Marathon-dames naar zege tegen Kimbria WALCHEREN-HEREN KLIMMEN OP NAAR TWEEDE PLAATS ongeslagen Schakers Het Witte Paard aan de leidin BASKETBAL-COMPETITIE PZC/sP°rt Oud-wegcoach Middelink overleden St. Aloysius leider in tweede divisie Succes voor Marleen Houg HVSV blijft WEER VERLIES VOOR VLISSINGEN Jeugdteams Hulst naar eindronden NK volleybal Tjoba III doet goede zaken in korfbal-afdeling Twee leiders in hoofdklas dammen VLISSINGEN- In de landelijke basketbalcompetitie hebben de dames van Marathon hun vier de hoofdklas-overwinning behaald. Ditmaal was Kimbria het slachtoffer: 77-53. De heren van Marathon verloren van de jeugd van dezelfde vereniging met 61-67. De meisjesjunioren van Marathon behaalden hun eerste succes van dit jaar tegen Kaypro Weert met ruime cijfers: 67-40. De dames 1 van BV Souburg kwamen dit weekeinde niet in actie tegen Landslake Lions, omdat de tegenstander niet op kwam dagen. 12 Marathon-Kimbria Paulus 2-BV Souburg Marathon-PSV Almonte Marathon-PSV Almonte BV Souburg-PSV Almonte Goede weg GSC-dames niet te stuiten in handbalcompetitie Dames Frantzen-Maas aan de leiding in bridgecompetitie HVSV-Dongen 9-8 Internos-Olumpus 17-10 Walcheren-Volt 9-11. EMM 2-Heerle 12-13 Groene Ster-Delta Sport 17- Delta Sport heeft de kans om de k: positie te pakken met beide hand aangegrepen. Groene Ster, tot d( week leider, in de 3e divisie, bezwt aan de aanvalskracht van de Ziei zeese ploeg. De eerste helft ging gel op tot een 7-9 ruststand. Via 10-lfl 14-14 liep Delta Sport uit tot 14-18.1 offensief van Groene Ster stuitte da na op de beide Delta Sport-keep Koos van Zwieten en Matthee P ping. Einduitslag: 17-19. GSC-Heerle 16-13 Uitslagen en standen DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 De dames van Marathon speelden een snelle, maar enigszins rommelige wed strijd tegen Kimbria. Door een goede start stond Marathon in de zesde mi nuut al voor met 14-4. Kimbria had veel moeite om tot scoren te komen te gen de man-to-man verdediging van Marathon. Cora van Meerkerk (26 pun- VLISSINGEN - De jongens B, de meis jes adspiranten en junioren van Mor- res Hulst hebben zich tijdens de voor ronden om de open clubkampioen schappen voor jeugdteams geplaatst voor de finale, die op 3 januari in Haarlem en Amstelveen wordt gehou den. De jongens moesten in Valkenburg de strijd aanbinden met vijf Limburgse tegenstanders, maar nadat zij al direct in de eerste wedstrijd van het toernooi Hovoc, de belangrijkste concurrent, met 2-0 verslagen hadden, was al dui delijk dat kwalificatie voor hen voor het grijpen lag. Uiteindelijk won Mor- res alle duels, op één na, ruim. De ene niet gewonnen wedstrijd was die tegen VC Weert, de slotóntmoeting van de dag. Morres wist zich al geplaatst en speelde stukken minder serieus dan eerder die dag, zodat het via 11-15 en 15-2 gelij k werd. Hovoc werd tweede en Weert derde. De beide meisjesploegen speelden in Kruiningen. De meisjes A hadden in de poule in feite alleen con currentie van Sliedrecht Sport, maar de rest van het programma werd vlek keloos afgewerkt. Ook de finale tegen WIK/OVM uit Groot-Ammers. Via 15-1 en 15-4 werd het overtuigend 2-0 voor de Zeeuwse meisjes. Ook de adspiran ten speelden overtuigend. Zij moesten het opnemen tegen vijf andere teams, waaronder ook een van Voorwaarts, dat tenslotte puntloos als zesde ein digde, en Mytilus, dat een goed toer nooi speelde en derde werd. AMSTERDAM (ANP) - Joop Midde link, als oud-wielercoach 'maker' van Olympische en wereldkampioenen, is maandag op 65-jarige leeftijd in Am sterdam overleden. In de zestiger en zeventigerjaren fun geerde de joviale Amsterdammer als weg-coach van de KNWU. Het was één van de meest succesvolle perioden uit de geschiedenis van het Nederlandse amateur-wielrennen. VLISSINGEN - In de eerste klas afde ling van het veldkorfbal is Tjoba III alleen leider geworden nu concurrent Ondo II niet binnen de lijnen kwam. Luctor deed goede zaken door de der by tegen Zaamslag ruim te winnen (9- 3), Blauw Wit haalde het thuis tegen All Ready (9-8). VOLHARDING - TJOBA III 8-10 De start van Tjoba verraste de thuisploeg compleet 1-4. Volharding herstelde zich en bij rust stond het 4-6. Gesteund door de wind bracht Volharding in de tweede helft de marge terug tot één doelpunt, verder liet Tjoba zijn tegen stander echter niet komen. Eindstand 8-10. Voor Volharding scoorden Dies Sinke (2), Peter Rentmeester (2), Mi randa Timmerman, Marja Quist, Mar jan Poley en Ko Sonke. LUCTOR - ZAAMSLAG 9-3 De be zoekers konden in deze derby alleen in het eerste half uur van de wedstrijd te genstand van betekenis bieden. Met de wind in de rug kwam Zaamslag zelfs tot twee keer toen op voorsprong en in die fase mocht de thuisploeg bepaald niet klagen over de arbitrage. Drie strafworpen op rij hielden Luctor toe bij. Eenmaal op voorsprong gekomen begon de Luctor-ploeg echter te draai en. Rust 5-2. In de tweede helft demon streerde Zaamslag gaandeweg een groeiend gebrek aan zelfvertrouwen, kracht en mentale instelling, terwijl een aantal mensen er ook conditioneel door kwam te zitten. Eindstand: 9-3. Ard van der Staal (4), Mark Kolijn, Jan Dirk Geschiere, Karin Kostanje, Nel Tholens en Ad Verschuure scoorden voor Luctor. Bij Zaamslag scoorden Petro van Doorn (2) en Marianne Fraanje tegenover. BLAUW WIT - ALL READY 9-8 Na de wat mindere resultaten van de laat ste weken had Blauw Wit de vakken wat gewijzigd, terwijl de ploeg ook weer de volledige beschikking had over Leon Verschuure. Blauw Wit speelden goed in de le helft en leidde bij rust met 6-4. Na rust kwam All Ready terug, maar verder dan 9-8 kwamen de gasten niet. Anita Baayens, Annelies van Dalen, Karin Deurloo, Toos Huyzen, Anno Lantin- ga, Leon Verschuure (2) en Jack van der Staal scoorden voor Blauw Wit Stand afdeling le klasse A: Tjoba 3 8 6 Luctor 1 8 ONDO 2 7 Olympia 1 7 All Ready 1 8 Blauw Wit 1 8 Volharding 1 8 Zaamslag 1 8 11 I ten) had dat aan Marathon-zijde ech ter niet, zodat Marathon bij rust al een ruime voorsprong had opgebouwd: 38- 16. In de beginfase van de tweede helft bleef Marathon veelvuldig scoren zo dat het verschil opliep tot 30 punten: 60-30 in de zevende minuut. Daarna zette Kimbira een aggressieve man-to- man press in, waar Marathon duidelijk moeite mee had. Kimbria haalde een deel van de achterstand snel in. In de laatste twee minuten begon Marathon nog aan een slotoffensief, geleid door Jannie de Vries (12 punten), zodat bij het eindsignaal nog een ruime marge op het scorebord te staan kwam: 77-53. De heren van BVS speelden tegen het fysiek sterke Paulus een wedstrijd waarin de scheidsrechters veel toelie ten. Doordat Paulus hard en fel op de bal verdedigde, kon Souburg moeilijk tot een goede aanvalsopzet komen. Dat in tegenstelling tot de tegenstan der, die de aanvallen goed en gerouti neerd uitspeelden. Paulus kon via 14-6 in de achtste minuut uitlopen naar een ruststand van 32-18. In de tweede helft kon Souburg tegen de zöneverdedi- ging van Paulus nog terugkomen tot 44-35 in de tiende minuut, maar in de slotfase liep Paulus weer uit: 69-44. In het begin van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. Beide ploegen scoor den vanuit een rustige aanvalsopzet, waardoor de stand na veertien minu ten 17-18 was. In de volgende minuten liep PSV snel uit naar 17-26, omdat Marathon te langzaam ging spelen en omdat de acties te weinig trefzeker wa ren. Ruststand: 26-36. Paul van Nop pen moest vlak voor rust met een oor blessure naar het ziekenhuis en daar door had Marathon weinig lengte over. Door een hoger tempo en goed verde digen van met name Micky Latoepasi- nalo kon de Vlissingse formatie toch terugkomen tot 38-40. Daarna zakte Marathon echter in. PSV kon profite ren en liep uit naar 42-57 in de twaalfde minuut. In de slotfase mocht ook de te rugkeer van Paul van Noppen niet meer baten: de eindstand werd 58-76. De jongensjunioren van Marathon speelden in een aantrekkelijke wed strijd tegen PSV Almonte een goede eerste helft. Beide sterk spelende teams hielden elkaar in evenwicht tot in de dertiende minuut: 17-17. Toen liep Marathon onder leiding van John Bos (19 punten) iets uit naar een 32-24 ruststand. Na de hervatting liet Mara thon zich verrassen door de press van PSV: na vier minuten was de stand ge lijk: 39-39. PSV kon verder uitlopen omdat Marathon te slordig omging met zijn kansen en omdat PSV goed van afstand ging schieten. Zo werd in de veertiende minuut een stand van 50-57 bereikt. Ook in de laatste vijf mi nuten kon het Vlissingse team, dat zijn grote hoeveelheid vrije worpen slecht benutte, niet meer terugkomen: PSV gaf de voorsprong niet meer uit han den en won met 61-67. De meisjesjunioren van Souburg be gonnen weer in een hoog tempo. Door veel snelle uitbraken van Danielle Daalhuizen (23 punten) werd een 12-5 voorsprong genomen. Daarna nam PSV via afstandschoten de leiding over: 16-21.Naeen time-out van coach Tom Joziasse ging BVS feller verdedi gen en dat leverde resultaat op. Via een 30-25 ruststand liept BV Souburg uit naar 40-29. PSV kwam nog even te rug tot 47-41, maar BVS sloot de wed strijd toch winnend af met 56-45. VLISSINGEN - Onder aanvoering van Vivian Blanckaert heeft het da mesteam van St. Aloysius in de twee de divisie van de landelijke competi tie de leiding veroverd. In Overijssel werd de moeilijke uitwedstrijd tegen het jonge team van Wijhe met 2-8 ge wonnen. Vivian Blanckaert en Anja van de Vij ver wonnen al hun enkelspelen. Sterra Blanckaert liet ditmaal twee partijen glippen. Ook SAR 1 speelde bij de he ren in de 3e divisie een inhaalwedstrijd bij FVT in Rotterdam. Beide teams zijn in de degradatiestrijd gewikkeld en gaven zich dan ook voluit. De Kloosterzandenaren hebben sinds en kele weken de vereiste vorm te pakken en de geweldig in vorm zijnde Pascal Neve scoorde dan ook weer driemaal. Mare Maas liet zijn openingspartij jammerlijk uit handen slaan anders had er wellicht meer in gezeten dan de 5-5 die nu uit de verf kwam. De standen zijn: dames 2e divisie: 1 St. Aloysius 10-18; 2 Huizen 10-17; 3 Wijhe 10-12; 4 Schimmert 10-10; 5 Salamanders 10-9; 6 Swift 10-9; 7 Seine M. 9-3; 8 Red Stars 9-0; Heren 3e divisie: 1 Docos 7-11; 2 Calken- court 2 7-8; 3 FVT 7-7; 4 Scylla 2 7-6; 5 MZ 2 7-5; 6 SAR 1 7-5. Een moment uit de wedstrijd tussen Goes en HSD (donkere shirtsi. MIDDELBURG De hockeydames van Middelburg verrichtten keurig werk door in Teteringen de gast vrouwen te verslaan. Gedurende de gehele wedstrijd waren Roos Lee man c.s. iets beter. Maijke de Jonge opende voor Middelburg de score, maar voor rust kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Uit een strafcor- ner bracht Annejet Sandijck de stand op 1-2. Deze 2-1 overwinning betekende de eerste volle winst voor Middelburg. Het topduel in deze derde klasse C (dames) was Voorne tegen Vlissin- gen. Het werd een gelijk opgaande wedstrijd die zich meestal op het middenveld afspeelde. Daardoor kwamen er ook weinig scoringskan sen en terecht bleef de stand 0-0. Door een beter doelsaldo behoudt Voome de leiding. Rapide was in Hulst vooral in de tweede helft Goes de baas. Tegen de verhouding in scoorde Irene Bekius de eerste treffer voor Goes. Anniek Herman nam de tegentreffer voor haar rekening. Na de pauze werd Goes weggespeeld. Sabine van Gas sen en Leslie de Bakker zorgden er voor dat de punten in Zeeuwsch- Vlaanderen bleven, 3-1. Pelikaan behaalde in Terneuzen een verdiende, maar benauwde 2-1 over winning op Olympia. Zeer vlot kwam Olympia op 1-0 via een straf- corner benut door Marian Dieleman. Pelikaan werd feller en kwam langs zij, 1-1. De tweede helft was achttien minuten oud toen Pelikaan op voor sprong kwam. De thuisclub had vijf minuten voor tijd pech toen Ine Bec- kering op de paal schoot. Het damesteam van HSD, onder lei ding van Wilma Kooman, blijft op de goede weg. In Rockanje was Forcial veruit de mindere, maar toch was de stand bij rust pas 1-2. Bij het laatste fluitsignaal was de stand echter op gelopen tot 1-7. Voor de goals zorg den Charlotte van Eek (viermaal), Danielle van Veere (tweemaal) en Linda Straeteman (eenmaal). Bij de heren in derde klasse D speel de Olympia thuis een goede wed strijd tegen Pelikaan, maar was niet in staat uit de vele kansen ook maar één doelpunt te maken. De gasten waren zelden in het offensief, maar uit die schaarse aanvallen werden twee kansen benut, zodat het een 2-0 zege voor Pelikaan werd. In Zwijndrecht kwam wederom aan het licht dat de gedwongen verjon ging van Middelburg-heren ten kos te is gegaan van de kwaliteit van het spel. Oudemaas stond bij rust met 1- 0 voor en via een strafcorner werd het 2-0. Jammer genoeg moest toen David Sturm bij Middelburg uitval len en gingen de roodzwarten met tien man verder. Marco Joosse redde de eer 2-1. De Vlissingen-heren waren in Mid- delharnis duidelijk de betere tegen het zwakkere HCGO-team. Voor rust hadden Frank van der Hoeven, Martin van Mierop en Huub van Dijk al voor een 4-0 voorsprong ge zorgd. In de tweede helft zakten de roodzwarten terug, maar dat nam niet weg dat het toch 0-6 werd door Frits Wagener en Roland Mijnlieff. Een verrassing was de 4-2 zege van Goes op HSD. Na enkele seconden maakte Marc van Doorne er 1-0 voor HSD van. Toen leek een zege voor de gasten in het verschiet te liggen, maar Goes dacht er anders over. Bij rust was het 3-1 voor de thuisclub. Het werd zelfs 4-1 Ronald van Doornik bepaalde de eindstand op 4-2. Voor Goes scoorden Bob Eef- tink, Peter Wassink en Cees Meijer (tweemaal). Kees Zuidhof. VLISSINGEN - In de tweede divisie van de handbalcompetitie gaat het goed met de Zeeuwse vertegenwoor digers. De dames van GSC behielden hun koppositie dank zij een ruime overwinning op Servadin/Tornado: 13-7. De herenploeg van Walcheren zijn opgeklommen naar een gedeelde tweede plaats. Mountain Stars moest er in de Vlissingse sporthal met 16-9 aan geloven. GSC begon enigszins angstig aan het duel tegen Servadin/Tornado, omdat de tegenstander in drie wedstrijden 50 maal gescoord. In de beginfase liet de aanvalslijn van GSC het even afweten, maar omdat de verdediging erg goed georganiseerd was, kwam ook Serva din/Tornado moeilijk tot scoren. Via een 3-5 achterstand wist GSC met 6-5 de rust te halen. Ook in de tweede helft hadden beide ploegen het moeilijk om door de verdediging heen te komen. Het duurde dan ook tot de 12e minuut voordat er weer een doelpunt werd ge maakt. Die kwam op naam van Clau dia-Verdonk, die schijnbaar zo de smaak te pakken had dat zij binnen 3 minuten voor 9-6 zorgde. Daardoor moest Tornado zo achter GSC aan hol len, dat het niet echt problemen ople- 1 1 13 63-55 2 1 12 72-37 1 1 11 62-37 1 3 7 43-48 43-56 45-61 47-64 37-54 AXEI - Op een door zware slagregens geteisterd RES-circuit in Axel wer den zaterdag de finalemanches verre den om de Zeeuwse motorcrosstrofee. Vooral in de 500 cc werd het een span nende aangelegenheid, omdat hier de laatste manche de beslissing moest brengen, tussen Jacky Lensen en Kees Zuidhof die beiden in de eerste man che met pech af moesten rekenen. Zuidhof haalde het tenslotte met een punt voorsprong op zijn opponent. Bennie Poppe had het onverwachts gemakkelijk nadat Lieven de Vijlder in de eerste manche was gevallen en in de tweede manche niet startte. Spanning alom bij de zwaarste klasse. In de eerste manche nam Zuidhof al di rect de leiding terwijl Jacky Lensen een zeer slechte start had en als één van de laatsten doorkwam, maar Zuid- hofs kickstarter sloeg vast en hij moest met pech de wedstrijd verlaten, terwijl ook Lensen met pech te kampen kreeg. Beiden kwamen terug in de wedstrijd maar voor Zuidhof sloeg an dermaal de pechduivel toe, terwijl Lensen in de wedstrijd kon blijven en een vijfde plaats pakte. Even was er nog discussie of Lensen na zijn pech op rechtmatige wijze terug de baan was ingekomen maar de jury had geen on regelmatigheid geconstateerd zodat het er voor Zuidhof op aankwam de laatste manche te winnen. Direct na het vallen van het starthek schroefde Zuidhof de gashandel helemaal open en in een mooie stijl leidde hij van start tot finish op het modderige circuit. Lensen bezette de tweede plaats maar was niet in staat de aanval op Zuidhof te openen en kwam daardoor een punt te kort om Zuidhof van de overwinning af te houden. In de eerste manche van de 250 cc liet Lieven de Vijlder nog maals zijn kunnen zien. Deze Belgi- I sche rijder die ook in de vorige man ches al had getoond een spectaculair rijder te zijn ging als een ware speed- wayrider door de spekgladde bochten. Bennie Poppe had dan ook alle moeite om in het spoor van deze Belgische fu rie te blijven. Toch kreeg Poppe de overwinning, nadat De Vijlder in de laatste ronde te overmoedig was en ten val kwam waardoor Poppe de over winning pakte en daarmee de trofee veilig stelde. De Vijlder die hierdoor kansloos werd en de andere dag een belangrijke merkentrofee in België moest rijden startte de tweede man che niet, waardoor Poppe andermaal de overwinning pakte. In de 125 cc le verde met name Martin van de Weele een goede prestatie. Nadat hij in de eerste manche door valpartijen een goede klassering miste en daarmee zijn kansen op een tweede plaats bijna verloren zag, herstelde hij zich in de tweede manche. Hij moest alleen Henk Buijs en een deze middag zeer goed rijdende Dré van Espen voor la ten gaan, maar pakte de tweede plaats in de totaal stand met één punt voor sprong op Van Espen. De uitslagen zijn: dagklassement 50 cc eer ste en tweede manche: 1 Matthijs Lampio; 2 Bastiaan Broeksema: 3 Karin Goetheer. 80 cc mini eerste manche: 1 Jimmy Verburg; 2 Thomas Adriaanse3 Joost Serrarenstwee de manche: 1 Jimmy Verburg; 2 Claudia Kerkhove; 3 Thomas Adriaanse; 80 cc groot: eerste manche: 1 Marco Overweel; 2 Filip Schepers; 3 Marijn Lampio; tweede man che: 1 Filip Schepers; 2 Marijn Lampio; 3 Fa bian Rijkaart. 125 cc eerste manche: 1 Henk Buys; 2 Dré van Espen; 3 Jan de Feijter; tweede manche: 1 Henk Buys; 2 Dré van Es pen; 3 Martin van der Weele; 250 cc eerste manche: 1 Lieven de Vijlder; 2 Bennie Pop pe; 3 Erik van der Wekken; tweede manche: 1 Bennie Poppe: 2 Ronnie Stroo; 3 André van der Graaf; 500 cc eerste manche: 1 Frans Lensen; 2 Alex Warrens; 3 Frank Hontelé; tweede manche: 1 Kees Zuidhof; 2 Jacky f Lensen; 3 Frans Lensen. Eindstand Zeeuw se motorcrosstrofee: 50 cc: 1 Matthijs Lam pio 197; 2 Bastiaan Broeksema 191; 3 Karin Goetheer 190. 80 cc mini: 1 Jimmy Verburg 200; 2 Claudia Kerkhove 188; 3 Thomas Adriaanse 180. 80 cc groot: 1 Marco Over weel 200; 2 Filip Schepers 1913 Marijn Lam pio 182. 125 cc: 1 Henk Buys 200; 2 Martin van de Weele 182; 3 Dré van Espen 181. 250 cc: 1 Bennie Poppe 200; 2 Lieven de Vijlder 194; 3 Ronnie Stroo 182.500 cc: 1 Kees Zuid hof 192; 2 Jacky Lensen 191; 3 Frans Lensen 182. De wissseltrofees (meeste punten na zes manches) 50 cc Matthijs Lampio 287; 80 cc (groot/klein) Jimmy Verburg 300, 125/250/ 500 cc: Henk Buys 300 punten. verde voor de Goese dames om de winst binnen te halen. Eindstand 13-7. Bij GSC scoorden: Margreet Luyster- burg (6), Claudia Verdonk (3), Jaqueli- MIDDELBURG - De dames paren competitie in het district Zeeland- Midden heeft in de hoofdklas nieuwe leiders gekregen. De dames Frantzen- Maas verdrongen de dames Fonteij- ne-Puis van de eerste plaats. Ook in de eerste klas kwam verandering. De da mes Dieleman-Mol voeren de rang lijst nu aan. Uitslag hoofdklas: 1 dames Frantzen-Maas 96. 2 Kloosterman-Wullems en Fonteijne- Puis 87, 4 Sluijter-de Wit 86, 5 Aerssens-Mi- net 85,6 Hendriksen-v. d. Zande 80,7 Poley- v. Velzen 79,8 Krediet-ter Weele 72 pnt. Eer ste klas: 1 dames De Vlieger-Weststrate 126, 2 Dieleman-Mol 120,3 v. d. Boomgaard-Kra mer 115, 4 Koopen-Leupen en Maldegem- Wisse 110, 6 Dees-Lenshoek 109, 7 Bezemer- Verstoep 104, 8 Geijsen-Hage 98. 9 Parent- Schoolmeester en Polderman-Westveer 94 pnt. Tweede klas A: 1 dames Meijer-Sarneel 113,2 Merk-Koster 96,3 Groen-Morsheim 92, 4 Mosselman-Verhaart 88,5 Schell-v. d. Wee le 82. Tweede klas B1 dames Prins-v. d. Ven 57, 2 Leverman-Hofland 54, 3 v. Boven-Mul- der 53, 4 de Jager-Penning 50, 5 Noordhoek- Ruissen 49. Tussenstand hoofdklas: (pro centen) 1 dames Frantzen-Maas 110.12, 2 Fonteijne-Puis 108.93, 3 Aerssens-Minet 107.15, 4 Poley-v. Velzen 101.19, 5 Klooster man-Wullems 100.00, 6 Sluijter-de Wit 99.40, 7 Hendriksen-v. d. Zande 92.26,8 Krediet-ter Weele 80.96. Eerste klas: 1 dames Dieleman- Mol 112.97, 2 de Vlieger-Weststrate 110.64. 3 Koopen-Leupen 110.19, 4 Dees-Lenshoek 101.85. 5 Geijsen-Hage 99.07, 6 v. d. Boom gaard-Kramer 98.61, 7 Parent-Schoolmees- ter 96.30, 8 Maldegem-Wisse 95.37, 9 Beze- mer-Verstoep 87.96,10 Polderman-Westveer 87.04. Tweede klas A: 1 dames Meijer-Sar neel 116.66,2 Merk-Koster 114.88, 3 Schell-v. d. Weele 112.50, 4 Mosselman-Verhaart 107.74, 5 Groen-Morsheim 105.36. Tweede klas B: 1 v. Boven-Mulder 113.12, 2 Noord- hoek-Ruissen 107.93,3 Visser-de Vries 107.26 vs. 4 Prins-de Regt 101.64, 5 de Jager-Pen ning 100.00. ne van Assche (2), Jaqueline op den Brou en Francis Hopman (1). Voor Walcheren was het een gemak kelijke wedstrijd. Van tegenstander Mountain Stars was bekend dat ze geen schutters vanuit de tweede lijn hebben, en het voornamelijk van het passeren moeten hebben. Walcheren, wat wel enkele goede schutters heeft, had dan ook aanvallend geen proble men om over de verdediging heen te schieten. Rust: 7-3. Ook de 2e helft was voor Walcheren zeer gemakkelijk. Wanneer de gasten probeerden om door de verdediging van de Vlissingers te komen werden ze door de Vlissingers keihard aange pakt. Ben van de Linden was de uit blinker met 6 doelpunten. Eindstand: 16-9. Voor Walcheren scoorden: Ben van de Linden (6), Arno Wouters (4), Hans Die- rickx (3), Ronald van Roosevelt en Ro nald Stroobos (1). De stand in de tweede divisie C: dames: Heren: GSC 4-8 EDH 4-8 Hermes 4-8 Walch. 4-6 Velo 4-8 Animo 4-6 Serv./Torn. 4-6 Hellas 2 4-6 Verburch 4-4 M. Stars 4-4 Quintus 4-2 WIK 4-4 Gr. Ster 4-2 Wings 4-3 HVS 4-2 Snelw. 4-2 EBHV 4-0 Serv./Torn.'70 4-1 Gilze 4-0 GHV 4-0 VLISSINGEN - Met de tweede plaats in de eindstand sloot Marleen Houg uit Zaamslag het Nederlands kam pioenschap powerliften succesvol af. De krachtsportster verbeterde boven dien twee Zeeuwse records (in de disci pline 'dead lift' en de totaalscore) en kwam tot 385 kilogram: kniebuigen 140 kg, bankdrukken 75 kg en dead lift 170 kg. Daarmee moest ze alleen Joke van der Meulen uit Amsterdam voor laten gaan. VLISSINGEN - In de beide rangscli kingen van de derde divisie H woi de dans geleid door Zeeuwse ploegt Bij de dames voert HVSV samen n Internos de lijst aan. De andi Zeeuwse afvaardigingen sluiten rij. Bij de heren zijn er drie koplopi waaronder Delta Sport. HVSV maakt het zichzelf altijd mo lijk. In alle vier gewonnen wedstrijd weten de Terneuzenaren het in desl fase telkens weer spannend te maki Ook afgelopen zondag weer te? Dongen. Na een gelijkopgaande een helft (4-4), liep Terneuzen uit naars er nog 10 minuten te spelen. Don? kwam terug tot 9-8, maar door vechtlust van HVSV werd de, onv diende, gelijkmaker niet geproi ceerd. Trainer Nico Geelhoed klaagde na loop van de wedstrijd tegen Intern steen en been. De trainer, die al d speelsters moet missen, zag zond ook Liesbeth Telleman uitvallen j een blessure (zweepslag). „Ik denkt ik maar aan de meiden ga vragen ol geen familileden over hebben om n te laten doen", merkte hij na afloop: Het verlies van weer een speler vo Geelhoed erger dan het verlies te? Internos. Hoewel de dames van WalcheiJ steeds beter gaan handballen, blijvf de resultaten vooralsnog uit. Ook in wedstrijd tegen Volt had er meer in ze ten. Na een goed eerste kwart stortte het team ineen. Rust: 5-8. In tweede helft kwamen de Vlissingi dames tot 9-10. Op dat moment w: Anja Elve bij een uitbraak zodat aangepakt dat zij met een lichte h senschudding het veld moest verlat* De strafworp die werd toegekend wt in de consternatie gemist. Eindstai 9-11. De Middelburgse dames konden o tegen Heerle geen indruk maki EMM 2 had het arbitrale duo bepat niet mee. De Middelburgse dames k gen genoeg kansen om de wedstrijd hun voordeel te beslissen, maar zij :f den dat niet. GSC is goed teruggekeerd na hetpj lijke lesje (22-6) van vorige week.ï Goesenaren speelden zeer geconcl treerd en gingen rusten met 8-2. Hef ging de tweede helft iets doen aar[ achterstand maar stuitte telkens I de uitstekende Jan Kees Beye. Alif al kwamen de twee punten niet rr| in gevaar: 16-13. Standen 3e divisie H: Dames: Heren: HVSV 4-8 Delta Sp. Intern. 4-8 EBHV Were Di 4-7 Volt Avanti 4-5 Groene St. Volt 4-4 GSC Dongen 4-3 Dongen Walch.n' 4-2 Heerle Heerle 4-2 Fortuna Olympus 4-1 Rapid EMM 2 4-0 Intern. 2 'S-GRA VENPOLDER- In de strijd het persoonlijk damkampioensc! van Zeeland gaan Johnny de Lee en Erwin Hamers ongeslagen aan leiding in de hoofdklas. De Lee won van Sjacco Sandee en Ham versloeg in een spannende partij de Wild. De uitslagen zijn: hoofdklas: J. Sandee Jl Leeuw 0-2, D. Kasse-P. Schunselaar uitg| Dusebout-J. v. Strien 2-0, C. Hamers-P.J geneelen 1-1, J. de Wild-E. Hamers 0-2, Darsan-C. v. Rijswijk 2-0. Eerste klas: Brasser-J. Houmes 0-2, J. Grim-C. de J« 2-0, M. Benschop-P. Willemse 0-2, L. Kei loo-G. Franken 2-0, W. Heydra-S. Sital 0-3 de eerste klas heeft Afred Bieré wegens: standigheden zich teruggetrokken. Tvn klas: Iz. Walraven-A. Smit uitg., B. Ram] sad-H. Lagendijk 2-0, C. Kwant-D. de Je 1-1, A. Rijk-D. Wiskerke 0-2, A. Janse-ï Oppen 2-0, L. v. Schagen-J. Vaucouleur; Voor de clubcompetitie werden de) gende wedstrijden afgewerkt. Eerste klas: Lammerenburg II-Middel! nis 16-10. A. Francke-P. Leroy 1-1, M. Boo I. Koese 1-1, R. Jongejan-H. Koese 0-2, Heydra-C. Spee 1-1, F. Brasser-A. Knape W. v. Oppen-J. Lodder 0-2, L. v. Schagei Klink 1-1, D. de Buck-A. Krijgsman Tweede klas: Goes II-Aagtekerke II Ti Gravenpolder IV-B.D.V. II 2-8. VLISSINGEN - De twee schaakteams van Het Witte Paard uit Sas van Gent hebben het nieuwe seizoen goed inge zet. Beide ploegen staan na twee ron den aan de kop van de ranglijst. Het eerste team behaalde in de eerste klas A een zege (5,5-4,5) op de Variant uit Breda en het tweede won in de tweede klas met 5-3 van Overschie. In de derde klas C haalde Middelburg de eerste winstpunten binnen door Promotie uit Zoetermeer te verslaan met 5-3, en dat terwijl de hoofdstede lingen met drie reserves naar Holland gingen. Vlissingen kon het ook nu niet redden en verloor in een spannende ra ce met 5-3 van Krimpen aan de IJssel. Doordat Rijswijk het nog slechter deed dan de Scheldestadbewoners staan ze nog niet helemaal onderaan de ranglijst. De overwinning van Mid delburg kwam hoofdzakelijk tot stand tijdens de eerste tijdscontrole. De te genstanders van Johan de Wolf en Jan Pieterse verkeerden in tijdnood en dat is nooit bevorderlijk om een goede stelling op het bord te houden. In Vlis singen hield men lang het hoofd koel, maar toen Paul van Rooijen een ge wonnen stelling uit handen gaf en Roe land van Oorschot tegen een uitge kiend eeuwig schaak aanliep waren de kaarten geschud temeer omdat beide invallers, Hans Cuiper en Rinus Bur- gerhoff na hard werken toch tekort kwamen. KNSB eerste klas A: Memo (Amsterdam- HSG (Hilversum) 1,5-8,5; Charlois/Euro- poort (Rotterdamj-Volmac/Rotterdam II 3- 7; De Variant (Breda)-Het Witte Paard (Sas van Gent) 4,5-4,5 (wordt 4,5-5,5); BSG II (Bussum)-Het Witte Paard II (Zaanstad) 5-5; De Ooievaar (Den HaagHKrimpen aan de IJssel 3,5-6,5. De Variant-Het Witte Paard: 1. F. Borm-H. Cardon remise; 2. R. Weenaes-G. Deleijn re mise; 3. J. Boeij-B. deBruycker 0-1; 4. D. van Herzette-K. Steijn remise; 5. M. Roothoofd- C. J ansen 1-0; 6. A. Lijnen-K. Nieuwelink 0-1 7. R. Dijken-G. van Rij afgebroken; 8. J. Schel-M. van der Zalm 1-0; 9. A. Verstappen- J. van de Vreede 0-1; 10. H. Verstappen-A. den Hamer 1-0. Tweede klas C: Dordrecht-Schaesberg 5-3; Charlois/Europoort II-Maastricht 4,5-3,5; Overschie-Het Witte Paard II (Sas van Gent) 3-5; HMC (Den Bosch)-Eindhoven II 4,5-3,5; DSC (Delft)-DD II (Den Haag) 5-3. Stand: eerste klas A:l. HWP (Sas van Gent) 4-11 (voorl.); 2. HSG3pl3,5; 3. VolmacII 3-12; 4. BSG II 3-11,5; 5. HWP II (Zaanstad) 3-10,5; 6. Krimpen 2-10; 7. Ooievaar 2-9; 8. Variant 0-9 (voorl.); 9. Charlois 0-7,5; 10. Memo 0-6. Tweede klas C: 1. HWP II, HMC en DSC 4- 9,5; 4. Eindhoven II2-9; 5. Dordrecht 2-8,5; 6. Maastricht 2-8; en Charlois 2-8; 8. Schaes- berg 0-6,5; 9. DD II 0-6; 10. Overschie 0-5,5. Derde klas E: Vlissingen Krimpen aan de IJssel II 3-5; Capelle aan de IJssel-Gcj hoofd (Dordrecht) 3,5-4,5; Promotie (Zoel meen-Middelburg 3-5; De Baronie (Brei Rijswijk 5,5-2,5; De Wolstad (Tilburg| Pion (Roosendaal) 3-5. Vlissingen-Krimpen aan de IJssel II 3-i| R. de Smit-C. van Vliet 0-1; 2. M. Wi Geilvoet 1-0; 3. P. van Rooijen-J. van He; remise; 4. H. Massink-J. van Calmthout 5. M. de Smit-A. kastelein 1-0; 6. R. van' schot-G. onder de Linden remise; 7. H. per-R. Tonnon 0-1; 8. R. Burgerhoff-M.f' ger 0-1. Promotie-Middelburg 3-5: 1. J. Meijer-J Wolf 0-1; 2. B. Bannink-W. van Wijnen 0- N. Mostart-S. Sanders 1-0; 4. M. Tenliee Pieterse 0-1; 5. J. Koster-J. de Jager 1-0:' Blankespoor-W. Obbink 1-0; 7. M. Nep'; D. Brouwer 0-1; 8. R. Kunnen-R. Lauer Stand: 1Groothoofd 4-11,5; 2. Baronie}: 3. De Pion 3-9; 4. Capelle aan de IJssel 2-; 5. Promotie 2-10,5; 6. Krimpen aan deU II 2-8,5; 7. De Wolstad 2-7,5; 8. Middelt* 2-6; 9. Vlissingen 0-4; 10. Rijswijk 0-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 12