Problemen in Hontenisse door toename verkeersdrukte veer Veulen Dar lette uit Ter hole kampioen op Zeeuws-Vlaamse fokdag PZC/ Streek Overwinning Jo Leeraert Wissel Zeeuws- Vlaanderen Tennis voor huisvrouwen 12 BURGEMEESTER KESSEN: SITUATIE ONHOUDBAAR AXEL Rijksweg 60 Succesvol optreden in Sas van Gent Ontmoetingsdag van katholieke vrouwen Toneelvoorstelling in 'De Halle' Axel BIERVLIET BRESKENS BiljartenDe biljartclubs ABC CLINGE GRAAUW HULST HULST Spellenmiddag voor de jeugd HOEK KLOOSTERZANDE SAS VAN GENT SCHOON DUKE Officiële opening peuterspeelzaal SINT-JANSTEEN LAMSWAARDE OSSENISSE OOSTBURG OOSTBURG OVEZANDE TERNEUZEN Gevonden voorwerpen ZAAMSLAG DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 PERKPOLDER - De problemen met de veerdienst Vlissingen-Breskens hebben de afgelopen maanden geleid tot een fikse toename van het ver keersaanbod op het veer Kruiningen- Perkpolder. De druk is zelfs zo groot dat de 'dubbeldekkers', die die dienst onderhouden, het aanbod bij tijd en wijle niet kunnen verwerken. Gevolg: wachttijden. Maar niet alleen de au tomobilisten en andere weggebrui kers worden geconfronteerd met de onplezierige kanten van die extra ver keersdruk. Met name de bewoners van dorpen als Kuitaart en Terhole aan rijksweg 60 klagen de laatste tijd steen en been. Burgemeester mr. A.A.L.G.M. Kessen van Hontenisse heeft inmiddels contact opgenomen met rijkswaterstaat. Volgens hem is de situatie onhoudbaar. En nu de aan gekondigde aanleg van de rondwegen om Kuitaart en Terhole voorlopig van de baan lijken, dienen er snel al ternatieven te worden aangedragen. Hoewel men er in 'Het Land van Hulst' anders over denkt, ontkent inspecteur C. Huisman van de nautische dienst van de Provinciale Stoombootdien sten (PSD) nadrukkelijk dat de toene mende verkeersdruk op Kruiningen- Perkpolder een direct gevolg is van de problemen op de dienst Vlissingen- Breskens. ..Kruiningen-Perkpolder", zegt hij, "is altijd al druk bezet ge weest. Dat het vervoersaanbod de laatste tijd nog is toegenomen, schrijf ik zeker niet toe aan de moeilijkheden op de andere dienst. Ik leid dat af uit het feit dat er voornamelijk sprake is van een toename van het vrachtver keer. Voor mij is het meer een teken van economische groei en heeft het ze ker niets te maken met de mankemen ten op Vlissingen-Breskens." Huis man geeft wél toe dat er sprake is van wachttijden, variërend van een half uur tot een uur. „Maar dat heeft abso luut niet tot problemen geleid. Het personeel kan het tot nu toe nog prima aan. Ja, het is wel een aantal keren voorgekomen dat er 's avonds na ze ven uur, wanneer we normaal gespro ken om het uur varen, een extra over tocht moest worden gemaakt, maar dat is hooguit 6 of 7 keer gebeurd." Voor het tijdelijk inzetten van een van de dubbeldekkers op het traject Vlis singen-Breskens, zoals onlangs geop perd door politici, voelt Huisman niets. „Dan vraagje om nieuwe proble men; dan zouden we op beide diensten in moeilijkheden komen en daar zitten we nu net even niet op te wachten." Wat dat betreft weet de PSD-inspec- teur zich gesteund door de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Kamer schreef minister N. Smit-Kroes van SINT-JANSTEEN - Als er in Zeeuwsch-Vlaanderen een 'top-5' klassement van biljartclubs gemaakt zou worden zou Den Ouden Arend uit Sint-Jansteen daar zeker bijhoren. De vereniging van voorzitter Jo Josias- sen pakt regelmatig uit met (bonds- )wedstrijden op districts-, geweste lijk- en zelfs nationaal niveau. En in een 'rustig' seizoen laat de club zich vaak zien met invitatietoernooien. Zaterdag en zondag werd in clublo kaal Den Ouden Arend door zes eer- steklas-librespelers het jaarlijkse toernooi betwist. Na spannende en sportieve wedstrij den ging de eindzege naar Jo Leeraert van het Hulster De Smickel. Leeraert, onlangs nog actief in de finale eerste klas driebanden in Terneuzen, won omdat hij in zijn slotpartij een paar beurten eerder finishte dan Jan Baart van GBC. Baart (ook al gerodeerd uit' eerdergenoemde Terneuzense dis trictsfinale tevoorschijn gekomen) won in 24 beurten van Ouden Arend speler Eddy van Goethem terwijl Leer aert zijn vierde overwinning besloot met 17 beurten over 130 caramboles. Daar was Josiassen de verliezer. De eindstand in Sint-Jansteen: 1. Jo Leer aert De Smickel Hulst 8-5.13-32; 2. Jan Baart GBC 8-5.05-26; 3. Jo Josiassen Den Ouden Arend 6-4.77-39; 4. Raf Vonck HBC '34 Hulst 4-4.52-29; 5. Benny Visser WBC Walsoorden 2-4.13-32; 6. Eddy van Goethem Den Ouden Arend 2-3.55-15. verkeer en waterstaat een paar weken geleden dat, indien dat plan zou wor den uitgevoerd, de regio zou worden opgezadeld met twee 'onbetrouwbare verbindingen'. Burgemeester Kessen vindt de opmer king van Huisman dat de grotere ver keersdruk vermoedelijk te maken heeft met de economische groei 'grote lariekoek'. Mr. Kessen: „Die extra drukte heeft volgens mij alles te ma ken met de problemen op Vlissingen- Breskens en natuurlijk moeten we niet vergeten dat ook de bietencampagne in volle gang is. Dat brengt een hoop extra vrachtverkeer naar dit gebied en dat zal dus nog wel tot eind december voortduren." Hij maakt zich overigens veel meer zorgen over het feit dat al het verkeer Zeeuwsch-Vlaanderen binnenrijdt via rijksweg 60. „Die weg verkeert, dat weten we, in slechte staat. Er is sprake van veel spoorvorming, wat extra gevaar oplevert voor het ver keer, vooral bij regenachtig weer. Bo vendien worden de dorpen Kuitaart en Terhole geconfronteerd met al dat verkeer. De situatie in beide dorpen is miserabel onveilig. Gelukkig zijn er nog geen gekke dingen gebeurd, maar daar moeten we ook beslist niet op gaan zitten wachten. Er moet iets ge daan worden vóór er ernstige onge lukken gebeuren. Daarom ben ik nu in onderhandeling met rijkswaterstaat. Er moet, nu die rondweg voorlopig v an de baan is, een alternatief op tafel komen." Tijdens een eerste gesprek met waterstaat heeft mr. Kessen voorgesteld extra waarschuwings borden of knipperlichten te plaatsen. „Waterstaat heeft nog geen toezeggin gen gedaan, maar reageerde wel posi tief. Het is nu dus even afwachten." Bewoners van Kuitaart en Terhole klagen al jaren over de verkeerssitua tie. Eén van hen, L.J.J. Moorthamer uit Kuitaart: „Dat vrachtverkeer is niet alleen toegenomen, ze rijden ook nog als gekken hier door het dorp, ter wijl er maar 50 kilometer mag worden gereden. Ze halen elkaar in, midden in Kuitaart. Nee, wij vinden dat er snel SAS VAN GENT Het optreden van John's White Big Band en de Beat City Swingband in de Vlaanderenhal was zaterdagavond een succes. Zo'n drie honderd mensen genoten van dit mu zikale gebeuren. De kwaliteit van de Big Band, onder leiding van Johan de Witte, is algemeen bekend. Verrassend waren de klanken van de Beat City Swingband. Met dixieland- muziek bracht zij het publiek soms tot ovationeel applaus. Hoogtepunt was het door Robbie Neyt gezongen 'Ice cream'. In een gezellige ongedwongen sfeer speelde men door tot in de kleine uurtjes. iets moet veranderen aan de hele si tuatie hier. Dan maar een brug of een tunnel. Dan wordt het voor ons in ieder geval een stuk veiliger hier." Dezelfde geluiden in Terhole. Mevrouw R. He- melaar: „Als we niet uitkijken worden we eerdaags uit ons bed gereden, want het is niet alleen overdag maar het gaat tegenwoordig ook 's nachts door. Zonder rondweg blijven we hier in de problemen zitten." Raadslid (en ex-wethouder) H. J. Brug- geman van Hontenisse woont ook in Terhole. Hij maakte zich in het verle den regelmatig sterk voor de rondweg, maar vindt dat het weinig zin heeft daar nu verder over te zeuren. „Als er al een rondweg komt, dient die meer gericht te zijn op Terneuzen, waar ooit die brug of tunnel zou moeten verrij zen. Dan dienen we daar weer een goe de aansluiting op te krijgen." Als tijdelijke oplossing voor dit mo ment ziet Bruggeman het weren van alle landbouw verkeer op rijksweg 60. „Dat kan best worden omgeleid via de Havendijk, die dan als parallelweg moet fungeren. Vooral in deze periode van het jaar zitten er ontzettend veel tractoren op de weg. Dat houdt het verkeer op en juist daardoor ontstaan zeer gevaarlijke situaties." En ook die suggestie wordt onder zocht. Voor burgemeester Kessen staat in ieder geval dat er op korte ter mijn ingrijpende maatregelen dienen te worden genomen. „De situatie is te onveilig om dé zaak op de lange baan te schuiven." De provinciale weg in Kuitaart vlak na aankomst van een dubbeldekker: onplezierig druk. NIEUWVLIET De éénjarige veulen Darlette van de fam. De Feyter uit Terhole werd zaterdag tot algemeen kampioen uitgeroepen op de fokdag van het district Zeeuwsch-Vlaande ren in mange Riemens te Nieuwvliet. Darlette werd ook kampioen in de ru briek een- en tweejarigen. Een andere kandidaat voor het algemeen kam pioenschap was Zorosa van Suzan Malcorps uit Nieuwvliet. Zij werd door de jury als laatste weggestuurd. Zorosa behaalde het kampioenschap bij de drie jaar en oudere paarden. Voor de fam. De Feyter was er nog een kampioenschap. Expert behaalde de titel bij de hengstveulens. Emforosa werd kampioen van de merrieveulens. Dit paard is eigendom van D. Moer land uit Drieschor. Ciana van W. Kos ter uit Middelburg werd kampioen in de rubriek type tuigpaard. Met dankbaarheid, omdat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben en bedroefd omdat zij nog zoveel voor ons betekende, delen wij u mede dat zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve moeder, behuwdmoeder, groot- en over grootmoeder SARA WILHELMINA VAN AKKER weduwe van Izaak Cornelis de Gardeijn in de ouderdom van 86 jaar. Retranchement: A. Allaart-de Gardeijn H. S. Allaart Cadzand: M. de Gardeijn-de le Lijs P. A. Pielaet Cadzand: W. A. Allaart G. Allaart-Henneken Rudie en Ilonka Niek en Marieka Cadzand: S. Allaart M. Allaart-Datthijn Karin, Stephan Retranchement: E. Marysael M. Marysael-de Gardeijn Bianca, Natasja Sluis, 10 november 1986 'Rozenoord' Correspondentieadres: H. S. Allaart, Markt 5, 4525 AD Retranchement De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 13 november om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Cadzand. Vooraf wordt een rouwdienst gehouden in ge bouw 't Zwin', welke om 13.30 uur zal aanvan gen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in gebouw't Zwin'. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. De fokdag, die voor de negende maal werd gehouden,w as georganiseerd door de Zeeuws-Vlaamse fokkersver eniging van warmbloedpaarden (WPN). Het was de derde fokdag met Belgische fokkers die lid zijn van de Nationale Fokvereniging van het WPN. Er waren dan ook heel wat Belgi sche inzenders. In de toekomst zullen de Belgiosche fokkers, bij zo'n grote deelname recht hebben op een jurylid uit hun eigen organisatie. Er waren dit jaar te weinig deelnemers voor de pres tatie-wedstrijden, zodat het bleef bij exterieure keuringen, de uitslagen van de keuringen: 2- en 3-jarige ruinen: eerste premie voor Berto van de combinatie Lous-Roose uit Wondelgem. 4-7- jarige ruinen: eerste premie voor Aphons van de combinatie Jespers/Van de Meiden. 3-jarige stamboekmerriën: eerste premies voor Briganta van H. van Doeselaar uit Hoek: Beaurose van A. de Buck uit Oostka- pelle; Bregje van de combinatie J. en M. Si- monse uit Hoofdplaat/Huybergen; Byou van de comb. Jespers/Van der Meijden uit Prinsenbeek/Temeuzen; Frederique van Eric de Corte uit Oost-Eekloo; Gazelle II van Vivian Thijs uit Wachtebeke. 4-7-jarige stamboekmerriën: eerste premiesv oor Dayanna de Fleuri van Luc. Matthijs uit lembeke; Zita van Vivian Thijs uit Wachte beke, Quille de Marais van Joh. de Zutter de Meijere uit Wondelge,. 4-7-jarige stermer- riën: eertste premies voor Zorosa van S. Malcorps uit Nieuwvliet; Zelena van de fam. De Feijter uit Axel; Arona van P. Riemens uit Nieuwvliet. 27 jaar en oudere stamboek merriën: eerste premie voor Tosja van de comb. Lous Roose-Wondergem uit Oostka- pelle. Merrieveulens geb. voor 15 mei: eer ste premies voor engelaartje van W. Joosse uit Middelburg; Emforosa van D. Moerland uit Dreischor; E. Olette van de comb. Jes pers/Van de meijden; Enville van de comb. Jespers/Van de Meijden; Etrichta van P. Riemens uit Nieuwvliet. Merrieveulens geb. na 15 mei: eerste premies voor Eliade van C. Pluijm uit Sint-Jansteen; Elenza van de fam. De Feijter uit Terhole. Hengstveulens geb. voor 15 mei: eerste premies voor Expert van de fam. De Feijter uit Terhole; Eminent van Joh. van 't Westeinde uit Oostburg; Equador van de comb. Jepsers/Vand er Meij den. Hengstveulens geb. na 15 mei: eerste premies voor Jonker van Pacha van Luc Matthijs uit lembeke; Eros van P. Riemens uit Nieuwvliet. Éénjarige veulenboekmer- riën: eerste premies voor Darcey van D. Bakker uit Goes; Dunitta van de comb, jes- pers/Van de Meijden; Dolly van A. de Buck uit Oostkapelle; Divette van F. Thijs uit Hulst; It's me van Mare Huighe uit Eeklo; Darlette van de fam. De Feijter uit Terhole; Isaura d'Ofen van Luc Matthijs uit Lembe ke; Deotloma van de fam. De Feijter uit Ter hole; Dorellen van C. Pluijm uit Sint-Jan- steen. Tweejarige veulenboekmerriën: eer ste premies voor Comtessa van de comb. Jespers-van de Meijden; Cutopia van de fam. De Feijter; Hannelore van Cath. de Martelaere uit Maldegem; Caterina van P. Riemens uit Nieuwvliet; Colleen van J. Cor- nelissens uit Nieuw-Namen; Carole van de fam. De Feijter. HULST - Het Katholiek Vrouwen Gil de (KVG) houdt dinsdag 18 november de jaarlijkse ontmoetingsdag voor al le leden van het KVG uit de provincie Zeeland. Deze keer vindt de ontmoe ting plaats in zaal 'De Kroon' in Kwa- dendamme. Het thema van de dag is 'Vrouw en Werk'. Gasten op deze dag zijn mevrouw H. Remijn-de Bat, statenlid voor het CDA, die haar visie en die van de pro vincie geeft op het thema en deze voor al zal toespitsen op de kinderopvang. Mevrouw H. Klein-Hesselink, be stuurslid van de Janneke Dierix- school, zal spreken over de opleidings mogelijkheden voor vrouwen. Het koor van Kwadendamme onder lei ding van de heer H. de Punter zal een aantal liederen ten gehore brengen. AXEL - De toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent speelt zaterdag 22 no vember het toneelstuk 'Een zoen van miss Urk' in het cultureel centrum De Halle in Axel. Het is een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Max Andreia. Siesa trok met dit stuk over de verwik kelingen rond een erfenis in vier voor stellingen meer dan 800 toeschouwers. De opvoering in Axel is de laatste want daarna gaat Siesa zich richten op een nieuw stuk. Siesa denkt hierbij aan een folkloris tisch wagenspel, met een kleinere groep. Die zou volgende zomer kunnen optreden op de markten en culturele evenementen in Zeeuwsch-Vlaande ren. De voorstelling in de Halle begint om acht uur. HOEK - De eerste ronde van de nieu we huisvrouwencompetitie tennis in Hoek is gespeeld. Martine Rottier pakte de eerste plaats in poule la, ter wijl Marie Jose Baggen, toch wel ver rassend, beslag legde op de eerste plaats van poule lb. Zij werd eerste voor Ria Naessens en Nel Hendrikse, terwijl Rottier Lies Mast en Margriet Buize achter zich hield. Bep van de Vijver en Marijke Ro besin degradeerden naar poule 2. Uit deze groep promoveerden Pia Vos, die eerste werd in 2a, en uit 2b Koos Molthoff. Het Breskense duo Marian ne en Theresia Carels waren de sterk- sten in poule 4, zodat zij in de volgende ronde een groep hoger zullen spelen. Resultaten poule 2a: 1 Pia Vos; 2 Els van riet; 3 Bea Joppe; 4 Judith Snoeren. Poule 2b: 1 Koos Molthoff; 2 Elke Corlemeijer; 3 Marielle Linden; 4 Lia Schlegtweg. Bridge Bridgeclub Axel speelde de zevende wedstrijd van de najaarscom petitie in het cultureel centrum De Halle. De uitslag: groep A, 10 paren: 1 ge deeld de heren Bisschop-de Maagt, de heren Moeliker-Olyslager, 3 de heren v. d. Casteel-Esselbrugge; groep B, 10 paren: 1 de heren Hoek-Kock, 2 mevr. Geilleit-dhr. Scheele; 3 de heren Scheele-de Blocke; groep C, 12 paren: 1 de heren Arnoldi-Roodhuyzen, 2 de heren Maris-Grootveld, 3 gedeeld de dames Bode-de Meyer, echtpaar Da vid; groep D, 13 paren: 1 de dames De Vries-Hamelink, 2 de heren Zaman- Löchter, 3 echtpaar Buyze. Vleeskaarting in het buurthuis aan de Mozartstraat in Axel werd een vleeskaarting gehouden door de wijk- vereniging De Boemerang. De uitslagen zijn als volgt: Bieden: 1. P. Ver- braeke, 2. H. Calone, 3. mevrouw M. van den Berg; jokeren: 1. A. Pieters, 2. mevrouw M. Lippens, 3. mevrouw J. Dieleman. Cursus t'aichi In Biervliet be gint maandag een cursus t'ai-chi voor beginners. Deze cursus wordt gegeven in de rooms-katholieke basisschool te Biervliet. De cursus omvat zes lessen van anderhalf uur. T'ai-chi heeft een goede uitwerking op onder meer ademhalingsproblemen, astma, hy perventilatie, hart- en stressklachten, volgens de stichting Aurin. De cursus wordt gegeven door Ruud Westerkamp, voorzitter van de Neder landse T'ai-chivereniging. Hij is de au teur van de schriftelijke cursus t'ai-chi bij de Leidsche Onderwijs Instellin gen. Zelf kreeg hij een opleiding van leermeesters in China en Taiwan. Vrouwenbond FNV De vrou wenbond FNV houdt donderdag 13 no vember een thema-avond in het dien stencentrum 'Goedertijt' te Breskens. De aanvang is 19.30 uur. Het thema van de avond luidt 'De bond gewikt en gewogen'. De landelijke voorzitster Maria van Veen komt een toelichting op het thema geven. Naast de vrou wenbond van Breskens zullen ook de bonden van Oostburg en Biervliet aanwezig zijn. Biljarten - Biljartvereniging ABC uit café 't Zonneke in Breskens speelde uit in Hoofdplaat bij biljartclub Fos- qeu. De uitslag: Jacky v. d. Wege (ABC)-W. Ruy- scher (Fosqeu) 2-0; A. Vilijn-Herman Ruij- scher 2-0; J. Cruson-C. Pijlman 2-0; Joop Hoogstad-G. Seijnesael 2-0; F. Vermeulen- Leo Martens 0-2; A. Lij ssel-Julie Martens 0- 2; P. v. Schoote-C. Seijnesael 0-2; H. Schel- straete-Joh. Ameele 2-0; L. Steijaert-P. v. Voren 0-2. ABC wint met 10-8. en De Plakkers hielden het eerste bil jartkampioenschap van Breskens. Dat gebeurde in het clubhuis van De Plakkers. De uitslag: 1D. Christiaansen; 2 A. Cornelis; 3 C. Dierx. Aan het kampioenschap namen 23 mensen deel. Kaarting In het Gemeenschaps centrum Malpertuus werd een kaar ting jokeren gehouden met 20 deelne mers. De uitslag is als volgt: 1 mevr. Van Voren, 2 mevr. Verschueren, 3 mevrouw Buijze, 4 me vrouw Vermeulen, 5 Ch. Speleman. De tus senstand in het kampioenschap is als volgt: 1 Ch. Speleman, 2 mevrouw De Block, 3 me vrouw Van Iteghem. HULST - Aan de zaterdag gehouden spellenmiddag voor de jeugd van de buurtvereniging 'Den Dullaert' heb ben ruim 120 kinderen enthousiast deelgenomen. Ze konden zich verma ken met de talloze spelen die in de gro te zaal van het gemeenschapscentrum stonden opgesteld. De deelnemers werden ingedeeld in twee categorieën. Na afloop werden de prijzen toegekend aan de drie kinderen met het hoogste aantal punten in elke categorie. De eerste prijs in de categorie zes tot en met acht jaar, was voor Martijn Heijens met 297 punten, 2. Angelique de Block met 284 pun ten; 3. Ivo de Witte met 274 punten. In de ca tegorie negen tot en met twaalf jaar: 1. prijs: Wendy van Overloop, 381 punten; 2e prijs: Manfred van Poorten, 378 punten; 3e prijs: Carlo de Rechter, 368. Speelgoedbeurs - De werkgroep 'Kleding- en speelgoedbeurs' houdt zaterdag 13 november in het activitei tencentrum 't Houtenkwartier in Hulst een speelgoedbeurs. Mensen die onbeschadigd kinderspeelgoed voor de beurs willen aanbrengen kunnen dit doen op 13 november tussen 9.00 en 11.00 uur en 13.00 tot 15.00 uur in de po diumzaal van het Houtenkwartier. De verkoop begint om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Een deel van de op brengst is bestemd voor de plaatselij ke afdeling van het Jeugd Rode Kruis. Ruilbeurs - In buurthuis 'De Hoek se Rakkers' wordt donderdag de maandelijkse ruilbeurs gehouden. De ruilavond begint om acht uur. Verza melaars kunnen alle mogelijke objec ten ruilen. Er staan ook een veiling van postzegels en munten en een verloting op het programma. Speelgoedbeurs - Zaterdag houdt peuterspeelzaal 'Dreumesland' in Kloosterzande een fancy-fair en een speelgoed- en kinderkledingbeurs. Voor dit alles kunt u terecht in de peu terspeelzaal aan de Rozenstraat van 11.00 uur tot 16.00 uur. Kinderpostzegels - Woen; zijn er op een groot aantal postks ren in Zeeuwsch-Vlaanderen weer derpostzegels te verkrijgen. Ooi het postkantoor van Sas van Gent tot en met woensdag 19 nover postzegels en wenskaarten te krij Het postkantoor is op werkdagei opend van 8.30 tot 12.30 uur. Zate: kunt u hier van 9.00 tot 12.00 uo recht. SCHOONDIJKE Peuterspee 'Klein Duimpje' in Schoondijket zaterdag officieel geopend. Dat beurt om tien uur 's morgens ope zins ludieke wijze. De peuterspee begon drie maanden geleden in h( bouw van de vroegere openbare terschool in de Prinses Irenestraa de openingshandeling is er tot ti uur 'open huis' met gratis koffie ei fels. Voor de kleintjes zijn er ver; lende attracties. Dansavond - Het evenement mité in Sint-Jansteen houdt zati een dansavond in het gemeenst centrum 'De Warande'. Vanaf uur zorgt het Belgische orkesi Frans Bonne voor het muzikal deelte. Woensdag houdt de Bom Ouderen vanaf 13.30 uur een dan dag voor ouderen vanaf 50 jaar j Warande'. Kaarting In het gemeenschaps huis in Graauw werd een kaarting voor ouderen gehouden, waaraan 41 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Immerseel-Buyse, Graauw, 2. mevrouw Mathijssen-Goossens, Graauw; 3. R. van de Branden, Clinge. Vol gende kaarting is een competitiekaarting en wordt gehouden donderdag om 13.30 uur in het gemeenschapshuis in Graauw. Kaarting In het gemeenschaps huis in Graauw werd een kaarting voor ouderen gehouden, waarvan 41 perso nen deelnamen. Uitslag: 1 mevrouw Van Immerseel-Buyse, Graauw; 2 mevrouw Mathijssen-Goossens, Graauw; 3 P. van de Branden, Clinge; 4 J. Strobbe, Graauw; 5 P. Jonkers, Klooster zande. De volgende kaarting wordt gehouden op donderdag 13 november om 13.30 uur in het gemeenschapshuis in Graauw. Kaartclub - 'Ons Vermaak' uit Os- senisse houdt zaterdag haar laatste clubkaarting van het seizoen in vereni gingsgebouw 'Hof ter Nesse'. De kaar ting begint om 20.00 uur. Bridge - De bridgeclub 'Hulst' speelde in het kader van het eerste ge deelte van een wintercompetitie de ne gende wedstrijd in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' in Hulst. Er werd gespeeld in vier lijnen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1 de da mes Aronson-Vroome, 2 mevrouw De Kort-de heer Atkins, 3 de dames Bies- broeck-Goossens, 4 de heren De Nijs- Van Leeuwen, 5 de dames Bruyns- Sandrini. In de B-lijn werd gespeeld met een ho well negen met negen paren. De uit slag: 1 mevrouw Van de Bogaert-de heer Melchers, 2 de dames Neve-Van Damme en de heren De Maat-Van Lae- re, 4 de heren Romsom-De Feyter, 5 de heren Simpelaar. In de C-lijn werd gespeeld met een ho well veertien met veertien paren. De uitslag: 1 echtpaar Veldhorst, 2 de da mes Allaerts-Van Dorselaer, 3 de da mes De Booy-Wendels, 4 echtpaar De Kerf, 5 de dames Beaart-Van Kalm- thout. In de D-lijn werd gespeeld met een ho well tien met tien paren. De uitslag: 1 mevrouw Mannaert-de heer Van Adri- chem, 2 echtpaar Van Opstal, 3 de he ren Kint-Tieleman, 4 de dames Per- daems-Vereecken, 5 de dames Burg- grave-Bogaert. Vrouwengilde - Het Katholiek Gilde (KVG) Hulst houdt op maandag 17 november een lezing. Als spreker is uitgenodigd mevrouw Iteke Weeda, gezinssociologe aan de Landbouwho geschool in Wageningen. Het thema van deze avond is: veranderingen rondom gezinsvormen en andere leef vormen. De bijeenkomst wordt gehou den in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst en begint om 19.30 uur. Verkoping - De handwerkclub van bejaardencentrum 'De Burght' in Oostburg verkoopt woensdag 12 no vember zelfgemaakte artikelen. Tij dens deze jaarlijkse verkoopdag wor den de hele dag door wafels gebakken. Belangstellenden hebben ook de mo gelijkheid om mee te doen met allerlei spelletjes of met het rad van avontuur. De verkoopdag in 'De Burght' duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Bridge De Oostburgse recreatie bridgeclub speelde wedstrijden voor promotie en degradatie. De uitslagen: groep A (mitcheel 12): 1 Lange- dijk/mw. Marteijn; 2 dames Christiaansen/ Hendriksen; 3 Van de Hooft/Wagenaar; 4 da mes Buysrogge/Spierenburg. Groep B (mit- chell 12): 1 echtpaar Den Hamer; 2 mw. De Badts/Van Wanrooy; 3 dames Job-Gruson; 4 mw. Van Wanrooy/De Badts. Boerenbond - De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB), kring Oostburg, houdt dinsdag 11 november een algemene ledenvergadering in ho tel De Eenhoorn In Oostburg. Op de vergadering wordt het nationalen en Europese landbouwbeleid aan de orde gesteld door algemeen voorzitter ir. Latjnhouwers. Algemeen secretaris A. Heijmans gaat in op organisatorische en financiële zaken. Rector Merkx ten slotte geeft een toelichting op gods dienstige en sociale activiteiten van de NCB. De ledenvergadering begint om 19.30 uur. Bejaardeschieting - in café 'De Vier Jaargetijden' te Lamswaarde wordt donderdag een schieting gehou den voor ouderen. Aanvang 14.30 uur. Bridge De bridgeclub 'Lamswaar de' speelde in het kader van een win tercompetitie de eerste wedstrijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lams waarde. Er werd gespeeld in één lijn met een draaiende mitchel met zestien paren. De uitslag: 1 mevrouw Van Water schoot-de heer De Schrijver, 2 de heren Baggen-Voermans, 3 de dames Bies- broeck-Goossen, 4 de dames Van der Wielen-Pouwels, 5 mevrouw Voet-de heer De Booy, 6 de dames Smulders- Van Puy velde, 7 de heren Van Damme- De Waal, 8 de heren Pouwels-Van Kruyssen, 9 mevrouw Baggen-de heer Biesbroeck, 10 de dames Van Hoote- gem-Heizler. Schieting - In café 'De Vier Jaarge tijden' te Lamswaarde werd zondag een schieting gehouden, waaraan 50 schutters deelnamen. De uitslag: eerste wip, hoge vogel: E. Luyckx, Hulst; eerste zijvogel: N. Meer- schaert, Clinge; tweede zijvogel: J. der We duwe, Kloosterzande; grootste aantal klei ne vogels (10; A. Dobbelaar, Boschkapelle. Tweede wip: hoge vogel: A. Rottier, Ossenis- se; eerste zijvogel: A. Dobbelaar, Boschka pelle; tweede zij vogel: N. Meerschaert, Clin ge; grootste aantal kleine vogels: G. Herre- wegh. Heikant. Viering - De peuterspeelzaal 'De Duimelotjes' in Ovezande viert vrijdag 14 november het 10-jarig bestaan. Op particulier initiatief van Bep Meerhoff is tien jaar geleden een speelgroep be gonnen. Deze speelgroep is in de loop der jaren uitgegroeid tot een peuter speelzaal die nu vier dagen in de week met twee groepen draait. De peuter speelzaal is ruim twee jaar geleden ver huisd van een gedeelde zaal in het Ou de Trefpunt naar een nieuwe, moder nere en meer aangepaste ruimte in het huidige Trefpunt. Om het feit te vieren dat de peuterspeelzaal nu tien jaar be staat, krijgen de peuters een feestoch- tend voorgeschoteld met medewer king van een poppentheater van B. Breeman uit Colijnsplaat. NCVB De Nederlandse Ch Vrouwen Bond (NCVB) Terne Centrum houdt donderdag, in i meenschapszaal van de Goede E kerk in Terneuzen, haar maande ledenvergadering. De heer J, 1 ring, medewerker van de stic 'Jeugd onder Dak' (centrale pleeggezinnen in Middelburg), spreekbeurt houden. De avond 1 om 19.30 uur. Bridge - De bridgeclub 'Emeri Terneuzen speelde in het kade het eerste gedeelte van een n competitie de achtste wedstrijd tel-restaurant 'De Milliano' in T( zen. Er werd gespeeld in drie lijnen. A-lijn werd gespeeld met een 1 acht met acht paren. De uitslag dames Touw-Brouwer, 2 de c Verloop-Risseeuw, 3 de Bruyns-De Haan, 4 de dames Hc boom-De Heus, 5 de heren Sat Visser. In de B-lijn werd gespeeld mete well tien met negen paren me rusttafel. De uitslag: 1 de herenl Van Laere, 2 echtpaar Hamelii mevrouw Olieslager-de Heer Ge mevrouw Biesbroeck-de heer seeuw, 5 echtpaar Nijsten. In de werd gespeeld met een howell i met twaalf paren. De uitslag: li mes Van der Peyl-Burger, 2 de Van der Aelst-Wiersma, 3 eet Enthoven, 4 echtpaar Jufferman dames Van de Walle-Van Dorsse TERNEUZEN - Bij de gemeen! tie van Terneuzen zijn in de maa vember de volgende gevonden werpen aangegeven: bruine portemonnee, fietspomp, z armband, bruine knipportemonnee, portemonnee, gouden armband, z broche, Siamese poes, kinderaml zwarte gereedschaptas, herenhand; beige kinderportemonnee, regei poesje, armband. Bridge - De bridgeclub 'Luct Terneuzen speelde in het kadf het eerste gedeelte van een t competitie de achtste wedstrijd Churchill-hotel in Terneuzen. Er werd gespeeld in drie lijnen. A-lijn werd gespeeld met eenl tien met tien paren. De uitslag:! ren Visser-Sandrini, 2 echtpaail veld, 3 de dames Touw-Van de! 4 de heren Meeuwse-Risseeuw,S ren Pel-Dourleyn. In de B-lijn werd gespeeld mete well tien met tien paren. De uit mevrouw Sandrini-de heer M berg, 2 de dames Verloop-Van! sen, 3 mevrouw Van der Peyl-4 Olieslager, 4 de dames Bruyi seeuw en het echtpaar Bode. In de C-lijn werd gespeeld mett well twaalf met twaalf paren. I slag: 1 echtpaar Luycks, 2 eet Burger, 3 de dames Reedijk! man, 4 de dames Kint-Hameiind dames Bakker-Van Poelje. Lezing - De Nederlandse Veres van Huisvrouwen houdt dinstj november een lezing over zee vaart. De heer M. de Rooy zal 1® aan de hand van filmbeeldfl spreekbeurt houden. De a' in scholengemeenschap De Leei in Terneuzen gehouden en 19.30 uur. Aquariumvereniging riumvereniging de Albino Z ger heeft donderdag een leder dering in restaurant Vijverhof! neuzen. Na de huishoudelijkej wordt er een lezing/diavoorst® houden over voer. Mark Hamei Jan Pladdet zullen daarbij w waar de 'geheimzinnige brij'.1 aquariumbezitter regelmatig schepnet aantreft, precies UP Voortaan zal het voor de ledend gelijk zijn de goede van slootdiertjes te scheiden. Ook den zijn welkom op de vergade" om 19.30 uur begint. Kaarting In de kantine voetbalvereniging Zaamslag® kaarting gehouden. Piet Hou! van Doorn behaalden beiden» male score; na loting werd®; naar. In het klassement Doorn echter aan de leiding De uitslag van deze wedstrijd. 1 K. van Doorn; 3 J. Hamelink: 4 ve; 5 C. Florussen. De stand. 1K. van Doorn; 2 P H» melink; 4 P. Dieleman; 5 A. de Zee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 28