Officier laakt schenden medisch beroepsgeheim Horeca Kortgene mag langer open blijven mm Vorming persoonlijkheid centraal bij scouting Rechter: jonge Vlissinger bracht verkeer in gevaar Raad Terneuzen wil duidelijke informatie over zenderpaketten B EN W VAN VALKENISSE I - JONG' li 30 JAAR 'SCOUT' POLITIERECHTER MIDDELBURG Monsterzege van leider Walcherse bedrijfstafeltennis Bijeenkomst over rapport 9FNV 2000 FRACTIES SGP EN CDA TEGEN Lening Samenwerking BOETE NA ONGELUK MET GELEENDE AUTO VOOR ABONNEES KABELTELEVISIE PZC/streek 20 MIDDELB URG Borstkanker- Voor vrouwen die een borstamputatie of een borstspa- rende behandzling hebben ondergaan wordt er dinsdag een koffïe-ochtend gehouden in het wijkgezondheidscen trum aan de Roozenburglaan in Mid delburg. Er is ruimte voor het uitwisse len van tips en informatie. De bijeen komst wordt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur. Kledingbeurs - De Unie van Vrij willigers in Middelburg houdt twee maal een verkoop van zomerkleding. Op woensdag 11 maart wordt er tussen 13.30 en 16 uur heren- en kinderkleding verkocht, die 's morgens tussen 9.30 en 12 uur kan worden ingeleverd. Het adres is Herengracht 52. Dinsdag 17 maart wordt er dameskleding ver kocht van 9.30 tot 14 uur. De kleding kan de dag ervoor tussen 14 en 17 uur worden afgegeven op genoemd adres. Filmavond De groep voor wedu wen en weduwnaars in Middelburg houdt dinsdag 10 maart een filmavond over Rusland. De voorstelling wordt gegeven in het pand Varkensmarkt 1 en begint om 19.30 uur. De heer De Vries vertoont een door hemzelf ver vaardigde film. Instuif - De Middelburgse Turnvere- ning MTV '69 houdt dinsdag 3 maart van 14.00 tot 16.00 uur een kleuterin- stuif in het gebouw van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg. Kinderen van 4, 5 en 6 jaar met een paar gymschoenen zijn welkom. Rommelmarkt - Basisschool De Eendragtsburch in Middelburg houdt zaterdag 14 maart van 10.00 tot 13.00 uur haar jaarlijkse rommelmarkt. Voor de kleinsten staan spelletjes en films klaar. VLISSINGEN Sectie Beeldende Kunst vergadert jr. Artsen Tandarts Dierenartsen Apotheken Wijkverpleging Middelburg en Arnemuiden: tel. Verloskundige VRIJDAG 27 FEBRUARI 1987 MIDDELBURG Officier van justi tie mr. C. M. P. Nijmeijer gaf donder dag op de zitting van de politierechter een overigens niet met name ge noemde arts een flinke veeg uit de pan omdat hij zijn medisch beroeps geheim had geschonden. Het ging om de vraag of de heupfractuur die een slachtoffer van mishandeling had op- VLISSINGEN De sectie beeldende kunst van de Vlissingse culturele raad vergadert maandag 9 maart om 20.00 uur in B achten Komme te Vlissingen. Op de agenda van die vergadering staat onder meer het programmasche ma van de tentoonstellingen in het pand Bellamypark 19, het Stedelijk Museum. In dat schema wordt uitge gaan van 7 exposities. Verder spreekt de sectie over de zomeractiviteiten. Daarbij komt een voorstel aan de orde om twee tentoonstellingen te maken. De expositie van 8 augustus tot en met eind september moet werk laten zien van verschillende Zeeuwse beeldende kunstenaars. Daaraan voorafgaand wordt een tentoonstelling gehouden met een meer internationaal karakter. Appeldienst in de St.-Jacobs- kerk wordt wordt zondag een appél- dienst gehouden met het thema 'Jo- na'. Voorganger is ds J. D. de Boer. Mu zikale medewerking wordt verleend door Bram Beekman op orgel en de Koninklijke Harmonie 'Ons Genoe gen'. De samenzang begint om 9.45 uur. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Kimberley van Kooten; So- lange T. Gietel; Tyron D. Roemeratoe; Bas Cornelisse; Sander Blom; Tom van Bremen; Ramon van de Grift; Ma- deva A. N. Strenk; Arvid L. de Groot; Omar Buzambu; Marik A. Waterman; Leonie M. van Maldegem; Francisca C. van Bergen; Janice M. M. Switser; In geborg MK. van Dommelen; Samah Adaoudi; Sara Veerman; Emma Ver- poorte; Amoud M. F. Stok; Timoteus Hagedoom; Sindy Aerssens; Noël A. Rau; Julien van Hootegem; Danny Ja- cobse; Jacobus C. Huiszoon; Milou de Bruijne; Raymond Wolff; Aboubakr El Fassi; Elsemieke S. Viergever; Tama ra EKestelooJet ESichtermanAm ber M. Schaap; Lotte Kamstra; Inus Kamstra; Oualead Benkaddour; Dan- ja M. Voss; Matthijs Bolier; Nick J. W. van den Hoever; Lesley A. Lockefeer; Michel J. W. Buijs; Benjamin L. R. de Kam; Marjolein Reijnders; Erik Y. de Witte; Nicolaas C. J. Verdonk; Hui- bregt K. W. Westerbeke; Adriana H. Schutte; Leander E. Grundeken; Car- lijn B. de Haan; Nick L. Hagens; Ru- dolf G. P. Ruissen; Daniëlle M. de Nooijer. Bernardus B.van Bergen; An toinette J. Buteijn; Christina Acda. Getrouwd: R. M. G. van Gemert, 26 jr. en I. Bos. 23 jr.; B. J. de Queljoe, 26 jr. en W. M. A. Sanstra, 20 jr.; S. J. Watti- mena, 39 jr. en S. E. Vermeulen, 23 jr.; R. J. Rotsaert, 40jr. en G. G. M. Her man, 40 jr. Overleden: A. Stroo, 79jr.; E. F. A. Jan- se geb. Joukes, 81 jr.; K. A. Mulder, 52 jr.; P. M. Gooijen geb. Radder, 82 jr.; J. Rijnders, 72 jr.; C. Hoogendam, 84 jr.; R. Brand geb. de Witte, 89 jr.; H. Glijn, 69 jr.; R. Berting geb. de Booij, 94 jr.; H. W. Jasperse, 45 jr.; E. Th. M. Zijdenbos, 80 jr.; C. de Bock, 66 jr.; J. Onderdijk, 67 jr.; L. J. van Baarle geb. Moerdijk, 42 jr.; H. A. Hettema, 58jr.; J. S. Boeck- hout geb. Quaars, 95 jr.; G. van Burgh geb. Bronke, 89 jr.; T. Vinke geb. Bron- ke, 88 jr.; L. W. Zietse geb. van den Berg, 96 jr.; A. Willekens, 69jr.; A. G. van Zweeden geb. Keim, 73 jr.; P. J. Lu te, 89 jr.; J. Boucherie, 76 jr.; G. J. Pro voost, 68 jr.; F. Miklos, 72 jr.; H. van Overbeeke geb. Duine, 84 jr.; D. D. Lobbezoo, 84 jr.; L. Hulstman, 59jr.; W. Kuipers geb. Benthem, 80 jr.; A. Wes terbeke, 91 jr.; K. I. Flipse, 62 jr.; Th. J. Westerhout, 64 jr.; Chr. van den Berg, 74 jr.; P. P. de Jonge geb. Zijlmans, 55 jr.; J. Jobse, 79 jr.;H. W. van Wei geb. Bareman, 80 jr.; K. de Visser, 57 jr.; J. van Haneghem, 68jr.; S. Kaljouw, 80 jr.; H. H. Hacken, 56 jr.; W. J. Engberts, 72 jr. gelopen, het gevolg was van het tegen de grond duwen van de vrouw in kwestie of dat de breuk veroorzaakt was door haar slechte lichamelijke conditie. Dit laatste was annemelijk volgens de advocaat mr. A. S. van Galen, die de van mishandeling verdachte vrouw J. J. S. (35) uit Vlissingen verdedigde. Hij had deze informatie gekregen van een niet bij de zitting aanwezige assistent arts die het slachtoffer mevrouw W. van der W. in het Bethsda-Sint Joseph ziekenhuis in Vlissingen behandelde, zo deelde de raadsman in zijn pleidooi mee. „Dat bevreemdt me zeer", was de reactie van de officier. Politierechter mr. G. H. Nomes belette mr. Van Galen verder op dit punt in te gaan. De bot sing tussen beide vrouwen vond plaats op de ochtend van 14 oktober in de To renstraat in Vlissingen. Mevrouw S. had zich al langer geërgerd aanhet feit dat haar ruim twintig jaar oudere buurvrouw vaak 's avonds laat met veel lawaai van de tegen haar muur ge plaatste afvalcontainer gebruik maak- MIDDELBURG - In de eerste klas van de competitie van de Walcherse Be drijfstafeltennis Vereniging blijft Oc casie Centre aan de leiding door een forse 10-0-overwinning op THC. Van Dijck-Petit won met 6-4 van Boog aard en behoudt de tweede plaat op de ranglijst. Middelburg I haalde verplet terend uit tegen CBBZ II, 9-1, en Pro vincie en PNL I deelden de punten, 5-5. VT Poppe handhaafde de vier punten voorsprong aan kop van de tweede klas dank zij een 8-2-overwinning op Heerema. PZC en Britannia speelden met 5-5 gelijk en Vlissingen I won op het nippertje met 6-4 van M&T. De stand, eerste klas: 1 Occasie Centre 11- 21; 2 Van Dijck-Petit 11-20; 3 Boogaard 10- 15; 4 Middelburg 111-11; 5 Provincie 11-10; 6 PNL I 10-9; 7 CBBZ I 10-8; 8 THC 11-7; 9 CBBZ II 11-3; 10 Amor 10-2; tweede klas: 1 VT Poppe 11-22; 2 Vlissingen I 11-18; 3 PZC 11-15; 4 Meulenberg 10-12; 5 M&T 11-12; 6 Madi 11-9; 7 Heerema 11-8:8 Britannia 12-6; 9 Havenschap 10-3; 10 Middelburg II10-3. te. Op zeker moment was de maat vol en wilde ze haar eens flink de waarheid zeggen. Ze pakte mevrouw van der W. bij de arm en duwde haar tegen de grond, waarbij deze haar heup brak. Volgens de tenlastelegging zou ze ook nog geschopt hebben, maar mevrouw S. ontkende ieder gebruik van geweld. Volgens haar lezing van de zaak zou het slachtoffer zich hebben laten val len. Dat laatste vond de officier en rechter volstrekt onaannemelijk. Zij trokken deze conclusie mede op grond van de getuigeverklaring die het slachtoffer nog steeds aan een rol stoel gekluisterd aflegde. Mr. Van Galen bestreed dat zijn cliën te de bedoeling had gehad om ernstig letsel toe te brengen. Hij vond dat de gebroken heup een gevolg was van een samenloop van ongelukkige om standigheden. Mevrouw S. werd ech ter conform de eis veroordeeld tot 300 gulden boete. GOES De Bouw- en Houtbond FNV belegt zaterdag 7 maart in Goes een bijeenkomst over het rapport 'FNV 2000'. Daarin wordt de visie op de toe komst van de vakbeweging uiteenge zet. De bijeenkomst wordt gehouden in De Prins van Oranje en begint om 9.45 uur. Inleider is Rien Kunst. Burgerlijke stand ARNEMUIDEN Geboren: Cornells P. Moens; Tessja de Kraker; Ivo M. de Rijke; Shelina de Nooijer; Theuntje Belzen; Arie J. kor- stanje; Cornelia M. van Wijck. Overleden: Lieven van Belzen, 67 jr.; Johannes A. Siereveld, 2 jr.; Louweri- na Blaasse, wv De Rijke 80 jr. Gehuwd: L. Huisman, 40 jr. en C. de Meulmeester 37 jr.. Ondertrouwd: Veldkamp, Theodoras Petrus Maria, 26 jr. en Nienke Goede- johan, 25 jr.; Christiaan J. A. Feij, 24 jr. en Janna M. J. Baaijens, 22 jr. KORTGENE - De horecabedrijven in de gemeente Kortgene kunnen voor taan in de zomermaanden zelf bepa len hoe laat ze dicht gaan. Met de stemmen van SGP en CDA tegen ging de Kortgeense gemeenteraad donder dagavond akkoord met het college voorstel om het sluitingsuur op te hef fen. Afgelopen zomer was het slui tingsuur al bij wijze van proef vrijge laten. Dit leidde volgens de politie tot minder vandalisme in de omgeving van de horecavestigingen. In de win termaanden blijft het uiterlijke slui tingstijdstip 2 uur 's nachts. De SGP'er G. Blankenstijn had vooral principiële bezwaren tegen het losla ten van het sluitingsuur. De driekoppi ge CDA-fractie was na ampele overwe ging eveneens tot een afwijzing van het collegevoorstel gekomen. Fractie voorzitter M. de Smit bracht onder meer naar voren dat omwonenden het meest gediend zijn met een vroeg slui tingstijdstip. De overige fracties wezen juist op het feit, dat bezoekers van de horecagele genheden meer gespreid de straat op gaan, in plaats van allemaal tegelijk om twee uur. De VVD fractie wilde nog iets verder gaan in het vrijlaten van het sluitingsuur. De liberale mevrouw I.H. van Oeveren-de Rijke zag het liefst het hele jaar vrijheid voor de ho- reca-ondememers. Tijdens de raadsvergadering kwam nog een voorstel aan de orde dat be trekking had op de recreatie in Kort gene. Het toeristisch fietspad tussen Kortgene en de Zandkreeksluis, dat inmiddels in gebruik is, viel aanmerke lijk duurder uit dan voorzien. Met een uiteindelijk totaal van 165.000 gulden was het werk toch wel iets kostbaarder dan de ton die geraamd was. Omdat het rijk 75 procent subsidie heeft toe gekend, resteert voor de gemeente Kortgene een bedrag van ruim 41.000 gulden. De raad stemde unaniem in met het voorstel dit bedrag uit te trek ken. „Het kan ook moeilijk anders", luidde de algemene gedachte. Net zo eensgezind waren de fracties in hun stelling dat er in de toekomst een ma ximumbedrag moet worden gesteld voordat het werk wordt uitbesteed. Een uitvoerig pleidooi hielden de fractievoorzitters van SGP en CDA om, ondanks een afwijzend advies van het Regionaal Instituut Midden- en Kleinbedrijf Zeeland, toch nog eens te bezien of de gemeente Kortge ne in kan gaan op een garantieverzoek voor de lening van een vissersvaar tuig. De SGP'er Blankenstijn wees erop dat de gemeente een graantje mee zou pik ken van de vangst in de vorm van mijn rechten. CDA'er De Smit kwam zelfs met een eigen berekening, waaruit moest blijken dat het best zou meeval len met het risico voor de gemeente. De andere fracties, die de meerderheid vormden, wilden zich evenwel houden aan het advies. Wel ging de raad ermee akkoord dat de betreffende visser nog eens met een ander plan kan komen, waarna de zaak nog eens wordt bezien. De aanzegging van commissaris van de koningin dr C. Boertien dat hij des noods de sterke arm zal inschakelen om Colijnsplater J.L. Verburg tot stop pen te dwingen met zijn campingaan- leg was voor burgemeester E.J. Hoo- gendijk-Van Duijn aanleiding om een extra raadsvergadering te beleggen. Die wordt dinsdag 10 maart gehouden in het gemeentehuis van Kortgene, aanvang 19 uur. Dan zal de raad bezien of de gemeente kan protesteren tegen de aanzegging van de comissaris. Schipper Ineke Jongepier MIDDELBURG - „Tranen met tui ten huilde ik toen mijn moeder me naar de padvinderij stuurde". On danks dit moeilijke begin heeft de nu 40 jarige Ineke Jongepier uit Middelburg al 30 scoutingjaren achter de rug, een jubileum dat af gelopen zaterdag tijdens de Baden Powelldag werd gevierd. Ze is nog steeds schipper bij de Lutemgroep, de meisjeszeeverkenners tussen de 7 en 18 jaar. „Ik ben dan wel schip per, maar ik speel zelf nog heel graag mee", zegt de jubilaris, die de scouting ziet als „een plezierige vrijetijdsbesteding waarin de vor ming van de persoonlijkheid cen traal staat". Ineke heeft wat moeite met de voor oordelen die rond de schepping van Baden Powell bestaan. „Zo'n uni form is helemaal niet militaristisch, alleen lekker functioneel. Je kunt er heerlijk in spelen". En over het eli taire karakter: „Dat was vroeger misschien zo. Ik weet wel dat ik in dertijd als enige dochter van een am bachtsman op de padvinderij kwam. Nu is dat helemaal over". Wat haar wel opvalt is dat de meisjes zater dags, bij de opkomsten, moeilijk uit de schoolsfeer kunnen komen. „Al les wordt momenteel veel eerder gek gevonden. Maar dat verdwijnt snel, want de groepssfeer is waanzinnig". De Lutemgroep (een afkorting van Luctor et Emergo) van schipper Jon- gepier bestaat sinds 1975 uit kabou ters, zeeverkenners en de meisjes van de wilde vaart. „Alleen meisjes. En die zijn het fanatiekst. Bij wed strijden winnen we alles en bij de bootinspecties komen we altijd als beste uit de bus". De groep heeft ze ven vletten, waarmee op het Veerse Meer spelenderwijs naar de Machti ging Boot Leiding (MLB) wordt ge varen. Behalve schipper is Ineke Jonge pier ook voorzitter van het stich tingsbestuur en het Walcherse scou- tingsdistrict. Als schipper heeft ze de leiding van de zes bakken waarin de zeeverkennerswacht is onder verdeeld. „Die samenwerking vind ik het meest opvallend van de hele scouting. De leiding werkt ook rus tig mee aan het onderhoud van de boten. We zijn heel gemotiveerd met elkaar bezig. Als iemand door haar leeftijd uit één van de bakken moet, komen er tranen met tuiten". Ineke stimuleert het samenbrengen van de verschillende scoutingsgroe- pen. „Brengen, maar ook houden. De groepen organiseren maar een paar keer per jaar gezamenlijke acti viteiten. Maar door de sterke identi teit van de afdelingen zal dat heel moeilijk worden", verzucht ze. De watergroepen van de scouting, (sinds 1975 mogen we niet meer over de padvinderij spreken,) zijn het po pulairst. ,,'s Zomers zeilen we en 's winters gaan we roeien, ook al vriest het. Op het water is discipline onont beerlijk. De sociale controle die we opgebouwd hebben staat hier ga rant voor". Ineke vindt dat de scou ting vaak niet serieus genomen wordt. „En dat is jammer. Scouting is eigenlijk gewoon spelen binnen de ruimte die je elkaar geeft via de handhaving van bepaalde spelre gels. Veel scholen en doktoren advi seren bepaalde kinderen naar de scouting te gaan omdat ze daar hun persoonlijkheid kunnen ontwikke len". De in jaren het langst actieve scout vindt „de klus" zolangzamer- hand te groot worden en zoekt nu naar een opvolgster. MIDDELBURG - „Uw vader zal wel blij zijn geweest. Hij leent zijn auto uit en als hij die terug krijgt, blijkt de auto er ineens héél anders uit te zien", zei woensdag de Middelburgse kan tonrechter mr B. J. P. P. Verhoeven te gen de 20-jarige Vlissinger T. R. Deze moest zich na een ongeluk verant woorden voor het feit dat hij 'zodanig had gereden, dat hij de veiligheid op de weg in gevaar had gebracht'. „Hoe dan ook, het is een ernstige zaak, die veel slechter had kunnen aflopen. Denk alleen maar eens aan een niets vermoedende tegenligger en de gevol gen waren waarschijnlijk rampzalig geweest", aldus de de kantonrechter. Hij vonniste dan ook overeenkomstig de eis: 180 gulden boete. Ton per jaar voor stadsvernieuwing VALKENISSE Het college van b en w van Valkenisse stelt voor tot en met 1991 jaarlijks 40.000 gulden te bestem men voor de renovatie van woning wetwoningen en 60.000 gulden voor verbetering van particuliere wonin gen. Het totale budget dat de provin cie Valkenisse ter beschikking stelt uit de pot stads- en dorpsvernieuwing wordt geraamd op jaarlijks 136.000 gulden. Een reserve van 36.000 gulden per jaar is volgens b en w nodig voor eventuele verplaatsing of opheffing van milieu-onvriendelijke bedrijven in de bebouwde kom. Het college denkt hierbij aan de ge plande verplaatsing van het autos puitbedrijf uit de Tramstraat en de aankoop van het bedrijfscomplex Thomassen. B en w melden eveneens op korte termijn met de eigenaar van Thomassen in onderhandeling te zul len gaan over de eventuele koop. Voor het jaar 1987 stelt de provincie overigens geen 136.000 maar slechts 127.000 gulden ter beschikking voor de dorpsvernieuwing in Valkenisse. Het college wil in 1987 deze vermindering doorberekenen in de reservepost voor de milieuhinderlijke bedrijven. Bij de verdeling van de provinciegel- den heeft het college zich voor wat be treft de particuliere woning-verbete ring gebaseerd op het aantal sub sidieaanvragen van de laatste jaren. Bij de verbetering van de woningwet woningen gaan b en w uit van onge veer 40 a 50 huizen tot en met 1991. De commissie voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Verkeer buigt zich dinsdag 4 maart over deze zaak. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt in het gemeentehuis ge houden. Een ander agendapunt is de aange vraagde uitbreiding van de pizzeria in Zoutelande. Dit bedrijf wil een gedeel te van zijn erf overdekken. Ook komt de parkeersituatie in het Vebenabos aan bod. B en w willen een parkeerverbodszone in het zomerhui- zenterrein instellen. De politie kan op het moment niet optreden tegen par- keerwetovertreders omdat er regle mentair te weinig borden zijn ge plaatst. De komst van meer borden zou, volgens b en w, echter land schapsvervuiling veroorzaken. Daar om stelt het college voor een verbods- zöne in te stellen. Verder wil de Rabobank in Zoutelande uitbreiden. De bank heeft hiertoe een pand op de hoek Langendam/Oost- straat op het oog. Dit pand heeft mo menteel een woonbestemming vol gens het bestemmingsplan. Het colle ge stelt voor deze bestemming te ver anderen. Het was een plezierige avond geweest, die avond van de 31ste augustus van het vorige jaar. R. had met wat vrien den een discotheek bezocht en toen het zo tegen de klok van tweeën liep besloten ze maar richting huis te gaan. De jonge Vlissinger had de 'wagen van pa' meegekregen en dus zou hij rijden. Het liep echter anders af. Op de pro vinciale weg van Westkapelle naar Zoutelande verloor R. de macht over het stuur, sloeg enkele malen over de kop en het resultaat was dat zijn vijf vrienden met lichte verwondingen in het ziekenhuis belandden en de auto volledig vernield werd. R. zelf kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Tijdens de zitting bleek hoe het onge val was ontstaan. R. reed op een gege ven ogenblik te veel links, gaf een rak aan het stuur, belandde in de berm, gaf nog een ruk aan het stuur, de auto rol de over de kop en kwam uiteindelijk driehonderd meter verder weer op de weg tot stilstand. Tegenover de politie had R. destijds verklaard dat het Burgerlijke stand MIDDELBURG Ondertrouwd: A. W. van Oosten, 26 jr. en C. Proost, 24 jr.; H. G. Hoevenaar, 23 jr. en M. A. Don, 20 jr.; E. Vader, 24 jr. en A. v.d. Ketterij, 20 jr.; L. A. Adriaanse, 29 jr. en J. J. Leenders, 28 jr.; J. A. R. Mulder, 31 jr. en J. Zanders, 20 jr.; P. F. de Lange, 26 jr. en W. C. den Hartog, 24 Geboren: Stefan A., zv J. Moes en F. C. Maljaars; Timmy zv C. J. A. Jacobs en J. C. Pleijte. Overleden: B. Meerman, 87 jr. ev P. C. Meerman; J. Meeuwse, 90 jr. ev C. M. H. Mink; J. Hertogs, 64 jr. ev M. Sinke; A. Minöerhoud, 83 jr. wed. H. Huibregtse. Getrouwd: B. A. de Groote, 23 jr. en J. C. Rottier, 20 jr.; J. v. Draanen, 25 jr. en J. L. C. Janse, 26 jr.; P. M. de Jonge, 22 jr. en M. C. v.d. Zande, 21 jr.; A. L. Vall- verdü Pamies, 29 jr. en D. Mesu, 23 jr. MARIEKERKE Geboren: Marieke, dv A. Lampert en E. F. Blaas; Johannes C. zv J. Dekker en L. Joosse; Rachel, dv H. Cijsouw en J. C. Wouters. Ondertrouwd: W. Witte, 23 jr. en S. Wisse, 21 jr. Getrouwd: Geen. Overleden: W. Dekker, 69 jr.; C. Koole, 73 jr. abrupte rukken aan het stuur een beetje 'stoerdoenerij' was geweest en dat hij had gedacht dat het allemaal wel goed zou aflopen. „Ja, hoe gaat zo iets vroeg officier van justitie mr J. J. A. Groen zich af. „Weinig rijervaring, de auto met een 2-liter motor is net lekker op snelheid en dan gebeurt er iets. Je komt jezelf dan natuurlijk wel tegen, want voor je er erg in hebt, gaat de auto er met jou vandoor in plaats van andersom". Hij meende dan ook dat een boete van 180 gulden zeer zeker op zijn plaats was. 28 FEBR. EN 1 MAART 1987 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: F. A. v. d Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Zo. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder, Burg v. Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur:S; A. v. d. Haak, Rouaansekaai 47, tel 12637. Zo. 0.00-24.00 uur: P. de Doelder, Bel linkplein 1, tel. 11721. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie onder dienst Souburg, Nieuwlandi en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180- 15810. Zo. 0.00-24.00 uur: A. G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen vóór tien uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke. tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlanderen Van der Male vrij. 18.0 zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Mid delburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke) vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat Meliskerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: P. H. E. Cappenberg, Chopinlaan 71, Vlissingen, tel. 01184-65557. Landbouwhuisdieren: tel. 01180-; 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: L. J. J. Schofaerts, tel. 01184-10910. Consult alleen via te lefonische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: L. v. d. Boogert, Vrijland straat 79, tel. 27471. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. 14366. Vlissingen (alle wijken): tel. 13769. Platteland Walcheren: tel. 01187-2333. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: mevr. A. M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-ma. 24.00 uur: mevr. C. de Crom, tel. 27325. Burgerlijke stand VALKENISSE Geboren: Jessica, dv A. Janse en G. M. van der Hoek; Sjors, zv P. M. van der Heijden en T. W. Moes; Florian, dv P. Stroo en M. A. Wisse. Ondertrouwd: A. R. Dek, 25 jr. en J. M. Melis, 21 jr.; L. P. van der Wal, 57 jr. en L. E. van der Zee, 50 jr. Getrouwd: Geen. Overleden: F. H. Dolleman, 73 jr.; K. Koppejan-van Belzen, 76 jr.; M. Meer man-van Belzen, 86 jr.; J. Wondergem, 82 jr.; M. Arendse-Huson, 84 jr.; M. N. Krijger-de Wolf, 92 jr.; M. de Ridder, 77 jr.; P. Pouwelse, 88 jr.; C. Coppoolse, 68 jr.; C. van Campen-Quaijtaal, 92 jr.; S. Wisse, 80 jr.; C. de Nooijer, 78 jr.; A. Meijaard, 76 jr.; H. C. Kosten, 89 jr.; J. L. J. Jansen, 67 jr. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen heeft er bij de CAI bv op aangedrongen dat de inwoners van de gemeente volledig geïnformeerd worden over de verschillende zender pakketten waarop men zich kan abon neren bij de aansluiting op het kabel net. Dat betekent dat er naast de in formatie over het totale zenderpak ket, dat ruim 17 gulden kost, óók dui delijk gewezen moet worden op de mogelijkheid van een abonnement op een kleiner zenderpakket, waarvan de kosten rond de 11 gulden liggen. Wethouder W. Gosselaar deelde don derdagavond aan de gemeenteraad mee, dat een brief van deze strekking naar de CAI bv was gestuurd. De brief is verstuurd naar aanleiding van de notulen van een vergadering. Het col lege wil de zaak zo snel mogelijk be spreken in de raad van overleg, die vol gende week geïnstalleerd wordt. Het raadslid voor Links Perspectief A. van Himme, die over de zaak vragen stel de, was van mening dat de gemeente ook zelf de nodige voorlichting kan ge ven in het orgaan van de gemeente 'In formatie Terneuzen' en de adverten tiebladen. Dat was ook zeker de bedoe ling, merkte Gosselaar op. De raad maakte het besluit van het college ongedaan om een verzoek van de hervormde gemeente in Sluiskil af te wijzen. De hervormde gemeente wil de van het Terneuzense gemeentebe stuur een minimum garantieprijs voor het ophalen van oud papier. Het colle ge wilde niet op dit verzoek ingaan. De raad vindt echter dat de zaak eerst in commissievergaderingen behandeld moet worden. Het CDA-raadslid W. Goethals wees het college op een ge sprek dat deze week heeft plaatsge vonden tussen vertegenwoordigers van het ministerie van economische zaken en van de groothandel 'oud pa pier'. In dat gesprek is afgesproken dat vanaf de komende zomer de gemeen ten een deel van de prijs van oud pa pier, namelijk twee cent per kilo, als subsidie kunnen ontvangen. Reden genoeg om het verzoek van de her vormde gemeente in Sluiskil nog eens nader te bekijken, vond Goethals. De problemen die het Terneuzense colle ge ziet gelden blijkbaar niet in andere gemeenten, zo stelde hij verder, want in zeker zes Zeeuwse gemeenten wordt al een minimum prijs gegarandeerd. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 20