van westen Sport-o-theek gemeente Hulst deze week open Raad Tholen tegen fusie waterschappen verlies dames f Sluvoc FEESTAANBIEDING De Provinciale Zeeuwse Courant^ uw krant, de naam zeet 't WÊclanil BEN W WESTERSCHOUWEN: De baanvaste breedbander. Samsonit LINDBERG PIANO Wedstrijden in poules tennis Hulst afgewerkt I FORTEX Was alles maar zo sterk als een Samsonite. 75 JAAR gemeenti uw kledingadviseur Biljartclub B.C.D. zaamslag - plein 10 - telefoon 01153-1332 ADVERTEREN DOET VERKOPEN 12 CLINGE TERNEUZEN Jopie Poerstamper werd winnaar solistenconcours HENGSTDIJK BRIEF AAN WATERSCHAP EN GS Clubkampioenen ONI gehuldigd Bridge-uitslag LAMSWAARDE Schieting Tomograaf HET SPOOK VAN DE POLDER KLOOSTERZANDE Old-timersclub vergadert in Hulst Winterslaap Bezoek Sint 4 35r M lederwaren schoenen lederwaren OOSTBURG 01170-2814 Noordstraat, Terneuzen mode voor mannen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 25 NOVEMBER 19! Na ruim 5 volle jaren een muzikaal begrip: BIERKAAISTRAAT Hebt u de brede wielen van de Saturn Deluxe 6 moderne kleuren. Zoals alle harde Samson gezien? Geen wonder dus, die uiterst stabiele koffers, biedt de stevige Saturn Deluxe u 2 ja wegligging. Saturn Deluxe bestaat uit een reeks garantie. Kom even bij ons langs om nader kenn s van 5 koffers plus een beauty case, verkrijgbaar in te maken met het Saturn Deluxe aanbod. Nieuw van 4995f oor44957 GRATIS STEMBEURT KRUK 5 jaar garantie - Ook zondags geopend 14.00-18.00 uur - Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. Burgemeester en wethouders der gemeente Ter-I neuzen brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12,2e lid, van de Wegenwet ter openbare kennis, dat bij Koninklijk Besluit van 12 augustus I 1986, nr. 25, goedkeuring werd verleend aan het besluit van de Staten van Zeeland d.d. 20 juni 1986, nr. 20, tot het onttrekken aan het openbaai verkeer van een tweetal weggedeelten in de ge meente Terneuzen, in verband met de doortrek king van de Tractaatweg. Deze besluiten zijn voor een ieder ter inzage ge legd ter gemeentesecretarie, afdeling algemene I zaken, van 26 november tot en met 9 december 1986. Terneuzen, 25 november 1986. Burgemeester en wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. Trekking loterij Ned. Kamp. 1e prijs 4950 2e prijs 2074 3e prijs 4982 Af te halen café de Smokkelhoek, Kaai 3, Aardenburg voor 1 februari 1987. De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis, dat op donderdag 27 november 1986 te 14.00 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Zo nodig zal deze vergadering op vrijdag 28 no vember 1986 te 13.30 uur worden voortgezet. Terneuzen, 25 november 1986, De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen Bedroefd omdat wij haar moeten missen, maar dankbaar dat wij haar zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat na een zorgzaam leven en na een kortstondige ziekte is overleden mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder TANNEKE LEUNTJE VAN DE VOORDE echtgenote van J. J. Harms op de leeftijd van 73 jaar. Terneuzen: J. J. Harms Hoek: M. Bakker-Harms J. Bakker Hoek: J. Harms C. Harms-Vergouwe Spui: J. Schaalje-Harms G. Schaalje Graauw: R. Harms J. Harms-Martens Axel: M. de Jong-Harms F. de Jong Terneuzen: K. Brouesse-Harms M. Brouesse Terneuzen: B. Uitdewilligen-Harms C. Uitdewilligen Sluiskil: P. Harms M. Harms-Dooms Terneuzen: L. Zegers-Harms J. Zegers Terneuzen: A. Matthijs-Harms F. Matthijs Terneuzen: J. B. Harms S. Harms-van Oostende Klein- en achterkleinkinderen 24 november 1986 Azaleastraat 26, 4537 RB Terneuzen De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 27 november op de Zuiderbegraafplaats te Terneu zen, om 13.45 uur. Samenkomst om 13.30 uur in de aula van de be graafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Rouwcentrum, Rooseveltlaan 6, Terneuzen. Dankbetuiging Voor de vele blijken van medeleven die we, zowel schrif telijk als persoonlijk, mochten ontvangen na het plotse linge overlijden van onze zoon en broer HENK C. JANSEN betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Familie Jansen November 1986, Correspondentieadres: Handellaan 28, 4536 BX Ter neuzen. Uitbreiding politie blijft noodzakelijk HAAMSTEDE - Uitbreiding van de rijkspolitie op Schouwen-Duiveland blijft ook in 1987 noodzakelijk. Bij stand in de zomermaanden verlicht het tekort enigszins, maar de effecten van het hoogseizoen werken lang na in perioden waarin niet over extra SEROOSKERKE (W) - Jopie Poer stamper (cornet) heeft - met 55,5 pun ten - de eerste prijs bij de senioren en daarmee de wisselbeker gewonnen tijdens de onderlinge solistenwed strijden van de muziekvereniging EMM uit Serooskerke (W). Peter Boone (sopraansax) werd met 55 pun ten tweede, Elly Poerstamper (bugel) eindigde met 54,5 punt als derde. Bij de jeugd ging de eerste prijs naar Esther Hillebrand (altsax), die 49,5 punten in de wacht sleepte. Tweede en derde werden Hanna Joziasse en Mark van de Broek (bugel), die beiden 48,5 punten behaalden. mankracht kan worden beschikt. Dat zeggen b en w van Westerschouwen in de aanbiedingsbrief bij de begroting 1987. Het college zegt daarbij onver minderd op uitbreiding aan te zullen blijven dringen. Het college concludeert dat het dit jaar goed verlopen is met de handha ving van de openbare orde. „Maar alert reageren op ongewenste ontwik kelingen blijft geboden. Onontbeerlijk daarbij is echter dat voldoende man kracht aanwezig is". Westerschouwen ontving dit jaar 150.000 gulden uit het fonds bestuurlij ke preventie kleine criminaliteit. Met dat geld zijn uitbreiding van de straat verlichting, de aanleg van taxistand plaatsen en de inrichting van een be waakte fietsenstalling in Renesse be kostigd. Volgens b en w is mede daar door de criminaliteit in Renesse wat afgenomen maar was er elders een toename te bemerken. B en w maken in de begrotingsbrief verder duidelijk, dat het zomerseizoen '86 voor de recreatie uitstekend mag worden genoemd. „De -ondernemers kunnen er met voldoening op terug zien, gelet op de lange periode van mooi weer in combinatie met een goe de vakantiespreiding". SINT-MAARTENSDIJK De ge meenteraad van Tholen heeft maan dagavond na een uitvoerige discussie besloten een brief te sturen naar het waterschap Tholen/Sint-Philipsland en gedeputeerde staten over de water schapsconcentratie in Zeeland. In het schrijven spreekt de raad zich uit te gen verdergaande concentratie om dat dat niet in het belang is van de Thoolse bevolking. Zoals bekend stelt het dagelijks bestuur van de pro vincie zich op het standpunt, dat er in plaats van zeven twee waterschappen moeten komen. Eén onder en één bo ven de Westerschelde. Volgens de raadsleden zal dat leiden tot een verhoging van de lasten voor de Thoolse burgers, doordat de veront reinigingsheffing zal stijgen. Daar naast loopt de werkgelegenheid van een aantal mensen die nu nog in dienst zijn bij het schap gevaar. Tot slot, meent de raad, zal de afstand tussen bestuur en bestuurden bij twee water schappen groter worden. Het alge meen bestuur van het waterschap Tholen vergadert vandaag (dinsdag) over de kwestie. Volgens het college is bij controles door de brandweer Westerschouwen dit jaar slechts een klein aantal lpg- tanks bij kampeermiddelen aangetrof fen. Niettemin zal ook komende zomer weer worden gecontroleerd teneinde gevaarliike situaties te voorkomen. De algemene beschouwingen van de raad Westerschouwen op de begroting moeten uiterlijk vrijdag 5 december bij b en w schriftelijk worden inge diend. Na de eveneens schriftelijke beantwoording van het college komt de begroting ter vaststelling aan de or de in de openbare raadsvergadering van maandag 15 december. Kaarting In het Gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge werd een prijskaarting gehouden, waaraan door 46 kaarters werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1J. de Burger, 2 J. van Remortel, 3 J. Ferket. Intocht Sint Sinterklaas met een gevolg van vijf pieten brengt dit jaar een bezoek aan Hengstdijk op vrij dagmiddag vijf december. Hij komt 's middags speciaal voor de jonge kinde ren van groep een tot en met vier naar de St.-Jozefschool en deelt daar ca deautjes uit aan de schooljeugd, 's Avonds brengt de Sint een bezoek aan de gezinnen met kinderen, die nog niet naar school gaan. Op zaterdag zes de cember wordt er sinterklaasfeest ge vierd voor het hele dorp. Om 14.00 uur voeren de kinderen van de basisschool de musical 'Teun de Speelman' op. Zij doen dat voor hun ouders en andere belangstellenden. Na de musical wor den enkele dansjes opgevoerd en voe ren enkele kinderen een play-backact op. HULST De gemeente Hulst heeft een eigen sport-o-theek. Vanaf de ze week kunnen scholen, instellingen en vereni gingen, die in het verle den met veel moeite sport-en spelmaterialen bijeen wisten te krijgen voor bijzondere evene menten, terecht bij de gemeentelijke welzijns- afdeling. Daar is voorlo pig een grote hoeveel heid materiaal opgesla gen. Het is de bedoeling dat op korte termijn een andere ruimte wordt ge zocht. In de Hulster sport-o- theek kunnen tal van verschillende ballen worden gehuurd, bad- minton-en hockeymate- rialen, een tiental oude volksspelen, chronome ters en ander wedstrijd gerei en verschillende spelen en tumartikelen. De inventaris is zo sa mengesteld dat de ver enigingen, scholen of buurthuizen die een be roep doen op de nieuwe uitleeninstelling, com plete programma's kun nen samenstellen voor jong en oud. Er wordt dan niet alleen gedacht aan sportinstuiven, maar ook aan bos-en strandspelen, schoolrei zen, kampeerweekein- den en oriëntatietoch- ten. De sport-o-theek, aan de Sportlaan in Hulst, is el ke vrijdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. TERNEUZEN - De hengelaarsvereni ging ONI uit Terneuzen heeft haar clubkampioenen 1986 gehuldigd. Al gemeen clubkampioen werd J. de Blaeij, terwijl Mark Florussen en Mi- chiel de Pooter als beste jeugdleden uit de bus kwamen. Kampioen buitenwater werd bij de he ren J. Faas en bij de dames mevrouw Geelhoedt. J. de Blaeij kreeg naast de algemene clubtitel ook de beker als kampioen binnenwater. Zaterdag houdt ONi de traditionele 'wild'-wedstrijd. Er wordt gevist nabij het Churchillhotel in Terneuzen van 11.00 tot 14.00 uur. Na de wedstrijd worden de prijzen uitgereikt in clublo kaal café Du Commerce aan de Markt in Terneuzen. TERNEUZEN De bridclub 'Luctor' uit Terneuzen speelde de tiende wed strijd van de competitie in het Chur- chill-hotel in Terneuzen. Er werd ge speeld in drie lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met ne gen paren. De uitslag: 1 de heeren Kint-Willemsteyn, 2 echtpaar Lichteveld, 3 mevrouw Bies- broeck-de heer IJsebaert en de heren De Jong-Vergouwen. In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uit slag: 1 mevrouw Van der Peyl-de heer Olie slager, 2 de dames Verloop-Van Fraassen, 3 echtpaar Bode. In de C-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uit slag: 1 de dames Kint-Hamelinck, 2 de heren Hamelinck-Sarneel, 3 mevrouw Mattens-de heer De Jonge. LAMSWAARDE In café De Vier Jaargetijden te Lamswaarde werd een schieting gehouden, waaraan 36 schutters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: hoge vogel A. Geerts, Moerbeke, eerste zijvogel J. van Kerckhoven, St.-Jansteen, tweede zijvogel J. van Kerckhoven, St.-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (5) J. van Kerckhoven, St.-Jansteen. De fracties van de VVD en de RPF/ GPV en SGP dienden schriftelijke vragen in over het bericht, dat de komst van een mobiele computer-to- mograaf naar Zeeland op losse schroeven staat. De fracties wilden weten of het college bereid is mede ge let op de financiële inbreng van Tho len de betrokken bewindsman schrif telijk te verzoeken de toezegging aan Zeeland gestand te doen. De raad besloot voorts een stuk grond in erfpacht uit te geven aan het bedrijf Rombouts Kunststoftechniek uit Steenbergen. Het bedrijf wil zich vesti gen op het industrieterrein Slabbe- coornpolder in Tholen. Op dit moment werken er vier mensen, een aantal dat de komende maanden waarschijnlijk nog zal stijgen. De SGP en de RPF/GPV-combinatie stemden tegen het uittrekken van een bedrag van 3500 gulden voor een sport gala waarop de Thoolse sportman, -vrouw en -vereniging van het jaar zul len worden gekozen. P. van Belzen (RPF/GPV) stelde niets tegen sport te hebben. „Maar hier gaat het om een feest en daarom zeg ik nee", aldus Van Belzen. De SGP'er M. Dijke liet weten op principiële gronden tegen het sportgala te zijn. Ook vond hij een uit gave van 3500 gulden voor iets derge lijks in een tijd van bezuinigingen niet passen. KLOOSTERZANDE De toneelver eniging 'De Scheldegalm' uit Kloos- terzande is druk aan het repeteren om begin volgend jaar hun nieuwe stuk op de planken te kunnen brengen. Dit seizoen komt 'De Scheldegalm' op nieuw met een volksstuk, namelijk 'Het Spook van de Polder'. Het stuk werd geschreven door George Spon- selee, die als bioloog verbonden is aan het Jansenius Lyceum in Hulst. Sponselee heeft niet alleen een grote iefde voor de natuur. Zijn liefde gaat ook uit naar het dialect, in het bijzon der naar dat van 'Het Land van Hulst'. Sinds een aantal jaren voert de toneel vereniging uit Kloosterzande om de twee jaar een volksstuk op. Voorheen waren het stukken geschreven door de uit Kloosterzande afkomstige auteur Jo Eggermont. Titels als: 'Gelijk een Vlam', 'Nen Vrimden Kostgangers' en de 'Gouwen Bruiloft', zullen velen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen nog be kend in de oren klinken, want de to neelvereniging oogstte daarmee de grootste successen. En geen van de door hen opgevoerde stukken zijn zo vaak op de planken gebracht als bo vengenoemde. Dit jaar hebben de spelers gekozen voor 'Het Spook van de Polder'. Het speelt in de jarenm vijftig. De spook verhalen, die in die tijd op het platte land van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de ronde deden, staan in dit stuk cen traal, zoals 'Bornes de Jachthond' en 'Den Ossaert'. Zij worden in het toneelspel terug tot leven geroepen en het zal blijken, hoe de mensen uit die tijd erin geloofden. Medewerkers aan hetvolksstuk zijn: William Asselman, Beppy Goossen- van de Meelen, Theo van Meelen, Thea van Overmeeren-Asseman, Jo van Overmeeren, Aloys Pouwels, Wies Boogaart, Theo Neve, Christien de Kort, Peter Goossen en Marian Dan- kaert-van Geersdaele. De regie is ook dit jaar weer in handen van Nelly Boogaart-de Bakker en het decoront werp werd geleverd door J an Goossen. 'Het Spook van de Polder' gaat vrij dag 9 januari in première in de grote zaal van 'Hotel van Leuven' te Klooster zande. Daar staat het stuk ook op 10 januari om 20.00 uur en op 7 februari om 14.00 uur voor de bejaarden. Op 17 januari speelt de toneelvereniging op de planken in het Zuidlandtheater in Terneuzen, eveneens om 20.00 uur. 24 januari om 14.00 en om 20.00 uur in zaal 'Concordia' in Westdorpe. In de Halle in Axel is 'de Scheldegalm' te zien op31 januari om 20.00uuren op 14 februari tenslotte in 'Den Dullaert' in Hulst om 20.00 uur. Intocht Sint Op zaterdag 29 no vember wordt in Kloosterzande een oude traditie in ere hersteld. Jaren ge leden kwam Sint-Nicolaas per boot aan in de haven Van Walsoorden. Za terdag om 12.00 uur arriveert de Sint met zijn pieten per boot in de haven, waar het hele gezelschap wordt ver welkomd door burgemeester mr. A. A. L. G. M. Kessen van Hontenisse en de wethouders P. Mangnus en J. Joossen. Om 12.15 uur kunnen de kinderen een tractatie in ontvangst nemen in café De Scheldegalm te Walsoorden. Daar na vertrekt de Sint en zijn gevolg per paard naar Kloosterzande. Daar wordt Sinterklaas verwelkomd door de Koninklijke Harmonie St.-Ce- cilia. Bij de brandweerkazerne ontvan gen de kinderen weer een tractatie. Sinterklaas wordt rond 14.15 uur ver wacht op de basisschool 'Ter Duinen' waar hij de rest van de middag met de kinderen van de onderbouw zal door brengen. 's Avonds brengen de pieten nog een bezoek aan de zieken in Kloos terzande en omstreken. HULST De Classic Vehicle Club 'Zeeuwsch-Vlaanderen' houdt donder dag de eerste algemene ledenvergade ring in zalencentrum 'Tiffany' in Hulst. Op de agenda staat de verkiezing van een volledig bestuur. De vereniging voor bezitters van oude automobielen telt momenteel een kleine vijftig le den. Ruim dertig oldtimers zijn rijklaar en namen de afgelopen maan den aan tien venementen deel. Naast de verkiezing van een voltallig bestuur moet er die avond ook een voorzitter en een coördinator voor de evenementen en uitstapjes gekozen worden. De jaarvergadering begint om 20.00 uur. HULST Het ETEC-indoortennis- toernooi in Hulst is bijna door zijn pou lewedstrijden heen. Agnes van Acker en Hanneke Lockefeer speelden bij de dames in de C-categorie met 4-4 geliik. Later op de avond werd Lockefeer uit geschakeld voor het toernooi door een 8-4 nederlaag tegen Nancy Blok. Bij de heren kwam de als tweede genoteerde Ronald van Remortel voor het eerst in actie. Hij versloeg Guido Tolhoek met 9-3. Jan de Klerk klopte in dezelfde ca tegorie Auk Rottier met 9-5. In de D- categorie liet Nel Hendrikse zich niet verrassen door Adrie Tijssen. Hendrik- se won met ruim verschil: 12-3. Ellen Aper was ook te sterk voor Tijssen (8- 4), zodat Aper en Hendrikse onderling moeten uitmaken wie poulewinnares zal worden. Connie Huis kwam ook twee keer in actie, met wisselend suc ces. De eerste keer versloeg ze Jeanne Everaard met 10-4 en vervolgens ver loor ze met 9-3 van de sterke Anita van Broeck. Enkele uitslagen: dames enkel D: Lisette VervaetLydia de Looijer 10-1; heren enkel D: Henk van de Berg Jan Burm 6-7, A. Kalozei Dirk de Pauw 7-2, Alfred Koen Eddie Maas 10-6, Mark de Brouwer Jan Klaassen 12-2. Da mes dubbel D: Adriaansens/Van Tiggelen Sterrenberg/Van de Velde 7-6. T 1*'' TERNEUZEN - Het staat nu al v dat er voor de Zeeuws-Vlaamse tea in de eerste klas van de volleybalc petitie niet meer dan een bescheil rol is weggelegd. Voor de dames Sluvoc is de competitie tot nuj zelfs met weinig succes verlopen, j gebrek aan stootkracht dreigt Sluiskilse debutant in de eerste M op te breken. Zaterdag moest Slu' andermaal genoegen nemen met nederlaag. In de belangrijke vu strijd tegen Mytilus 3 werd thuis 3-0 verloren. De dames uit Sluiskil waren in het 1 zeker niet minder dan de Goese tea stander, die over betere afwerkersl schikte dan Sluvoc. „Dat is het p| bij ons", keek Sandra Dieleman n: loop terug op de negende achter^ volgende nederlaag. „We spelen echt slecht, maar we kunnen het i afmaken". De thuisclub was zater| zelfs niet in staat om een 8-0 v sprong in de derde set in winst o: zetten. De Bevelandse dames knol zich naast Sluvoc en beslisten dai de wedstrijd, nadat ze eerder al me 14 en 15-9 hadden gewonnen. IJVC hield in eigen huis aan de ee] vijfsetter van dit seizoen een pui over. Het hoog geplaatste Wiska in de slotfase wat slagvaardige: rook de overwinning, toen een aan kelijke 6-0 achterstand in de vijfdi was opgehaald. Via 12-12 werd hei 12 voor Wiska. Daarvóór haddei teams, die hun opslag goed benu' elkaar in evenwicht gehouden: 15-3, 9-15 en 15-3. In een matige wedstrijd hield thuis geen punten over aan de di tegen De Sterre. De Clingse da| ■hielden gelijke tred tot 1-1 (7-15 e: 6), maar verloren daarna twee kansloos van een aanvallend slagv) diger De Sterre: 4-15 en 7-15. De ri ves van Morres/Hulst verrasten een 3-0 zege (11-15, 15-17, 7-15) bij namo'70 2. Pas bij een 2-0 achterstand ontwj ten de heren van Even Kijken uit vroege winterslaap. Athanatos dan ook op weg naar een gemakke overwinning, maar door de inb van Ben Broijl keerde het tij voo thuisclub in de derde set. De vete: bracht rust in de ploeg, maakte i fouten en sleepte Even Kijken een moeilijke fase. Omdat Athan bovendien het niveau van de ee twee sets niet kon vasthouden, den de West-Zeeuwsvlamingen s terugkomen. Via 10-15,12-15,15-1 9 en 15-13 werd het 3-2 voor Even ken. ZUIDZANDE - Sint-Nicolaas bez zaterdag Zuidzande. Hij komt 14.30 uur aan op het Dorpspleii maakt vandaar een rondgang, sa met de muziekvereniging Veronic haar drumband. De Sint ontvangt vanaf 15.45 uurj deren van twee tot twaalf jaar in De Rode Leeuw, waar zij een tracl en presentje krijgen. Vanaf 16.45 zij optredens te zien van de clowns Ti" Tat en Het Liegebeest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24