Van den Heuvel: Nederland is te weinig rampbewust KUNST borden langs Tractaatweg FNV nam deel aan demonstratie Gent Als ik straks niet meer werk blijft nïn inkomen gewoon hetzelfde! [PIEREN MAATREGELEN IN PRAKTIJK DGD-Zeeland wil wachtgeld afkopen van gemeente-artsen fnderzoek naar migratiewil oiige boeren GRONDIGE AANPAK NOG IN KINDERSCHOENEN' W oonlastenkomitee terughoudendheid bij invoering van rioolrechtheffing Amro Bank. De bank waar je wataan hebt. PZC/ provincie 9 Middelburgse il eetclub lleenstaanden Tsjernobyl Coördinatie Een Amro Spaardeposito kan een welkome aan- Bjling op uw pensioen betekenen. Want de rente van Dn deposito kan momenteel oplopen tot Cf Q Dj een looptijd van 5 jaar. En wordt naar O^O /O B-ns maandelijks, per kwartaal of per halfjaar uitgekeerd De looptijd van het .Amro Spaardeposito varieert van 1 tot 5 jaar. De rente over die periode staat vooraf vast en is onder andere afhankelijk van de gekozen loop tijd en het bedrag dat u inlegt. U moet alleen wel minimaal f25.000,- op de rekening zetten om van de hoge T1- rente die het deposito oplevert te kunnen profiteren. Wilt u meer weten over sparen voor zo'n aanvulling op uw pensioen? Ga dan even langs bij de Amro Bank in uw buurt voor een gedegen advies. IlSDAG 11 NOVEMBER 1986 rote rampoefening bij erncentrale Borssele INKENSZAND De gemeente Borsele bereidt een grootscheepse oefening voor ter bestrij- g van een ramp in de PZEM-kerncentrale. Bedoeling is de 'papieren maatregelen' verder in zo goed mogelijk nagebootste) praktijk te brengen, dan tot nu toe ooit het geval was. „De ^amp begint waar we vroeger met oefenen ophielden", zegt burgemeester drs G. C. G. van den Snivel van Borsele. Verkeersafwikkeling en evacuatie zijn onder meer onderdelen die aan de e komen. Ook wordt, anders dan voorheen, de kerncentrale daadwerkelijk bij de quasi- [ip betrokken. den Heuvel maakt duidelijk dat in /erleden regelmatig bepaalde pro- ires geoefend zijn. Dat gebeurde :en bijeenkomst van de zogenaam- maatregelencommissie, waarbij rampenstaf in Borssele werd inge- t. De mensen in de kerncentrale ;n er nooit bij betrokken. Mede aanleiding van de bevindingen het Operational Safety Review Ti van het Internationale jmagentschap - dat de kerncen- inspecteerde - zal er nu uitgebrei- jeoefend worden, met van meet af de PZEM erbij. ;ens de burgemeester zal de oefe- zodanig opgezet worden dat 'een >re evacuatie' een rol speelt. Er ien overigens géén mensen echt laatst. Van den Heuvel: „Dat is Base te ver. Je zou de mensen tevo- Bnoeten waarschuwen, met bussen naar het dorp Borssele moeten rijden - en het is toch niet de werkelijkheid. Het is ook wat kosten aangaat niet te doen en de boeren kunnen hun vee niet achterlaten. We oefenen tot aan het moment van verplaatsen. We toetsen of we op tijd bussen hebben, de men sen kunnen waarschuwen, enzo voorts". Overigens kunnen indien nodig de in woners van de dorpen 's Heerenhoek, Borssele en Nieuwdorp a la minuut geëvacueerd worden. Er zijn afspraken met een busonderneming, bij de brandweer zijn voldoende chauffeurs en is beschermende kleding aanwezig. Het gaat daarbij om een straal van 5 tot 10 kilometer rond de centrale. Voor een groter gebied zijn geen uitgewerk te regelingen. Dan zijn er meer ge- SINGEN - De ministeries van [bouw en sociale zaken laten een rzoek instellen naar de interesse ïjfooral jonge boeren om te emigre- Het onderzoek richt zich op ak- ouw en veeteelt en zal worden cht door middel van minimaal enquêteformulieren met diep- ide vragen. Beide ministeries wil len inzicht krijgen in de toekomst- achtingen van (jonge) boeren, huidige (inkomens)situatie en de tuele bereidheid om te emigre- met het oog op een betere toe- it. adviesbureau Bumexco, dat de ête uitvoert, houdt op verschil- 1 plaatsen in het land bijeenkom- )m voorlichting over emigratie en ïtingen bij het invullen van de en- [formulieren te geven. Maandag ivember is er in het Dorpshuis in and een bijeenkomst die speciaal ioeld voor boeren uit de zuidelij- rovincies. Deze bijeenkomst be- jm 20.00 uur. ïinisteries willen met het onder- ook uitvinden hoe de bedrijfsre- ten liggen in verschillende gebie- n wat de kosten voor de staat zijn huidige situatie. De evaluatie Ie egevens richt zich daarbij voor de kosten wegens overproduktie itkoop van boerenbedrijven. De ichting over de emigratiemoge- den legt de nadruk op Brazilië, sluit andere gebieden niet uit. jfiis de bijeenkomst in Ottoland t over de emigratiemogelijkhe- uitgebreid informatie verstrekt, krijgen de bezoekers de vragen- /oorgelegd, die anoniem kan wor- ingevuld. Het adviesbureau zal gesprekken voeren met vakmen- iit overkoepelende organisaties ■e verschillende boeren- en tuin- jonden. VLISSINGEN De Districts Ge zondheidsdienst Zeeland (DGD) overweegt de volledige afkoop van het wachtgeld van gemeente-art sen bij afname van het pakket be drijfsgezondheidsdienst. Met de af koop is een bedrag gemoeid van bijna 660.000 gulden. Het voorstel hiertoe komt aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen be stuur van de DGD-Zeeland donder dag 20 november. De financiële verplichting van wachtgelden van gemeente-artsen doet zich voor in 18 van de 30 Zeeuwse gemeenten. Bij de overige 12 gemeenten is geen gemeente-arts in dienst, of werkt de arts op tariefs basis. Het aantal tot de DGD toege treden gemeenten was per 1 novem ber 25 van de 30. Tijdens de vergadering, die in het stadhuis in Middelburg wordt ge houden, zullen verder de projecten campinghygiëne en gezondheids cursus voor ouderen worden gepre senteerd. De vergadering begint om 9.45 uur. meenten bij betrokken en dat vergt in gewikkelder afspraken dan tussen één gemeente en busonderneming!en). Drs Van den Heuvel onderstreept dat het inspectieteam van het Atoomagentschap het gebrek aan coördinatie aan de kaak stelt. De ko mende oefening moet daar wat aan doen. Vandaar dat er een grote voor bereidingsgroep in het leven is geroe pen, met vertegenwoordigers van tal rijke instanties. Bedoeling is dat ook een 'Haagse crisisstaf in het geweer komt. „In Den Haag komt ook bij een echt ongeval een centrale post te zitten, on der meer voor de relatie naar de lande lijke voorlichting en informatie, opdat wij verschoond blijven van de druk van overig Nederland en rustig de ramp kunnen afwikkelen", aldus Van den Heuvel. Hij acht het onvermijde lijk dat de komende oefening 'een beetje over de grens van de gemeente Borsele heengaat'. De oefening, die in het begin van 1987 wordt gehouden, gaat ervan uit dat - hoewel dat ontwerptechnisch onmo gelijk is - er enige radio-activiteit naar buiten treedt, met directe gevolgen voor een gebied vlak rond de centrale (5-10 kilometer). Daar moet de ram penstaf een antwoord op zien te vin den. In de voorbereidingsgroep zitten men sen van de gemeente, provincie, rijks politie, PZEM, rijksinstituut volksge zondheid, regionale brandweer, KNMI en de ministeries van landbouw en vis serij, welzijn, volksgezondheid en cul tuur, volkshuisvesting, ruimtelijke or dening en milieu, sociale zaken, bin nenlandse zaken. ROTTERDAM In het algemeen is er sprake van een geringe 'rampbewust heid' in Nederland. Vooral grootschalige rampbestrijding krijgt een lage voorrang. „Als wij het tempo van de activiteiten op dit gebied bezien, dan is daar géén grote voorspoedigheid te bespeuren", zegt de Borselse burgemees ter drs G. C. G. van den Heuvel. Hij belicht de activiteiten met het oog op een ongeval in de kerncentrale van de Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschap pij bij Borssele. „Lokaal en beperkt regionaal kunnen we de problemen wel aan. Bij rampen van grotere omvang staan we nog aan het begin van de organi satie". IDDELBURG - Mevrouw ox van der Waals uit Middel- urg heeft een idee voor al- enstaanden, die opzien tegen n eenzame maaltijd: richt n eetclub op. Een dergelijke ub zou één keer per week bij- n kunnen komen, waarbij er i beurten wordt gekookt, 'aarbij gaat het niet om culi- aire hoogstandjes maar wel a de sfeer. Die kan nog wor- en verhoogd door een kaarsje bloemetje op tafel, evrouw Van der Waals ge- 'oft dat die gezamenlijke aaltijden niet zoveel hoeven kosten: „Met een tientje per [ersoon kom je een heel eind", et haar plan wil ze alleen- aande mannen en vrouwen et alleen wat gezelligheid eden, samen eten kan ook fjdragen aan het 'opvijzelen' n sociale vaardigheden. Cox n der Waals: Als je lang al en bent verleer je het om gas- :n te ontvangen en daarvoor B koken. Alleenstaanden met geinig contacten hebben ook el eens de neiging om hun 'lis te verwaarlozen. Als je (eet, datje gasten krijgt, ga je ar wat aan doen". |e is bereid om zelf op te treden s contactadres voor de eet- ubs en adressen en telefoon- immers door te geven van al- enstaanden. Van den Heuvel geeft aan dat de ram pen in de Amerikaanse kerncentrale bij Harrisburg en de Russische centra le bij Tsjernobyl slechts even als 'aan jager' van de belangstelling dienen; na verloop van tijd ebt het weer weg. Hij stelt dat er elders, bijvoorbeeld in Amerika, veel rampbewuster geleefd wordt: méér uitgewerkte plannen, méér training en oefening, méér voor lichting, zelfs op scholen. Uit Van den Heuvels betoog blijkt dat er van een af gerond en sluitend pakket aan ramp maatregelen - vooral wanneer gemeen telijke grenzen worden overschreden - nog geen sprake is. De burgemeester schetst de moeizame voorgeschiedenis in Borsele. Toen de kerncentrale in 1973 in bedrijf ging, was er geen alarmregeling; de kerne nergiewet sëhrijft dat ook niet uit drukkelijk voor. In 1974 stelde de ge meente zelf een soort alarmeringsplan op. In 1976 verscheen het ministeriële besluit 'Alarmregeling Kerncentrale Borssele'. Daarnaast ondertekenden de commissaris van de koningin in Zeeland en de gouverneur van Bel gisch Oost-Vlaanderen in 1979 een overeenkomst van wederzijdse alar mering bij rampsituaties. In 1981 is een alarmregeling ingevoerd voor de gemeenten in Zeeland en West-Bra bant met het oog op het kernenergie park bij Doel (B). De Nederlandse rege ling spoort overgens nog steeds niet met de Belgische regelingen. Burgemeester Van den Heuvel wijst erop dat het inspectieteam van het In ternationale Atoomagentschap dat Borssele doorlichtte, erop heeft aange drongen de alarmplannen binnen en buiten de centrale nog beter op elkaar af te stemmen. „Thans kunnen we zeggen dat we in Borsele voorzien zijn", verzekert Van den Heuvel. „Als er in de kerncentrale Borssele een ongeval plaatsvindt, dan hebben wij ons daarop geprepa reerd. Bovendien willen wij ons steeds opnieuw door oefening en overleg verder oriënteren. Meer zorg heb ik eigenlijk - en dan niet alleen vanwege de kernenergiecentrale maar meer in het algemeen - om de bo- vengemeentelijke coördinatie". Jt Hij doelt in het bijzonder op de positie van de commissaris van de koningin enerzijds (leiding geven) en die van de regionale brandweer anderzijds (be heer en uitvoering), terwijl ook nog de positie van de burgemeester in de ei gen gemeente in het geding is. Bij een grootschalige ramp, zoals in een kern energiecentrale, komt de verantwoor delijkheid van de betrokken ministers erbij. Niet voor niets heeft het inspec tieteam van het Atoomagentschap ge constateerd dat er een té grote ver snippering van verantwoordelijke in stanties is bij een kernramp. Drs Van den Heuvel verduidelijkt kort de organisatie wanneer er wat in Bors sele gebeurt. Centraal staat een maat regelencommissie onder voorzitter schap van de commissaris van de ko ningin. De commissie wordt bijge staan door een tactische staf voor de uitvoering hulpverleningsdiensten onder leiding van de regionale brand weer). Verder is er een technische com missie voor stralings- en besmettings gevaar (rijksinstituut volksgezond heid en milieuhygiëne, diverse minis teries en KNMI). Tenslotte zijn er meetploegen en (in Den Haag) een de partementale commissie. Uit de gang van zaken trekt drs Van den Heuvel de volgende conclusies: - het maken van rampenplannen wordt aan gemeenten overgelaten; zo dra via verschillende departementen een regeling tot stand moet komen (zo als voor een kerncentrale) is dat een zaak van veel tijd en veel overleg; - het maken van afspraken met buur gemeenten, provincies en ministeries is moeilijk; het probleem om met buur landen internationale afspraken te maken is nog moeilijker, maar na Tsjernobyl is dat een eerste noodzaak geworden; - bij een kernenergiecentrale behoren het rampenplan, de meetwagens, het meetnet, beschermende kleding voor hulpverleners buiten de centrale, en dergelijke, als wezenlijke voorwaar den in de vergunning te worden opge legd; het zijn onderdelen die horen tot de totale investering, ongeacht voor wiens rekening ze komen (eigenaar centrale of overheid). Drs G. C. G. van den Heuvel. De ramp in Tsjernobyl is zeker aanlei ding, aldus Van den Heuvel, alle sce nario's opnieuw door te lichten. De alarmregeling gaat ervan uit dat de omvang van een kernongeval in Bors sele (ook in Doel en Dodewaard) slechts lokale en maximaal regionale gevolgen zal hebben. De vraag is of dat uitgangspunt gehandhaafd kan worden. De plannen hebben betrek king op een straal van 5 tot maximaal 10 kilometer rond de kernenergiecen trale. Daar zijn ook de evacuatieplan nen op afgestemd. Van den Heuvel: „De vraag zal worden of men - ervan uitgaande dat iedere ge meente op eigen gelegenheid een rege ling heeft getroffen voor evacuatie van de bevolking - ook voor grotere gebie den verplaatsingsplannen moet voor bereiden. In de Zeeuwse situatie voor grote gedeelten van Walcheren en de Bevelanden. Tot nu toe heeft inventa risatie van die plannen nimmer plaats gevonden, dus zeker niet het op elkaar afstemmen ervan". Burgemeester Van den Heuvel acht goede ramptraining uiterst belangrijk. Niet alleen voor de gemeente, maar voor alle overheidsdiensten die bij rampafwikkeling te maken hebben. Training en voorzorgsmaatregelen kunnen volgens de burgemeester de chaosperiode tussen het plaatsvinden van een ramp en het op gang komen van de hulpverleningsmachine bekor ten. Hij attendeert andermaal op de si tuatie in Amerika, waar wel uitgebreid geoefend wordt, onder meer op het ge bied van verbindingen en verplaatsing van de bevolking. Bij dat alles is voor lichting van veel belang, betoogt drs Van den Heuvel. Hij beklemtoont dat bij een ongeval in de kerncentrale met de informatie naar buiten niet té lang getalmd mag worden. De landelijke er varing met Tsjernobyl heeft zijns in ziens geleerd dat een aangepaste en liefst zo uniform mogelijke 'inforatie- en voorlichtingsterminologie' moet worden voorbereid. Burgemeester Van den Heuvel zette maandag zijn vi sie op de rampbestrijding uiteen tij dens een congres over de 'Nieuwe orga nisatie van de rampbestrijding' te Rot terdam. Het echtpaar Bellemans met een ontwerp van één van de borden voor de Tractaatweg in Zeeuwsch-Vlaanderen van de hand van Joshua Broekhuijsen. Kunstwerken in alle provincies van ons land met een levensduur die net zo lang (of kort) is als de tijd die nodig is om de Zeeland Suite van Leo Kuiper uit te voeren. Dat is een plan van kunsthandelaar Robbie Bel lemans uit Axel. Als tweede potje op het vuur heeft Bellemans iets be dacht waarmee hij letterlijk aan de weg timmert: de nieuwe weg van Ter- neuzen naar Axel. Een inventief man, die met zijn galerie en kunstuitleen nu al vijf jaar probeert moderne kunst aan de man te brengen. „Het gemiddeld niveau van de deel nemende kunstenaars is vrij hoog", aldus Bellemans over het Zeeland Suite-project dat voor volgend jaar 19 september op de agenda staat. „Ik heb nu zo'n zestien kunstenaars bij elkaar en we willen conform het wezenlijke van muziek iets met kunst gaan doen". De Axelse kunsthandelaar, -uitlener en -verzamelaar, tevens boekhande laar Bellemans ziet het evenement al helemaal voor zich, precies op de dag dat het tien jaar geleden is dat de Zeeland Suite voor het eerst werd uitgevoerd. In Zeeland zelf, in Mid delburg, moeten vier blauwe wim pels van ieder dertig meter lengte aan de Lange Jan worden bevestigd. Op het moment dat ze wapperen wordt een bandje met de Zeeland Suite gedraaid. Als de laatste ak koorden over de daken van Middel burg hebben geklonken worden de wimpels binnengehaald. Cor de Jon ge is de kunstenaar die voor dit spektakel wil zorgen. Zodra hij hier mee klaar is wordt in een ander deel van het land het volgende kortston dige kunstwerk inclusief muziek tot stand gebracht. Bellemans is nog op zoek naar ge schikte ruimten. Bijvoorbeeld één waar gedurende het half uurtje suite 'Zeeuwse polderskeletten' van Ge rard Ram kunnen worden geëxpo seerd, of waar componist Leo Kuiper samen met de fanfare Sint Juttemis de Zeeland Suite in de vorm van een ontmoetingsconcert kunnen uitvoe ren. Los van deze Zeeland-happening wil Bellemans volgend jaar een 'monu mentaal kunstwerk' afleveren langs de nieuwe Tractaatweg tussen Axel en Terneuzen. Het uiteindelijke ont werp is gemaakt door de Nieuw-Na- mense kunstenaar Joshua Broek huijsen. Op de zeven borden aan ie dere kant van de weg zouden behal ve de namen Terneuzen en Axel ook allerlei - ingenieus bedachte - gefin geerde plaatsnamen moeten worden geschilderd. Het tweetal heeft van daag een gesprek met Rijkswater staat. Die instantie staat nog niet te juichen bij het plan. De vrees be staat dat de grote blauwe borden van drie bij vijf meter teveel de aan dacht van de weggebruikers zullen opeisen en de weg, die midden vol gend jaar gereed komt, onveilig ma ken. De veertien borden maken een onderdeel uit van een groot projekt dat Bellemans voor vol gend jaar in gedachten heeft: 'Be wegen is veranderen en veranderen is bewegen'. De automobilist die straks van Terneuzen naar Axel rijdt krijgt eerst een bord te zien met 'Terneuzen-Axel'. Op het vol gende bord worden de letters van beide plaatsnamen door elkaar ge hutseld en tot twee gefantaseerde plaatsnamen gevormd. Dat hutse len gaat door tot het zevende bord, alwaar uiteindelijk 'Axel-Terneu- zen' op moet komen te staan. De onderste helft van de borden wor den door middel van horizontale streeppatronen de snelheid van de HOORT. zietJ? l rijdende toeschouwer gesuggereerd. Wie hetzelfde traject terug rijdt krijgt het proces van naamsveran dering andersom voorgeschoteld. Broekhuijsen en Bellemans hopen het kunstwerk te zijnertijd als 'mo numentale kunst' aan de provincie Zeeland te verkopen, omdat de weg in kwestie ook provinciaal bezit zal worden. „We doen het niet gratis, hè". „Het is net als op de snelheidsmeter van een oude Citroen", vertelt Belle mans. „Hoe sneller je rijdt hoe lan ger de strepen worden en de kleur er van verandert ook. Om het voor de mensen allemaal wat begrijpelijker te maken komt er een tentoonstel ling over de borden en ook een boek je met uitleg. Er zijn veel kunstwer ken langs de weg, maar er is er nog niet één die dusdanig met beweging te maken heeft". Het oorspronkelijke idee voor het kunstwerk langs de weg is van Belle mans. Hij stapte ermee naar Broek huijsen en die heeft er de huidige vorm aangegeven. Bellemans: „En dat is natuurlijk stukken beter dan dat ik ooit had kunnen bedenken". Rijkswaterstaat heeft slechte erva ringen met kunst langs de weg. Bij Muiden is een viaduct over de weg van Amersfoort naar Amsterdam zo 'aangekleed' met losse stukken be ton dat het lijkt alsof het op instor ten staat. Een geschrokken automo bilist veroorzaakte er een ketting botsing. •Joost van Leeuwen Directeur I. L. Szénassy van het Zeeuws Museum opent vrijdag avond de Zwarte Kamer in Galerij Bellemans aan de Oosterstraat in Axel. De Zwarte Kamer is een pro ject van de Zeeuwse kunstenaars Richard Beek en Harald Huyser, speciaal gemaakt ter gelegenheid van het vijfjarig jubileum van Ga lerij Bellemans. De officiële slui ting van de kamer in kwestie is me dio januari. H.W.A. Koch, directeur van de Zeeuwse Culturele Raad, is bereid gevonden om dan als laatste de Zwarte Kamer te bekijken voor deze wordt gesloopt. De kamer is van binnen geheel met zwart plastic bekleed. De toeschou wer (altijd één tegelijk) dient in de deuropening te blijven staan en de enige manier om wat te zien is door het zelf bedienen van spotjes die op de verschillende kunstwerken ge richt zijn. Aan de wanden komen vi- talistisch-chaotische schilderijen van Richard Beek te hangen. Op de vloer staan stapels stenen van Ha rald Huyser. In zijn galerij heeft Bellemans een belangrijke plaats ingeruimd voor het werk van bekende kinderboeke nillustrators. De kunstuitleen om vat inmiddels een collectie van 400 werken. Daarvan zijn er steeds 150 uitgeleend aan in totaal twintig huurders. Onder zijn klanten telt Bellemans veel bedrijven die het werk in grote aantallen tegelijk maandelijks komen lenen. De Zwarte Kamer is tot half januari te bezoeken en voor het entreegeld krijgt het publiek tevens een foto van het geheel. De galerij van Belle mans is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN Het Woonlastenko- mitee Vlissingen dringt er bij de Vlis- singse gemeenteraad op aan 'de grootst mogelijke terughoudendheid' te betrachten met de mogelijke invoe ring van een rioolrechtheffing. In een brief aan de gemeenteraad zegt het Woonlastenkómitee de ontwikke ling van verdere lastenverzwaring met 'zorg' tegemoet te zien. Hoewel een heffing van het rioolrecht in wezen slechts een tijdelijke maatregel zou zijn, wordt de eenmaal ingestelde hef fing in de praktijk niet meer terugge draaid, zo meent het Woonlastenkomi- tee. Gepleit wordt bij een eventuele in voering van de heffing een 'soepel ont- heffingsbeleid voor de laagste inko mens' in te bouwen. Bovendien moet de heffing uitsluitend worden gebruikt voor de riolering zelf, aldus het comité. GENT Een Zeeuws-Vlaamse FNV- delegatie heeft zaterdagochtend in Gent deelgenomen aan een demon stratie gericht tegen een ontslag van honderden werknemers, onder wie een flink aantal vakbondsafgevaar digden, van de Boel-scheepswerf in Temse bij Sint-Niklaas. De deelne mers aan de mars pleitten tevens voor behoud van het Vlaamse socialisti sche dagblad De Morgen. Enkele duizenden demonstranten trokken door de stad. De protestmars was een initiatief van de Vlaamse so cialistische vakbond ABW. Wat op viel in de stoet was de aanwezigheid van enkele vakbondsdelegaties uit Wallonië. Van de FNV-delegatie maakten onder anderen Dirk Nimme- geers, voorzitter van de FNV-Terneu- zen, Luc Brusselaars, voorzitter van de FNV-Hulst, en enkele vertegenwoordi gers van de jongerenbeweging verbon den met de FNV deel uit. Dirk Nimme- geers: „De ontslagen op de Boel-werf zijn waarschijnlijk een voorbode van de totale sluiting van de werf. Het strijdbare kader van de vakbeweging wordt er systematisch uitgewerkt. Dat is het begin van het einde". Nimme- geers ziet in dit opzicht parallellen met Nederland. „Wij kiezen eveneens voor een strijdbare vakbeweging. Vandaar ook dat we naar Gent zijn gegaan om de Boel-werknemers een hart onder de riem te steken". Internationale solidariteit is, aldus de voorzitter van FNV-Terneuzen, in deze tijd van groot belang. „Als wij in de problemen zitten, rekenen wij ook op hun steun". De FNV-delegatie trok be hoorlijk wat aandacht. De BRT-televi- sie, die een reportage maakte van de protestmars, filmde ook de Zeeuws- Vlaamse FNV'ers. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11