Herziening gewenst regionaal overleg in zwakzinnigenzorg Ook conventionele oorlog catastrofe in industriegebied Duiktochten naar Bommenede: schoonheid tussen puinhopen M. Karremans stopt inzamelen van oud papier Veel spanning in de hoogste klasse X PZC/ streek PQ Veel Oostburgers voorstander behoud van Ledeltheater PROVINCIE VERLEENT ONTHEFFING TWINTIG JAAR ACTIEF IN TERNEUZEN O 1 ZEEUWS-VLAAMSE STUURGROEP: AXEL Bingo - In buurthuis 'De Boeme rang' in Axel wordt vrijdag een bingo avond gehouden. De aanvang is om 20.00 uur. AARDENBURG Schieting - Het handbooggilde St. Sebastiaan in Aardenburg hield een schieting. Er waren 23 schutters. Uitslag 4e puntenschieting: hoogvogel: H. Menue, zij vogels niet afgeschoten, kallen: A. Worst-Th. Lampaert; meeste kleine vogels: J. de Munk (4). Uitslag: 4e klepschieting: 1R. Pielaet 5 kleppen (evenaring record); 2 Fr. v. Ecke 4. CADZAND Open huis - De openbare basis school in Cadzand houdt zaterdag (22 november) open huis, omdat onlangs de verbouwing van de school gereed is gekomen. Er zijn twee tentoonstellin gen ingericht. Eén van werkstukken van leerlingen en één van reprodukties van zo'n tachtig oude schoolfoto's. Be langstellenden kunnen van 13.30 tot 17.30 uur op de school terecht. RE TRANCHEMENT Belfortrit De West-Zeeuws- Vlaamse Automobielclub houdt zon dag (23 november) de Belfortrit. Deze klassieker wordt in en om Retranche- ment verreden. De inschrijving is van 13.15 tot 14.00 uur bij café Jopie. De fo- to-puzzlerit heeft, naast de gebruikelij ke A-klasse, een speciale toerklasse voor beginners. SINT-JANSTEEN FNV De afdeling Sint-Jansteen van de Bouw- en Houtbond FNV houdt vrijdag haar jaarlijkse feest avond in café De Oude Arend. Enkele leden worden gehuldigd wegens lang durig lidmaatschap. Bij dit onderdeel zal districtsbestuurder L. Smulders aanwezig zijn. Na diner en huldiging kan er gedanst worden op muziek van een drive-in-show uit Kloosterzande. ZANDSTRAAT HEIKANT Intocht sint Sinterklaas en zijn zwarte pieten brengen zaterdag 29 no vember een bezoek aan het kerkdorp Heikant. De organisatie van het hele gebeuren is in handen van de plaatse lijke festcomité. De Spaanse kinder vriend en zijn aanhang wordt om streeks 15.00 uur verwelkomd, waarna een rondgang volgt door het dorp. De plaatselijke muziekvereniging 'Hei kant' verzorgt daarbij het muzikale ge deelte. De rondgang eindigt om streeks 16.00 uur bij het gemeen schapscentrum 't Heike', waarna de sint de kinderen een tractatie zal over handigen. Sint Nicolaas - Zandstraat wordt zondag bezocht door Sint Nicolaas. Hij arriveert met zijn Pieten om 14.15 uur en maakt eerst een rondrit door het dorp. Daarna brengt hij een bezoek aan het wijkgebouw waar alle kinde ren uit Zandstraat tot en met twaalf jaar welkom zijn en een leuke verras sing krijgen. Oud papier - De scoutinggroep Sint Hubertus uit Terneuzen gaat za terdag 22 november oud papier opha len in Zandstraat. Wie op een andere dag zijn of haar oud papier ten behoe ve van de scouting wil inleveren kan dat doen bij de familie Pijpelink, Zand straat 149. Bingo - De wijkvereniging De Strae- te in Zandstraat houdt zaterdag een bingo in het wijkgebouw. Het begint om 20.00 uur. Aankomst Sint in Sas van Gent Schietingen HOEK Ruilbeursdag - Zaterdag wordt in buurthuis 'De Hoekse Rakkers' een ruilbeursdag gehouden. Verzamelaars kunnen er terecht van tien uur 's mor gens tot vijf uur 's middags voor het ruilen van postzegels, munten, suiker zakjes en sigarenbandjes. Om 15.00 uur wordt er een veiling gehouden en om 16.00 uur volgt een verloting. HULST SYMPOSIUM ANTWERPEN: Sinterklaas Sint-Nicolaas brengt zaterdag 29 november een be zoek aan de kinderen uit de buurt Den Dullaert in Hulst. De sint arriveert om 14.00 uur in de grote zaal van het ge meenschapscentrum 'Den Dullaert'. De kinderen krijgen een tractatie. KOEWACHT Vrouwensoos - De Vrouwensoos Koewacht houdt donderdag 20 no vember een informatie-avond over handwerk in de Vlaschaard. De avond wordt begeleid door mevrouw M. Kint uit Koewacht. De bezoeksters kunnen zelf iets meenemen of demonstreren. Het begint om acht uur. OOSTBURG Gevonden - In de maand oktober zijn bij de rijkspolitie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven. Oostburg: Mooi duikstuk BEDRIJFSVOLLEYBAL TERNEUZEN GRAAUW Kaarting In het gemeenscl huis werd een kaarting voor out gehouden, waaraan 56 personen namen. LAMSWAARDE Kaarting In café De Vier ja tijden werd een kaarting geho waaraan 40 personen deelnamen Uitslag: 1 J. v. d. Hende, Hulst, 2 P. Heikant, 3 E. van Vooren, Ossenisse. HENGSTDIJK Kaarting In café Het Jagel werd een kaarting gehouden, waa| 44 personen deelnamen. X DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 HULST - De stuurgroep van het regio naal overlegorgaan zwakzinnigen zorg (ROZ) Zeeuwsch-Vlaanderen vindt dat de huidige opzet van het overlegorgaan aan herziening toe is. Er is onvoldoende overleg tussen de besturen van voorzieningen in Zeeuwsch-Vlaanderen, stelt de stuur groep. Daardoor kan het gebeuren dat verschillende verzoeken om de woon- capaciteit uit te breiden rechtstreeks naar gedeputeerde staten zijn ge stuurd. De stuurgroep vindt dat der gelijke verzoeken in de ROZ moeten worden behandeld, zodat er een plan ning van de woonvoorzieningen kan plaatsvinden. De stuurgroep stelt de herziening aan de orde, omdat in de periode 1988-1991 verschillende initiatieven op tafel lig gen om de wooncapaciteit van enkele inrichtingen te vergroten. De stichting voorzieningen voor gehandicapten in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen wil een gezinsvervangend tehuis voor tien tot vijftien mensen. De gezinsvervangend tehuizen De IJsselhof in Terneuzen, Ter Steene in St. Janssteen en De Zwaan in Schoondijke willen uitbrei dingen met respectievelijk vijf, zes en drie tot zes plaatsen. Verder wil het in stituut voor geestelijk gehandicapten De Sterre in Clinge in de jaren '88-'91 een behandelvoorziening ontwikkelen voor tien sterk gedragsgestoorde, licht geestelijk gehandicapten. Momenteel worden de besluiten over capaciteit en planning van woonvoor zieningen genomen door de provincia le planningsgroep. Het ROZ heeft nog een adviserende rol. Het is echter de bedoeling van de provinciale plan ningsgroep dat er meer samenwerking gaat komen tussen de instellingen in een regio. De ROZ vindt dat bij uit breidingen de vaste normen losgela ten moeten worden en dat er gekeken wordt naar de behoefte. Per regio moet dan een uitbreidingsnorm vastgesteld worden. Vervolgens moeten de geza- SAS VAN GENT Sint Nicolaas komt zaterdag in Sas van Gent aan. Om twee uur meert de sint af aan de Oostkade. Hij wordt samen met zijn zwarte Pieten verwelkomd door har monie 'De Vereenigde Vrienden'. Om half drie wordt sinterklaas in het ge meentehuis aan de Westkade ontvan gen door het gemeentebestuur. Vervolgens gaat de sint naar De Speije waar een kindervoorstelling wordt ge geven voor kinderen van groep één tot en met vier van de basisschool. Hierna zal rond half vijf een bezoek worden ge bracht aan het bejaardentehuis De Redoute. menlijke instellingen bepalen waar uitbreiding noodzakelijk is en hoe de uitbreiding verdeeld moet worden over intramurale en extramurale (zo als een gezinsvervangend tehuis) zorg. De ROZ discussieert 3 december over het plan van de stuurgroep met gede puteerde W. Don, die volksgezondheid in zijn portefeuille heeft, tijdens de ver gadering, die plaatsvindt in de socialg werkplaats Dethon in Terneuzen, wordt ook aandacht besteed aan het eerste lustrum van de ROZ. OOSTBURG Een spontane handte keningenactie voor het behoud van het Ledeltheater in Oostburg heeft woensdagavond duidelijk gemaakt dat veel mensen voorstander zijn van behoud van het theater. De handtekeningactie werd gehouden onder de bezoekers van een toneel voorstelling van 'De Waterlanders' en de Stichting Welzijn voor Ouderen. Van de 320 bezoekers, zetten 280 men sen hun handtekening. Een zwarte portemonnee met inhoud; zwart stuurtasje met inhoud; enkele bankbiljet ten; huisdeursleutel; een broche; een gou den dameshorloge; een autosleutel; een bin nendeur; een crossbrommer; enkele plastic bekers; afstandsbediening video; een da mesfiets; een sleutelbos; een crossfiets; een sleutelhanger met huissleutel; een quartz- horloge; lederen etui met sleutels; een re genpak in etui; een herenhorloge; een da meshorloge. IJzendijke: een groene etui met daarin drie sleutels. (Van één onzer redacteuren) ANTWERPEN - Een sterk geïndus trialiseerd gebied als West-Europa is ook bij een niet-nucleaire oorlog bij zonder kwetsbaar. Door de aanwezig heid van allerlei chemische bedrijven en kerncentrales kan een aanval met conventionele wapens een catastrofe veroorzaken met onvoorstelbare ge volgen. Dat is de belangrijkste con clusie die getrokken kan worden uit een afgelopen weekeinde in Antwer pen gehouden symposium. Op de bij eenkomst bogen verschillende spre kers zich over de gevolgen van een niet-nucleaire aanval op een moderne industriestad als Antwerpen. De or ganisatie van het symposium, dat werd bijgewoond door een kleine 300 artsen uit België en Nederland, was in handen van de Medische Werkgroep Tegen Atoomwapens (MWTA). Dat is een Belgische organisatie van werkers in de gezondheidszorg die zich inzetten voor de vrede. Volgens de Vlaamse huisarts en voor zitter van de MWTA J. de Loof is het mogelijk elke industriestad in de as te leggen door slechts een paar conven tionele bommen gericht af te werpen. Een 'gewone' aanval op meerdere in dustriegebieden kan het begin zijn van vele honderden Seveso's, Bhopals en Tsjemobyls tegelijkertijd. De kernfysicus G. Eggermont stelde dat kerncentrales zeker een doelwit zullen vormen in een conventionele oorlog. Hij vertelde in dat verband dat er bij de bouw van de kerncentrales Doel 1 en 2 geen rekening is gehouden met de kwetsbaarheid bij een militaire aanval. De nieuwere centrales in Doel zouden beter beveiligd zijn. Een ander doelwit in oorlogstijd is volgens Egger mont Woensdrecht, waar 48 kruisra ketten zullen worden gestationeerd. Woensdrecht ligt hemelsbreed maar enkele tientallen kilometers van de chemische en nucleaire industrieën in het Antwerpse havengebied. De kern fysicus noemde de gevolgen van een chemische ramp in combinatie met de verwoesting van een of meer kerncen trales niet te overzien. Evacuatie van de bevolking is in zo'n geval een onmo gelijke opgave omdat het gaat om een te groot gebied waar te veel mensen wonen. De heer E. Kusters, bedrijfsarts bij BASF in Antwerpen, sprak over de ge volgen van een militaire aanval op de chemische industrie. De gebieden rond Antwerpen en Rotterdam zijn volgens Kusters enorm kwetsbaar om dat daar grote hoeveelheden gevaarlij ke stoffen liggen opgeslagen. Als die voorraden getroffen worden zal dat lei den tot branden en explosies. Daarbij zullen allerlei giftige gassen vrijko men. De ontstane chaos zal voor een algehele psychologische verwarring zorgen en doordat het onmogelijk is doeltreffende maatregelen te nemen, zal de toestand alleen nog maar verer geren, aldus Kusters. HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag hogevogel J. van Kerkhoven Sint- Jansteen; eerste zij vogel J. Leeraert Sint- Jansteen; tweede zijvogel M. Heijens Sint- Jansteen; grootste aantal kleine vogels (5) W. Blommaert Hulst. HULST Schutterssociëteit OZO hield een schieting in de kantine van de OZO-velden waaraan 41 schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel en eerste en twee de zijvogel R. Sterkx, Zelzate (B.), tweede hoge vogel E. Luyckx, Hulst, grootste aantal kleine vogels (4) R. Dobbelaer, Boschkapel- le (B.) en J. Picavet, Hulst. HEIKANT In het gemeenschaps centrum Het Heike werd een schieting gehouden waaraan 37 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel P. Stevens, St.-Jan- steen, eerste zijvogel G. Deijaert. St.-Gilles- Waes (B.), tweede zijvogel J. Dooije, Verre broek (B.), grootste aantal kleine vogels (4) G. Poppe, St.-Jansteen. ZUIDDORPE Schutterssociëteit Sebastiaan hield een staande wip schieting waaraan 72 schutters deel namen. Uitslag wip I: eerste hoge vogel R. v. Waes, Zuiddorpe, tweede hogevogel J. Heijbrecht, St.-Niklaas (B.eerste zijvogel B. Herman, Axel, tweede zij vogel J. Roelands, Axel, der de zijvogel L. Verbist, Zuiddorpe, vierde zij vogel G. Suij, Zuiddorpe. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel J. van Over loop, Elversele (B.), tweede hoge vogel F. Herrewegh. Axel, eerste zijvogel B. Goet- hals, Gilze-Rijen, tweede zü vogel J. Matheij- sen, Elversele (B.), derde zijvogel W. Suij, Zuiddorpe, vierde zij vogel F. Vervaet, Moer- beke. HULST In café W. Blommaert werd een schieting gehouden waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Waal, Koewacht, eerste zijvogel W. Kuiper, Hulst, tweede zij vogel R. Herwegh, Heikant, grootste aantal kleine vogels F. de Block, Koewacht (5) en A. Cockheyt, Absdale (5). KOEWACHT Schutterssociëteit Willem Teil hield haar jaarlijkse Ko- ningsschieting, waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag: koning P. Marens, Koewacht; eer ste minister R. Roels, Ekxaarde, tweede mi nister R. de Smet, Koewacht, grootste aan tal kleine vogels (3) T. van Overloop, Koe wacht. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg hield een schieting in cafe P. de Vlieger, waaraan 38 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel G. Dullaert, Stekene (B.), eerste zijvogel P. Martens, Koewacht, tweede zij vogel O. Saman, Koewacht; groot ste aantal kleine vogels (6) F. Martens, Koe wacht. Koewacht Schutterssociëteit De Blauwe Hoek hield een schieting in ca fé de Oude Molen, waaraan 46 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel J, de Waal, Koewacht, tweede zijvogel J. der We duwe, Kloosterzande, grootste aantal kleine vogels (6) S. de Block, Heikant. ZONNEMAIRE - Het dorp Bommene de waar in vroeger tijden de bevol king leefde van de visserij en de land bouw, is verleden tijd. De zee heeft in de loop der jaren genomen en is niet bereid geweest ook maar iets terug te geven. Bommenede leeft alleen nog maar in de gedachten van historici en op geschiedenis verzot zijnde Zeeu wen. Sinds oktober is daarbij een se lect gezelschap gekomen. Profduiker en pensionhouder René de Groot uit het dorp Zonnemaire heeft van de provincie ontheffing gekregen om tot april volgend jaar duiktochten te houden naar Bommenede. De verwachting dat diep onder het zoute Grevelingenwater nog een com pleet dorp te aanschouwen valt, be rust op fabeltjes. Daarvoor heeft Bom menede te veel te verduren gehad. Stormvloeden, de Spaanse overheer sing, financiële wantoestanden. Het kan zo gek niet lopen of Bommenede heeft het allemaal meegemaakt. De oorzaak van alle 'ellende' is Hertog Jan van Beieren die in 1412 de Schor ren van Bommenede vrijgaf voor be dijking. Toen dat eenmaal voltooid was, ontstond een dorpje met wat hui zen, een haven en een kerk. Aanvanke lijk ging het de bewoners voor de wind. Concurrentie met vissers uit Brou wershaven en het dijkonderhoud dat veel geld vergde, zorgden er echter voor dat Bommenede een kort leven was beschoren. De Allerheiligenvloed in 1570 zette Bommenede onder water, doordat slecht onderhouden dijken het bega ven. Na de Spaanse bezetting in 1575 gedurende de 80-jarige oorlog, kwam de handel langzaam op gang. In 1653 kreeg het dorp weer te maken met het niets en niemand ontziende zeewater. Een jaar later besloot de Graaflijkheid van Holland zijn handen af te trekken van het door rampspoed getroffen dorp. In januari 1682 verdween Bom menede voor de tweede maal onder water. De bewoners gaven de strijd te gen het water en zwakke bedijking op en vertrokken, met medeneming van al hun bezittingen. Een deel van hen stichtte vervolgens 'Nieuw Bommene de' bij Zonnemaire, dat nog steeds be staat. De resten van het dorp kwamen bij laagwater sporadisch naar boven met als meest karakteristieke kenmerk de kerktoren. Sinds het begin van de vori ge eeuw heeft niemand meer iets van het dorpje gezien. Zelfs niet bij een la ge waterstand. Wat van Bommenede is overgebleven is puin. Niets meer en niets minder. Voor de sportduiker blij ken die resten toch interessant te zijn. In de zomer is het verboden om in de Geul van Bommenede te duiken in verband met de drukke recreatievaart op het Grevelingenmeer. Van oktober tot en met april - het winterseizoen - is dat aanzienlijk minder. René de Groot: „Voor duikers is het een mooi duikstuk. Op bepaalde duik- stekken in het Grevelingenmeer wordt zo vaak gedoken, dat je niets meer ziet. Van het dorpje is misschien weinig te zien. Het is een grote puin- heuvel van losliggende stenen. Je kunt in ieder geval niet meer zien dat 't muren zijn geweest. Daar is het te oud voor. Maar de vis en de begroei ing gaan naar die stenen toe". Totdat de ontheffing werd verleend, werd er nooit legaal gedoken op het dorpje Bommenede. Daardoor is de flora en fauna nog nauwelijks aangetast. De Groot: „Je kunt je onder water voor stellen, hoe de Grevelingen er tien tot vijftien jaar geleden uitzag. Het is nog helemaal intact. En dat is geen recla mespreuk, het is echt waar". Wel zijn de resten aangetast door zan- dopwervelingen in het verleden, maar dat vormt geen beletsel voor De Groot en zijn veelal Duitse en Belgische gas ten. „Het hele leven daar is zo mooi, omdat het Grevelingenwater zo schoon is". Metgezellin Anneke Klee en tevens duikster: „Het lijkt alsof je middenin een aquarium zit. Ik kan rus tig een tijdje op de grond blijven zitten om overal naar te kijken". Als één van de weinige binnenwateren in Neder land is het zicht onder water in het Grevelingenmeer in de winter zo'n twintig meter, 's Zomers is dat aan zienlijk minder door de groei van aller lei algen en wieren. Voorwerpen met historische waarden zijn dus niet meer terug te vinden in het water en zand. René de Groot ver biedt zijn gasten ook stelselmatig om iets mee te nemen uit het Grevelingen water, overeenkomstig de bepalingen in de provinciale duikverordening. De Groot: „Je maakt daardoor je eigen duikgebied kapot. Ik neem die spullen niet mee en ik verwacht van anderen dat die het ook niet doen. Ik moet die mensen niet aan boord hebben", waar schuwt hij potentiële 'sportduikers' op zoek naar voorwerpen. „Ik heb goede verhoudingen met de rijkspolitie te water en dat wil ik zo houden". De heer M. F. J. Karremans in zijn bij velen bekende schuurtje aan de Corellistraat in Terneuzen. TERNEUZEN - Na twintig jaar gaat het schuurtje dicht. Al die tijd hebben de buurtbewoners hun oude papier, hun gebruikte schoenen en overbodig geworden kleding afge leverd in het schuurtje van de heer M. F. J. Karremans aan de Corelli straat in Terneuzen. Het inzamelen ervan was voor hem altijd een hob by en de opbrengst was voor sport clubs, scholen en de Derde Wereld. Maar nu hij 65 is gaat de gezondheid een rol spelen. Hij en zijn vrouw verhuizen naar een flat en de men sen die nog spullen over hebben worden doorverwezen naar de sportclubs zelf of naar het Leger des Heils. Een opvolger voor dit werk heeft de heer Karremans niet kunnen vin den. En de nabijgelegen schuur van pastoor L. Heynen, die hij tot nog toe mocht gebruiken als extra opslag plaats, krijgt een andere bestem ming. Het is het einde van liefde werk oud papier. „In 1967 ben ik hier met mijn gezin in dit huis aan de Corellistraat komen wonen", vertelt de heer Karremans, „omdat ik niet meer werkte wilde ik overdag toch bezig zijn. Daarom ben ik begonnen met het inzamelen van oud papier. Gauw genoeg wisten veel mensen dat ze bij mij terecht konden met hun spullen. Mijn kin deren waren in die tijd nog klein en die vonden het ook prachtig om met een kar door de straten te gaan. Vaak stonden er ook zakken kleding bij, vandaar dat ik die ook ben gaan inzamelen. De kranten werden eens in de zoveel tijd afgehaald per con tainer van de oudpapiercentrale in Goes. Ik kreeg vijftien jaar geleden een oude papierpers van Philips, de schuur raakte toen niet gauw meer vol. Het papier wordt gesorteerd in pakken van kranten en tijdschrif ten, karton en bont papier. Met de opbrengst steunde ik verschillende sportclubs en scholen, die kunnen altijd wel een extraatje gebruiken". Wat de papierprijs betreft zijn de tij den volgens de heer Karremans wel verslechterd. „Vroeger leverde een kilo papier wel vijftien tot achttien cent op, tegenwoordig zitten we maar aan de drie cent per kilo. Doordat de gezondheid van de heer Karremans achteruit ging, bleef het de laatste tijd alleen bij kranten pi sen en het uitzoeken van kledir Karremans: „Ik word geholpen dc een paar mensen die 's avonds kranten voor me opbinden en c slaan in de schuur. Als de contain kwam van de oudpapiercentra kon ik niet meer meehelpen. Da: om is het beter dat ik stop". N vrouw Karremans is het hier he maal mee eens: „We hebben een f aangevraagd, de tuin kan ook n meer bijgehouden worden. Het wel enige tijd duren voordat a mensen ingelicht zijn dat mijn ra stopt met inzamelen. Wij verwijz nu al zoveel mogelijk mensen n: het Leger des Heils of naar schol| en sportverenigingen. Zij nemen 1 nu zo langzamerhand van ons ove Een vervanger voor meneer Kar mans is moeilijk te vinden. „Demi sen die me nu helpen met het opb den en opstapelen van de krant hebben vanwege hun volledige ba geen tijd om dit werk van mij over nemen. Bovendien wil de paste zijn schuur voortaan vrijhouden. 1 heeft altijd tegen me gezegd: Kar mans, als jij er mee stopt dan gaat deur op slot". Uitslag: 1 mw. v. d. Velde, Kloosterza R. v. d. Velde, Kloosterzande. 3 P. Bi man, Graauw. TERNEUZEN - Het Terneuzense be- drijfsvolleybal had deze week in de hoogste klas een paar interessante wedstrijden op het programma. Tot nu toe waren de topteams elkaar nog slechts sporadisch tegen gekomen, maar met Kramer HiFi-Neckermann werd de eerste 'botsing' een feit. Nec- kermann won deze top-ontmoeting buiten verwachting 'op zijn sloffen', 3-0. Neckermann liep via een bliksemstart over zijn opponent heen (15-5), had het in de tweede set wat moeilijker (15-12), maar pakte de concentratie in de der de set weer op en draaide de tegen stander (die een geblesseerde Herman de Ruyter erg miste) dol. Met -weer-15- 5 en 3-0 winst gaf de Hulster-formatie aan ook dit seizoen een serieuze kandi daat voor de algemene Bevobo-titel te zijn. Ook Dees en Zeldenrustcollege voelen wel iets voor die rol, Beldo en Dow werden kansloos met 3-1 versla gen. Belangrijke wedstrijden in de tweede klas waren Kind Tuincentrum-Julia na (2-1 voor Frans Kind en zijn troe pen), De Pooter-Beldo II (3-0), Dees II- PZEM (2-2) en Gemeente-Philips (3-0). De Pooter en Kind weten nu zeker dat ze 'boven de streep' uit kunnen komen. Gemeente ging door de overwinning naar de leiding. In de derde klas ont moette Rabo nu een van de sterkere ploegen, op slag werd duidelijk dat de aanvalskracht te gering is. Dow III won tenslotte met 15-10,15-12 en 8-11. De uitslagen: EERSTE KLAS: Kramer Hi Fi-Neckermann 0-3; Dees-Beldo 3-1; Ster banden-V.V. 2-1; Zeldenrustcollege-Dow 3-1; MTS/MEAO-De Hoop 0-3. TWEEDE KLAS: Gemeente-Philips 3-0; Kind TC- Juliana 2-1; Dees II-PZEM 2-2; De Pooter- Beldo II 3-0. DERDE KLAS: Rabo-Dow III 1-2; Dees III-Havenschap 3-0; Beldo III-Ge- meente III 3-1; Kramer HiFi III-Kramer Hi- Fi IV 3-0; Philips II-Dethon 0-3; PZEM II- Voorwaarts 3-0. Standen. Eerste klas. Zeldenrustcollege 6-17; PSV 6- 16; Dees 5-15; Neckermann 5-15; Kramer Hi- Fi 5-11Dow 5-8; V.& V. 5-5; Beldo 6-5; Wiek slag 6-5; De Hoop 6-4; Sterbanden 6-4; Roe- lofs 4-3; Kramer HiFi II4-3; MTS/MEAO 5-2. Tweedeklas. Gemeente 5-13; PZEM 6-13; De Meyer 5-12; De Pooter 5-11; Kind TC 6-11; Free Lance 4-8; Juliana 5-8; PSV II4-7; PSV III 6-7; Dees II 6-7; Beldo II 5-5; Phiups 5-4; Dow II 5-2; Gemeente II 5-2. Derde klas. Dow III 7-19; Dees III 6-14; Kra mer HiFi III 6-14; Rabo 5-12; PZEM II 5-10; Kramer HiFi IV 6-10; Dethon 5-8; Beldo III 6-8; MTS/MEAO II 4-6; Philips II 5-5; Ge meente III 5-5; Havenschap 5-5; De Stem 5- 3; Voorwaarts 6-1. Uitslag: 1B. Bos Axel, 2 A. Vonk, TemiJ 3 R. v. d. Velde, Terneuzen. w H-1 Heden is plotseling van ons heengegaan mijn lie ve man, onze vader, schoonvader, groot- en over grootvader JACOB MICHIEL SIMPELAAR echtgenoot van Pieternella Maria Wage op de leeftijd van 70 jaar. Oostburg: P. M. Simpelaar-Wage St.-Laureins: M. Standaert-Simpelaar W. Standaert Maldegem: A. Van de Walle-Simpelaar W. Van de Walle Groede: H. Simpelaar J. Simpelaar-Avot Breskens: R. Simpelaar M. Simpelaar-Meulmeester Kleinkinderen en achterkleinkinderen 4501 KT Oostburg, 19 november 1986, Van Ostadestraat 26. De crematie zal plaatsvinden op maandag, 24 no vember, om 11 uur in het crematorium te Middel burg, Westelijke Oude Havendijk 3. Zij die de crematieplechtigheid willen bijwonen, worden verzocht om 10.45 uur aanwezig te zijn. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Bedroefd omdat wij haar moeten missen, ma dankbaar dat wij haar zolang in ons middj mochten hebben, geven wij u kennis dat na e liefdevolle verzorging in 'Bachten Dieke', ei zorgzaam leven, en een langdurige ziekte overleden onze lieve moeder, behuwd-, groot overgrootmoeder CORNELIA KLAASSEN weduwe van Pieter Huijssen in de ouderdom van 89 jaar. Zaandam: A. J. Kervink-Huijssen Utrecht: J. Huijssen Hoek: C. Huijssen A. C. Huijssen-Michielsen S. M. de Feijter-Huijssen W. de Feijter Klein- en achterkleinkinderen 19 november 1986. Corr.adres: C. Huijssen, Tulpstraat 19, 4542 BV Hoek. De begrafenis zal plaatshebben op zaterdag november om 14.00 uur op de Algemene begraj plaats te Hoek. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden het Ned. Herv. Kerkcentrum, Langestraat, Hoe aanvangende om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis, het kerkcentrum. Geen bloemen. Na een liefdevolle verzorging in 'de Molenhof rustig ontslapen, mijn geliefde man CORNELIS HAAK echtgenoot van Maria Hamelink eerder weduwnaar van Martha Geertruida de Krijger in de ouderdom van bijna 91 jaar. Zaamslag: M. Haak-Hamelink 4543 CN Zaamslag, 19 november 1986. Bejaardencentrum 'de Molenhof, kamer 120 De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 22 ij vember a.s. om 11.15 uur op de Algemenen graafplaats te Zaamslag. I Vooraf wordt een dienst gehouden in 'de Mol^ hof, die aanvangt om 10.30 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zij" Gelegenheid tot condoleren in 'de Molenhof de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 34