B en w Terneuzen akkoord met reorganisatie van theater Toezegging Tindemans aanleg dam in Maas in Wenen afgezwakt Aardenburgs raadslid boos over weren van Katelijne uit commissie ZIKV en Gemeenschapswerk Hulst willen meer subsidie Bevobo Hulst viert jubileum met groot volleybaltoernooi Geen sprake van een dreigend faillissement camping Breskens PZC/streek RAAD BESLIST OVER BENOEMING DIRECTEUR VESTIGING HUISARTSEN Extra Veel doelpunten in zaalvoetbal m ONDANKS AANGEKONDIGDE KORTINGEN GEDELEGEERD COMMISSARIS VAN SCHAICK: Initiatief Verrassing in Zeeuws-Vlaams zaalvoetbal AARDENBURG Carnavalsvereniging De Aar- denburgse Carnavals Stichting (ACS) 'De Nachtuuln' geeft zaterdag, ter ge legenheid van haar elfjarig bestaan, een receptie in 's Lands Welvaren in Aardenburg. De receptie duurt van 19.00 tot 20.30 uur. Commissievergadering De HOEK Bedrijfstennis - in de bedrijfsten- niscompetitie in de Braakman ston den twee wedstrijden op het program ma. In poule 1 versloeg Ador het team Zeerovers met 12-0. De Ador-ploeg was veruit de meerdere en er vielen dan ook grote uitslagen. Han Matthijssen behaalde de grootste overwinning. Hij klopte Henk de Winde met maar liefst 21-3. De Zeerovers' beste uitslag was de 12-5 nederlaag van het herenkoppel De Winde/Luitwieler tegen Snoeren Matthijssen. In poule 2 verloor Even Kijken met 12-0 van Harry's Hobby/ Sportshop. KLOOSTERZANDE Toneelstuk De Hulster toneelver eniging Camere van Rethorica 'De Transfiguratie' brengt zaterdag 15 no vember het stuk 'Zand, zee en sangria' in Kloosterzande op de planken. De opvoering vindt plaats in zaal 'De Rei zende Man'. Het toneelstuk is geschre ven door mevrouw Wies de Maat-Kas en Arnold Coenen van de Hulster ver eniging. De première vond plaats in een uitverkocht zalencentrum 'Tiffa ny' in Hulst waar later een tweede op voering volgde. Daarna werd het stuk in Terneuzen op de planken gebracht. De opvoering in Kloosterzande begint om 21.00 uur. WESTDORPE AXEL Clown Rocky treedt op in 'De Halle' HULST PHILIPPINE Prinsenbal De carnavalsvereni ging De Mosselkrauwers te Philippine houdt zaterdag haar jaarlijkse prin senbal. De avond wordt begonnen met bezoeken door de raad van elf van al lerlei horecagelegenheden in het mos seldorp, in gezelschap van vertegen woordigers van carnavalsverenigin gen uit andere plaatsen. Daarna wordt onder muzikale begeleiding van de boerenkapel De Slikmossel naar de Meerpaal getogen om de naam van de nieuwe prins carnaval bekend te ma ken. Dit hoogtepunt is gepland om 23.11 uur. Na de trekking van de jaar lijkse grote verloting wordt het feest tot in de kleine uurtjes voortgezet. De raad van elf bezoekt ook de prinsen bals te Westdorpe van vrijdag en te Sas van Gent op zaterdag 15 novem ber. SINT-JANSTEEN Wandeltocht - De evenementen commissie van de stichting 'De Wa rande' in Sint-Jansteen houdt zater dag een wandel/sponsortocht. De op brengst van dit gebeuren komt ten goede aan de actie 'Zeeland Helpt Ne- Dal'. Muziek - In café De Gravin in West dorpe speelt zaterdag de L-band mu ziek uit de jaren zestig. Het optreden begint om 22.00 uur. Dartkampioenschap - Dartver eniging De Gravin houdt in café De Gravin in Westdorpe vrijdag 14 no vember een open Westdorps dartkam pioenschap. Er zullen ook Belgische en Engelse darters deelnemen. Gezinsdienst In de parochie kerk van Wetstdorpe wordt zaterdag avond een gezinsdienst gehouden. Het thema van de dienst is 'De vredes- boom'. Hiermee wordt ingespeeld op een project dat de afgelopen weken op de basisschool behandeld werd. Ieder een die dat wil mag een kaartje met daarop een vredeswens meebrengen naar de kerk. Het jongenskoor zal de dienst, die om 19.00 uur begint, muzi kaal opluisteren. NCB kring Hulst houdt vergadering VAN DEN BROEK SOEPEL9 Kaartingen VOGELWAARDE Viswedstrijd De zeehengelver- eniging 'De Puit' uit Vogelwaarde hield de laatste clubwedstrijd van het seizoen. Na afloop werden in zaal 'De Doosjes' de prijzen uitgereikt. De uitslag: 1JRottier Sint-Jansteen, 2 P. de Poorter Vogelwaarde, 3 Th. de Kort Ossenis se. 4 J. Buys Koewacht. 5 A. de Vos Vogel waarde. Eindstand clubkampioenschap: 1 A. Roctus Kloosterzande met 389 punten, 2 W. de Poorter Vogelwaarde 324, 3 mevrouw Roctus-Lambert Kloosterzande 282. Club kampioen A. Roctus mocht na afloop de wis selbeker in ontvangst nemen. Bij de dames ging de clubtitel naar mevrouw Roctus- Lambert. Ook zij mocht na afloop een beker in ontvangst nemen. Zaterdag houdt de zee- hengel vereniging haar jaarvergadering in zaal 'De Doosjes'. DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986 TERNEUZEN - B en w van Terneuzen zijn dinsdagmiddag, in de wekelijkse collegevergadering, akkoord gegaan met een reorganisatie binnen het Zuidlandtheater. Het college keurde de ontwerpbegroting goed, ingediend door de schouwburgcommissie, en daarmee ook de aanstelling van een directeur. Wethouder van cultuur W. van Walraven: „Het laatste woord is natuurlijk aan de gemeenteraad. Daarom wil ik er niet teveel op voor uitlopen. Maar feit is wel dat de aan stelling van een leidinggevend per soon hard nodig is." Volgens wethouder Van Walraven, ook voorzitter van de schouwburgcommis- sie, is de afgelopen jaren gebleken dat het werken met een tweehoofdige lei ding niet echt vlot verliep. Al in 1982 nam de commissie zich voor een on derzoek in te stellen naar de structuur van het Zuidlandtheater. Toen vorig jaar de artistiek medewerker Michiel Otten vertrok besloot de commissie het onderzoek ook daadwerkelijk uit te laten voeren. Dat leidde tot een dik rapport, waarin een structuurwijzi ging werd voorgesteld. Van Walraven: „Het bleek beter een man aan te wij zen, die de eindverantwoordelijkheid draagt. Zo'n tweehoofdige leiding le verde toch teveel misverstanden op, waardoor ook een schouwburgcom missie niet meer precies wist wie nu precies verantwoordelijkheid droeg voor bepaalde dingen. Ja, er werd ei genlijk toch teveel langs elkaar heen gewerkt." Keurt ook de gemeenteraad de ont werpbegroting voor het theater goed, (waarin wordt uitgegaan van een ge meentelijke bijdrage van ruim 450.000 gulden) dan wordt de sollicitatieproce dure zo snel mogelijk begonnen. Wet houder Van Walraven: „Het is belang rijk dat we dat snel doen, omdat het in de theaterwereld gebruikelijk is datje al in oktober/november het program ma voor het volgende seizoen vast stelt. Als ik optimistisch ben, zeg ik dat we op 1 februari kunnen beschik ken over die nieuwe man. Die wordt dan al direct geconfronteerd met een weg te werken achterstand van een maand of drie." Overigens heeft de huidige situatie nauwelijks of geen consequenties voor het niveau van het programma voor het seizoen '87-'88. De verschillende programmaraden (vrijwilligers) doen er alles aan om het voorstellingenpakket voor dat seizoen aantrekkelijk te maken. Van Walra ven: „En laten we niet vergeten dat we ook op dit moment natuurlijk al kun nen beschikken over een goed team, dat het theater voortreffelijk runt. Maar het is inderdaad een feit dat je ie- commissie Algemeen Bestuurlijke Za ken van Aardenburg houdt maandag een vergadering. Naast de huishoude lijke zaken staat er een rapportage van de eerste helft van dit jaar van de Rijkspolitie Groep West Zeeuwsch- Vlaanderen op het programma. Voor geïnteresseerden ligt deze rapportage ter inzage. Andere agendapunten zij de pensioenverordening wethouders en de regeling bijdragen voor woon consumenten. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. AXEL Ter gelegenheid van de in tocht van Sinterklaas in Axel wordt zaterdag 15 november een kindervoor stelling gehouden in het cultureel cen trum De Halle. De belangrijkste gast is de Goedheiligman, die na afloop van de voorstelling voor een tractatie zorgt. Hoofdschotel vormt het optre den van de muzikale clown Rocky. De intocht van Sint-Nicolaas en het op treden van de clown zijn georgani seerd door de stichting Streekcentrum Axel. De Halle gaat zaterdagmiddag om twee uur open. De winkeliers van Axel beginnen vrijdag 14 november met hun sinterklaas-acties: 'Prijskras- sen met Sint-Nicolaas'. De inschrijving voor deze wandeltocht staat open vanaf 13.00 uur in het ge meenschapscentrum 'De Warande'. Er kan gekozen worden uit de afstanden vijf en tien kilometer. Het startschot valt om 14.00 uur. Voor alle deelne mers! sters) is er na afloop een herinne ringsvaantje. Er zijn wisselbekers te winnen, en het spel dat gespeeld wordt is 501 b. o. t. (best of three). Voor alle deelnemers is er een herinnering. De wedstrijden voor het kampioenschap beginnen om 20.00 uur. HULST De Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) kring Hulst, houdt dinsdag 18 november haar najaarsvergadering in Den Dul- laert in Hulst. De algemeen voorzitter van de NCB Ir. A. J. Latijnhouwers, gaat op deze bijeenkomst in op het ge voerde en te voeren beleid voor de land- en tuinbouw in eigen land en in EG-verband. Ook zullen de algemeen secretaris van de NCB, drs. A. Heij- mans en geestelijk adviseur rector A. J. Merkx, een toelichting geven op res pectievelijk financiële, organisatori sche, godsdienstige en sociale activi- teiteiKvan de bond. De vergadering be gint om 19.30 uur. WENEN (GPD) Minister Van den Broek (buitenlandse zaken) heeft zijn Belgische collega Tindemans voorlopig uit een lastig parket ge holpen. In de marge van de CVSE- conferentie in Wenen spraken bei de bewindslieden gisteren over de problemen in België met de uitvoe ring van de waterverdragen die beide landen in 1975 afsloten. Vorig jaar oktober legden beide be windslieden een gemeenschappelij ke verklaring af over de nog niet door de parlementen geratificeerde verdragen. Tindemans deed de toe zegging dat een dam in de Maas zou worden gebouwd om een spaarbek ken te creëren dat in droge tijden het waterpeil in de rivier op een be paalde hoogte houdt. Nederland heeft dat nodig voor de drinkwater voorziening. Van den Broek op zijn beurt beloof de dat de Belgen op Nederlands grondgebied de vaargeul in de Wes- terschelde mochten uitdiepen, zo dat Antwerpen voor grotere zee schepen bereikbaar wordt. Minister van verkeer en waterstaat Smit- Kroes heeft daarvoor echter geen toestemming gegeven omdat de Belgen hun deel van de overeen komst niet nakwamen. De toezegging van Tindemans ver oorzaakte groot gekrakeel in kabi net en parlement. De minister had zonder ruggespraak toegezegd dat de centrale overheid dam en spaar bekken zou financieren. Niet voor niets zeiden critici, want het was verkiezingstijd en Tindemans kon wat steun uit het Antwerpse best gebruiken. De Waalse ministers en vooral de Waalse provincie Luik reageerden woedend. Dammen bouwen en on der water zetten van Waalse val leien is alleen maar nodig om de (Vlaamse) haven van Antwerpen een voordeel te bezorgen. Neder land zou, zo meenden zij, de eisen over het Maaswater, waarover vol gens de Walen nog nooit klachten waren geweest, alleen maar in brengen om de concurrentiepositie van Rotterdam veilig te stellen. Tindemans, aldus goedingelichte zegslieden die anoniem wensten te blijven, moest vanwege die interne kabinetstwisten terug naar Van den Broek om wat gewijzigd te krijgen aan de gemeenschappelijke verkla ring van vorig jaar oktober. Van den Broek stelde zich (om de bondgenootschappelijke eenheid bij het Oost-Westgebeuren in We nen te bewaren?) soepel op. Een commissie van experts uit beide landen gaat nu uitzoeken of de ge wraakte zin over de bouw van de dam en spaarbekken in de verkla ring van vorig jaar 'minder verplich tend' kan worden geformuleerd. An ders gesteld: de woorden dam en spaarbekken moeten eruit verdwij nen. Tindemans kan opgelucht verslag uitbrengen aan het thuisfront. Met de waterverdragen blijft het even wel behelpen. AARDENBURG - Raadslid H. A. van Rie (D66) is zeer verontwaardigd over het besluit van de gemeenteraad van Aardenburg om het vrouwengezond heidscentrum Katelijne te weren uit de adviescommissie over de vestiging van huisartsen. De gemeenteraad heeft te gemakkelijk aan druk van de Oost Zeeuws-Vlaamse gemeenten toe gegeven, schrijft Van Rie aan b en w, die hij verantwoordelijk acht voor het besluit. „Alle democratische fatsoensnormen én de door de gemeenteraden vastge stelde emancipatie-nota worden hier mee in één klap weggevaagd", schrijft Van Rie, die zijn coalitiegenoten ver der toevoegt, „dat een gemeentebe stuur dat géén eigen standpunt durft in te nemen het niet waard is nog lan ger bestuur te zijn van een zelfstandige gemeente." De gemeenteraad ging vorige week donderdag akkoord met het college voorstel om Katelijne niet tot de ad viescommissie van Zeeuwsch-Vlaan- deren toe te laten. De commissie gaat gemeentebesturen adviseren over aanvragen van huisartsen om zich in één van de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten te mogen vestigen. In de commis sie zullen verschillende belangenorga nisaties vertegenwoordigd zijn. De ge meenten in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren voelen er echter niets voor om Ka telijne, de nederlandse vereniging van homeopathie en de gezinszorg in de commissie op te nemen. Eerder deze week uitte ook de commis sie financiën van de gemeente Oost burg forse kritiek op de gang van za ken.' De raadsleden willen dat b en w nog een keer gaan proberen de drie bo- mand nodig hebt, die al die activitei ten van de programmaraden coördi neert, die de contacten legt met de theatergezelschappen en welke ande re instellingen dan ook." De aanstelling van een directeur -hal verwege de jaren zeventig vertrok de laatste en tot op dit moment ook de enige directeur die het theater ooit heeft gekend- vergt op de begroting een extra bedrag van iets meer dan 14.000 gulden. Van Walraven legt uit: „In de ontwerpbegroting was natuur lijk al ruimte gelaten voor invulling van de vacature Otten, onze artistieke man die een tijdje geleden vertrok. Hij werkte 30 uur per week, terwijl de directeur 40 uur aan de slag gaat. In de praktijk komt dat dus neer op 14.500 gulden extra." In de nieuwe constructie blijft het hui dige hoofd exploitatie, W.G. de Meijer, verantwoordelijk voor de afdelingen 'horeca' en 'techniek'. De directeur leidt de administratie en is 'eindve rantwoordelijke'. Van Walraven: „Ik vind de titel 'directeur' overigens aan de zware kant, gezien de personeelsbe zetting. Je kunt beter spreken van een 'algemeen leider' of zoiets." Direct na dat de gemeenteraad de begroting heeft goedgekeurd, begint de sollicita tieprocedure. Dat gebeurt vermoede lijk begin december. vengenoemde instellingen tot de ad viescommissie toe te laten. Lukt dat niet, dan moet Oostburg samen met Aardenburg en Sluis een aparte ad viescommissie gaan oprichten, zo vond de financiële commissie. WALSOORDEN - In zaal 'Du Nord' in Walsoorden werd een kaarting gehou den waaraan 44 personen deelnamen. De uitslag: 1. P. van Velpen uit Ossenisse; 2. F. Piessens uit Clinge; 3. mevrouw Goossen uit Walsoorden; 4. A. vanDriel uit Axel; 5. J. de Zeeuw uit Zaamslag. De afdeling Graauw van de Rooms- Katholieke Bond van Ouderen hield een bejaardenkaarting in het gemeen schapscentrum in Graauw waaraan 48 personen deelnamen. De uitslag: 1. W. Sorber uit Graauw; 2. L. van Huffel uit Graauw; 3. R. Lindhout uit Axel; 4. B. van de Bosch uit Axel; 5. J. van Laere uit Graauw. De kaartclub 't Zand' uit Koewacht speelde in het kader van een winter competitie een clubwedstrijd in zaal 'Wilton' op 't Zand te Koewacht waar aan 34 personen deelnamen. De uitslag: 1. A. Maenhout; 2. G. Schalkens; 3. R. Coone; 4. J. Verbraeken; 5. E. Poppe. Zaterdag 15 november speelt de kaartclub 't Zand zijn volgende club wedstrijd in zaal 'Wilton'. De kaartclub 'Ons Vermaak' uit Osse nisse speelde een clubwedstrijd in het verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse' in Ossenisse waaraan 43 personen deel namen. De uitslagen, wedstrijd bieden: 1. P. van de Velpen uit Ossenisse, 2. P. Neve uit Kloos terzande; 3. mevrouw Bogaert-Rottier uit Ossenisse; 4. Th. Asselman uit Kloosterzan de; 5. mevrouw J. Warrens-Hermans uit Hulst. Uitslag wedstrijd jokeren: 1. me vrouw Schenkels uit Ossenisse; 2. mevrouw Remijn-van de Bulck uit Kloosterzande; 3. mbvrouw Sponselee-Warrens uit Klooster zande; 4. mevrouw Van Heese-Reijns uit Os senisse; 5. mevrouw Freyzer-Asselman uit Kloosterzande. TERNEUZEN - In zes wedstrijden van de eerste klas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaanderen werden niet minder dan 51 doelpunten gescoord. De produktie was voornamelijk te danken aan de monsterzeges van Klaus Biesbroeck (11-2 tegen 't Pol derken) en Het Bonte Hert 2 (9-2 tegen IZV). Verder vielen er bij de wedstrijd Deto Jeans tegen Rijnvaart negen doelpun ten (een nipte 5-4 overwin'ning voor Deto Jeans). De subtoppers NLC en Wapen van Axel/Kesbeke kwamen tot een 3-3 gelijkspel en Corretje kon maar net ZVA '81 6 onder de duim (4-3) hou den. Leider Broodje Ben/Mar. Service behaalde de zevende achtereenvol gende overwinning (4-1) tegen Roctus Verzekeringen. De Terneuzenaren blij ven door dit resultaat stevig op de eer ste plaats. De stand in de eerste klas: 1. Broodje Ben/ Mar. Serv. 7-14 (51-18); 2. Klaus th. Bies broeck 7-12 (42-18); 3. NLC 7-11 (29-12); 4. Wa pen v. Axel/Kesbeke 7-11 (28-16); 5. Het Bon te Hert 2 7-10 (27-18); 6. Corretje 7-6 (29-30); 7. Roctus verz. 7-6 (21-26); 8. IZV 7-6 (22-31); 9. Deto Jeans 6-4 (14-18): 10. 't Polderken 7-2 (15-30); 11. ZVA '81 6-0 (11-29); 12. Rijnvaart 7-0(11-53). Het programma voor maandag 10 novem ber: Corretje-Roctus verz. (20.45); Wapen v. Axet'Kesb.-Deto Jeans (21.30); Broodje Ben/ Mar. Serv.-Het Bonte Hert 2 (20.00): KLaus Biesbroeck-NLC (21.15); Rijnvaart-ZVA '81 (20.00); IZV-'t Polderken (21.30). -JUL. Een van de Vele polderwegen bij Sint Kruis, waar het adres van de woningen wordt aangegeven met de aandui ding Eiland, terwijl die adressering niet overeenkomt met de straatnaamaanduidingvoor zover die aanwezig is. SINT-KRUIS - Wie op de polderwe gen in en om Sint Kruis op zoek is naar een bepaald adres waant zich in een doolhof. Dat is althans de er varing van D66 in Aardenburg. Eind mei al kaartte D66-vertegen- woordiger W.F. Westphaal de zaak schriftelijk aan bij b en w. Hij vond dat er snel een einde moest worden gemaakt aan die onduidelijke si tuatie, die zelfs postbestellers in verwarring bracht. En trouwens nog steeds brengt, want Westphaal heeft b en w nu andermaal een 'brandbrief gestuurd, waarin hij een tikje verontwaardigd vaststelt, dat het college nog helemaal niets heeft gedaan om de problematiek op te lossen. „Ik heb zelfs geen bevestiging van ontvangst gekregen", schrijft West phaal. En dat is in strijd met de af spraken, die dit voorjaar werden ge maakt bij de collegevorming. De problemen spitsen zich toe op het 'Eiland', een buurtschap bij Sint Kruis. Een onderzoekje van D66 wees uit dat 37 adressen, gelegen aan 11 verschillende polderwegen, worden aangeduid met het posta dres 'Eiland', gevolgd door het num mer van het betreffende pand. Maar in de praktijk blijkt dat die adresse ring niet overeenkomt met de straatnaamaanduiding (voor zover aanwezig). En dat zaait alleen maar verwarring. Citaat uit de brief, Westphaal al in mei verzond ei waarvan hij nu nogmaals een kopie aan b en w deed toekomen: „Vooi personen, die niet bekend zijn in het gebied (en daar behoren bij navraag zelfs postbestellers onder), leidt deze situatie tot grote onduidelijkheid,ii ritatie en onnodige vertraging.' D66 voorzag in mei al grote proble men, vooral voor hulpverleners zo als artsen, brandweer en ambulan ces en dergelijke. D66 pleit nu op nieuw voor een goede aanduidini in de vorm van een straatnaan bord, voorzien van een verwijzin naar huisnummers in de direct omgeving. HULST - Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV), afde ling Hulst, en de stichting Gemeen schapswerk, de twee instellingen die volgens de plannen van b en w in Hulst de voorgenomen rijkskorting op het budget voor sociaal-culturele activiteitenmoeten opvangen, heb ben voor 1987 om meer subsidie ge vraagd. Zo blijkt uit het voorontwerp van het welzijnsprogramma voor 1987 dat de stichting Gemeenschaps werk bij de gemeente een subsidie verzoek van bijna 297.000 gulden heeft ingediend. Het ZIKV wil in 1987 ruim 162.000 gulden ontvangen. Omdat het college van b en w zich voorgenomen heeft om de 130.000 gul den aan rijkskortingen - als de plan nen van minister Brinkman doorgaan - op deze instellingen te verhalen, wordt momenteel met het bestuur van de instituten overleg gevoerd over hoe de kortingen binnen de instellingen opgevangen kunnen worden. Daar het gemeentebestuur vooralsnog niet be paald heeft op welke bedragen de plaatselijke ZIKV-afdeling en het op- bouworgaan kunnen rekenen, bevat de concept-welzijnsplanning een aan tal hiaten. Ook de bedragen voor de katholieke vrouwenorganisatie in Hulst en het Vrouwengilde zijn nog niet door b en w vastgesteld. De overige instellingen en verenigin gen in de sociaal-culturele sector moe ten voor volgend jaar rekenen op het zelfde subsidiebedrag als in 1986. Het gemeentebestuur is er van uitgegaan dat in het algemeen de zogenaamde 'nullijn' gehanteerd moet worden. Al leen instellingen waarvan het subsi diebedrag afhankelijk is van perso neelsuitgaven mogen ervan uitgaan dat deze grondregel niet wordt toege past. Ook het project 'Mensen zonder werk', dat kan rekenen op ruim 96.000 gulden, is door het gemeentebestuur bij de bezuinigingen ontzien. Dit, zo stellen b en w in een toelichting bij het ontwerpplan, omdat 'het een activiteit betreft voor mensen die in een achter- standisitutie verkeren'. Westhouder P. V. V. Weemaes (wel zijn) heeft enkele weken geleden dui delijk gemaakt dat het ZIKV en het Hulster Gemeenschapswerk 'fors moeten inleveren'. Met name het op- bouworgaan, dat gerekend had op on geveer 12.000 gulden meer, moet vol gens Weemaes drastisch afslanken. Het gemeenschapswerk zal, als de be zuinigingen onontkoombaar blijken te zijn, ruim een ton moeten inleveren. Het ZIKV in Hulst, dat in 1987 over zo'n 2000 gulden meer wil beschikken, moet volgens eerdere uitspraken van wethouder Weemaes gereorganiseerd worden. Hij zei onlangs 'een onafhan kelijke Hulster afdeling na te streven. Overigens heeft het college over de subsidieverzoeken van de stichtingen 'Vrouwen bellen Vrouwen', haar wil' en Vrouwengezondhi centrum 'Katelijne' voor 1987 geep standpunt ingenomen. Over het ontwerp-welzijnsprograi in de gemeente Hulst worden hoorzittingen gehouden. Wel ka en met 7 november een ambtelijk lichting worden verkregen op hel toor van de afdeling welzijnszorg de Hulster Sportlaan. Vandaag, derdag 6 november, kan dit oo kantooruren tussen 18.30 en 19.3) Het uiteindelijke welzijnsprograi voor 1987 wordt donderdag 18 de ber vastgesteld door de Hulsten BRESKENS - Camping Zeebad is een zeer gezond bedrijf. Van een dreigend van een faillisement is dan ook hele maal geen sprake. Dit zegt de heer G. van Schaick in reactie op beweringen van J. van Waes, voorzitter van de raad van commissarissen van de cam ping. Van Schaick is ook commissaris en sinds 1981 door de raad gedelegeerd om het dagelijks beheer over de cam ping te voeren. Hij vindt dat zijn voor zitter onjuiste informatie over de fi nanciële toestand van de camping heeft verstrekt. „Er is met de financiën van de camping niets aan de hand. Er is zelfs een half miljoen aan liquide middelen. Als het zo slecht zou gaan met de camping, zou Van de Velde toch geen bod uitbrengen. Die man is toch niet zot." Volgens Van Waes moet er voor 1,5 mil joen geïnvesteerd worden. Maar niet voor de aankoop van een stuk grond en achterstallig onderhoud, zoals Van Waes beweerde, zo zegt Van Schaick. „Die vier hectare hebben we al drie jaar geleden aangekocht. Deze zomer is het zelfs al gedeeltelijk in gebruik ge weest. En het onderhoud is al sinds 1980 uitgevoerd. Wat er wel moet ge beuren is, dat er nieuwe gebouwen moeten komen. De toiletgebouwen staan hier nu zo'n vijftien jaar en die voldoen niet meer aan de eisen van de ze tijd. Dat zal ongeveer een miljoen kosten en dat geld kan zonder proble men aangetrokken worden." Van Schaick heeft ook nog andere kri tiek op het functioneren van zijn col lega-commissarissen. „Deze laatste raad neemt geen enkel initiatief voor investeringen. In feite liggen de werk zaamheden lam." Het tijdstip waarop besloten wordt over de verkoop van aandelen is ook erg ongelukkig, aldus Van Schaick. „We hadden eigenlijk onze folders al klaar moeten hebben voor het volgende seizoen. Nu is er on duidelijkheid over de tarieven, want we weten niet wat de nieuwe eigenaar van plan is." Zaterdag is er een informatiebijeen komst op camping de Pannenschuur in Nieuwvliet. De Pannenschuur is ei gendom van J. van de Velde die een bod heeft uitgebracht van 325 gulden per aandeel. In juni besloot de aan deelhoudersvergadering om de aande len te koop aan te bieden met een klei ne meerderheid van 700 tegen 500. Veel aandeelhouders/dampinggasten ble ken tegen verkoop te zijn. Maar aange zien een groot aantal van deze mensen in het buitenland woont, is het twijfel achtig of veel tegenstanders van ver koop op de informatiebijeenkomst aanwezig zullen zijn. HULST - De bcdrijfsvolleybalbond (Bevobo) in Hulst bestaat deze maand twintig jaar en uiteraard laat het be stuur dat heuglijke feit niet onge merkt voorbijgaan. Zaterdag is er in sporthal Den Dullaert een groots op gezet toernooi, waaraan in totaal 34 teams deelnemen, 's Avonds volgt er nog een gezellig samenzijn in de foyer van de sporthal. De voorbereidingen voor het toernooi dateren al weer van enige tijd terug, toen met name voorzitter Gerrit Naes- sens op het idee kwam om ook de 'oude glorie' nog eens in actie te laten ko men. „Vandaar dat het bestuur beslo ten heeft om het twintigjarig bestaan te vieren met een volleybaltoernooi waaraan ook de oude glorie kan deel nemen. De bedoeling is een groot aan tal teams uit de jaren 1966-1969 op nieuw in het veld te brengen en dit zo veel mogelijk in hun oorspronkelijke samenstelling" Het initiatief van Naessens (die vanaf het begin bij het bedrijfsvolleybal in Hulst is betrokken) resulteerde uitein delijk in twintig inschrijvingen van verenigingen van het eerste uur, tien voor het herentoernooi en tien voor het damestoemooi. Zoals: Bonneterie Hollandia, Clitex Sport, Joseph Mavo, KPJ. TCH, Wilking's Warenhuis, Bond van Oud-Leerlingen, PTT en Graauw- se Volleybalcombinatie...Voor even herleeft dit weekeinde in de Den Dul laert de sfeer van de jaren '60. Het toernooi begint al om negen uur en duurt tot omstreeks vijf uur. Daarna volgt uiteraard de prijsuitreiking en vervolgens is er 's avonds een - zoals Gerrit Naessens dat noemt - "ongeor ganiseerd gezellig samenzijn". De diverse poule-indelingen zijn alsl dames-"oud" Bonnetterie Holland tex Sport, CVC, Joseph Mavo, KPJ.ll verstraeten, Morres- Meubel, Textia trale Hulst, Wilking's Warenhuis enC[ natieteam £2* heren-"oud" Ambulo, Bond Leerlingen, Clemens Mavo, Clitex CVC, KPJ, Lybeert Verstraeten, Graauwse Volleybalcombinatie en PI dames eerste klasJong Morres 1.1" Damme, VV Heijndrickx 1 en SC Mol dames tweede en derde klasCVC1| Daf.VV Heijndrickx 2, SC Morres 3 doemenoe heren tweede en derde klas Jar Luctor Banden, SC Morres, Neckera en Ortho Mok. TERNEUZEN Kravo zorg de verrassing in de hoofdklai voetbal regio Zeeuwsch-VIaanl De Terneuzense débutant bef een monsterzege (10-2) tegen bel nommeerde team van Het Bona De Hulstenaren (vroeger heel team De Smickel) hadden nogal competitieverband zo'n z«af straffing gekregen. Aan de kop van de ranglijst vei de er hoegenaamd niets. Verpor Fabricom hielden elkaar in evej (1-1) en blijven zodoende de effl geslagen ploegen. Van Westf| niet profiteren van de halve f van de leider. De Axelaars i een 2-2 gelijkspel toestaan tegel Vermeire. De Terneuzense derf sen Goalgetters en ABN leverdf eens geen winnaar op. In de f kon Paul van der Hooft voor .J nog de stand gelijk (2-2) treW staartploegen De Zwaantjes 1 lies tegen Hoekert) en Schippj (6-1 nederlaag tegen De Footerj zen steeds meer contact met de| teams. De stand in de hoofdklas: 1. Verf 38-Ti: 2. Van Westen 7-11 (22-14i:l com 6-9 (15-9); 4. ABN 7-8 19-160 J ters 7-7 (21-19); 6. Kravo 7-7 (24-231 kert 7-7 (19-19); 8. NMB/Vermeire T 9. De Pooter 7-6 (27-26); 10. Het m 6-4 (15-22); 11. De Zwaantjes 7-3 Schippershuis 7-1 (10-28). Het programma voor maandag ber: De Pooter-Hoekert(20.00i: Om Van Westen (20.45); De Zwaaan (21.30); Het Bonte Hert-ABN 2011 com-Schippershuis (20.45); NM8<| Verpoorte (20.00). I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 32