Raad Tholen akkoord met gemeentebegroting 1987 Vleugel en Geelhoed pakken biljarttitels Rampenplan van Wissenkerke is een veredeld telefoonboek DE MUYNCK OPTIEK PZC/streek Schouws waterschap verhoogt tarieven Nieuwe zege leidend team zaalvoetbal Kleine nederlaag Tovaal op RCC Passagiere gewond bij aanrijding Gewonde bij botsing tussen bromfietsers Kunststof brilleglazen nu beter krasbestendig. mssel S€,m:mwEM 12 GEEN WIJZIGINGEN AANGEBRACHT Orgelexcursie Politiebureau SINT-ANNALAND OUD-VOSSEMEER VIERDEKLAS LIBRE Spannender THOLEN Geslaagden modevakschool BURGEMEESTER P. WISSE: Plan OOGMETING -CONTACTLENZEN Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100-15214 - GOES Kunststof brilleglazen zijn favoriet om hun unieke eigenschappen. Vederlicht, praktisch onbreekbaar en ze beslaan veel minder. Deze glazen zijn ook leverbaar met een harde kristal- coating voor een grotere krasbestendigheid. U kunt altijd bij ons binnen lopen voor objektieve voorlichting en deskundig advies. Eersteklas opticienswerken prima service. DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen teraad van Tholen heeft de gemeente begroting voor volgend jaar zonder enige wijzigingen vastgesteld. Een voorstel van de SGP-fractie om de kermissen en 'kermisachtige' activi teiten op braderieën in het vervolg te verbieden kreeg onvoldoende steun. Alleen de eenmansfractie RPF/GPV en SGP-wethouder L. J. Koopman za gen wel wat in het voorstel. Alle ove rige voorstellen van het college - on der meer om de post onvoorziene uit gaven met 25.000 gulden te verminde ren - werden zonder morren aangeno men. Het gaat de gemeente Tholen niet meer zo voor de wind als een aantal ja ren geleden. Om de begroting sluitend te krijgen, zonder te sleutelen aan het voorzieningenniveau en zonder de ge meentelijke belastingen te verhogen, was het noodzakelijk het bedrag voor onvoorziene uitgaven met 25 mille te verlagen. De raadsfracties namen dat eigenlijk zonder al te veel woorden over. Wel waren alle partijen het met elkaar eens dat de sombere bewoor- ZIERIKZEE De tarieven verontrei nigingsheffing en waterschapsge- schot op Schouwen-Duiveland gaan de komende jaren flink omhoog. Voor 1987 is de verontreinigingsheffing in middels vastgesteld op 59,- per ver vuilingseenheid, een stijging met 2,- - ten opzichte van de heffing 1986. Het waterschap Schouwen-Duiveland verwacht vooral in de jaren 1988 en daarna een stijging van de lasten voor de waterkwaliteitsbeheerstaak. En op grond daarvan wordt voor 1988 reke ning gehouden met een heffing van 65,-per vervuilingseenheid. Voor 1989 bedraagt de heffing blijkens een prognose 70,- en voor 1990 68,- per vervuilingseenheid. De stijging van de tarieven wordt in de ontwerp-begroting 1987 van het water schap met name toegeschreven aan een voorziene verhoging van de kapi- taalslasten voor het waterkwaliteits beheer ten gevolge van de uitbreiding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie Westerschouwen en van de nieuw te bouwen installatie voor Zierikzee. Tevens wordt voor 1988 tot en met 1990 uitgegaan van een stijging van de waterschapslasten (geschot) tot 18,— per hectare voor groep I ongebouwde eigendommen. Met ingang van 1987 wordt het geschot voorshands ver hoogd met 6,~ per hectare, terwijl een verhoging met 2 procent wordt doorgevoerd voor de belastbare op brengst gebouwde eigendommen. Hiermee komen de tarieven van het geschot ongebouwde en gebouwde ei gendommen op Schouwen-Duiveland volgend jaar op respectievelijk 141,— en 47 procent. Het algemeen bestuur van het water schap Schouwen-Duiveland behan delt de ontwerpbegroting in de open bare vergadering op woensdag 19 no vember. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het kantoor van het waterschap in Zierik zee. KAPELLE In de sporthal Groene- woud te Kapelle hield de zaalvoetbal vereniging de Biezentrappers dit weekeinde een toernooi. De organise rende club won bij de heren, bij de da mes was de winst voor Sarto uit Til burg. Deeindstandenzijn: Dames: 1 Sarto Tilburg 5-10 10-1; 2 Biezentrappers Kapelle-Bieze- linge 24-5; 3 Nieuwland 5-4 7-10; 4 VCK Kou- dekerke 5-4 2-9; 5 Discolove Kloosterzande 5-3 1-8; 6 Rapid Gent 5-1 2-13. Heren: 1 Bie zentrappers Kapelle-Biezelinge 5-10 27-9; Toreador Goes 5-6 21-7; Dick Krijger Slage rij 5-6 17-6; Scots Inn Bergen op Zoom 5-6 9- 90; 4 L'Avenir Bergen op Zoom 5-2 9-25; 6. Klaphekke Boys Goes 5-0 4-31. GOES De Goese rugbyclub Tovaal heeft een schlemielige nederlaag gele den tegen het als tweede in de le klas se Zuid geplaatste Roosendaal Com mando's Combinatie (RCC). Tovaal had in de eerste helft een duidelijk overwicht. Verre kicks van Hans Mar- kusse hielden de val veelvuldig op de helft van RCC 2. De Goesenaren kregen goede kansen, maar faalden in de afwerking. Halver wege de eerste helft kreeg Tovaal ein delijk loon naar werken. Jaap Nieu- wenhuijze verzilverde een penalty kick: 3-0. In de tweede helft kwam RCC 2 sterk opzetten. Tovaal moest alle zeilen bijzetten, maar kwam toch conditioneel weer te kort. Te weinig Goesenaren gingen er voor honderd procent tegen aan. Dit resulteerde in een overigens dubieuze try van RCC 2: 3-4. Tovaal kwam sterk terug onder aanvoering van de fanatieke Jaap Nieuwenhijze, maar had weinig geluk. Ondanks de hard tackelende Tonnis van der Tuin en Arthur Rijn vergroot te RCC 2 de voorsprong tot 3-8. Tovaal leek de moed op te geven, maar René Markusse bracht Tovaal opnieuw te rug in de race met een try in de uiterste hoek van het veld: 7-8. Tovaal ging als nog op zoek naar de verdiende winst, maar de gasten lieten geen steken meer vallen. Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Carlo, zv J. J. van der Maas en Y. Ronge; Willem J. L. zv J. van Driel en N. L. van der Wielen; Macheli- ne M. dv J. K. Brouwer en M. M. Borre- mans; Bartel J. zv J. van Damme en L. Kloet; Jozefien W. dv A. J. Krepel en M. C. Coomans; M. C. zv A. M. de Reus en M. J. Boogert; Ferdi H. A. zv M. A. M. Kester en E. L. H. de Groot Heup- ner. Getrouwd: J. J. Scheele en G. L. C. Cancino Dalidet; C. van Klinken en C. Brouwer. Overleden: M. Oose, 92 jr. wv J. M. Beije; J. Bouwman, 81 jr. ev C. Pad mos; E. M. C. F. Heijboer, 66 jr. wv J. ter Riet; L. M. Hanse, 69 jr. ev H. van den Berge. dingen van het college over de toe komst niet overeenkomstig de reali teit zijn. VVD-woordvoérder J. L. van Gorsel vond dat, mocht de nood aan de man komen, de post onvoorzien best wat minder kan zijn. Hoewel de raadsfracties in hun schrif telijke algemene beschouwingen al tientallen vragen hadden gesteld aan het college, waren deze toch niet alle maal tot volle tevredenheid door het dagelijks bestuur (ook schriftelijk) beantwoord. Alle partijen stonden nogmaals uitvoerig stil bij diverse kwesties. Zo werden onder meer vra gen gesteld over het verkeerscircula tieplan in de kern Tholen. De RPF/ GPV, de VVD en de SGP vroegen het college hoe het nu eigenlijk staat met dat plan. De fracties waren namelijk veel klachten ter ore gekomen. Het college volstond met de mededeling dat het plan na een halfjaar opnieuw zal worden bekeken omdat daarvoor nu de tijd nog niet rijp is. Klachten waren er ook bij de fracties over het 'zwijgen' van het college over een eventuele verplaatsing van het ar beidsbureau. Zoals gemeld wil het ar beidsbureau een nieuwe huisvesting. Het college ziet wel iets voor vestiging van het bureau in Sint-Maartensdijk. RPF/GPV-woordvoerder P. van Bel- zen meende dat het college met geen GOES - De afdeling Zuid-West van de Vereniging van Organisten der Gere formeerde Gemeenten houdt zaterdag een orgelexcursie op de Bevelanden. De excursie begint om 14 uur in de Ne derlands hervormde kerk te Heinkens- zand, waar organist Blankers van deze kerk een dialezing houdt over het oude Hessorgel en het nieuwe De Jongh-or- gel. Ook laat hij de klankmogelijkheden horen, waarna belangstellenden het orgel kunnen bespelen. Daarna wordt een bezoek gebracht aan de Neder landse hervormde kerk te Kortgene met het 80 jaar oude Van Dam-orgel. Na de presentatie door de organist is er weer mogelijkheid om te spelen. woord heeft gerept over het arbeidsbu reau in de commissie bestuurlijke aan gelegenheden. „Mogen we daarop soms niet reageren", aldus Van Bel- zen. Ook Van Gorsel vond dat het col lege meer openheid moet betrachten naar de raad en naar de burgers toe. Loco-burgemeester Van Schetsen be loofde de verontwaardigde raadsleden dat een en ander binnenkort binnen de commissie bestuurlijke aangelegenhe den opnieuw zal worden besproken. De discussie over de eventuele nieuw bouw van het groepsbureau van de rijkspolitie in Tholen kreeg een nieu we wending. Dat bureau is niet meer voldoende uitgerust voor de huidige werkzaamheden van de politie. De rijksgebouwendienst heeft voorals nog geen plannen om op het eiland Tholen een nieuw bureau neer te zet ten. De suggestie van CDA'er W. C. van Kempen om zelf een nieuw groepsbureau te bouwen en het ver volgens aan de rijksgebouwendienst te verhuren - zoals ook is gebeurd met het postkantoor in Sint-Annaland - kreeg geen bijval van het college. Lo co-burgemeester Van Schetsen ant woordde dat van een dergelijk idee wellicht een precedentwerking uit gaat. „Bovendien zijn de exploitatie lasten niet te betalen. Het is niet haal baar". Wethouder Koopman zal met de dienst gemeentewerken bekijken of het mogelijk is het water in 'De Veste' in Tholen te beluchten. Door het stil staande water treedt vaak botulisme op wat tot gevolg heeft dat de vissen en de eenden daar sterven. De suggestie van de VVD om fonteinen te plaatsen was volgens Koopman niet te betalen. Op een antwoord van SGP-raadslid T. Aarnoudse om de kortingen op het so ciaal-cultureel werk door te voeren op de gesubsidieerde instellingen, ant woordde wethouder Versluijs dat het niet in de lijn ligt van het college om dat ook daadwerkelijk te doen. „Het college is niet van plan om de kaas schaaf te hanteren. We moeten met el kaar bekijken wat subsidiabel is of niet. Er is vooralsnog geen reden om te korten in deze begroting". Koffie-ochtenden - De stichting voor vrouwenactiviteiten 'Vergeet- mij-niet' in Tholen houdt op de don derdagen 20 en 27 november koffie ochtenden in De Wellevaete in Sint- Annaland. De plannen voor deze bijeenkomst ko men voort uit de lezing die Aukje Thie- le, medewerkster van de FIOM (Stich ting tot hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouderschap) op 29 oktober tijdens een koffie-ochtend hield. Het thema 'Wat doe je als je er alleen voor komt te staan' bracht toen een discussie teweeg onder de aanwe zigen. Voor de stichting 'Vergeet-mij- niet' vormde dit de aanleiding om dieper op het thema in te gaan. Tijdens de koffie-ochtenden wordt de film 'Moeder in je eentje' vertoond, waarna de aanwezigen onder leiding van Auk je Thiele verder over dit thema kunnen praten. De bijeenkomsten beginnen om kwart over negen. Hengelwedstrijd - De Oud-Vos- semeerse hengelsportvereniging 't Scharretje houdt zaterdag de voor laatste competitiewedstrijd in het wa ter bij de Van Haaftenpolder. De aan vang is 13.00 uur. GOE S/MIDDELBURG Het per soonlijk biljartkampioenschap vier de klas libre van het district Walche ren/De Bevelanden is zondag afgeslo ten met titels voor Theo Vleugel en Gillis Geelhoed. In de Goese Omroe per werd Vleugel gehuldigd na een ui terst spannende finaledag. In Middel burg was Geelhoed, die ook naar de gewestelijke eindstrijd gaat (van 19 tot en met 21 december in Ovezande) voor zijn slotpartij al zeker van de toernooizege. Opmerkelijk in deze (dubbel)fmale was wel dat zowel in de poule Walche ren, dat bij BVM te gast was, als in de Bevelandse finalegroep vier spelers deze titelstrijd beheersten. Met Theo Vleugel gingen Marc van der Hage, Sjaak Zuidhof en Marien Priem mee in een kopgroep, die de rest van het veld al spoedig op een uitzichtloze achter stand zette, terwijl de BVM-organisa- tie het kwartet Geelhoed, Traas, Ver sprille, Rijk een snelle beslissing voor de ereplaatsen zag forceren. De beslis sing voor het kampioenschap viel daar in de zesde ronde. Daarin verloor Han Traas van Frans Decoster en werd Geelhoed onbereikbaar voor alle ach tervolgers. De strijd om de tweede plaats waarvoor op dat moment nog drie spelers in aanmerking kwamen werd tenslotte gewonnen door Traas. De Bevelandse finale was stukken spannender en aanmerkelijk beter van niveau. Bij eerdergenoemd vier- Beurs scouting - De Thoolse scou tinggroep 'Heenetrecht' houdt zater dagochtend van 10 tot 12 uur een twee- dehandsfietsen- en schaatsenbeurs in het clubhuis 'De Waag' in de Bebouw- dedam in Tholen. Het materiaal kan op vrijdag van 14.00-15.00 uur en van 19.30-20.30 worden ingeleverd. Tien procent van de opbrengst is bestemd voor de scouting. NCVB - De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Tholen houdt morgen, woensdag, om 19.30 uur een bijeenkomst in 'Het Visnet'. De heer J. Schot uit Middelburg houdt een lezing met dia's over Suriname. tal viel Marien Priem als eerste af, Sjaak Zuidhof kon in de cruciale slot fase ook niet meer volgen. Daardoor bleven Vleugel en Van der Hage over voor een finale die dit kampioen schap naar een climax zou voeren. Theo Vleugel, inmiddels ook al een keer gestruikeld, startte met een ach terstand van twee wedstrijdpunten (10-12) op Hage. Om kampioen te wor den moest hij niet alleen de slotpartij winnen, maar bovendien moest er aan de streep een verschil van acht caram boles zijn om op moyenne langs zijn opponent te kunnen lopen. In een ster ke toernooi-afsluiting (60-44 in 20 beur ten) werd die opgave door Vleugel ook uitgevoerd. Eindstanden. Goes: 1. Theo Vleugel Schel- dezicht 12-2.40-13; 2. Marc van der Hage De Smidse 12-2.35-18; 3. Sjaak Zuidhof Avon tuur 10-2.02-13; 4. Marien Priem OBK 8-2.10- 16; 5. Ad Menheere OHGL 6-1.57-12; 6. Nico Buijze De Smidse 6-1.35-11; 7. Lambert Schrooten 't Raedthuys 2-1.42-9; 8. Walter Willemse ALM 0-1.34-9. Middelburg: 1. Gillis Geelhoed Delta 12- 1.74-12; 2. Han Traas De Toekomst 10-1.67-8; 3. Bram Versprille TOG 9-1.52-12; 4. Ko Rijk De Smidse 8-1.72-13; 5. Rinus Huizen De Toekomst 6-1.83-13; 6. Frans Decoster BV Goes 6-1.54-12; 7. Piet Beenakker Schelde- zicht 3-1.33-11; 8. Frans de Kort BV Goes 2- 1.41-12. Via deze finales en eerdere voorwed strijden zijn naar de derde klas gepro moveerd Theo Vleugel, Marc van der Hage, Sjaak Zuidhof, Marien Priem, Lambert Schrooten, Gillis Geelhoed, Han Traas, Ko Rijk, Rinus Huizen en Frans Decoster. BURGH-HAAMSTEDE Een aanrij ding met een boom vernielde maan-, dagmiddag om 12.40 uur op de Vroon- weg te Haamstede de auto van M. den B. uit die plaats. Zijn echtgenote A. S. moest met een scheur in het borstbeen behandeld worden in het Zweedse- Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Bij het gemeentehuis op de hoek van de Kloosterweg nam Den B. de bocht te ruim en kwam tegen de midden- berm-geleider aan. Hij verloor de macht over het stuur, botste tegen een boom en belandde vervolgens in de tuin van een huis aan de Kloosterweg. De auto veroorzaakte schade aan ver schillende bomen en struiken in de tuin. VLISSINGEN Een 45 jarige vrouw uit Oost-Souburg is maandagmorgen aan haar hand gewond geraakt nadat ze met haar bromfiets in botsing was gekomen met een andere bromfiet ster. Het ongeluk gebeurde op het jaagpad tussen Oost-Souburg en de Keersluisbrug. De vrouw moest zich onder behandeling van een arts stel len. Het ongeval gebeurde tijdens de och- tenddrukte. De 45-jarige B. B. haalde twee fietsers in en botste daarbij tegen de brommer van een 17-jarig meisje dat haar tegemoet kwam rijden. Een andere inwoner van Oost-Sou burg, de 29-jarige M. J. van E. verleen de maandagmorgen geen voorrang op de kruising Friesenstraat/ Brouwe- naarstraat. Hij botste vervolgens te gen een andere wagen. Beide auto's raakten licht beschadigd. MIDDELBURG Aan de modevak school ENSAID in Rosmalen slaagden de volgende leerlingen: mevrouw Bos uit 's-Gravenpolder behaalde het di ploma tailleuse; mejuffrouw Matthijs- se uit Nieuw- en Sint Joosland, me vrouw Van Reijen uit Veere en mejuf frouw Vosburchart uit Vrouwenpolder behaalden het diploma costumière en mevrouw Wlersma uit 's-Heer Hen drikskinderen behaalde het diploma modinette. WISSENKERKE - Het rampenplan van de gemeente Wissenkerke is in feite niet meer dan een veredeld tele foonboek. Dit zei burgemeester P. Wisse van de Noordbevelandse ge meente maandag tijdens de behande ling van de begroting voor 1987. Hij stelde dan ook dat het plan hoognodig moet worden aangepast. Burgemees ter Wisse reageerde hiermee op op merkingen van de PvdA-fractie. De sociaal-democraten toonden zich ver baasd over het feit dat het college van burgemeester en wethouders wegens tijdgebrek nauwelijks aandacht had besteed aan het bijwerken van het plan. Fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid P. A. Hamelink wees op de noodzaak om het plan bij de tijd te houden, „zeker met een kerncentrale en een stormvloedkering in de buurt". Ook viel de PvdA over de beantwoor ding van b en w op vragen van de frac tie Vrije Gemeente Belangen. Deze fractie wil weten hoe de overname is geregeld van taken van de Bescher ming Bevolking (BB). In zijn antwoord 'veronderstelde' het college dat een ander 'in voldoende mate' is geregeld. „Van het tegendeel is ons tot op heden niets gebleken", al dus het college. Dat was voor Hame link aanleiding om het dagelijks be stuur van de gemeente te vragen of er soms eerst een (kleine) ramp moet ge beuren om erachter te komen of alles wel goed is geregeld. Burgemeester Wisse meldde dat de dienst gemeentewerken momenteel gevaarlijke objecten binnen de ge meentegrenzen inventariseert. De eer ste burger liet doorschemeren geen in zicht te hebben in de vraag welke dat zijn. Bij de aanpassing van het ram penplan zal in elk geval rekening wor den gehouden met de uitkomsten van de inventarisatie. Wisse stelde voorts dat de kerncentrale bij Borssele niet in eerste instantie een zaak van Wissen kerke is. Wel kan via de provincie een vinger aan de pols worden gehouden, meende hij. Burgemeester P. Wisse. Om gevaarlijke situaties op de Oos- terschelde het hoofd te kunnen bieden opperde de burgemeester de moge lijkheid een plan te maken voor onge lukken met schepen die gevaarlijke ladingen vervoeren. Ook eventuele ri sico's bij de stormvloedkering kun nen daarin worden betrokken. Hier bij tekende hij evenwel meteen aan dat de gemeente Wissenkerke mo menteel niet veel grondgebied heeft in de Oosterschelde. Tijdens de begrotingsraadvergade ring kwam tevens naar voren dat de positie van de vrijwillige brandweer in Wissenkerke onduidelijk is. Over en kele jaren is een nieüwe brandweerau to nodig, een investering die de ge meente aanleiding geeft om te denken aan afstoting van een apart korps voor de kern Wissenkerke. De brandweer in Kamperland kan de taken wellicht ook alleen aan. PvdA'er Hamelink drong erop aan komend jaar een standpunt in te nemen over de toe komst van het Wissenkerkse korps, zo dat de brandweerlieden weten waar ze aan toe zijn. ZIERIKZEE Maandag is het hoogste punt bereikt van de nieuw bouw van het Nederlands her vormd kerkcentrum in Zierikzee. Het nieuwe kerkcentrum wordt ge bouwd aan de achterzijde van de Gasthuiskerk, gedeeltelijk op het parkeerterrein van de aangrenzen de supermarkt en aansluitend op de bestaande consistorie. De nieuwbouw omvat twee elemen ten, die afzonderlijk maar ook ge koppeld als zaalruimte kunnen wor den gebruikt voor vanaf zo'n tachtig tot honderddertig personen. Tevens zijn een buffetruimte, een garderobe en toiletten in het geheel opgeno men. De twee zaalelementen staan los van de Gasthuiskerk. Maar de ruim te tussen kerkgebouw en kerkcen trum, ongeveer 3,5 meter breed, wordt ingericht als wandelgang foyer en gedeeltelijk met glas over dekt. De wandelgang-foyer geeft op twee plaatsen toegang tot de kerk. De twee zaalelementen achter de monumentale Gasthuiskerk in de Zierikzeese binnenstad hebben elk een eigen pyramidevormig dakje. De twee ongeveer vier ton wegende houten kapconstructies zijn met een kraan op hun plaats gezet, de laatste maandagmorgen onder het toeziend oog van kerkelijke vertegenwoordi gers en enkele genodigden. Het ontwerp van het onder toezicht van de rijksdienst voor de monu mentenzorg gebouwde kerkcen trum is van architect ir P. C. Dekker van bureau Rothuizen en 't Hooft BV Middelburg. Ten opzichte van de Gasthuiskerk is gekozen voor een zo bescheiden mogelijke opstelling van de nieuwbouw, aldus architect Dek ker. Dat uitgangspunt komt mede tot uitdrukking in de kapjes van het kerkcentrum die een maximaal zicht op het kerkgebouw moeten waarborgen en evenals het dak van de Gasthuiskerk met leitjes worden uitgevoerd. Hoofdaannemer van het ongeveer 4,5 ton kostende nieuwe hervormd kerkcentrum is aanne mingsbedrijf Zeedam Zierikzee. Het streven is de nieuwbouw in de loop van januari in gebruik te nemen. Met het oog op de aanbouw van: kerkcentrum zijn de kerkelijke andere activiteiten in het hervormt verenigingsgebouw in het Vrije middels definitief beëindigd, vijftig jaar oude verenigingsgebouw wordt zo mogelijk verkocht, menteel is het aan een dansschool verhuurd. Het nieuwe kerkcentrum achter de Gasthuiskerk is bestemd voor allerlei kerkelijke doeleinden, zoals rouwdiensten, kindercrèche tijdens de kerkdiensten, vergaderin gen van kerkelijke verenigingen bijeenkomsten van de zondags school. Het Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. S20 De twee zalen, die het nieuwe kerkcentrum vormen, kregen maandag een houten kapconstructie. Opéén van de pyramidevormige dakjes is een vlag aangebracht om het hoogste punt te markeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24