Woonwagenbewoners Hansweert klagen over inrichting kamp Gegevens Slavenkas onthullen belang Zierikzeese koopvaardij Afdeling Stavenisse Schuttevaer vierde het 75-jarig bestaan weekenddiensten AGWMARK GEMEENTE KAPELLE (Z) PZC/streek Vissers Yerseke bespreken sluiting van de Philipsdam Videorecorder bij inbraak ontvreemd ADVERTEREN DOET VERKOPEN Oudejaarsavond met ds. Puzlecki Aanvang: 19.00 uur. Vrije Evangelische Gemeente Goes STAANGELD UIT PROTEST NIET BETAALD Lezing voor het Klassiek Verbond Gospelconcert in koffiebar DRIEWEGEN Nieuwjaarsreceptie De sport vereniging Driewegen houdt zaterdag 3 januari haar nieuwjaarsreceptie voor leden, donateurs en belangstellenden. De bijeenkomst is in 't Durpsuus en duurt van 19 tot 21.00 uur. OUD-VOSSEMEER Uitslag viswedstrijd De voet balvereniging Vosmeer hield haar kerstviswedstrijd op de Oosterschel- de. Er waren 23 deelnemers, die 270 vis sen boven water haalden. Uitslag kaarten Niet gegrond Gelden WEER AAN DRUKKE VAARWEG Ilse Burgs wint tennistoernooi voor basisscholen Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: iedereen leest de krant altijd en overal. mKdeHetoQoedheyui m. Van Doornestraat 2 - GOES mtmm omnmmtl mmG27AN.-m?/ iS&üUR - tdI°UUR 3 Voorbereidingsbesluit bedrijfsterrein Smokkelhoek war «■♦ai-s, WOENSDAG 31 DECEMBER 1986 HANSWEERT - De tien bewoners van het woonwagenkampje aan de Maar ten Broersweg in Hansweert zijn ui terst verbolgen over de inrichting van hun lokatie. Hun klachten heb ben vooral betrekking op de sanitaire voorzieningen, de omvang van de standplaatsen en de omheining van het kampje. Om hun klachten kracht bij te zetten, betalen de bewoners van de vijf woonwagens uit protest sinds februari van dit jaar geen staangeld aan het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. Daarnaast hebben zij een advocatencollectief uit Breda in de arm genomen. Bij hevige regenval of smeltende sneeuw lopen de putten waarin de aan sluiting voor de electriciteit is ge maakt, vol met water. Door kortslui ting is al vier keer de stroom uitgeval len. De bewoners zijn bang dat met de komende vorst een dergelijke situatie weer zal optreden. Een andere bron van ergernis is het hekwerk om het kampje. „Ik vind dat ontzettend dis criminerend. In de oorlog werden we ook in kampen gezet en moesten we een vrijgeleide krijgen om het kamp te verlaten", zegt mevrouw J. Reijerse- Huiskes. Inmiddels is een deel van het hekwerk op kosten van de gemeente Reimerswaal vervangen door een aar den wal. MIDDELBURG Prof. dr. M. Heerma van Voss, hoogleraar aan de Universi teit van Amsterdam, houdt maandag 19 januari een lezing over 'Het Egyp tisch dodenboek van het Nieuwe Rijk' voor het Nederlands Klassiek Ver bond in Zeeland. Thema's zijn: begra fenis, religiositeit, het lot van de do den, het paradijs. De inleider zal een aantal lichtbeelden laten zien. De bij eenkomst begint om 20 uur in hotel restaurant De Nieuwe Doelen aan de Loskade in Middelburg. GOES Gospelgroep The Bridge geeft op 24 januari een concert n koffie bar 't Kruispunt aan de Leliestraat 24b te Goes. De gospelgroep brengt een ge heel Nederlandstalig repertoire in een eigentijdse stijl. De groep, afkomstig uit Alblasserdam, bestaat uit acht vo calisten, een dwarsfluitiste, een toetse nist, een basgitrarist, een drummer, een geluidstechnicus en een belich tingsregisseur. Het concert begint om 20 uur. De uitslag is: 1 Kees Plompen 23; 2 Leo Ha- vermans 29; 4 en 5 Wim Pons en Martin Ver- cammen 18; 6 en 7 Peter de Jager en Frans Steyns 17. Eerste dame: mevrouw Van Treyen 12. OUD—VOSSEMEER De voetbal vereniging Vosmeer in Oud-Vosse- meer hield de tweede kaartavond. Bij het rikken waren er 32 deelnemers. De uitslag is; 1 Cees Timmerman; 2 Nel Zee man; 3 Cees Plompen; 4 Danny Vaders; 5 Jo- han de Koning; Wippen: 24 deelnemers. 1 Kees Tholenaar; 2 Coba Vaders; 3 Petra de Koning; 4 Cor van Mierlo; 5 Leo Havermans. Het kampje bestaat nu uit twee grote woonwagens en drie kleine caravans. Als de caravans door bijvoorbeeld ge zinsuitbreiding moeten worden inge ruild voor grotere wagens is de be schikbare ruimte te klein, vinden de bewoners. „Vijf woonwagens kunnen hier nooit staan, daarvoor is de ruimte veel te beperkt. We zitten hier verdei veel te dicht aan de openbare weg. Er is geen parkeergelegenheid en de kin deren kunnen niet spelen. Ik laat een kind van drie natuurlijk niet een paar honderd meter verder alleen spelen", aldus mevrouw Reijerse-Huiskes. De loopruimte om de woonwagens is mi niem en moeilijk bereikbaar door ver zakte stenen. „De vakken zijn maar zes meter breed. Dit kamp is gebouwd als een doortrekkerskamp en niet als YERSEKE - De sluiting van de Phi lipsdam en de mosselgiftigheid in '86 zijn twee onderwerpen die vrijdag 23 januari worden behandeld tijdens de jaarvergadering van de vissersver eniging 'Yerseke' in Yerseke. Ook spreekt voorzitter P. Boogert zijn jaarrede uit. Dr. ir. J. Leentvaar gaat in op de gang van zaken rond de PJiilipsdam, dr. P. Hagel bespreekt de mosselgiftigheid. De bijeenkomstis om 15.30 uur in zaal Nolet. een permanente voorziening", stelt mevrouw Reijerse-Huiskes vast. De schuren, die nauwelijKs wortten verwarmd, vertonen grote vochtplek- ken. In de douche en wc is de situatie niet veel beter. De schimmels kleven aan het plafond en de vloer wordt niet droog door het ontbreken van een deugdelijke verwarming. Daarnaast is slechts één stopcontact aanwezig voor de wasmachine. Om het toilet te bereiken moeten de bewoners via een plank door de bagger lopen. Tegel paadjes om in ieder geval de schuur goed te bereiken hebben de bewoners zelf moeten aanleggen. „We zijn heus geen wanbetalers. We willen best betalen, maar dan willen we ook als mensen worden behandeld. Alles moet wel in orde zijn", aldus me vrouw Reijerse-Huiskes. Zij zegt 'ver bitterd' te zijn door de weinige aan dacht die het woonwagenschap en de gemeente Reimerswaal aan hen beste den. ,^k vind het onbegrijpelijk dat een woonwagenschap, dat tenslotte moet weten hoe een kamp reilt en zeilt, nu nog fouten maakt. De openbare weg grenst bijvoorbeeld direct aan de wa gens. De kinderen moeten zich hier ontwikkelen en niet op de openbare weg. Dit is een levensgevaarlijke situa tie", stelt mevrouw Reijerse-Huiskes. Het ingeschakelde advocatencollec tief wijst het dagelijks bestuur van het woonwagenschap en het college van b en w van Reimerswaal middels een brief op de klachten van de bewoners. Volgens de brief is de huidige locatie eerder geschikt voor vier dan voor vijf wagens. De wal is volgens het collec tief een barrière voor een goede inte gratie in de plaatselijke gemeenschap. Bovendien is op het woonwagencen trum geen verlichting aangebracht. Alleen aan de doorgaande weg rich ting Schore staan twee lantaarnpalen. Loco-burgemeester A. P. Bruinooge van Reimerswaal vindt de klachten niet gegrond. „Het zal best niet hele maal optimaal zijn, maar volgens ons voldoet het aan de voorschriften. Be woners moeten met hun klachten bij het woonwagenschap zijn". De ge meente heeft namelijk wel het kamp gebouwd, maar het daarna overge dragen aan het woonwagenschap. Bruinooge zegt dat de brief van het ad vocatencollectief nog intern wordt be studeerd, waarna in overleg wordt ge treden met het woonwagenschap om een oplossing te vinden. Voorzitter L. H. de Leeuw van het woonwagenschap erkent dat een 'aantal onderdelen wat minder wenselijk is'. Het schap stelt zich evenwel op het standpunt dat de bewoners eerst het staangeld moeten betalen voor de verbeteringen worden aangebracht. Met name de verwar ming in de douche- en wc-ruimten ver dienen de aandacht van het woonwa genschap. „We willen niets liever dan een behoorlijke woonomgeving creë ren, maar we wachten het overleg af tussen Reimerswaal en de advoca ten", aldus De Leeuw. Nieuwjaarsdag 1 januari 1987 Nederlands-Hervormde kerk. SCHOUWEN-DUIVELAND: Bruinis- se 10 ds. De Roo; Haamstede 10 ds. Kerssen; Nieuwerkerk 10 ds. v. d. Ban; Oosterland 10.30 ds. VijfVinkel; Se- rooskerke 10 korte meditatie; Sirjans- landlO ds. Boer; Zierikzee: 10 oud. Schol; THOLEN: Oud-Vossemeer 10 ds. Kievit; Poortvliet 10 ds. Egas; Scherpenisse 9.30 ds. Van Bergen Bra- venboer; Sint-Annaland 10 ds. Van Herk; Stavenisse 10 ds. Den Butter; Sint-Maartensdijk 9.30 ds. Van Loon; Sint-Philipsland 9.30 ds. Ten Kloos ter; Tholen 9.30 ds. Verheul. Gereformeerde Kerk. SCHOUWEN- DUIVELAND; Haamstede 10.30 ds. De Vries; Nieuwerkerk/Oosterland 10 ds. v. d. Ban; Scharendijke 10 ds. Kamer mans; Zierikzee 10.15 ds. Blokland Gereformeerde Gemeente. SCHOU WEN-DUIVELAND. Haamstede 10 leesdienst; Nieuwerkerk 9.30 lees- dienst; Oosterland 9 leesdienst; THO LEN: Poortvliet 10 leesdienst; Scher penisse 9 ds. Beens; Sint-Annaland 9 leesdienst; Sint-Philipsland 9.30 lees dienst; Tholen 11 ds. Tanis Christelijk-Gereformeerde Kerk. SCHOUWEN-DUIVELAND: Haam stede ds. Dijkstra; Kerkwerve 10 ds. v. d. Sluys; Zierikzee 10 ds. De Graaf. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 lees dienst; Tholen 9.30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente in Neder land. THOLEN: Oud-Vossemeer 10 leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk. Oud-Vosse- meer 9.30 dienst; Zierikzee 10 dienst. ZIERIKZEE De koopvaart in Zierikzee is zeer belangrijk ge weest. Dat blijkt uit een doctoraals criptie van de 29-jarige Zierikzeeë- naar Erik van der Doe, geschreven in het kader van het vak zeegeschie denis voor de vakgroep vaderland se geschiedenis van de rijksuniver siteit te Leiden. Drs Van der Doe heeft de voornaamste gegevens van zijn studie ontleend aan het archief wan de zogenaamde Slavenkas van Zierikzee. Dat fonds werd in 1735 opgericht met als doelstelling in handen van de Barbarijse kapers gevallen zeevarenden vrij te kopen. En het onderzoek van de in Zierik zee geboren en getogen historicus wees uit dat de gegevens van het Slavenkasarchief vanaf 1746 volle dig zijn. Het archief van de Slavenkas bevat dan ook zeer veel informatie over de koophandel in vroeger tijden. En het is verbazingwekkend dat het archief nog nooit uitvoerig is bestudeerd, al dus Erik van der Doe. Hij vindt dat temeer opmerkelijk gelet op het ge ringe aantal geschriften over de Zie rikzeese koopvaardij voor 1800. „Ei genlijk was tot nu alleen bekend dat de koophandel in Zierikzee niet on aanzienlijk is geweest". Van der Doe heeft met name de om vang, ontwikkeling en het functio neren van de koopvaardij in Zierik zee in de jaren 1746-1775 nageplozen en beschreven. Alle schepen, reizen en schippers blijken vermeld in het archief van de Slavenkas. De stuur lieden, matrozen en scheepsjongens zijn bekend vanaf 1762. Naast het Slavenkasarchief raadpleegde Van der Doe notulen van de vroedschap van Zierikzee, notariële acten, zee-; brieven, scheepsverkopingen, gilde- archieven, het grootboek van een re derij en het rijksarchief Zeeland. Zijn onderzoeksmogelijkheden wa ren anderzijds beperkt door het ont breken van stukken in onder meer het archief van de rekenkamer van het Zeeuwse admiraliteitscollege en van de gemeente. Onvolledigheid van doop-, trouw- en begraafregis- ters verhinderde diepgaand onder zoek van het sociale aspect van de koopvaardij. Drs Van der Doe: „In teressante vragen zoals naar de geo grafische en sociale herkomst van de zeevarenden, geloof en familierela ties konden niet of nauwelijks wor den beantwoord. Maar helemaal be hoefde dit niet achterwege te blijven doordat ook andere bronnen aanwe zig waren". In 1746 telde de Zierikzeese koop vaardijvloot tussen de 80 en 90 sche pen. Dat jaar waren er ongeveer 105 schippers en werden er bijna 390 rei zen gemaakt. Tussen 1746 en 1775 volbrachten Zierikzeese koopvaar ders bijna 5950 reizen. Zij bevoeren geheel Europa, van Archangel tot in de Middellandse Zee. De meeste be stemmingen waren gelegen in de bocht van Frankrijk, Engeland en Noorwegen. Want daarheen voerde wel zo'n 85 procent van alle reizen, vertelt Van der Doe. Uitgevoerd wer den voornamelijk landbouwproduk- ten. Vooral het aandeel van de mee krap daarin was aanzienlijk. En met name zout, wijn, vis, vlees, zuid vruchten en noten werden in grote hoeveelheden de haven van Zierik zee binnengebracht. In die jaren was de opbrengst vaak veel hoger dan in Middelburg, Vlissingen, Veere, Tho len, Goes en Brouwershaven, maakt Van der Doe in zijn scriptie duide lijk. De Zierikzeese koopvaardij raakte in verval in de tweede helft van de achttiende eeuw, als gevolg van kaapvaart, verzanding van de ha ven en protectionistische maatre gelen van andere landen. En ook was er in Zierikzee, evenals in het land, een tekort aan ervaren zeelui. „In de zomer van 1769 klaagden re ders over de meer en meer toene mende schaarsheyd van stuurlie den ter koopvaardij in Zierikzee". En als één van de voornaamste oor zaken daarvan werd 'de heersende lusteloosheid in het leren' ge noemd. Overigens kampte ook de Zierikzee se visserij met problemen van schaarste aan zeevarenden. Op last van het stadsbestuur werden zelfs enkele Vlissingers gearresteerd die in Zierikzee scheepsvolk kwamen ronselen. „Op aandrang van de re ders van vishoekers oordeelde de stadsregering dat zeelieden uit Zie rikzee op Zierikzeese schepen moes ten varen. Elders aanmonsteren moest voorkomen worden". Bijna vijftig procent van de Zierik zeese matrozen en scheepsjongens kon niet lezen of schrijven, blijkt uit notariële acten uit de jaren 1746- 1775. Matrozen bonden zich zelden langer dan een jaar aan een bepaal de schipper. De schippers verander den veelal na verscheidene jaren van schip of van reder. Lang niet alle zee varenden waren afkomstig uit Zie rikzee. Zelfs meer dan de helft van de matrozen en jongens kwam uit het buitenland. De Zierikzeese koopvaardijvloot be stond voornamelijk uit hoekers. Een schipper, één stuurman en vier tot zes matrozen en jongens vormden in het algemeen de bemanning van de ze tweemasters. Daarnaast wal Zie rikzee ook de thuishaven van enkele grotere schepen, zoals driemasthoe kers en fregatten. Zij hadden zes tot tien man scheepsvolk aan boord. Erik van der Doe toont gravure van een koopvaarder in de haven van Zie rikzee door M. Sallieth (ca. 1800) naar een tekening van D. de Jong uit het eind van de achttiende eeuw. De Zierikzeese koopvaardijvloot is al lang ter ziele, maar de Slavenkas bestaat nog steeds en keert nog steeds geld uit. Voor sociale en ma ritieme doeleinden. Zo werden gel den beschikbaar gesteld voor de bouw van kleuterscholen, een speeltuin en het sportcentrum. En aan de maritieme oorsprong herin nert een lening op gunstige voor waarden voor de stichting van het maritiem museum in het Graven steen. Ook draagt de Slavenkas bij aan publicaties van maritiem-his- torische onderwerpen. Zeer onlangs stelde het fonds een bijdrage beschikbaar voor een voortzetting van het onderzoek van drs Van der Doe. „Want veel vragen uit het maritiem verleden van het Oosterscheldestadje zijn nog on beantwoord gebleven. Een vervolg studie kan het beeld verder nuance ren en vervolmaken. Ik wil de draad oppakken in 1775. En gewoon door gaan met de bedoeling op dit onder werp te promoveren", maakt drs Van der Doe duidelijk. De titel van de doctoraalscriptie van de bij het rijksarchief Zeeland in Middelburg werkzame jonge Zierik zeese historicus luidt 'Het Welvaren van Zierikzee', naar een in 1769 aan de stad geschonken gelijknamig scheepsmodel van een hoeker. Dat unieke scheepsmodel bevindt zich al tientallen jaren in bruikleen in het Nederlands Historisch Scheepvaart Museum in Amsterdam. In bruikleen, maar Zierikzee krijgt het niet terug omdat het zo'n bijzonder stuk is, aldus Van der Doe. „Het scheepvaartmuseum heeft er ooit eens een modelletje van een mari nefregat in ruil voor teruggegeven. Maar van dat model gaan er dertien in een dozijn". Het woonwagenkamp in Hansweert. STAVENISSE De afdeling Stave nisse 'van de koninklijke schippers vereniging Schuttevaer heeft dinsdag het 75-jarig bestaan gevierd. Dat ge beurde tijdens de jaarvergadering die in Stavenisse werd gehouden. Voor zitter Ph. J. de Rijke stond in zijn ope ningstoespraak kort stil bij de ge schiedenis van de afdeling. Hij bracht in herinnering dat er in de jaren vijf tig en ook weer in 1974 plannen be stonden om de haven van Stavenisse te sluiten. Schuttevaer heeft zich daar steeds met succes tegen verzet. Niet voorkomen kon worden dat de han delsfunctie van de haven in de loop der jaren steeds meer naar de achter grond verdween. Door de sluiting van de Oester- en Phi lipsdam zal het scheepvaartverkeer langs Stavenisse echter flink toene men. De Rijke sprak de hoop uit dat Stavenisse daar een graantje van mee kan pikken. „We liggen dan weer langs een drukke handelsroute. We moeten proberen om daar wat van binnen te halen", aldus de voorzitter. Hij vroeg zich verder af of het 100-jarig bestaan gehaald kan worden. „De binnen scheepvaart heeft het moeilijk. Door de bouw van verschillende kunstwer ken krijgen we steeds vaker te maken met allerlei vertragingen. De schip pers zullen hard moeten knokken voor hun bestaan. Ook de afdeling Stave nisse van Schuttevaer zal er in de ko mende jaren flink tegen aan moeten gaan", zei De Rijke. Hoofdbestuurslid W. G. de Meijer van Schuttevaert zag voor de afdeling Sta venisse een belangrijke rol weggelegd. „De afgelopen jaren zijn voor Stave nisse tamelijk rustig verlopen. De scheepvaart koos de route via het Schelde-Rijnkanaal. Nu vaart men via het Krammer naar de Oosterschelde waardoor Stavenisse weer aan een drukke vaarweg ligt", aldus De Meijer, Hij vertelde dat Stavenisse misschien een radarpost voor de deur krijgt voor HULST Bij een inbraak in de wo ning van de heer De R. aan de Roose- veltweg in Hulst is maandag een vi deorecorder en een dameshorloge ont- vreémd. De dader(s) verschaftien) zich tijdens afwezigheid van de bewoner toegang tot de woning tussen 07.30 en 20.15 uur. Volgens de politie kwam men door het wc-raampje de woning binnen. de begeleiding van het scheepvaart verkeer op de Oosterschelde. „Dat kan een goede zaak zijn voor de scheep vaart, maar het mag niet leiden tot be voogding van de schippers. Hou dat in de gaten, u bent de eerste die er mee te maken krijgt", stelde De Meijer. Ook burgemeester H. A. van der Mun- nik van Tholen noemde in een toe spraak de plannen voor de bouw van een bemande radarpost langs de Oos terschelde. Volgens Van der Munnik moet die post niet bij Wemeldinge ko men, maar in de buurt van Stavenisse. De gemeente Tholen heeft inmiddels een brief naar Rijkswaterstaat ge stuurd waarin dat standpunt is ver woord, liet Van der Munnik weten. Hij voegde daar nog aan toe dat de komst van een radarpost wellicht werkgele genheid kan bieden voor een aantal in woners van Tholen. MIDDELBURG - Ilse Burgs ('De V burch') heeft voor de tweede keer tennistoernooi voor basisscholier van de tafeltennisvereniging 't Zancll Middelburg gewonnen bij de compeT tiespelers. Eveline Kaan ('De Burcj en Stefan den Herder ('Sandenburcj werden tweede en derde. Aan het toernooi in 'De Vergui] Baars' deden ruim 20 jonge tennissel mee. De organisatie was in handen vf Sjaak den Herder. De verdere uitslagen: Niet-competitiesJ lende meisjes: 1. Rebecca Burgs ('De Vil burch'), 2. Vivian Hubrechtse ('Sanda burch') en 3. Linda Barmentlo ('De Vil burch'). 1 Niet-competitiespelende jongens: 1. Marti Meulblok ('Stromenwijkschool'), 2. Hul Meulblok ('Stromenwijkschool') en 3. B| Barmentlo ('De Vrijburch'). De schoolw selbeker gaat naar de openbare basisschJ 'De Vrijburch' (16 punten). Tweede werd] protestants-christelij ke 'Stromenw school' (14 punten) en de derde plaats»! voor de openbare 'Sandenburch' (9 puntel SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN SINT-PHILIPSLAND Oud/nieuwjaar Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: v.a woe. 18.00 uur: A. H. J. M. Sleegers, Noordgouwe, tel. 01112- 1480. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115- 1861; L. A. M. Bruël, Markt 32, Brou wershaven, tel. 01119-1280; J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: v.a. woe. 18.00 uur-vr. 8.00 uur: A. Dorrestein en C. Pet, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-1280. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: patiënten dokter v. d. Bel: A. C. J. Nooteboom, St.-Annaland, tel. 01665-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossl meer: C. H. M. de Groot, Nw.-Voss| meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholl en Scherpenisse: patiënten doktl Padt): 1 jan. R. P. Kale, Molensing| la, Tholen, tel. 01660-2542. Zonnemaire: E. Wondergem, t] 01112-1880 Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596. Schouwen-Duiveland: 30, 31 dec. enl jan. T. Broere, Meekrapstr. 7, BroJ wershaven, tel. 01119-1588. Spreekuur voor spoedgevallen 17.0| 17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, 01110-2906. Geopend 1 jan. van 12.00-12.30 uur e| van 18.00-18.30 uur. Tholen en Sint-Philipsland: zr. tel. t bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: Voor dringel de hulpvragen is de dienstdoenq wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te t reiken via het tel.no. 01110-4433. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 december 1986 heeft verklaard, dat voor het perceel Rijksweg 58 nummer 3, gelegen in het be stemmingsplan Bedrijfsterrein Smokkelhoek, een wijziging van het bestemmingspla'h in voorbe reiding is. Het perceel waarop deze verklaring betrekking heeft, is aangegeven op een bij het raadsbesluit behorende gewaarmerkte tekening. Dit besluit treedt in werking op 5 januari 1987. Met ingang van deze datum ligt voornoemd raadsbesluit met de daarbij behorende gewaar merkte tekening voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken. Kapelle, 31 december 1987. De burgemeester voornoemd, w.g. J. van Bommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 48