louw verzorgingstehuis a Goes is begonnen Kinderdagverblijf Vlissingen krijgt geen steun provincie Commissie eens met welzij nsbegr oting Vleugel en Geelhoed pakken biljarttitels Goes wil samenwerkingsverband ter bestrijding geluidshinder Zuster Erika B vertrok bij Jugendheim Bedrijfstennis in Vlissingen PZC/streek [oper gestolen Pt loods Sluis let Brakman programma Wm Gewest' PvdA-Kamerlid Elske ter Veld in Middelburg Bromfietsster bij aanrijding met auto zwaar gewond Gewonde bij botsing tussen bromfietsers Geslaagden modevakschool In hoger beroep bevestiging vonnis tegen veehouder in Ritthem geëist Lagere boete voor handel in auto's geëist voor Hof CDA-Oostburg betreurt opstappen van Van Schaick ERSTE PAAL 'RANDHOF' DE GROND IN Iossing Concert uit tijd van Jan Steen in Oostkerk Middelburg OPVANG VOOR KINDEREN UIT HEEL WALCHEREN IN VLISSINGEN Nieuw buurthuis VIERDE KLAS LIBRE MET VLISSINGEN EN MIDDELB URG Nooit problemen Spannender INSDAG 11 NOVEMBER 1986 3Op de hoek Oranje weg-'s-Heer irpweg in Goes heeft burgemees- ir W. Blanken maandagmiddag erste paal geslagen voor een v protestants christelijk verzor- huis voor bejaarden. Het zal de derde bejaardentehuizen Rand- Jien Schild en Hof vervangen. De van het nieuwe huis ligt dan oor de hand: Randhof. Het ge- kan honderd bewoners huisves- De bouw zal één tot anderhalf iuren. lervormde Randwijck en het gere- erde Schild en Hof hebben Jreenvolgens 75 en 60 bewoners. Jitter J. de Jonge van de protes- christelijke stichting 'Tot Dienst uderen' stelde vast dat het aan- ewonersplaatsen daarmee aan- jk wordt teruggebracht. „Of dat twoord is zal de toekomst leren", j. De Jonge vroeg zich in dat ver- ook af of de protestants christe- in Goes niet teveel capaciteit in jrgingshuizen hebben moeten in- 11. Hij vertelde er in ieder geval Ivertuigd te zijn dat indentiteits- "den verzorgingshuizen zullen n voorzien in een behoefte. „Niet lie kerken, maar van de bewe idaldus de voorzitter van de stich- ■iet slaan van de eerste paal voor lieuwe protestants christelijke Irginghuis voor bejaarden is een [geschiedenis vooraf gegaan. Po- om Randwijck en Schild en Hof ■ok Nieuw Zorgvliet in Wol- ftsdijk) te laten fuseren, zijn aan I van de jaren zeventig op een Jkking uitgelopen, 'door gebrek ■ederzijds vertrouwen', zoals De het uitdrukte. De besturen van vijck en Schild en Hof hebben fgens afzonderlijk renovatie- en gemaakt, maar die hebben ■de goedkeuring van het provin- Jbestuur gekregen. Reden: vol- Is landelijke normen heeft Zee- jnd een overcapaciteit aan plaatsen ^orgingshuizen en in afgeslankte Izou zeker Schild en Hof te klein jngende nieuwbouw, zo bleek l sif tialen vanuit Middelburg, zou |tf eer welwillendheid worden be- „Daarmee dwong de provin- lin teite de besturen van beide hui- Iffit een samenwerking die enkele ■daarvoor was afgeketst", aldus ponge. Op aandrang van gedepu- W. Don is onder leiding van burgemeester Blanken gezocht ^Jen oplossing. ■jeken resulteerde in de oprich- Tan de stichting 'Tot Dienst aan Jen', waarin de hervormde kerk, ■reformeerde kerk, de gerefor- le kerk vrijgemaakt, de christe- Ireformeerde kerk, de vrij evan- lie kerk en de doopsgezinde kerk len. Sinds 1 januari van dit jaar Jffteze stichting al het beheer over l-'ijck en Schild en Hof gekregen, ■rzorgingshuis Randhof zal wor- ■bouwd door de landelijke her- Je bouwstichting voor bejaarden jbb), die het huis zal verhuren aan de [chti ïg 'Tot Dienst aan Ouderen'. De Jis inmiddels ook al eigenaresse ■ien van Schild en Hof. Deze ver- [pheeft eind 1985 en begin dit jaar Jge beroering binnen de gerefor- In de nacht van zondag op is ingebroken in de op- IkLs van de familie Van H. aan de Ineester Aarnoudseweg in Sluis, ld een grote hoeveelheid kope- ■oorwerpen ontvreemd. Men Jde loods binnen door een raam pn i breken. De waarde van de ge- Mgoederen is bij de politie niet be ll pRI SKENS De zanger Piet kman uit Breskens komt benkort op de televisie in een pramma Van Gewest tot Ge- dat wordt uitgezonden B' de NOS. Dinsdag 18 en insdag 19 november zullen ^kmen worden gemaakt voor w rubriek die iedere woensdag gP bet scherm verschijnt. Dins- ^jvinden er opnamen plaats in p'jn eigen studio in Breskens en ^Bet Zuidlandtheater in Ter- |en. Woensdag wordt Piet |rman tijdens zijn werk op de fcnboogschool in Hulst op de J vastgelegd. Set programma in het Zuidland- |ler zal een familieshow wor- jDe aanvangstijd is daarom Pm 1 ilf acht 's avonds. Het pro- pma heet 'Wat-moe-me-noe'. lis volgens Brakman een to- perhaal met serieuze en zotte •.met de nadruk op de Ie dingen". Hij brengt de kin- In succes-nummers maar ook [erliedjes. Ook zijn nieuwe Jerence 'De Badmeester' zal ^Bren zijn. Het is de bedoeling ^Br een live-registratie plaats- I1 'n het Zuidlandtheater. |man zelf treedt belangeloos ^Jodat de toegangsprijs laag ^Bnden kan worden. „Op deze Per kan ik iets terugdoen het publiek. Voor al die fen die de laatste keer te- feesteld waren omdat de zaal pwrkocht was", laat Brakman ■rganisatie van het optreden Zuidlandtheater is in han- an het evenementencomité f 'ogende Hollander' in Ter- (T* ®rakman heeft volgende is in de maak en komt in Bit en verder zal in het vol- 1 voorjaar een lp met kinder- r van hem verschijnen. meerde kerk geleid. Verscheidene le den van de kerk verweten de kerke- raad onzakelijk handelen door het Schild en Hof-gebouw voor de boek waarde (ruim 700.000 gulden) te verko pen aan de LBHH. Ze meenden dat het bejaardenhuis voor de marktwaarde had moeten worden verkocht (voor de onroerend-goedbelasting waren grond en gebouw op 1,2 miljoen gulden geta xeerd) en dat het verschil ten bate van de bejaarden of in ieder geval ten bate MIDDELBURG De evenementen commissie van de Middelburgse Oost- kerk 't Orgel in 't nieuw' houdt zater dag 22 november een concert waarin niet het orgel centraal staat maar de tijd waarin de muziek werd gecompo neerd. Dit keer gaat het om de tijd van J an Steen. Behalve dat de muziek ten gehore wordt gebracht door muzikan ten in zeventiende eeuwse kleding, zul len er tegelijkertijd dia's worden ver toond met daarop schilderijen van J an Steen. De musici zijn afkomstig uit Schou wen en Duiveland. Het zijn Ellengard Jense (klavecimbel), Willie Bil (orgel), Mientje Bliek (fluit), Liesbeth Franken (alt) en Dik Koning (gitaar). De op brengst van het concert is bestemd voor de restauratie van 'het orgel van de Oostkerk en de aanvangstijd is 20 uur. van de kerk zou moeten worden ge bruikt. De kerkeraad wees deze kritiek van de hand met de opmerking: de kerk is er niet op uit winst te maken. Blanken viel de eer te beurt de eerste paal te slaan omdat hij een grote in breng heeft gehad in de totstandko ming van de samenwerking tussen de zes kerkgenootschappen op het ge bied van de bejaardenzorg. Hij herin nerde aan de problemen die moesten worden opgelost om zover te komen, maar hij meende dat het gevoel van opluchting toen de nieuwe stichting begin dit jaar de exploitatie overna me toch vrij algemeen was. De gemeente Goes is op dit moment bezig met de vervaardiging van een nota over ouderenzorg. Burgemeester Blanken zei dat het zogenaamde flan kerend beleid daarin een belangrijke plaats zal krijgen en dat de gemeente ook nadrukkelijk zal proberen de sa menwerking en de onderlinge afstem ming te stimuleren tussen hulpverle ners die dicht bij de ouderen staan. Niettemin vroeg hij zich af of dat vol doende zal zijn. „De wachtlijsten voor een plaats in een verzorgingshuis groeien", aldus Blanken. „Verder te rugdringen van het aantal verzor gingsplaatsen verdraagt zich niet met de vraag ernaar". Het nieuwe verzorgingshuis komt pal naast Randwijck te staan. Enkele de len van het oude bejaardenhuis zijn ge sloopt om voldoende ruimte beschik baar te hebben voor de bouwactivitei ten. Zodra Randhof gereed is, zal de rest van Randwijck worden gesloopt. (Vlnr) Jes, leidster Manneke van Nooij, en Jelle in het nieuwe kinderdagverblijf. VLISSINGEN De Vlissingse com missie voor het welzijn is maandag avond akkoord gegaan met het ont werp van de welzijnsbegroting voor 1987. Het college van b en w brachten in het programma nog een wijziging aan door de Centrale Stichting So ciaal Kultureel Werk Vlissingen (CSSKW) 32.350 gulden extra te geven ter dekking van de organisatiekosten die men in 1987 verwacht te maken. Op verzoek van het PvdA-commissie- lid T. Post diepte wethouder D. J. P. Bruinooge dit bedrag iets verder uit. Hij stelde dat sinds de administratie van de CSSCW is ondergebracht bij de gemeente, er een beter inzicht bestaat in 'wat er financieel omgaat bij de stichting'. Volgens de wethouder bleek onder meer dat bepaalde loon kosten aan de CAO moesten worden aangepast en dat kleine inventaris kosten moesten worden doorbere kend. Bruinooge benadrukte dat het om een eenmalige verhoging ging. Bestuurslid M. van Wijngaarden van de stichting was bij de vergadering aanwezig en benadrukte dat de CSSCW nog steeds met structurele te korten kampt. Volgens haar moet de gemeente zich samen met de stichting buigen over een reorganisatie op be leidsmatig en financieel terrein. Dit om te voorkomen dat de kwaliteit van het werk definitief 'kapot' zou gaan. R. den Broeder bracht namens de Stichting Opbouwwerk Vlissingen naar voren dat de stichting zich 'in de kou gezet' voelt ten opzichte van de CSSCW. Zij heeft immers via een her ziening van de ontwerpbegroting wel extra geld gekregen en het opbouw werk niet. Commissielid A. Hoefkens (cda) vroeg hoe het zat met de voorstellen van de CSSCW om het Built en het Wolters- huis af te stoten, en met de vrijgeko men middelen (plus de twee ton die de gemeente vorig jaar heeft gereser veerd voor uitbreiding van buurthuis Aldegonde) een nieuw buurthuis te bouwen voor het middengebied. Hoefkens meende te hebben bespeurd dat het college zich aangetrokken voede tot deze plannen. Bruinooge antwoordde dat de haalbaarheid van dit voorstel afhankelijk is van het prijskaartje dat er aan komt te han gen. „Vast staat dat er bezuinigd moet worden." Naar aanleiding van de begroting stel de H. Schaap (d66) voor 'eens kritisch te kijken' naar de kosten die sportuit- wisselingen met zich mee brengen. Een ambtenaar antwoordde namens de wethouder dat er gewerkt wordt aan voorstellen om het aantal interna tionale sportuitwisselingen waaraan Vlissingen deelneemt, te reduceren. MIDDELBURG - Het PvdA-Tweede- Kamerlid Elske ter Veld geeft maan dag 17 november acte de présence op de ledenvergadering van de afdeling Middelburg van haar partij. Zij zal pra ten over het onderwerp 'Woonlasten en alles dat ermee samenhangt'. Het Middelburgse raadslid Ria van Colm- jon houdt een inleiding over 'Politiek in de wijk'. De vergadering begint om 20 uur in Het Zuiderbaken. VLISSINGEN Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben besloten het Vlissingse kinderdagverblijf dat maandag voor het eerst zijn deuren opende, geen subsidie te geven. De Stichting Kinderdagverblijf Vlissin- MIDDELBURG Mejuffrouw D. M. uit Oost-Souburg (19) is maandag avond ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de Oude Vlissingseweg. Mejuffrouw M. reed om 15.40 uur op haar flets richting Schroeweg. Ze werd ter hoogte van kwekerij Veldzicht ge schept door de automobilist M. A. G. (41) uit Middelburg, die vanuit een uit rit kwam en haar geen voorrang ver leende. Mejuffrouw M. is naar het Gasthuis in Middelburg overgebracht. VLISSINGEN Een 45 jarige vrouw uit Oost-Souburg is maandagmorgen aan haar hand gewond geraakt nadat ze met haar bromfiets in botsing was gekomen met een andere bromfiet ster. Het ongeluk gebeurde op het jaagpad tussen Oost-Souburg en de Keersluisbrug. De vrouw moest zich onder behandeling van een arts stel len. Het ongeval gebeurde tijdens de och- tenddrukte. De 45-jarige B. B. haalde twee fietsers in en botste daarbij tegen de brommer van een 17-jarig meisje dat haar tegemoet kwam rijden. Een andere inwoner van Oost-Sou burg, de 29-jarige M. J. van E. verleen de maandagmorgen geen voorrang op de kruising Friesenstraat/ Brouwe- naarstraat. Hij botste vervolgens te gen een andere wagen. Beide auto's raakten licht beschadigd. gen en omgeving had gerekend op een provinciale bijdrage voor 1987 van bijna 27.000 gulden. Volgens voorzit ter Antoinette Wijnberg van de stich ting komt het voortbestaan van het dagverblijf voorlopig niet in gevaar. Ze hoopt dat het college zijn besluit herziet. „Officieel hebben gs ons nog niets meegedeeld. Wij blijven dus op timistisch." Het Vlissingse kinderdagverblijf is sinds gisteren gevestigd aan de Com- mandoweg. Er is nog volop plaats. Per dagdeel kunnen er ongeveer twaalf kinderen worden ondergebracht. Het verblijf staat open voor kinderen uit heel Walcheren. Het is de bedoeling dat er vooral kinderen van moeders cue bij-, her- of omscholingscursussen volgen, worden verzorgd. Dit laatste was voorwaarde voor het Gewestelijk Arbeidsbureau Walche ren om een eenmalige subsidie van 60.000 gulden toe te zeggen. B en w van Vlissingen reserveerden op de ont- werp-begroting voor 1987 een bedrag van 27.550 gulden voor het initiatief. De stichting rekende er bovendien op dat het rijk en de provincie elk met een bedrag van 26.750 gulden over de brug zouden komen. De rijksaanvraag is nog in behandeling, en de provincie heeft nu afwijzend gereageerd. Het stichtingbestuur heeft zich nog niet beraden over de vraag hoe het gat in de begroting moet worden opge vuld, maar voorzitter Wijnberg gaat er van uit dat daar iets op wordt gevon den. „Desnoods doen we het nog zuini ger aan. Ik verwacht dat we het mini maal een jaar volhouden." Volgens chef mr. J. Douwes van de af deling welzijn van de provinciale grif fie heeft het college het subsidiever zoek afgewezen omdat getwijfeld wordt aan de regionale functie van het kinderdagverblijf. „De vrees bestaat dat het teveel in een lokale behoefte voorziet." Zelfs al zou deze vrees ongegrond blij ken te zijn dan is het volgens Douwes nog de vraag of gs over de brug komen. „De financiële positie van de provincie 'is dusdanig dat er nauwelijks nieuwe initiatieven kunnen worden onder steund." Hij acht de kans klein dat het college zijn standpunt zal herzien. GOES/MIDDELBURG Het per soonlijk biljartkampioenschap vier de klas libre van het district Walche ren/De Bevelanden is zondag afgeslo ten met titels voor Theo Vleugel en Gillis Geelhoed. In de Goese Omroe per werd Vleugel gehuldigd na een ui terst spannende finaledag. In Middel burg was Geelhoed, die ook naar de gewestelijke eindstrijd gaat (van 19 tot en met 21 december in Ovezande) voor zijn slotpartij al zeker van de toernooizege. GOES - De gemeente Goes wil bij de bestrijding van geluidshinder samen werken met de gemeenten Middel burg en Vlissingen. De reden daarvan is dat kleinere, niet via samenwer kingsverbanden georganiseerde ge meenten (zoals Goes) voorlopig nog niet in aanmerking komen voor rijks subsidies, geld waarmee overlast ver oorzaakt door verkeerslawaai kan worden aangepakt. Via deze samen werking kan de gemeente Goes op korte termijn beginnen met de isola tie van voorgevels van ongeveer 230 woningen, omdat de overeenkomst voldoet aan de door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) opgestel de criteria. Het ministerie heeft het samenwer kingsverband inmiddels aanvaard, waardoor de startsubsidie werd ver kregen. Dat is voor Goes een bedrag van een kleine vier mille. Pas in 1989 rekent het samenwerkingsverband op een budget van twee ton, dat over de WESTKAPELLE— 'Schwester' Erika Bleek heeft haar functie als leidster van Jugendheim Westkapelle na 25 jaar neergelegd. Haar gezondheid dwong haar terug te gaan naar Duits land. „Ik heb in de periodes dat ik hier was altijd heel goed met de gemeente Westkapelle kunnen opschieten. Ik ben dan ook dankbaar voor datgene waarmee de gemeente ons heeft ge holpen", zegt zuster Bleek. Jugendheim Westkapelle bestaat al vanaf 1960 en heeft onderdak gevon den in een voormalige lagere school aan de Zuidstraat in Westkapelle. „In 1959 was dominee E. Luhr bij iemand in Westkapelle op vakantie. Dominee Luhr was toen verbonden aan de Evangelische Kerkgemeente van Saam in Mülheim. Hij hoorde toen dat dit schooltje niet meer werd gebruikt omdat het tijdens de invasie in de Tweede Wereldoorlog onder water heeft gestaan. Wij van de Evangelische Kerkgemeente hadden toen een plan om een vakantieoord te beginnen en dat schooltje paste daar precies bij". Dominee Luhr en zuster Erika reisden in november weer naar Westkapelle om de school nog eens te bekijken en besloten het gebouw toen te pachten. In 1960 is het eigendom geworden van de Kerkgemeente in Mülheim. In de beginjaren werd het vakantie oord alleen in de zomermaanden ge bruikt omdat er geen verwarming was. „Er kwamen hier hoofdzakelijk jonge Duitse kinderen op vakantie, onder meer om de oorlog te vergeten. Maar ook veel vluchtelingetjes en kinderen uit de sociaal zwakkere gezinnen kon den hier hun vakantie doorbrengen", vertelt zuster Erika. Het gebouw is nu elk jaar geopend van maart tot en met november en ronde de kerstdagen. De groepen die de vakantie doorbrengen in Westkapelle bestaan uit gehandi capten, ouden van dagen, kleuters en gezinnen. „Ongeveer 50 mensen kun nen hier overnachten en de meeste groepen blijven zo'n 8 tot 14 dagen". Het oude schoolgebouw werd in 1974 afgebroken omdat het erg vochtig was. In 1975 herrees een nieuw gebouw met betere faciliteiten voor de gasten. „El ke groep die hier komt is vrij te doen en laten wat zij willen. Zij kunnen spel letjes doen, wandelen of informatieve films bekijken. En als er belangstelling voor is kan een groep ook aan bijbel studie doen onder begeleiding van één van ons. Maar dat is voor elke groep vrij om te bepalen, het is geen eis van het Jugendheim". Zuster Erika leidt samen met dominee R. Squarr dit en nog een aantal vakan tiekampen in onder meer Duitsland vanuit Mülheim. Daar worden plan nen gemaakt en de financiën bijgehou den. Ondanks het feit dat het Jugendheim vlak na de oorlog in Westkapelle is neergestreken zegt zuster Erika nooit problemen met de bewoners van Westkapelle te hebben gehad. „De mensen in Westkapelle hebben ons al tijd goed geholpen. Ook de contacten met de burgemeester zijn altijd prima geweest en ook met de hervormde kerk. Die kerk helpt ons vaak met bij eenkomsten of met geestelijke hulp voor de vakantiegangers". Als blijk van dank voor die goede sa menwerking heeft het Jugendheim een aantal jaren geleden zes bankjes aan de gemeente Westkapelle gege ven. „De burgemeester wilde die bank jes eerst bij de molen plaatsen maar dat leek mij geen goed idee. Want wan neer de oudere mensen van ons vakan tie-oord een wandeling maken komen zij niet langs de molen. Ik heb de bur gemeester er toen van kunnen overtui gen dat de bankjes beter tot hun recht zouden komen bij de kreek. En daar staan zij nu". V T drie gemeenten moet worden ver deeld. Verder zullen Middelburg, Vlis singen en Goes op het gebied van de geluidshinderbestrijding elkaar met mankracht bijstaan, elkaar onderling adviseren en gezamenlijk projecten coördineren. De samenwerking be staat ook uit gezamenlijke aanschaf en gebruik van apparatuur en uitwis seling van kennis. Het voorstel tot sa menwerking wordt donderdag 20 no vember in de gemeenteraad bespro ken. De vergadering begint om 19.00 uur in het gemeentehuis. De Nijverheidsstraat in Eindewege wordt de toekomstige ontsluitingsweg van het industrieterrein. De bedoeling is om deze straat door te trekken en aan te sluiten op de provinciale weg T80. Hiervoor moet de gemeente een stuk grond aankopen, hetgeen een krediet vergt van 45.000 gulden. In middels is bij de provinciale overheid voor dit project subsidie aangevraagd. Uit verkeerstechnisch en landschap pelijk oogpunt acht het college van burgemeester en wethouders het van belang dat het laatste gedeelte van de Noordweegseweg tezijnertijd wordt af gesloten voor verkeer, omdat dan ge bruik kan worden gemaakt van de nieuwe weg. Voor het project wordt de raad gevraagd een voorbereidingsbe- sluit te nemen, daar het bestemmings plan Buitengebied moet worden her zien. Ook de recreatieve ontwikkeling van het Goese Sas komt tijdens de verga dering ter sprake. Voor het opstellen van een bestemmingsplan daarvoor is een krediet van 17.500 gulden nodig. Zoals genield wil de Goese jachtwerf Hansa bv een jachthaven voor circa 300 schepen aanleggen in de dode ka- naalarm, die na de ingebruikname van de nieuwe sluis is ontstaan. Goes zal verder ook een steentje moeten bijdragen aan de verbetering en ver breding van de toegangsweg (ander half tot twee ton) en de aanleg van een persleiding van het Goese Sas naar Wilhelminadorp (ruim een halve ton). Verder evalueert de raad de nota over betaald parkeren in de gemeente Goes en beslist ze over een krediet voor de herinrichting van het gebied bij de hoek Oude Singel en Oostsingel, waar rondom de nieuw gebouwde bejaar denwoningen extra parkeerruimte zal worden gecreërd. Dat kost ongeveer 53.000 gulden. Opmerkelijk in deze (dubbel(finale was wel dat zowel in de poule Walche ren, dat bij BVM te gast was, als in de Bevelandse finalegroep vier spelers deze titelstrijd beheersten. Met Theo Vleugel gingen Marc van der Hage, Sjaak Zuidhof en Marien Priem mee in een kopgroep, die de rest van het veld al spoedig op een uitzichtloze achter stand zette, terwijl de BVM-organisa- tie het kwartet Geelhoed, Traas, Ver sprille, Rijk een snelle beslissing voor de ereplaatsen zag forceren. De beslis sing voor het kampioenschap viel daar in de zesde ronde. Daarin verloor Han Traas van Frans Decoster en werd Geelhoed onbereikbaar voor alle ach tervolgers. De strijd om de tweede plaats waarvoor op dat moment nog drie spelers in aanmerking kwamen werd tenslotte gewonnen door Traas. De Bevelandse finale was stukken spannender en aanmerkelijk beter van niveau. Bij eerdergenoemd vier tal viel Marien Priem als eerste af, Sjaak Zuidhof kon in de cruciale slot fase ook niet meer volgen. Daardoor bleven Vleugel en Van der Hage over voor een finale die dit kampioen schap naar een climax zou voeren. Theo Vleugel, inmiddels ook al een keer gestruikeld, startte met een ach terstand van twee wedstrijdpunten (10-12) op Hage. Om kampioen te wor den moest hij niet alleen de slotpartij winnen, maar bovendien moest er aan de streep een verschil van acht caram boles zijn om op moyenne langs zijn opponent te kunnen lopen. In een ster ke toernooi-afsluiting (60-44 in 20 beur ten) werd die opgave door Vleugel ook uitgevoerd. Eindstanden. Goes: 1. Theo Vleugel Schel- dezicht 12-2.40-13; 2. Marc van der Hage De Smidse 12-2.35-18; 3. Sjaak Zuidhof Avon tuur 10-2.02-13; 4. Marien Priem OBK 8-2.10- 16; 5. Ad Menheere OHGL 6-1.57-12; 6. Nico Buijze De Smidse 6-1.35-11; 7. Lambert Schrooten 't Raedthuys 2-1.42-9: 8. Walter WiUemse ALM 0-1.34-9. Middelburg: 1. Gillis Geelhoed Delta 12- 1.74-12; 2. Han Traas De Toekomst 10-1.67-8; 3. Bram Versprille TOG 9-1.52-12; 4. Ko Rijk De Smidse 8-1.72-13; 5. Rinus Huizen De Toekomst 6-1.83-13; 6. Frans Decoster BV Goes 6-1.54-12; 7. Piet Beenakker Schelde- zicht 3-1.33-11; ,8. Frans de Kort BV Goes 2- 1.41-12. Via deze finales en eerdere voorwed strijden zijn naar de derde klas gepro moveerd Theo Vleugel, Marc van der Hage, Sjaak Zuidhof. Marien Priem, Lambert Schrooten, Gillis Geelhoed, Han Traas, Ko Rijk. Rinus Huizen en Frans Decoster. MIDDELBURG Aan de modevak school ENSAID in Rosmalen slaagden de volgende leerlingen: mevrouw Bos uit 's-Gravenpolder behaalde het di ploma tailleuse; mejuffrouw Matthijs- se uit Nieuw- en Sint Joosland, me vrouw Van Reijen uit Veere en mejuf frouw Vosburchart uit Vrouwenpolder behaalden het diploma costumière en mevrouw Wiersma uit 's-Heer Hen drikskinderen behaalde het diploma modinette. DEN HAAG Procureur-generaal mr B. de Hoogh heeft vrijdag tijdens de economische zitting van het gerechts hof in Den Haag tegen de 56-jarige veehouder J. G. uit Ritthem bevesti ging gêeist van het vonnis van de Mid delburgse economische politierech ter, op 29 november vorig jaar. Die veroordeelde de veehouder tot een geldboete van 1500 gulden, waarvan 1000 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. G. zou in de periode van 2 september 1984 tot en met 3 februari 1985 niet in staat zijn geweest een driejarige administratie te tonen. De procureur-generaal liet weten be grip te kunnen opbrengen voor uitstel, wanneer het hof een deskundige van het ministerie van landbouw wil ho ren. De verdediger van de veehouder, mr J. Sap, vroeg 'ontslag van alle rechtsvervolging'. Hij meende dat zijn client niet kan worden verweten, dat hij niet op de hoogte is van de zeer in gewikkelde bepalingen over de admi nistratie die moet worden gevoerd voor het 'Produktschap voor Zuivel'. G. heeft een winkeltje aan zijn boerde rij en bereidt kaas en boter van de melk van zijn twintig koeien. De melk verkoopt hij op bestelling. G. toonde het hof zijn kaashoek en dagagenda, waarin hij zijn administra tie bijhoudt. Vice-president mr M. J. Heikens hield hem echter voor, dat hij volgens het proces-verbaal niet alles administreert. Raadsman mr Sap ver klaarde. dat sprake was van een mis verstand tussen zijn cliënt en de verba lisanten, omdat niet duidelijk was of de melkproduktie van de koe moest worden bijgehouden of de verkoop van de melkprodukten. G. merkte verbit terd op, dat hij in eerste instantie zelfs was beticht van 'valsheid in geschrif te'. Het gerechtshof zal op vrijdag 21 no vember een 'tussenvonnis' wijzen. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof mr B. de Hoogh heeft vrijdag in een economi sche zitting tegen de 39-jarige B. J. W. 5. uit Arnemuiden een geldboete gêeist van 500 gulden, waarvan 250 gulden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De man werd beschuldigd van onbevoegd handelen in tweedehands auto's. De Middelburgse economische politie-' rechter had op 11 november 1985 S. veroordeeld tot een boete van 750 gul den, waarvan 300 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. S. zei dat hij als hobby was begonnen met straat- en markthandel in tweede hands auto's. Uiteindelijk huurde hij' een schuurtje. „En toen was u fout, want dan ga je een garagebedrijf uitoe fenen", verklaarde vice-president mr M. J. Heikens. „Maar anders moest ik wegenbelasting betalen", was het ex cuus van S„ die bij een controle in no vember 1984 tegen de lamp liep. Het gerechtshof zal op 21 november vonnis wijzen. OOSTBURG Het CDA-bestuur van de afdeling Oostburg betreurt het dat G. van Schaick per 1 januari opstapt als lid van de CDA-fractie in de ge meenteraad. Dat vertelde R. Jacobs, voorzitter van de CDA-afdeling Oost burg maandagavond tijdens een ver gadering van de afdeling. Volgens Jacobs draait de Oostburgse fractie goed. „Er is wel eens verschil van mening, maar dat is, mits het niet op de persoon wordt gespeeld, niet erg", aldus Jacobs. Hij vond dat het CDA constructieve bijdragen levert aan de gemeenteraad. Tijdens de vergadering werd de kandi datenlijst voor de verkiezingen voor provinciale staten samengesteld. Hierover werden verder geen medede lingen gedaan. De Christelijke Boeren en Tuinders Bond heeft overigens in een brief aan het bestuur verzocht een kandidaat van de organisatie op een verkiesbare plaats te zetten. Op de concept-kandidatenlijst was dit niet het geval. VLISSINGEN - In de A-poule van de competitie van het bedrijfstennis in Vlissingen beloofde de ontmoeting Si- con/Leak Repairs tegen Hertel een spannende en gelijkopgaande strijd te worden. 'Op papier' waren de par tijen aan elkaar gewaagd. De Hertel formatie dacht daarover echter an ders. Sicon-speler Harry Verkaart haalde overigens wel de eerste punten voor zijn ploeg binnen door Jan Schuringa met 11-9 te verslaan, maar dat bleef de enige winstpartij in de enkelspelen. Bob Kurth trok de punten voor Hertel naar zich toe door Huub Verstraete met 8-4 te verslaan en Piet van de Steen etaleerde een goede vorm en ze gevierde met 12-5 over Frans van Zwam. Josef Verschuren en Jan Sie gers kwamen een puntendeling over een, 6-6. Hertel zou tenslotte negen punten uit de enkelspelen vergaren nadat ook Mart v. d. Steen en Dirk Kuiper hun partij in winst omzetten. Van de Steen won met 8-6 van Wim van der Heyden en Kuiper versloeg Joop Pauwe met 8- 6. In principe kon Sicon nog langszij komen door de volle winst uit de dub bels. De Hertel-ploeg pakte daaruit echter vier punten en won de wedstrijd met 15-3. De ploeg van Knolle versloeg runner- up Holy met 12-6 en Peiniger pakte de volle winst, 14-4, op Mobuco I. In de A- poule bij de dames won Racketcen trum met 6-2 van Eggink, Total zege vierde met 8-0 over de formatie van Theelen v. d. Weele en RVS en Hoechst speelden met 4-4 gelijk. V-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15