Pleidooi voor vorming van Oosterscheldewaterschap Activiteiten voor werklozen op Schouwen-Duiveland Apollohotel in Renesse is geen openbare horeca Ouderenbonden Goes werken nauw samen in zorg- en hulpverlening mm Echtpaar Dekker viert het 65-jang huwelijk DAGELIJKS BESTUUR WATERSCHAP BEVELANDEN Handboogschieting in Wolphaartsdijk Handboogschieting in 's-Heerenhoek B EN W VAN WESTERSCHOUWEN: Leefbaarheid Langer parkeren op Stationsplein Goes PROEFPROJECT DRAAIT BIJNA EEN JAAR W oon wagenschap vergadert in Goes ZLM-kring bijeen op Noord-Beveland Goese school verpleegkundigen houdt open dag Uitslagen Goese tafeltennisstrijd VULPLOEGMEDE WERKERS CAISSIÈRES PZC/ streek CBTB vergadert in Koudekerke TAL VAN CURSUSSEN EN PROJECTEN BAARLAND Filmavond - De oranjeverenigi van Baarland vertoont zaterdag def deofilm over Baarland in het verel gingsgebouw. Daarnaast worden f vens dia's en de videofilm over het J renfeest 1986 vertoond. De avol wordt besloten met een verloting! muziek en dans. De aanvang is m| uur. 's Middags, tussen 14 en 16 l kunnen de foto's van het berenfel worden bezichtigd, eveneens in l verenigingsgebouw. GOES Culturele ochtend - pe j Beurs - De wijkvereniging Gl Polder houdt dinsdag 18 novemba wijkgebouw De Spinne een speelgl en dameskledingbeurs. Van 9 tot li uur kunnen kleding en speelgoed! den ingeleverd. De beurs duurt val tot 20.30 uur. Twee dagen laterkura niet verkochte artikelen weer wol opgehaald, van 13.30 tot 14 uur.lej deelnemer aan de beurs mag 1 maal dertig stukken speelgoed of| ding inleveren. AmnestyDe groep van Amnl International in Goes houdt elke! de dinsdag van de maand schrijfa| den in het informatiecentrum a Albert Joachimikade. Van 20.1 22.00 uur kunnen belangstellendel recht om aan de hand van voorbf brieven te pleiten voor de vrijlaf van politieke gevangenen, maand wordt er geschreven vool vangenen en vermiste personel Turkije, Laos, Syrië en Marokko l Goese beiaard - De stichting! se Beiaard heeft de scheidende f zitter A.J. Blok uit Kloetinge t voorzitter benoemd wegens zijij thousiaste inzet voor de stichtinj durende de afgelopen vijftien jaai gebeurde tijdens een bijzonder! stuursvergadering ten huize vaf stadsbeiaardier. De heer J. Huis! uit Goes volgt hem op als voorzit! After care-groep - De werkgf After Care in Goes, die zich inzet! lotgenotencontact van borstkal patiënten, houdt woensdag 19 nol ber een contactmiddag. De Mei dieck-oefentherapeute mevroMl Knaake-Doorenbos zal komen T ken over 'Houding en bewegen na borstoperatie'. De bijeenkomst! het gebouw van de PMD aan deZI bloemstraat in Goes en begint o| uur. YERSEKE Vogeltentoonstelling; d| Torro zoekt met spoed Leeftijd: v.a. 18 jaar Sollicitatieformulieren afhalen Torro, Marconistr. 2, Goes. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1986 16 GOES - Van de drie waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland en TholeiVSint-Philips- land moet één Oosterscheldewater schap worden gemaakt. Deze opvat ting heeft het dagelijks bestuur van het Bevelandse waterschap. Op die manier ontstaan bij de verdere con centratie van de Zeeuwse water schappen niet twee, zoals gedeputeer de staten voorstellen, maar drie wa terschappen in de provincie. De toe komst van het Zeeuwse waterschaps- bestel komt donderdag aan de orde in de algemene vergadering van het wa terschap Noord- en Zuid-Beveland. GS willen zoals bekend de huidige ze ven Zeeuwse waterschappen samen bundelen tot twee: één benoorden en één bezuiden de Westerschelde. Naar de mening van het dagelijks bestuur van het waterschap op de Bevelanden doet de vorming van een Oosterschel dewaterschap naast het zelfstandig blijven voortbestaan van het water schap Walcheren meer recht aan de twee hoofdcriteria die GS aan het toe komstige waterschapsbestel hebben gesteld: het niveau van de waterstaat kundige verzorging en de betrokken heid bij het waterschapsbestuur. Het dagelijks bestuur van het Beve landse waterschap erkent dat twee waterschappenin Zeeland uit puur or ganisatorisch oogpunt wel de meest optimale oplossing vormen. Maar in de nota naar aanleiding van het stand punt dat het dagelijks bestuur van de provincie heeft ingenomen, wordt erop gewezen dat het waterschap Walche ren enerzijds en de waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland en Tholen/Sint-Philipsland aan de andere kant van elkaar ver schillen. De laatste drie zijn hoofdza kelijk op de landbouw en wat daarmee samenhangt georiënteerd en hebben gemeenschappelijke belangen en raakvlakken in de sfeer van het Oos- terscheldebeheer en de zoetwater voorziening. Het waterschap Walche ren wordt daartegenover bezien tegen een achtergrond van verstedelijking en industrie. Het college van dijkgraaf en gezwore nen van Noord- en Zuid-Beveland laat blijken veel waarde te hechten aan het wezen van de doelcorporatie die een waterschap is: de van onderaf functionerende democratie. Een scha kering van belangen die ontstaat bij de vorming van één waterschap voor Midden- en Noord-Zeeland, kan wat dat betreft leiden tot een zodanige vermenging dat de herkenbaarheid voor de belanghebbenden bij de taak uitoefening van het waterschap ver dwijnt. Daarom heeft het dagelijks bestuur van het Bevelandse water schap het hoofdcriterium van de be trokkenheid bij het waterschapsbe stuur zwaarder laten wegen dan GS. De vorming van een Oosterscheldewa terschap resulteert, zo is de stellige WOLPHAARTSDIJK - Bij de heer P. J. Ossewaarde hield de handboogver eniging 'Doel naar Hoger' een schie ting op de liggende wippen. Er waren 47 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel B. Meijers, St.-Andries, Wemeldinge; eerste zij vogel P. Dekker, Doel naar Hoger, Wol phaartsdijk; tweede zijvogel, C. Stoutha- mer, Zorgvlied, Ellewoutsdijk; eerste boven- kal M. v. Steenbergen, Willem Teil, Ovezan- de; tweede bovenkal, B. L. C. Stouthamer, Zorgvlied; eerste onderkal A. de Jonge, So- ranus, Heinkenszand; tweede onderkal, W. Remijnse, Edele Handboog, Oudelande; eerste klep G. Haasdonk; tweede klep C. Rentmeester Cz., beiden Willem Teil; derde klep L. v. Dijke, St.-Sebastiaan, Kloetinge; meeste kleine vogels: (5), J. Swart, Doel naar Hoger. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel J. v. Steenbergen, Willem Teil; tweede hoofd vo gel H. de Jonge, Soranus; eerste zij vogel en de tweede zijvogel G. Haasdonk, Willem Teil; derde zijvogel mevr. A Korstanje, Doel naar Hoger; vierde zijvogel na loting, J. Swart, Doel naar Hoger; eerste kal Chr. Kor stanje, Doel naar Hoger; tweede kal J. Bos, Soranus 2, Heinkenszand; derde kal J. Goe- theer, Juliana Oudelande; vierde kal (na lo ting) J. de Koeyer, Diana Yerseke. Meeste kleine (5)M. v. Steenbergen, Willem Teil. De vliegende vogelprijzen waren voor J. Re mijnse, Zorgvlied en A. Dekker, Doel naar Hoger. 's-HEERENHOEK - In 'De Koren beurs' te 's-Heerenhoek hield de hand boogvereniging 'Vrije Schutters' een schieting op de liggende wippen. Er waren 48 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel G. Haasdonk, Willem Teil, Ovezande; tweede hoofdvogel, H. Koens, Spes Nostra, Ovezan de; eerste zijvogel J. de Rijke, Edele Hand boog, Oudelande; tweede zijvogel Jaap Rentmeester Cz.; derde zijvogel G. Haas donk; vierde zij vogel H. Rentmeesters, allen Willem Teil; eerste kal A. Boonman Vrije Schutters, 's-Heerenhoek; tweede kal Jac. Vermuë, Jacoba van Beieren, Goes; derde kal J. de Rijke, Edele Handboog; vierde kal A. v. d. Dries, Vrije Schutters. Meeste kleine vogels: (6) Chr, Wijs, Vrije Schutters. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel K. Pankow, Vrije Schutters; tweede hoofdvo gel J. v. d. Dries, Eengezindheid, 's-Heeren hoek; eerste zijvogel P. Kroonen, Victoria Kwadendamme; tweede zijvogel J. Bos, So ranus 2, Heinkenszand; derde zijvogel J. de Rijke, Edele Handboog; vierde zijvogel M. Nijster, Vrije Schutters; eerste kal R. v. Eijk- ren, Vrije Schutters; tweede kal P. Pantus, Zeelandia, Ovezande; derde kal A. Voet, So ranus, Heinkenszand; vierde kal M. J. Ver donk, Concordia, 's-Heerenhoek. De vliegende vogelprijzen waren voor L. Rent meester. Willem Tell en L. de Jonge, Concor dia. Meeste kleine vogels (4), Eddy Rent meester Cz., Willem Teil. KOUDEKERKE De afdeling Zuid- West CBTB West-Nederland houdt dinsdag 18 november een ledenverga dering in de ontmoetingsruimte van de gereformeerde kerk in Koudekerke. De heer W. J. Sanderse spreekt over het onderwerp: 'Welke hoofdkoers voor het land- en tuinbouwbeleid? Op goede koers?'. De vergadering begint om 20.00 uur. overtuiging van het dagelijks bestuur, in een waterschap met een grote finan ciële basis en spankracht, zowel op het gebied van de traditionele water- schapstaken als op het gebied van het waterkwaliteitsbeheer. In de conclusie van gedeputeerde sta ten dat moet worden gestreefd naar een krachtig Zeeuws waterschapsbe stel dat de komende tientallen jaren voor zijn taak is berekend, kan het da gelijks bestuur van het Bevelandse waterschap zich vinden. GS komen op basis van zakelijke argumenten tot een reële benadering, zo prijzen dijk graaf en gezworenen. Niet eens zijn ze het met de in het Middelburgse Abdij- complex kennelijk levende opvatting dat de vorming van één waterschap voor heel Zeeland nog een te overwe gen keus zou zijn. De algemene vergadering bespreekt het voorstel van gedeputeerde staten en het commentaar van het dagelijks bestuur erop donderdagavond. De ver gadering wordt gehouden in het water schapshuis aan de Nasssaulaan in Goes en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE De stuurgroep werk loosheid Schouwen-Duiveland houdt de komende wintermaanden diverse activiteiten en cursussen voor vrou wen en mannen met een uitkering en bij het arbeidsbureau ingeschreven werkzoekenden zoals schoolverlaters en gehuwde werkloze vrouwen. De stuurgroep heeft dinsdag een folder over het nieuwe programma gepre senteerd. De cursussen van het werkloosheids project Schouwen-Duiveland betref fen onder meer de computer, tekstver werking, boekhouden en solliciteren. De computercursus houdt een kennis making in met de CBM 64-computer, randapparatuur en begrippen uit de programmataai Basic, alsmede werken met programma's. De cursis ten tekstverwerking werken met een modern tekstverwerkingsprogramma met vele mogelijkheden. De compu tercursus en de cursus tekstverwer king zijn al begonnen, maar aanmel ding is nog mogelijk. De oriëntatiecursus boekhouden beoogt een kennismaking met boek houden, bedrijfsrekenen en handels kennis, ter voorbereiding op de cursus praktijkdiploma boekhouden. De sol licitatiecursus geeft de gelegenheid om te oefenen in solliciteren. Onder werpen zijn onder meer theorie en praktijk, de advertentie, de brief en het sollicitatiegesprek. Voorts kunnen werkzoekenden zich la ten voorlichten over de mogelijkheden voor scholing en werk in het kader van een oriëntatieproject opleidingen, be- roepenmarkt en arbeidsmarkt. Te vens staat een starterscursus op stapel voor wie een eigen bedrijfje wil starten. Onderwerpen van deze cursus zijn marktonderzoek, rechtsvormen, fi nanciering, subsidies, ondermenings- plan, belastingen en starten met be houd van uitkering. Projectleider L. S. de Feiter tekent aan dat de genoemde cursussen niet beroepskwalificerend zijn maar dat anderzijds het volgen van een cursus verbetering van de arbeidsmarktpo sitie kan betekenen. Praktijkgericht is met name de cursus natuur- en landschapsbehoud. De deelnemers worden betrokken bij het onderhoud danwel herstel van natuur- en landschapselementen. Deze cursus bestaat uit acht cursusdagen op Wal cheren, de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. Aan bod komen ook allerlei creatieve cursussen op het gebied van schilde ren en tekenen, keramiek, etsen, kant klossen, poppen maken en naaien. Een voortgaande activiteit is met na me het project onderhoud en herstel van landschapselementen op Schou wen-Duiveland. De deelnemers volgen tevens de cursus natuur- en land- schapsonderhoud, maar krijgen daar naast onderricht over meer specialisti sche onderwerpen, zoals het snoeien van hoogstam-fruitbomen. Ook is het mogelijk mee te werken aan de 'eilandelijke klussendienst'. De klussendienst zet zich in voor gehandi capten en minder draagkrachtigen. De dienst gaat van start bij voldoende deelname en daarbij wordt meer in het bijzonder gedacht aan WAO-uitke- ringsgerechtigden. In voorbereiding is momenteel een speciaal scholingsprogramma voor laaggeschoolde en langdurig werklo zen. Het scholingsprogramma wordt opgezet in samenwerking met het ar beidsbureau en de intergemeentelijke sociale dienst. g j y f g 'S-GRAVENPOLDER - Meneer M. L. Dekker en mevrouw F. M. Dek- ker-de Jonge uit 's-Gravenpolder hebben dinsdagmiddag in huiselij ke kring hun 65-jarig huwelijk ge vierd. Het echtpaar dat al sinds hun trouwdag in hetzelfde huis aan de Schuitweg woont, heeft vier dochters, twaalf kleinkinderen en dertien achterkleinkinderen. Mevrouw De Jonge is geboren in Nisse en heeft in haar jeugd veel als hulp op boerderijen in 's-Graven polder en Heinkenszand gewerkt. Haar man is in Kloetinge geboren en ging later naar Heinkenszand om daar in het timmerbedrijf van zijn vader te beginnen. Na zijn trouwen is meneer Dekker een eigen timmer bedrijf in 's-Gravenpolder begon nen. Zijn vrouw dreef de winkel. Met 65 jaar is hij met pensioen gegaan. Zijn zaak is overgenomen. de echtelieden zijn beiden 86 jaar oud en .hebben kennis met elkaar gemaakt vanaf het dak", zegt me neer Dekker. Op het moment dat hij in Heinkenszand bovenop een dak werkte, kwam mevrouw voorbij lo pen met de koeien. Hij floot haar toe. Zij reageerde hierop met de woorden: „Als jij je huisje wil verko pen, moet je eerst je geveltje op schilderen". Toen vroeg meneer Dekker vanaf het dak of zij het goed vond met hem die avond te gaan stappen. Dat is gebeurd. Op het moment is de gezondheid van mevrouw Dekker vrij zwak en heeft daarom sinds twee jaar een be jaardenhulp in huis voor hele da gen. De burgemeester was verhin derd voor een bezoekje aan dit trouwfeest. Wel stuurde hij namens de gemeente een boek over Borsele en een groot bloemstuk. De heer en mevrouw De Dreu uit Goes vierden dinsdag het zestigjarig huwelijksfeest. GOES Beiden 85 jaar oud en 60 jaar met elkaar ge trouwd. Het diamanten paar M. J. de Dreu-van Sabben uit Goes vierde dinsdag het huwelijksjubileum met kinderen en kleinkinderen. Het enige 'vreemd bezoek' kwam van burgemeester mr W. Blanken, die vergezeld van zijn echtgenote, namens de gemeente de felicita ties overbracht. Verdere familie en kennissen kunnen zaterdag in buurt huis de Pit (Goes-Zuid) het jubilerend echtpaar geluk wensen. Zowel Marinus Johannes de Dreu, die tot zijn pensioen gasfitter was, als Wilhelmina van Sabben ver keren thans nog in goede gezondheid. De heer De Dreu fietst nog en vervaardigt koperen snuisterijen die in de letterbak een plaatsje krijgen. Hij is werkelijk verrukt van concerten die in de Manhuistuin plaatsvinden en bezoekt deze wanneer hij kan. Zijn vrouw is wat slecht ter been en is derhalve veel thuis, waar ze vaak leest of zich bezighoudt met handwerken. Thuis wonen blijft vooralsnog mogelijk omdat de boodschappen, de was en het huishouden voor ze wordt gedaan. Het echtpaar staat wel ingeschreven voor het Gasthuis, maar volgens een schoondochter zal het nog wel een tijdje duren voor ze aan de beurt zijn. Het echtpaar woont ongeveer 19 jaar in de Ganzestad, waar de heer De Dreu in 1901 werd geboren. Zijn vrouw is afkomstig van Wolphaartsdijk, maar het huwelijk vol trok zich in Goes. Daarna heeft het paar lange tijd in Kapelle en Wemeldinge gewoond om uiteindelijk weer terug te keren naar de naburige stad. HAAMSTEDE B en w van Wester- schouwen stellen de raad voor een be zwaarschrift van O. Poll tegen het col- legebesluit dat het viersterren Apol lohotel in Renesse niet als openbare horecagelegenheid mag fungeren on gegrond te verklaren. Het college van Westerschouwen be sloot op 28 februari hoteleigenaar Poll op te dragen zijn nieuwe hotelcomplex aan de Laone in het Schouwse vakan tiedorp niet langer open te stellen voor niet-hotelgasten. De afdeling recht spraak van de Raad van State schor ste echter deze door de voor Renesse geldende horecastop ingegeven maat regel van b en w. Staatsraad mr C. J. van Zeben maakte het gewraakte be sluit met name ongedaan tot 30 dagen nadat b en w hebben beslist op het door hoteleigenaar Poll ingediende be zwaarschrift. Intussen heeft de commissie voor be roepschriften in de gemeente Wester schouwen de heer Poll in de gelegen heid gesteld zijn beroepschrift nader toe te lichten. Maar de commissie vindt eenstemmig dat b en w Poll te recht de gevraagde vrijstelling van de bestemmingsplanvoorschriften voor het gebruik van hotel Apollo als open bare horecagelegenheid restaurant en congres- en zalencentrum weige ren. Hoteleigenaar Poll stelde tijdens de hoorzitting onder meer dat er ten aan zien van de exploitatiemogelijkheden van zijn bedrijf verwachtingen zijn ge wekt, waarbij hij verwees naar de aan wezigheid van de burgemeester en se cretaris bij de opening van het nieuwe viersterren-hotelcomplex. Ook ver bond hij bepaalde conclusies aan de schorsing door de Raad van State van het aanschrijven van b en w de restau rant-exploitatie te staken. Van de zijde van b en w werd vooral aangevoerd dat er nooit enige ondui delijkheid heeft bestaan omtrent de beperkte exploitatiemogelijkheden en steeds is benadrukt dat met het Apollo-hotel geen nieuwe openbare horecagelegenheid mocht ontstaan. Voorts beriep het college zich op de drank- en horecaverordening. „Want deze is in het leven geroepen om de leefbaarheid te beschermen. En in Re nesse is aan meer openbare horecage legenheden geen behoefte". GOES - De maximaal toegestane par keertijd op het stationsplein in Goes wordt verlengd tot in totaal drie uur. Tot nog toe mochten automobilisten hun voertuig daar maximaal ander half uur parkeren. Het Goese college van burgemeester en wethouders heeft in overleg met de Nederlandse Spoorwegen (NS) beslo ten om de parkeertijd te verlengen, omdat maar beperkt gebruik werd ge maakt van de parkeervoorzieningen op het Stationsplein. De gemiddelde bezettingsgraad wordt geschat op tien tot twintig procent. De nieuwe rege ling moet het gebruik van de 24 par keerplaatsen bevorderen. GOES - De witte vlekken invullen, die overblijven in de zorg voor ouderen. Dat is wat de drie ouderenbonden in Goes beogen met een project in de Ganzestad, dat binnenkort een jaar draait. Onder de naam 'georganiseer de informele hulpverlening ouderen bonden' (Giho) zijn medio januari 1986 drie gezamenlijke activiteiten begonnen van de protestants christe lijke ouderen bond (pcob), de unie van katholieke bonden van ouderen (kbo) en de algemene Nederlandse bond van ouderen (anbo). De drie bonden hebben samen een informatiecen trum voor ouderen opgezet, een tech nische hulpdienst en een zogenaamde contactcommissie, waarvan de leden op bezoek gaan bij ouderen. De heer L. Lous uit Goes, coördinator van het Giho-project, noemt het een unieke situatie in Nederland, dat ou derenbonden van verschillende signa tuur zo hecht samenwerken. Het gaat allemaal om vrijwilligerswerk, maar de bonden letten erop dat ze niet het werk overnemen van andere organisa ties, zoals de Unie van Vrouwelijke Vrijwillgers UW. „Het is niet nodig om dingen dubbel te doen, zoals het bezoeken van ouderen in bejaar denoorden. Dat doet de UW al", legt Lous uit. Het project tracht aanvullend te werken op het gebied van het flanke rend ouderenbeleid. Hieronder valt onder meer de warme maaltijdvoorzie ning, meer bewegen voor ouderen, tij delijke opname en alarmeringsyste men. Voordat het project begon heb ben de bonden dan ook de bestaande voorzieningen geïnventariseerd. Uit een enquete in Goes kwam naar voren dat ouderen met name behoefte heb ben aan aanspraak, zeker wanneer ze slecht ter been zijn en weinig het huis uit komen. Voor de bonden ging het om een heel nieuwe activiteit. Voordien hebben be langenbehartiging en gezelligheid al tijd centraal gestaan. Het informatie centrum van de ouderenbonden heeft een ruimte gevonden bij het bureau in formatie en advies aan de Van der Spiegelstraat in Goes, en is op woens dagochtend open van 10 tot 12 uur. Daar staan ouderen klaar om vragen te beantwoorden over onder meer be lastingformulieren, woongelegenheid en allerlei wettelijke regelingen zoals huursubsidie, maar ook zaken als de 60-plus pas. Als iemand aan huis ge bonden is, kan hij of zij ook worden op gezocht. Op deze manier willen de bon den drempelverlagend werken. „Ou deren gaan liever te rade bij iemand van hun eigen leeftijd dan dat ze naar een of ander kantoor komen", is de er varing van Lous. De vrijwilligers van de technische hulpdienst knappen karweitjes op, zoals kleine reparaties in huis en het verzorgen van tuinen, wanneer de be woners dat niet meer kunnen. In voor komende gevallen, als de klussen te moeilijk zijn, doet de hulpdienst een beroep op Mensen Zonder Baan. De le den van de contactcommissie zorgen voor de persoonlijk noot. Zij gaan bij ouderen op bezoek, maken een praatje, doen boodschappen of wan delen met de oudere. „Mensen die slecht ter been zijn, raken hun contacten kwijt", weet de coördi nator. „Door dat bezoek komen ze uit hun isolement". Lous tekent aan dat de drie bonden apart hun leden bezoe ken. „Voor veel ouderen is het belang rijk dat ze mensen met dezelfde levens overtuiging treffen". „Gaandeweg komt er vaak een ver trouwensrelatie tot stand", vertelt Lous. „Ouderen praten dan over zaken die hen bezighouden, zoals ziekenhuis opname. Door deze contacten hoeven ze hun problemen niet alleen te ver werken". De coördinator beklemtoont dat dit soort hulp niet wordt opge drongen. Alleen wanneer bejaarden er behoefte aan hebben, krijgen ze be zoek. Doordat er vriendschappelijke relaties ontstaan, kan de commissie het redden zonder subsidie. „Wanneer voor elk bezoek de afgelegde kilome ters zouden worden gedeclareerd, ko men we in financiële problemen", ver wacht Lous. „Gelukkig is dat niet no dig, want de vrijwilligers leggen die be zoeken graag af'. De afdeling Goes van de pcob geldt - samen met de afdelingen Den Haag, Emmen, Drachten en Apeldoorn - als proefgemeente voor het flankerend be leid van de ouderenbond. Hiervoor heeft de landelijke pcob een eenmalige subsidie gekregen. De reden om Goes aan te wijzen als proefgemeente, was de goede samenwerking van de ver schillende ouderenbonden. Lous be treurt het dat de provincie geen subsi die geeft aan het project, omdat het niet valt onder het reikwijdtebesluit. Het proefjaar is binnenkort afgelo pen, en nieuwe subsidies zijn nog niet in zicht. Wel kan het pcob afdeling Goes een beroep doen op een vor mingswerker van de landelijke afde ling. „Nu kunnen we nog kosteloos ge bruik maken van een ruimte voor ons informatiebureau. De vrijwilligers van de klussendienst gebruiken hun eigen gereedschap, en rekenen geen benzinekosten, ook niet wanneer ze in bijvoorbeeld Heinkenszand iets moe ten repareren. Op den duur zal er wel licht wel geld nodig zijn, want gereed schap gaat niet eeuwig mee". GOES Het woonwagenschap Mij den- en Noord-Zeeland vergadel woensdag 19 november in het stadhui in Goes. Tijdens de vergaderingzullj onder meer de jaarstukken van 198 J het jaarverslag over 1983 aan de or| komen. De vergadering is openbaar! begint om 15,00 uur. De conclusie van de commissie voor de beroepschriften was dat Poll steeds is voorgehouden dat de exploitatie van het pand beperkt moet blijven tot pen- sionbedrijf. Maar Poll heeft zich daar van niets aangetrokken en is een open baar horecabedrijf gaan exploiteren, aldus de commissie. Voorts wordt ge steld dat Poll hiermee handelt in strijd met de voorschriften. „Dit kan echter geen aanleiding zijn om de voor be houd van de leefbaarheid ingestelde horecastop te doorbreken. Ook al is de aantasting daarvan bij de huidige ex ploitatie van hotel Apollo moeilijk aantoonbaar". Het collegevoorstel het beroepschrift van Poll ongegrond te verklaren komt aan de orde in de raadsvergadering op maandag 17 november. De raad Wes terschouwen vergadert in het ge meentehuis in Haamstede. Aanvang 19.30 uur. COLIJNSPLAAT De kring Noord- Beveland van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij houdt woensdag 3 de cember de algemene ledenvergade ring. De algemeen voorzitter van de landbouworganisatie, A. J. G. Doele- man, zal een inleiding houden. Verder staat op de agenda het afscheid van kringvoorzitter H. C. van der Maas, die Doeleman binnenkort zal opvolgen als algemeen voorzitter van de ZLM. De vergadering wordt gehouden in Zee landia te Colijnsplaat en begint om 19 uur. GOES De school voor verpleegkun digen in Goes houdt morgen (donder dag) een open dag voor de cursusgroe pen die in het voorjaar van 1987 zullen beginnen. De school verzorgt zoge naamde 'inservice-opleidingen' ver pleging A (lichamelijk zieken), verple ging B (geestelijk zieken) en verple ging Z (geestelijk gehandicapten). In het schoolgebouw aan de Nieuwstraat 40 zal van 14 tot 16.30 uur en van 19 tot 21 uur informatie worden gegeven over de theorie en de praktijk van de oplei ding en ook de arbeidsvoorwaarden. GOES In de afgelopen week werd| de heenwedstrijden van de eerstel kerronde van de Goese tafelteniJ vereniging gespeeld. Deze bekercol petitie wordt voor de eerste drie klassen gespeeld; net als in competitie: A, B en C. In de A-klasse wist NS II na een spj nende partij toch met ruim verschil winnen van TTVG IV. De wedstrl tussen GP II en NS had een identl verloop, alleen ging de zege nu r naar NS. Nadat vorig jaar teams van andere J enigingen elkaar vroegtijdig moes| uitschakelen, viel nu die eer te l aan TTVG I en III. TTVG III was! drie keer in staat om drie games tesl len, maar de setwinst was iedere k| voor TTVG I. In de B-klasse deden slechts a| teams mee. 't Batje III moest opbl sen tegen het voor de B-klasse zf sterke 8 GP I. TTVG was de enigeJ eniging, waarvan alle spelers mee| den aan deze bekercompetitie. In de C-klasse, waar slechts zes tej meedoen, werd slechts één wedstj gespeeld. TTVG II was te sterk v| NS I. Uitslagen bekercompetitie: A-klasse: N| TTVG IV 4-1; GP II - NS I 4-1; TTVCf TTVG III5-0. B-klasse: 't Batje III - GPlI 't Batje IV - TTVG I 5-0; 't Batje II-NSl| C-klasse: TTVG II - NS I 5-0. Uitslagen competitie: A-klasse: 't I TTVG I 1-9. B-klasse: GP III - PZZI9-I klasse SGBI - Borselle III4-6; Batje V 2-8. groep van de Unie van Vrouwe! Vrijwilligers UW treedt donderdal november op in verpleeghuis Ter li ke te Goes. Het optreden, dat wl gehouden als onderdeel van de rel matige culturele ochtenden voor! j aarden, begint om 10 uur en zal tof geveer 11.30 uur duren. gelvereniging Inter Scaldis in Yeii houdt vrij dagen zaterdag de jaarl vogelten toonstelling in vereniginj bouw De Haven. Net als andere! zijn weer ruim 200 vogels, kleurlf ries, tropische vogels en parkietel gezonden. De tentoonstelling r avonds open van 19.00 tot 22.00 ui zaterdag ook nog van 14.00 tot f uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 22