Lichte straling gemeten bij Hoogovens „cihrcnd Mannen moeten OP lijn letten cihroncJ Voorzitter Recron: recreatiemarkt in Nederland verzadigd nhrcnü PZC/ binnen-buiten land een akkoord ivel in EG amer houdt oorzitting over SB-weduwe Geheime bijlagen in AB P-zaak vrijgegeven 3 DAGEN AH REND! AHREND! AHREND! VORSTEL AAN BEDRIJFSVERENIGINGEN Het juiste adres voor een voordelige flipover? Het juiste adres voor een nieuwe vergaderruimte Politiebond spant geding aan tegen Van Thijn en Valken Miljoenenschade aan kerncentrale door hoge nood Het juiste adres voor een nieuwe tekentafel? Pentagon denkt aan lanceringen met Euro-raket Messcherpe prijzen door di rektefabrieksverkoop SLECHTS 5 Mensen werken met Ahrend Mensen werken met Ahrend Mensen werken met Ahrend kortingen Komplete cassettes Etui-artikelen Losse bestekartikelen Kookpannen Keukengerei Speciale verkoopdagen Hotel Britannia Vlissingen Telefoon: Boulevard Evertsen 244 01184-13255 i OENSDAG 19 NOVEMBER 1986 lUIDEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezond- iden Milieuhygiëne heeft Hoogovens IJmuiden gewaar- uwd dat onderhoudspersoneel in tenminste één hoogo- n aan een verhoogd stralingsniveau kan blootstaan. ,t is dinsdag bevestigd door een woordvoerster van het albedrijf. 'ewel het zou gaan om een „licht verhoogd" stralingsni- au in hoogoven zeven, is in het kader van een maatrege- plan al het onderhoudspersoneel onmiddellijk gem eerd over extra persoonlijke hygiëne. Omdat het be- jfgeen enkel risico wil lopen is ook aanvullende bescher mende - stofdichte - kleding en adembescherming ter be schikking gesteld, die na gebruik wordt vernietigd. De directie is in overleg getreden met onder meer de Kern fysische Dienst van de Arbeidsinspectie. Daarbij wordt me de gezocht naar mogelijkheden, de straling eerder in het produktieproces onschadelijk te maken. De verhoogde radioactiviteit komt vrij bij de smelting van ijzererts en slaat neer in leidingen van de rookgasbehande ling en de overdrukturbine, waarmee Hoogovens stroom opwekt. orting dreigt voor alatige werklozen EN HAAG (GPD) Werklozen kunnen met ingang van vol- nd jaar op hun uitkering worden gekort als zij voor hen geï nde regels overtreden. De meerderheid in de Federatie van edrijfsverenigingen (werkgevers en CNV) hebben daartoe n voorstel gedaan aan de aangesloten bedrijfsverenigingen, e FNV-vertegenwoordiging verklaarde zich tegen de voor ellen. Als gevolg van de herziening van het sociale zeker- idsstelsel krijgen de bedrijfsverenigingen meer bevoegdhe- n om op te treden tegen fraude of onachtzaamheid. straffen die kunnen worden opge ld, variëren van een waarschuwing t het intrekken van de uitkering, ortingen van 5 tot 30 procent zijn mo- Van onze correspondent USSEL - De Europese landbouw- "isters zijn het ook dinsdag niet s geworden over maatregelen om luiveloverschotten in de Europese meenschap te beperken. De voor- Hen van landbouwcommissaris driessen gaan veel lidstaten nog te i. idriessen heeft uit naam van de Eu- ese Commissie, het dagelijks EG- tuur, een beperking van de melk- ota met zes procent voorgesteld, derland is het met die voorstellen in fdlijnen wel eens, maar landen als krijk, Spanje, Italië en Grieken- d verzetten zich dinsdag. Nederlandse landbouwminister uit Braks zei gisteren te hopen dat het eens wordt voordat binnen de meenschap moet worden gespro- over de nieuwe landbouw-prijs- irstellen voor het jaar 1987-1988. De dbouwministers zullen begin de- .iber opnieuw over de voorstellen m praten. landbouwministers zullen over de idvlees-beperking waarschijnlijk in december al besluiten nemen. ':s zei dan aan deze aanpak voor- ig te geven boven de zuivel-voor- Uen. N HAAG (GPD) - Onder zware kvan de organisaties van oorlogs- chtoffers en verzetsdeelnemers ft de Tweede Kamer besloten een rzitting te houden over het pen en van de weduwe Rost van Ton gen. gende week dinsdag mogen de or- isaties hun bezwaren tegen de rtzetting van dit pensioen aan de erleden uiteen zetten. Enige da- later zal de kamer definitief beslis- Tweede-Kamerleden en hun mede- kers werden gisteren overstroomd t telefoontjes en telegrammen van nsen die op een of andere wijze gele hebben onder de tweede wereld- g. Op vaak zeer emotionele wijze 0 de kamerleden duidelijk ge- akt dat het pensioen aan de wedu- van de ex-NSB-leider onmiddellijk "t worden gestopt. t kabinet besloot begin deze week het pensioen niet zou worden ïndigd. scherming bossen - De Europese missie krijgt de komende vijfjaar beschikking over 30 miljoen ecu 1 ecu is 2,37 gulden) voor de be aming van de Europese bossen te- brand en in mindere mate voor de 'rijding van luchtvervuiling. Die lissing is genomen door de Europe- inisters van landbouw, die maan- en dinsdag in Brussel bijeen wa- Advertentie) Pres. Rooseveltlaan 737 in VLISSINGEN Tel. 01184-17540. aarugroteen kleine zaken vindt die werken veraangenamen. Zoals °n handige flip-over voor presenta- ,es en vergaderingen, of om uw -dachten helder op papier te zetten. stat om een flip-over gaat, bentu bij end aan het juiste adres.. gelijk; meerdere malen weigeren van zogeheten passend werk dat is aange boden of te weinig solliciteren, kan een flinke korting gedurende drie maan den opleveren. Dergelijke feiten wor den als zware overtredingen aange merkt. Tot dusver werd formeel niet meer dan 5 procent gekort. De federatie stelt voor dat werklozen die zich aan hun verplichtingen ont trekken, zogenoemde eerste waar schuwingen kunnen krijgen. Voorbeel den daarvan zijn het niet geven van ge vraagde informatie of het zich niet op tijd inschrijven bij het arbeidsbureau. Betrokkenen moeten kunnen aange ven dat er een reden is voor de nalatig heid. Als een werkloze langer dan zeven da gen wacht met het nakomen van een verplichting, kan een korting op de uitkering worden toegepast. Dan gaat het om 5 procent gedurende vier we ken. In geld betekent dit een derving van ruim 150 gulden bruto voor een werknemer, die toen hij nog een baan had een modaal salaris (ongeveer 40.000 gulden bruto per jaar) verdien de. Volgens het voorstel worden zwaarde re straffen toegepast bij herhalingen van overtreding. Maximale boete is 30 procent voor drie maanden, dat is on geveer 3000 gulden bruto. De federatie wil ook de mogelijkheid openen een maand lang geen uitkering te ver strekken of de uitkering geheel te stop pen. Maar dat betreft dan zeer zware gevallen. Gevolg van deze straffen kan zijn dat werklozen minder dan het bijstands- peil aan inkomsten hebben. Voorge steld wordt dat de korting niet minder mag zijn dan 10 procent van het bij standsniveau. In de huidige situatie kent de Wet Werkloosheidsvoorzienin gen (WWV) met uitkeringen via de ge meentelijke sociale diensten ook kor tingen. Maar de Werkloosheids Wet (WW), die geldt in het eerste halfjaar van de werkloosheid, kende alleen de mogelijkheid tot intrekking van de uitkering. De FNV vindt de huidige voorstellen veel te ver gaan en twijfelt sterk aan de geloofwaardigheid en effectiviteit ervan. Sanctiebeleid moet veel meer een signaalfunctie hebben, aldus de vakcentrale. WAGENINGEN (ANP) - Mannen moeten zich be wust worden van hun lijn en meer aandacht besteden aan hun li chaamsgewicht. Niet omdat het modebeeld dat vraagt, maar omdat dikke mensen een ver hoogde kans hebben op hart- en vaatziekten en een aantal chronische ziekten. Vooral mannen blijken „emotionele eters". Deze conclusies zijn van de biologe drs. M.A. Rookus die vandaag op een proefschrift over ge wichtstoename promo veert aan de Landbou wuniversiteit Wagenin- gen. Voor haar onder zoek zijn vier jaar lang vierduizend jonge vol wassenen in de leeftijd van 25 tot 35 a 40 jaar in Ede gevolgd. Mannen blijken tussen hun negentiende en vijf endertigste levensjaar gemiddeld zeven kilo in gewicht te groeien. Zij leggen daarmee de basis voor een buikje. Jonge vrouwen in deze leef tijdsgroep worden ge middeld vijf kilo zwaar der. Van de mannen werd vijftien procent te dik in die vier jaar, van de vrouwen was dat zes procent. Het is volgens mevrouw Rookus verstandig al in een vroeg stadium te lij nen opdat er geen over gewicht kan ontstaan. Behalve minder eten is het verstandig de li chaamsbeweging te ver hogen. Aan vermage ringskuren hecht de bio loge weinig waarde. Uit het onderzoek blijkt dat ook mannen „emo- De 69-jarige Amerikaan John Runnings maakte dinsdag een begin met de afbraak van De Muur in Berlijn. OOST-BERLIJN (RTR) - John Runnings, de 69-jarige Amerikaan die protestwandelingen langs de Berlijnse Muur maakt, beklom het monument dinsdag weer en viel letterlijk in Oostduitse handen. De Westberlijnse politie deelde mee dat Runnings in de buurt van Checkpoint Charlie in de Amerikaanse sector met een ladder op de 4 meter hoge muur klom en er met een hamer op begon te timmeren. Hij liet de hamer per ongeluk vallen en viel vervolgens zelf ook, terechtkomend aan oosterlijke zijde, waar Oostduitse grenssoldaten hem grepen en wegleidden, ogenschijnlijk ongedeerd. Zij hielden ook een onbeken de metgezel van Runnings aan. Advertentie tionele eters" zijn. Tot nu toe werd het emotio nele eten vooral aan vrouwen toegeschreven. Aanleiding voor emotio neel eten zijn onder an dere in meer of mindere mate financiële proble men, relatieproblemen, werkloosheid of promo tie. Mevrouw Rookus heeft met hulp van de vak groep humane voeding van de Landbouwuni versiteit bovendien vast gesteld dat vrouwen die hun baby langer dan twee maanden borstvoe ding gaven een jaar na de bevalling zwaarder bleken te zijn dan voor de zwangerschap. De biologe vindt dat daarom naast het ge wicht van de baby ook het gewicht van de moe der in de gaten moet worden gehouden. (Advertentie) Pres. Rooseveltlaan 737 in VLISSINGEN Tel. 01184-17540. Waar u een showroom vindt vol ver- gaderstoelen en- tafels, vloerbedek king, gordijnen. Voor kantoor, bedrijf, instelling of tehuis. Ahrend zorgt voor komplete inrichting, adviezen en scherpe offertes. Als het om een nieuwe vergaderruimte gaat, bent u bij Ahrend aan het juiste adres. AMSTERDAM (ANP) - De Nederland se Politiebond heeft een kort geding aangespannen tegen burgemeester Van Thijn van Amsterdam in zijn functie van hoofd van de politie en te gen de Amsterdamse hoofdcommissa ris van politie Valken. Met het kort geding, dat vrijdag dient voor de president van de rechtbank in de hoofdstad, wil de bond bereiken dat de vorming van wijkteams in Amster dam wordt stopgezet tot er overeen stemming over het inzetten van deze wijkteams is binnen de Dienstcom missie. SLAGHAREN (ANP) - Hoewel de (toe ristische) consument weer voldoende durf toont om uitgaven te doen die de reikwijdte van zijn portemonnee te boven gaan, is de recreatiemarkt hier te lande verzadigd. Dit heeft voorzit ter H.J. ten Bruggencate van de Re cron, de recreatieondernemers in Ne derland, dinsdag gezegd tijdens zijn jaarcongres in Slagharen. De strijd om de gunst van de consu ment zal vooral afhangen van service en kwaliteit, aldus de voorzitter. Groeiende markten noemde hij de „korte vakantie-markt", die volgens Ten Bruggencate een zeer groot marktpotentieel vormt en de zoge noemde „seniorenmarkt". Ondernemingen moeten vooral letten op deze laatste categorie, zei Ten Bruggencate. Die zal ontstaan door de steeds verder toenemende vergrijzing van Nederland. De ouderen moet ruimte worden geboden in de nabije toekomst sociaal en recreatief bezig te zijn aangezien deze groep er naar zal streven maatschappelijk actief te blij- Recron telt momenteel circa duizend leden. Zij vertegenwoordigen de helft van het aantal recreatiebedrijven in ons land en bepalen zeventig procent (drie miljard gulden per jaar) van de to tale landelijke omzet. Onder recreatie ondernemers verstaat de belangenor ganisatie een zeer brede groep: van campingbedrijven tot bungalowpar ken, attractieparken en zeilscholen. LONDEN DPA- Bij de bouw, 25 jaar geleden, van de kerncentrale Hinkley Point op de kust in het zuidwesten van Engeland, moet een van de arbeiders de weg naar de wc te ver gevonden hebben en hebben gewaterd tegen het project. Twee stalen buizen van de reactor zijn zo sterk aangevreten dat zij moeten worden vernieuwd. Dat duurt tien dagen en kost ongeveer anderhalf mil joen pond sterling. (Bijna vijf miljoen gulden). Een woordvoerder van het energiebedrijf zei: „Vermoedelijk heeft iemand in de buizen geurineerd toen de centrale in aanbouw was". Pres. Rooseveltlaan 737 in VLISSINGEN Tel. 01184-17540. Waar u een showroom vindt met tekentafels voor op school, thuis of in uw bedrijf. Van eenvoudig tot zeer professioneel. Met alles wat daarbij hoort Als het om een nieuwe teken tafel gaat, bent u bij Ahrend aan het juiste adres. MAASTRICHT (ANP) - Minister Van Dijk van binnenlandse zaken heeft de bijlagen bij het rapport-Gruijters over de ABP-affaire vrijgegeven. Drie jaar lang heeft het ministerie ge weigerd die af te geven. Op verzoek van de rechtbank in Maastricht zijn de stukken dinsdag via het openbaar mi nisterie toch aan de verdediger van één van de hoofdverdachten mr. drs. A.J.M. Masson overhandigd. Advocaat mr. Pfeil had om de stukken, die aanleiding gaven tot het strafrech telijk onderzoek naar onregelmatighe den met beleggingen bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, gevraagd. De bijlagen werden al eerder aan het openbaar ministerie gegeven die de stukken echter niet in het dossier voegde. Ook de pers kreeg de bijlage in handen min twee anonieme brieven die daarbij behoorden. Deze anonieme brieven zijn nu ook overlegd in het pro ces Masson. Wat daarin staat is niet bekend. In de slepende rechtszaak tegen de ge schorste directeur beleggingen van het ABP werd dinsdag begonnen met het meest opzienbare punt in de ten lastelegging: het aannemen van steek penningen door Masson. Samen met zijn vriend Van Zon zou hij ruim één miljoen gulden steekpenningen heb ben ontvangen van het Haarlemse bouwbedrijf J.P.A. Nelissen. Masson wordt er voorts van beschul digd onjuiste informatie te hebben ge geven aan de centrale beleggingsraad van het ABP. WASHINGTON (AP) - Het Ameri kaanse programma voor de lancering van satellieten is zo in de knel geko men, dat het Pentagon de mogelijk heid overweegt om gebruik te maken van de Europese .<\riane-raketten. Charles Cook van de afdeling ruimte vaart van de Amerikaanse luchtmacht zei maandag op een symposium dat er nog geen besluiten waren genomen, maar dat erover wordt gepraat. Chester Lee van de NASA vertelde dat 13 van de 26 commerciële klanten die een satelliet met een Amerikaans ruimteveer hadden willen lanceren, nu een contract hebben afgesloten of een optie genomen voor lancering met de Ariane. Door de 13 elders geplaatste orders lijdt de NASA een verlies van 505 miljoen dollar. (Advertentie) Tijdens zijn rondgang over de beurs ontving de minister enkele kleine dieren: een kip, varkentje en kuikens. Op zijn beurt schonk Braks de dieren ter plaatse aan een kinderboerderij. UTRECHT (ANP) - Uitbreiding in de intensieve vee houderij is zeer ongewenst. De prijzen zullen als gevolg van het grote aanbod onder druk komen, misschien zelfs voor een langere periode. Bovendien is uitbrei ding een zware belasting voor de instandhouding van de sector in verband met de mestmaatregeien. Minister Braks van landbouw en visserij heeft dit dins dagmorgen verklaard tijdens de opening van de Vak beurs Intensieve Veehouderij in Utrecht. Overigens zei de bewindsman kort daarop niet somber gestemd te zijn over de vooruitzichten voor de intensie ve veehouderij, waarvan de varkens- en pluimveehou derij en de kalvermesterij de belangrijkste takken zijn. In een periode met verzadigde markten zullen de onder nemers naar zijn oordeel extra aandacht moeten geven aan de kostprijs en de kwaliteit van hun produkt. De totale produktiewaarde van de sector bedraagt onge veer tien miljard gulden. Rechtstreeks kopen bijsola tot 70/o Bij de Solafabriek koopt u de mooiste bestekken, pannensets en huishoudelijke artikelen rechtstreeks van fabriek naar konsument. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zelf naar Zeist te komen, komt Sola deze week naar u toe! Ook nu kunt u profiteren van ongekend lage fabrieksprijzen. Een kleine greep uit ons enorme assortiment: Edelstaal en zwaar verzilverd. Meer dan 20 modellen in 6, 9 en 1 2 persoons cassettes. zilverwit edelstaal Model Provence Model Odessa Model Constance Model Fiësta Model Old Dutch Model Perle Classique Model Prelude Model Perla Romantica 9 pers. énz. enz. fabrieks- adviesprijs prijs 6 pers 40 dig f 308.- f 175,- 12 pers 135 dig f 1309.- f 795,- 9 pers 60 dig f 517,- f 295,- 9 pers 105 dig f 1232.- f 595,- 6 pers 40 dig f 956.- f 645,— 9 pers 60 dig f 968.- f 695,— 6 pers 40 dig f 594,- f 395,— 90 dig. f 1144,- f 695,- Zwaar verzilverd (basis 100) Model Haagsch Lofje 6 pers. 40 dig f 1320,- f 899,— Model Hollands Glad 9 pers. 1 05 dig. f 2849,- f 1 845,— Model Puntfilet 9 pers. 60 dig f 1 760,- f 1 1 45,— enz. enz. Theelepels, taartvorkjes, taartscheppen, fruitmesjes, viscouverts, cocktailbestek enz. enz Nu met enorme kortingen. Allerhande bestekartikelen in diverse modellen en uit voeringen Ook restanten en licht beschadigde artikelen. Voordeliger kan niet! Nu van f 1,25. Sola-Elite en Sola-Duplo kookpannen Tot 70% korting. Roestvrijstalen lepelrekken, maatbekers, vleesschotels, koffie/theepotten, melkkannen, gardes enz enz. Voor ongclv^nd lage prijzen. (Koopavond geopend) donderdag 20 nov. 1 1 00-1 6.30 uur vrijdag 21 nov. 11 00-21.00 uur zaterdag 22 nov. 11.00-1 6.00 uur Bezoek onze Verkoop show:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 5