Horeca Kortgene mag langer open blijven weekenddiensten Raad Terneuzen wil duidelijke informatie over zenderpaketten U)Ü tömNVEiU? msmtt in r* UEKEHU Wissenkerkse kinderen willen verkeersobstakels weer terug Raadsleden Duiveland akkoord met verbetering Deltastraat VAN DER STRAATEN autn adria MACHINIST SIERRA- VOORDEEL florad FRACTIES SGP EN CDA TEGEN Lening VOOR ABONNEES KABELTELEVISIE Zaalvoetbaltoernooi sporthal Terneuzen Jaarvergadering CDA Hontenisse „NU GAAN DE AUTO'S WEER KEIHARD" Bijeenkomst over rapport 'FNV 2000' GEEN DISCUSSIE OVER KREDIET f 190.000 Voorjaarsbeurs in Aardenburg dit jaar afgelast Schieting assurantie-portefeuille NU 26.650,- RIJKLAAR tekstschrijfster of tekstschrijver economisch redacteur 20 HEINKEN SZAND NCVB De afdeling Heinkenszand van de Ncvb houdt woensdag vanaf 19.45 uur een bijeenkomst in De Sten- ge in Heinkenszand. Ir Korstanje uit Nisse spreekt over het onderwerp 'Ge- zonheid in eigen omgeving'. Toneelmiddag De toneelgroep 'Burenvreugd' verzorgt zaterdag 7 maart een toneelvoorstelling voor ou deren in het gebouw van Euterpe in Heinkenszand. Het gezelschap brengt de thriller 'De dodelijke liefdes van tante Tina'. De voorstelling, georgani seerd door de Ouderensoos en de Be- jaardenbond, begint om 14.00 uur. Jaarvergadering CDA - De afde ling Borsele van het CDA houdt don derdag 5 maart haar jaarvergadering in De Stenge in Heinkenszand. Kandi daat-statenlid mevrouw C. Elenbaas- Murre houdt een spreekbeurt over ou derenbeleid. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Artsen: Chirurgendienst Dr. C. M, Dijkhuis, tel. 01194- 635. Tandartsen: Apotheken: Ziekenauto's: Dierenartsen: ZIERIKZEË CBTB-vergadering - De kring Schouwen-Duiveland van de Christe lijke Boeren en Tuinders Bond West- Nederland houdt woensdag in het Huis van Nassau de algemene leden vergadering. Na het huishoudelijk ge deelte staan op de agenda een inlei ding over de sociaal-economische voorlichting en een diaserie over het ontwikkelingssamenwerkingsproject Trekkracht voor Kenya. De vergade ring begint om 20.00 uur. Zeeuwse liefhebbers fuchsia's bijeen GEVRAAGD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 KORTGENE - De horecabedrijven in de gemeente Kortgene kunnen voor taan in de zomermaanden zelf bepa len hoe laat ze dicht gaan. Met de stemmen van SGP en CDA tegen ging de Kortgeense gemeenteraad donder dagavond akkoord met het college voorstel om het sluitingsuur op te hef fen. Afgelopen zomer was het slui tingsuur al bij wijze van proef vrijge laten. Dit leidde volgens de politie tot minder vandalisme in de omgeving van de horecavestigingen. In de win termaanden blijft het uiterlijke slui tingstijdstip 2 uur 's nachts. De SGP'er G. Blankenstijn had vooral principiële bezwaren tegen het losla ten van het sluitingsuur. De driekoppi ge CDA-fractie was na ampele overwe ging eveneens tot een afwijzing van het collegevoorstel gekomen. Fractie voorzitter M. de Smit bracht onder meer naar voren dat omwonenden het meest gediend zijn met een vroeg slui tingstijdstip. De overige fracties wezen juist op het feit, dat bezoekers van de horecagele genheden meer gespreid de straat op gaan, in plaats van allemaal tegelijk om twee uur. De VVD fractie wilde nog iets verder gaan in het vrijlaten van het sluitingsuur. De liberale mevrouw I.H. van Oeveren-de Rijke zag het liefst het hele jaar vrijheid voor de ho- reca-ondernemers. Tijdens de raadsvergadering kwam nog een voorstel aan de orde dat be trekking had op de recreatie in Kort gene. Het toeristisch fietspad tussen Kortgene en de Zandkreeksluis, dat inmiddels in gebruik is. viel aanmerke- lijk duurder uit dan voorzien. Met een uiteindelijk totaal van 165.000 gulden was het werk toch wel iets kostbaarder dan de ton die geraamd was. Omdat het rijk 75 procent subsidie heeft toe gekend, resteert voor de gemeente Kortgene een bedrag van ruim 41.000 gulden. De raad stemde unaniem in met het voorstel dit bedrag uit te trek ken. „Het kan ook moeilijk anders", luidde de algemene gedachte. Net zo eensgezind waren de fracties in hun stelling dat er in de toekomst een ma ximumbedrag moet worden gesteld voordat het werk wordt uitbesteed. Een uitvoerig pleidooi hielden de fractievoorzitters van SGP en CDA om, ondanks een afwijzend advies van het Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf Zeeland, toch nog eens te bezien of de gemeente Kortge ne in kan gaan op een garantieverzoek voor de lening van een vissersvaar tuig. De SGP'er Blankenstijn wees erop dat de gemeente een graantje mee zou pik ken van de vangst in de vorm van mijn rechten. CDA'er De Smit kwam zelfs met een eigen berekening, waaruit moest blijken dat het best zou meeval len met het risico voor de gemeente. De andere fracties, die de meerderheid vormden, wilden zich evenwel houden aan het advies. Wel ging de raad ermee akkoord dat de betreffende visser nog eens met een ander plan kan komen, waarna de zaak nog eens wordt bezien. G. Blankenstijn 28 FEBR./1 MAART ALARMNUMMER 01184-14444 Goes-Kloetinge: v.a. vr. 19.00 uur tot zat. 19.00 uur: S. Buys/H. Slager, Jac. Valckestraat 3, tel. 15462. V.a. zat. 19.00 uur tot zond. 23.00 uur: R. Posthumus, M. Smallegangesbuurt 38a, tel. 30318. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00- 10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, D. P. van Driel en A. P. v. d. Vlugt wordt waargenomen door waarnemend arts H. v. d. Veen, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30-ma 8.30 uur: Praktijk C. T. Miermans en J. A. Fortrie: C. T. Miermans, Kloetings- eweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103- 2089 b.g.g. 01106-3074. Hansweert, Schore, Yerseke: v.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: J. Kok, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: A. Constandse, Krabbendijke, tel. 01134-1444. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. M. A. Kole, S. E. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door: J. Peene, Monsterweg 8, Borsse le, tel. 01105-1203. Kapelie, Wemeldinge: v.a. vr. 19.00-zo. 23.00 uur wordt de praktijk van J. K. J. Eckhardt en D. Vreeswijk waargeno men door M. B. Riemeijer, Kapelie, tel. 01102-1264. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: De praktijken B. H. J. Hasken, W. J. Klein Wassink en J. A. Kersseboom: dienst: W. J. Klein Was sink, Colijnsplaat, tel. 01199-304. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Wissenkerke: J. A. van Arkel, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Spreekuren za. en zo. van 10.00-11.00 uur. J. A. ten Haaf, Van Hallstraat 2, Goes, tel. 01100-15716. De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, Goes, tel. 01100-27104. Geopend voor spoedgevallen za. van 8.30-17.30 uur en zo. van 10.00-11.30 uur en van 16.00-18.00 uur. Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruinin gen, tel. 01130-1233. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve- land:De praktijk van dr. M. P. C. Ka- relse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 b.g.g. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omgeving: (kleine huisdie ren) mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Goes, Kloetinge: Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01100-13310. Op de tel- .beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Noord-Beveland, Wolphaartsdijk, Wilhelminadorp, Kattendijke, 's- Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke: Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01108-1378. Op de tel- .beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Zak van Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telnr. 01106-1615. Op de tel- .beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Oost-Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telnr. 01130-2601. Op de tel- .beantwoorder kunt u naam. adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. De aanzegging van commissaris van de koningin dr C. Boertien dat hij des noods de sterke arm zal inschakelen om Colij nsplater J .L. Verburg tot stop pen te dwingen met zijn campingaan- leg was voor burgemeester E.J. Hoo- gendijk-Van Duijn aanleiding om een extra raadsvergadering te beleggen. Die wordt dinsdag 10 maart gehouden in het gemeentehuis van Kortgene, aanvang 19 uur. Dan zal de raad bezien of de gemeente kan protesteren tegen de aanzegging van de comissaris. TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaan tje in Terneuzen houdt de EK Yugo morgen (zaterdag) het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi. Acht verenigingen zijn voor dat toernooi uitgenodigd, waaronder ook de winnaar van vorig jaar, 't Keldertje uit Terneuzen. In poule A heeft de wedstrijdleiding naast 't Keldertje ook de teams van Termika, Broomchemie en EK Vlissin- gen ingedeeld, terwijl de B-poule ge vormd wordt door EK Yugo, Bierwin keltje, Stoffels en de eerste Philips-se- lectie. Na de plaatsingswedstrijden in de poules spelen de nummers 4 om de zevende en achtste klassering in de eindstand, terwijl de nummers 3 voor de vijfde en zesde plaats in actie ko men. Die wedstrijden beginnen om 16.30 uur. Direct daarna worden kruis finales gespeeld waarna vanaf half zes de verliezers daarvan om de derde en vierde plaats strijden en de finale (van een half uur) de winnaars van die kruisfinales tegenover elkaar brengt. Inzet van het toernooi is de wisselbe ker die direct na afloop van het toer nooi (omstreeks 17.30 uur) uitgereikt wordt. Het EK Yugo-toernooi begint in sporthal 't Zwaantje om 13.30 uur. KLOOSTERZANDE De afdeling Hontenisse van het CDA houdt van daag, vrijdag, haar jaarvergadering in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Voorafgaande aan de behandeling van de vergaderstukken houdt CDA-lijs- strekker drs. R. C. E. Barbé een inlei ding over actuele Zeeuwse politieke zaken. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft er bij de CAI bv op aangedrongen dat de inwoners van de gemeente volledig geïnformeerd worden over de verschillende zender pakketten waarop men zich kan abon neren bij de aansluiting op het kabel net. Dat betekent dat er naast de in formatie over het totale zenderpak ket, dat ruim 17 gulden kost, óók dui delijk gewezen moet worden op de mogelijkheid van een abonnement op een kleiner zenderpakket, waarvan de kosten rond de 11 gulden liggen. Wethouder W. Gosselaar deelde don derdagavond aan de gemeenteraad mee, dat een brief van deze strekking naar de CAI bv was gestuurd. De brief is verstuurd naar aanleiding van de notulen van een vergadering. Het col lege wil de zaak zo snel mogelijk be spreken in de raad van overleg, die vol gende week geïnstalleerd wordt. Het raadslid voor Links Perspectief A. van Himme, die over de zaak vragen stel de, was van mening dat de gemeente ook zelf de nodige voorlichting kan ge ven in het orgaan van de gemeente 'In formatie Terneuzen' en de adverten tiebladen. Dat was ook zeker de bedoe ling, merkte Gosselaar op. De raad maakte het besluit van het college ongedaan om een verzoek van Vier van de actie voerende kinderen uit de Dorpsweg in Wissenkerke met een van de twee spandoeken die ze hebben gemaakt. WISSENKERKE - Ze zijn boos, heel boos. Drie kinderen van de Dorpsweg in Wissenkerke hebben een spandoek opgehangen om te protesteren tegen het weghalen van vier van de zes ob stakels op de Dorpsweg, die daar an derhalf jaar hebben gestaan om de snelheid van het verkeer af te rem men. „Wij konden veilig oversteken, al deze weken", schreven Lisette Bou- wense, Wilza Kouwer, beiden elf jaar, en de tienjarige Annemiek de Moor. De meisjes zijn zelf op het idee geko men om een spandoek op te hangen, vertelt Wilza. Op een tweede span doek, dat donderdagmiddag werd ge maakt, staat de tekst: „Nu gaan de au to's keihard en rijden ze ons plat". Afgelopen maandag besloot de ge meenteraad van Wissenkerke, zij het met een krappe meerderheid, om de tijdelijke snelheidsbeperkende maat regel te vervangen door een perma nente. De constructie, zoals die ruim een jaar is uitgetest, wordt niet in zijn geheel overgenomen. Alleen de eerste twee obstakels krijgen een opvolger in de vorm van 'perrons' op het wegdek. Niet alleen de kinderen, maar ook ver schillende ouders die aan de Dorpsweg wonen stellen zich teweer tegen de be slissing van de raad. Mevrouw M. Bou- wense vertelt dat, nu er nog maar twee palen op de weg staan, er weer enorm GOES De Bouw- en Houtbond FNV belegt zaterdag 7 maart in Goes een bijeenkomst over het rapport 'FNV 2000'. Daarin wordt de visie op de toe komst van de vakbeweging uiteenge zet. De bijeenkomst wordt gehouden in De Prins van Oranje en begint om 9.45 uur. Inleider is Rien Kunst. 's-HEER-ARENDSKERKE De Zeeuwse kring van fuchsialiefhebbers houdt zaterdag en vergadering in kwe kerij Westhof in 's-Heer-Arendskerke. Tijdens deze vergadering, die om 13.30 uur begint en ook voor niet-leden toe gankelijk is, komen onderwerpen aan de orde als vormgeving van de planten en de winterberging ervan. hard wordt gereden. Ook hebben de bewoners in de straat, door te hard rij dende streekbussen, weer last van tril lingen in de huizen. Maandag beleggen de buurtbewoners een vergadering om te kijken wat er verder moet gebeuren. De kinderen weten het al: „De palen moeten gewoon terug", vindt Wilza Kouwer. NIEUWERKERK - Na jaren van pra ten wordt eindelijk begonnen met de reconstructie van de Deltastraat in Nieuwerkerk. Alle raadsleden van de gemeente Duiveland waren donder dag tijdens de raadsvergadering una niem van mening dat verbetering van die weg noodzakelijk is. Het voorstel van b en w om daaraan 190.000 gulden te besteden werd dan ook zonder noe menswaardige discussie aangeno men. Het SGP-raadslid K. Hendrikse vroeg het college wel een stevigere fundering met bijvoorbeeld slakken voor de nieuwe weg, omdat ook veel vrachtau to's gebruik maken van de Delta straat. Volgens wethouder A. van Klinken is dat niet nodig, omdat on derzoek heeft uitgewezen dat de on derlaag bestaat uit 50 centimeter dik puin. De raad koos - op advies van ge meentewerken - voor verbetering met betonklinkerkeien in plaats van as- faltverharding, hoewel dat ruim 7500 gulden meer kost. Doordat de Delta straat nogal wat verzakkingen ver toont, zou asfaltering uiteindelijk een grotere investering vergen. Verheugd toonde de gemeenteraad zich met het feit dat ook de Philips- dam wordt betrokken in een onder zoek naar de effecten van de weg over de stormvloedkering. Hoewel PvdA- raadslid C. J. Hillebrand vraagtekens zette bij het nut van het onderzoek voor Duiveland kon hij toch akkoord gaan met het krediet van ruim 2700 gulden. Hij verbond daar wel de voor waarde aan dat de Kamer van Koop handel zich in het onderzoek moet richten op de infrastructuur. Ook Hen drikse was die mening toegedaan. „Ons wegennet is natuurlijk mager als je ziet wat voor stroom auto's erover heen gaat". De stichting weizijn voor ouderen Schouwen-Duiveland krijgt van de gemeente Duiveland een hogere bij drage. Door vervangende huisvesting valt de begroting ruim 12.000 gulden hoger uit en moet Duiveland als deel nemende gemeente 2700 gulden bijbe talen. SGP-raadslid M. Braam noem de dat bedrag 'een zinvolle verho ging'. Bijna anderhalve ton kost een nieuwe dakconstructie, isolatie van spouw muren en vernieuwing van het dak van de sporthal in Oosterland. Alle raads leden waren het met elkaar eens dat het onderhoud een aanzienlijk bedrag kost. „Het is een goede zaak", aldus A. J. C. Melieste (pvda), „dat de sporthal netjes wordt onderhouden". Wethou der Van Klinken stelde dat een deel van de energiekosten door de isolatie wordt terugverdiend. AARDENBURG De voorjaarsbeurs die eind maart in Aardenburg zou worden gehouden gaat niet door, om dat er dit jaar te weinig animo voor bestaat bij de plaatselijke winkeliers. De Aardenburgse winkeliersvereni ging WARVO wil de beurs daarom voortaan eens in de twee jaar houden. „Samen met de avondmarkt in de zo mer en de jaarlijkse braderie werd het voor een aantal winkeliers wat veel", verklaart voorzitter H. Leliaert van de WARVO. „Wij houden liever om de twee jaar een echte grote beurs, dan ie der jaar een steeds kleinere. Volgend jaar willen wij de beurs bovendien combineren met een evenement, bij voorbeeld het optreden van een ar tiest", aldus de heer Leliaert. 's-HEERENHOEK In 'De Koren beurs' in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggende wip voor be jaarden en minder validen. Er waren 30 deelnemers. De uitslag is: eerste hoofdvogel P. Daalman ADLM Kwadendamme; tweede hoofdvogel P. Rentmeester Willem Teil Ovezande; eer ste zijvogel I. Helmstrijd; tweede zfjvogel C. Baas beiden Juliana Oudelande; derde zij vogel J. Rijk Concordia 's-Heernhoek; vier de zijvogel J. van den Dries Soranus 2 Hein kenszand; eerste kal Job. Koens Victoria Kwadendamme; tweede kal M. Nijsten Vrije Schutters 's-Heerenhoek; derde kal F. van Steenbergen Willem Teil; vierde kal B. van den Dries Eensgezindheid 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels (6) Job. Koens Victoria. De vliegende vogelprijs was voor H. de Jon- ge Soranus Heinkenszand en L. de Jonge Concordia. De volgende schieting is op dins dag 10 maart. de hervormde gemeente in Sluiskil al te wijzen. De hervormde gemeente wil de van het Terneuzense gemeentebeJ stuur een minimum garantieprijs voor', het ophalen van oud papier. Het collet ge wilde niet op dit verzoek ingaan. De raad vindt echter dat de zaak eerst in] commissievergaderingen behandeld moet worden. Het CDA-raadslid W. Goethals wees het college op een g sprek dat deze week hqeft plaatsge vonden tussen vertegenwoordigers van het ministerie van economische zaken en van de groothandel 'oud pa pier'. In dat gesprek is afgesproken dat vanaf de komende zomer de gemeen ten een deel van de prijs van oud pa pier, namelijk twee cent per kilo, als subsidie kunnen ontvangen. Reden genoeg om het verzoek van de her vormde gemeente in Sluiskil nog eensi- nader te bekijken, vond Goethals. De! problemen die het Terneuzense colle ge ziet gelden blijkbaar niet in andere gemeenten, zo stelde hij verder, want in zeker zes Zeeuwse gemeenten wordt al een minimum prijs gegarandeerd. Burgerlijke stand GOES Geboren: Riccardo, zv M. J. Meeuwse! en M. J. Bijlo; David G. zv D. A. Egge- been en A. P. Snoep; Cornells J. zv J. A. Goud en J.M. Meeuwsen; Tim J. A. zv D. Sinke en P. J. C. Suij; Joep, zv C. J. Kuijper en E. T. Nieuwelink; Robin A. A. zv J. A. M. Geelen en A. C. van der Endt; Jos H. zv R. P. van der Weele en J. de Jong; Harmen C. zv G. J. A. Ste vens en A. W. de Bruine; Joren T. zv T. H. Lammers en J. L. Huizer; Adriaan' J.z v C. A. Schrijver en D. C. M. West- strate; Stephan, zv C. A. Peene en J. L. Janse; Rosanne, dv A. C. Goud en A.E. J. Bun; Mendi, dv T. K. Oosse en M. A. P. Kempe; Leandro, zvp. de Neef en M. T. Wabeke; Sara G. dv B. J. Meijs en B. H. Overduijn; Cornells A. zv W. C. Rijk hals en D. M. van Eijk; Mathilde H. dv C. van der Kraan en H. Verweij; Janna A. dv T. Moerland en P. M. van den Bosch; Adrianus J. zv B. Knook en F. C. de Keizer; Arend J. W. zv A. Kuijper en J. C. Damme; Glenn M. zv A. E. P. van der Schoor en J. van Ardenne; Ca- tharina M. dv S. Riemens en M. de Vis ser; Simon, zv S. Riemens en M. de Vis ser; Ruben W. zv H. Jansens en W. P. Dekker. Getrouwd: R. J. Zweedijk en M. E. F. Landsbergen; L. M. Eliazar en R. W. Molenkamp; F. Sluijter en G. T. van der Lee. Overleden: B. J. van Oost, 77 jr. ev P. E. Kooijman; R. J. M. Adriaanse, 82 jr. wv A. J. Aarts; P. C. van den Hoek, 79 jr. wv J. W. Doeleman; G. Dekker, 71 jr. ev W. A. C. de Weert; J. Stroo, 72 jr. wv I. A. Verburg; W. Dingemanse, 87 jr. wv N. van Eenennaam; A. Rotte, 61 jr.; L. J. de Jongh, 73 jr. ev A. E. Spruijt; J. J. van de Sande, 89 jr. wv S. P. de Die; A. H. Zuijdweg, 82 jr. ev J. A. Hoogstrate; L. Kesselaar, 78 jr.; P. J. Bak, 63 jr. ev J. J. C. van der Have; J.S.J, de Schipper, 54 jr. ev J. de Schipper; S. A. Maarten- se, 80 jr.; M. A. van der Heijde, 69 jr. ev J. M. Westerweele; E. A. Lansen, 96 jr. wv C. A. Duvekot; J. K. Bliek, 82 jr. ev C. Zegers; S. W. Hart, 79 jr. wv C. J. Greijs. Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Judith W. dv L. D. Boere en W. A. van de Male; Martha J. dv M. Geuze en W. Stouten; Abraham, zv B. Dorst en M. de BruineJacoba Cdv C. Geuze en P. D. Louwerse; Klaas, zv M. Otte en J. K. Jans; Erwin, zv W. Mat- thijsse en J. J. Vermeulen; Monique, dv M. de Bruine en P. A. R. Diepen- broek. Getrouwd: J. D. G. Zwiggelaar en J. C. de Jonge; J. J. van der Have en P. I. W. J. Rooijakkers. Overleden: A. M. Kodde, 60 jr.; L. den Boer, 61 jr. wv Flikweert; J. Lensom, 75 jr.; J. A. Koopman, 74 jr. wvLegemate; K. van Dijke, 78 jr. voor hydrolische Hitachi heikraan. Liefst wonende omg. Hansweert. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: AANNEMINGMIJ B.V. Werfdijk 6, 4417 AN Hansweert. Ter overname gevraagd: Noord- en Zuid-Beveland door serieuze ge gadigde. Reacties br. o. no. G83, bur. PZC, Goes, zul len door ons vertrouwelijk worden behan deld. iedereen leest de krant altijd en overal Voor snelle beslissers alleen bij Auto Adria Ford Sierra 1600 Laser, model 1986 U betaalt pas op 1 juli 1987 Tot een max. van 10.000,- Westhavendijk 150 4463 AE Goes, 01100-20440 Florad is een marketing- en reclamebureau in Goes met opdrachtgevers uit Zuid West Neder land en daarbuiten. Een bureau dat vaak wordt ingeschakeld door bedrijven, instellingen en overheden als het om totaal nieuwe initiatieven gaat. Dit bureau heeft een part time vacature die op den duur kan uitlopen tot een volledige baan die zich waarschijnlijk weinig aan zal trekken van geregelde werktijden. Op dit mo ment gaat het om een leer-/werkovereenkomst voor een Iemand die volop de gelegenheid krijgt het vak te leren of verder te ontwikkelen, mits wij ervan overtuigd worden dat talent en alle an dere eigenschappen daarvoor aanwezig zijn. Voldoende om in vier of vijf jaar een van de betere copywriters en adviseurs van Zuid West Nederland te worden. In eerste aanleg een part time baan. Daardoor misschien het meest geschikt voor een vrouw, doch zeker niet uitgesloten voor een man. In later sta dium full time. Het werk: Het gaat om een betaalde part time baan voor hetgeen je al beheerst. Op korte termijn moet je al teksten redigeren en opmaken met behulp van de meest moderne technieken. Je werkt ook mee op het gebied van vormge ving en fotografie. Er moeten ook al snel inter views worden afgenomen en voorstellen worden gedaan voor reclame concepten. Enige ervaring is dus mooi meegenomen. Het werk omvat op dit moment nog 1 of 2 dagen per week. Je krijgt een arbeidsovereenkomst van een jaar aangeboden. Het leren: Een of twee (onbetaalde) dagen per week worden gebruikt als stage bij Florad zelf, drukkers en anderen. Deze leerdagen heb je niet nodig als je solliciteert met ervaring in dit vak. Je loopt mee in een aantal reclame campagnes en verder worden enkele bin nen- en buitenlandse vakbeurzen en semi nars bezocht. Op kosten van Florad kan je bovendien de goed aangeschreven opleiding copywriting van de SRM in Amsterdam vol gen. De vereisten: Een goede basisopleiding met economie of een dergelijk belangrijk onder deel, grote taalvaardigheid, snelheid gepaard aan kwaliteit, een brede kijk en kennis met bovendien interesse voor computers, repre sentatief en zakelijk, gezonde ambitie, een ruime voldoende voor typevaardigheid, in het bezit van een rijbewijs. Belangstelling voor journalistiek is eigenlijk wel vanzelfsprekend zo goed als we er ook op rekenen dat je ook in privé tijd zorgt voor vakkennis. De ideale leeftijd is sterk afhankelijk van wat de sollicitant(e) al kan. De tekstschrijfster of tekstschrijver zal ook bijdragen gaan leveren aan een eigen pro duct van het bureau. Florad brengt de goed gelezen Krant De Delta Bedrijven uit. Deze krant functioneert als zelfstandig bedrijf. Voor De Krant De Delta Bedrijven zoeken wij bovendien een part time Hij of zij levert teksten op free lance basis die voldoen aan de hoge kwaliteitseisen van het zakenblad. Ook tekstbijdragen voor andere projecten kunnen worden gevraagd. Journa listieke of vergelijkbare ervaring is in dit geval vrijwel vereist. De redacteur moet daarmee snel en produktief kunnen werken aan uit eenlopende onderwerpen. Vaardigheden in fotografie en opmaak zijn mooi meegenomen. Sollicitaties: Er kan schriftelijk worden gesolliciteerd door te schrijven aan: Florad marketing/reclame, Vlasmarkt/Rijfelstraat 1 a, 4461 CZ Goes, tel. 01100-13959.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 28