Vergrijzing baart de dorpsraad van Hoofdplaat zorgen W. F. van Riet geridderd bij afscheid De Jager-Tolhoek Theater Dance met Gershwin-pro j ekt kunst Zeeuws museum zoekt sponsors Zuiveringsstation Philippine gaat in maart proefdraaien AANKOOP SCHILDERIJ m$se VEEL ZEEUWS-VLAAMSE GEMEENTEN TEGEN Mildere straf voor poging verkrachting GOED GEORGANISEERD 1 vT fiTil üjalïl 1 iillji] schoon- \\Jt 11 houden bv Drs J. Minderhoud nieuwe veterinair inspecteur Zeeland en Zuid-Holland Bromfietser licht gewond bij botsing met tractor Snelheidscontrole tien bekeuringen Gewonden en grote schade bij botsing Voorstelling Jeanne d'Arc gaat niet door e&uwS' Radio gestolen uit geparkeerde auto 'DORP BLOEDT DOOD' Overleg b en w's Studieochtend van KVO-kring GROTE MAATSCHAPPELIJKE VERDIENSTEN Wolf Vostell in de Stenge ZATERDAG 15 NOVEMBER 1986 Voorlopig geen centrale registratie woonbehoefte TERNEUZEN - Een centrale registratie van de woonbehoefte in Zeeuwsch-Vlaanderen zit er voorlopig niet in. Het gemeentebestuur van Terneuzen ijvert al geruime tijd voor een dergelij ke registratie. Maar tijdens overleg tussen de wethouders van volkshuisvesting van de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten is gebleken dat verschillende gemeenten niets voelen voor een dergelijk systeem. Terneuzen heeft nu besloten de zaak aan te kaarten tijdens het eerstvolgen de overleg van de b en w's van de acht gemeenten. Overigens dienen niet alleen de ge meenten akkoord te gaan met de cen trale registratie. Daarnaast is de me dewerking van de woningcorporaties onontbeerlijk. Ook daarmee wordt de zaak momenteel besproken. Dat schrijven b en w van Terneuzen in antwoord op een van de 150 vragen, (schriftelijk) gesteld door de gemeen teraad met het oog op de behandeling van de begroting voor '87. In Jerneu- zen zelf wordt de woonbehoefte regel matig geinventariseerd. Op die manier krijgt de gemeente een duidelijk beeld van de situatie op de woningmarkt. VLISSINGEN - Drs J. Minderhoud is drs G. Jongeneel opgevolgd als veteri nair inspecteur van de volksgezond heid voor Zuid-Holland en Zeeland. De heer Minderhoud, die in 1939 in West-Souburg is geboren, was voor heen werkzaam in hetzelfde ambtsge bied als toegevoegd inspecteur. De heer Minderhoud studeerde aan de rijksuniverstiteit van Utrecht, waar hij in 1967 zijn dierenartsdiploma behaal de. Een jaar later vestigde hij zich als dierenarts met gemengde praktijk in Middelhamis. Sinds 1971 was hij ook plaatsvervangend hoofd van de vlees keuringsdienst Goeree-Overflakkee. Per 1 augustus 1980 werd hij benoemd tot adjunct-inspecteur voor het dis trict Zuidelijk Zuid-Holland, met als standplaats Rotterdam. Met ingang van 1 april 1984 werd deze functie dat gewijzigd in toegevoegd veterinair in specteur van de volksgezondheid voor Zuid-Holland en Zeeland. TERNEUZEN In de nacht van don derdag op vrijdag is uit een auto op parkeerterrein Schoollaan in Terneu zen een radio-cassetterecorder gesto len. Eigenaar J.J.P. uit Hontenisse ontdekte de diefstal vrijdagmorgen. DEN HAAG Het Haagse gerechts hof heeft vrijdag de 30-jarige S. E. de Z. uit Groede wegens een poging tot verkrachting veroordeeld tot drie maanden voorwaarlijke gevangenis straf met aftrek en met een proeftijd van drie jaar, een boete van duizend gulden en voorwaardelijke tbr, met een proeftijd van eveneens drie jaar. Als bijzondere voorwaarde in het von nis geldt dat wanneer de reclassering het nodig acht, verdachte zich onder behandeling van een psychiater moet stellen. Procureur-generaal mr P. Bos had te gen de Z. een straf geeist van zes maan den onvoorwaardelijke gevangenis straf met aftrek, een voorwaardelijke tbr en de bijzondere voorwaarde van behandeling door een psychiater. Hij had zijn eis van een waarschuwing ver gezeld doen gaan. Het is niet de eerste maal dat De Z. voor een soortgelijk vergrijp werd ver oordeeld: op veertienjarige leeftijd in 1981, 1982 en 1983 stond hij ook al te recht wegens aantasting van de eer baarheid. De man probeerde op 15 juni 1985 na discotheekbezoek in Oostburg het meisje K. L. te verkrachten. Door te gillen trok zij de aandacht van buiten staanders, die haar ontzetten. Ver schillende artsen en psychiaters heb ben zich met het probleem van De Z. beziggehouden. Verdachte zelf spoel de overigens kuurtabletten door het toilet. De verdediger van De Z.. mr J. J. ten Brugge, voerde aan dat er geen sprake was van een poging tot verkrachting. Verdachte was volgens hem van plan het meisje te verkrachten op een nabij gelegen tennisveld. Zover kwam het echter niet, het meisje werd ontzet in een brandgangetje. Wel gaf hij toe dat De Z. de voorbereidingshandeling pleegde. Mr Ten Brugge vond dan ook dat een eis van zes maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf wel erg hoog was. Wel kon hij zich vinden in de voorwaardelijke tbr. De Middelburgse rechtbank veroordeelde De Z. in okto ber 1985 tot vijf maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf met aftrek en tbr. WESTDORPE Bij een aanrijding tussen een landbouwtractor en een bromfietser donderdagmiddag rond vier uur op de Graaf Jansdijk in West- dorpe is O. S. uit Westdorpe licht ge wond geraakt. Tractorbestuurder E. L. uit Zuiddorpe verleende op de Graaf Jansdijk geen. voorrang aan de hem tegemoetkomen de bromfietser S. Deze werd gewond aan zijn knie, zijn bromfiets werd flink beschadigd. Terneuzen zit trouwens nog goed in z'n bouwgrond. Er is nog ruimte voor de bouw van 1324 woningen. Voor de bouw van ruim 410 woningen wodt grond gereserveerd in het nieuwe plan 'Sint Annapolder' in Terneuzen-Zuid. Andere uitschieters: 187 woningen in het plan 'Java', 147 woningen in het plan 'Serlippenspolder' en ruimte voor 177 woningen in Sluiskil. Ook in de overige kernen is nog ruimte voor wo ningbouw. B en w gaan uit van de bouw van zo'n 150 tot 200 woningen per jaar. Al met al kan men in Terneu zen nog een jaar of zeven vooruit. Overigens verwacht de-gemeente bin nenkort de resultaten van het onder zoek zoals dat in het kader van de wet geluidhinder wordt uitgevoerd in Sluiskil-Oost. In de aanbiedingsbrief bij de begroting stipten b en w (zij het voorzichtig) al eventuele sanerings maatregelen aan. De eerste fase van het onderzoek is nog niet afgerond, zo dat ook nog geen zekerheid bestaat over de geluidsbelasting in en om de TERNEUZEN Bij een snelheidscon trole op de Duitslandweg in Terneuzen zij vrijdagmorgen tien automobilisten bekeurd. Tijdens de controle, die tus sen zeven en negen uur gehouden werd, passeerden in totaal honderd auto's. De hoogst gemeten snelheid was 102 kilometer. Op de Duitsland weg is de toegestane snelheid vijftig ki- lomter per uur. woningen 'onder de rook' van de Co- kesfabriek en de NSM. Het college nu, in antwoord op vragen: „Het moet echter op grond van de eer ste bevindingen bij het onderzoek niet worden uitgesloten dat sprake zal zijn van een saneringsgebied. Theoretisch dient dan te worden nagegaan of maatregelen aan de bron (de fabrie ken) mogelijk zijn, in de overdrachts sfeer of aan de woningen zelf'. Indien slechts de laatste mogelijkheid aanwe zig zou zijn. zal volgens b en w bezien moeten worden of in dat geval isole- OOSTERLAND Bij een aanrijding met een tractor donderdag om 13.15 uur op de Oud Heiligeweg in Ooster- land zijn een 78-jarige automobilist en zijn echtgenote gewond geraakt. W. C. N. uit Oosterland reed op zijn tractor met aanhanger over de Oud Heiligeweg en wilde linksaf slaan. De automobilist A. R. H., eveneens uit Oosterland, haalde hem op hetzelfde moment links in, raakte het voorwiel van de tractor, botste tegen een straat lantaarn en kwam tot stilstand tegen een boom. H. liep schrammen in het gezicht op door de gebroken voorruit. Zijn vrouw. I. A. H.-N. is door een plaat selijke arts overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zie- rikzee. Zij is opgenomen met een ge broken schouderblad en knieletsel. De tractor liep schade op aan de voorzijde en de auto en de lantaarnpaal werden geheel vernield. HOOFDPLAAT - De dorpsraad van Hoofdplaat maakt zich ernstig zor gen over de vergrijzing van de dorpsbevolking. Omdat er weinig jongere mensen in Hoofdplaat ko men wonen, vreest de dorpsraad dat over tien a vijftien jaar veel voorzieningen zullen verdwijnen. „Het aantal oude mensen is in ons dorp erg groot", zegt voorzitter J. van de Ameele, „Wanneer die er over enige tijd niet meer zijn wordt Hoofdplaat een leeg dorp, het zal doodbloeden. Verschillende voor zieningen als de slager, bakker, maar ook de school zullen geen be staansrecht meer hebben." Van de Ameele beseft dat een oplossing niet voor de hand ligt. „Er is hier geen werk. dus de mensen hebben hier ook niet veel te zoeken." De dorpsraad vindt verder dat de bouw van vakantiewoningen in de Vossekaai ook iets voor de bevol king van Hoofdplaat moet opleve ren. „Het is natuurlijk mooi dat er vijftig tot honderd vakantiehuizen komen, maar daar moeten niet al leen de winkels van profiteren. De mensen moeten er ook wat aan heb ben", zegt Van de Ameele, „Wan neer bij dat park bijvoorbeeld een tennisbaan wordt aangelegd moe ten de inwoners van Hoofdplaat daar ook op kunnen tennissen. Er is ook te denken aan het bouwen van een aanlegsteiger bij de ingang van de oude haven. Die slibt nu dicht, maar het is een goede plek om er voor bootjes en surfers een aanleg plaats te maken." rende voorzieningen aan de woningen nog mogelijk zijn om de geluidsni veaus tot het toegestane peil terug te brengen. Daarbij speelt het kostenas pect dan een uitermate belangrijke rol. B en w van Terneuzen hechten, zo blijkt uit de beantwoording van de 'be- grotingsvragen', aan een uitgebreide samenwerking met de Belgische grensgemeenten op het gebied van de rampenbestrijding. Op hoog niveau is al overeenstemming over wederzijdse bijstandsverlening bereikt; de over eenkomst moet echter nog worden ge ratificeerd. Zodra dat is gebeurd, volgt een verdere invulling. B en w van Ter neuzen willen daar niet op vooruit lo pen, maar maken wel al duidelijk dat bijvoorbeeld bij spoorwegcalamitei ten hulp van België zeer welkom zou zijn. Hetzelfde geldt voor het brandbe- strijdingsvaartuig van de stad Gent dat zou kunnen worden ingezet indien zich op het Nederlandse deel van het Kanaal Gent-Terneuzen een grote scheepsbrand zou voordoen. B en w voelen er nog steeds niets voor de stukken van het periodieke over leg van de acht Zeeuws-Vlaamse ge meenten ter inzage te leggen voor de raad. In andere gemeenten zou dat wel gebeuren. B en w staan echter nog steeds op het standpunten (de vraag is niet nieuw) dat het overleg een 'infor meel en geen besluitvormend karak ter' draagt. De vergaderingen zijn trouwens niet openbaar. „Juist omdat in de besprekingen van het b en w-overleg Zeeuwsch-Vlaande- ren, een open gedachtenwisseling wenselijk is om tot bepaalde vormen van samenwerking te komen, achten wij het van belang het vertrouwelijke karakter van deze bijeenkomst te handhaven." Na afloop is er overigens wél steeds een persconferentie. Ook de gemeente Terneuzen is in de loop van dit jaar geconfronteerd met ambtenaren, die overstapten naar het bedrijfsleven. B en w over die, overi gens landelijke tendens: „Er is een on derzoek gestart naar mogelijkheden orti binnen het raam van de ambtelijke rechtspositie ongewenste ontwikke lingen het hoofd te bieden." Het colle ge onderzoekt trouwens ook de moge lijkheid om 'de kwaliteit van de werk prestatie meer in de beloning tot uit drukking te brengen'. Tenslotte wordt in de beantwoording gemeld dat er volgend jaar meer geld beschikbaar komt voor de bestrijding van het vandalisme in de gemeente. Uit een vergelijkend onderzoek is ge bleken dat de glasschade en schade aan het straatmeubilair terugloopt. De schade aan het openbaar groen daarentegen vertoonde een stijging. SCHOONDIJKE De kring Oost burg van de Katholieke Vrouwen Or ganisatie (KVO) van de Noordbra bantse Chr. Boerenbond (NCB) houdt woensdag (19 november) in zaal Wijf fels te Schoondijke een studiemorgen, met als thema 'Actuele beleidszaken in de land- en tuinbouw'. Drs A. Klaas- sen, adjunct-secretaris van de NCB, zal aan de gedachtenwisseling deelne men. De bijeenkomst begint om 9.15 uur. GOES - „U hebt het hele veld van maatschappelijke activiteiten be streken. Deze bemoeienissen op zowel sociaal-cultureel, kerkelijk als poli tiek terrein verdienen grote waarde ring". Aldus prees burgemeester mr. Burgemeester W. Blanken speldt W. F. van Riet bij diens afscheid de versierse len op. Advertentie KOSTENBESPAREND G 20 vestigingen door geheel nederland vestiging: beukenhof 14462 en goes, tel. 01100-11220 W. Blanken van Goes vrijdagmiddag zijn 65-jarige plaatsgenoot W. F. van Riet, die benoemd werd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Van Riet ontving de koninklijke onderschei ding tijdens een bijeenkomst ter gele genheid van zijn vertrek als directeur van bouwmaterialenhandel De Jager- Tolhoek, in een speciaal voor het af scheid opgezette tent aan de Houtka de te Goes. De directeur gaat met pen sioen. Volgens Blanken waren vooral de maatschappelijke verdiensten van Van Riet de basis geweest voor de door de koningin toegekende decoratie. Naar zeggen van de burgemeester was Van Riet zeker als directeur sinds 1954 van grote waarde geweest voor de ont wikkeling van diens bedrijf en de hele aanverwante branche. „Hij was met hart en ziel betrokken bij het eigen produkt, en er is wat de promotie daar van betreft bijvoorbeeld een indruk wekkende lijst van bestuurlijke func ties, niet alleen op regionaal niveau", merkte Blanken in dat verband op. „Maar de aandacht voor de wereld rondom heeft anderen ook maat schappelijk op het goede spoor helpen zetten", benadrukte de burgervader. Zo was Van Riet in het verleden onder meer kerkeraadslid van de gerefor meerde kerk in Goes en als bestuurslid actief in de plaatselijke kiesvereniging van een politieke partij. „Iemand met zoveel functies, met zoveel inzet voor zijn bedrijf en de hele gemeenschap heeft in alle opzichten een indrukwek kende carrière gehad", besloot Blan ken. die Van Riet vervolgens de ver sierselen op de revers speldde. De onderscheidene zelf gaf tenslotte aan waarom hij het altijd zo druk had gehad met allerlei bezigheden op ver schillende gebieden. „Ik kon nooit nee zeggen als ze me vroegen voor een be stuur, want ik vind dat je in het leven bent om je best te doen". Later op de middag volgde een receptie, waarop teyens het zestigjarig bestaan van het bedrijf De Jager-Tolhoek werd ge vierd. De Theater Dance Workshop is een jazz- en tapgezelschap on der leiding van Benjamin Feliks- dal, dat streeft naar de professione le ontwikkeling van de jazz- en tap dans in Nederland. De groep richt zich op een breed publiek en streeft naar de ontwikkeling van een nieuw, dynamisch theateraanbod. De theaterproductie 'Jeanne d'Arc' is door de Stichting Zeno van het re pertoire genomen. De door Aposto- los Panagopoulos geregisseerde voorstelling met Josée Ruiter in de titelrol ging afgelopen zondag in de Groninger Stadsschouwburg in première. De reacties van publiek en pers waren overwegend nega tief. 'Jeanne d'Arc' zou de komende maanden in ongeveer zestig thea ters in het hele land worden ge speeld. De voorstelling op woens dag 17 december in de Middelburg se schouwburg gaat dus niet door. Volgens een woordvoerster van 'Tot en met', de produktiemaatschappij die 'Jeanne d'Arc' heeft uitgebracht, zijn de makers ook zelf ontevreden over de voorstelling. Die onvrede heeft geleid tot een breuk tussen Pa nagopoulos en Josée Ruiter, die de afgelopen jaren samen vier produk- ties hebben gemaakt. De breuk zou definitief zijn, wat betekent dat een voor volgend seizoen geplande voor stelling van 'Oresteia' van Aeschy- los ook van de baan is. Het van het repertoire nemen van 'Jeanne d'Arc' betekent volgens de woordvoerster van Tot en Met „een grote financiële strop, waarvan de gevolgen gemeenschappelijk gedra gen zullen worden". Over de hoogte van het verlies wilde zij zich niet uit laten, maar het bedrag zal ergens tussen de 100.000 en 200.000 gulden liggen. Josée Ruiter en Apostolos Panagopoulos waren niet voor com mentaar bereikbaar. Vrijdag 21 november opent burge meester G. C. G. van den Heuvel een expositie van de Berlijnse kunste naar Wolf Vostell in De Stenge in Heinkenszand. Het werk dat naar Heinkenszand komt is van recente datum. De kunstenaar maakte een dertigtal tableaus samen met de popgroep BEP, een vooraanstaande van de voortrekkende muziekgroep in de Bondsrepubliek. De tentoonstelling in De Stenge, die te bekijken is van 21 november tot eind december, is in nauwe samen werking met galerie Inge Beacker uit Keulen tot stand gekomen. Er hangen gouaches, tekeningen en een enkel schilderij. De officiële opening begint om 20.30 uur. Ute Kirchhelle, directrice van het Goethe-instituut in Rotterdam, zal een inleiding houden over het werk van Wolf Vostell en de kunstbe weging in Duitsland die de twee jongste generaties naar buiten bre- nen. Organisatie: Stichting De Kern. De produkties zijn een samensmel ting van klassieke en moderne dansstijlen met jazz- en tapdans. Het gezelschap, nog onlangs te zien geweest in Zierikzee, presenteert het nieuwe programma 'Exploring Gershwin' donderdag 15 januari in de Middelburgse schouwburg. Vrij dag 30 januari volgt het programma 'New Yorick' in het Zuidlandtheater te Terneuzen en op vrijdag 13 fe bruari wordt in Zeeland een scholen- projekt gerealiseerd. Van de componisten van deze eeuw is het werk van George Gershwin (1898-1937), samen met dat van on der andere Strawinsky, Copland, Milhaud en Hindemith, beïnvloed door ragtime en jazz. Het jazz-ele- ment is echter in de muziek van Gershwin veel duidelijker verte genwoordigd dan in de muziek van zijn tijdgenoten. Zijn 'Rhapsodie in Blue' (1924), 'Pia noconcert in F' 1925), 'An American in Paris' (1928) en 'Porgy en Bess' (1935) vormen hoogtepunten in de hier bedoelde muzikale ontwikke ling. Een soortgelijke ontwikkeling redactie andré oosthoek is ook in de theaterdans van deze eeuw tot stand gekomen. De 'Moder ne jazzdans' vormt daar een duide lijk voorbeeld van. Het werk dat Gershwin bij een groot publiek be kend maakte waren de muziek en I songs die hij voor Broadway en Hol lywood componeerde. In dat opzicht was hij één vari de muzikale grond leggers voor de ontwikkeling van de populaire jazzdans naar nieuwe dy namische theaterdansvormen. In Nederland is de muziek vanl Gershwin zelden tot uitgangspunt gekozen voor een choreografisch programma. De Stichting Theater Dance Workshop heeft, met steun van het Ministerie van WVC, een dansproduktie voorbereid waarin het werk van Gershwin centraal staat: 'Exploring Gershwin'. 'Explo ring Gershwin' is een dynamisch I avondvullend theaterprogramma. I Het dansvormen-skala van 'Explo-[ ring Gershwin' is de op jazz- tap-1 dance georiënteerde theaterdans. I De produktie is evenals het werkl van Gershwin in hoge mate entertai-1 ning en expressief. De Theater Dance Workshop heeftI in 'Exploring Gershwin' verschillen-1 de choreografen uitgenodigd hunl muzikale keuze te maken uit het I werk van Gershwin en een voor de I Workshop geschikte choreografie I binnen de groep in te studeren. Del choreografen van het programmal zijn: Delia Stewart (Houston), Caroll Hess (Boston) en Benjamin Feliks-1 dal (Amsterdam). Het Zeeuws Museum zoekt spon sors. Directeur 1st van Szénas- sy en zijn staf willen het schilderij 'Jacob hoedt de kudde van Laban' van Franpois Ryckhals uit 1642 aan de collectie toevoegen en zijn daar toe op zoek naar fondsen. Dit werk van een der 'kleine' Middel burgse meesters is nu in studiedepot gegeven door de kunsthandel Dou- wes uit Amsterdam. Vrijdag 28 no vember presenteert burgemeester C. G. J. Rutten het schilderij en opent daarmee een tentoonstelling die tot 3 januari 1987 in het museum aan het Abdij plein te Middelburg te bezichtigen zal zijn. Drs. Szénassy: „Franpois Ryckhals is een Middelburgs schilder die leef de van 1600 tot 1647. Hij verdient meer aandacht in de provincie Zee land dan hij tot nu toe gekregen heeft. Voor zijn tijd is hij een belang rijk schilder, die veel tijdgenoten in de Nederlanden inspireerde. Hij was bekend om zijn stillevens van pot ten, groenten, kruiken, schalen en tevens dieren, geplaatst tegen de donkere achtergrond van de 17e eeuwse boerenverblijven. Later schilderde hij pronkstillevens, met luxe voorwerpen, die de betekenis van welvaart, ij delheid en verganke lijkheid dragen. Hij tekende en schil derde landschappen, die de plaatsl blijken te zijn van verhandelingenl van bijbelse vertellingen, zoals bij| dit in studiedeponering gekregen schilderij. Dit schilderij kunnen aan-l kopen en presenteren in de vaste op-l stelling van de collectie van hetl Zeeuws Museum, zou het 17e eeuwsef Middelburg ere toekennen en een! goede indruk geven van de beoefen-l de landschapschilderkunst en de lel vensmentaliteit van de 17e eeuwsef mens in de Nederlanden". Dit dan mede in relatie tot het pal neel van Franpois Ryckhals. getij teld 'Een boerenschuurinterieur uil 1640, door het Zeeuws Museum aanl gekocht in 1984, tentoongesteld ui de vaste opstelling van de collectiel Het museum legt ook banden mei het schilderij van Laurens Bernards! een leerling van Ryckhals, getitelT 'Gezicht op het jachtslot Terlindel 1649). Ook tentoongesteld in de vas| te opstelling. De opening van de Ryckhals-prei sentatie is vrijdag 28 november otf 16 uur. Het Zeeuws Museum is te bel zichtigen: maandag tot en met rnjl dag van 10 tot 17 uur, vrijdag 26 ef zaterdag 27 december én zaterdag I januari van 13.30 tot 17 uur. Ges!o| ten op 25 december en 1 januari. PHILIPPINE - De nieuwe waterzuiveringsinstallatie bij het pompstation Braakman in Philippine zal over vier maanden gaan proefdraaien. Het is de bedoeling dat de installatie in juni volledig in bedrijf komt. De NV Water maatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) kan vanaf dat moment per jaar vijf miljoen kubieke meter water zuiveren. Vrijdag werd het hoogste punt van de installatie bereikt. Directeur ir P. Sto ter van WMZ stortte voor deze gele genheid een bak cement uit over het dak van het waterzuiveringsgebouw. In een vergadering met de bouwers en ingenieurs ging hij in op de noodzaak van een goede planning voor de bouw: „We moeten namelijk de tijd hebben om onvermijdelijke kinderziektes te genezen voor we continu in bedriji gaan. Vanaf juni moeten we West- Zeeuwsch-Vlaanderen met deze zuive ringsinstallatie van drinkwater voor zien." Het water dat hiervoor nodig is komt uit de Belgische Isabella- en Zwarte Sluispolders bij Boekhoute, en wordt zolang opgeslagen in de Braakman bekkens. De bouw van de waterzij ringsinstallatie ging op 13 maaitj start. Voorzitter W. Don van de stortte toen eveneens als °®cl® j deling een hoeveelheid beton. De 4 le kosten van deze installatie KI gen 25 miljoen gulden. De zuiverj inrichting is nodig omdat het «F verbruik duidelijk is gestegen en! 1988 de waterfabriek van de vinciale Zeeuwse Energie-Maats I pij bij Terneuzen sluit. Naast het j uit België zal de installatie in o J komst ook water uit de Biest>o grondwater van .het oostelijk de Sint Jansteen betrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 44