Bram Catsman verlaat brandweer Aardenburg Wél moeilijkheden schooljeugd tijdens pauzes in Oostburg Axelse secretaris Industriebond FNV in actie tegen PvdA in Bridge-toemooi in Oostburg personee PZC/streek GEMEENTE HULST Gemeente Hontenisse gemeente aardenburg VAN CHAUFFEUR TOT COMMANDANT Plantenmarl Zaalvoetbaltoernooi pupillen Terneuzen Videorecorder bij inbraak ontvreemd BEKENDMAKING WETHOUDER J. DE VRIES: FELLE AANVAL OP WETHOUDER Nooit winnaar SINT-JANSTEEN Nieuwjaarsreceptie Plaats uw familie berichten in de PZC De voetbalvereniging TERN EU ZEN COC-soosavond Het COC- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 2 januari een soosavond voor zijn leden. Deze soosavond komt in de plaats van die op 9 januari. De soos wordt gehou den in het pand van de jongerenbewe ging, De Blokken 16 in Terneuzen. ZAAMSLAG Nieuwjaarsreceptie - De voet balvereniging Zaamslag houdt zater dag de nieuwjaarsreceptie. Deze wordt gehouden van 20.00 tot 21.00 uur. Na afloop van deze receptie is er een nieuwjaarsbal. Zowel de receptie als het bal worden gehouden in de kantine van de vereniging. Verbranding van kerstbomen Raad Sluis kiest voor tijdelijk derde wethouder 01148- 2174 01150-95530 Ouderraad AARDENBURG Schieting Huisartsen Apotheken Dierenartsen Tandartsen Wijkverpleegkundigen WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 Dankbetuiging Voor de zeer vele blijken van deelneming bij de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw JOHANNA RIEMENS zeg ik, mede namens wederzijdse familie, hartelijk dank. André Selis 4554 BJ Westdorpe, december 1986 Lindenlaan 31 Na een jarenlange strijd tegen een slopende ziek te is van ons heengegaan onze zeer geliefde nicht MARIA JANNA ROEST weduwe van Jozias Ysebaert op de leeftijd van 62 jaar. Familie Roest Familie Fenijn Breskens, 29 december 1986 Boulevard 90 Burgemeester en wethouders van Aardenburg maken bekend dat vanaf heden gedurende een pe riode van vier weken ter secretarie der gemeente ter inzage is nedergelegd, het op 18 december 1986 door de gemeenteraad vastgestelde jaarprogram ma sociaal-cultureel werk 1987. Inwoners van de gemeente Aardenburg en instel lingen die gevestigd dan wel werkzaam zijn bin nen de gemeente en die van mening zijn recht streeks in hun belang te worden getroffen door de vaststelling van genoemd programma, kunnen gedurende de termijn van tervisielegging schrifte lijk bezwaren tegen dit programma indienen bij de gemeenteraad. Aardenburg, 31 december 1986 De burgemeester, mr. E. F. Jongmans de secretaris, J. M. W. H. Janssen Burgemeester en wethouders van Hontenisse, de burgemeester, mr. A. A. L. G. M. Kessen de secretaris, B. A. de Schepper. Burgemeester en wethouders van Hulst makj bekend dat op vrijdag 2 januari 1987 de gemeenl lijke kantoren gesloten zullen zijn. De burgerlijke stand zal evenwel geopend zj van 10.00-12.00 uur. (Stadhuis) Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, mr. F. A. W. Jaco de secretaris wnd., G. A. F. d'Hom De eerste brandweerauto waar Cats man op reed was een Chevrolet met een bel en zijzittingen. Een succes was het niet. „Het gebeurde dikwijls dat we die wagen na een brand weer terug naar huis moesten duwen. In de oorlog had de auto op syntheti sche Duitse benzine gereden, waar door de leidingen vaak verstopt za ten." Inmiddels heeft de Aarden- burgse brandweer een moderne brandweerwagen met een hoge druk-systeem en een wagen met red dingsmateriaal. Branden worden door de moderne uitrusting beter en sneller geblust dan veertig jaar gele den. Wat ook veranderd is is het soort branden. „Tegenwoordig gaat het voornamelijk om schoorsteen brandjes", zegt Catsman. „Vroeger hadden we meer grote branden. Zo'n vier boerenschuren per jaar was vrij normaal. Met die moderne construc ties van beton heb je dat niet meer." ZAAMSLAG Zaterdag wordt in Zaamslag de jaarlijkse kerstboomver branding gehouden, ditmaal op de ter- reinnen van de familie Den Hamer na bij De Torenberg. Vanaf 13.00 uur kan de plaatselijke jeugd de kerstbomen daar aanbieden; voor iedere ingelever de kerstboom wordt een lot ontvan gen. Na afloop van de verbranding worden in 't Klupuus enkele prijzen verloot. AARDENBURG - De felste brand die hij meemaakte was de brand in de sex-sauna bij hem in de straat. Maar de mooiste brand was toch wel de auto van een smokkelaar die vol boter zat, in het Vlaamse Mid delburg. De brandweer van Aarden burg rukte uit om de brand te blus sen. Terwijl die met haar werk be zig was, stonden Belgische commie zen tot hun knieën in de sloot om de wegstromende boter op te vangen. De premies voor geconfïsceerde smokkelwaar was een aardige aan vulling op het salaris van de Belgi sche grensbewaarders. „Dat was in de jaren '50. Smokkel kwam toen veel voor. Dat was pas nog te zien in de film Zwarte ruiter", zegt Bram Catsman (57). Als chauf feur/pompbediende van de Aarden- burgse brandweer was hij bij de brand in Middelburg betrokken. Hij was in 1947 door zijn oom, die toen commandant was, gevraagd om bij de brandweer te komen. Catsman werd al snel chauffeur. Omdat hij bij zijn vader in de levensmiddelengros- sierderij op de vrachtwagen zat, had hij de nodige rij-ervaring. In 1962, nu 25 jaar geleden, werd hij comman dant van de brandweer in Aarden burg. een brand laat je de mensen in de rotzooi zitten. Zo'n afscheid na een brand is altijd heel vervelend." Dat niet iedereen overtuigd is van de tactiek die de brandweer volgt, bleek toen een bejaarde man niet uit zijn brandend huis wilde komen. „De schoorsteen stond bij die man in de brand. Om het uit te krijgen moesten we een gat in het dak ma ken. Maar we konden die man niet uit zijn huis krijgen. De burgemees ter kwam er aan te pas en die heeft hem na een paar uur naar beneden weten te praten. De man werd die nacht ondergebracht in het bejaar dentehuis. Dat was zeker nogal goed bevallen, want de volgende dag be sloot hij daar te blijven. Hij is geen dag meer in zijn eigen huis geweest." Enkele jaren geleden heeft de brand weer een extra taak gekregen, name lijk de hulpverlening bij verkeerson gevallen. Ook geen taak, die het werk er vrolijker op gemaakt heeft, vindt Catsman. „We moeten soms dode mensen uit auto's halen. Voor al wanneer het mensen uit de buurt zijn is dat allesbehalve prettig. Op het moment zelf gaat het wel, dan pak je wel door. En je wordt er ook wel harder in. De eerste keer was het ergst". Catsman denkt dat het nog wel een paar jaar zal duren om de brandweermannen op te leiden voor de BB-taken die de brandweer krijg. „Hoe ze het willen doen, weet ik niet. Maar als ze het volgens het oude mi litaire stramien van de BB doen lukt het niet, want je hebt met vrijwilli gers te maken." Catsman is er verder van overtuigd dat de brandweer bij een ramp in de kerncentrales van Borssele of Doel niets kan uitrich ten. „Daar is niet tegen te vechten." Catsman stopt met zijn werk bij de brandweer, omdat het werk zo lang zamerhand te zwaar wordt. „Als je wat van je manschappen vraagt moet je het zelf ook kunnen. Dat lukt niet meer. Ik ga nog wel het dak op, maar het gaat niet meer van harte." Hij heeft daarom besloten de scepter over te dragen aan I.R. van Gaelen, die al enkele jaren is ingewerkt. Het gemeentebestuur van Aardenburg biedt hem vandaag (woensdag) om 10.00 uur een afscheidsreceptie aan in het gemeentehuis. Dat er tegenwoordig minder te blussen is, heeft volgens Catsman een slechte invloed op de motivatie van de brandweerlieden. „Als er te weinig brand is zakt de animo. Er moet af en toe een uitrit zijn, dan blijven de mannen de noodzaak van het oefenen inzien." Want het is juist de technische kant van het blussen, die belangrijk is. Catsman heeft daarin altijd de charme van het vak gezocht. Niet in de branden zelf. „Ja, er wordt wel eens gezegd dat wij eigenlijk pyromanen zijn. Maar een brand is niet spectaculair. Als brandweerman ben je nooit winnaar. Je bent altijd te laat." Als het bluswerk dan voltooid is blijft er een chaos achter. Dat is voor Catsman één van de minder fraaie kanten van het werk geweest. ..Na Bram Catsman bij een antieke spuit in het leslokaal van de Aardenburgse brandweer. De raad installeert tevens de nieuwe gemeentesecretaris, de heer E.C.H.M. Nicolaes. Hij volgt de heer J.G.L. de Brock op, van wie de raad in de verga dering van de vijfde afscheid neemt. De vergadering begint om 16.00 uur in het stadhuis van Sluis. vraagt min.lft. 18 jr. Winkelerv vereist. Tel. 01150-18846. SINT-JANSTEEN Het bestuur van de voetbalvereniging Steen houdt za terdag 3 januari de nieuwjaarsreceptie in de kantine op het sportterrein. Le den, donateurs en supporters zijn van af 15.00 uur welkom. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis vergadert maandag 5 januari over de aanwijzing van een derde wethouder. Het WD-raadslid J.H. Bogaard wordt vrij zeker gedurende een maand wet houder. Een tijdelijke, derde wethou der is noodzakelijk geworden, omdat burgemeester J.J.P.M. Asselbergs met ingang van 16 januari in dienst is van de gemeente Zierikzee en loco-burge meester J.J. du Fossé vanaf dat mo ment op vakantie is. Het gemeentebestuur van Hontenisse deelt me dat op vrijdag 2 januari 1987 alle gemeentelij diensten gesloten zijn. Voor aangiften van de burgerlijke stand kan v 09.00-12.00 uur telefonisch contact worden ops nomen met: OOSTBURG Wethouder J. de Vries van Oostburg meent dat er wel dege lijk sprake is van problemen met leer lingen van de scholengemeenschap pen Het Zwin en Oostdijke, die tij dens de schoolpauzes en tussenuren hun vertier zoeken in het centrum van Oostburg. Volgens vertegenwoordi gers van de beide scholengemeen schappen, de rijkspolitie en de Streek Jeugd Centrale, die een gesprek daar over hebben gehad, zou er niets aan de hand zijn, maar wethouder De Vries meent dat er duidelijke signalen zijn die wel op moeilijkheden wijzen. „Er is wel wat aan de hand, maar daar worden moedwillig de ogen voor ge sloten. Tijdens dat gesprek hebben er mensen met dubbele petten gespro ken", aldus de wethouder dinsdag avond tijdens een vergadering van de Oostburgse welzijnscommissie. De wethouder noemde het jammer, dat de bedrijfsleider van Albert Heyn niet bij het gesprek aanwezig was. „Die heeft maatregelen getroffen om de jongeren in het halletje van de win kel te houden en uit de winkel". Van ambtelijke zijde werd hij aangevuld door W. Naessens, die wist te vertellen dat bij het Shell-station een bordje hangt waarop staat dat er niet meer dan drie jongeren tegelijk naar binnen mogen. Volgens De Vries geldt het pro bleem niet alleen tussen de middag, maar ook voor de vrije tussenuren. „Ik ga verder niet inhoudelijk in op de scholengemeenschap Het Zwin, an ders beticht men mij nog van buiten landse zaken", aldus De Vries, die zelf werkzaam is op de scholengemeen schap Oostdijke. De Vries verwachtte dat de problematiek nog wel eens aan de orde komt in het bestuur van Het Zwin, waar de gemeente in vertegen woordigd is. Mevrouw L. Cuelenare van het CDA vond dat de problematiek geen taak is voor de welzijnscommissie. „Daar is de ouderraad voor. Het kan beter op een normale manier behandeld worden", vond zij. Het commissielid mevrouw A. Jansen was niet tevreden over het gesprek dat de scholen met de politie en de Streek Jeugd Centrale hadden gevoerd. „Ik heb in de vorige vergade ring van de welzijnscommissie ge vraagd waarom bijvoorbeeld de biblio theek tussen de middag gesloten is. Die vraag is in dat gesprek niet aan de orde geweest". De Vries vertelde dat de bibliotheek tussen de middag sluit om de middelbare scholieren buiten de deur te houden. „Ik vind dat we met de bibliotheek moeten praten, want die heeft in deze wel een functie. Het is een instelling ten openbaar nut", al dus de wethouder. J. Koen van de Streek Jeugd Centrale vindt dat de gemeente ook hier een 'voorwaardenscheppend beleid' moet voeren. De commissie ging verder ak koord met het voorstel het college van burgemeester en wethouders een man daat te geven om subsidieverzoeken van minder dan 150 gulden af te han delen. Dit omdat aan zulke verzoeken veel tijd moet worden besteed door ambtenaren, collegecommissies en de gemeenteraad. TERNEUZEN - In de sporthal 't Zwaantje in Terneuzgn werd dinsdag het traditionele zaalvoetbaltoemooi Groot Terneuzen gestart met de E- en F-pupillen. Bij de E-pupillen bleek Terneuzen duidelijk de sterkste en Hoek won (wellicht) verrassend het toernooi bij de F-pupillen. De organi sators Jozef Trippert en Peter Sprui- tenburg waren zeer tevreden over de opkomst voor het toernooi. Vandaag, woensdag, wordt het toernooi voortge zet met de D-pupillen, die overigens in twee groepen worden verdeeld. Het Groot Terneuzen-toemooi eindigt om streeks 17.00 uur. De eindstand van de E-pupillen: 1. Terneu zen 12. Terneuzense Boys 1; 3. Sluiskil 1; 4. gelijk: Hoek 2, Spui, Biervliet7. Zaamslag; 8. Terneuzen 2; 9. Terneuzense Boys 3; 10. Terneuzen 3; 11. Terneuzense Boys 2; 12. Hoek 1. De eindstand van de F-pupillen: 1. Hoek 1; 2. Terneuzense Boys 2; 3. Terneuzense Boys 3; 4. Sluiskil5. Terneuzen 2; 6. Terneuzen 1; 7. Zaamslag; 8. Hoek 2. Wethouder J. de Vries Een overzicht van het bridge-toemooi in Oostburg OOSTBURG Ter ere van het 65-ja- rig bestaan organiseerde de bridgeso- ciëteit Oostburg dinsdag een zoge naamd top-integraal-toernooi. Aan het toernooi deden 145 mensen uit België, Brabant, Walcheren en Zeeuwsch-Viaanderen mee. Het ligt in de bedoeling om van het toernooi, dat voor de tweede keer werd georga niseerd, een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Een goede prestatie werd geleverd door het koppel Van der Heyden-Me- sagie. De twee middelbare scholieren uit Oostburg eindigden op de derde plaats. Naast dit jeugdig paar waren HULST Bij een inbraak in de wo ning van de heer De R. aan de Roose- veltweg in Hulst is maandag een vi deorecorder en een dameshorloge ont vreemd. De dader(s) verschaft(en) zich tijdens afwezigheid van de bewoner toegang tot de woning tussen 07.30 en 20.15 uur. Volgens de politie kwam men door het wc-raampje de woning binnen. nog zes andere jeugdparen op het toer nooi aanwezig. Zij zijn allen scholieren van 't Zwin, waar sinds kort aan bridge wordt gedaan. Einduitslag: 1 de dames Conijn-Van der Laan, Middelburg; 2 de heren Dries-De Schrijver, Brugge (B); 3 de heren Van der Heyden-Mesagie, Oostburg; 4 de heren Breedveld-Wondergem, Vlissingen; 5 de he ren Schute-Schrynemakers, Middelburg; 6 de dames Dries-Roohaert, Knokke (B); 7 de heren Van der Hooft-Paauw, Knokke (B); 8 de dames Campana-Lamote, Brugge (B); 9 de heren Suikerbuyck-Suikerbuyck, Bergen op Zoom; 10 de heren Jansens-Vlieting, Knokke (B). AXEL - Secretaris A. Rozendaal van de Industriebond FNV in Axel is zo verontwaardigd over de manier waarop hij in de PvdA-Axel is behan deld, dat hij een eigen partij wil op richten. Hij wil meedoen aan de eerst volgende gemeenteraadsverkiezin gen. „Dan zullen ze meer van me ho ren", aldus Rozendaal, die ook nog een appeltje heeft te schillen met voorzitter J. Vink van de overkoepe lende FNV-afdeling Axel. Hij noemt zijn initiatief een actie 'Be schadiging PvdA'. Rozendaal is te leurgesteld in het feit dat de PvdA hem bij de jongste gemeenteraadsverkie zingen niet op een verkiesbare plaats heeft gezet, ondanks de eerder gedane beloften van het bestuur. Aan het adres van mede-FNV'er Vink heeft hij het verwijt dat deze zitting heeft geno men in het algemeen bestuur van het waterschap de Drie Ambachten, na mens de FNV. Volgens Rozendaal was beloofd dat Vink, op de eerste plaats van de FNV-lijst, zich na de verkiezin gen terug zou trekken ten gunste van Rozendaal. De Zuiddorpenaar.is zijn kruistocht tegen zijn eigen partij en vakbond be gonnen in een interview in een huis- aan-huisblad. Daarin verwijt hij AARDENBURG Het handbooggil de Sint Sebastiaan hield een schieting met 52 deelnemers. De uitslag is: le hoogvogel J. Mesdag; 2e en 3e F. Vlaeminck uit Maldegem; le zijvogel R. Mouton Adegem; 2e A. de Bets Sijsel; le kal R. de Wispelaere Aardenburg; 2e R. van Hijfte Adegem; Hanen: 1 R. Mouton Ade gem; 2 F. Uiterwulge Knokke; 3 L. van de Gezelle Knokke; 4 M. van Haele Adegem; 5 Mevrouw Scheel Aardenburg; 6 A. Root- saert Middelburg; 7 W. Ginneberge Malde gem; 8 M. Andries Maldegem; 9 W. Ginne berge Maldegem; 10 F. Thilleman Aarden burg. Prijzen: 1A. Worst; 2 F. Lampaert; 3 P. van Vooren, allen Aardenburg. 31-12-1986/1-1-1987 Centraal alarmnummer 01150-12200 Terneuzen, wo. 18.00-vr. 8.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuren alleen voor drin gende gevallen 11.30-17.00 uur. Oostburg en Aardenburg, wo. 19.00-vr. 8.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuw- straat 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, woe. 18.00-vri. 8.00 uur: Chr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 01172-1956. Axel, wo. 17.00-vr. 8.00 uur: G. P. Hars kamp, Noordstraat 8, tel. 01155-1666. Spreekuren van 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, wo. 18.00- vr. 8.00 uur: M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 1366. Spreekuur 10.30 uur op Bolwerk, Oranje 2. Hulst, wo. 18.00-do. 24.00 uur: W. Gie- len, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak 11.00-17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur voor spoed gevallen om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse, wo. 18.00-do. 18.00 uur: W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377; do. 18.00-vr. 8.00 uur: R. G. Buwalda, Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277. Spreekuur voor spoedgevallen op 11.30 uur. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht, wo. 18.00-vr. 8.00 uur: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34, Sint-Jansteen, tel. 01140-12929. Terneuzen, do. 11.30-12.30 en 17.00- 18.00 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel. 12060. Axel, 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst, 15.30-16.30 uur: Apotheek Zoe- tevaart, Zoetevaart 10, tel. 01140- 14255. (Spoedrecepten telefonisch). Oostburg, do. 11.30-12.30 en 17.30-18.00 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 01170-2170 (spoedrecepten tele fonisch) Zaamslag en Hulst: R. T. Versol, Ple vierstraat 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365 en J. F. de Haas, Axelsestraat 108, Zaamslag, tel. 01153-1366. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub, spreekuren volgens afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388. Spreekuur do. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJzendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneu zen, tel. 01150-19628. Spreekuur vol gens telefonisch afspraak. Peter de Vos, kliniek voor kleine huis dieren, Van Steenbergenlaan 7, Ter neuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur volgens telefonische afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: A. L. J. van Bruinessen, Romanlaan 28, Aar denburg, tel. 01177-2398. Spreekuren 13.00 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen, do. 12.00-12.30 uur: L. Buysse, Volder straat 21, Oostburg, tel. 01170-5092. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, wo. en do. 12.00-12.30 uur: R. J. C. de Dan- schutter, Oostelijk Bolwerk 32, Ter neuzen, tel. 01150-20885, privé 01154- 1411. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01170-3139, dag en nacht be reikbaar. U kunt uw boodschap in spreken op het antwoordapparaat. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191. U kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Viaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049. U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. PvdA-wethouder J.M. van Schait tevens secretaris is van de overk; lende FNV-Axel) dat hij maar 1 naar de VVD kan gaan „waar hij zijn manier van besturen thuisho Het Axelse college doet volgens zendaal te weinig voor de bevol Ook moet Van Schaik volgens Ri daal uit de FNV stappen omda meentepolitiek en vakbondswerk samengaan. Zodra zijn eigen par een feit is zegt Rozendaal ook het bondswerk neer te leggen. De uitspraken van Rozendaal he inmiddels doel getroffen. Van S( heeft een gesprek aangevraagd het bestuur van de Industriebond de uitlatingen van zijn secretari Vink gaat eerdaags ook met zij stuur (waarin dus ook Van Sc praten over Rozendaal. „Rozendaal beweert dat wel, ms wist er helemaal niets van", aldus over zijn zetel in het Waterscha enige die de FNV heeft behaald, weken na de verkiezingen kwa hem tegen in de Halle en toen p; gon hij erover. Als ik niet al sta had ondernomen om die zetel daadwerkelijk in te nemen was e: schien over te praten geweest. Ma hij met scherp is gaan schieten is animo op de zetel af te staan ooi groter geworden." Volgens Van Schaik is de kwaai van Rozendaal te herleiden tot c meenteraadsverkiezingen. De vei bare plaatsen op de PvdA-lijst zi geven aan kandidaten die volge wethouder beter zijn dan Rozer „Rozendaal kwam de PvdA bi; wippen om heel snel raadslid te den", aldus Van Schaik, „en men nog nooit naar een raadsvergad' fractievergadering of een comrr vergadering gegaan." Evenmin Van Schaik het terecht dat hij of dere PvdA-bestuurders uit de Axel zouden moeten stappen o deze vakbond, zoals Rozendaal teveel door PvdA'ers wordt beh „Er zitten in het bestuur maa; mensen van de PvdA, tegenove van het CDA en twee partijlozer NIEUWJAARSDAG Gereformeerde Kerk. Aarde: 10.30 kand. Jansen (gez. dienst); kens 10.30 kand. Jansen (gez. di< Gereformeerde Gemeente. Ax leesdienst; Oostburg (Ger. Kerl leesdienst; Terneuzen 10 ds. Gu Gereformeerde Kerk Vrijgev Axel 10 ds. De Kimpe; Zaamslag Kruizinga. Christelijk Gereformeerde Zaamslag 9.30 leesdienst. Evangelische Gemeente. Tem (gebouw De Kandelaar) 10.3C Goudswaard. Rooms-Katholieke Kerk. Aarde 8, 10; Axel 11; Biervliet 10; Bo; pelle 9; Breskens 10; Clinge 8.: Graauw 9; Hengstdijk 9,; Heiké Hoek 10.30; Hoofdplaat 9; Huls Kloosterzande 9, 10.30; Koe 8.30, 10; Lamswaarde 10; Nieu men 10.30; Oostburg 10.30; Oss 10.30; Philippine 9.30; Sas van 9.30, 11; Sint-Jansteen 8, 10; S( dijke 9.45; Sluis 10; Sluiskil 11; peldijk 8,10; Terhole 8,10; Tern Triniteitskerk 9.15, 10.30; O dingskerk 9.30,11; Westdorpe 8, zendijke 10.30; Zandstraat 10; dorpe 9.45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 50