Belastingverhoging wacht inwoners St. Philipsland mededel ing(en) NODIG VOOR SLUITENDE BEGROTING Automatisering 16 Gemeenteraad Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties Hinderwet Verkeersmaatregelen Bestemmingsplan Reijershove KOUDEKERKE Collecte - De collecte 'Geefs diabetes' heeft in Koudekerke 87 opgebracht. MELISKERKE Verkoping De Meliskerksev wenvereniging De Kandelaar hó zaterdag 22 november een verkof van handwerken, gebak, bloen fruit en boeken. De actie begint 14.30 uur en eindigt om 16.30 uurii zalen van de kerk van de gereform de gemeente aan de Valkenb straat. De opbrengst is voor het dingswerk van die gemeente. MIDDELBURG Politie controleert autoverzekeringen Parapsychologie - De afd Philadelphia De afdeling cheren van de oudervereniging P delphia, voor zich anders ontwikk de kinderen, houdt donderdag 2' vember haar najaarsvergadering dens de bijeenkomst wordt de v band "Wat is eraan dehandmetf cia" vertoond. De videoband gaat de weg die ouders met een kinc zich anders ontwikkelt af moetei gen. Ook zullen leden van het voor vroegtijdige onderkenning afwijkingen iets over hun werk vi len. Dat team richt zich op kini van 0 tot 7 jaar die zich anders on kelen bijvoorbeeld door druk of a sief gedrag of te laat praten. De bi komst begint om 20.00 uur in d( mopschool aan de Grevelingens 10. Kijkdag fietsen - De Middel OOST-SOUBURG Oecumenische dienst-ind VLISSINGEN uitvoering - Koninklijke Hi nie Ons Genoegen uit Vlissingen zaterdag 29 november haar jaar uitvoering in Het Scheldekwartif de Van Dishoeckstraat. Het e ment begint om 20 uur. Speelgoedbeurs - De Sp WESTKAPELLE Viswedstrijd - De hengelspoi eniging 'Westkapelle' hield zat) haar elfde viswedstrijd voor het kampioenschap 1986. Deze deelnemers en werd gehouden bi Kustlicht. De vangst bestond ui vissen, waarvan 195 boven- en 3 dermaats. iedereen leest de krant altijd en overal. Gildeweg 6,4383 NK VLISSINGEN. Tel.: 01184-10540 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 19 NOVEMBER 19| Behandeling ontwerp-begroting 1987. Donderdag 20 november om 19.30 uur: algemene beschouwingen. Maandag 24 november om 19.30 uur: beantwoording door het college van burgemees ter en wethouders. Donderdag 27 november om 14.00 uur: re- en duplieken. Openbare vergadering met spreekrecht op dins dag 25 november om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: vaststelling openingstijden zwembad Poe- lendaele tarieven 1987 Secr. mej. C. Manuputty (tst. 256). Wanneer u tijdens deze vergadering over één of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiesecretaris. Bij de commissiesecretaris en bij het gemeente lijk bureau Voorlichting liggen de stukken ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij op grond van het bepaalde in artikel 29, vijfde lid, van de wet algemene be palingen milieuhygiëne wederom een ontwerp hebben opgesteld voor een positieve beschik king onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag van Watersportvereniging 'Arne', Rouaansekaai 138,4331 HE Middelburg om ver gunning ingevolge de hinderwet tot het oprich ten en in werking hebben van: a. kade, kraan, toilet/opslaggebouw voor jachten; b. winterbergingsterrein voor jachten, contai ner voor berging aan het Balkengat te Mid delburg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie L, nummers 1292 en 570 (ged.), dit ten gevolge van ingediende bezwaren naar aanleiding van de eerste ontwerp-be- schikking, welke zij tegelijkertijd met de aan vraag ter inzage hebben gelegd vanaf 27 au gustus 1986. Deze bezwaren geven aanleiding tot het alsnog stellen van voorschriften ge richt op de voorkoming van overlast van het schuren van jachten. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ont- werp-beschikking elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Indien op die avond inza ge wordt verlangd dient dit van tevoren telefo nisch te worden aangevraagd, telefoon 01180- 26251 toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wan neer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun col lege worden ingediend tot 4 december 1986. De persoonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekendgemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijker tijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Gelet op artikel 40 van de wet algemene bepalin gen milieuhygiëne maken burgemeester en wet houders bekend dat zij de door hen op 3 juli 1973 en 9 juni 1975 aan de Rijksgebouwendienst, Di rectie Zuid-Holland en Zeeland verleende ver gunningen ingevolge de hinderwet voor de stal ling/onderhoudswerkplaats voor motorvoertui gen hebben gewijzigd. De wijziging houdt in dat aan de vergunning nieuwe voorschriften ter voorkoming van schade, gevaar en hinder in de omgeving worden toegevoegd. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 20 december 1986 ter inzage: elke werkdag van 8.30 tot 12 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een medede ling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 49, tweede lid, van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne staat tot 20 de cember 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. degene tot wie de beschikking is gericht; b. degene die overeenkomstig artikel 26, lid 2, van de hinderwet heeft verzocht tot wijziging van de vergunning over te gaan; c. de betrokken adviseurs; d. andere betrokken overheidsorganen, indien zij overeenkomstig artikel 36 van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; e. degenen die overeenkomstig artikel 38 van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de bekendmaking van het voornemen; f. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 38 van de wet alge mene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de wet op de raad van state een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de raad van state, afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22,2514 EN 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzit ter van de afdeling voor de geschillen van be stuur van de raad van state. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge artikel 146c van de algemene politieverordening Middelburg bekend dat de dienst welzijnsaccommodaties om een vergun ning heeft verzocht voor het inrichten en drijven van een recreatie-inrichting als bedoeld in de ca tegorie i van het besluit recreatie-inrichtingen wet geluidhinder, met betrekking tot het sportpark 'Voorborch', gelegen aan de Breeweg; en het sportpark 'Nadorst', gelegen aan de Na- dorstweg. Ingaande heden ligt gedurende één maand de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afde ling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg. Gedurende deze maand kan elke belanghebben de bij hun college schriftelijk en gemotiveerd be zwaar indienen tegen het verlenen van de aange vraagde vergunningen. Burgemeester en wethouders hebben besloten: het parkeren te verbieden voor een op het wegdek van de Molenberg aangeduid par keervak, gelegen voor het perceel Molenberg 47, behalve voor het motorvoertuig van de in valide waarvoor de parkeerplaats is be stemd; het parkeren te verbieden voor de westelijke zijde van de Molendijk (Nieuw- en Sint Joos- land), tussen de lichtmast tegenover de Scheldepoortstraat en het punt 23 meter ten noordwesten daarvan; het parkeren te verbieden voor een tegenover het perceel Seisdam 28 gelegen parkeervak, behalve voor bezoekers van de aldaar geves tigde praktijk van de natuurgeneeskundige mevrouw V. J. O. Serrarens-Janssens. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebben de binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de commissaris van de koningin in Zeeland, Sint-Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeersbe- sluit ligt bij het bureau voorlichting. Stadhuis straat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 5 van de voorschriften, beho rende bij het bestemmingsplan Reijershove, me dewerking te verlenen aan: 1. de bouw van 2 woningen aan de Torentrans door aannemingsbedrijf Schout B.V.; 2. de bouw van 4 woningen aan de Vuurtoren door Projektbouw Zeeland B.V.; 3. de bouw van 17 woningen aan de Spinhuis- weg/Traptoren door bouwbedrijf de MACO B.V. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag, 21 november 1986, gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling algeme ne zaken van de gemeentesecretarie. Geduren de deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van deze voornemens, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar te maken aan bur gemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM 19-11-'86 Eén van de laatste noodlokalen van de Toorenvliedtschool in Middelburg wordt gereed gemaakt voor vervoer naar de nieuwe locatie aan de Griffioenstraat. MIDDELBURG - De nieuw- en verbouw van de Tooren vliedtschool vordert. Dinsdag werden de laatste drie noodlokalen, vanuit de tuin van het monumentale ge bouw7 aan de Koudekerkseweg, naar de nieuwe lokatie aan de Griffioenstraat gebracht. De ruim 200 leerlin gen zitten intussen door de hele stad verspreid in leeg staande lokalen van andere scholen. De Toorenvliedtschool is van het VSO-LOM type. Er wordt op lbo- en mavo -niveau lesgegeven aan zeer moeilijk lerende kinderen. Omdat er vanuit het basison derwijs steeds meer leerlingen doorverwezen worden naar dit soort scholen, groeide Toorenvliedt de laatste jaren enorm. Begin dit jaar werd de situatie zo nijpend dat ook de zes noodlokalen in de tuin geen oplossing meer boden. De leraren moesten koffie drinken op de gangen, omdat er geen ruimte voor een eigen lerarenka- mer was. Omdat het onderwijs erg individueel ingesteld is en er in groepjes van 14 kinderen op zijn hoogst lesgegeven wordt, heeft de school erg veel ruimte nodig. In april kreeg Toorenvliedt toestemming de leegstaande gebou wen van de voormalige kleuterschool 'Dunenhof en de lagere school 'Dunenburg' te betrekken. Die gebouwen moesten eerst grondig verbouwd wor den. Ook werd er een nieuw gymnastieklokaal neerge zet. De kosten van de ver- en nieuwbouw zijn bijna 2 mil joen gulden. De totale verhuizing zal vlak voor de kerst vakantie op donderdag 18 en vrijdag 19 december plaats hebben. Het is nog niet bekend wat er met het gebouw Toorenvliedt gaat gebeuren. MIDDELBURG - De politie hou Middelburg en omgeving een ven ringscontrole. De politie gaat da niet alleen na of motorvoertuigei aan het verkeer deelnemen we! verzekerd, maar bekijkt ook of staande voertuigen zijn verzeker dat niet het geval dan klopt de pi bij de eigenaar aan die vervolgen proces-verbaal kan krijgen. Zeeland van de Nederlandse Ve ging voor Parapsychologie woensdag 26 november een bi komst in gebouw De Schakel in delburg. Gastspreker is drs Tjade het een en ander vertelt over zijl derzoek naar spookverschijnselei bijeenkomst begint om 20 uur. se politie houdt morgen, donde een kijkmiddag met gevonden fi zonder postcode. Tussen vier e uur staan de fietsen 'uitgestald' binnenplaats van het politiebure SINT-PHILIPSLAND - De inwoners van de gemeente Sint-Philipsland krijgen in 1987 evenals dit jaar een fikse belastingverhoging te verwer ken. Om de gemeentebegroting slui tend te krijgen en toch een aantal in vesteringen te doen wil het college van b en w de raad voorstellen om on der meer de onroerend goedbelasting met zeven percent te verhogen. Daar naast gaan de tarieven van de reini- gings- en rioolrechten omhoog, res pectievelijk met 7,90 en 6 gulden. Ver der wordt de legesverordening met tien percent verhoogd, als het aan het college ligt. Door deze en andere ingrepen om de rijksbezuinigingen het hoofd te bie den, sluit de gemeentebegroting voor 1987 met een bedrag voor onvoorziene uitgaven van 23.400 gulden. Dat is slechts tien gulden per inwoner. Hoe wel het college erkent dat dit bedrag 'niet bepaald hoog' is, is de hoogte van het bedrag voor b en w wel aanvaard baar, omdat verschillende investerin gen al in de begroting zijn verwerkt. Voor bestratingen kan het college vol gend jaar maar 9.000 gulden uittrek ken. „Het is wel duidelijk dat het tota le bedrag ontoereikend is om alle ge wenste bestratingswerken uit te voe ren", aldus het college in de aanbie dingsbrief. B en w menen dat het on derhoud een aanvaardbaar niveau heeft, maar dat het 'minimum' hier en daar is bereikt. In de begeleidende nota bij de begro ting is het college in tegenstelling tot vorig jaar optimistischer gestemd. De laatste jaren werd in de aanbiedings brief steeds gewezen op de moeilijke fi nanciële positie van de gemeente. „Die is uiteraard thans", aldus b en w, „niet ineens dusdanig verbeterd dat nu een juichtoon van ons mag worden ver wacht". Het college constateert tevre den dat het beleid van het terugdrin gen van onrendabele investeringen en het volgen van een terughoudend be leid enige vruchten begint af te wer pen. „Wij kunnen enig voorzichtig op timisme niet verhelen, hoewel ge waakt moet worden voor het loslaten van het gevoerde beleid". Het college verwacht voor volgend jaar een meevallertje in de vorm van een overschot over 1984. Een deel van dat bedrag - b en w rekenen op 100.000 gulden - wordt besteed aan de festivi teiten volgend jaar als het dorp Sint- Philipsland 500 jaar bestaat. Daar naast wil het dagelijks bestuur van de gemeente 25 mille extra afschrijven. Het overschot komt voornamelijk door een meevallende onderwijsuitke- ring, rentevoordelen en een verlaging van de bouwbijdrage dienst gemeente werken. Volgend jaar wil het college een begin maken met automatisering voor de gemeentesecretarie. De eerste aan schaf kan worden betaald uit het ge reserveerde bedrag. B en w delen de raad verder mee dat op de verspreide folder en de geplaatste advertenties om bedrijven te trekken wel reacties zijn binnengekomen, maar dat heeft nog niet geresulteerd in de vestiging van bedrijven. Het college stelt de raad tevens voor om zich in 1987 aan te sluiten bij de Zeeuwse muziekschool. Dat kost de gemeente ruim 3.400 gulden. Het colle ge is niet van plan de bezuiningen van het rijk op het sociaal-cultureel werk zelf op te vangen. Sint-Philipsland krijgt volgend jaar 6.300 gulden min der en heeft dus nog maar 7.700 gulden te besteden. „Wij zijn van mening", al dus b en w, „dat de bezuinigingsmaat regel geheel door de verenigingen en de welzijnsinstellingen moeten wor den opgebracht". Ook heeft het college voorstellen om een wandelpad aan te leggen tussen de Zuiddijk en de Plataanstraat in Sint- Philipsland en aansluiting te zoeken bij de Stichting Welzijn voor Ouderen. Aansluiting bij deze provinciaal ge subsidieerde instelling kost de ge meente op jaarbasis ongeveer 5.000 gulden. Het college laat zich in de aan biedingsbrief somber uit over de leegloop vanuit Sint-Philipsland, met name door jongere en aanstaande ge zinnen. Dat heeft gevolgen voor het aantal leegstaande gemeentewonin gen. De moeilijkheden, verwacht het college, zullen zich voornamelijk voor doen bij woningen met hoge huren. naalstraatkerk in Oost-Soi wordt zondag een oecumen dienst gehouden. Voorganger is C. van Houwelingen uit Grijpsk Het koor 'Een in geest en streve Serooskerke staat onder leidinj mevrouw Balkenende. De diens der het motto 'Het geloof behoi begint om 19.00 uur. theek Paauwenburg houdt zat) 22 november weer de jaarlijkse s goedbeurs in het buurthuis De plu. Het speelgoed wordt vrj avond 21 november tussen 19.1 21.00 uur ingezameld. De verko zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur. De uitslag: 1 L. Peene, 7 vissen, 2726 p Houmesjr, 9, 2493 pt; 3 P. Stroo, 6,241 A. van Sighem, 11, 2118 pt; 5 F, de Hc 1823 pt; 6 M. Peene, 4,1704 pt; 7 L. vanl 3,1540 pt; 8 K. van Tatenhove, 8,1425[ de Witte, 3,1283 pt; 10 H. Verstraate! pt. De volgende wedstrijd wordt zon) november van 09.00 tot 12.15 uur gehi bij het Aardappeldal in Westkapelle. nnen Sportieve parelvang trui met knoopsluiting in marine, rood, petrol en kobalt Maten: S t/m XL Oversized trui met brede V-hals in diverse modekleu ren. Maten: S t/m XL Klassieke damespullover met glanseffect in marine, messing, petrol en rood. Maten: S t/m XL Sportief damesvest in marine, oker, petrol en rood. Maten: S t/m XL 3-Kleurige jacquard trui met col. Maten: 36 t/m 46 Wollig babytruitje in kabel steek in wit, turquoise, geel en cyclaam. Maten: 68 t/m 86

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 16