Statencommissie bespreekt aanpassen kruispunt Burgh L Toch subsidie voor Maatschappelij ke Dienstverlening B en w van Vlissingen willen de werkgelegenheid verbeteren Waterschap Schouwen wil zelfstandigheid niet zomaar opgeven PZC/ provincie VELEN NAMEN AFSCHEID VAN BERGER MANGE .ROEP ONDERNEMINGSRAAD geziMtapift jezUuitapi/t gezUtótapi/t t i! iji lelijk twee ecteuren bij t Veerse Meer Kamerlid Beinema spreekt voor CDA-bestuurders maanden voor ie diefstallen L* 11 Kies maar. hj de Desso-dealer. NODIG VOOR DAMMENROUTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN COLLEGE KONDIGT INITIATIEVEN AAN DAGELIJKS BESTUUR: Nipo V^BrDAG 15 NOVEMBER 1986 luiskil verliest raamafdeling ISKIL De kraamafdeling in het Elisabethziekenhuis in Sluiskil gaat maandag dicht. De ptie van de ziekenhuisgroep 'Zeeuwsch-Vlaanderen' heeft besloten om de afdeling gynea- jrje in Sluiskil en Terneuzen samen te voegen. Hierdoor kan vanaf volgende week alleen og in het Julianaziekenhuis Terneuzen poliklinisch bevallen worden. De ondernemingsraad an: et Elisabethziekenhuis heeft tegen de beslissing van de directie beroep aangetekend bij e oiidernemerskamer in Amsterdam. Ook de gezamenlijke vakverenigingen in de gezond- Hszorg willen dat de voorgenomen samenvoeging niet doorgaat. brief aan de directie van de zie- Iisgroep, die op 5 november werd urd. dringen de werknemersor ties erbij de directie op aan af te /an de concentratie van de ïafdelingen en van de voorgeno- nlannen om de afdelingen kli- keel-, neus- en oorheelkunde, ~de de oogheelkundige-afdelin- ]an de beide ziekenhuizen in de j/s-Vlaamse Kanaalzone samen [gen. Wil de directie hieraan geen [r geven voor 19 november, dan nd< werknemersorganisaties, waar- het gezamenlijk overleg van be- rr ^verenigingen in de gezondheids- 1 prg OB), van plan juridische stap- int<-gen de ziekenhuisgroep te ne- - De kans is groot dat recreatie- Het Veerse Meer vanaf eind luim een half jaar lang over twee leuren beschikt. Voorzitter mr J. Irsma van het dagelijks bestuur let belangrijk dat de vervanger Ie huidige directeur A. L. van lergen - hij vertrekt medio 1988 - I wordt ingewerkt. De man of heeft maar een half jaar met leesbergen 'mee te lopen'. ten. pgadering van het Veerse-Meer- verliep overigens met grote larendheid. De agendapunten, Inder de vaststelling van de be- |g voor 1987, werden in luttele se- afgewerkt. Net nadat de koffie igtserveerd, sloot voorzitter Boers- 2 rill Kies je tapijt en wil je kleur, dan eem je Desso. Want Desso heeft [iini 100 mooie, aktuele kleuren. Rijke strukturen, materialen, ►'ssins. En de zekerheid van 5 of 1 jaar schriftelijke garantie. Inmiddels heeft het GOB al een klacht gedeponeerd bij de nationale zieken huisraad. Het GOB, andere werkne mersorganisaties en de onderne mingsraad van het Elisabethzieken huis betichten de ziekenhuisdirectie ervan dat de ondernemingsraden van de beide ziekenhuizen niet bij de be sprekingen over de concentratieplan nen betrokken zijn geweest. Ook zou het negatiefadvies van de ondernemingsraad van Sluiskil niet eens meegenomen zijn in de be raadslagingen. De raad verwijt de di rectie van de ziekenhuisgroep verder dat 'er te weinig tijd werd gegeven om serieus op de concentratieplannen te reageren'. Directeur Patiëntenzorg over de zie kenhuisgroep, B. R. R.van Oudenniel, meent dat de plannen gewoon moeten worden uitgevoerd. „We kunnen niet anders", zei hij vrijdag. „Zo'n samen voeging doen we niet van de ene op de andere dag, daar gaan maanden aan voorbereiding aan vooraf. Dat we, on danks het negatieve advies van de on dernemingsraad toch doorgaan met Advertentie) volging kwam vrijdag ter sprakq s een vergadering van Het Veer- erschap in het stadhuis van Het voorstel om een tijdje twee euren aan te houden, betekent n verhoging van de uitgaven in Daar de nieuwe directeur ook eens 's avonds zal moeten is een full-time salaris rede- idde het standpunt van voorzit- ersma. Hij ging er verder vanuit opvolge(st)r van Van Geesber- k voorzitter wordt van de stich- romotie Veerse Meer, waarvan sidie dan met ongeveer tien mil- noeten worden verlaagd. De op- g zal nog in een vergadering van emeen bestuur aan de orde ko- de uitvoering van het plan heeft zijn re denen. We willen de grote verwarring voorkomen die zou ontstaan als we de samenvoeging niet zouden uitvoeren", luidde zijn uitleg. Directeur Van Ou denniel zei voorts een aantal kwalita tieve verbeteringen te verwachten. „En verder, wat ook van belang is, is dat geen van de personeelsleden wordt ontslagen", stelde hij. Eerder dit jaar, toen de geruchten van een eventuele concentratie van de af delingen de kop opstaken, mengden huisartsen uit Sas van Gent, Sluiskil en Philippine zich in de kwestie en spraken zich unaniem uit tegen de voorgenomen samenvoeging. Van Ou denniel realiseert zich dat de beslis sing bij de huisartsen uit de genoemde plaatsen niet 'lekker zal vallen'. „Ove rigens is er overleg geweest met de huisartsenvereniging Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en de ziekenhuisdirectie. Daarin hebben wij onze argumenten voor een samenvoeging uit de doeken gedaan en dat overleg heeft echt niet geresulteerd in negatieve reacties. Al thans die weerklonken niet", aldus de directeur. Van Oudenniel wilde geen uitspraken doen over wat er met de afdelingen gaat gebeuren wanneer de onderne mingsraad het beroep wint. „Ik kan nu niet voorzien wat de uitspraak van de ondernemerskamer zal zijn. Ik laat me dan ook niet uit over wat er even tueel gebeuren zal als.... Nee, dat moe ten we afwachten". De jarige heer De Jonge werd uitvoerig in de bloemetjes gezet. HOEK - In bejaardentehuis Vrem- dieke in Hoek vierde vrijdag de heer P. de Jonge zijn honderdste verjaardag. De jubilaris, die nog steeds over een goede gezondheid beschikt, vierde zijn verjaardag met een receptie in Vremdieke. De heer De Jonge heeft zijn hele leven in Hoek gewoond. „Ik zou niet we ten waarom ik had moeten verhui zen. In Hoek kon ik altijd mijn brood verdienen, dus ben ik er ge bleven." Geboren als boerenzoon is hij 52 jaar landbouwcommissionair ge weest. Daarna werkte hij tot voor vijftien jaar op een boerderij. Sinds een jaar is hij weduwnaar. In totaal had de heer De Jonge twaalf broers en zusters. Alleen twee van zijn zus ters, 82 en 77 jaar oud, zijn nog in le ven. De heer De Jonge heeft twee dochters, twee kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Iedere dag loopt hij nog een paar keer de straat af en zijn grootste hobby is kranten lezen. Roken heeft de eeu- weling nooit gedaan. Wat alcohol betreft drinkt hij alleen bier. De heer De Jonge weet precies hoe hij zijn hoge leeftijd heeft bereikt: „Ge woon doorgaan met ademhalen, dat is alles wat ik er voor heb gedaan." VLISSINGEN - Vele honderden uit de scheepvaart wereld maar ook vrienden en bekenden hebben vrij dagmiddag afscheid ge nomen van de heer W. C. Mange. De heer Mange heeft ruim 48 jaar ge werkt voor het BV Ber gingsbedrijf- en Trans portbedrijf Van den Ak ker waarvan hij de laat ste jaren directeur is. Mange is ook nog direc teur van BV Nieuwe Vlissingse Sleepdienst. Met ingang van 1 janua ri 1987 legt hij deze func ties neer. De heer Mange maakt gebruik van de VUT (Vervroegde Uitdienst- treding) en maakt plaats voor de ir J. E. Beerman. De heer Beerman stond naast de afscheidnemen de direkteur op een po diumpje zodat de langs trekkende menigte met een kennis in hotel Pic- card met hem kon ma ken. Beerman is al vanaf 1 april directeur van de BV Nieuwe Vlissingse Sleepdienst en sinds 1 oktober van Van den Ak ker. De nieuwe directeur is scheepsbouwkundig ingenieur en is onder meer directeur geweest in Spanje voor Smit In ternationale. VLISSINGEN - De subsidie aan de Al gemene Stichting voor Maatschappe lijke Dienstverlening en Gezond heidszorg in Vlissingen en omstreken wordt voortgezet. Bovendien wordt het bedrag dat het ministerie van WVC sinds 1 oktober heeft ingehou den, alsnog uitgekeerd. Dit is de uit komst van overleg tussen het ministe rie en het nieuwe bestuur van de stichting. Het overleg heeft deze week in Rijswijk plaatsgevonden. De stichting beheert vier opvangte huizen in Vlissingen en omgeving: Het onlangs afgebrande tehuis Elim, aan de Hendrikstraat huize Oase aan de Vlissingse Wilhelministraat, Huize Ter Schelde aan de Gerbrandylaan en 'Si- loan' in 's Heerenhoek. De stichting dreigde in oktober 'be- stuurloos' te worden, toen het laatst overgebleven bestuurslid zijn funetie aan de wilgen wilde hangen. Dit was voor het ministerie van WVC reden de subsidie onmiddellijk stop te zetten, en te zorgen voor een nieuw bestuur. Het nieuwe bestuur werd 15 oktober geinstalleerd en staat onder voorzit terschap van de Vlissingse oud-wet houder G. J. A. M. Adan. Volgens Adan ontvangt de stichting jaarlijks een rijkssubsidie van onge veer een miljoen pilden. Sinds okto ber zou de stichting een bedrag van een ton zijn onthouden. Het was, aldus de oud-wethouder, zaak eerst de subsidiestroom weer op gang te brengen zodat de opvang werd veiliggesteld. Nu dit is gebeurd gaat het bestuur on derzoeken hoe de huizen in de toe komst het best beheerd kunnen wor den, en hoe de fmancièen moeten wor den geregeld. Het bestuur verwacht daarmee tot maart 1987 bezig te zijn. De stichting kan aan ongeveer 100 mensen hulp en onderdak bieden. Er zijn ongeveer 20 personeelsleden in dienst. GOES - Het CDA-tweede-kamerlid drs M. Beinema uit Middelburg spreekt maandagavond 24 november in motel Goes over het beleid op het terrein van het sociaal cultureel werk. Beinema doet dat op uitnodiging van de afdeling Zeeland van de Vereniging van christen-democratische gemeen te- en provinciebestuurders, die dan de ledenvergadering houdt. Het ka merlid zal vooral aandacht besteden aan de welzijnswet en de kortingen op de rijksbijdrage sociaal-cultureel werk. Daarna is er gelegenheid tot dis cussie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Advertentie I vergadering. D LBURG - De Middelburgse lank heeft de 22-jarige Vlissin- P. M. conform de eis veroordeeld |en maanden gevangenisstraf lan vier maanden voorwaarde- por een grote serie diefstallen I in 1984 en 1985 pleegde. Hij ope- voornamelijk in zijn woon- en richtte bij de inbraken vaak are ravage aan. M. is verslaafd Iroine. |e ev( -ens veslaafde Vlissinger R. A. kreeg conform de eis zes maan- Bftgelegd voor diefstal. Hij nam sa- |ninet een maat uit een videotheek Bonedijkestraat in zijn woon- Jaats 400 videobanden weg die hij ■orjBuizend gulden en wat cocaïne in een heler verkocht. Er was hem frkoop van de cocaïne ten laste (jarige M. J. H. - ook een bekende 1st Vlissingse drugswereldje - Eeg waalf weken gevangenisstraf en maanden rijontzegging opge- oor diefstallen, weigering van de broef en rijden zonder verzeke- J in zijn zaak was het vonnis over- Imstig de eis. Advertentie MIDDELBURG - De statencommissie voor verkeer en waterstaat bespreekt maandag 24 november de aanpassing van de Dammenroute op Schouwen- Duiveland. Het kruispunt Kraayen- steinweg-Meeldijk ten oosten van Burgh moet beveiligd worden. Als de weg over de stormvloedkering vol gend jaar oktober wordt opengesteld dreigt die kruising als gevolg van de verkeerstoename levensgevaarlijk te worden. De commissie krijgt in totaal vier mo gelijke oplossingen voorgelegd. Pro bleem is vooral de vlak bij de kruising gelegen binnendijk, die het uitzicht sterk belemmert. In een ambtelijke notitie wordt na overleg met diverse instanties geconcludeerd dat ver plaatsing van de binnendijk mogelijk de beste oplossing is. Plaatsing van verkeerslichten wordt onvoldoende geoordeeld. Verplaatsing van de krui sing is duurder, maar wordt zeker reëel geacht. Op die manier kan er voor het kruisende verkeer ruimer zicht wor den gecreëerd. Het opheffen van de kruising door afsluiting van de Meel dijk en de Weeideweg is verreweg het veiligste alternatief, maar brengt wel problemen met zich mee voor het pol- derverkeer. De aanleg van een tunnel, om 'conflicterende' verkeersstromen te vermijden, is erg duur. De kosten worden geraamd op ruim twee miljoen gulden. Bij de keuze speelt mee dat Rijkswa terstaat nog steeds plannen heeft voor de aanleg van een poldertracé. Afhan kelijk van de verkeersdrukte zal die geheel nieuwe toevoerweg voor de stormvloedkering over pakweg tien jaar worden aangelegd. Als er na de openstelling van de verkeersweg over de kering niet meer dan 14.000 voertui gen per etmaal worden geregistreerd, dan laat rijkswaterstaat de plannen voor het poldertracé varen. De provinciale planologische dienst (PPD), het waterschap Schouwen- Duiveland en het landbouwschap ge ven de voorkeur aan verplaatsing van de kruising. De gemeente Wester- schouwen zou het liefst de binnendijk in noord-oostelijke richting verleggen. De commissie verkeer en waterstaat vergadert maandag 24 november om 13.30 uur in het provinciehuis. VLISSINGEN - Het Vlissingse college van burgemeester en wethouders wil de werkgelegenheid in deze gemeente aanpakken. In een voor-ontwerp nota werkgelegenheid Vlissingen geeft het college verschillende voorzetten die moeten leiden tot een toename van het aantal arbeidsplaatsen. Enkele van die voorzetten zijn het in stellen van een fonds 'voor economi sche activering'. Daarvoor moet een bedrag van 100.000 gulden worden vrijgemaakt. Verder denken b en w aan een bedrijfsverzamelgebouw, het instellen van een gemeentelijk bu- SS^ Velen namen persoonlijk afscheid van directeur J. Verest en zijn echtgenote. VLISSINGEN - Verpleegkundig directeur J. Th. A. Verest van het Bethesda- Sint Joseph Ziekenhuis in Vlissingen heeft vrijdag afscheid genomen. Hij gaat met de vut. Alhoewel hij niet wilde dat er tijdens zijn afscheidsreceptie toespraken werden gehouden, moest Verest er tijdens een bijeenkomst van hoofden van dienst, directie- en bestuursleden toch aan geloven. De sprekers omschreven hem onder meer als 'integer', 'serieus', en 'een grijze eminentie'. Ze waren blij dat ze met hem hebben mogen samenwerken. In zijn dankwoord stipte de vertrekkende directeur de onzekere financiële positie van de Stichting Streekzie kenhuis Walcheren aan. Zoals bekend valt het Bethes da- Sint Joseph Ziekenhuis onder het beheer van deze stichting. „Het is onvoorstelbaar dat een bedrijf met zo veel onzekerheden toch draaiend kan worden gehou den", zo stelde hij vast. De heer Verest trad in 1971 aan als verpleegkundig di recteur van het Vlissingse ziekenhuis. Zijn functie wordt overgenomen door mevrouw R. de Groot, direc trice patiëntenzorg van de SSW: SSW. reau economische zaken, een uitwis seling van informatie tussen bedrij ven en de gemeente, het opzetten van een kringloopbedrijf en een zoge naamd citymarketing onderzoek van het NIPO. Overigens is het Vlissingse college van mening dat weliswaar de gemeente een taak heeft op het gebied van eco nomische ontwikkeling, maar dat ook het rijk zich niet aan zijn verantwoor delijkheid mag onttrekken. „Het is een nadrukkelijke plicht van het rijk om meer middelen aan de gemeente te verstrekken om overheidsinvesterin gen, die een basis leggen voor nadere ondernemersactiviteiten, mogelijk te maken", staat in de Vlissingse nota te lezen. Het fonds economische activering dat het college wil instellen kan voor een belangrijk deel worden gevoed, zo leert de nota, uit de opbrengsten (ren te) van de gelden die Vlissingen be schikbaar heeft gesteld aan de Stich ting Eonomische Otwikkeling Zee land. Dat was een bedrag van 2.380.000 gulden. Deze stichting werd opgericht om de in financiële moeilijkheden ver kerende scheepswerf D Schelde te hel pen. Met het geld uit het fonds wil het colle ge bedrijven helpen en ondersteunen, een onderzoek naar startfaciliteiten voor een bedrijvencentrum en naar mogelijkheden voor een kringloopbe drijf bekostigen, economische rappor tages betalen, reclame voor de ge meente maken en onder meer een ge meentelijke nieuwsbrief uitgeven. In het bedrijfsverzamelgebouw kun nen beginnende ondernemers collec tief gebruik maken van allerlei voor zieningen die ze voor hun bedrijf nodig hebben. Dergelijke constructies func tioneren elders in Zeeland, onder meer in de gemeente Tholen, met succes. Wat het kringloopbedrijf betreft is ge bleken dat zo'n instelling niet alleen uit werkgelegenheidsoogpunt van be lang kan zijn, doch ook vanuit milieu technische overwegingen. In een der gelijk bedrijf worden gebruikte voor werpen en produken, eventueel na een opknapbeurt, weer te koop aangebo den. Dit initiatief werkt al geruime tijd in onder meer Goes. Omdat het college zich realiseert dat het erg moeilijk zal zijn tot een overleg- strucuur te komen met de Vlissingse bedrijven wil het een zogenaamde ge meentelijke nieuwsbrief uitgeven. Daarmee willen b en w dat het bedrijfs leven op de hoogte raakt van ontwik kelingen en initiatieven binnen de ge meente die voor de ondernemers van i Advertentie) ZIERIKZEE - Een grootst mogelijke meerderheid van het dagelijks be stuur van het waterschap Schouwen- Duiveland is nog steeds van mening dat 'er zeer wel mogelijkheden zijn voor het waterschap om zelfstandig verder te gaan'. Dit standpunt heeft het college van dijkgraaf en gezwore nen vrijdag geformuleerd over de toe komstige schaalvergroting van de Zeeuwse waterschappen. Mocht het toch tot een concentratie komen, dan staat het dagelijks bestuur de vor ming van één Oosterscheldewater- schap voor. Het college spreekt zich niet uit over de vorming van een waterschap in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Kiezen voor twee waterschappen, zoals gede puteerde staten willen, is volgens een meerderheid van het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duive- land niet aan de orde. Een kleine min derheid in het dagelijks bestuur is voorstander van twee waterschappen. In de schaalvergroting die de dijkgraaf en gezworenen voor ogen hebben, blijft het waterschap Walcheren zelf standig en gaan de drie waterschap pen Noord- en Zuid-Beveland, Schou- wen-Duiveland en Tholen/Sint-Phi- lipsland een fusie aan. Het standpunt van het dagelijks be stuur komt maandag aan de orde tij dens een algemene vergadering in ge bouw 's Landskamer aan het Haven park 40. De bijeenkomst begint om 14 uur. De hoofdingelanden kunnen zich dan ook uitspreken over het stand punt. belang zijn. „De algemene beeldvor ming van Vlissingen 'als stad waar het goed werken is' kan er mee versterkt worden", zo staat in de nota. Het college wil voor formulering en bijstelling van het beleid over actuele gegevens beschikken. Naast recente onderzoeken die op allerlei terreinen over Vlissingen zijn gepubliceerd, willen b en w ook nieuw materiaal. Daarom is het Nederlands instituut voor de publieke opinie en het markt onderzoek (nipo) opdracht gegeven tot het houden van een zogenaamd ci tymarketing onderzoek. Doel van dit onderzoek is inzicht te verkrijgen in de zogenaamde vestigingsplaatsfac toren. Dat zijn de aspecten die Vlissin gen aantrekkelijk of onaantrekkelijk maken voor de vestiging van nieuwe bedrijven. Het onderzoek strekt zich uit tot 650 bedrijven van 10 tot 500 werknemers. Daarvan bevinden zich er 100 binnen de gemeentegrenzen van Vlissingen. In de werkgelegenheidsnota staat ver der dat het bureau economische zaken ondersteund zal worden door werk groepen. Dat zijn de werkgroep aquisi- tie, de werkgroep economische projec ten en de werkgroep grondzaken. De wethouder economische zaken is steeds voorzitter van die werkgroepen en van een initiatiefgroep economi sche ontwikkeling. Het is de bedoeling dat het gemeentelijk apparaat vooral ook naar buiten een herkenbaar bu reau voor ondernemers heeft. Het bu reau kan dienen als 'loket' voor schrif telijke en mondelingen contacten op het gebied van het bedrijfsleven, zo is de bedoeling van b en w. Een ander plan van burgemeester en wethouders, dat in de nota staat be schreven, is het bezoeken van bedrij ven. Gemakshalve willen b en w begin nen met bedrijven die zich pas in Vlis singen gevestigd hebben, maar later komen daar ook ander ondernemin gen bij. Met de ervaringen die daarmee worden opgedaan kunnen amtenaren aan de slag om wederzijdse knelpun ten op te lossen. In de nota wordt verschillende malen verwezen naar eerder verschenen be leidsstukken van het college van b en w en de daarin aangegeven plannen voor uitbreiding van de werkgelegen heid. Dat geldt onder meer voor de sec tor horeca, recreatie en toerisme en de detailhandel. Ook daarin, zo blijkt uit het meest recente produkt van de stroom Vlissingse college-nota's, staan handvaten voor uitbreiding van de werkgelegenheid. De werkgelegenheidsnota wordt aan allerlei instanties, belanghebbenden en geïnteresseerden toegestuurd. Zij kunnen tot 10 januari hun schriftelij ke reacties op het stuk insturen. Het is de bedoeling in februari de nota in de Vlissingse commissies te behandelen en op 27 januari in de gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11