Bewoners Zaagmolenstraat Goes tegen parkeerterrein Ooievaars en andere bijzondere vogels in Zwin neergestreken weekenddiensten Onderzoek Zeeuws vestigingsklimaat Koploper wint in Goesij tafeltenniscompetitie WAT MAAKT EEN BESTELLER TOT ON BEST-SELLER? Z'N VELE KEUZEMOGELIJKHEDEN.....ENZ'N DEALER. MERCEDES-BENZ J GEZOND VERSTAND OP WEG tfékh PZC/ streek VERBURG VOOR DOE-HET-ZELF WINKEL Man uit Zierikzee breekt voet bij ongeval Oosterland Oplossing Bromfietsster (17) licht gewond bij ongeval Zierikzee Auto in sloot bij Kerkwerve ACQUISITIEGROEP: d^Jonge ■k. DE BEVELANDEN 8 en 9 november 1986 Alarmnummer: 01184-14444 Artsen Chirurgendienst Tandartsdiensten Apotheken Ziekenauto's Dierenartsen Wijkverpleging SINT MAARTENSDIJK GOES Genealogie De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afdeling Sint-Maartensdijk, houdt dinsdag een bijeenkomst over genealogie. De heer F. Inniger uit Middelburg vertelt deze avond over het nasporen van de af stamming en verwantschap van fami lies. Ook zal hij uitleggen welke wegen bewandeld moeten worden voor het maken van een stamboom. De bijeen komst begint om 19.45 uur in recreatie centrum 'Haestinge'. THOLEN Muziekdag De Koninklijke Mu ziekvereniging Concordia houdt zater dag een 'play-in' in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen voor alle mu ziekverenigingen van Tholen en Sint- Philipsland. Een dergelijk evenement werd verleden jaar al in Sint-Annaland gehouden, waarna besloten werd jaar lijks een dergelijk muziekevenement te organiseren. De muziekverenigin gen studeren zaterdagmorgen en -mid dag tien nieuwe muziekstukken in, on der leiding van verschillende dirigen ten. Onder leiding van dirigent P. Steyns brengen de deelnemers 's avonds de ingestudeerde werken ten gehore. Het concert begint om half acht. Koffie-ochtend - De afdeling Goes en omstreken van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen houdt don derdag 13 november een koffie-och tend in het Lunchcafé. P. Jansen van het Regionaal Educatief Centrum geeft een demonstratie met de compu ter. De bijeenkomst begint om 9.30t uur. Ruilbeurs Vanavond, vrijdag, wordt in cafe Ruimzicht in 's Heer- Hendrikskinderen bij Goes een ruil beurs gehouden. De bijeenkomst is be doeld voor verzamelaars van ansicht kaarten, munten, postzegels en ande ren. De ruilavond begint om 19.15 uur. 'S HEER-HENDRIKS KINDEREN Toneelvoorstelling - De toneel vereniging 'Heer Hendrik' geeft van avond (vrijdag) een voorstelling in het Heer Hendrikhuis te 's-Heer Hendriks kinderen. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De voorstelling is toegankelijk voor mensen vanaf 14 jaar en begint om 20 uur. Na afloop is er gezellig sa menzijn. HEINKENSZAND NCVB De afdeling Heinkensl van de NCVB houdt woensdag eej eenkomst in het dienstgebouw vf Nederlandse hervormde kerk vrouw G. Doedens spreekt danl het onderwerp Vrouw en Arbeitf bijeenkomst begint om 19.45 uur| Verkoping - De handwerkclij Heinkenszand houdt vrijdag l] vember haar jaarlijkse verkop:] het dienstgebouw van de hervol kerk. Te koop zijn handwerken,] belaars, jam, boeken en bloemen verkoping wordt gehouden van tot 17.00 en van 19.00 tot 20.00 ui| Jeugddienst - In de Nederla| WEMELDINGE Dansavond - De dansclub 'V| best' uit Wemeldinge houdt op! dag een dansavond in hotel 'V| best'. De dansavond begint om| uur. Hij is leverbaar in meer dan 300 verschillende uitvoeringen. Met de meest uiteenlopende deur uitvoeringen, als bakwagen, als busje, maar ook als chassis met cabine waarop elke gewenste op bouw mogelijk is. In het verlengde van het Mercedes-Benz leveringsprogram ma ligt het professio nalisme van de dealer. Dat betekent een dicht net van hoogprofessionele Mercedes-Benz dea lers die met trots kunnen zeggen: Wij zijn Mercedes-Benz. Omdat wij die uitgebreide keuze in uitvoeringen deskundig kunnen "vertalen" in het best denk bare bedrijfswagen-advies voor uw transportprobleem. Omdat wij de betrouwbaarheid van het merk compleet maken met con tinuïteit in 24-uurs service. Omdat wij werken met door Mercedes- Benz getrainde technici. Als wij u voorrekenen dat een Mercedes-Benz 207D bij 160.000 km (max. 4 jaar) nog geen 1.000,- per maand* kost hebben we alles meegerekend: service, renteverlies, belasting, verzekering en de extreem lage afschrijving door de enorme restwaarde. Dit en de perfekte service van ons dea- lerbedrijf maakt de Mercedes-Benz besteller tot een best seller. KANDELAARS Mooi de beste mocassin modeschoenen voor hel hele ge4 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 De Zaagmolenstraat in Goes, met rechts de vestiging van Formido en links het pand dat zou moeten worden afgebroken ten behoeve van parkeerterrein. GOES - De bewoners van de de Zaag molenstraat in Goes hebben grote moeite met de plannen van de 'doe- het-zelf-winkel Formido, om een par keerterrein aan te leggen op het per ceel naast de winkel, waar nu nog een woning staat. De bouwmarkt wil het vrijstaande pand aan de Zaagmolen straat aankopen, om het vervolgens te slopen en op de vrijkomende grond parkeerplaatsen aan te leggen. Burge meester en wethouders van Goes wil len daarvoor het bestemmingsplan aanpassen. Het parkeerterrein moet niet alleen het perceel beslaan waar op de woning staat, maar ook een stuk van het plantsoen. Voor de bewoners aan de Zaagmolen straat betekenen de veranderingen dat hun woningen worden ingeklemd tussen twee parkeerplaatsen. Aan de achterzijde van de huizen ligt het eve- mententerrein, terwijl de bewoners aan de voorkant eveneens uitzicht hebben op auto's, wanneer de plannen doorgaan. De bouwmarkt zal daar te vens gaan laden en lossen. Voor de ge meente biedt dit plan het voordeel, dat de verkeersonveilige situatie aan de J. A. van der Goeskade tot het verleden gaat behoren. Nu staan de vrachtwa gens die goederen afleveren vaak tot op het fietspad. Maandag krijgen de bewoners van de Zaagmolenstraat de mogelijkheid om hun zegje te doen tijdens een hoorzit ting van de gemeente. De heer en me vrouw Kievit hebben inmiddels een brief gezonden aan de gemeenteraad, waarin ze bezwaar maken tegen de plannen. De brief is mede-onderte kend door bewoners van de straat. De bewoners vrezen dat de parkeerplaats OOSTERLAND Bij een botsing tus sen twee auto's op de Lage Rampert- seweg in Oosterland is donderdag middag rond kwart over drie de auto mobilist C. V. uit Zierikzee gewond geraakt. Hij is met een gebroken voet overgebracht naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in zijn woonplaats. J. B. uit Oosterland reed in zijn auto met aanhangwagen over de Lage Rampertseweg en kwam bij een bocht te veel op de linker weghelft. C. V. kwam uit tegenovergestelde richting en kon B. niet meer ontwijken. De auto van B. belandde tegen een boom en werd geheel vernield. De aanhangwa gen liep schade op. niet alleen overlast zal veroorzaken, maar dat de buurt behoorlijk aan schoonheid inboet. ..Het is een lelijk gezicht, als er vrachtwagens en contai ners met vuil voor de deur staan", meent mevrouw M. Kievit-Cruck. De bewoners vrezen dan ook dat de waar de van hun huizen achteruit gaat. ,,De mensen hier hebben lang gespaard voor hun woningen. Dat geld zijn ze dan kwijt", aldus het echtpaar. Het echtpaar Kievit heeft een alterna tieve oplossing bedacht. Het stelt voor om de Zaagmolenstraat voor al le verkeer af te sluiten, zodat de ge vaarlijke situatie in het begin van de straat, bij de kruising met de J.A. van der Goeskade, van de baan is. Nu nog onstaan er opstoppingen door het in steken en manoeuvreren van auto's bij de parkeerplaatsen aan de zijkant van Form'do. „Het verkeer kan worden afgewikkeld via de Houttuinen. Daar kunnen ver wijzingsborden naar de Formido staan, zodat de winkel zijn klandizie niet verliest", zet de heer K. Kievit uit een. „De afstand tussen de bouwmarkt en het evenemententerrein is makke lijk te overbruggen met een karretje". De opstoppingen aan de J.A. van der Goeskade zijn helemaal niet nodig, meent het echtpaar. „Nu staan de vrachtwagens soms dubbel gepar keerd. Bovendien benut Formido een deel van de grond niet voor het laden en lossen, maar voor het uitstallen van ladders en containers. Op zichzelf is de strook voldoende om veilig goederen af te leveren", vindt mevrouw Kievit. De heer en mevrouw Kievit wijzen er op dat, wanneer de plannen van de bouwmarkt doorgaan, de verkeerssi tuatie er niet veiliger op wordt. „Dan zal niet alleen het eerste stuk van de Zaagmolenstraat verstopt raken, maar ook het tweede deel. De vracht wagens moeten bovendien gaan ma noeuvreren en insteken. Voor alle langsfietsende scholieren is dat ge vaarlijk". CADZAND - In het na tuurreservaat het Zwin zijn drie wilde ooie vaars neergestreken. Volgens conservator Guido Burggraeve wordt het dit jaar daar mee de vijfde achtereen volgende winterperiode dat één van deze vogels in het Zwin de winter doorbrengt. Minstens twee van de drie vogels, die alle geringd zijn, ko men uit Nederland. Op dit moment verblijven er slechts twee echt wil de broedparen in Neder land. In 1940 lag dit aan tal nog op 340. In de uitgebloeide lam- soorvelden van het Zwin bevinden zich momen teel ook honderden kneutjes die zich tegoed doen aan de rijpe zaden van de lamsoorplanten. Daarnaast zijn er in deze velden fratertjes gesig naleerd, vogels die hun broedgebied hoofdzake lijk in Lapland hebben. De oeverpieper, die zijn broedgebied langs de kusten van Scandinavië heeft en in schorrenge- bieden en op golfbrekers langs de Westeuropese kusten overwintert, is in het Zwin te vinden op plaatsen waar de Gewo ne Zoutmelde of Obione dominant is. In het reser vaat verblijven enkele honderden exemplaren van deze vogelsoort, waartussen soms ook waterpiepers aan te tref fen zijn. Het vogelbe stand zal door de stor men van afgelopen maand waarschijnlijk nog verder toenemen. De felle noordwester stormen (waarbij wind kracht 10 gemeten werd) vielen samen met springvloed, waardoor het hele reservaat nu blank staat. Hierdoor ziet het er naar uit dat het Zwin straks een pleisterplaats wordt voor duizenden eenden van diverse soorten. Een medewerker van de heer Burggraeve heeft in de afgelopen periode in to taal ongeveer 4500 vo gels geringd. Het ging vooral om tuinfluiters, zwartkopgrasmussen en kleine karekieten. Tus sen deze vogels werden drie zeldzame exempla ren aangetroffen: twee sperwergrasmussen en een Noorse nachtegaal. Goes en Kloetinge: v a. vr. 19.00 uur tot zat. 19.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 16405; v.a. zat. 19.00 uur tot zon. 23.00 uur: R. Pos thumus, M. Smallegangesbuurt 38a, tel. 30318. Spreekuur voor spoedgeval len 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, D. P. van Driel en A. P. van der Vlugt wordt waargeno men door G. A. C. Aarnoutse, Haven weg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327; boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30-ma. 8.30 uur: praktijk C. T. Miermans en J. A. Fortrie: C. T. Miermans, Kloetings- eweg 3, 's-H. Abtskerke, tel, 01103- 2089, b.g.g. 01106-3074. Hansweert, Yerseke: v.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: P. Polderman, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131-3520; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur; boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: C. I. Risseeuw, B. Vogelaarstr. 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566; spreekuur- voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur; boodschappen zo mo gelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. Peene, A. Korstanje, S. E. J. Wöst- mann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door J. M. A. Kole, Kerkstraat 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Kapelle, Wemeldinge: v.a. vr. 19.00-zo. 23.00 uur wordt de praktijk van M. B. Riemeijer en D. Vreeswijk waargeno men door J. K. J. Eckhardt, Wemeldin ge, tel. 01192-1438; spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 en 17.00- 17.15 uur. Noord-Beveland: de praktijken B. H. J. Hasken, W. J. Klein Wassink en J. A. Kersseboom: dienst J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. 01108-1319; spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Wissenkerke: J. A. van Arkel, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedge vallen van 11.00-11.30 uur. Dr. C. M. Dijkhuis, tel. 01194-635. Spreekuren za. en zo. van 10.00-11.00 uur: R. W. A. H. Du Toy van Hees, Pru nusstraat 42, 's-Gravenpolder, tel. 01103-2429. Zeeuwse Apotheek, Grote Markt 10, Goes, tel. 01100-15255; geopend voor spoedgevallen za. van 8.30-17.30 uur en zo. van 10.00-11.30 uur en vanl6.00- 18.00 uur. Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: A. C. Mosselman, Hogenakker 8, Kruinin gen, tel. 01130-1233; visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: dr. M. P. C. Karelse, 's-H. H.kin- derendijk 118, Goes, tel. 01100-20656; visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omgeving (kleine huisdie ren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Kloetinge: dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening on der tel.nr.: 01100-12456. Op de tel. beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Noord-Beveland, Wolphaartsdijk, Wilhelminadorp, Kattendijke, 's- Heer Hendrikskinderen, 's-Heer Arendskerke: dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening on der tel.nr.: 01108-1378. Op de tel. beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Zak van Zuid-Beveland: dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01106-1615. Op de tel. beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Oost-Zuid-Beveland: dag en nacht be reikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01130-2601Op de tel. beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. ZIERIKZEE De 17-jarige bromfiet ser R. L. uit Zierikzee is donderdag middag rond tien voor half vier licht gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de kruising Kaerse- makerstraat en de Calandweg te Zie rikzee. Automobilist A. N. uit Vlaardingen kwam uit de Kaersemakerstraat en wilde de Calandweg opdraaien. L. reed op haar bromfiets op de Calandweg en verleende geen voorrang aan N. Een botsing was onvermijdelijk. Het meis je liep een verwonding op aan haar been en is door een plaatselijk arts be handeld. KERKWERVE Op de provinciale weg bij Kerkwerve is woensdag avond omstreeks kwart voor tien S. S. uit Burgh-Haamstede met zijn auto in de sloot terecht gekomen. S. reed richting Haamstede en verloor door windstoten en hevige regen de macht over het stuur en belandde in de sloot naast de weg. Hij kwam met de schrik vrij. De auto liep aan de voor- en achterzijde schade op. VLISSINGEN - De acquisitiegroep Zeeland wil onderzoek laten doen naar het vestigingsklimaat in Zee land. Uitgangspunten daarbij zijn, dat de Zeeuwse economie moet worden versterkt met zeehavenge bonden industrieën en off-shore- activiteiten. Ook moeten de zeeha venfuncties, zoals op- en overslag en distributie van goederen, wor den verruimd. Verder zouden de mogelijkheden voor de landbouw, de visserij (en aanverwante bedrij ven) en de energiesector moeten worden vergroot. Als laatste on derdeel wordt de toeristenindus trie genoemd, maar deze sector wordt niet in het onderzoek betrok ken. Plant Location International nv in Brussel is volgens de acquisitie- groep het bureau, dat het onder zoek het best kan uitvoeren. De kos ten worden begroot op drie ton. Het ministerie van economische zaken heeft zich bereid verklaard hiervan een ton te betalen. De havenschap pen Vlissingen en Terneuzen beta len elk vijftigduizend gulden. De ac quisitiegroep is zelf ook bereid een ton uit te trekken, maar aan de so ciaal-economische consultatie- groep van de provincie is gevraagd hiervan de helft voor haar rekening te nemen. Achtergrond van het komende n derzoek: de acquisitiegroep wilJ richter dan voorheen de wervj van nieuwe bedrijven gaan voert Vastgesteld is echter, dat onv doende feitelijke informatie J schikbaar is over de vestigingsvoj waarden en de mogelijkhedeniJ diverse regio's in de provincie. dJ van het onderzoek is die gegevens! verzamelen, opdat de zwakke sterkè punten duidelijk wordt Daarna kan de acquisitiegroep J een beeld vormen van welke bedj ven het best kunnen worden berj derd. Behalve voor de werving y bedrijven kunnen de gegevens v belang zijn voor de beleidsvoer] op sociaal-economisch terrein. J begeleiding van het onderzo heeft de acquisitiegroep een co missie gevormd met vertegenwo] digers vanuit de sociaal-econoJ sche hoek. In de acquisitiegroep J zijn vertegenwoordigd: de prooi cie, de gemeenten Terneuzen, vj dingen, Middelburg, Goes, Thol en Zierikzee en de twee Zeeuwse! venschappen. Ook het commis] riaat buitenlandse investering] van het ministerie van economist zaken is in de groep vertegenwo] digd. GOES - In de A-klasse van de Goese tafeltenniscompetitie moest Borssele proberen op te boksen tegen GP 2. Dat dit een ongelijke strijd zou worden was van te voren bekend, maar toch moest GP af en toe tot de bodem gaan om te kunnen winnen. Ook GP 1 moest tegen een team, dat bij de ondersten staat, NS 1. In het be gin leek ook hier de underdog een ver rassing te brengen, maar na enkele sets, die net verloren werden lag de weg voor GP open om uit te lopen naar een ruime overwinning. Ook NS 2, dat op bezoek ging naar TTVG 2 wist van te voren, dat het moeilijk zou worden. Vier sets moesten in drie games ge speeld worden. Slechts één keer kwam winst in zicht, maar dit werd op het nippertje door TWG verijdeld. In de B-klasse vond Borssele 2 voor de eerste keer een tegenstander dij gelijke sterkte was. TTVG 31 zwak, kwam daarna goed terug,! de strijd goed in evenwicht en kor) een laatste eindsprint beide i grijpen, 't Batje 4, dat tegen 't Bi moest, kon geen enkele set echt J nend maken. Alleen toen 't 1 wedstrij d al gewonnen had kon ml eer nog redden. In de C-klasseha] SGB l-'t Batje 6 een spannend] loop, maar doordat SGB af en tol set meer wist te winnen, was de] buit voor SGB. TTVG 4, dat tege] 4 moest, liet NS 4 af en toe ko| maar alleen in de tweede set was] staat om hiervan gebruik te mak] Uitslagen A-klasse: GP 2-Borssele 1 1-GP 1 2-8; NS 2-NS 11-9; TTVG2-NSi B-klasse: TTVG 3-Borssele 2 6-4; 'tBal Batje 2 2-8; C-klasse: TTVG 4-NS49-1] l-'t Batje 6 6-4; 't Batje 6-TTVG 4 0-l(i hervormde kerk van Heinkensl wordt zondag een jeugddienst? den over het thema 'Hoop doet lel Voorganger is ds T. J. Rietvelden interkerkelijk jeugdkoor Hein! zand verleent medewerking. Ded| begint om 10.00 uur. exclusief brandstof... prijswijzigingen voorbehouden AUTOMOBIELBEDRIJF VAN OEVEREN B.V. Albert Plesmanweg 2 4462 GC GOES Tel. 01100-12730 AUTOMOBIELBEDRIJF VAN OEVEREN VLISSINGEN B.V. Mercuriusweg 25 4382 NC VLISSINGEN Tel. 01184-18351 in zilver en pleet. HOFLEVERANCIER JUWELIER SINDS 1834 L. Kerkstraat 30 GOES DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT art J*! Mocassin-schoonheid kent geen tijd. Deze mocassin van Cristall staat voor de top in kwaliteit; de beste en fijnste leersoorten, gemakkelijke hak èn altijd tijdloos modieus! schitterende kwaiiteitsmode voor zuiver loopgenot! Grote Markt 9 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 24