gezUiótapi/t 'Welsprekendheid op rommelzolder bijgezet Kermisstad Bergen op Zoom bevestigt faam in museum Stuurgroep Oosterschelde kan nog 200 jaar vooruit Provincie zoekt oplossing voor sociaal-cultureel werk Gs ondersteunen promotieplan VVV PZC/ provincie eiligheid ij PZEM let in bede handen MOTIES WD EN CDA Bijeenkomst van vereniging voor slechthorenden Commissies Kapelle over overdracht woningwetwoningen BOERSMA OVER SUGGESTIE OPHEFFING: OPVANG GEVOLGEN BEZUINIGINGEN RUK 11 iDDELBURG - Een meerderheid in provinciale staten keert zich met kracht tegen verlaging n de uitkeringen voor onderhoud van de waterkeringen. Gaan de plannen van minister drs Smit-Kroes door, dan kost dat de Zeeuwse waterschappen drie miljoen gulden méér, ofwel g,i hoger geschot van 11,50 gulden per hectare. Vrijdag dienden zowel de VVD als het CDA Isteund door SGP en RPF/GPV) moties in, waarin bij minister en parlement wordt aange- Jongen op handhaving van de huidige vergoedingsregeling (60 percent van de onderhouds- |ko ten). In de moties wordt gevraagd de uitzonderingspositie van Zeeland te erkennen. ItTENLID DUPRE: )os Kies maar. Bij de Desso-dealer. Allure Waterschappen Voorlichting ERDAG 8 NOVEMBER 1986 >taten zijn tegen hogere vosten waterkeringen Hdeputeerde J. D. de Voogd (vvd, wa- ïtaat) had geen moeite met de mo- Hij zag ze als een ondersteuning E het beleid dat het dagelijks be- furin deze voert, namelijk: proberen (plannen van minister Smit-Kroes n te houden. De behandeling van (moties komt dinsdag in de staten de orde. J gedeputeerde liet weten dat het ^brengen van extra zand op smalle nden (de VVD had daarvoor ge- t) weliswaar wordt toegejuicht, r in eerste aanleg een zaak van het is. Datzelfde geldt volgens hem ,r verbetering van de wegenstruc- r in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Voogd deelde mee dat gedeputeerde staten voorstander zijn van een snelle verzoeting van het nieuwe Zoommeer, met name ten behoeve van de zoetwa tervoorziening landbouw. Hij zei dat wel voorzichtigheid nodig is bij het binnenlaten van vervuild water uit het Hollandsch Diep. De Voogd gaf de verzekering dat het provinciaal bestuur mikt op het open houden van zowel het kanaal door Walcheren als het kanaal door Zuid- Beveland voor de scheepvaart. Hij her innerde aan het daarover met het rijk bereikte akkoord. Over 'restricties' wordt in een gezamenlijke werkgroep nog overlegd, aldus de gedeputeerde. Hij doelde in het bijzonder over de MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt vrijdag 14 no vember een bijeenkomst in de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. De heer Mandemaker vertelt dan over een door hem ge maakte reis naar Zuid-Frankrijk. Hij vertoont daarbij dia's, waarin de flora en fauna een grote plaats krijgen. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. overname van wegen door de provin cie en de daaraan verbonden kosten. De Voogd ging niet nader in op een in terruptie van G. de Vries-Hommes (pvda), die wilde weten of er nog een keuze is tussen het openhouden van beide kanalen, als er geen overeen stemming wordt bereikt over de we genovername. Gedeputeerde J. B. Ventevogel (cda) deelde mee dat gedeputeerde staten binnenkort met een nadere visie op het ontwerp-streekplan Zeeland ko men. Daarin zijn de inspraakreacties verwerkt. Hij verzekerde dat de behan deling van het plan niet vertraagd zal worden. De gedeputeerde attendeerde op het standpunt van de provincie ma ximaal 10 kampeereenheden toe te la ten bij boerderijen. Hij ontkende dat op dit gebied sprake is van 'verloede ring van het landschap'. Wel gaf Vente vogel toe dat er soms 'excessieve over tredingen' waar te nemen zijn. Hij vond dat gemeenten wel strenger mo gen optreden, al wordt dat door uit spraken van bijvoorbeeld een Raad van State niet eenvoudig gemaakt. Ventevogel was niet bereid voor het kamperen bij de boer strengere eisen op te leggen dan de kampeerwet en het besluit hygiëne kampeerplaatsen aan geven. Gedeputeerde J. D. de Voogd DELBURG - Volgens het staten- C. Dupré (psp/cpn) heeft het on- oek in de kerncentrale Borssele een team van het Internationale magentschap aangetoond dat de |igheid bij de NV Provinciale iwse Energie Maatschappij niet joede handen is. Hij merkte vrij- [tijdens de begrotingsbehandeling at gebrek aan veiligheid en orga- tie ook blijkt uit de ongevallen- fstiek van de in aanbouw zijnde ncentrale Borssele. Dupré zei dat aar verhouding veel méér onge- len plaats grijpen dan bij een gro- pitbreidingsproject van de nabij gen Total-raffinaderij. voorkomen van ongevallen eef Dupré in belangrijke mate toe :en goede organisatie. Hij plaatste ts kanttekeningen bij de waarde het internationale onderzoek door [Operational Safety Review Team RT). Het statenlid pleitte ervoor Tncentrale vanuit een onafhanke- sector te laten doorlichten. Ook 'ijkwel van D66 kwam met kriti- vragen over het onderzoek. Hij |e weten of de kerncentrale tech- écht een voldoende heeft gekre- |en het management daarentegen dikke onvoldoende. Hij vroeg of SAR-team over enkele maanden t controleren wat met de aanbeve- n gebeurd is. 'VD-er ing L. A. M. Elenbaas meen et het onderzoek een pluim op de van PZEM-directie en personeel ltst. De PvdA-leidster C. C. van en-Leijsen was benieuwd wat de levelingen van het team gaan kos- De heer C. T. A. van Waterschoot evpi drong aan op spoedige dui- 'heid over het rapport van het R-team. puteerde W. Don (pvda, nutsbe- en) maakte zich boos over de op- "ingen van Dupré. Hij noemde ze grerend' en voelde zich erdoor kt'. Hij beklemtoonde dat de on- Isstatistiek van de PZEM een tig beeld vertoont. Wel zijn er bij uw van de kolencentrale over het - kwartaal van 1986 totaal 104 on- llen geregistreerd, het merendeel fringe aard. De gedeputeerde liet u dat de financiële gevolgen van iSART-aanbevelingen boven de Ieu gulden per jaar zullen uitko- Hij zegde toe dat het rapport in inciale staten besproken zal wor- Don onderstreepte dat de PZEM [usch een voldoende kreeg en op ;bied van management één min er moet versterkte, gecompute- 'de controle komen. Of het onder nam terugkomt is niet vastge- aldus de gedeputeerde. Hij zou 'el toejuichen. Advertentie MIDDELBURG - Provinciale sta ten hebben de gave van welspre kendheid op de rommelzolder bij gezet, bij de afgedankte staatsie kostuums, de zesmaandelijkse ver gaderingen, de afgeschafte gebrui ken en afgedankte statenleden en gedeputeerden. PvdA-fractievoor- zitster C. C. van Zanten-Leijsen kwam vrijdag tijdens de begro tingsbehandeling tot deze bespie geling, omdat de algemene be schouwingen in het vervolg schrif telijke worden afgedaan. Ze be treurde dat, omdat de beschouwin gen een functie kunnen hebben in de 'ontmoeting' van statenleden, hun emoties en ervaringen met die van collega's. Mevrouw Van Zanten kritiseerde het CDA voor het 'te pas en te on pas' gebruiken van de term 'zorgza me maatschappij'. Ze vond het taal kundig fout (een maatschappij of samenleving kan niet zorgzaam worden genoemd) en vatbaar voor misbruik. Ook zag ze in de wijze waarop het CDA met het begrip om gaat, een gevaar voor bevoogding. De PvdA-ster beklemtoonde dat ge lijkwaardig zijn van alle mensen hoog in het vaandel behoort te staan. „Het is voor mij werkelijk een niet-onderhandelbaar punt". In haar tien-minuten-speech infor meerde mevrouw Van Zanten naar het treinongeval in het Sloegebied. J. C. Dupré (psp/cpn) drong aan op het sturen van een 'sterke afkeuren de reactie' aan de minister van ver keer en waterstaat over het gebruik van de Oosterscheldekering. L. A. M. Elenbaas (vvd) wilde een kritische doorlichting van subsi dies, waaronder die van de stichting Het Zeeuwse Landschap omdat die club over voldoende eigen kapitaal beschikt. A. Dijkwel van D66 drong aan op het maken van een 'collectief testament' door het volgend jaar af tredende college van gedeputeerde staten. De SGP-er W. P. Rentier betreurde het dat de confessionele samenstel ling van GS door de verhouding 2 CDA/2 PvdA/2 VVD gewijzigd is. Hij merkte op dat zulks snel merkbaar werd in de afschaffing van het ambtsgebed, het uit de la halen van een oude motie over democratise ring van gesubsidieërde instellin gen en aanpassing van de besturen van bejaardenoorden. Hij wilde we ten hoe GS aankijken tegen groot scheepse recreatieve ontwikkeling op de Kabbelaarsbank en de in vloed daarvan op het Grevelingen- milieu. KAPELLE - De overdracht van wo ningwetwoningen in de gemeente Ka pelle aan de Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking (RWS) is één van de onderwerpen die maandag aan de orde komen in de commissies financiën en onderwijs en gemeente werken en ruimtelijke ordening. De beide vergaderingen beginnen res pectievelijk om 19.00 en 20.30 uur in het gemeentehuis. Het is de bedoeling om het beheer en onderhoud van de woningwetwonin gen per 1 januari 1987 over te dragen aan de RWS. De commissie buigt zich verder over de aanschaf van compu ters voor de zeven basisscholen en de school voor speciaal onderwijs. Iedere school krijgt een computer met bijbe horende randapparatuur, zo blijkt uit het voorstel van het college van burge meester en wethouders. Met de aan schaf is een drag van in totaal 32.000 gulden gemoeid. Dat deze kostbare technische installaties, net als video en radio-apparatuur, dieven en inbre kers aantrekken, wordt door de ge meente onderkend. De commissie be spreekt maandag dan ook een voorstel omtrent de beveiliging van schoolge bouwen. Gezien de kosten acht het college het voorlopig voldoende dat op elke school één leermiddelenkast wordt voorzien van een verstevigde deur, hetgeen een krediet vergt van 10.500 gulden. (Advertentie) C. C. van Zanten-Leijsen Kies je tapijt en wil je kleur, dan neem je Desso. Want Desso heeft ruim 400 mooie, aktuele kleuren. Rijke strukturen, materialen, dessins. En de zekerheid van 5 of 7 jaar schriftelijke garantie. In het gemeentemuseum in Bergen op Zoom zijn sinds vrijdag ook antieke kermisattracties te bewonderen. BERGEN OP ZOOM - Met een fer me klap op een kop van Jut heeft wethouder P. J. F. Dekkers van Ber gen op Zoom vrijdagmiddag de ker- misafdeling geopend van het ge meentemuseum het Markiezenhof. In een toespraak vertelde Dekkers dat Bergen op Zoom een bijzondere plaats inneemt binnen de Neder landse kermiswereld. De kermissen in de Markiezenstad, voortgeko men uit de middeleeuwse jaar markten, worden al sinds jaar en dag gehouden aan het begin en het eind van ieder kermisseizoen. Daar om is de stad een aantrekkelijke plaats voor kermisreizigers om te overwinteren. De koude maanden gebruiken de ex ploitanten om hun attracties te re pareren en te onderhouden. Op dit moment zijn er zo'n 150 kermisfami lies die de winter in Bergen op Zoom doorbrengen. Zij dragen volgens de heer Dekkers allemaal hun steentje bij tot de plaatselijke economie. In het voetspoor van de kermisreizi gers vestigde zich namelijk een aan tal kleinschalige bedrijfjes in Bergen op Zoom, dat zich bezighoudt met het opknappen van de draaimolens, schiettenten en andere attracties. Ook schilders kwamen naar de stad om hun diensten aan de kermisex ploitanten aan te bieden. Hun vaak exotische werkstukken, waarmee de kranten werden opgesierd, zijn voor taan naast vele andere zaken te be wonderen in het Markiezenhof. De heer Dekkers ging ook nog in op het tot-stand-komen van de perma nente kermisexpositie. In 1972 werd in Bergen op Zoom de stichting Ker mis en Processies opgericht. Die bracht de collectie bij elkaar door overal in het land kermisattributen te verzamelen. Het doel van de stich ting is allerlei, vaak oude, spullen die gebruikt werden op kermissen voor de vergetelheid te behoeden. De verzameling werd in bruikleen af gestaan aan de gemeente Bergen op Zoom. De wethouder kondigde aan dat de tentoonstelling over een paar jaar nog zal worden uitgebreid, als daar voor ruimte vrijkomt in het Mar kiezenhof. „Op die manier kan de expositie uitgroeien tot een kermis- museum van nationale allure, voor zover het dat al niet is", aldus wet houder Dekkers, die zijn toespraak besloot met de op kermissen gebrui kelijke kreet: Komt dat zien. De kermisafdeling is ondergebracht in drie zalen van het voormalige woonhuis van de heren van Bergen op Zoom. Te zien is een groot aantal miniaturen van kermisattracties. Die geven een beeld van de ontwik keling die de kermissen in ons land hebben doorgemaakt. Van simpele draaimolen op paardekracht tot stoomcarrousel en de moderne acht baan. Naast de miniaturen bevat de tentoonstelling ook attributen die jarenlang voor kermisvermaak ge zorgd hebben, zoals antieke houten paarden uit al lang niet meer be staande draaimolens en lachspie gels. Verder zijn er beschilderde doe ken en panelen die in vroeger dagen de attracties hebben opgesierd. Ook ontbreken de primitieve voorlopers van de huidige goktoestellen niet, die op de tegenwoordige kermissen vaak in allerlei varianten aanwezig zijn. MIDDELBURG - Het opheffen van de stuurgroep Oosterschelde is onge wenst. Het bestaansrecht van de groep, ingesteld voor inrichting en beheer van de zeearm, is onverkort van kracht. Rijk, provincie, gemeen ten en waterschappen hebben aparte verantwoordelijkheden. Die moeten wel op elkaar afgestemd worden om een samenhangend beleid te krijgen. Dat is een ononderbroken proces. De Oosterscheldekering is gebouwd voor 200 jaar, dat zal ook zeker de levens duur van de stuurgroep moeten zijn. Beheer is een continue zaak, evenals inrichting en bewaking. Dit stelde gedeputeerde mr J. P. Boersma (pvda, milieu) vrijdag in pro vinciale staten. Hij had zich ten hoog ste verbaasd over de suggestie van de VVD om de stuurgroep op te heffen, nu de Oosterscheldewerken vrijwel klaar zijn. De gedeputeerde merkte op dat het werk van de stuurgroep niet klaar is. Hij zag naast beheer en inrichting ook een belangrijke rol weggelegd voor de stuurgroep bij de beoordeling van het gebruik van de kering. In dit verband tekende Boersma aan dat rijkswaterstaat 'iets te hard' heeft ge reageerd in de afgelopen weken bij het manipuleren met de stormvloedke ring. De gedeputeerde erkende dat ingrij- pen van rijkswaterstaat via de kering om hoge stroomsnelheden op de Schelde-Rijnverbinding te beteuge len, wel noodzakelijk was. Hij wees op de grote ontgrondingen en gevaren voor de scheepvaart. Een scheepson geval op de Schelde-Rijnverbinding kan erg nadelige gevolgen voor de Oosterschelde hebben. „Maar men had het peil wel wat hoger kunnen zet ten". Mr Boersma vond dat de kering in elk geval 'op voorzichtige wijze' ge bruikt behoort te worden.De gedepu teerde meende dat uiteindelijk over de inzet van de stormvloedkering goede afspraken tot stand gekomen zijn. Boersma beklemtoonde dat de bijzon dere natuurlijke waarden van Zeeland onmiskenbaar zijn. Tegen die achter grond achtte hij grote aandacht voor natuur- en landschapsbescherming noodzaak. In de loop van 1987 zal de uit 1982 daterende nota hierover, wor den doorgelicht. De socialistische ge deputeerde - bezig met zijn laatste be grotingsbehandeling; hij neemt vol gend jaar afscheid - ging uitvoerig in op de noodzaak van een samenhan gend milieubeleid. Preventie en sa menhang zijn de twee trefwoorden die daarbij centraal staan, aldus mr Boersma. Als voorbeeld noemde hij de toestand in de kanaalzone van (Advertentie) Zeeuwsch-Vlaanderen „Een gebied waar wonen en werken verweven zijn. Ondanks alle inspanningen is de situa tie in bepaalde delen zeker niet opti maal: noch om er te wonen, noch om er te recreëren, noch om er een bedrijf te hebben. Als alle wensen en plannen voor woningbouwlocaties en bedrijfs terreinen worden uitgevoerd, wordt het alleen maar erger". De gedeputeerde stelde vast dat mi lieubeleid uiteindelijk uit is op ge dragsverandering, liefst op vrijwillige basis. Hij kondigde een notitie over milieu-educatie aan. Boersma stipte kort de concentratie van de zeven Zeeuwse waterschap pen tot twee aan. „Wij kiezen voor twee waterschappen die hun eigen broek moeten kunnen ophouden en die dus niet meer in een samenwer kingsverband zullen werken zoals nu het geval is. Ook in waterschapskring wil men heel duidelijk af van deze constructie. Het werkt niet en het zal ook in een nieuwe structuur niet werken". Op het gebied van grensoverschrijden de milieuverontreiniging worden de contacten met België inniger, meldde Boersma. Hij noemde oprichting van een contactgroep grondwaterbeheer van de provincies Oost- en West- Vlaanderen met Zeeland. In dit over leg zal ook de problematiek van opper vlaktewater worden aangesneden. Po gingen worden ondernomen op lucht gebied tot overleg te komen met Oost- Vlaanderen. MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie onderzoekt de mogelijkheden om de tekorten die dreigen op het sociaal-cultureel werk - als gevolg van bezuinigingen bij het rijk - op te vangen. Voor 1987 kunnen de problemen nog worden opgevan gen door geld te halen uit een wel- zijnsfonds. Dat is daarna leeg. De in stellingen in de sociaal-culturele sec tor hebben inmiddels bericht gekre gen dat de provincie vanaf 1988 de kortingen niet meer kan gladstrijken. Gedeputeerde J. B. Ventevogel (cda, financiën) deelde dit vrijdag mee tij dens de behandeling van de provin ciebegroting 1987. Het waarschuwen van de instellingen is gebeurd, opdat die tijdig rekening kunnen houden met het ontstaan van financiële gaten, verduidelijkte Vente vogel. Hij gaf aan dat het onderzoek mogelijk uitwijst dat de tekorten nog niet of slechts gedeeltelijk in 1988 hoe ven door te werken. De gedeputeerde stelde dat er halverwege 1987 duide lijkheid over het onderzoek moet zijn. Hij zegde toe dat een zo breed mogelijk sociaal-cultureel terrein doorgelicht zal worden. In zijn antwoord op de schriftelijke al gemene beschouwingen ontraadde de CDA-gedeputeerde het beschikbaar stellen van méér provinciegeld voor gemeentelijke rioleringen (door de VVD was boven op de beschikbare 500.000 gulden nog eens 'n half miljoen gevraagd). Ventevogel vond het uit breiden van de provinciale bijdrage niet de goede weg. Hij beklemtoonde dat rioleringen in eerste aanleg een ge meentelijke taak zijn en dat de provin cie voorrang moet geven aan de eigen taken. De gedeputeerde voegde eraan toe dat bovendien de gemeenten ook door het rijk financieel ondersteund worden. Ventevogel kondigde aan dat er bin nenkort een voorstel komt om de reeks provinciale fondsen en reservepotten op te schonen. Het streven is er daarbij op gericht het aantal fondsen te beper ken. Hij nam een suggestie van D66 over om diverse fondsen te bundelen tot één stimuleringsfonds. Eveneens op korte termijn komen de resultaten van een doelmatigheidsonderzoek van het provinciaal apparaat op tafel. De gedeputeerde zei dat vermindering van het personeelsbestand (bij gelijk blijvende taken) een uitgangspunt is. Gedwongen ontslagen verwachtte hij niet; wel zal om-, bij- en herscholing nodig zijn, evenals een sociaal statuut. Hij liet weten oprichting van een spe ciale statencommissie voor begelei ding van het doelmatigheidsonder zoek zinvol te vinden. Er komt in afzienbare tijd een nadere visie van het provinciaal bestuur op de emancipatie, aldus Ventevogel. In het kader van een studieproject wordt na gegaan wat er van de 'oude' provincia le emancipatienota uit 1983 terecht is gekomen. Vooruitlopend hierop zal de proef met kinderopvang voor griffie- personeel worden voortgezet. De gede puteerde vertelde dat een enquete po sitieve uitkomsten had. Momenteel Gedeputeerde J. B. Ventevogel maken 7 personeelsleden gebruik van de beperkte mogelijkheden tot kinde ropvang; 27 ambtenaren willen dat in de toekomst gaan doen. Kritiek op de onttakeling van de pro vinciale voorlichtingsactiviteiten wees Ventevogel van de hand. Hij stel de dat de publieksfunctie is verbeterd, onder meer door nieuwe huisvesting. Aandacht vragen voor een beter Zeeuws imago achtte de gedeputeerde nodig. „Sommigen denken nog altijd dat Zeeland dichtgeplakt zit met oude kranten". Het bedrijven van public re lations door de provincie, beschouwde hij niet als een onfrisse bedoening. Ventevogel verzekerde dat de in spraak over provinciale zaken niet de mist ingaat. Hij noemde positieve er varingen met inspraak over het plan bejaardenoorden en het streekplan Zeeland. De gedeputeerde merkte op dat het opheffen van het Zeeuws Bulle tin - maandelijkse uitgave van het geen de media over Zeeland melden - niet betekent dat het verzamelen van documentatie ophoudt. Wél het sa menstellen en uitgeven van het bulle tin. Ventevogel vond dat de cultuur historische geschiedschrijving in de eerste plaats verzorgd moet worden door het Zeeuws Documentatiecen trum. MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van de provincie wil de stich ting provinciale VVV Zeeland een eenmalige bijdrage geven van 125.000 gulden, ter ondersteuning van een marketing- en promotieplan. De VW had 200.000 gulden gevraagd, maar zo veel is er niet beschikbaar, omdat ge deputeerde staten ook de stichting promotie Zeeuwsch-Vlaanderen een bijdrage willen geven (van 50.000 gul den) voor verbetering van de beeld vorming van de regio op het gebied van recreatie en toerisme en vergro ting van de bekendheid. Voor provin ciale promotie wenst het college bo vendien 25.000 gulden achter de hand te houden. Het college van GS heeft waardering voor het VVV-plan. Het bedrijfsleven vervult een belangrijke rol en betaalt er zelf 450.000 gulden aan mee. Het plan biedt de Zeeuwse WV gelegen heid tot veel Zeeland-promotion. Nu GS maar 125.000 op tafel willen leggen, moet het bedrijfsleven meer betalen. Ook kan een deel van het actiepro gramma niet uitgevoerd worden. Geen nood, meent het college: er blijft dan nog een alleszins acceptabel activitei tenpakket over. Het geld moet uit het fonds toeristische promotie komen. Dat geldt ook voor de bijdrage aan Zeeuwsch-Vlaandpren. Daar js totaal 650.000 gulden voor bevordering van het dagtoerisme (in het bijzonder het kooptoerisme) nodig, uit te smeren over vijfjaar. Het ministerie van eco nomische zaken, de kamer van koop handel en fabrieken, de gemeenten, banken en werkgevers dragen ook bij. De 25.000 gulden voor eigen activitei ten, denken GS onder meer nodig te hebben voor onderzoek naar samen werking op toeristisch-recreatief ge bied met de Belgische provincie Oost- Vlaanderen. In het fonds toeristische promotie blijft nog ruim 11.000 gulden zitten. Uit een ander fonds, voor toeristisch- recreatieve knelpunten, willen gede puteerde staten 150.000 gulden aan de provinciale VVV schenken voor een automatiseringsproject. De commis sie bestuurszaken keerde zich daar eerder tegen en gaf de voorkeur aan een renteloze lening. GS berichten na der dat de VVV dat niet kan opbren gen, temeer daar de VW rekening moet houden met afronding van pro vinciale bijdragen in de promotionele activiteiten. Daarom wordt opnieuw voorgesteld anderhalve ton te geven, mede omdat het aangaan van een ren teloze lening koninklijk goedgekeurd moet worden en daardoor veel tijd kost. In het fonds blijft nog ruim 118.000 gulden over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 11