Sociaal-cultureel werk wil Het Buut langer open houden Woonvoorziening lichamelijk gehandicapten 'onder dak' van fraassen Tout Middelbu--J present bij eerste cultureel café Bouw buurthuis in middensector wekt verzet wijkcomités Waterleidingnet Walcheren krijgt schoonmaakbeurt HOMNP INTERNATIONAL EMM-heren uit de beker Reisburo NA UITSPRAAK WETHOUDER VLISSINGEN Pijn 'DE GANZEVESTE' IN GOES Sinterklaasmarkt in de Altstadt en kerstmarkt op de Schadowplatz. Leuke St.-Nicolaas- en kerstsurprises bloemenhuis minnebreuker IN VLISSINGEN 20 Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. 'Jaszakdief in Vlissingen gepakt Badmintontoernooi WESTKAPELLE Bibliotheek bestaat 95 jaar ARNEMUIDEN Kruisvereniging huldigt F. Maljers DDIENST-NUMMER 030 - 435000111 'n Mercedes-Benz koop je onder andere vanwege z'n grote betrouwbaar heid. En je rekent er dan ook op dat hij altijd rijdt. Mocht het toch ooit eens gebeuren dat uw auto het laat afweten, dan doet Mercedes-Benz er alles aan om u te helpen. Met een eigen 'nood'-dienst. Dag en nacht bereikbaar via een centraal telefoonnummer dat aan de bin nenkant van uw dashboard kastje staat. Als u belt, komt er een monteur naar u toe, die uw auto repareert, of hem laat weg slepen en u thids afzet. Krijgt u hier in de buurt autopech, dan kunt u ook óns altijd bellen. Wij komen dan extra snel naar u toe. /T"\ Maai' het zal u allemaal waar-( JL j schijnlijk toch niet gebeuren. Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. OOST-SOUBURG Tandarts Dierenartsen Apotheken Wijkverpleegkundigen Middelburg en Arnemuiden. VRIJDAG 21 NOVEMBER is. VLISSINGEN De Vlissingse Cen trale Stichting Sociaal Kultureel Werk vindt dat buurthuis Het Buut geopend moet blijven totdat er een goede oplossing voor de vervangings- problematiek is gevonden. „Peuter speelzaal De Prietpraters blijft waar schijnlijk na 1 januari voorlopig ge bruik maken van het Buut, dus waar om zouden wij daar dan ook niet lan ger kunnen blijven", vindt coördina tor K. van Wezel van de CS SKW. Wethouder D. J. P. Bruinooge liet woensdagavond tijdens de beantwoor ding van de algemene beschouwingen weten dat het buurthuis -wat betreft het college- begin 1987 gesloten zou moeten worden. Als streefdatum noemde hij 1 januari. Wanneer het buurthuis langer in ge bruik zou blijven, kost dat de gemeen te vijftien- a twintigduizend gulden. „Het gaat om een eenmalig bedrag", stelt de heer Van Wezel. „Dat moet toch op te brengen zijn. Het bespaart de gebruikers van het Buut in elk ge val een hoop geharrewar." Hij verwacht dat de verhuizing van de speelzaal nog even op zich zal laten wachten. „Eerst moeten de kinderen verdeeld worden over andere speelza len. Daarover moet nog overeenstem ming worden bereikt met de ouders. Dat kost tijd." Het is nog niet bekend naar welke ge bouwen de activiteiten van het Buut (onder meer bingo-avonden, klaveij as- bij eenkomsten, dansles en Marok kaans jongerenwerk) worden overge heveld. Wethouder Bruinooge heeft als mogelijkheden het Wol tershuis en Bachten Komme genoemd. De heer K. Catsman, buurthuiswerker van het Buut vindt die suggesties echter niet geslaagd: „Het Woltershuis is te klein, en Bachten Komme is te ver weg. We moeten rekening houden met mensen die niet over een auto beschikken en slecht ter been zijn." De CS/SKW vindt het wel acceptabel dat de Buut-gebruikers tijdeijk zou den moeten uitwijken naar nabijgele gen accommodaties. „Bijvoorbeeld tot de nieuwbouw in het middenge bied klaar is." Zoals bekend heeft de stichting een plan bedacht om het verlies van buurt huis het Buut te compenseren (het Woltershuis verkopen en een nieuw onderkomen bouwen in de middensec tor. De twee ton die de gemeente heeft gereserveerd voor de verbouwing van buurthuis Alegonde zou eveneens moeten worden gebruikt voor de nieuwbouw in het middengebied). De Centrale Stichting wil de nieuwbouw in eigen beheer uitvoeren. K. van We zel: „Dan gaat het sneller dan wanneer de gemeente het doet. Stel dat de acti viteiten in het Buut tot ongeveer juli kunnen doorgaan, de gebruikers hoe ven dan maar een paar maanden naar de andere buurthuizen. Daarna is im mers de nieuwbouw klaar." Wethouder Bruinooge zei woensdag avond dat het beter is het Buut zo snel mogelijk te sluiten. Anders zouden, volgens hem, de twee bezuinigingsron den samenvallen. In 1987, immers, wordt er waarschijnlijk opnieuw op het sociaal-cultureel werk gekort. Vice-voorzitter H. Overdam van het SKW vindt 'dat daar iets in zit'. „Maar", zegt hij, „hoe dan ook: pijn gaat het toch doen. Daar ontkomen we niet aan." De stichting heeft zich overigens 'ver baasd' over de opmerkingen van de wethouder met betrekking tot het budget van het SKW. Bruinooge stel de dat de gemeente geen tekorten meer toe zal staan. „Op 9 en 13 okto ber", zegt Overdam, „hebben wij sa men met de wethouder een begroting opgesteld die op het absolute mini mum is gehouden. We kwamen uit op 94.000 gulden. Bruinooge was het met ons eens dat er van dat bedrag niets meer af kon. Op het ontwerp van de welzijnsbegroting, echter, krijgen we maar 65.000 gulden toebedeeld. Ken nelijk heeft de wethouder een manier gevonden om op onze noodzakelijke kosten te bezuinigen. Wij zijn daar erg benieuwd naar, want als we 30.000 gul den kunnen besparen voor andere ac tiviteiten, werken we daar graag aan mee." GOES - De bouw van de tweede woonvoorziening voor lichamelijk gehandicapten 'De Ganzeveste' in Goes is in een vergevorderd stadium. De toekomstige bewoners van de nieuwe woonvoorziening, enkele be geleiders en bouwvakkers brachten donderdagochtend alvast een toast uit op het nieuwe onderkomen. Reden voor die vroege 'borrel' was het feit dat de gecombineerde woon-, slaap kamers voor de uiteindelijke bewo ners onder dak zijn gekomen. In juni van dit jaar werd de eerste 'hap' grond afgegraven voor de nieuwbouw van de tweede pensionvoorziening voor lichamelijk gehandicapten op de hoek van de Langemeet'Sleutelkens- wei in Goes. Het gezinsvervangend te huis 'De Schans' en het Aktiviteiten- centrum zijn al eerder tot stand geko men dankzij de stichting Accommoda- Reis per comfortabele touringcars met bar, toilet, video. Reisdata: woensdag 3 december, zaterdag 13 en 20 decem ber. Reiskosten 39,50 p.p. inclusief koffie met gebak op de heenreis. Vertrek Vlissingen 07.00 uur. Opstapplaatsen verder Souburg, Middelburg, Goes, Kruiningen, Bergen op Zoom. Thuiskomst ca. 22.30 uur. Plaatsbespreken en inlichtingen VLISSINGEN, Paul Krugerstraat 21. Tel. 01184-17710. MIDDELBURG, Londensekaai 19. Tel. 01180-27758. GOES, Voorstad 18. Tel. 01100-20220. BERGEN OP ZOOM, Antwerpsestraat 5. Tel. 01640-37943. badhuisstraat 2-4 tel. (01184) 12217 en 19565 4381 Is vlissingen Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt sneller, want: En de makelaar weet van wanten en kranten. Rini Schilders uit Kapelle zong donderdagavond ballads in het eerste cul tureel café in de Middelburgse schouwburg MIDDELBURG - Geert Overdam, geluidswonder op één wiel, zei 'nee'. De „levensjunk, een clown waar je om kunt lachen" zag af van een optreden in het Cultureel Café in de Middelburgse Schouwburg. Geluid, licht: 'no good'. „Ik kan het niet meer maken De Onderneming te laten mislukken. Try-outs op de Boulevard of Broken Dreams, op straat, op de cover van Mooie Moei te scheppen verwachtingen". Van daar dus. Jammer, maar integer. 'Tout Mid delburg' had zich donderdagavond desondanks niet laten afhouden van een avondje cultuur in gepaste ambiance: de bovenfoyer van de Schouwburg, herschapen in een ca- fé-chantant met kandelabers en beaujolais primeur. Zeven jongere en wat gevorderde talenten werden -op uitnodiging van 'Uit in Zeeland'- moeiteloos ge combineerd tot een avondje ver maak op aantrekkelijk niveau. Spreekstalmeester Gerard Baaij- ens, in het dagelijks leven hoofd bu reau voorlichting van de gemeente Middelburg en al jaren één van de 'steunberen' van het Middelburgs Theater, was 'opperspreekstal- meester'. In de pauze, half ver baasd: „Tsja...eigenlijk lui ik maar wat aan. Ik weet van tevoren zelf niet wat ik ga zeggen". „The greatest songs of all are the on es that I recall", zongen vier ladies- in-blue: het barbershopkwartet 'Golden Waves' uit Vlissingen. Aly Baan, Hanneke Stenvert, Mattie Augustijn en Helma Boon droegen voor en na de pauze twee charman te 'blokjes' zang bij. Soft sweet, dat aansloeg bij de naar schatting 100 bezoekers. Het eerste culturele café - Jan de la Mar van 'Uit in Zeeland' was ver rukt van de kwaliteit van zijn eerste publiekje, al gaf hij royaal toe dat er misschien nog wat valt te sleutelen aan belichting en achterdoek- bood ook ruimte aan dichttalent: Gerrit Joosse uit Middelburg, Koos Koole uit Oost-Souburg en Viharo Brou wer, helemaal uit Kockengen geko men maar met dierbare herinnerin gen aan Zeeland. Zij was even 'dar ling'. Wat moet je anders met een rijmpje vol vileine charme als: „Hij gaf haar een face-lift voor haar ver jaardag. Eindelijk een persoonlijk cadeau, dacht ze". Het dichtbundel tje kost f 5,- Geen geld, als je de moeite meetelt... Rini en Ans Schilders overstemden moeiteloos de 'primeur' uit de Fran se wijnstreken. Hij met professione le ballads, zij met een one woman- show in miniatuur. On-Middelburgs en zeker on-Nederlands klonk ver volgens het „we want more" voor Nicky Martin Robinson uit de Zeeuwse hoofdstad. Zij Engels, hij Canadees. En moeiteloos gespecia liseerd in country, folk en soft-pop. Meezingen deed de zaal niet, maar die toegift van John Denver moest er komen. Het cultureel café -een aardigheidje dat er zijn mag- heropent de deuren op de donderdagen 22 januari en 19 februari. En wie weet: aanzienlijk langer. Maar dat hangt af van „we want more". In goed-Middelburgs, welteverstaan.... VLISSINGEN - De Vlissingse wijkco mités Bossenburgh, Papegaaienburg en Dubbel-West (Westerzicht en West- Souburg) zijn tegen het voorstel van de Centrale Stichting Sociaal Kultu reel Werk (CSSKW) om de twee ton die bestemd is voor de uitbreiding van buurthuis Aldegonde (in Wester zicht) te gebruiken voor nieuwbouw van een buurthuis in de middensec tor. De comités schrijven dit in een brief aan de fracties van de Vlissingse gemeenteraad. De wijkcomités vinden dat het geld moet worden aangewend voor de bouw van kleine accommodaties in de wijken Papegaaienburg en Bossen burgh. Bewoners van deze wijken moe ten op het moment naar Aldegonde wanneer ze willen deel nemen aan so ciaal-culturele activiteiten. Dit is vol gens de briefschrijvers een bezwaar omdat de wijken relatief ver uit elkaar liggen. Coördinator K. van Wezel en vice- voorzitter H. Overdam van de Centra le Stichting SKW bevestigen dat het bedrag oorspronkelijk niet gereser veerd is voor nieuwbouw in de midden sector. „Maar", zegt Overdam, „ge dwongen door de bezuinigingen heb ben we alternatieven moeten beden ken voor het behoud van het buurt- en clubhuiswerk in het middengebied. We geven hier prioriteit aan omdat het buurthuiswerk in de wijk rondom Het Buut goed draait. Het zou jammer zijn als dat verdween. In de wijken Pape gaaienburg en Bossenburgh moet al les nog worden opgebouwd. Als die plannen niet doorgaan is dat, zo heb- VLISSINGEN De 28-jarige J. J. M. uit Den Helder heeft woensdag be kend een aantal 'jaszak-diefstallen' te hebben gepleegd. Om in zijn levens onderhoud te voorzien liep hij de af gelopen lagen openbare gelegenhe den in Vlissingen binnen, en haalde in de garderobes enkele jaszakken leeg. In totaal heeft hij dit acht keer ge daan. De buit bestond onder meer uit porte feuilles, verzekerings- en identiteits papieren en cheques. Hij pleegde de diefstallen in de MDGO-school, het PZC-kantoor en de Zeevaartschool. Dinsdag probeerde hij cheques te ver zilveren in een Vlissings cafetaria. De eigenaar rook onraad en waarschuwde de politie. Deze hield hem vervolgens in een winkel aan. De man werd een dag na zijn bekentenis vrijgelaten. Hij verbleef enige tijd in Vlissingen. Om in zijn onderhoud te kunnen voor zien, pleegde hij de diefstallen. ties Lichamelijke Gehandicapten. In het vroege voorjaar van 1987 moet het worden opgeleverd. Het gebouw biedt plaats aan in totaal 24 lichame lijk gehandicapten, een recreatiezaal, aangepaste toiletten en douches. De toekomstige bewoners komen uit De Schans en zeehospitium Zonneveld in Oostkapelle. Het is de bedoeling dat die twee tehuizen meer zelfstandige wooneenheden gaan vormen. KOUDEKERKE - Badmintonvereni ging The Wings houdt zaterdag haar jaarlijkse toernooi in de sporthal van De Kaasboer in Biggekerke. De wed strijden beginnen om 09.30 uur en du ren tot 19.30 uur. In voorgaande jaren werd dit sporteve nement rond de kerstdagen gespeeld maar de badmintonbond heeft deze keer een vroeger tijdstip vastgesteld. Er hebben zich 99 deelnemers aange meld die in vier klassen- A2, B, C en D - hun krachten in 147 partijen zullen meten. In de klasse A2 hebben zich Zeeuws kampioen Erwin van Hooy- donck en oud-kampioen Danny Mol aangemeld. In tegenstelling tot voor gaande jaren blijft de duur van het toernooi tot één dag beperkt. WESTKAPELLE - De bibliotheek van het christelijk jeugdwerk in Westka- pelle bestaat deze maand 95 jaar. Om dit te vieren is er vanavond (vrijdag) open huis tijdens de wekelijkse uit leenavond. Bezoekers worden feeste lijk ontvangen met een verfrissing. Kleuters krijgen een leuke attentie, kinderen tot en met 9 kunnen mee doen aan een kleurwedstrijd. Jongens en meisjes van 10 tot en met 15 jaar kunnen meedoen aan een sjoelwed strijd en de ouderen mogen een schat- tingsspel spelen. De bibliotheek is ge opend van 19.00 tot 21.30 uur. Aan het eind van de avond worden de prijswin naars bekendgemaakt. GOES - De watermaatschappij Zuid- West-Nederland (WMZ) begint maan dag met een grootscheepse schoonmaakactie van het waterlei dingnet van Walcheren. In de loop van de jaren is in de leidingen een sli- blaagje ontstaan, dat een bruine kleur van het water kan veroorzaken. Om dat sliblaagje uit het buizenstelsel te krijgen moeten delen van het leiding net worden afgesloten en gespuid. Grote buizen worden schoongemaakt door met kracht water en lucht in de leidingen te pompen. Daardoor ont staat een heftige beweging die de sli- blaag loswoelt en afvoert. Omdat steeds een deel van het leidingnet wordt afgesloten gaat het water in an dere buizen in omgekeerde richting stromen en dat kan plaatselijk bruin water tot gevolg hebben. De WMZ zal de bewoners van het schoon te maken gebied door middel van advertenties op de hoogte stellen van de werkzaamheden. Wanneer een bepaald leidinggedeelte aan de beurt is, worden de bewoners die daar op zijn aangesloten via een huis-aan-huis te verspreiden brief tijdig geïnformeerd. De grote schoonmaakbeurt van het Walcherse waterleidingnet begint maandag om 8 uur bij de opjager Sloe- dam aan de oude rijksweg in de buurt van Arnemuiden. Er wordt gewerkt van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 16 uur of zoveel langer als nodig is en eventueel 's nachts. De schoon te maken leidingen lopen via de Nieuw- landse polders, Nieuw- en Sint-Joos- land en Ritthem naar de kern van Oost-Souburg en vervolgens door naar Vlissingen. Het werk duurt tot mei vol gend jaar en zal na het zomerseizoen weer worden voortgezet. Om het onge mak voor de bewoners zoveel mogelijk te beperken, is het streven erop gericht elk schoon te maken deel van het lei dingnet binnen één werkdag weer in gebruik te kunnen stellen. De tijdelijk afgesloten afnemers kunnen die tijd overbruggen door vooraf voor een klei ne watervoorraad te zorgen. ARNEMUIDEN - Tijdens een vergade ring van het algemeen bestuur van de kruisvereniging Walcheren-Oost is F. Maljers uit Arnemuiden gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum als bestuurslid. Het oudste ledenraadslid van de vereniging, D. Boone, speldde hem de kruisonderscheiding op en overhandigde hem de bijbehorende legpenning. Ktmt w ïss) peeft smterwèg de «iteistsmijzijftds nm bttrzttvm iiftt mó44met~twrm*r. Bijpeeh swag in lN»f't>#st8r>ian<i buit«n tb battend opertegsujdsm tiUsjd rscöddssnsnumro«r O® u te kumrn tatSpan hebfc*n vwe a «etemda fgnwi* naOgi t het etw ie8* f .V. .aa. m WiMjf mum»» 3, Hef «teüwst mké» e*t M«feed<s-9«oi Nederland B-V. Voor liet zeldzame geval dat. Albert Plesmanweg 2,4462 GC Goes. Tfel. 01100-12730. Mercuriusweg 25,4382 NC Vlissingen. Tel. 01184-18351. ben we geredeneerd, minder erg" Buurthuis Aldegonde verliest, beh ve de uitbreidingsplannen, wa: schijnlijk ook zijn buurthuiswerker Stuit. Hij wordt zoals het er nu na uitziet, de nieuwe jongerenwerker De Piek. De vacature in Aldegon wordt met een 20-uurs functie op| vuld. MIDDELBURG De heren van El) hebben de derde ronde om de natioi le handbalbeker niet overleefd. Do twee slechte fases verloren de Midd burgers van UDSV met 17-18. De eerste helft bracht aantrekkel handbal. EMM en UDSV waren aan kaar gewaagd en het ging in scorev loop dan ook gelijk op. Totdat er tw tig minuten waren gespeeld. Bij eer 5 voorsprong vergat EMM even de v dedigende taak. UDSV kwam sterk rug tot 7-11 bij rust. Na de pauze to EMM met hernieuwde strijdlust t aanval. Vrij snel was de stand weer lijk en EMM liep zelfs uit tot 17- Maar ook nu verslapte de concentra bij de thuisploeg en UDSV kwam ter tot 17-17 met nog twee minuten te s| len. De pogingen die de Middelburg daarna ondernamen misten kracht fantasie. UDSV hield het hoofd koel besliste de wedstrijd in haar voorde 17-18. De EMM-doelpunten werden gemaakt dl Edwin Davidse (5x), Rob de Groot (3x),r| nie Onwijn (2x), Rens van Belzen (2x), mI Sallet(2x), Eric Dingemanse (lx), Mark J gemanse (lx) en Alex de Best (lx). Wijn en bier Het WalchersW makers- en Bierbrouwersgilde hoi vandaag, vrijdag, zijn maandelij! bijeenkomst in De Schuur aan deN delburgsestraat 113 in Oost-Soubi Op het programma staat het proei van commerciële bieren. Jan Schaik verzorgt de bijbehorende irl ding. De bijeenkomst begint om 2C| uur. 22 en 23 november 1986 CENTRAAL ALARMNUMMI| 01184-14444 Artsen Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur R Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 646| zo. 0.00-24.00 uur F. A. van den Bef Giessenburg 12, tel. 65253. Visitesa vragen vóór 10 uur. Spreekuur vJ dringende gevallen: 12.30-13.00 17.30-18.00 uur (zonder afspraak) Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uuij L. Berghauser Pont, Bellinkpleinl.f 26483; zo. 0.00-24.00 uur P. de Doeltj Bellinkplein 1, tel. 11721. Visites: vragen vóór 10 uur. Spreekuur vl dringende gevallen: 12.30-13.00 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: Patiënten van artsen Visser, Ponten, Kodde en He zie dienst onder Souburg, Nieuwk en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuid za. 0.00-24.00 uur M. M. L. Pennii Amstelstr. 55, O.-Souburg, tel. 011 61630; zo. 0.00-24.00 uur N. Kapte Lekstraat 6, O.-Souburg, tel. 011 61630. Visites aanvragen vóór 10 u Spreekuur voor dringende gevall 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkape Serooskerke, Vrouwenpolder, Ve en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur Gunst, Torenstraat 46, Serooskei tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudel ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeh ke en Meliskerke: voor de praktijl van de artsen Van Eede, Vaandrai Noorlander en Van der Male vrij. 18 zon. 24.00 uur P. K. Noorlander, 1 delburgsestraat 94, Koudekerke, 01185-1231; voor de praktijken var artsen Bouwense en Stutterheim voor Grijpskerke) vrij. 18.00-ma. 01 uur B. Bouwense, Valkenissewegl Biggekerke, tel. 01185-2190. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-1. uur L. Slingenberg, Roozenburgll 14, Middelburg, tel. 01180-28420. Landbouwhuisdieren: tel. 011 33803, visites aanvragen van 8-9 ul Kleine huisdieren: mw. C. J Brinkl 01180-11011. Consult alleen na tel| nische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapej Oude Domburgseweg 33a te Oosl pelle, tel. 01188-1443. BehandeJ kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt om 17.30 uur en eindigt de vrijdagi gen daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling, Lange i 133, tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Souburg, t Perestraat 1, tel. 61593. 14366' iortQI Vlissingen (alle wijken): tel. 13I Platteland Walcheren: tel. 0118' Verloskundige Vrij. 18.00-ma. 8.00 uur. Vlissingen: mw. P. J. van Gink 12775. Vrij. 18.00-zon. 24.00 uur. Middelburg: mw. C. de Croro 27325.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 20