Klinken is dat niet nodig, omdat on derzoek heeft uitgewezen dat de on derlaag bestaat uit 50 centimeter dik puin. De raad koos - op advies van ge meentewerken - voor verbetering met betonklinkerkeien in plaats van as- faltverharding, hoewel dat ruim 7500 gulden meer kost. Doordat de Delta straat nogal wat verzakkingen ver toont, zou asfaltering uiteindelijk een grotere investering vergen. Verheugd toonde de gemeenteraad zich met het feit dat ook de Philips dam wordt betrokken in een onder zoek naar de effecten van de weg over de stormvloedkering. Hoewel PvdA- raadslid C. J. Hillebrand vraagtekens zette bij het nut van het onderzoek voor Duiveland kon hij toch akkoord gaan met het krediet van ruim 2700 gulden. Hij verbond daar wel de voor waarde aan dat de Kamer van Koop handel zich in het onderzoek moet richten op de infrastructuur. Ook Hen drikse was die mening toegedaan. „Ons wegennet is natuurlijk mager als je ziet wat voor stroom auto's erover heen gaat". De stichting weizijn voor ouderen Schouwen-Duiveland krijgt van de gemeente Duiveland een hogere bij drage. Door vervangende huisvesting valt de begroting ruim 12.000 gulden hoger uit en moet Duiveland als deel nemende gemeente 2700 gulden bijbe talen. SGP-raadslid M. Braam noem de dat bedrag 'een zinvolle verho ging'. Bijna anderhalve ton kost een nieuwe dakconstructie, isolatie van spouw muren en vernieuwing van het dak van de sporthal in Oosterland. Alle raads leden waren het met elkaar eens dat het onderhoud een aanzienlijk bedrag kost. „Het is een goede zaak", aldus A. J. C. Melieste (pvda), „dat de sporthal netjes wordt onderhouden". Wethou der Van Klinken stelde dat een deel van de energiekosten door de isolatie wordt terugverdiend. AARDENBURG De voorjaarsbeurs die eind maart in Aardenburg zou worden gehouden gaat niet door, om dat er dit jaar te weinig animo voor bestaat bij de plaatselijke winkeliers. De Aardenburgse winkeliersvereni ging WARVO wil de beurs daarom voortaan eens in de twee jaar houden. „Samen met de avondmarkt in de zo mer en de jaarlijkse braderie werd het voor een aantal winkeliers wat veel", verklaart voorzitter H. Leliaert van de WARVO. „Wij houden liever om de twee jaar een echte grote beurs, dan ie der jaar een steeds kleinere. Volgend jaar willen wij de beurs bovendien combineren met een evenement, bij voorbeeld het optreden van een ar tiest", aldus de heer Leliaert. 's-HEERENHOEK In 'De Koren beurs' in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggende wip voor be jaarden en minder validen. Er waren 30 deelnemers. De uitslag is: eerste hoofdvogel P. Daalman ADLM Kwadendamme; tweede hoofdvogel P. Rentmeester Willem Teil Ovezande; eer ste zijvogel I. Helmstrijd; tweede zijvogel C. Baas beiden Juliana Oudelande; derde zij vogel J. Rijk Concordia 's-Heernhoek; vier de zijvogel J. van den Dries Soranus 2 Hein kenszand; eerste kal Job. Koens Victoria Kwadendamme; tweede kal M. Nijsten Vrije Schutters 's-Heerenhoek; derde kal F. van Steenbergen Willem Teil; vierde kal B. van den Dries Eensgezindheid 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels (6) Job. Koens Victoria. De vliegende vogelprijs was voor H. de Jon ge Soranus Heinkenszand en L. de Jonge Concordia. De volgende schieting is op dins dag 10 maart. de hervormde gemeente in Sluiskil af te wijzen. De hervormde gemeente wil de van het Terneuzense gemeentebe stuur een minimum garantieprijs voor het ophalen van oud papier. Het colle ge wilde niet op dit verzoek ingaan. De raad vindt echter dat de zaak eerst in commissievergaderingen behandeld moet worden. Het CDA-raadslid W. Goethals wees het college op een ge sprek dat deze week hgeft plaatsge vonden tussen vertegenwoordigers van het ministerie van economische zaken en van de groothandel 'oud pa pier'. In dat gesprek is afgesproken dat vanaf de komende zomer de gemeen ten een deel van de prijs van oud pa pier, namelijk twee cent per kilo, als subsidie kunnen ontvangen. Reden genoeg om het verzoek van de her vormde gemeente in Sluiskil nog eens nader te bekijken, vond Goethals. De problemen die het Terneuzense colle ge ziet gelden blijkbaar niet in andere gemeenten, zo stelde hij verder, want in zeker zes Zeeuwse gemeenten wordt al een minimum prijs gegarandeerd. Burgerlijke stand GOES Geboren: Riccardo, zv M. J. Meeuwse en M. J. Bijlo; David G. zv D. A. Egge- been en A. P. Snoep; Cornelis J. zv J. A. Goud en J.M. Meeuwsen; Tim J. A. zv D. Sinke en P. J. C. Suij; Joep, zv C. J. Kuijper en E. T. Nieuwelink; Robin A. A. zv J. A. M. Geelen en A. C. van der Endt; Jos H. zv R. P. van der Weele en J. de Jong; Harmen C. zv G. J. A. Ste vens en A. W. de Bruine; Joren T. zv T. H. Lammers en J. L. Huizer; Adriaan J.z v C. A. Schrijver en D. C. M. West stra te; Stephan, zv C. A. Peene en J. L. Janse; Rosanne, dv A. C. Goud en A. E, J. Bun; Mendi, dv T. K. Oosse en M. A. P. Kempe; Leandro,zvp. de Neef en M. T. Wabeke; Sara G. dv B. J. Meijs enB. H. Overduijn; Cornelis A. zv W. C. Rijk hals en D. M. van Eijk; Mathilde H. dv C. van der Kraan en H. Verweij; Janna A. dv T. Moerland en P. M. van den Bosch; Adrianus J. zv B. Knook en F. C. de Keizer; Arend J. W. zv A. Kuijper en J. C. Damme; Glenn M. zv A. E. P. van der Schoor en J. van Ardenne; Ca- tharina M. dv S. Riemens en M. de Vis ser; Simon, zv S. Riemens en M. de Vis ser; Ruben W. zv H. Jansens en W. P. Dekker. Getrouwd: R. J. Zweedijk en M. E. F. Landsbergen; L. M. Eliazar en R. W. Molenkamp; F. Sluijter en G. T. van der Lee. Overleden: B. J. van Oost, 77 jr. ev P. E. Kooijman; R. J. M. Adriaanse, 82 jr. wv A. J. Aarts; P. C. van den Hoek, 79 jr. wv J. W. Doeleman; G. Dekker, 71 jr. ev W. A. C. de Weert; J. Stroo, 72 jr. wv I. A. Verburg; W. Dingemanse, 87 jr. wv N. van Eenennaam; A. Rotte, 61 jr.; L. J. de Jongh, 73 jr. ev A. E. Spruijt; J. J. van de Sande, 89 jr. wv S. P. de Die; A. H. Zuijdweg, 82 jr. ev J. A. Hoogstrate; L. Kesselaar, 78 jr.; P. J. Bak, 63 jr. ev J. J. C. van der Have; J. S. J. de Schipper, 54 jr. ev J. de Schipper; S. A. Maarten- se, 80 jr.; M. A. van der Heijde, 69 jr. ev J. M. Westerweele; E. A. Lansen, 96 jr. wv C. A. Duvekot; J. K. Bliek, 82 jr. ev C. Zegers; S. W. Hart, 79 jr. wv C. J. Greijs. Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Judith W. dv L. D. Boere en W. A. van de Male; Martha J. dv M. Geuze en W. Stouten; Abraham, zv B. Dorst en M. de Bruine; Jacoba C. dv C. Geuze en P. D. Louwerse; Klaas, zv M. Otte en J. K. Jans; Erwin, zv W. Mat- thijsse en J. J. Vermeulen; Monique, dv M. de Bruine en P. A. R. Diepen- broek. Getrouwd: J. D. G. Zwiggelaar en J. C. de Jonge; J. J. van der Have en P. I. W. J. Rooijakkers. Overleden: A. M. Kodde, 60 jr.; L. den Boer, 61 jr. wv Flikweert; J. Lensom, 75 jr.J. A. Koopman, 74 jr. wv Legemate; K. van Dijke, 78 jr. voor hydrolische Hitachi heikraan. Liefst wonende omg. Hansweert. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Werfdijk 6, 4417 AN Hansweert. Ter overname gevraagd: Noord- en Zuid-Beveland door serieuze ge gadigde. Reacties br. o. no. G83, bur. PZC, Goes, zul len door ons vertrouwelijk worden behan deld. iedereen leest de krant altijd en overal Voor snelle beslissers alleen bij Auto Adria Ford Sierra 1600 Laser, model 1986 U betaalt pas op 1 juli 1987 Tot een max. van 10.000,- Westhavendijk 150 4463 AE Goes, 01100-20440 Florad is een marketing- en reclamebureau in Goes met opdrachtgevers uit Zuid West Neder land en daarbuiten. Een bureau dat vaak wordt ingeschakeld door bedrijven, instellingen en overheden als het om totaal nieuwe initiatieven gaat. Dit bureau heeft een part time vacature die op den duur kan uitlopen tot een volledige baan die zich waarschijnlijk weinig aan zal trekken van geregelde werktijden. Op dit mo ment gaat het om een leer-A/verkovereenkomst voor een Iemand die volop de gelegenheid krijgt het vak te leren of verder te ontwikkelen, mits wij ervan overtuigd worden dat talent en alle an dere eigenschappen daarvoor aanwezig zijn. Voldoende om in vier of vijf jaar een van de betere copywriters en adviseurs van Zuid West Nederland te worden. In eerste aanleg een part time baan. Daardoor misschien het meest geschikt voor een vrouw, doch zeker niet uitgesloten voor een man. In later sta dium full time. Het werk: Het gaat om een betaalde part time baan voor hetgeen je al beheerst. Op korte termijn moet je al teksten redigeren en opmaken met behulp van de meest moderne technieken. Je werkt ook mee op het gebied van vormge ving en fotografie. Er moeten ook al snel inter views worden afgenomen en voorstellen worden gedaan voor reclame concepten. Enige ervaring is dus mooi meegenomen. Het werk omvat op dit moment nog 1 of 2 dagen per week. Je krijgt een arbeidsovereenkomst van een jaar aangeboden. Het leren: Een of twee (onbetaalde) dagen per week worden gebruikt als stage bij Florad zelf, drukkers en anderen. Deze leerdagen heb je niet nodig als je solliciteert met ervaring in dit vak. Je loopt mee in een aantal reclame campagnes en verder worden enkele bin nen- en buitenlandse vakbeurzen en semi nars bezocht. Op kosten van Florad kan je bovendien de goed aangeschreven opleiding copywriting van de SRM in Amsterdam vol gen. De vereisten: Een goede basisopleiding met economie of een dergelijk belangrijk onder deel, grote taalvaardigheid, snelheid gepaard aan kwaliteit, een brede kijk en kennis met bovendien interesse voor computers, repre sentatief en zakelijk, gezonde ambitie, een ruime voldoende voor typevaardigheid, in het bezit van een rijbewijs. Belangstelling voor journalistiek is eigenlijk wel vanzelfsprekend zo goed als we er ook op rekenen dat je ook in privé tijd zorgt voor vakkennis. De ideale leeftijd is sterk afhankelijk van wat de sollicitante) al kan. De tekstschrijfster of tekstschrijver zal ook bijdragen gaan leveren aan een eigen pro duct van het bureau. Florad brengt de goed gelezen Krant De Delta Bedrijven uit. Deze krant functioneert als zelfstandig bedrijf. Voor De Krant De Delta Bedrijven zoeken wij bovendien een part time Hij of zij levert teksten op free lance basis die voldoen aan de hoge kwaliteitseisen van het zakenblad. Ook tekstbijdragen voor andere projecten kunnen worden gevraagd. Journa listieke of vergelijkbare ervaring is in dit geval vrijwel vereist. De redacteur moet daarmee snel en produktief kunnen werken aan uit eenlopende onderwerpen. Vaardigheden in fotografie en opmaak zijn mooi meegenomen. Sollicitaties: Er kan schriftelijk worden gesolliciteerd door te schrijven aan: Florad marketing/reclame, Vlasmarkt/Rijfelstraat 1a, 4461 CZ Goes, tel, 01100-13959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 30