Hervormde kerk pleit voor terugkeer Turkse Geen vervolging na serie diefstallen en ontucht Alles rustig op de camping Over de grens? Dan extra geld mee voor het geval dat... PZC/ provincie VEERTIEN MAANDEN VOOR VERKRACHTING Dienstkring Tern nam afscheid van ing De Roos Bruynzeeh de neder andse kwaliteitskeuken IRAAKACTIE VLISSINGER MET BESTELBUS Hans Mooy Klein leed in Middelburg Gevangenis en ijontzegging voor veroorzaken ongeval geëist 13 Lifster EIS: PSYCHIATRISCHE BEHANDELING LJERDAG 15 NOVEMBER 1986 IDDELB URG-De provinciale diaconale commissie van de hervormde kerken Izeeland heeft staatssecretaris Korte - van Hemel een brief gestuurd waarin Ipieit voor terugkeer van Nurcan Fidan. commissie wijst mevrouw Korte - van Hemel erop dat de uitgezette Turkse in Iij geboorteland geen goede toekomst heeft omdat zij in strijd met de Turkse farden en normen is gaan samenwonen met een vriend en daarom door haar life is verstoten. {Middelburg is voor haar een werkkring gevonden, maar die kan ze pas krij gen als zij een verblijfsvergunning aanvraagt"schrijft de commissie. „Het is opnieuw een vicieuze cirkel die blijkbaar moeilijk is te doorbreken. Wij doen een beroep op u om zuiver humanitaire redenen terug te komen op uw besluit en zorg te dragen voor een veilige terugkeer naar Middelburg Het steuncomité in Middelburg heeft een brief gestuurd naar de voorzitter van het vrouwenberaad in de kamer, mevrouw W.Jabaay. Het comité vraagt het beraad zich in te zetten voor de terugkeer van Nurcan. Vandaag staat er in Middelburg op Plein 40 opnieuw een kraam van het comité. ier maanden geëist voor inrijden op voetgangers IDDELBURG - Officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont eiste vrijdag op de zitting van de jchtbank in Middelburg bij verstek zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden lorwaardelijk tegen de 33-jarige W. W. B. uit Vlissingen wegens poging tot doodslag. Boven- |en vroeg hij verbeurdverklaring van de auto die bij het misdrijf werd gebruikt. te springen, wat niet voorkwam dat de bus over zijn rechtervoet reed. Hij had nog kans gezien zijn vriend ook voor de Ihad op 22 mei van dit jaar een ver- Jiil van mening met twee jongelui. I was niet tevreden over de manier Jarop hij door de jongens was behan- llden zon op wraak. Hij haalde toen n bestelbus en ging achter het twee- I aan. Toen hij hen op de kruising (dstraat/Wagenaarstraat voor een Advertentie winkel zag staan reed hij met de auto op hen in. De ene jongen wist nog net op tijd opzij In het weekend aan de piano in ons restaurant. arneville hotel Buitenruststraat 22 4337 EH Middelburg tel 01180-38456 telex ARNHO-NL 30631 MIDDELBURG - De 32-jarige F. i.A. T. uit Hulst hoorde vrijdag op de zitting van de rechtbank in Middelburg vier weken gevan- tenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk en een rijont- tegging van zes maanden tegen óch eisen voor het veroorzaken tan een verkeersongeval terwijl lij onder invloed van alcohol was (1.05 promille). lij reed op de kruising Verbin- iingsweg, Hulsterweg, Groenen- lijk in Kloosterzande een fiet- lende vrouw aan. T. kwam met tijn auto van de Verbindingsweg :n de vrouw reed over het flets- iad langs de Hulsterweg, die een roorrangsweg is. Hij zag haar pas tp het laatste moment en kon tiet meer tijdig stoppen. De yrouw werd met een hersen- ichudding en een botbreuk naar iet ziekenhuis gebracht. Volgens een getuige naderde T. net grote snelheid de voorrangs- iruising, maar zelf hield hij het ip ongeveer 45 km per uur. Zijn advocaat mr J. de Bliek wees er op dat T. wel onmiddellijk alle nogelijke hulp aan het slachtof- er had verleend en dat hij ook de schade volledig heeft vergoed. De officier benadrukte nog eens tót zelfs bij een vrij laag alcohol- irotnillage, zoals T. had, de waar- leming al ernstig is gestoord en 'ok het reactievermogen veel ninder is dan dat van iemand die liet gedronken heeft. De Rotterdammer J. K. (64) werd verweten dat hij een ernstig on- feval veroorzaakte doordat hij had stilgestaan op de autoweg ier hoogte van restaurant De Val hij Zierikzee. Hij was daar ge dopt om een liftster mee te ne- nen, maar een achteropkomen- hé autobestuurder zag hem pas DP het laatste moment omdat een bult in de weg het zicht ter Plaatse belemmert. De man probeerde door krachtig 'emmen een aanrijding te voor somen. maar raakte in een slip en botste tegen een tegemoetko mende auto aan. De ravage was verschrikkelijk, maar de inzit tenden van de auto's kwamen er •og goed vanaf. Één van hen liep een breuk aan de voet op. De aanrijding gebeurde op korte atstand van K.'s auto, maar in Plaats van hulp te bieden reed hij weg van de plaats des onheils. 'ijn identiteit kon alleen worden achterhaald worden doordat een ïetuige zijn autonummer op nam. Er werd hem dan ook te- jens doorrijden na een ongeval ten laste gelegd. R- verklaarde op de zitting dat Hun paniek besloten had door te ijden. Officier van justitie mr R. H. A. Beaumont stelde vast dat de maats van het ongeval berucht is ?m de vele ongelukken die er ge uren als gevolg van de onover- Jchtelijke situatie op de weg. Hij ste tegen K. twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk, 2500 den boete en zes maanden ntzegging van de rijbevoegd- leid Uitspraak 28 november. MIDDEURG - De rechtbank in Mid delburg heeft de 19-jarige Vlissinger J. L. den D. conform de eis van de offi cier van justitie tot veertien maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verkrachting. Den D. en zijn even oude vriend J. A. W. uit Amemuiden overmeesterden in de vroege ochtend van zondag 21 sep tember bij Zoutelande twee 17-jarige meisjes Beide jongens misbruikten alle twee de meisjes. De meisjes waren na bezoek aan een dancing lopend op weg naar huis. De jongens reden hen op het fietspad langs de Westkapelseweg voorbij en wachtten hen even verder ter hoogte van bungalowpark Het Kustlicht op. Daar trokken zij hen in de bosjes en pleegden zij hun gewelddaden. Nog de zelfde week konden de jongens worden aangehouden, omdat de meisjes een goed signalement van hen konden ge ven. W. moet nog terechtstaan voor de krijgsraad. wagen weg te trekken. Die kwam daar bij te vallen en werd nog wel geraakt, maar bracht het er heelhuids vanaf. Zij zeiden dat B. met een snelheid van 40 a 50 km per uur op hen af was gereden. B. zelf gaf tegenover de politie een heel andere lezing van het gebeurde. Hij zou niet harder dan tien km gereden hebben en zijn autoportier tegen hen aan geduwd hebben, maar niemand kon deze gang van zaken bevestigen. Het was B.'s bedoeling Ing J. A. de Roos en zijn echtgenote stappen in het 'Roosmobiel' voor het laatste traject naar restaurant Zomerlust in Axel, waar de afscheidsreceptie werd gehou den. Het was B.'s bedoeling geweest hen een lesje te leren en hen eens flink te laten schrikken. Overigens had B. niet eens het recht om achter het stuur te zitten. Zijn rij bewijs is al geruime tijd geleden ongel dig verklaard omdat hij afgekeurd is voor autorijden. Op 5 mei was hij al be keurd omdat hij toch in zijn auto reed. Enkele dagen na het incident in de Walstraat werd hij weer in zijn bestel bus gesignaleerd, die vervolgens in be slag werd genomen. De rechtbank doet 28 november uit spraak. (Advertentie) AXEL - Het hoofd van de dienstkring kanaal van Terneuzen van rijkswaterstaat, ing. J. A. de Roos, nam vrijdag afscheid van zijn mede werkers tijdens een drukbezochte receptie in restaurant Zomerlust in Axel. De heer De Roos is met ingang van 1 ok tober benoemd tot chef van de afdeling beheer en onderhoud van de hoofdafdeling water huishouding en water keringen in Middelburg. De Roos werd rond het middaguur in Sas van Gent opgehaald door medewerkers van rijks waterstaat, die hem per schip via het kanaal van Gent naar Terneuzen naar de Axelse Sassing brachten. Daar werd het scheidende kringhoofd in een voor de gelegen heid versierde vrachtwa gen gezet. Deze droeg, als variant op het voer tuig dat de paus pleegt te gebruiken, de naam Roosmobiel. De mede werkers leverden ten slotte hun scheidende chef af bij het restaurant in Axel. Het hoofd van de direc tie Zeeland van rijkswa terstaat ir H. Engel, prees De Roos voor de wijze waarop deze zich de afgelopen 15 jaar heeft ingezet in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij sprak de hoop uit dat de chef ook in Midde- burg er eenzelfde werkij ver op na zal houden. Ook wenste Engel zijn opvolger, de heer W. Vin- ke, veel succes toe. In zijn dankwoord stond De Roos enige tijd stil bij ongelukken die de afge lopen jaren in het Ka naal van Gent naar Ter neuzen zijn gebeurd. „De aanvaringen van de ver schillende autocarriers met het sluizencomplex in Terneuzen hebben ons als dienstkring veel werk gekost, maar ook veel publiciteit opgele verd en misschien zijn het juist voor mij geluk kige omstandigheden geweest", zei De Roos. Ook was hij aangenaam verrast door het af scheidsfeest dat door de 85 dienstkringmedewer- kers was georganiseerd. Ing. J. A. de Roos en zijn echtgenote stappen in het Roosmobiel' voor het laatste traject naar restaurant Zomerlust in Axel, waar de afscheidsreceptie werd gehouden. MIDDELBURG - Officier van justitie mr T. H. W. Stein bij de rechtbank in Middelburg eiste vrijdag op de zitting van de strafkamer plaatsing in een psychiatrische inrichting gedurende een jaar tegen de 29-jarige H. V. uit Sas van Gent, die een groot aantal diefstallen pleegde en zich schuldig maakte aan ontucht met kleine meisjes. Volgens de psychiater die hem onderzocht is hij volledig ontoere keningsvatbaar. In maart pleegde hij ontucht met.twee meisjes van zes en zeven jaar. Onder meer maakte hij pornografische foto's van de kinderen waarvoor hij hen geld gaf. V. verklaarde dat hij na zijn scheiding, waardoor hij geen contact meer met zijn dochtertje kon hebben, plotseling een sterke nei ging kreeg om omgang te hebben met meisjes van haar leef tijd. Hij kwam tot zijn daden onder invloed van alcohol en medicijnen. Hij gebruikt dagelijks rond de dertig pilsjes. Als gevolg van de scheiding kwam hij ook in grote financië le problemen. Hij werd aangesproken voor alimentatie en kon op zeker moment zijn energierekening niet meer beta len. zodat het gas en elektriciteit werden afgesloten. Toen de nood zo hoog gestegen was besloot hij het inbrekerspad op te gaan. Helemaal alleen pleegde hij zo'n vijftien inbra ken, voornamelijk bij bedrijven in Sas van Gent en Terneu zen. Bij een aannemingsbedrijf aan de Industrieweg in Ter neuzen nam hij spullen ter waarde van 30.000 gulden weg. Tot de buit behoorden een computer, een klok, schilderij tjes en een partijtje bier en frisdrank. Ook stal hij gereed schap bij diverse bedrijven. Na zijn aanhouding biechtte V. bereidwillig al zijn wanda den op tegenover de politie, opgelucht dat hij schoon schip kon maken. Zijn raadsman mr E. de Jonge liet de recht bank weten dat V. sterk gemotiveerd is om mee te werken aan de psychiatrische behandeling. Uitspraak 28 november. Ze hebben het wel eens over sportverdwazingmaar voor het signaleren van een tijdverdrijf zoals dat beoefend wordt in het Australische Brisbane schieten eigenlijk woorden tekort. 'Dwergwerpen' is daar een heuse sport. Men neme een klein uitgevallen mens, binde die op een skateboard en werpe die, als een bowlingbal, over een gladde baan. En wie nu uitroept dat zo'n mens van geringe gestalte daar toch zelfbij is, heeft wel gelijk. Maar walgelijk is het ook. En nu hebben we tevens meteen het goede omschrijvende woord: mensonterend! Alles rustig op de camping 'Een bed vol vlooien' Sint meldt het zelf in een van de liedjes uit zijn uitgebreide repertoire: wie zoet is krijgt lekkers. Wie een brieven bus heeft krijgt in deze dagen ook veel 'lekkers'. De bro chures met tips voor geschenken stapelen zich op op de deurmat. Er is weer volop keus voor het kleine grut. Wat dacht u van een Barbiepop in moderne trimkle- ding of in een prachtige jurk die nog nagloeit als het licht uit is. Of een pop, die met haar armen 'de sierlijk ste bewegingen maakt en haar haar naar achteren schuift'? Voor de jonge heren vanaf vijf is aanbevelenswaardig een Deltakruiser met dubbele laserstralen. En een high techhelicoper die in een jachtvliegtuig verandert lijkt ons ook niet mis, evenals de prijs 79). 'Maak je eigen videoclip' meldt een bericht uit 'de schatkamer van Sint Nicolaas' bij de aanbieding van een videostudio, compleet met camera en muziekin strumenten, exclusief poppen voor 30. Als gezelschapsspelletje voor de hele familie kan het nieuwe vermaak 'Bed vol vlooien' wellicht dienen. Voor de aanschafprijs van dertig gulden proberen met een reuzetang de gekleurde vlooien te pakken die op een bibberbed heen en weer springen. Pim-pam-pet, houten spoortreintjes en tollen zijn ove rigens ook te koop. Nog maar een paar handenvol nachtjes slapen en de huiskamertafel staat er weer vol mee: met alles wat blijft boeien om groter te groeien. Middelburg De boodschapper heeft het weer gedaan, hoor. Wat zegt de Kampeerraad in Rekreaksie, het vak blad voor de recreatieondernemer? Dit: 'De weinige opmerkelijke gebeurtenissen, die jaarlijks voorvallen krijgen in de pers onevenredig veel aandacht, waar door het lijkt alsof er op het gebied van het jeugdkam peren sprake is van een groot probleem'. De Kampeer raad komt mede tot deze vaststelling naar aanleiding van de perikelen die zich deze zomer in Zeeuwsch- Vlaanderen voordeden en waar tumultueuze situaties leidden tot het 'verschepen' van raddraaiers per veer boot naar elders. Alsof de provinciegrens bij de Wes- terschelde ligt. In hetzelfde artikel wordt wel weer vastgesteld dat hoe wel veel ondernemers bereid zijn jeugd op te nemen de baldadigheid een struikelbrok vormt. Het gaat daarbij niet alleen om het lawaai dat 's nachts wordt geprodu ceerd, ook de vernielingen en andere geweldadigheden doen veel ondernemers besluiten geen apart jeugdter- rein meer te exploiteren of zelfs helemaal geen jongeren meer toe te laten. En verder valt onder meer te lezen dat mevrouw C. Bolijn van camping Zonneweelde in Nieuw- vliet na het afgelopen seizoen heeft besloten een punt achter haar jeugdterrein te zetten. .Afgelopen zomer verzocht ik enkele jongens die hier il legaal stonden te vertrekken. Ze gaven geen gehoor, ble ven gewoon op mijn terrein staan en scholden me uit met de meest schunnige woorden. Een van hen zou me wel eens koud maken en mijn zaakje komen verbouwen. Ik kom je de komende winter doodschieten, zei hij tegen me. Afschuwelijk toch!". Ook campinghouder J. van Baarle van 'Duin en Strand' in Scharendijke komt aan het woord. Hij meldt dat be wakers met honden zijn terrein gedurende de nachtelij ke uren voortdurend in de gaten moeten houden. „Er hoeft bijvoorbeeld maar een knaap met een flinke slok bier op te zeggen dat PSV of Feyenoord waardeloos is dan is de beer zo los. Vroeger gingen ze dan op de vuist, maar tegenwoordig komen er messen aan te pas". Kortom, niks aan de hand met jeugdige kampeerders. bei: bél. bel' wel. wel. wel: uitsluitend aanhefwrd nadrukkelijk, ter uitdr v verbazing of verrassing i aangenaam of onaangenaam) Z.eil.; Z.V W L v. Ax G Ofl iveroud geg. d Sah Ogp meest in samenstelt bèilmoe. zie aid.) Klein leed deze week in Middelburg. In de wijk Klarenbeek zag de vierjari ge Ramon Stroucken in een bij de buurtwinkel van Pryma opgestelde kist, waarin op een vroeg ochtenduur kranten plegen te worden gedeponeerd, leuk speelgoed. Het kind klom erin en toen viel de sluiting van de klep zoda nig in het slot, dat open maken van de kist van binnenuit niet meer mogelijk bleek. Hoe lang het kind in die benarde positie opgesloten heeft gezeten viel achteraf niet goed meer te bepalen. Een voorbijkomende vrouw hoorde ge gil en ging op onderzoek uit. Eerst dacht ze dat het lawaai uit een nabij geplaatste container kwam. Verder zoekend ontdekte ze de krantenkist. En daarin zat Ramon, hevig transpirerend en nog meer ontredderd. „Hij had wel kunnen stikken in die kleine kist", huivert zijn moeder nog even na. „En Ramon was nog wel jarig". Met de Belgische grens zo dicht bin nen bereik ligt een uitstapje naar het Vlaamse land gemakkelijk voor de hand. Leuk. Altijd doen. Maar dan wel in ieder geval voldoende geld of Eurocheques meenemen voor het geval dat- De ANWB Kampioen van november attendeert op de hoge boetes die Ne derlandse automobilisten krijgen opgelegd voor relatief geringe ver keersovertredingen. Als men niet kan of wil betalen dreigt inbeslagna me van de auto. Op overtredingen staat een boete van 4000 Belgische franken. Dat is in Nederlands geld nog altijd f 225. Direct afrekenen s.v.p. Ter extra waarschuwing nog een re laas van iemand die een dagje Brug ge deed: 'Bij het verlaten van Brugge haal den we een auto in die wat traag op trok. Maar bij het volgende ver keerslicht werden we aangehouden door de rijkswacht. Ik had de witte streep overschreden en te hard gere den. Aanvankelijk werd alleen de eerste overtreding aangerekenda raison van f 225. Maar omdat ik niet genoeg Belgisch geld bij me had. werd de boete automatisch ver hoogd tot f 360 en werd de auto weg gesleept, hetgeen f 180 bleek te kos ten. Toen ik om een legitimatiebe wijs vroeg, antwoordde de rijks wacht 'mijn uniform is mijn legiti matie' en schreef vervolgens ook nog de bekeuring uit voor te hard rijden. Alles bij elkaar kwam een dagje Brugge me te staan op ruim f 900'. Dat soort Belgenmomppen blieven we niet. Voor de goede orde heeft de ANWB nog eens even op een rijtje gezet wel ke overtredingen in Belgïe zwaar ge straft worden: niet opvolgen van een politiebevel, negeren van voorrangs borden, geen voorrang verlenen aan tegenliggers, waar dat wel is voorge schreven, gevaarlijk inhalen en in halen op plaatsen waar dat niet mag, links inhalen van een tram, waar dat rechts moet gebeuren, te genligger hinderen bij verandering van richting, een voetganger in ge vaar brengen, de maximum snelheid met meer dan tien km per uur over schrijden, zonder licht rijden bij nacht of slecht weer, keren of achter uit rijden op een autosnelweg, nege ren van waarschuwingslichten e.d. bij een spoorwegovergang, rood of oranje verkeerslicht negeren, door getrokken streep overschrijden, ne geren van verkeersbord 'gevaarlijke stoffen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13