Pleidooi voor vorming van Oosterscheldewaterschap Activiteiten voor werklozen op Schouwen-Duiveland Apollohotel in Renesse is geen openbare horeca Schouwse recreatie verwacht veel van weg over pijlerdam Thoolse commissie volgt aanbevelingen emancipatienota niet Zierikzee krijgt tekort aan woningbouwlokaties DAGELIJKS BESTUUR WATERSCHAP BEVELANDEN Kennismakingsavond nieuwe ingezetenen van Zierikzee ZLM-kring bijeen op Noord-Beveland Langer parkeren op, Stationsplein Goes Goese school verpleegkundigen houdt open dag Bevestiging vonnis wegens valsheid in geschrifte geëist B EN W VAN WESTERSCHOUWEN: WV-VOORZITTER DR H. J. VAN ZUIJLEN: W oon wagenschap vergadert in Goes Leefbaarheid IN NAVOLGING B EN W BOUWPLAN POORTAMBACHT VIII GEREED Behoefte VULPLOEGMEDEWERKERS CAISSIÈRES PZC/streek 16 TAL VAN CURSUSSEN EN PROJECTEN Competitie recreatief volleybal Zierikzee BURGH Hengelsport - De hengelsportver- eniging De Krabbe houdt vrijdag van af 20.00 uur haar najaarsvergadering in café-bar De Westhoek in Burgh. Op de agenda staat de uitreiking van prijzen voor de winnaars van de gehou den competitiewedstrijden en de be kercompetitie, met daaraan verbon den een grote club verloting. Verder is er een bestuursverkiezing met als kan didaat de heer C. Hart en B. Nelisse. De samenstelling van de wedstrijdcom missie komt eveneens aan de orde. Hierin hebben momenteel zitting i heren B. Nelisse, J. Hart, Chr. de Graaf, M. v. d. Wielen en D. v. d. Bijl. Ook wordt het voorstel besproken om de contributie te verhogen. ZIERIKZEE Expositie Janny Postma-van Damme exposeert vrijdag en zaterdag 14 en 15 november aquarellen in hetlo- gegebouw van de vrijmetselaars Zierikzee. De werken van de Ouddorp- se hebben de natuur als onderwerp. De expositie is vrijdag open van 14.001 21.00 uur en zaterdag van 11.00 t 17.00 uur. Wijkavond De vrijzinnige wijk van de hervormde gemeente Zierikzee houdt vrijdag in gebouw de Driehoek de eerste wijkavond van het nieuwe seizoen. In deze bijeenkomst spreekt ing W. Dekker, bestuurslid van de ver eniging van vrijzinnig hervormden te Middelburg, over het onderwerp 'ster renkunde in relatie tot het geloof. De wijkavond begint om 20.00 uur. Torro zoekt met spoed Leeftijd: v.a. 18 jaar Sollicitatieformulieren afhalen: Torro, Marconistr. 2, Goes. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 ^issy fe/I GOES - Van de drie waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland en TholenSint-Philips- land moet één Oosterscheldewater schap worden gemaakt. Deze opvat ting heeft het dagelijks bestuur van het Bevelandse waterschap. Op die manier ontstaan bij de verdere con centratie van de Zeeuwse water schappen niet twee. zoals gedeputeer de staten voorstellen, maar drie wa terschappen in de provincie. De toe komst van het Zeeuwse watersehaps- besteikomt donderdag aan de orde in de algemene vergadering van het wa terschap Noord- en Zuid-Beveland. GS willen zoals bekend de huidige ze ven Zeeuwse waterschappen samen bundelen tot twee: één benoorden en één bezuiden de Westerschelde. Naar de mening van het dagelijks bestuur van het waterschap op de Bevelanden doet de vorming van een Oosterschel dewaterschap naast het zelfstandig blijven voortbestaan van het water schap Walcheren meer recht aan de twee hoofdcriteria die GS aan het toe komstige waterschapsbestel hebben gesteld: het niveau van de waterstaat kundige verzorging en de betrokken heid bij het waterschapsbestuur. Het dagelijks bestuur van het Beve landse waterschap erkent dat twee waterschappen in Zeeland uit puur or ganisatorisch oogpunt wel de meest optimale oplossing vormen. Maar in de nota naar aanleiding van het stand punt dat het dagelijks bestuur van de provincie heeft ingenomen, wordt erop gewezen dat het waterschap Walche ren enerzijds en de waterschappen Noord- en Zuid-Beveland. Schouwen- Duiveland en Tholen Sint-Philipsland aan de andere kant van elkaar ver schillen. De laatste drie zijn hoofdza kelijk op de landbouw en wat daarmee samenhangt georiënteerd en hebben gemeenschappelijke belangen en raakvlakken in de sfeer van het Oos- terscheldebeheer en de zoetwater- voorziening. Het waterschap Walche ren wordt daartegenover bezien tegen een achtergrond van verstedelijking en industrie. Het college van dijkgraaf en gezwore nen van Noord- en Zuid-Beveland laat blijken veel waarde te hechten aan het wezen van de doelcorporatie die een waterschap is: de van onderaf functionerende democratie. Een scha kering van belangen die ontstaat bij de vorming van één waterschap voor Midden- en Noord-Zeeland, kan wat dat betreft leiden tot een zodanige vermenging dat de herkenbaarheid voor de belanghebbenden bij de taak uitoefening van het waterschap ver dwijnt. Daarom heeft het dagelijks bestuur van het Bevelandse water schap het hoofdcriterium van de be trokkenheid bij het waterschapsbe stuur zwaarder laten wegen dan GS. De vorming van een Oosterscheldewa terschap resulteert, zo is de stellige ZIERIKZEE Het gemeentebestuur van Zierikzee houdt woensdag 19 no vember een kennismakingsbijeen komst voor nieuwe ingezetenen die zich vestigden sedert november vorig jaar. In deze bijeenkomst vanaf 20.00 uur in het stadhuis kan kennis wor den gemaakt met de leden van het col lege van b en w en raadsleden. Tijdens de bijeenkomst zullen enkele toelichtingen worden gegeven mede naar aanleiding van eventuele vragen. Verder wordt de film 'Zierikzee, stad als een kasteel' vertoond, een rondlei ding door stadhuis en stadhuismu seum verzorgd en een drankje aange boden. COLIJNSPLAAT De kring Noord- Beveland van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij houdt woensdag 3 de cember de algemene ledenvergade ring. De algemeen voorzitter van de landbouworganisatie, A. J. G. Doele- man, zal een inleiding houden. Verder staat op de agenda het afscheid van kringvoorzitter H. C. van der Maas, die Doeleman binnenkort zal opvolgen als algemeen voorzitter van de ZLM. De vergadering wordt gehouden in Zee- landia te Colijnsplaat en begint om 19 uur. GOES - De maximaal toegestane par keertijd op het stationsplein in Goes wordt verlengd tot in totaal drie uur. Tot nog toe mochten automobilisten hun voertuig daar maximaal ander half uur parkeren. Het Goese college van burgemeester en wethouders heeft in overleg met de Nederlandse Spoorwegen (NS) beslo ten om de parkeertijd te verlengen, omdat maar beperkt gebruik werd ge maakt van de parkeervoorzieningen op het Stationsplein. De gemiddelde bezettingsgraad wordt geschat op tien tot twintig procent. De nieuwe rege ling moet het gebruik van de 24 par keerplaatsen bevorderen. GOES De school voor verpleegkun digen in Goes houdt morgen (donder dag) een open dag voor de cursusgroe pen die in het voorjaar van 1987 zullen beginnen. De school verzorgt zoge naamde 'inservice-opleidingen' ver pleging A (lichamelijk zieken), verple ging B (geestelijk zieken) en verple ging Z (geestelijk gehandicapten). In het schoolgebouw aan de Nieuwstraat 40 zal van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot 21 uur informatie worden gegeven over de theorie en de praktijk van de oplei ding en ook de arbeidsvoorwaarden. overtuiging van het dagelijks bestuur, in een waterschap met een grote finan ciële basis en spankracht, zowel op het gebied van de traditionele water- schapstaken als op het gebied van het waterkwaliteitsbeheer. In de conclusie van gedeputeerde sta ten dat moet worden gestreefd naar een krachtig Zeeuws waterschapsbe stel dat de komende tientallen jaren voor zijn taak is berekend, kan het da gelijks bestuur van het Bevelandse waterschap zich vinden. GS komen op basis van zakelijke argumenten tot een reële benadering, zo prijzen dijk graaf en gezworenen. Niet eens zijn ze het met de in het Middelburgse Abdij complex kennelijk levende opvatting dat de vorming van één waterschap voor heel Zeeland nog een te overwe gen keus zou zijn. De algemene vergadering bespreekt het voorstel van gedeputeerde staten en het commentaar van het dagelijks bestuur erop donderdagavond. De ver gadering wordt gehouden in het water schapshuis aan de Nasssaulaan in Goes en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE De stuurgroep werk loosheid Schouwen-Duiveland houdt de komende wintermaanden diverse activiteiten en cursussen voor vrou wen en mannen met een uitkering en bij het arbeidsbureau ingeschreven werkzoekenden zoals schoolverlaters en gehuwde werkloze vrouwen. De stuurgroep heeft dinsdag een folder over het nieuwe programma gepre senteerd. De cursussen van het werkloosheids project Schouwen-Duiveland betref fen onder meer de computer, tekstver werking, boekhouden en solliciteren. De computercursus houdt een kennis making in met de CBM 64-computer, randapparatuur en begrippen uit de programmataai Basic, alsmede werken met programma's. De cursis ten tekstverwerking werken met een modern tekstverwerkingsprogramma met vele mogelijkheden. De compu tercursus en de cursus tekstverwer king zijn al begonnen, maar aanmel ding is nog mogelijk. De oriëntatiecursus boekhouden beoogt een kennismaking met boek houden. bedrijfsrekenen en handels- DEN HAAG De procureue-gëneraal bij het Haagse gerechtshof eiste maandag bevestiging van het vonnis, dat de politierechter in Middelburg de 44-jarige E. M. L. M. uit Sas van Gent vorig jaar oplegde. Hij werd des- tijd veroordeeld tot vier weken voor waardelijke gevangenisstraf met proeftijd en een geldboete van 250,- wegens valsheid in geschrifte. Hem werd verweten ten onrechte voor vijfduizend gulden aan uitkeringen te hebben ontvangen. Terwijl zijn vrouw in België een café exploiteerde hielp hij haar regelmatig. De inkomsten hieruit zou hij niet hebben opgegeven aan de sociale dienst M. beriep zich op onwetendheid over het invullen van de formulieren en gebrek aan medewer king van de sociale dienst. M.'s verde diger mr S. C. M. Asselbergs zei dat veel ellende had kunnen worden voor komen door een betere steun van deze dienst en pleitte voor schuldig verkla ren zonder opleggen van straf. Het hof doet op 24 november uitspraak. kennis, ter voorbereiding op de cursus praktijkdiploma boekhouden. De sol licitatiecursus geeft de gelegenheid om te oefenen in solliciteren. Onder werpen zijn onder meer theorie en praktijk, de advertentie, de brief en het sollicitatiegesprek. Voorts kunnen werkzoekenden zich la ten voorlichten over de mogelijkheden voor scholing en werk in het kader van een oriëntatieproject opleidingen, be- roepenmarkt en arbeidsmarkt. Te vens staat een starterscursus op stapel voor wie een eigen bedrijfje wil starten. Onderwerpen van deze cursus zijn marktonderzoek, rechtsvormen, fi nanciering, subsidies, ondermenings- plan, belastingen en starten met be houd van uitkering. Projectleider L. S. de Feiter tekent aan dat de genoemde cursussen niet beroepskwalificerend zijn maar dat anderzijds het volgen van een cursus verbetering van de arbeidsmarktpo sitie kan betekenen. Praktijkgericht is met name de cursus natuur- en landschapsbehoud. De deelnemers worden betrokken bij het onderhoud danwel herstel van natuur- en landschapselementen. Deze cursus bestaat uit acht cursusdagen op Wal cheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. Aan bod komen ook allerlei creatieve cursussen op het gebied van schilde ren en tekenen, keramiek, etsen, kant klossen, poppen maken en naaien. Een voortgaande activiteit is met na me het project onderhoud en herstel van landschapselementen op Schou wen-Duiveland. De deelnemers volgen tevens de cursus natuur- en land- schapsonderhoud, maar krijgen daar naast onderricht over meer specialisti sche onderwerpen, zoals het snoeien van hoogstam-fruitbomen. Ook is het mogelijk mee te werken aan de 'eilandelijke klussendienst'. De klussendienst zet zich in voor gehandi capten en minder draagkrachtigen. De dienst gaat van start bij voldoende deelname en daarbij wordt meer in het bijzonder gedacht aan WAO-uitke- ringsgerechtigden. In voorbereiding is momenteel een speciaal scholingsprogramma voor laaggeschoolde en langdurig werklo zen. Het scholingsprogramma wordt opgezet in samenwerking met het ar beidsbureau en de intergemeentelijke sociale dienst. De heer en mevrouw De Dreu uit Goes vierden dinsdag het zestigjarig huwelijksfeest. GOES Beiden 85 jaar oud en 60 jaar met elkaar ge trouwd. Het diamanten paar M. J. de Dreu-van Sabben uit Goes vierde dinsdag het huwelijksjubileum met kinderen en kleinkinderen. Het enige 'vreemd bezoek' kwam van burgemeester mr W. Blanken, die vergezeld van zijn echtgenote, namens de gemeente de felicita ties overbracht. Verdere familie en kennissen kunnen zaterdag in buurt huis de Pit (Goes-Zuid) het jubilerend echtpaar geluk wensen. Zowel Marinus Johannes de Dreu, die tot zijn pensioen gasfitter was, als Wilhelmina van Sabben ver keren thans nog in goede gezondheid. De heer De Dreu fietst nog en vervaardigt koperen snuisterijen die in de letterbak een plaatsje krijgen. Hij is werkelijk verrukt van concerten die in de Manhuistuin plaatsvinden en bezoekt deze wanneer hij kan. Zijn vrouw is wat slecht ter been en is derhalve veel thuis, waar ze vaak leest of zich bezighoudt met handwerken. Thuis wonen blijft vooralsnog mogelijk omdat de boodschappen, de was en het huishouden voor ze wordt gedaan. Het echtpaar staat wel ingeschreven voor het Gasthuis, maar volgens een schoondochter zal het nog wel een tijdje duren voor ze aan de beurt zijn. Het echtpaar woont ongeveer 19 jaar in de Ganzestad, waar de heer De Dreu in 1901 werd geboren. Zijn vrouw is afkomstig van Wolphaartsdij k, maar het huwelij k vol trok zich in Goes. Daarna heeft het paar lange tijd in Kapelle en Wemeldinge gewoond om uiteindelijk weer terug te keren naar de naburige stad. ZIERIKZEE - In de voorronde voor de klassering in poule Al en A2 leed Léon Sport een 3-0 nederlaag tegen Zeelandia 1. Door deze nederlaag heeft Léon Sport nog steeds de beste kansen om ook in Al geplaatst te wor den, maar dan moeten in de vier reste rende wedstrijden punten worden verzameld. Zeelandia 1 kan nu een plaatsing in Al nauwelijks meer mis lopen. SAZ verloor met 3-0 van Peestekers en WIK 2 verloor met dezelfde cijfers van Mevo 2. SAZ en WIK 2 hebben tot dus ver alle wedstrijden verloren en zullen zich in A2 waarschijnlijk ook niet kun nen handhaven. In poule B is Marco Holm heer en meester. Met 3-0 won de koploper van tweede geplaatste Kwiek. Mevo 3 stuurde Willibrordus met 3-0 naar de kleedkamers en Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis 2 deed hetzelfde met Mevo 4. Renesse 2 won met 2-1 van DZS 1. Marco Holm, Kwiek en VC Lob zijn vrijwel zeker van een plaats in B1 maar om de overige drie plaatsen is nog een fel gevecht gaande tussen ZWN, Mevo 3, DZS1, Renesse 2 en Zw. Rode Kr, Z.'huis 2. Overige wedstrijden: poule C: PJZ-Brouw 2-1; Schouwenoord-DZS 2 2-1. Poule Dl VCZ Dl-DFS Dl 0-3; Zw. R. Kr. Z.'huis D2- Cluzona D 1-2; Auberge Maritieme D-Brouw Dl 0-3; Renesse D-Zw. R. Kr. Z.'huis D3 0-3, Poule D2: Cornelia Sticht. D-PTT D 3-0 WIK D3-Brouw D2 0-3; Kwiek D2-VCZ D23- 0; DFS D2-Mevo D2 0-3. Junioren: MevoJ- Kwiek J13-0; Kwiek J3-CluzonaJ.Program ma voor a.s. vrijdag: 18.30 uur: CJV-PV Zierikzee 2; Mevo J-WIK J; VCZ Dl-Cluzona D; Willibrordus-Marco Holm. 19.20 uur: Zeelandia 2-Renesse 2; WIK 2-Renesse 1; Kwiek D2-PTT D; Inte- gratie-Brogum. 20.10 uur: Big 'S'-Mevo 1; Zw. R. Kr. Z.'huis 2-VC Lob: WIK Dl-Zw R. Kr. Z.'huis Dl; Zeelandia 1-SAZ. 21.00 uur: Mevo 4-PTT 2; ZWN 2-Mevo 5; VCZ D2-WIK D2; Mevo 2-Zw. R. Kr. Z.'huis 1. 21.50 uur: WIK 1-PTT 1; DZS 1-Mevo 3; Zeelandia D- Zw. R. Kr. Z.'huis D2; Brouw-PV Zierikzee! HAAMSTEDE B en w van Wester- schouwen stellen de raad voor een be zwaarschrift van O. Poll tegen het col- legebesluit dat het viersterren Apol lohotel in Renesse niet als openbare horecagelegenheid mag fungeren on gegrond te verklaren. Het college van Westerschouwen be sloot op 28 februari hoteleigenaar Poll op te dragen zijn nieuwe hotelcomplex aan de Laone in het Schouwse vakan tiedorp niet langer open te stellen voor niet-hotelgasten. De afdeling recht spraak van de Raad van State schor ste echter deze door de voor Renesse geldende horecastop ingegeven maat regel van b en w. Staatsraad mr C. J. van Zeben maakte het gewraakte be sluit met name ongedaan tot 30 dagen nadat b en w hebben beslist op het door hoteleigenaar Poll ingediende be zwaarschrift. HAAMSTEDE De Schouwse re creatie-ondernemers verwachten overwegend positieve invloeden van de op stapel staande wegverbinding over de pijlerdam in de Oosterschel- demonding met Noord-Beveland/ Walcheren. De weg over de dam kan veel voordelen brengen, zo zei voor zitter dr H. J. van Zuijlen deze indruk dinsdagavond tijdens een vrij goed bezochte ledenvergadering van VW- Burgh-Haamstede. Hij benadrukte in dit verband het be lang van goede afslagen naar de Schouwse kernen vanaf de toekomsti ge dammenweg. En voorts signaleerde hij problemen met de in de zomer maanden op 'topcapaciteit' bereden weg naar Zierikzee. Voorzitter Van Zuijlen draaide er ove rigens niet omheen dat het winkelen in bijvoorbeeld Middelburg en Vlissin- gen zal aantrekken ten koste van de Schouwse Westhoek en Zierikzee. Niettemin was hij wat de toekomst van Schouwen aangaat redelijk opti mistisch. „Want de Schouwse kernen zitten met de natuur ruimer in hun j as je dan Walcheren. En ondanks de nog altijd hoogst ongelukkige vakantie structuur geeft dit toch de beste kan sen voor de toekomst". De heer Van Zuijlen maakte zich mede sterk voor een betere vakantiesprei ding. „Want de spreiding is wel iets verbeterd maar nog altijd absoluut on voldoende", betoogde hij. Verder ver zekerde hij de recreatie-ondernemers dat de Schouwse Westhoek bij het pro moten van de streek vooral de nadruk moet leggen op de uitstekende moge lijkheden voor sportieve vakanties (surfen). GOES Het woonwagenschap Mid den- en Noord-Zeeland vergadert woensdag 19 november in het stadhuis in Goes. Tijdens de vergadering zullen ondermeer de jaarstukken van 1984en het jaarverslag over 1983 aan de orde komen. De vergadering is openbaar en begint om 15.00 uur. Tevens gewaagde dr Van Zuijlen met voldoening van een op Schouwen- Duiveland te houden onderzoek naar de komende ontwikkelingen van de Kamer van Koophandel en andere in stanties ten behoeve van de midden stand. En daarbij tekende hij aan: „Het voor ons nog altijd wat donkere zuiden maakt nog niet veel werk van wat er staat te gebeuren". Voorzitter Van Zuijlen stelde vast dat de Oosterscheldewerken inmiddels al veel mensen naar Schouwen hebben gebracht. Het afgelopen seizoen merk te hij aan als goed. „Maar het weer werkte dan ook mee behalve in de herfstvakantie. De bezetting op de be drijven was echter het hele seizoen re delijk tot goed". De WV-Burgh-Haamstede maakt zich intussen op voor de viering van het 75-jarig bestaan met onder meer een receptie en een feestelijke avond in het dorpshuis 'De Schutse' op vrijdag 21 november. Tijdens de ledenverga dering in hotel Bom werd besloten de plannen voor nieuwbouw van het VVV-kantoor in Haamstede verder uit te werken. Intussen heeft de commissie voor be roepschriften in de gemeente Wester schouwen de heer Poll in de gelegen heid gesteld zijn beroepschrift nader toe te lichten. Maar de commissie vindt eenstemmig dat b en w Poll te recht de gevraagde vrijstelling van de bestemmingsplanvoorschriften voor het gebruik van hotel Apollo als open bare horecagelegenheid restaurant en congres- en zalencentrum weige ren. Hoteleigenaar Poll stelde tijdens de hoorzitting onder meer dat er ten aan zien van de exploitatiemogelijkheden van zijn bedrijf verwachtingen zijn ge wekt, waarbij hij verwees naar de aan wezigheid van de burgemeester en se cretaris bij de opening van het nieuwe viersterren-hotelcomplex. Ook ver bond hij bepaalde conclusies aan de schorsing door de Raad van State van het aanschrijven van b en w de restau rant-exploitatie te staken. Van de zijde van b en w werd vooral aangevoerd dat er nooit enige ondui delijkheid heeft bestaan omtrent de beperkte exploitatiemogelijkheden en steeds is benadrukt dat met het Apollo-hotel geen nieuwe openbare horecagelegenheid mocht ontstaan. Voorts beriep het college zich op de drank- en horecaverordening. „Want deze is in het leven geroepen om de leefbaarheid te beschermen. En in Re nesse is aan meer openbare horecage legenheden geen behoefte". De conclusie van de commissie voor de beroepschriften was dat Poll steeds is voorgehouden dat de exploitatie van het pand beperkt moet blijven tot pen- sionbedrijf. Maar Poll heeft zich daar van niets aangetrokken en is een open baar horecabedrijf gaan exploiteren, aldus de commissie. Voorts wordt ge steld dat Poll hiermee handelt In strijd met de voorschriften. „Dit kan echter geen aanleiding zijn om de voor be houd van de leefbaarheid ingestelde horecastop te doorbreken. Ook al is de aantasting daarvan bij de huidige ex ploitatie van hotel Apollo moeilijk aantoonbaar". Het collegevoorstel het beroepschrift van Poll ongegrond te verklaren komt aan de orde in de raadsvergadering op maandag 17 november. De raad Wes terschouwen vergadert in het ge meentehuis in Haamstede. Aanvang 19.30 uur. THOLEN De meerderheid van de commissie sociaal-cultureel werk van de gemeente Tholen is het eens met het college van b en w dat de aan bevelingen in de nota Emancipatie Tholenderwijs van de werkgroep Vrouwenemancipatie Tholen niet moeten worden opgevolgd. Commis sielid mevrouw A. Stolk-Lankhorst - één van de samenstellers van de nota - was de enige die vóór de aanbevelin gen stemde. De werkgroep stelt in de nota voor een coördinatie-portefeuille vrouwene mancipatie en een bestuurscommissie in te stellen, die adviseert aan aan de gemeenteraad. Ook had de werkgroep graag de aanstelling gezien van een ambtelijk secretaris ter ondersteuning van de bestuurscommissie. De commissieleden R. J. Moerland, W. Peeks en mevrouw Stolk vinden dat de werkgroep emancipatie moet blijven bestaan om bepaalde onderwerpen in de nota verder uit te diepen en ook om niet-behandelde zaken zoals de positie van vrouwen in de gezondheidszorg te onderzoeken. De overige leden willen eerst een gesprek met de werkgroep en daarna beslissen of deze moet blijven bestaan of niet. B en w onderschrijven de aanbevelin gen van de werkgroep niet. Het college ziet de wethouder van welzijnszaken als vaste coördinatiepunt om het emancipatiebeleid gestalte te geven. Verder vindt het college dat de com missie sociaal-cultureel werk de aan-, gewezen commissie is om de zaken: voor vrouwen te behartigen. Een extra ambtelijk secretaris is dan ook overbo dig, aldus de reactie. De heer Peeks betreurde het dat de ge meente een passieve houding aan neemt ten aanzien van emancipatie zaken. „Het gaat om een belangrijke minderheid van de Thoolse bevolkinj die serieus genomen moet worden" De heer Geuze vond de nota 'geen goed handvat voor beleidsadviezen', Hij uitte vooral kritiek op de manier waarop de behoefte aan emancipatie gepeild was. Volgens hem was dat on voldoende gebeurd. Mevrouw' Stolk zag in de nota echter een begin van een nieuw beleid maar vond dat de werk groep te weinig tijd had gehad om an dere zaken in de nota aan de orde te stellen. Wethouder Versluijs sprak zijn waar dering uit over de nota maar bena drukte dat de behoefte aan een derge lijke werkgroep bijzonder klein was ge weest. „We hebben twee jaar geleden 25 vrouwenverenigingen benadard waarop 15 reacties kwamen. Van het. behoudende gedeelte van de vrouwen verenigingen kregen we geen res pons", zo zei hij. ZIERIKZEE Volgens de huidige prognose zullen er de komende jaren in de binnenstad van Zierikzee en het gebied Poortambacht VII geen terrei nen meer beschikbaar zijn voor de bouw van woningen. De komende ja ren zullen er in de gemeente Zierikzee per jaar 45 tot 70 nieuwe woningen moeten worden gebouwd. Als bouwlokatie is gekozen voor de af ronding van Poortambacht, in het noordwestelijk deel van dit bestaande woongebied. Het nieuwe woongebied sluit aan op het gedeelte van Poortam bacht VI dat via de Oesterstraat wordt ontsloten en op een via de Schouwen- bank ontsloten gedeelte van Poortam bacht VII. Het met de naam Poortam bacht VIII aangeduide toekomstig woongebied wordt aan de noordzijde begrensd door de Boerenweg. Het geheel open onbebouwde plange bied is ongeveer 4,5 hectare groot. De bestaande Haringvlietstraat zal als buurtontsluitingsweg voor Poortam bacht VIII worden doorgetrokken. Uit het bestemmingsplan Poortam bacht VIII, dat tot en met 21 november ter inzage ligt bij de gemeentesecreta rie en in de openbare bibliotheek, blijkt voorts dat binnen het plange bied voorzieningen dienen te worden getroffen om de hinder van de wind te beperken. Rondom het woongebied zullen brede groenstroken worden aangelegd die tevens een recreatieve functie als wandelgebied vervullen. Tevens zal een windkerende dijk wor den aangelegd langs de westrand. De beplantingsstrook zal aansluiten op de groenstructuur van het totale woongebied Poortambacht. De bebouwing in Poortambacht VIII zal voornamelijk het type eengezins woning zijn met op enkele plaatsen kleine woningen 'gestapeld' in twee woonlagen ten behoeve van kleine ge zinnen of ouderen. In het plangebied kunnen ongeveer 185 woningen ge bouwd worden, waarvan 95 procent gesubsidieerde woningen en 5 procent vrije-sectorwoningen. In het woongebied zullen speelmoge- lijkheden voor kinderen worden op genomen. Voorts wordt in het plan ge kozen voor een voetgangers-vriende lijke verkeersontsluiting. Het be staande bushalte-eindpunt in de Ha ringvlietstraat zal als zodanig wor den gehandhaafd en in een definitieve vorm worden aangelegd en ingericht. De auto-ontsluiting van Poortam bacht VIII gebeurt via de Haringvliet straat, die binnen het woongebied naar het noorden zal worden 'opgebo gen' om te voorkomen dat de weg het karakter van een doorgaande route krijgt. Daarnaast zal een onderge schikte autoverbinding met de Schou- wenbank worden gerealiseerd. Over het ontwerp-bestemmingsplan Poortambacht VIII wordt donderdag 13 november vanaf 20.00 uur een hoor zitting gehouden in de Vierschaar van het stadhuis. In deze zitting kan mon deling op het plan worden gereageerd. Schriftelijke reacties moeten worden gericht aan het college van b en w.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24