ntslag ambtenaren is onontkoombaar Weinig hoogtepunten optreden Kaz Lux uturele Raad: opzet van unstbeurs zaak galeries Relatie bonden en Morres in Hulst ernstig verstoord Structuur en inhoud onderwijs in nieuwe nota ver te zoeken MINKMAN: IN O Paula Brandts maakt antieke porseleinen poppen anno 1986 Vlissinger bekent heling Spelen met jongenspop voor meisjes onzedelijk... OOSTKAPELLE - Ontslagen onder ambtenaren zijn „onontkoombaar", nu het kabinet plan hen maakt om het overheidsapparaat „aanmerkelijk terug te brengen". Daarbij wordt gemikt L het verminderen van het aantal (rijks)ambtenaren met 20.000 in vier jaar. Een aantal van hen kan herplaatst worden. tijontzegging en )oete voor rijden jnder invloed VOOR VOL HUIS IN GOES }olitie houdt triminelen aan )ntmoetingsdag [oor buitenlandse [rouwen in Rilland WNSTENAARS MOETEN KUNST MAKEN' JAARLIJKSE EXPOSITIE Ateliers Modetrend* VERBOD VOLGEN KADERCURSUS OUD-RECTOR STEGEMAN IN GOES: Naief EN TOEN WERD ALLES ANDERS... BEL GEWOON DE BELASTINGTELEFOON. 06-0543. V F VRIJDAG 12 DECEMBER 1986 hit zei donderdagavond minister van telzijn, volksgezondheid en cultuur s drs L. C. Brinkman in Oostkapelle Ijdens een spreekbeurt over „de zorg- |ame samenleving" voor het CDA IjIDDELBURG De in Beveren (B) lonende D. A. M. van H. stond don- Ierdag voor de politierechter in Mid- lelburg terecht voor het rijden onder Ivloed. Hij had naar eigen zeggen |en kwart liter rum gedronken en al les bij elkaar was dat goed voor een llcoholpromillage van 2.20. Jjiettemin kroop hij toch achter het ■tuur van zijn auto. De rit eindigde via |en hek tegen een boom op de Ty- laertstraat in Nieuw-Namen. Daar pan H. op de zitting weinig te vertellen kon officier van justitie mr G. Nij- Jieijer ook kort zijn: 2 weken voor- laardelijke gevangenisstraf met een jroeftijd van 2 jaar, 1500 gulden boete In 9 maanden niet rijden. Het vonnis lan politierechter mr G. H. Nomes was lonform de eis. Jets lager, maar toch nog een respecta bele 'score' van 2.17 promille had G. J. Ian W. (38) uit Terneuzen toen hij in de lacht van 19 op 20 juli met zijn auto Terd aangehouden. Hij had op de Icheldeboulevard in Terneuzen 'zijn luto slechts 100 meter verzet', maar Imdat dat slingerend gebeurde hield Ie politie hem staande. Daar het niet Ie eerste keer was dat Van H. voor een |ergelijk feit terecht stond, meende t Nijmeijer dat een gevangenisstraf lan 2 weken voorwaardelijk met een |roeftijd van 2 jaar, een boete van 2000 ïlden en een rijontzegging voor 1 jaar leheel op zijn plaats was. Mr Nomes lonniste overeenkomstig de eis. Domburg en het samenwerkingsver band Walcheren van zijn partij. Volgens de bewindsman gaat er via zijn ministerie nog altijd zo'n 40 mil jard gulden naar de samenleving en zal dat bedrag niet noemenswaard veran deren. Wél gaf hij toe „dat er nu een mi nister zit, die met overtuiging zegt dat de overheid op een aantal terreinen te rug moet. Maar terug is nog niet weg". WVC wil de komende periode juist meer geld vrijmaken voor het ouderen beleid, al moet Nederland - zo vindt Brinkman - af „van het bouwen van be- jaardentehuizen op de hei". „In het verleden schoven we zo moeilijke ge vallen weg om ze te verstoppen in het groen". Op dit moment slaagt nog steeds 90 procent van de ouderen erin zich zonder veel problemen te redden. De groep, die extra zorg nodig heeft, omvat slechts 10 tot 12 procent. De minister wilde in Oostkapelle na drukkelijk afrekenen met de beeldvor ming dat het kabinet uitsluitend om fi nanciële redenen met ombuigingen komt. Het handelt ook uit de overtui ging, dat mensen de afgelopen jaren te makkelijk zijn aangeschoven voor de „loketten van gemeenten, provincies en rijk". Daar moet - zo meent hij - weer een stukje „natuurlijke" verantwoor delijkheid vanuit de samenleving voor terugkomen. IRUINISSE Het arrestatieteam Tan de rijkspolitie heeft woensdag kond om 21.00 uur in een café in de ludestraat te Bruinisse twee zware ninelen aangehouden. Het betreft |e 28-jarige H. uit Utrecht en de 30-jari- R. uit Bunschoten. Beide mannen lorden gezocht door de politie in Hil- Jersum wegens afpersing en brand- Jtichting. De twee zijn overgebracht (aar het bureau in Hilversum. IlLLAND De werkgroep Turkse Irouwen van de Turkse culturele ver- Iniging 'Bevelanden' houdt zaterdag lo december een buitenlandse vrou- lendag in Rilland. Op deze dag, die lm 14.30 uur begint, staat ontmoeting lentraal. Daarom worden met name jlarokkaanse en andere buitenlandse Irouwen, alsmede Nederlandse vrou- Ten uitgenodigd. pet Reimerswaalse raadslid mevrouw 1. de Koster zal om 15 uur de vrouwen- officieel openen. Daarna zullen urkse meisjes uit Reimerswaal in tra- litionele kleding volksdansen. |P het programma staat voorts een todeshow van Turkse kleding. Zo zul- ln een bruidsjurk worden getoond, jen verlovingsjapon en kleding uit ver- phillende streken. Daarna vertelt een drkse vrouwengroepswerkster - in let Turks - over organisaties en activi sten voor Turkse vrouwen in Neder- Ind en is er gelegenheid voor discus- Ie' Tijdens de bijeenkomst is er volop ïlegenheid om zelfgemaakte gerech- fn en lekkernijen uit Turkije te proe en. ede loop van de dag is er verschillen- |e keren de gelegenheid om te leren Jlksdansen. 's Avonds wordt een |lay-backshow gehouden. De bijeen- lomst vind plaats in de ontmoetings- Timte voor buitenlanders aan de lempensdam 20 te Rilland en duurt Pt circa 20.30 uur. GOES Zanger/gitarist Kaz Lux trad donderdagavond op in een vol café De Pompe aan de Markt in Goes. De in middels alweer 38-jarige Lux treedt sinds een maand of drie weer solo op. Tijdens die concerten begeleidt hij zichzelf op gitaar waarbij bij sommi ge nummers een thuis opgenomen bandje meedraait. Op dat bandje staan een ritme-computer en af en toe een basgitaar om het geluid te com pleteren. In feite is dat bandje niet no dig omdat Kaz Lux met zijn karakte ristieke stem en begeleiding op gitaar genoeg in huis heeft. Het optreden bestond uit twee sets van iets langer dan een half uur. Voor de ruim honderd bezoekers was het soms moeilijk de aandacht te houden bij de zanger op het podium. Voor Lux was dat de reden op een gegeven mo ment op te merken dat het vrij rumoe rig was in het lange café. „Wat jullie el kaar te vertellen hebben, zal wel be langrijker zijn dan het aanhoren van het volgende a-capella nummer", al dus de zanger, waarna hij het bandje aanzette waarop driestemmig het Temptations- nummer 'The Way You Do The Things You Do' was opgeno men. Kaz Lux nam de vierde stem voor zijn rekening met een lichte aanslag op de gitaar. Ondanks het rumoer in het café had het publiek getuige het applaus toch waardering voor de zanger. Vooral nummers als 'Reason To Believe' en het nieuwere 'Summernight Madness' werden met luid geklap ontvangen. Had Kaz lux in het begin van het op treden wat bijgeluiden door de spea kers (rondzingen van de gitaar! naar mate het optreden vorderde werd het geluid acceptabeler. Hoogtepunten waren een soul-medley van de num mers 'Midnight Hour' en 'Knock On Wood' en het samen met Jean-Marie Aerts (TC Matic) geschreven 'Nylons'. Dit nummer verschijnt wellicht in fe bruari op single. Na de twee sets van Kaz Lux werd nog een jamsessie gespeeld met een aantal muzikanten die waren uitgenodigd door de café-eigenaar. Dit tot verras sing van Kaz Lux. „Ik wist niet dat de ze mensen mee zouden doen, maar om dat zij er nou toch zijn, gaan wij straks even jammen", zei hij tot het publiek. Fans die Kaz Lux niet hebben kunnen zien in Goes hebben vanavond (vrij dag) alsnog een kans. Dan treedt hij namelijk op in de Bloesbak aan het Damplein in Middelburg om 22.00 uur. Kaz Lux tijdens zijn optreden in café De Pompe in Goes. IIDDELBURG - De organisatie van de verkoop-tentoon- lelling 'Kunst ten toon' moet een zaak van de Zeeuwse F'erie-houders blijven. Beeldende kunstenaars hebben |ch niet met de opzet te bemoeien, zij horen beeldende Jnst te maken. Dat concludeerde de Zeeuwse Culturele laad donderdag tijdens de vergadering over een nieuwe Tinstbeurs. [gelopen zomer werd in Vlissingen voor het eerst een Tunst ten toon' gehouden. Het is de bedoeling dat in sep- Imber 1987 een tweede editie in de Grote Kerk van Goes lordt gehouden. De sectie beeldende kunst van de raad Ft weten dat er voor een nieuwe opzet gekozen moet wor- Fl De organisatie zou in handen moeten komen van de Tlturele Raad en een commissie van vijf beeldende kun- Iwaars. Directeur H. W. A. Koch toonde zich eerder deze faand een tegenstander van dat voorstel. Gisteren verdui- f ijkte hij nog eens: „De kunstbeurs is een initiatief van de pleriehouders. Dat moet zo blijven. Als de raad de organi se overneemt, dan maakt dat de zaak onnodig ingewik- F'd Er moet natuurlijk wel een opzet worden gevonden, |e kunstenaars aanspreekt". e directeur kreeg unanieme steun van de Culturele Raad. J.J. van Gent sprak voor allen: „De galeriehouders moeten die zaak blijven behartigen. Wie zegt dat een andere opzet, met kunstenaars erbij, beter is? Je hebt dan kans op bloed aan de paal, want ruzie over de keuze van kunstvoorwerpen ligt voor de hand. Ik zeg maar: schoenmaker, blijf bij je leest, een kunstenaar moet kunst maken". Hij stelde vast dat galeries er helemaal op zijn ingesteld om tentoonstel lingen in te richten. Bovendien blijken vele galeriehouders met pijn en moeite het hoofd boven water te kunnen hou den. Volgens Van Gent alle reden om ze in de gelegenheid te stellen naambekendheid te krijgen. Een tweede geschilpunt tussen directeur Koch en de sectie beeldende kunst betrof de mogelijkheid om de kunstbeurs te combineren met de selectie voor de provinciale aanko pen en de kunstuitleen. De sectie beeldende kunst zag daar absoluut geen heil in. Directeur Koch wel. De Culturele Raad - zo bleek gisteren - schaarde zich zonder problemen achter hem. Wel beloofde de directeur dat er aan een sys teem gewerkt zal worden dat de provincie niet de fraaiste stukken voor de neus van particuliere kopers wegkaapt. De geschilpunten worden nu opnieuw naar de sectie beel dende kunst teruggespeeld. Pas daarna komt de Culturele Raad met een definitief standpunt. Paula Brandts met een Kaiser Wilhelmbaby en een pop gemodeleerd naar de huidige Engelse koningin Elisabeth, toen die nog een prinsesje was. MIDDELBURG Eind vorige en begin deze eeuw waren porseleinen poppen het verzamelobject van welgestelde dames. Kinderen kregen ze ook wel cadeau, maar ze mochten er niet mee spelen. Lieten ze zo'n porse leinen pop vallen dan was het speelgoed gegarandeerd gebroken. In het kabinet van moeder stonden ze veiliger weggeborgen. Rijke ouders lieten ook wel voor de verandering hun kinderen door poppenmakers vereeuwigen. Niet alleen voor de familiekring. Zo was een babypop, waar één van de Duit se keizerlijke Wilhelms model voor had gestaan, razend populair aan het begin van deze eeuw. Ook de En gelse vorsten lieten hun kinderen in porselein afbeelden. Voor antieke poppen worden nu vaak op veilingen duizenden gul dens neergeteld. Sotheby in Londen veilde dit jaar nog een pop in dienst- bodenkleding van ongeveer 50 cen timeter laag voor 92.000 gulden. Het was niet eens de duurste. Vooral Amerikanen zijn bereid om diep in hun beurs te tasten voor echte an tieke poppen. In Amerika is ook een hele replica-industrie ontstaan. Naar voorbeeld van oude mallen en liefst met antieke stoffen worden poppen nagemaakt, die alleen door kenners van de orginelen te onder scheiden zijn. De laatste 10 jaar worden ook in Eu ropa steeds meer van dergelijke re plica's gemaakt. Paula Brandts uit Middelburg was er vroeg bij. Altijd al weg van poppen bezocht ze onge veer 7 jaar geleden een internatio nale poppenbeurs in Duitsland, waar ze in contact kwam met een fa briekje van mallen voor poppen- hoofdjes, armen en lijfjes. Ze had voor zich zelf wel diverse poppen ge fabriceerd, maar nog nooit met por selein gewerkt. Na een jaar experi menteren had ze de kunst onder de knie en richtte ze een ateliertje in, in de kelder van haar huis. „De mallen koop ik in Duitsland. Daar giet je in porselein de koppen, handjes en beentjes in", zegt Paula. „De lijven kan je op diverse manie ren maken. Soms maak ik ze zelf van leer of stof, soms koop ik ze. Dan zijn het hele lijven gebakken van een mengsel van papier-maché en hout. De kleding van de poppen maak ik zelf naar oude patronen en liefst met antieke stoffen, maar daar is steeds moeilijker aan te komen. Ik neem in ieder geval zuivere stof fen, geen viscose of nylon. De prui ken van de poppen importeer ik ook uit Duitsland. Die zijn van echt haar. Veel van dat haar is afkomstig uit Aziatische landen, met name Thailand. Je kunt ook Europees haar kopen maar dat is veel duur der." Een porseleinen poppenhoofd moet wel drie keer gebakken worden voor het goed is. Eerst gewoon om te har den op 1200 graden celsius. Daarna worden de hoofdjes met glazuur ro se gemaakt en moeten ze weer in de oven op 730 graden. Wanneer de wenkbrauwen en mondjes er op ge tekend zijn wordt de pop voor de derde keer gebakken, weer op 730 graden. Paula Brandt is in Nederland een autoriteit op haar gebied. Ze heeft zelf een boekje vertaald over de techniek van het poppen reprodu ceren. Dat boekje is geschreven door twee Engelse poppenmaak- sters Carol Ann en Debbie Staton. In het Nederlands heet het boekje 'Poppen van porselein'. De porseleinen poppenindustrie is nog niet zo heel oud. Pas sinds het midden van de vorige eeuw worden er poppen van porselein gemaakt. Voordien werden poppen vaak uit hout gesneden. Duitse en Franse ontwerpers werden met hun porse leinen poppen beroemd in heel Eu ropa. Ze maakten duizenden pop pen per jaar in hun eigen ateliers. Hoewel de mannen dus de poppen ontwierpen, waren het vaak vrou wen die voor schamele lonen het werk eraan verrichtten. Hun eigen kinderen kregen de werkstukken niet te zien. Een porseleinen pop was ook in de vorige eeuw vrij duur. Prijzen van 100 gulden, toen een heel bedrag, waren geen uitzonde ring. Duidelijk zijn er ook modetrends in het uiterlijk van de poppen te her kennen. De oudste poppen hebben hun mond stijf gesloten. Daarna kwamen de poppen met open mondjes, soms compleet met tong en tanden. In de j aren 20 kwamen de babypoppen in zwang. De porselei nen poppenindustrie heeft onge veer tot 1935 gefloreerd. Daarna kwamen er andere materialen, die maakten dat er ook echt met een pop gespeeld kon worden, zoals bij voorbeeld celluloid. „De eerste jongenspoppen kwamen uit Duitsland zo rond de jaren 20 van deze eeuw", zegt Paula Brandts. „Dat was echt een revolu tie in die tijd. Veel nette meisjes kre gen de poppen niet in handen om dat het erg onzedelijk werd gevon den, wanneer een meisje met een jongenspop speelde. De poppen wa ren overigens alleen qua hoofd ver schillend." Paula's atelier 'De Dolphijn' is lang zaam uitgegroeid tot een echt huis- vlijt-industrietje. Ze geeft de laatste jaren cursussen in binnen- en bui tenland. Zo heeft ze een heel net werk van internationale contacten opgebouwd. Al enkele jaren houdt zij één keer in het jaar een grote beurs in Middelburg. Op zaterdag 13 en zondag 14 december is die ten toonstelling weer in de Vleeshal van het stadhuis. De hal is open van 11.00 tot 17.00 uur. Er zijn poppen te zien uit binnen- en buitenland, zo wel antieke als replica's en karak terpoppen. Als extraatje heeft Paula dit jaar een aantal poppen aangekleed als sprookjesfiguren. Er zijn speciale decors voor gemaakt. Zo is bijvoor beeld de rattenvanger van Hame ien aanwezig. De ratten zijn opge zette exemplaren uit het Zeeuws Museum Natuurhistorie in Oostka pelle. Daar komt ook de opgezette zwaan vandaan waar Niels Holger- son op zit. HULST - De relatie tussen de dienstenbond en de bouwbond binnen de FNV en het Hulster meubelconcern Morres B.V. is ernstig verstoord, omdat de directie van het bedrijf leden van de ondernemingsraad, op straffe van ontslag, verbo den zou hebben deel te nemen aan een kadercursus voor or-leden van de dien stenbond in Eindhoven. Districtsbestuurder Jan van de Brink van de dien stenbond verwijt de directie van het bedrijf in Hulst „er een patriarchaal per soneelsbeleid op na te houden". De directie zou het dreigement van ontslag twee maal hebben geuit tijdens or-vergaderingen in november, toen de cursus ter sprake kwam. Door het verbod hebben inmiddels verschillende onderne mingsraadsleden bedankt voor hun plaats in het bedrijfsorgaan. De directie van het meubelconcern wijst overigens de beschuldigingen van Van de Brink van de hand. De verstoorde relatie tussen bonden en de bedrijfsleiding dateert volgens Van de Brink al van veel langer gele den. „Tijdens de verkiezingen voor de ondernemingsraad, in het voorjaar, deden zich ook al vreemde toestanden voor. Uit gesprekken die ik met leden die bij Morres werken heb gehad, is mij gebleken dat er weinig animo voor de verkiezingen was onder vakbondsle den omdat de bedrijfsleiding een ware terreur uitoefende. Zo werden er stro mannen van de directie naar voren ge schoven als kandidaten, hetgeen type rend is voor het totale personeelsbe leid. De mensen zijn binnen dat bedrijf gewoon hartstikke bang om ontslagen te worden", aldus de districtsbestuur der. Wanneer de houding van de directiele den niet verandert verwacht Van de Brink dat de zeggenschap van het per soneel binnen het meubelconcem nog lang op zich laat wachten. „We hadden gehoopt dat er door de komst van de nieuwe directeur Koopmans een ver betering in de betrekkingen tussen de bonden en het bedrijf zou ontstaan, maar dat heeft tot nu toe niet mogen blijken. Koopmans heeft zich ontpopt als een boodschappenjongen van de heren Morres, die, als hij met de bon den spreken wil niet in Eindhoven of in Hulst, maar op neutraal terrein wil praten", zegt Van de Brink. Sinds de verkiezingen voor de onder nemingsraad is er een uitgebreide cdorrespondentie tussen vakbewe ging en bedrijf geweest over een meer democratisch bedrijfsbestel. „De di rectie heeft tot op heden niet serieus over dit onderwerp willen praten. Ze zijn van mening dat de verkiezingen geheel volgens de regels zijn verlopen en dat de or-leden vrij zijn om over al les te spreken. Als je echter merkt dat die raad zich op het niveau van 25 jaar terug bevindt, dat er gesproken wordt over de kleur van het toiletpapier, dan is er toch wel iets mis", benadrukt de districtsbestuurder. Inmiddels heeft de dienstenbond de Morres-directie schriftelijk verzocht om „alsnog toestemming te geven aan de or-leden om deel te nemen aan de kadercursus". „Daar hebben we nog geen antwoord op ontvangen", voegt hij er aan toe. J. Morres, directielid van het Hulster meubelconcern, ontkent dat er pro blemen zouden zijn tussen bonden en Morres. „Iedereen die bij ons werkt is vrij om te doen wat hij of zij wil. Als er dus ondernemingsraadsleden zijn die een cursus willen volgen dan kan dat", voert Morres aan. Eraan toevoegend: „Wat Van de Brink zegt is voor zijn eigen verantwoording. Ik ontken gewoon dat er problemen zijn. Onze ondernemingsraad functio neert heel goed, er is woensdag zelfs nog een vergadering geweest en ik heb niets over problemen te horen gekre gen. Als die binnen de raad zouden le ven, dan had ik dat zeer zeker ge hoord". Dat leden van de raad op straf fe van ontslag verboden zou zijn aan een cursus van de dienstenbond deel te nemen verwijst Morres resoluut naar het rijk der fabelen. „Die bewe ring is volledig uit de lucht gegrepen, daar is niets van waar. Wij geven onze personeelsleden alle mogelijke vrij heid aan dergelijke zaken mee te doen. Die vrijheid bestaat gewoon", stelt de directeur nadrukkelijk. VLISSINGEN De 55-jarige Vlissin ger R. S. heeft bekend gestolen goede ren te hebben doorverkocht die af komstig waren van 15 diefstallen. De ze werden een jaar tot anderhalf jaar geleden in Vlissingen gepleegd. Bij de heling ging het om geluidapparatuur, foto-apparatuur en sieraden. De man werd maandag 8 december door de politie opgepakt. Een hero pend onderzoek had in zijn richting ge wezen. Na zijn bekentenis is de man woensdag heengezonden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Woensdag werd overigens ook de 20- jarige M. H. de G. opgepakt op verden king van diefstal van een Ford Sierra uit de Vlissingse Badhuisstraat. Hij heeft inmiddels ook een bekentenis af gelegd. De G. werd bij een controle in Goes aangehouden en overgegeven aan de Vlissingse politie. Twee dagen voor de diefstal had hij de autosleutels weten buit te maken. Ze zaten in het slot van het kofferdeksel. De auto is in middels teruggegeven aan de eige naar. GOES - De laatste onderwijsnota van de regering, die dit jaar door de we tenschappelijke raad voor het rege ringsbeleid is opgesteld voor de basis vorming in het voortgezet onderwijs, neemt evenmin als haar vele voorgan gers in de afgelopen jaren duidelijk stelling over inhoud en structuur van het onderwijs. Dit concludeerde drs. H. Stegeman, oud rector van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg donderdag avond tijdens de algemene ledenver gadering van de Vereniging voor Pro testants Christelijk Voortgezet On derwijs in Goes. De ledenvergadering, die door onge veer 50 belangstellenden werd be zocht, vond plaats in het Buys Ballot College. Stegeman bracht in zijn inleiding naar voren dat verschillende nota's alleen maar tot politiek geharrewar hebben geleid, zonder dat het onderwijs zelf handen en voeten kon geven aan de doelstellingen in de nota's. De oud-rec tor hield zijn toehoorders voor dat de politieke signatuur van ministers en staatssectretarissen tot tegenstellin gen hebben geleid, die verhinderden dat er spijkers met koppen konden worden geslagen. De spreker zag evenwel ook positieve kanten aan de jongste nota. „We krij gen te maken met één beleid, één wet en tien jaar de ruimte om ermee te werken. Het onderwijs, dat zo langza merhand gelaten op de nota's begon te reageren, krijgt nu rust. Het is van be lang te weten waar je aan toe bent". Stegeman vond het ook gunstig dat de ontwikkelingen die de nota schetst, kunnen worden gerealiseerd vanuit het bestaande onderwijs. Anderzijds stelde hij dat het om een 'naïeve' nota gaat. „Het rapport noemt een keur van overwegingen, en lijkt daarom niet op stevige leest ge schoeid". De oud rector vroeg zich af of de nota zich wel werkelijk op basisvorming richt, nu er twee niveaus moeten ko men waarop de leerlingen examen af kunnen leggen en de school twintig procent van het vakkenpakket zelf kan samenstellen. Bovendien is er een zogenaamde combinatievariant. Voor iedereen eenzelfde basisopleiding - dat was het uitgangspunt - is er, aldus Ste geman, op deze manier niet bij. Ten slotte uitte hij de vrees dat de persoon lijke ontwikkeling van de leerlingen niet de prioriteit krijgt die ze verdient. Advertentie Een huis kopen brengt heel wat met zich mee. Hypotheekrente bijvoor beeld. Dat kan je fiscale voordelen opleveren. Komt u daar met uit? Bel dan éven de BelastingTelefoon. Daar staan ze het hele jaar door voor iedereen klaar. Elke werkdag van 8 tot 5 uur En nog gratis ook!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15