ranje zwak fan der Gijp erbaasd over ate selectie [ermy de Windt )ch nog tweede Peter Kant wil revanche voor seizoen vol pech Tumult bij opening van wk-dammen Sparta-Den Haag wordt omgezet Witte Paard zakt naar vierde plaats PZC/sport iossettoop grootste '.eeuwse crosswedstrijd Winst Oostkapelle Verlies UEFA's NK RALLYCROSS m— n VELDRIJDER IK WILDE ER MEE KAPPEN Druk Makkelijke zege van Navratilova Negatief Zeeuwen succesvol bij jeugdcircuit 19 TEGENSTANDER GANTWARG TE LAAT De Toto-hoofdprijs voor het komende weekeinde zal circa 160.000,- bedragen. Dank zij de Jackpot! Haal snel een formulier bij uw Toto/Lotto-inleveradres. TOTO [jENSDAG 12 NOVEMBER 1986 1ST (GPD) René van der Gijp was ook zelf verrast door i late uitnodiging voor de tweedaagse oefenstage van het lerlands elftal. „Als je er zo lang niet bij hebt gezeten, sta je ir niet meer bij stil. Ik was dus wel verbaasd, ja", aldus de ugelspits van PSV, die zeven maanden geheel uit beeld is veest bij de verantwoordelijke keuzeheren. grond van zijn betere spel van de ste weken, werd hij maandag als iende man aan de Oranje-selectie revoegd, maar Van der Gijp kon in hem gestelde vertrouwen giste- in Zeist niet belonen. In de oefen- strijd tegen het olympisch team ;idde hij wel de enige treffer van A-elftal voor (na zijn solo schoot ssen in eigen doel), maar voor het ige kon hij nauwelijks imponeren, ir dat gold voor het gehele Neder- ls elftal, dat wel met 1-0 won, maar lerste test voor het EK-kwalifica- uel tegen Polen, volgende week nsdag, allerminst overtuigend af- kte. In feite was er zelfs sprake van mislukking, omdat Rinus Michels dgedwongen moest experimente- De bondscoach kon niet beschik- over Marco van Basten (kuitbeen sure) en de aan zijn voet gekwetste Wouters, die op een ander veld Jjes draafden. Omdat Wilbert Su- i al eerder had laten weten niet te nen spelen wegens een bloeduit- Jting op zijn rechterkuit (hij blijft ,er wel bij de selectie)), miste Oran- et alleen twee belangrijke spelers, i ook een minstens net zo belang- invaller. dwong Michels de rolverdeling ïen zijn team ingrijpend te wijzi- Niet alleen voorin, waar naast van der Gijp ook John Bosman opwachting maakte, maar ten- te ook op het middenveld. Zelfs Ier te spelen bewees Jan Wouters waarde, want omdat aan het t nauwelijks sprake was van eni- loortastendheid, hevelde Michels en time-out in de tweede helft Jan Dijk uit het olympisch elftal naar A-team over om de 'Wouters-rol' aan spelen. Bosman verdween en lit mocht het als echte aanvals- sgaan proberen. [PSV'er had in die functie weinig :es, raakte wel tweemaal knalhard it, maar kreeg te weinig medewer- van Van der Gijp en Tahamata echt gevaarlijk te worden. In de rzame gevallen dat hij dat wel .trofhij in Stanley Menzo boven- een doelman die zijn overbuur- Van Breukelen zware concurren- andeed. Gezien de ook elders felle nstand van de olympiërs en het ek aan scherpte in de eigen aan was het eigenlijk dan ook niet |r dan logisch dat de score van (je beperkt bleef tot de magere 1-0. al te groot succes dus, de eerste lag voor het duel met de Polen, orgenavond overigens niet zullen en 'bekeken' in het vriendschap- ke duel met Ierland. Nu assistent Advocaat ze al geregeld in Mexi- |an het werk heeft gezien en Siem yer onlangs het duel Polen-Grie- and aanschouwde, denkt de tech- he staf al voldoende te weten over de aanstaande tegenstander, die vol gende week dinsdag in Nederland arri veert. Het zou, ondanks zijn matige spel van gisteren, geen verbazing wekken als Van der Gijp de volgende dag van de partij is in het Olympisch Stadion. De voetballer die zijn laatste interland vorig jaar mei in de Kuip afwerkte te gen Oostenrijk en voor het uitduel te gen de DDR in maart voor het laatst bij de 'zestien' behoorde, is natuurlijk niet voor niets opgeroepen. John van 't Schip is de laatste tijd tenslotte één van de dissonanten binnen Oranje, maar zover heeft Van der Gijp („er is nog niet gezegd wat verder de bedoe ling is") nog niet doorgedacht. De beginopstelling van het Nederlands elf tal was: Van Breukelen (PSV); Silooy AjaxSpel- bos, (Ajax),Rijkaard (Ajax) en VanTiggelen (Anderlecht); Van 't Schip (Ajax), Gullit (PSV) en Koeman (PSV); Van der Gijp (PSV). Bosman (Ajax) en Tahamata Feye- noord). Aan het begin van de tweede helft werd Spelbos vervangen door Troost (Feye- noord), twintig minuten na rust verscheen Van Dijk (Groningen) in het veld voor Bos man. Het Olympisch elftal speelde met: Menzo (Ajax); Blind (Ajax), Van der Padt (Excel sior), Wijnberg (Sparta) en Verkuyl (Gro ningen); Vanenburg (PSV), Boessen Fortu- na Sittard) en Van Dijk (Groningen); Hof man FeyenoordBoerebach (Go Ahead Eagles) en Eijkelkamp GroningenVan Dijk, Boerebach en Hofman werden vervan gen door respectievelijk Roossien (Gronin gen), Van Loen Utrechten Hoekman Ro- da JC). OOSTKAPELLE Zaterdag eer steklasser Oostkapelle heeft gister avond een oefenwedstrijd tegen Nieuwland met 9-4 9-2 gewonnen. Bij de rust was de stand 2-1. Nieuwland scoorde het eerste (Cees Joosse) en laatste doelpunt (een straf schop van Albert Slinger). De Oostka- pelle-treffers kwamen van Jimmy Pen- tury, Gerard Schipper, Adriaan Nieu- wenhuize (3x), Peter Verburg (3x) en Ad Poortvliet. PAPENBURG (DPA) - Voor ruim acht duizend toeschouwers heeft de Neder landse UEFA-jeugd verrassend sterk gespeeld tegen de Westduitse leeftijd genoten. In Papenburg werd het dinsdagmid dag weliswaar 2-1 voor West-Duits- land, maar bleven de Nederlanders, in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, redelijk op de been. Feyenoorder Regi Blinker was de uitblinker in de oefenwedstrijd. De karakteristiek is: UEFA-jeugd tot 18 jaar), oefenwedstrijd West-Duitsland - Ne derland 2-1 (0-1) 26. Van den Anker 0-1, 71. Fincke 1-1, 72. Schneider 2-1. Scheidsrech ter: Heitmann (WDl), toeschouwers: 8500. ST De teleurstelling is van het gezicht van rallycrosser Hermy de it verdwenen. De Hulstenaar kan sinds deze week echt terugkijken op een lagd seizoen. Na de laatste wedstrijd in Valkenswaard in september was 'indt boos, toen hij zich bijna zeker voelde van de tweede plaats in het irlands kampioenschap. Door toedoen van een Duitse rijder zag hij die tsaan zich voorbij gaan. Ibere gezichten toen in het kamp De Windt. Samen met Johan de i moest hij de derde plaats delen, r omdat het reglement niet voor in gedeelde plaatsen werd De it door de Nederlandse Rally svereniging naar een vierde plaats t. De aanleiding daarvoor was dat uitslagen over het gehele seizoen iken minder waren dan van De De Windt meende echter dat de (entelling niet klopte. Het betrof vedstrijd die werd verreden in Duitsland eind mei. Daarbij was een vergissing gemaakt met één punt in het nadeel van Hermy de Windt. Na derhand bleek een foutieve inbreng in de computer de oorzaak te zijn. Er bleek twee keer vijf punten te zijn uit gedeeld, terwijl De Windt zes punten had moeten krijgen. Na enkele weken wachten op de officiële uitslag uit Duitsland bleek dat De Windt gelijk had, waardoor hij nu een tweede plaats in de Nederlandse kampioen schap heeft. (TENSCHOUWEN f Middelburgse at- Kim Reynierse is ;weg de grootste fa- J't voor de overwin- in de negentiende fel'oop in de bossen Westenschouwen. 'ierse, winnaar van arathon in Eindho- krïjgt zaterdag in °P van Schouwen ir andere te maken Erwin Nederlof "recht Sport), die laar de marathon "'ten-Leur won en N eerste werd in de elloop te Zierikzee. ekende op een ou- etse confrontatie Kim Reynierse mn Vermeule komt estenschouwen be- uit. Vermeule I' besloten niet te starten in de Mosselloop in verband met zijn over laden programma. Niet temin behoort de Mos selloop tot de sterkst be zette wedstrijden in Zee land. In kwantitatief op zicht is het zelfsde sterkst bezette loop. Ook dit jaar verwacht de organisatie ruim twee honderd heren senioren aan de start. Behalve Reynierse en Nederlof behoren ook Huub Pragt, Eyob Mul ler en Mark Nevens (ooit winnaar) tot de atleten die kansrijk zijn voor een ereplaats. Zeeuwse lo pers, die voorin de wed strijd verwacht mogen worden zijn: Johan de Vlieger, Leon van der Velden, Sam Polder man, Frank Kooman en ZEIST Ruud Gullit neemt de bal aan tijdens de oefenwedstrijd in Zeist tussen het Nederlands en het Olympisch elftal. Simon Blom. „Ik krijg de indruk dat atleten el kaar juist in de Mossel loop opzoeken. Het is een mooi parkoers en ideaal gelegen. We krij gen altijd veel atleten uit de randstad", aldus Kees Verkerk van het or ganiserende Delta Sport. Bij de dames is de be langstelling voor de Mosselloop aanzienlijk geringer. Er worden zo'n twintig atletes aan de start verwacht met on der andere Karin Gle- rum en Jopie Daane. Het programma: 13.00 uur scholierenwedstrijden; 13.45 uur prestatieloop 3000 meter; 14.10 uur dameswed strijd over 3000 meter; 14.30 uur heren en veteranen over 9000 meter; 15.15 uur presta tieloop over 9000 meter. RENESSE Het duurt even voor dat Peter Kant tijdens het gesprek een paar tandjes bijschakelt en op tempo komt. De tegenwoordig in Renesse woonachtige amateurwiel renner heeft ook weinig aanleiding om opgewekt terug te blikken op wat achter hem ligt. Zeg maar ge rust een pechseizoen. Niettemin neemt de 20-jarige Kant plaats op de praatstoel en laat hij de feiten nog eens de revue passeren. Tegen het einde van het gesprek komt het hoge woord er eindelijk uit. „Je mag gerust weten, dat ik plannen had om ermee te kappen", klinkt het nog met een zweempje onmacht in zijn stem. Peter Kant is er niet op uit de ziele- piet te spelen, maar toch lijkt hij af en toe te demarreren van het ene droeve feit naar het andere en zelfs de objectieve toehoorder vraagt zich af hoe iemand in een korte tijd met zoveel pech krijgt af te rekenen. „Bondscoach Cees Zoontjes heeft ook wel eens tegen me gezegd: ande ren, die met zoveel tegenslag te kam pen zouden hebben, hadden al lang afgehaakt".Het begon vorig jaar al lemaal tijdens een trainingsstage in Tsjechoslowakije, waar Kant een blakende vorm demonstreerde, maar in zijn bagage ook een flinke dosis rugklachten mee terugbracht. Tijdens het veldritseizoen werd hij bovendien drie keer geveld door griep. „Hele dagen zat ik op de wc en daar spoel je j e conditie gemakkelij k door". Tijdens de E 3-prijs (op de weg) kwam hij bovendien zwaar te vallen, waardoor hij z'n sleutelbeen brak. „Terwijl ik net goed begon te rijden. Ik hadme geestelijk opgela den om na het veldritseizoen nog een maand of drie, vier op de weg te koersen. Tien dagen na die sleutel beenbreuk zat ik al weer op de fiets. Tijdens een operatie was er een sta len plaat in gezeten zo kon ik fietsen. Dat wilde ik ook, want ik was bang m'n conditie kwijt te raken". Kant had vooral z'n zinnen gezet op de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- ren, maar in plaats van een goede klassering werd hij na tachtig kilo meter al uit de wielen gereden. „Ze nuwen en misschien eiste ik ook wel te veel van mezelf. Ik moet veel trainen, ik ben een soort trainings- dier. Dan pas voel ik me goed, dan is de moraal ook goed, maar het ging helemaal niet. Na Zeeuwsch-Vlaan- deren ben ik een poosje gestopt. Ik kon het niet meer opbrengen. Ik dacht: stik de moord maar. Boven dien was ik al vanaf juli van het jaar ervoor bezig, dus ik kon wel wat rust gebruiken". Een mislukt wegseizoen dat volgde op een al evenmin bijster sterk vel dritseizoen. „Ik heb niet al te beste uitslagen gereden in de winter, maar ik ben wel heel de winter bezig ge weest. Ik kan toch zeggen dat ik veel geleerd heb", aldus de Schouwse coureur, die tot overmaat van ramp in het voorjaar een lucratief contract van een Franse ploeg aan zijn neus voorbij zag gaan.„Ik kon terecht bij de amateur-afdeling van Look, maar twee dagen voor de perspresentatie kreeg ik te horen dat de sponsor zich had teruggetrokken. Later hoorde ik dat ze in plaats van Jan Poleij en mijzelf, twee renners hadden gecon tracteerd van een ploeg die failliet was gegaan". Aan het begin van het huidige vel dritseizoen is Peter Kant toch weer van de partij. De ambitie is er weer. De drang om te presteren verdringt het hoongelach van de pechduivel. „Ik denk maar niet te veel meer aan het afgelopen jaar. Dat heb ik achter me gelaten", aldus de Zeeuwse ama teur, die nog maar enkele dagen ge leden terugkeerde van een trai ningsstage in Tsjechoslowakije en de afgelopen nacht al weer vertrok naar Polen voor enkele veldritten, waar ook Freddy de Muijnck uit IJ- zendijke aan deelneemt. Met de Ne derlandse ploeg wel te verstaan, want Kant kan rekenen op het nodi ge krediet van bondscoach Zoon tjes. Niet ten onrechte overigens. Peter Kant heeft immers nog steeds een belofte in te lossen. Twee jaar gele den werd hij vierde bij het NK veld rijden, maar aan de hoge verwach tingen heeft hij sindsdien nog maar weinig kunnen voldoen. „Maar ik merk nu dat ik sterker ge worden ben. Dat er progressie in zit. Dat had ik vorig jaar ook al, maar toen kwam die pech er bij. Al met al heb ik toch al het nodige meege maakt. Mensen, die je niet meer zien staan, terwijl ze daarvoor je fiets wilden vasthouden, je jasje wilden aangeven en om handtekeningen vroegen. Zo leer je hoe betrekkelijk sport is. Dat doet in het begin wel zeer, maar zo werkt het nu een maal". Nu het veldritseizoen op gang is ge komen voelt hij de druk weer toene men. Aan de ene kant verafschuwt hij die drang van buitenaf, maar an derzijds kan hij niet zonder. Daarom steekt de werkloze Kant („ik zoek een baan voor halve dagen, maar dat wil iedere amateur wel") praktisch al zijn tijd in het wielrennen. „Dat moet wel,anders val je zo door de mand. Op de weg kun je nog wel bij blijven, maar in een cross zit je steeds aan je plafond, daarom moet de conditie goed zijn". Een plaats in de WK-selectie, die hij vorig jaar misliep, is het doel van Kant. „Het wordt knokken", beseft de Zeeuwse amateur, die in Tsjecho slowakije het WK-parkoers al kon verkennen. „Het wordt zwaar, onder welke omstandigheden dan ook, maar dat is bij veldritten altijd zo". GRONINGEN (ANP) - De openingsronde van het dertiende toernooi om het wereldkampioenschap dammen in Groningen leverde dinsdag slechts vier winstpartijen op. Naast de Nederlandse kampioen Rob Clerc en de Israëliër Galperin, wonnen ook Sovjetkampioen Alexander Dibman en oud-wereld kampioen Iser Koeperman. In het „pikante" duel tussen Jannes van der Wal en John van den Borst kwam de oud-wereldkampioen niet verder dan remise, terwijl ook de overige Sovjet-grootmeesters zich met een puntendeling tevre den moesten stellen. Peter Kant Toch verliep de start van het toernooi niet geheel vlekkeloos. Toen om half twee aan het bord van titelverdediger Anatoli Gantwarg de openingszet moest worden gedaan, bleek Gant- wargs tegenstander - de Malinees Ma- mina N'Diaye - nog niet aanwezig. De Afrikaan was bijna anderhalve dag on derweg geweest om Groningen te be reiken, maar eenmaal aangekomen nam hij alle tijd zich te verfrissen en te eten. Dat hij daarmee kostbare tijd prijs gaf. deerde hem minder dan de or ganisatie, die plotseling voor het di lemma stond het toernooi op een an der bord officieel van start te doen gaan. Hoofdarbiter Thorn Nobbe had het sein „spelen" echter al gegeven, maar omdat in de partij Van den Borst - Van der Wal nog geen zet was gedaan kon de officiële handeling daar nog worden verricht. Het leverde Van den Borst enige tijdwinst op. want Nobbe bleef niets anders over dan de al lopen de klok weer in de aanvangstijd terug te zetten. De Nederlandse spelers had den echter geen bezwaar en zo kon voor de tv-camera alsnog de plechtige handeling worden.verricht. De uitslagen van de duels uit de eerste ron de van de strijd om de wereldtitel dammen, in Groningen, zijn: Alexander Baljakin (Sov) - Koffi Maxime Kouame (Ivo) 1-1 Michael Korenjevski (Sov) - Nikolaj Mits- janski (Sov) 1-1 Mamina N'Diaye (Mali) - Anatoli Gantwarg (Sov) 1-1 Patrick Casaril (Bel) - Macodou N'Diaye (Sen) 1-1 Habib Kane (Sen) - Alexander Dibman (Sov) 0-2 Iser Koeperman (VSt) - Eduard Autar (Sur) 2-0 John van den Borst (Ned) - Jannes van der Wal (Ned) 1-1 Gerard Jansen (Ned) - Hans Vermin (Ned) 1- 1 Luc Guinard (Fra) - Viktor Galperin (Isr) 0-2 José Leandro (Bral - Rob Clerc (Ned) 0-2. WORCESTER (K i k) - De laatste stap naar de twaalfde toernooi-overwin- ning van dit jaar is voor Martina Na vratilova een gemakkelijke geweest. In minder dan een uur versloeg zij Ha- na Mandlikova in de finale van Wor cester (Verenigde Staten) met 6-2 en 6- 2. Navratilova kreeg als eerste prijs 107.000 gulden, Mandlikova 50.000. De finale was een teleurstelling na de zeer boeiende halve eindstrijd van zon dag tussen Navratilova en haar dub- belpartner Pam Shriver. Mandlikova voelde dat ook. Toen zij haar cheque had ontvangen, vertelde zij tegen het publiek: „Jullie hebben gisteren al waar voor je geld gehad". Doordat de service van Mandlikova niet goed zat, ontbrak de basis aan haar spel. Navratilova won zoals zij wilde en behoefde echt niet op de top van haar kunnen te spelen om de eer ste prijs veilig te stellen. De uitslagen van de laatste dag van het da mes toernooi te Worcester zijn, enkelspel: Martina Navratilova (VSt) - Hana Mandli kova Tsj6-2, 6-2. Dubbelspel: Martina NavratilovaJPam Shriver (VSt) - Claudia Kohde-Kilsch (WDl)/ Helena Sukova (Tsj) 7-5,6-3. ZEIST (ANP) Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft dins dagavond in Zeist besloten de wedstrijd Sparta - FC Den Haag, die zondag 30 november in Rotterdam zou worden gespeeld, om te zetten in een thuiswed strijd voor de Haagse club. Voor de twee resterende uitwedstrij den van FC Den Haag, die vóór de win terstop op het programma staan, zal de KNVB overleg voeren met de bur gemeesters van de steden waar de wedstrijden moeten worden gespeeld. Het betreft de ontmoeting Go Ahead Eagles - Den Haag op 6 december in Deventer en het treffen tussen Veen- dam en de Haagse club op 13 decem ber. Floor Bouwer, de vice-voorzitter van Sparta die dinsdagavond door de KNVB nog niet van de maatregel op de hoogte was gesteld, voelde weinig voor de omzetting. „Zowel speltechnisch als financieel valt dit besluit negatief voor ons uit. Het was voor ons sportief gezien interessanter de eerste helft van het seizoen af te sluiten met een thuiswedstrijd tegen Den Haag, die voor ons kans op succes bood. Ook fi nancieel is deze maatregel minder gunstig voor ons. De kans is groot dat de ontmoeting Sparta - FC Den Haag. als laatste wedstrijd van het seizoen, weinig pubhek zal trekken." Bouwer was weinig te spreken over de gang van zaken binen de KNVB. „Dit had zo niet mogen gebeuren want het is korte termijn politiek. De besluitvorming maakt een nogal paniekerige indruk. Wij hebben er begrip voor dat het van dalisme moet worden aangepakt, maar dit is een oplossing, die geen op lossing is." Op grond van het huidige tuchtregle- ment wedstrijden betaald voetbal, kan de KNVB tegen een club met een regelmatig moeilijkheden veroorza kende aanhang, zo lang niet van uit drukkelijke schuld van de vertegen woordigers van die club kan worden gesproken, geen maatregelen nemen. In de algemene vergadering van het betaald voetbal op 24 november, zul len voorstellen worden gedaan tot wij ziging van het tuchtreglement. Die veranderingen beogen een omkering van de bewijslast. De clubs moeten dan voortaan aantonen dat zij alles hebben gedaan de veiligheid van het voetbal te verzekeren. VLISSINGEN - De schaakwedstrijd uit de tweede ronde van de landelijke eer ste klas A tussen De Variant uit Breda en Het Witte Paard uit Sas van Gent, die een voorlopige uitslag had van 5,5-4,5 voor de Zeeuws-Vlamingen is definitief in 5-5 geëindigd. Gert van Rij zag geen kans om de stelling in winst om te zetten en moest genoegen nemen met remise. Daardoor zakt Het Witte Paard van de eerste naar een gedeelde vierde plaats op de ranglijst. In de eerste klas Zuid van de schaak competitie gaat Het Witte Paard IV na twee ronden aan de leiding en in de eerste klas Noord is dat Vlissingen III. Terneuzen IV en Vlissingen IV zijn voorlopig de rode-lantaarndragers. Eerste klas Zuid: Oostburg II-Terneuzen IV 5,5-2,5: Het Witte Paard IV-Hulst 6-2; Lan dau li-Sluis 4-4. Het Witte Paard IV-Hulst 6- 2: 1 K. Lafort-H. Platjouw remise; 2 C. Pro- voost-P. Dhondt 1-0; 3 H. Kleiweg-P. van Ginneken remise; 4 W. Cardon-H. Sikking 1- 0; 5 R. Krook-H. Franken 0-1; 6 M. Kindt-C. van Gassen 1-0; 7 R. Leenhouts-W. Vermeire 1-0; 8 S. Belfroid-R. Vader 1-0. Landau II- Sluis 4-4: 1 L. van Harn-F. de Putter 0-1; 2 R. Schoot-A. Alhomsi 0-1; 3 A. de Ruijter-A. van Oorschot 1-0; 4 J. Destombes-M. Boek hout 1-0; 5 J. Arendse-J. Langedijk remise; 6 I. Sanders-A. van Herk 1-0; 7 M. Meuleman- F. Gijsel 0-1; 8 C. Sterk-J. van Mierlo remise. Stand: 1 HWP IV 4-12,5; 2 Oostburg II 2-9; 3 Hulst 2-6.5; 4 Terneuzen III 2-5,5 (een wed strijd minder gespeeld); 5 Sluis 1-5,5; 6 Lan- dua II1-4 (een wedstrijd minder ge: peeld); 7 Terneuzen IV 0-5. Eerste klas Noord: Scheldeschaker-Oostka- pelle 5-3; Vlissingen HI-Koudekerke III 6-2; Zierikzee II-De Zwarte Dame II 4,5-3,5. Scheldeschaker-Oostkapelle 5-3:1 R. Dage vos-W. van der Heijden remise; 2 J. Koster van Groos-W. Duvekot 1-0; 3 W. van Gent-A. van der Velden remise; 4 R. de Regt-P. van Vliet 1-0; 5 E. Pallada-P. Dekker 1-0; 6 W. Loomans-L. de Lange 0-1; 7 P. van Berkel-D. de Best 1-0; 8 M. Leendertse-C. IJsselstijn 0- 1. Stand: 1 Vlissingen III 4-12; 2 Schelde- schaker 4-10; 3 Oostkapelle 2-10,5; 4 Zierik zee II 2-4,5 (een wedstrijd minder gespeeld); 5 De Zwarte Dame II 0-5,5; 6 Koudekerke III 0-5; 7 Vlissingen IV 0-0,5 (een wedstrijd min der gespeeld). Advertentie TOTO-HOOFDPRIJS STERK VERHOOGD. VLISSINGEN - De eerste deeltoer- nooien van het KNLTB-winterjeugd- circuit zijn voor de Zeeuwse geselec teerde jeugd bijzonder succesvol ver lopen. Het afgelopen weekeinde ston den wedstrijdreeksen in de B-catego- rie op het programma, dat in regio 3 krachtmetingen tussen de districten Zeeland, Rotterdam, Noord-Brabant en Limburg en het TTI te bieden had. De tot en met 12-jarigen kwamen in Sportcentrum Schelde International te Goes in actie, waar Zeeland op alle fronten domineerde. Bij de jongens klasseerden Jean Loup v. d. Wiele (Hulster Ambacht) en Sebastien Rot tier (Smash) zich onder de laatste vier, een prestatie die recht geeft op deelna me aan het A-circuit. Eerstgenoemde sleepte daarna een vierde plaats in de wacht, terwijl Rottier ook zijn twee volgende tegenstanders nog achter zich liet, zodat hij als eerste finishte. Nathaly Tijssen (Smash) gaf de toon aan in het deelnemersveld bij de meis jes. In straight sets won de vijf partijen op rij met de totaalzege als beloning. Cathalijne Schotte (ZierSikzee) ten slotte sleepte een tweede plaats in het troosttoemooi in de wacht. Gelijktijdig met het toernooi in Goes gaven in Oisterwijk en Susteren de tot en met 14- en 16-jarigen acte de presen ce. Berna van Quekelberghe (Animo) trad het meest op de voorgrond door een finaleplaats te bewerkstelligen in eerstgenoemde leeftijdsklasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 19