de vrij(e)dagkrant gekreukt en kleurrijk gekleed de sneeuw in vrijdagkrant 2/3 wintersport 6 denksport 7 uit WINTERSPORT smode 4 voeding 5 auto/wonen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PAGINA 1 materialen langlaufen accessoires de nederlandse skiër gaat steeds vaker zijn eigen weg; weinig nieuws van de markt in alpine-ma terialen; touroperators duurder in krokusvakantie, goedkoper in ja- bridgen, dammen, schaken, de vrijdagpuzzel en de postzegelru briek de culturele agenda voor uitgaan in zeeland en het programma van de zeeuwse bioscopen met een se lectie uit het nieuwe filmaanbod. ski-overall nuari; messen met karakter; modetrends steeds belangrijker in ons interieur VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 redactie Walstraatpromenade 56-60 PZC-biilaeren 4381 eg Vlissingen tel. 01184-84000 (toestellen 217 en 218) advertentie en Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg tel. 01180-81000 Vlissingen: 4381 EG Vlissingen Walstraat 56-60 tel. 01184-84000 Goes: Grote Markt 2 4461 AJ Goes tel. 01100-31800 administratie: Terneuzen: Nieuwstraat 22 4351 CW Terneuzen tel. 01150-94457 Hulst: Steenstraat 6 4561 AS Hulst tel. 01140-14058 opening kantoren: Van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a vrijdagkrant «'mum Parka-typen, verlengde ano- rakvormen en jacks die overal bij gecombineerd kunnen worden doen het goed op de piste maar ook in het 'daagse' straatbeeld. De jassen hebben vaak een slui ting: een rits en een druk knoopsluiting (C&A Neder land). geen meter skiën, wordt nu alleen nog gedragen door de skileraar. Ook de eendelige, strak aansluitende skipakken zijn uit de tijd te noemen. Kreukels en krinkels doen het erg goed in de materialen. Er zijn er die mat zijn uitgevoerd, andere hebben een lichte glansoptiek, terwijl de echte durvers kiezen voor een extra-vagant pak in de 'space-look' waarin metallic-achtige stoffen zijn verwerkt. Uitbundige dessineringen lijken zo zachtjes aan meer regel dan uitzondering zoals graffiti en exotische opdruks, maar ook taferelen die met de skisport te maken hebben. De echte snob loopt flink reclame te maken vooreen bekende sportkledingfabrikant door zijn naam groot op de kleding te dragen. Hij moet er nog goed voor betalen ook... Alpinemode en langlaufmode 'doen het' steeds meer samen. Dat houdt in dat in veel collecties pakken zitten die voor beide skisporten gebruikt kunnen worden en dus ook als vrijetijdskleding kunnen worden gedragen. Kleurrijk geldt daardoor ook voor de loipes en de enthousiaste beoefenaars van deze wintersport kunnen op hun smalle ski's heel modebewust de sporen volgen. In skibroek en anorak, met nonchalant onderuit stekend sweatshirt. En wie de laatste trend wil volgen trekt veel, goed bij elkaar passende kledingstukken met en over elkaar heen aan. Uiteraard ontbreekt ook de overall niet en voor alle kleding geldt: als het geheel er maar goed uitziet en contrast heeft, dus van boven wijd, van onder smal. Verrassend is de detaillering geworden in de langlaufmode. Zo kunnen overalls nu ook bij de taille los worden gemaakt, mouwen omhoog worden geknoopt of zelfs in hun geheel uitgeritst worden. Voor noodgevallen is er een verborgen capuchon direkt uit de kraag te toveren. Of het nu beginners of geoefende skiërs zijn, of men de voorkeur geeft aan langlaufen of meer van een spectaculaire afdaling houdt, voor de skimode maakt het allemaal niet uit; een universeel te gebruiken outfit. Kreukpopeline of glans-tactal, een dubbelgeweven stof met katoenen binnenkant, zijn de meest favoriete stoffen. In kleuren als electric, pacific, navy of petrol die een zweem van metallic uitdragen, maar ook in karmijnrood, groen, pink, turquoise of geel. Kleuren en materialen van de accessoires zijn helemaal op elkaar afgestemd. Beenwarmers, mutsen, sjaals, oorwarmers, haarbanden, skihandschoenen en gamaschen (sneeuwvangers) zijn allemaal in actuele kleuren verkrijgbaar. Voor groot en klein zijn er grote en kleine rugzakjes, sommige zelfs met ingebouwde thermosfles voor een 'drupje' onderweg. 'In' en dan met name bij de jongeren is de zogeheten 'gletscherbril'. Voor wie macho wil zijn... gerda boersma I id augustus beginnen ze er leen beetje over te omen en als dan ook nog adjes van de bomen nen te vallen, de dagen r en ook kouder gaan en, dan zijn ze praktisch |rieer te stuiten. Die groep ieke wintersporters, want |iedoelen we, wordt nog s elk jaar groter, alle inigingen en inkrimpingen mee we dagelijks via buis of dagblad fronteerd worden ten rij logisch gevolg van dat is dat wintersportmode een grijke plaats binnen het gebeuren is toebedeeld en turbulent als de gewone verandert ook de rsportkleding elk seizoen. |zesektor kun je het echter lur of goedkoop maken als brilt. Pakken die liggen in jjsklasse van meer dan onderd gulden zijn zeker [uitzondering, maar er zijn die voor minder dan de over de toonbank gaan. jelang is watje van je ng verwacht en dan hebben t niet over de tonaliteit. Alle rsportkledingfabrikanten iet er over eens dat funktie oneen must is. Inde [tijk betekent dat dat alles Irafstotend en min of meer vast'is uitgevoerd, liteit moet echter wel d worden, dus wie fuut verzekerd wil zij n van lehaaglijk warm lijf, ook na neeuwbuiteling, die kiest een materiaal als qualofil of tex. De eerste is een hol izen polyesther vezel die rsnel droogt, de tweede is nateriaal dat afkomstig is e wielersport, superdun is, ademend en tdoorlatend en toch 100 etisch. |:al misschien even wennen iet deze nieuwe materialen, lat ze er superdun uitzien, elen heerst nog steeds de dat wat er erg dik uitziet [door ook warm is. Gore-tex jsthet tegenovergestelde, [smeren met vet of oude ten onder je trui om de kou n te houden is er iwoordig niet meer bij ndere reden waardoor ersportmode prijzig kan zijn styling. Wie een gevoelige outfit wil met de iwste uiterlijke kenmerken, al gauw terecht bij [aanse of Franse emakers die wat dat betreft neus' hebben voor details, lende winter zullen de eeuwde pistes er itwijfeld kleurrijk uitzien rhet de skikleding betreft: ijk geel, turquoise, [ragdgroen, asappel-oranje en niet te eten fuchsia. Maar ook, en [a altijd aanwezig, wit en ine dat dan gecombineerd |dt met een van de eerder lemde accentkleuren om de wat op te fleuren, de belijning is afgekeken [de 'daagse mode'van boven en naar de heupen toe lier, waardoor dat enigszins toelopende silhouet taat. Met name de ndelen moeten lekker ruim n zonder meteen weer mineus te zijn. Die optiek lt verkregen door de iwinzetten die vaak 'erkt zijn in raglanvorm J ook als ondergeschoven iwvorm. De schouders zijn 'door redelijk breed, maar Mannenoverall met afstekende schouderstukken en gamaschen. Het model biedt veel comfort en heeft fraai uitgewerkte details (Marlboro Leisure Wear). Langlaufpak bestaande uit ruimvallende thermobroek en kort jack met verbrede schouders en geaccentueerde traille door een aantrek- koordje. Het pak is gemaakt van unikleurige poplin en te koop in drie verschillende kleuren Triumph International). door die taps toelopende belijning blijft alles mooi in evenwicht. Net als vorige winter is ook nu veel aandacht besteed aan de details en dat houdt in dat er veel ritssluitingen voorkomen in en op de kleding, sierstiksels, drukkers, nestels, opgenaaide stukken die zijn gemaakt van afstekende kleuren, kleppen en extra zakken. Ski-overalls staan deze winter nog steeds hoog genoteerd op de moderanglijst. De voordelen, het pak sluit om het hele thermobroeken krijgen daardoor echte 'straatmode-allures' zodat ze bij een flinke strandwandeling of eenschaatspartij goede diensten bewijzen. Bij deze recreatieve, funktionele jacks en anoraks doet deze winter de uni-sex haar intrede: maten worden niet langer in confectiematen aangeduid maar reiken nu simpelweg van small tot en met extra-largewaardoor zowel man als vrouw in een zelfde jack de straat op kunnen. De jacks zijn langer dan vroeger; de anoraktypen hebben vaak een flinke buidel middenvoor. lichaam en het kleedt slank af, wegen kennelijk toch nog altijd op tegen de nadelen die het pak heeft bij een hoognodige sanitaire stop. Om dat ongemak wat op te heffen komen er steeds meer overalls op de markt die in de taille voorzien zijn van een deelrits, zodat een jack en een losse, goed bruikbare broek overblijft. Toch houden ontwerpers er steeds meer rekening mee dat skikleding na de twee weken vakantie niet in de kleerkast terecht moet komen. Jacks en anoraks gecombineerd met Een optimale bewegingsvrijheid door ruime mouwinzetten is ook bij deze skikleding gewaarborgd. De thermobroek, waarmee ze worden gecombineerd is er in twee uitvoeringen: puur funktioneel en voorzien van een zogeheten sneeuwvanger of wat meer gericht op de vrijetijdsektor en dus aansluitend bij de straatmode. De thermobroek vervangt de zogeheten 'rennhose', de strakke skibroek met geribbelde kniestukken. Deze skibroek, waarin je vroeger een flitsende verschijning was ook al kon je Op de voorgrond een anorak van krinkelnylon met drukknoopslui ting en daaronder nog een beschermende laag. De thermobroek is gemaakt van dezelfde krinkelnylon. Links een sportief herenjack met biezen in een afstekende kleur. De overall rechts heeft een sjaal kraag en verbrede schouderstukken (C&A Nederland).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 37