Stoffel Schipper wil de zweep er over... estaakte wedstrijd Excelsior-Den Haag ordt uitgespeeld BELANGRIJKE ZEGE VAN HANDBALTEAM Han Berger tekent voor vier jaar bij Utrecht Hand-doelpunt velt Groningen Twee Schotten uit het veld PZC/ sport VIJFDE KOLONNE BIJ OOSTKAPELLE PORTUGEZEN NAAR 3-0 Zege Oostkapelle jnnes van der Wal Irect in de finale riery snelste Van Kempen wint schaatsmarathon Delta Sport tegen EMM Westduitse lotto 21 MIDDELBURG Het is inmiddels al weer ruim anderhalve maand geleden dat Oostkapelle een punt veroverde in de eerste klas van het zaterdagvoetbal. In Leiderdorp speelde de for matie van trainer Dick van Westen op 25 oktober met 2-2 gelijk tegen een andere degradatie kandidaat: RCL. Inmiddels is de competitie voor Oostkapelle elf speeldagen oud. Met een wedstrijd minder gespeeld bedraagt de achterstand van de hekkesluiter op de concurrentie drie punten. Dick van Westen wacht nog altijd op de eerste overwinning van zijn ploeg. I Van Westen: „De kern bij Oostkapel- I le is aan het verzwakken. Ooit had je leen as met Gerard en Stoffel Schip- I per en Frans Pattenier, met Eugene I Fagg en Jos Staps aan de buitenkan- Iten. Pattenier, Fagg en Staps zijn (weggevallen. In dat geval verlies je al- Itijd. Twee jaar geleden hebben we lAdriaan Nieuwenhuijse er wel bij ge- Ikregen, maar hij kan zo'n verlies niet lopvangen". VOORZITTER BOONSTRA: SPELERS BENADEREN Onvrede Strijdplan Vooroordelen Oppassen loNDERDAG 11 DECEMBER 1986 Van Westen: het is onze eigen schuld f Door Koen Mijnheer Waar is jullie positie op de ranglijst niet uit de weg gaan. Ik heb er voor Grijpskerke aan je te binden. De gekozen, omdat ik het mee wilde ma I door te verklaren? \De basis is dus te wankel. han Westen: „De spelers komen je (niet aanwaaien. Wij zitten ook met de Iaantrekkingskracht van Vlissingen. Ispelers als Paul Schipper en Taco Ivan den Velde hadden ook bij ons Ikunnen zitten. We hebben er wel spe llers bij gekregen als Piet Baan, Rob (de Nooijer en Jimmy Pentury....". ISpelers, die bij hun vorige club niet in ihet eerste elftal speelden. Iv'an Westen: „Precies, je zit met het (niveau. Het is allemaal leuk en aar- |dig, maar het is niet de echte klasse, lop zich zou dat niet zo'n probleem Izijn als je een as van vijf spelers had, (die de rest zou meetrekken. Die as (missen we nu en dat is van invloed (op de minder getalenteerden. We ko- |men niet veel tekort, maar we mis- |sen steeds iets extra's om te kunnen Iwinnen. We zijn nog niet wegge speeld. Tot nu toe heb ik maar één ■ploeg: gezien, die veel sterker was |dan wij: Rijnsburgse Boys". iKun je een beroep doen op Eugene Ifagrp? Ivan Westen: „Dat ligt voor de hand Inu Jos Staps ook geblesseerd is. Ik Iheb een gesprek met Eugene gehad, (maar hij heeft gekozen. Hij wil niet (meer voetballen. Dat respecteer ik, al (betreur ik het. Hij had voor ons nog lvan gróte waarde kunnen zijn. Eén (keer in de week traint hij nog mee. Hij Izou zo weer mee kunnen doen". |Hoe verlopen de contacten met het I bestuur? |van Westen: „Ik heb er met het be- (stuur natuurlijk al een paar keer over (gesproken. Evaluaties noemen ze (dat. Naarmate het slechter gaat, krijg |je meer evaluaties. Het bestuur kan naar moeilijk begrijpen dat het zo (slecht gaat. Ze zeggen: je hebt toch |voetballers als Gerard en Stoffel (Schipper, Nieuwenhuijse, Poortvliet |en Van Belzen. Dan zeg ik: er lopen meer knappe voetballers rond in de eerste klas. We zullen er toch kei hard voor moeten werken". Deze neergaande lijn was te voorzien. Van Westen: „Het was te voorspellen. |Je kunt jezelf nu eenmaal niet ver- ploppen. Ik wist, toen ik er aan begon, pat het minder zou worden. Oostka pelle had al zoveel hoogtepunten neegemaakt. Ik wilde dat bewust ken. Met Serooskerke heb ik aan een hoger niveau geroken, maar met Oostkapelle wilde ik het beleven". Heb je niet het idee, dat er al veel eer der iets had moeten gebeuren bij Oostkapelle om de nabije toekomst zeker te stellen? Van Westen: „Het bestuur had zich die vraag een paar jaar geleden al moeten stellen. Wat kunnen we er aan doen om de boel 'vast' te zetten? De basis had nu in elk geval al ver breed moeten zijn. Je had moeten proberen om jeugd uit Domburg of KAPELLE Twee klassen verschil werden wel tot uitdrukking ge bracht in de oefenwedstrijd tussen derde klasser Kapelle en eerste klas- ser Oostkapelle. Weliswaar nam thuisclub Kapelle door Jacco Bekenes de leiding, maar bij rust leidde Oostkapelle al met 3-2. In de tweede helft speelde Oostkapel le vrijwel voortdurend op de helft van Kapelle en dat resulteerde tenslotte in een 7-2-zege voor de Walcherse ploeg. De doelpunten van Oostkapel le werden gemaakt door Piet Baan (3x), Ad Poortvliet (2x), Ronald Aar- noutse en Gerard Schipper. Het twee de doelpunt van Kapelle werd ook ge scoord door Jacco Bekenes. jeugd speelt nu op afdelingsniveau. Er had nog meer aan planning ge daan moeten worden". De tegenvallende prestaties worden jou ook toegeschreven. De verant woordelijkheid ligt tenslotte bij de trainer. Van Westen: „Er zijn supporters en bestuursleden die zeggen: Van Wes ten laat ons degraderen. De vijfde ko- lonne is wat dat betreft op gang ge bracht. Soms laat ik ze een opstelling makep en als ze dan 12 spelers opstel len, weet ik al genoeg. Als de resulta ten slecht zijn is het altijd hetzelfde liedje. Ik steek ook de hand in eigen boezem. Natuurlijk. Maar ik voel me niet schuldig. Voor mijn gevoel doe ik er alles aan". Heb je alle middelen al moeten ge bruiken om de spelersgroep te blijven motiveren? Van Westen: „Op dit niveau mag je van jongens van 25, 26 jaar verwach ten dat je ze niet meer hoeft te moti veren. Op dit niveau mag je ook zelf discipline eisen van spelers. Ze moe ten weten wat wel en niet kan, maar ik heb de indruk dat niet alle spelers precies weten waar ze mee bezig zijn. Wil je in de top meedoen, dan moetje er dingen voor opzij zetten en zolang je dat niet doet en je jezelf niet elk duel total-loss speelt, kun je ook niet zeggen dat je er alles aan gedaan hebt. We moeten de fouten bij onszelf zoeken. Als we degraderen is het onze eigen schuld". Dick van Westen in een situatie die symbolisch is voor Oostkapelle: achteruit rijdend. Stoffel Schipper: de zweep er over... OOSTKAPELLE - Oostkapelle-voor- zitter Bert Boonstra wijst alle kri tiek op het functioneren van het be stuur van de hand. „Als het slecht gaat krijgen wij als bestuur kritiek van supporters. Het is vaak onge nuanceerde kritiek, die heel verve lend overkomt. Dat soort supporters kan beter gaan sjoelen. Ik word er misselijk van. Binnen onze moge lijkheden zijn wij als bestuur opti maal bezig. Het belang van het spe len in de eerste klas onderschatten we niet. Van de recette van het eerste elftal profiteert de hele vereniging", aldus Boonstra. Volgens Bert Boonstra weigert het bestuur van Oostkapelle trainer Dick van Westen als hoofdschuldige voor het matige presteren aan te wijzen. „Dat zou niet terecht zijn. Het is een samenspel en dat komt niet alleen voor zijn rekening. Kort geleden heb ben we met hem over de huidige si tuatie gesproken. Nee, we hebben hem niet ter verantwoording geroe pen. Samen vormen we een soort denktank en we willen alleen bezien wat wij er als bestuur nog aan kunnen doen". Tijdens de winterstop wil het be stuur van Oostkapelle met een aan tal spelers individuele gesprekken aanknopen om mogelijke onvrede uit de weg te ruimen. „Overigens blijf ik geloven in onze kansen. We hebben twee jaar lang een goede eer ste en een matige tweede seizoen helft gehad. Waarom zou dat niet an dersom kunnen. We moeten niet ge lijk het hoofd in de schoot leggen. Wij hebben een stel spelers dat zich nog aan het niveau moet aanpassen. Die hebben wat tijd nodig. Voor an deren is het nveau misschien wat te hoog gegrepen". Mocht Oostkapelle er overigens in slagen in de eerste klas te blijven dan is het volgens Bert Boonstra van plan contacten met spelers van andere clubs te leggen. „Wij gaan geen spe lers benaderen. Dat mag volgens de KNVB-reglementen niet, maar ik kan me voorstellen dat er in de informele sfeer hier en daar ge'informeerd wordt". Volgens routinier Stoffel Schipper is het tijd „dat er iets gebeurt, anders degraderen we gewoon". Volgens Schipper zijn er spelers niet zich niet optimaal inzetten. „Doe je dat in een training niet, dan kun je het in een wedstrijd ook niet. Vroeger waren we bereid met z'n allen te knokken, dat zouden we nu weer moeten doen. Ja, de zweep zou erover moeten en er is maar één man die dat moet doen, dat is de trainer". „Ik geef toe dat ik zelf ook niet al te best speel. Ik ben bijna dertig. Dat fa natisme dat erin zat, is een beetje weg al zet ik me in het veld nog voor 100 procent in. Maar ik ben wel op een leeftijd dat ik wat ga relativeren", al dus Schipper. „Ik heb altijd al voor zien dat dit eens zou gebeuren. Met drie seniorenelftallen kun je je moei lijk handhaven in de eerste klas". Stoffel Schipper verwijt het bestuur van de club niets. „Bij Oostkapelle wordt niets betaald, dus je kunt moei lijk spelers aantrekken. Vroeger kon je ze een hoog niveau bieden, maar te genwoordig vragen ze: hoeveel krijg ik. Goeree en De Jonge kun je vragen te blijven, je kunt ze het nog een keer vragen en je kunt ze smeken, maar dat is alles. Met een grote sponsor kun je je wat meer permitteren, maar die hebben we niet. Aan de andere kant: we zijn nog niet gedegradeerd, maar er zal iets moeten gebeuren". tST (ANP) Het restant van het op zondag 9 november gestaakte competi- Buel tussen Excelsior en FC Den Haag wordt alsnog op een nader te bepalen (um uitgespeeld. Dat heeft het bestuur Betaald Voetbal van de KNVB be lt, nadat de tuchtcommissie van de bond via een uitgebreid onderzoek had Btgesteld dat de clubs niet verantwoordelijk waren voor de wanordelijkhe- I buiten het veld. De nieuwe speeldatum wordt in overleg met burgemees- iPeper van Rotterdam bepaald. (eidsrechter Cees Bakker staakte tijds de wedstrijd na 56 minuten bij stand van 0-1. Enkele spelers van :elsior weigerden op dat moment ier te spelen, omdat zij zich be- 1 voelden. Beide elftallen waren Ir Bakker voor een afkoelingsperio- ïaar de kleedhokken gestuurd, na- Excelsior-verzorger IJzendoorn bij passeren van het vak met FC Den g-supporters door een voorwerp getroffen, waarbij hij een bloeden- ïoofdwond opliep. <NVB heeft het verzoek van Excel- |de wedstrijd in zijn geheel over te |en naast zich neergelegd. Volgens (bestuur betaald voetbal zou dat de 's de mogelijkheid bieden bij een ituele achterstand misbruik te ten van de problemen op de tribu- |RDRECHT (ANP) - Het bestuur de Nederlandse dambond heeft [wereldkampioen Jannes Van der alsnog rechtstreeks geplaatst r de finale van de strijd om de Ne- andse titel, die in april 1987 te Nij- ial wordt gehouden. De Groninger speelde in het laatste kampioen- spstoernooi zijn direkte kwalifica- loor in de slotronde niet te verschij- De beslissing van het bondsbe- 'f betekent, dat de twintig halve fi sten vanaf 3 januari strijden om ze- jn plaats van de gebruikelijke acht 'eplaatsen. iGEN OP ZOOM Ad Thiery uit delburg heeft gisteren in Bergen -oom een militaire cross over acht meter gewonnen. Ook op de twee rn derde plaats finishten Zeeuwse ten: 2e sportinstructeur Ko van de 'k uit Tholen en 3e douanier Kees Koeveringe uit Krabbendijke. Er en ongeveer zestig deelnemers. nes om zo een nieuwe wedstrijd af te dwingen. In de geschiedenis van het betaald voetbal is het overigens nooit voorgekomen, dat een wegens wanor delijkheden gestaakte wedstrijd in zijn geheel werd overgespeeld. Alleen als weersomstandigheden verder spe len onmogelijk maken, kan de KNVB een duel over laten spelen. GRONINGEN (ANP) - Richard van Kempen heeft na de door hem gewon nen tweede etappe van de marathon- schaatszesdaagse in Groningen de toppositie van het klassement over genomen van Jos Niesten. Andermaal heeft Van Kempen bewezen dat hij in dit seizoen bijna niet te kloppen is. De overwinning in Groningen is alweer zijn vierde en ook vier tweede plaat sen staan inmiddels achter zijn naam. Het verdedigen van de nationale be ker gaat hem, gezien de koppositie, goed af. De uitslag van de tweede etappe in de schaatsmarathon-zesdaagse is: 1. Richard van Kempen (Den Hoef), 2. Andries Kasper (Driel), 3. Jan Eise Kromkamp (Oldeholtpa- de), 4. Yep Kramer (Oudeschoot), 5. Hilbert van der Duim (De Kniepe), 6. Robert Vunde- rink (Raalte), 7. Egbert Post (Groningen), 8. Herbert Dijkstra (Pesse). 9. Oege Ferwerda (Steenwijk), 10. Henri Ruitenberg (Olde- broek). 11. Rik van der Hoorn (Ter Aar). Algemeen klassement: 1. Van Kempen 57.1. 2. Vunderink 42,3. gelijk: Kramer en Van der Duim 38, 5. Dijkstra 36. ZIERIKZEE - Het heren handbal team van Delta Sport speelt vanavond (donderdag) een oefenwedstrijd tegen EMM. De wedstrijd wordt gespeeld in de Sporthal Onderdak in Zierikzee, en begint om 20.15 uur. AMSTERDAM iANP) De Oostenrijkse doelvrouwe Vesna Radovic (l.) probeert Carla Kleintjes het scoren te beletten. Rechts de Oostenrijkse Martina Neubauer. AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters blijken over niet vermoede reserves te beschikken. In een naar .vaderlandse begrippen ongekende ambiance versloeg de ploeg van bondscoach Jan Kecskemethy woensdag Oostenrijk met 22-17. Dit resultaat biedt in de titelstrijd, die zondag in Rotterdam wordt afgeslo ten, toegang tot de mondiale top-tien. De pas in de laatste minuten wijkende spanning had de vroeger Slowaak opnieuw jaren ouder gemaakt. „Beter dan nu kunnen wij niet spelen. Dat bewijs hebben we vandaag een hele wedstrijd geleverd." Als in het sport paleis Ahoy' de nummer vijf van de andere hoofdgroep onschadelijk wordt gemaakt, klasseert Kecskemethy's meidenteam zich zelfs als negende. Een actie van Carla Kleintjens, die enige seconden voor tijd met haar negende treffer het verschil naar vijf doel punten tilde, leidde enige dolle feesttaferelen in. Vast onderdeel daarvan vormt het jonassen van de trainer. Een gewoonte, die een aanvang vond na het verrassen de optreden in het Hollandtoemooi tegen onder meer Tsjechoslowakije. Voor 3500 schreeuwende toeschouwers nam Nederland in het laatste kwartier afstand. Nederland - Oostenrijk 22-17 (9-9), Hongarije - Sovjet-Unie 18-19 (7-8), Oost-Duitsland - Joegoslavië 27-17 (14-7). Stand: 1. Oost-Duitsland, 2. Sovjet-Unie, 3. Joegoslavië. 4. Hon garije, 5. Nederland, 6. Oostenrijk. UTRECHT GPD Han Berger heeft een vier-ja rige overeenkomst met FC Utrecht getekend. De 36-jarige oefenmeester zal twee seizoenen als veldtrainer actief zijn, de twee jaren daarna functioneert hij als tech nisch directeur. Voor die periode zal door FC Utrecht een veldtrainer aangetrokken worden om het A-team te begelei den. Han Berger had de keu ze uit FC Utrecht, Fortu- na S, zijn huide club AZ en de Belgische topclub Club Brugge, die zich op de valreep als kandi daat meldde. Dat ik voor FC Utrecht gekozen heb, heeft te maken met de langere termijn waar op ik hier mijn denkbeel den over voetbal kan gaan uitwerken. Finan cieel zou het elders aan trekkelijker geweest zijn, maar dat was niet mijn belangrijkste afwe ging". GUIMARAES (GPD) De gebeten hond heette Christov. Rob Jacobs, de trai ner van FC Groningen, had de Tsjechische arbiter wel eigenhandig willen kielhalen, maar toonde zich toch realist genoeg om te erkennen dat Vitória Guimaraes de kwartfinale van de UEFA-Cup ten volle verdiende. „De 3-0-ne- derlaag was niet aan hem te wijten, de Portugezen hadden doodeenvoudig de betere ploeg", stelde hij vast, „maar die scheidsrechter heeft wel voortdurend tegen ons gefloten". De oefenmeester haalde ook de derde treffer nog even in herinnering. „Zui ver hands", oordeelde hij en werd in die mening gesteund door de spelers. Echter, op de tribune had vrijwel nie mand het handje van Cascavel kun nen vaststellen. Guimaraes-trainer Mario Peres gaf de handsbal echter ruiterlijk toe en riep zelfs even de be ruchte handsbal van Maradona tij dens het WK tegen Engeland in herin nering. De Argentijn verklaarde des tijds dat die goal met de hand van God werd gemaakt. Peres: „Dit was niet de hand van God, maar van de duivel". „Het was acht minuten voor het einde en met een 2-0-achterstand waren we nog steeds niet kansloos", vond Ja cobs, „waardoor de uitschakeling toch een enigszins vervelend smaakje achterlaat". Direct na de genadeslag die Cascavel met de hand dus toebracht, ontstond er grote opwinding langs de zijlijn. Ey- kelkamp wilde verhaal halen bij de grensrechter en de eveneens toestor mende Mario Peres verkocht de Gro ninger-aanvaller een geweldige opta- ter. Een half uur na de wedstrijd zat Eykelkamp nog met een blok ijs op het gezicht. „Onvoorstelbaar", aldus de spits. En Jacobs: „Dat is toch niet nor maal?! Ik moet er niet aan denken dat ik een speler van de tegenpartij te lijf zou willen". In de Groninger-kleedkamer werd desondanks niet lang nagetreurd over de nederlaag. Iedereen was het er wel over eens dat Vitória de betere ploeg was. In feite moest het er ook eens van komen. Het was steeds gelukt om met enorme krachtsinspanningen dezelf de manco's als in de competitie te ver bloemen, maar het gebrek aan aan- valskracht moest toch ook eens op Eu ropees niveau de Groningers opbre ken. Jacobs had in zijn team min of meer een linie van mandekkers en een zone van bal-vasthouders aangebracht. „Het klopt als een bus", zei hij vooraf, „nu alleen de uitvoering nog, want die is in de competitie ook niet altijd even geweldig". Verdedigend brachten de Groningers het er niet slecht af, maar slaagden er toch niet in om onder de aanhoudende druk van de Portugese, Zairese en Braziliaanse balgooche laars uit te komen. Twee heel belang rijke elementen in het Groninger strijdplan, Eykelkamp en Mason, kwa men er namelijk niet aan te pas. Van dit duo werden, zoals gewoonlijk, de beslissende acties verwacht, maar ze leden aan de lopende band balverlies. ook nog eens op zijn gebit, waar hij twee voortanden mist, maar die mist hij al twee jaar. Later in de wedstrijd scheurde die vent zelfs zijn eigen shir tje aan flarden en liet het voorkomen dat wij dat hadden gedaan". De kritiek op Christov bleek niet hele maal terecht, want zeker in de beginfa se floot de Tsjech redelijk onpartijdig. In een latere fase viel er wel het een en ander op een zijn leiding aan te mer ken, maar de aanhoudende wegwerp gebaren en scheldkanonnades van zo wel Jacobs als zijn discipelen lieten hem blijkbaar niet onberoerd. Libero De Wolf echter, die net als mid denvelder Van Dijk jarig was en zich ongetwijfeld een fraaiere feestdag zal hebben voorgesteld: „Die man zocht aanleidingen om ons te pakken. Ik kreeg een gele kaart nadat hij gebaard had dat Van Dijk uit het veld gedragen moest worden bij een blessure. Ik zei alleen maar 'rustig', en prompt had ik die waarschuwing". Eykelkamp kreeg eveneens geel, maar dat was na een forse obstructie. De Groningers waren al met vooroor delen tegen Christov het veld inge stapt, want ze waren erop geatten deerd dat de Tsjech een heuse thuis- fluiter zou zijn. Dat was de reden dat getracht werd om Guimaraes zoveel mogelijk uit het strafschopgbied te houden. „Gaat er een van de Portuge zen liggen, dan gaat de bal geheid op de stip", zei Jacobs vooraf. Dat strijd plan slaagde het eerste half uur won derwel en de Groningers zorgden af en toe zelfs voor dreiging. Toch nam het Portugese mengelmoesje voor de rust afstand met twee fraaie goals. Na een klein half uur schoot Nascimento hard in en tien minuten later knalde N'Dinga de bal via binnenkant paal in het doel: 2-0. In de tweede helft probeerde Jacobs nog te redden wat er te redden viel door Van den Berg te vervangen door De Koek, maar het haalde weinig uit. Groningen kreeg nog mogelijkheden via twee kopballen van Eykelkamp, maar die weren door de Portugese kee per Jesus onschadelijk gemaakt. Gui maraes was de betere en alleen op de derde goal viel iets af te dingen. Vitória Guimaraes (Por) - FC Groningen (Ned) 3-0 (2-0). 28. Nascimento 1-0,39. N'Din ga 2-0, 81. Cascavel 3-0. Scheidsrechter: Christov (Tsj), toeschouwers: 25.000 (uitver kocht). Geel: Nascimento (Vitória), De Wolf, Eykelkamp (Groningen). ,Het liep niet", aldus Eykelkamp, die al vrij vlot overhoop lag met Chris tov. „Bij een kopduel kreeg ik een klap van Nené, maar hij bleef liggen. Die scheidsrechter zei me direct dat ik moest oppassen, maar ik had echt niets gedaan. Nené wees vervolgens HAMBURG (DPA) - De resultaten van de twee midweekse trekkingen voor de Westduitse lotto zijn: Trekking A: 8 - 17 - 21 - 29 - 33 - 39. Re servegetal: 11 Trekking B: 3 - 11 - 15 - 22 - 26 - 28. Re servegetal: 30 Spel 77: 7 4 0 0 5 6 5 MÖNCHENGLADB ACH (ANP) - In Mönchengladbach kwam scheidsrechter Ponnet in het duel tussen Borussia en Glasgow Rangers ogen tekort om alle overtredingen te bestraffen. In de eerste helft trok de Belg al vijf keer de gele kaart, na de rust was de sfeer niettemin even oorlogszuchtig. Ponnet streek lang met de hand over het hart (een keer geel), maar was in de 75e minuut genoodzaakt de rode kaart tevoorschijn te halen voor de Schot Munro, die Winkhold natrapte. Vijf minuten voor het einde volgde Cooper zijn clubge noot. Hij kreeg voor de tweede keer geel en mocht vertrekken. Met tien en later negen tegen elf kregen de Westduitsers eindelijk de ruimte voor aanvallende daden. Doelpunten vielen er evenwel niet (0-0), omdat Ponnet in de slotminuut weigerde Borussia een strafschop te geven nadat Criens onderuitgehaald was. De Rangers gingen meedogenloos aan Eerste wedstrijd: 2-1 voor Torino. Torino het werk om de 1-1 op eigen veld te cor rigeren. De Borussen weigerden zich te laten intimideren en deden volop mee in de klopjacht. IFK Göteborg (Z we) - AA Gent (Bel) 4-0 (1-0). 45. Johansson 1-0, 50. Rantanen 2-0, 57. Hy- sen 3-0, 64. Larsson 4-0. Scheidsrechter: Va lentine. Toeschouwers: 15.100. Eerste wed strijd 1-0, Göteborg naar kwartfinales. Borussia Mönchengladbach (Wdl) - Glas gow Rangers (Schot) 0-0. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 34.000 (uitver kocht). Rode kaart: Munro en Cooper (bei den Rangers). Gele kaart: Jung, Rahn en Thiele (allen Borussia), Dawson, Ferguson en Cooper (allen Rangers). Eerste wedstrijd: 1-1. Borussia Mönchengladbach naar kwartfinales. Hajduk Split (Joe) - Dundee United (Sch) 0- 0. Scheidsrechter: Keizer (Ned), toeschou wers: 30.000 Eerste wedstrijd: 2-0 voor Dundee. Dundee naar kwartfinales SK Beveren (Bel) - AC Torino (Ita) 0-1 (0-0). 75. Dossena 0-1. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos), toeschouwers: 15.000 naar kwartfinales. FC Tirol (Oos) - Spartak Moskou (Sov) 2-0 (0-0) 71. Roscher 1-0,72. Miiller 2-0. Scheids rechter: Guruceta Muro (Spa), toeschou wers: 16.000. Eerste wedstrijd: 0-1. FC Tirol naar kwartfinales. FC Barcelona (Spa) - Bayer Verdingen (WDl) 2-0 (0-0) 70. Rojo 1-0, 79. Rojo 2-0. Scheidsrechter: Daina (Zwi), toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Victor (Barcelona). Barcelona, dat de eerste wedstrijd ook met 2-0 won, plaatst zich voor de kwartfinales. De wedstrijd Inter - Dukla Praag voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker is woensdagavond negen minuten voor het einde gestaakt we gens mist. Op het moment dat de Franse scheidsrechter Quiniou de ploegen definitief naar de kleedkamer stuurde, leidde Inter met 1-0. De Italia nen hadden de eerste wedstrijd Praag met 1-0 gewonnen. De wedstrijd wordt vandaag, donder dagmiddag (aanvang 13.00 uur) over gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21