Waterpoloploeg Ganze behaalt eerste zege Goese tennisploegen in nek-aan-nek-race CORNELISSEN STERKSTE BH BRANDINGSURFEN Dames Zuidzande dwingen Savok puntendeling af Goede prestaties bij de dressuurruiters Hockeyers Middelburg lijden nederlaag: 0-3 Delta Sport blijft in spoor van leider Belangrijke zege SAR bij MZ 2 Eerste succes voor dammeri uit Souburg Rallycross in Rilland STORMVOGEL BLIJFT GOED PRESTEREN Ook voor dames Champion's Trophy Succes voor tafeltennisjeugd van Arnemuiden EVVC BLIJFT ONGESLAGEN WEDSTRIJDEN IN SEROOSKERKE (W) Goossens derde Tennissers Goes geven toon aan in achtkamp RUIME OVERWINNING OP RAPID: 27-14 DINSDAG 28 OKTOBER 1986 VLISSINGEN - De Ganze-heren hebben in de waterpolocom- petitie de eerste overwinning behaald. In een matige wed strijd werd met 14-8 van Nautilus gewonnen. De Ganze-dames speelden opnieuw een leuke wedstrijd maar moesten toch de winst aan DZT laten: 7-4. Stormvogel 1 behaalde de derde overwinning op rij, Treffers 2 werd met 9-4 verslagen. Mol. Rob van Peenen en Freek van Dael (1). Nautilus-Ganze 8-14 Na een matige eerste periode (1-2) speelde Ganze in de tweede en derde periode aanvallend veel beter. Via 3-7 werd de voorsprong uitgebouwd naar 5-11. Tegen het einde maakte de Gan- ze-verdediging enkele fouten waar door het zwakke Nautilus het verschil op zes doelpunten kon houden 8-14. Voor Ganze scoorden Roald Strackx (5), Piet Schop (4), Rene Kiel en Bram van de Leede 2maal en Paul Post 1 DZT-Ganze 7-4 De pas gepromoveerde damesploeg van Ganze had in de eerste periode duidelijk angst voor het gedegradeer de DZT, want de ploeg uit Deurne nam een 3-0 voorsprong. Ganze kwam beter in de wedstrijd, maar er werden te veel kansen gemist. Eindstand: 7-4. Voor Ganze scoorden Carola Kiel (2), Saskia Ensing en Kim Ensing (1). Schelde-Treffers 2-8 De Schelde-dames begonnen sterk. Ni cole Overdulve opende de score. 1-0 maar Treffers bleek een erg sterke midvoorspeelster in de ploeg te heb ben. Naarmate het duel vorderde nam Treffers het heft in handen en liep de ploeg uit Rosmalen uit naar 2-8. Stormvogel 1-Treffers 2 9-4 Na een gelijk opgaande eerste periode 1-1 was het Stormvogel die het spel maakte. In de tweede en de derde pe riode lieten de Vlissingers erg goed wa terpolo zien en via 3-1 werd er een ver diende 6-1 voorsprong genomen. Hier na kwam Treffers nog terug, maar ver der dan 9-4 kwamen de gasten niet. Voor Stormvogel scoorden Patrick Va der en Harrie den Boer (3), Jankees DEN HAAG (ANP) - De hockeyspeel- sters zullen met ingang van volgend jaar ook haar Champion's Trophy krijgen. De Internationale Hockey Federatie heeft het kampioenentoernooi van de dames van 20 tot 28 juni in Amstelveen op het programma gezet. Voor het toernooi zijn zes landen uitgenodigd, Australië.'Argentinië, Canada. Groot- Brittannië, Nieuw-Zeeland en Neder land. Het damestoernooi valt in Amstelveen vrijwel samen met de Champion's Trophy voor heren, die twee dagen eer der begint en voor één keer een evene ment van acht ploegen is. Om in de toekomst verrassingen als het niet- kwalificeren van het gastland (in 1987 Nederland), of één van de erkende top- naties (Pakistan) te voorkomen, heeft de FIH vastgelegd welke zes landen, met ingang van 1988 november, Laho re, Pakistan) zullen uitkomen in het toernooi der kampioenen: het gast land, de titelhouder, de Olympisch kampioen en de wereldkampioen, aan gevuld met de beste twee, die niet om andere redenen zijn gekwalificeerd, uit het laatste toernooi om de wereldbe ker of Olympische Spelen. Vastgelegd werd tevens dat kwalificatie van Enge land zal inhouden dat een Brits elftal deelneemt. In 1989, te Ottawa (Canada), zal voor het eerst om het wereldkampioen schap voor dames junioren worden ge speeld. MIDDELBURG Het Zeeuws- Vlaamse SAR 1 heeft in de derde divisie van de landelijke tafel- tenniscompetitie de kans op be houd in eigen hand weten te hou den. De returnwedstrijd tegen het aanvankelijk goed gestarte en als favoriet bestempelde MZ 2 eindigde in een 6-4-overwin- ning. Bij MZ bleek Marck Hackenberg zich niet over een enorme inzin king heen te kunnen spelen en dat betekende dat achtereenvol gens Octaaf Eggermont, Pascal Neve en Mare Maas zich over hem ontfermden. Omdat Neve ook won van het duo Eric Roe land en Dick van Iren kwamen de twee punten in de knip van de Kloosterzandenaren. Het damesteam van St.-Aloysius had het ditmaal thuis niet al te moeilijk tegen hekkesluiter Red Stars en de Limburgse dames konden dan ook alleen via Anja van de Vijver eenmaal de eer red den. In Utrecht stuitte het nog steeds ongeslagen Zand 1 tegen het jeugdige SVE 2 op sterke te genstand. Renate Louws moest er'éen van haar schaarse verlies- partijen incasseren en Michèle Martijn leverde driemaal haar partij in. Sandra Tahapary bleef ongeslagen, het Vlissingse Wilno 1 bleef, zij het met moeite, in de 5e divisie overeind als leider. Het bezoekende SAR 2 scoorde na melijk tegen Wilno het eerste winstpunt bijeen waarbij tevens het ongeslagen record van Mi chel Heeren tegen Wim 't Hooft aan diggelen ging. Doordat ech ter ook Korenbeurs remise speel de, bleef Wilno zijn ene punt voor sprong behouden. Stormvogel 2-BZV 2 7-7 Stormvogel 2 kan niet de gehele wed strijd constant spelen. In de eerste pe riode nam BZV een 1-3 voorsprong. Hierna knokte Stormvogel 2 terug en werd het 4-4. In de laatste minuut nam Stormvogel een 7-6 voorsprong, maar 20 seconden voor tijd kwam BZV 2 langszij, 7-7. Voor Stormvogel 2 scoor den Jaap Keymel (3), Pim Bekkers (2), Rob Geervliet en Eric Senior. Schelde-Warande 5-13 De jeugdploeg van Schelde moest na de grote nederlaag van vorige week ook nu weer een forse nederlaag incas seren. Tegen Warande werd het 5-13. Voor Schelde scoorden Ronald Bril (3), Martin van der Hooft, Eric van Doorn en Michel Acke (1) maal. Schelde-Neptunus 11-0 De herenploeg van Schelde speelde een erg goede wedstrijd, en liet Neptu- nus kansloos 11-0. Voor Schelde scoor den Hans Murre (4), Maarten de Pooter en Dick de Braai (2) en Willy de Blaey, Martin van der Hooft en Ronald van Doorn (1). VLISSINGEN In de tweede klas van de distrfcts-indoortenniscompe- titie, zijn TSI 2 en de derde selectie van deze Goese vereniging in een nek- aan-nek-race gewikkeld. Met het pe- riodekampiooenschap als inzet. DOS 2 en 3 geven een trapje lager de toon aan, terwijl bij de heren, die voor het eerst in actie kwamen, 't Halve Maan tje en MLTC opvallende uitslagen lie ten noteren. TSI 2 trad op eigen terrein aan tegen DOS, dat met een gedeeltelijk ver nieuwde ploeg aan deze competitie deelneemt. Wim Jansen en Martine van Ligten zijn vertrokken, en hun plaatsen worden ingenomen door Bart Felius respectievelijk Miriam van de Tillaar. Eerstgenoemde bleek niet op gewassen tegen Stefen Havermans. Van de Tillaar daarentegen hield Jea- nine Moerland met ruim verschil on der de duim, terwijl Astrid Duson voorts nog voor een puntje zorgde met Gertie Knaake aan de andere zij de van het net. Het waren de enige wapenfei ten van de Vlissingers, die daarna door Paul Richard Helleman - sterker dan Marcel Wolfert - en verlies in de beide dubbels, met een tot 9-3 oplopende ne gatieve score geconfronteerd werden. TSU 3 was ook uitstekend op dreef. Het kwartet Jos Verschuure, Frédéric Ouwehand, Chantal van Schelven en Lisette Petiet had ditmaal geen enkele consideratie met de reserves van Sou burg, 12-0. MLTC 2 was in deze klas su perieur aan Animo 2, getuige de 9-3 ze ge, waarin Roel Schuringa en Ingrid de Vries een belangrijk aandeel hadden. DOS 2. koploper in de 3e klas a. stuitte tegen de Schelde op heftige tegen stand. Elly Cijvat en Rose Iwema voor de thuisclub. Salvatore Becker en Sig- vard van Olm bij de Schelde zorgden VUGHT Het nationa'e B-ranglijst- toernooi tafeltennis in het Brabantse Vught heeft bij de meisjes-pupillen een zege opgeleverd voor Ingrid Schuurs van Arnemuiden. Zij versloeg in de eindstrijd Mieke Arends (Reflex) met 21-11 en 22-20. Door dit resultaat verwierf Ingrid Schuure tevens een A-licentie. Waar schijnlijk geldt dit ook voor Mariska Goormachtig (Arnemuiden), die bij de welpenmeisjes wel de finale haalde doch daarin met gering verschil werd geklopt door Mariska Emmens Beek In de troostronde werd Therese Schuit in de halve finale uitgeschakeld na de derde game met 19-21. ervoor, dat de punten in deze derby broederlijk gedeeld werden, 6-6. MLTC, nummer twee in de rangschik king, maakte ook een gedeeltelijke misstap. Opponent TSI 4. dat in Ha rold Schipper en Els van der Kuyl ster ke pijlers had, snoepte de hoofdstede lingen met Sander Jobse en Mirella van Rooyen in belangrijke rollen, na melijk de halve halve winst af, 6-6. In de B-poule van deze klasse blijft DOS 3 aan de winnende hand. In Ka- pelle werd TVO I zelfs het redden van de eer niet gegund, 12-0. De Stoof draaide dit weekend eveneens voor treffelijk hetgeen Jacoba van Beieren tot haar nadeel moest ervaren, 12-0. In de herenafdeling, die zondagmid dag de openingsduels op de rol had staan werden in de eerste klasse met een al rake klappen uitgedeeld, 't Hal ve Maantje, met Frans Schouw, Piet Bek, Arno van Trift en Robert Sprin ger in de gelederen, spande in dit op zicht de kroon tegen De Bongerd, 12-0. Ook Hulster Ambacht kwam goed uit de startblokken. Bob Kats opende weliswaar de score voor tegenstander De Schelde maar Ronnie van Remor- tel, Jean Loup Deltour en Roland Re- nique bogen al vlot de achterstand om in een uiteindelijk 10-2 totaalwinst. Het Aardenburgse SJEF trofhetonge- lukkig met Animo als rivaal. De Ter- neuzenaren zegevierden via Dieter Gajewski, Fred Elliot en Lucien Spele- man in drie van de vier enkelspelen en liepen door het gelijkspel van Rolf Ho ving tegen Teun van Heelsbergen nog wat verder uit. De verdeling van de punten in de dubbelspelen resulteerde in een 9-3 totaalstand op het wedstrijd formulier. Een beeld van het branding surfen. NIEUWVLIET-BAD Chris Cornelissen uit Driewe gen is tijdens de eerste open Zeeuwse kampioenschap pen branding-surfen in Nieuwvliet-Bad winnaar ge worden op het onderdeel slalom. De Bevelander be haalde achtereenvolgens met een derde, eerste en tweede plaats in de finalewedstrijden de eindoverwin ning. Mario van de Velde uit Cadzand kwam ook tot een goe de prestatie. De Zeeuws-Vlaming zegevierde bij de ju nioren en legde bij de senioren beslag op een vierde plaats. Bij de dames ging de overwinning naar Anita Jansen uit het Brabantse Waalre. Anita Verschelling uit Breskens werd tweede en daarmee Zeeuws kampioen. De uitslagen zijn: senioren (24 deelnemers). 1 Chris Cornelissen (Driewegen), 2 Gert-Jan Boekamp (Terneuzen), 3 Edwin de Baare (Breskens), 4 Mario van de Velde (Cadzand). 5 José de Pooter (Terneuzen). 6 HenkvandeBroek(Middelburg):junioren(9deelnemers): 1 Ma rio van de Velde (Cadzand), 2 Samir Abdallah (Terneuzen), 3 Martijn Scheers (Terneuzen); dames (3 deelneemsters): 1 Anita Jansen (Waalre). 2 Annemarie Verschelling (Breskens), 3 Maris ka Daenen. VLISSINGEN Tot de meest opval lende uitslag in het Zeeuwse volley bal kwamen de dames van Even Kij ken, die bij Savok krap aan met 3-2 verloren. EVVC 1 verkeek zich bijna op thuisclub SC Morres, maar kon uit eindelijk toch ongeslagen bovenaan de ranglijst blijven, samen met het eveneens winnende Dynamo. Bij de SEROOSKERKE (W.) Jurylid me vrouw Turksma toonde zich bij een wedstrijd in Serooskerke duidelijk onder de indruk van de prestaties van de dressuurruiters. Driemaal kwam zij in de manege van De Eendracht in Serooskerke tot een score van 130 punten. In de zware klasse werd goed gepres teerd. Vooral Jan Meyers met Mr. Ab- gar en Maddy Wolders met Orpheus boden elkaar goed tegenspel. Uitein delijk werd de proef van Jan met twee punten meer gewaardeerd, waardoor hij met 130 punten de overwinning be- Nora de Priester van Olympus schiet op doel. haalde. Maddy eindigde daardoor met 128 punten bij het zilver. Ook de derde deelneemster in deze klasse, Marie- Louise Gelok met Wendy's Rhapsody leverde, in haar eerste Z-optreden, met 117 punten, goed werk. In de M2-klasse voerden Erica Hame link met Orfeo en Annemarie Herzber- ger met Whisper een felle strijd, die uit eindelijk in het voordeel van de pupil van Leunus van Lieren, Erica Hame link, werd beslist. Opnieuw werd de 130-puntengrens bereikt. Annemarie moest met het kleinst mogelijke ver schil van 1 punt genoegen nemen met het zilver. De derde maal dat de 130 punten werd bereikt was in de klasse B2. Monique Wynands met Zhivago bleek de twee winstpunten waardig, daarmee een royale voorsprong op de concurrentie opbouwend. Uitslagen: Dressuur paarden klasse BI: 1 Dyana Boone Ultra Queen Santes 126 punten; 2 Frank Koomen Mariska De Braanjenhoek 125; 3 Monique Wynands Zhivago Wouwse Plantage 124. Dresuur paarden klasse B2: Monique Wy nands Zhivago Wouwse Plantage 130 pun ten; 2 Sybille Vader Rolanda Sé-ros 125; 3 Dyana Boone Ultra Queen Santes 124. Dressuur paardenklasse LI en L2: 1 Fran- cisca Boen Starlight Sé-ros 124 punten; 2 René v/d Veer Vecter Oranjezon 123; 3 Quin- tina de Muynck Flash Burghtruiters 118. Dressuur paarden klasse Ml: Erica Hame link Orfeo Sé-ros 122 punten; 2 Ellen Briquet Vincent Zwinruiters 1213 Carina Duynker- ke Wodan Oranjezon 116, Dressuur paarden klasse M2: Erica Hame link Orfeo Sé-ros 130 punten; 2 Annemarie Hertzberger Whisper Middelburg 129; 3 Jan Steenbakker Patty Braanjenhoek 123. Dressuur paarden klasse Z1 en Z2: 1 Jan Meyers Mr. Abgar Oranjezon 130 punten: 2 Maddy Wolders Orpheus Sé-ros 128:3 Marie- Louise Gelok Wendy's Rhapsody Oranjezon 117. heren waren weinig opvallende resul taten. Alleen Mytilus 2 speelde zich in de kijker door EVVC 2 in Vlissingen met 2-3 te verslaan. EVVC-trainer Chris de Witte had ver wacht de wedstrijd tegen Sc Morres te kunnen gebruiken om rustig wat te ex perimenteren, maar toen zijn pupillen de eerste set met 15-9 verloren, kon dat plan in de ijskast. De gedoodverfde kampioenen moesten terug naar een geroutineerder opstelling en een at tentere aanpak. Dat resulteerde in drie gewonnen sets op rij. De setstan den: 15-9, 3-15, 10-15 en 3-15. Dynamo had het tegen Voorwaarts heel wat gemakkelijker. De Middel burgse dames, die dit seizoen gebruik kunnen maken van de ervaring van Pi ta ten Voorde (ex-Marathon) serveer den goed, vielen ook efficiënt aan en daarop hadden de gasten nauwelijks antwoord. De resultaten waren er ook naar: 15-5,15-9 en 15-6. Morres, dat vo rige week nog verloor van EVVC 1 mocht nu zelf weer het genoegen van een overwinning smaken: Marathon werd met 3-0 verslagen. Marathon 2 won met 3-1 van het bezoekende Ardi- to. Bij de heren stond een wat beperkt pakket wedstrijden op het program ma, maar dat nam niet weg dat de drie koplopers wel in het veld kwamen. Dy namo 1 had daarbij geen echte proble men met het bezoekende Voorwaarts, maar de Middelburgse reserves kregen de punten zeker niet cadeau van Ver- degem. De Oostburgers verdedigden attent en compenseerden zo wat ze aanvallend tekort kwamen. In de voor ste linies kon eigenlijk alleen aanvoer der Piet Ritico zich met de gastheren meten. Bovendien blokte Verdegem goed en dat alles leidde tot de volgen de setstanden: 15-11,15-12 en 15-11. IJVC miste tegen Bok twee belangrij ke krachten, Eugène Dufossé en Frank de Bock. Dat had enkele omzet tingen in de IJzendijkse formatie tot gevolg en die hadden merkbaar in vloed op het spel van de thuisclub. De patronen waren verdwenen en door dat Bok goed verdedigde kwam de 3-0 overwinning tenslotte maar moei zaam tot stand. De setstanden: 15-13, 15-3 en 15-10. DORDRECHT Serge Goossens uit Nieuwerkerk is op de kunstskibaan in Dordrecht als derde geëindigd, tijdens een open wedstrijd voor junioren. De Zeeuwse skiër doet het opermerkelijk goed. Onlangs was hij met het Holland Ski Team op een trainingskamp in Ka- prun. 's-GRAVENPOLDER ln de cl competitie dammen (hoofdklas)| haalde Souburg de eerste oven| ning. De Walcherse ploeg won nie| van 's-Gravenpolder II. De uitslagen zijn: Uitslagen hoofdklas: Souburg I-'s-Gral polderII9-7; P. Filius-J.Blom0-2;P. AIM E. Nobel 2-0: A. de Pagter-P. Jongeneel! 1; J. v. 't Padje-N. de Winter 1-1; m, Bro I L. Adriaanse 1-1; A. Alewijnse-A. W, Ka I 1B. Rampersad-M. v. d. Plasse 2-0; L. v I len-L. Boogert 1-1. Middelburg II-Goesl 12: C. de Jonge-C. Rijk 1-1: J. L. Grim-J ke 1-1; P. Tange-L. Anderson 0-2; j Horssen-C. v. Biemen 1-1; K. J. de KoevJ de Klerk 0-2; J. Baayens-C. J. Hollestelief P. Coppoolse-J. Schot 0-2; P. M. Walravl Tilroe 0-2. Gapinge I-Zierikzee 16-10: p lemse-C. L. Boot 2-0; P. Walraven-C. j Wielen 1-1; J. Kesselaar-J. de Wild 2-11 Kesloo-M. De Wild 2-0: P. v. Keulen! Smalheer 0-2; I. Walraven-M. v. d. Wielen! J. Pouwer-C. M. v. d. Velde 0-2. Aagtekl I-Tholen 18-8: M. Provoost-H. BomgaarJ F. Blaas-S. Baerends 0-2; D. Bosselaal Droogers 2-0; J. J. Engelvaart-P. v. d. vl 1-1; M. C. de Smit-A. Slager 1-1; A. WilleJ A, Boogerd 2-0; S. Blaas-J. A. v. Akkeren! A. Francke-T. v. d. Male 2-0. LammerenbT 1-BDV112-4. C. v. Rijswijk-J. v. Beeck2-C Koppejan-R. Dusebout 1-1; A. de Bucl Sital 2-0; J. Boone-F. Berkholst 1-1A. L san-J. de Jongh 2-0; J. Koppejan-P. Noor| 2-0; H. de Vlieger-E. Verdoolaege 1-1; i Luijk-G. Franken 1-1. Eerste klas: 's-(_ venpolder III-Tholen II 8-8. Tweede kl Aagtekerke II-BDV II 6-4, Oostkapellfc Goes II 2-8. VLISSINGEN Jan Goense, Jos V schuure en Paul Richard Hellemi in competitieverband of op toern en vaak op de voorgrond tredend vertegenwoordigers van hun cl TSI, geven ook in de aehtkamp-ten| de toon aan. De uitslagen zijn: Poule A: Jan Goei] Chris Versteeg 7-6; Jos Verschuure-Gill d. Gruiter 7-4; Marcel Wolfert-Paul Richl Hellemans 3-8; Alex Greeve-Frédéric 0u| hand 6-6: Jan Goense-Marcel Wolfert Jos Verschuure-Alex Greeve 9-4; Chris steeg-Paul Richard Hellemans 4-8; Gill d. Gruiter-Frédéric Ouwehand 9-2. Pouli Marieke Bremmer-Diane Anröchte 8-4; nemarie Hoozemans-Tiny de Jong 3-8; l| tine Verschoore-Ellen de Jong 4-7; Carl: Schipper-Mariska Ouwehand 8-3; Annei rie Hoozemans-Diane Anröchte 5-4; Tin; Jong-Marieke Bremmer 4-8; Martine schoore-Mariska Ouwehand 12-0; Eller Jong-Carla de Schipper 8-3. Poule H Jan de Loof-Mischa Bernard 10-1; Mai Visser-Adriaan van Weije 8-4; Aart Janj Loof-Adriaan van Weije 9-2; Mischa nard-Martin Visser 0-10. Poule I: Joost Gi tenhuis-Maarten Dijkema 5-2; JurgenMi broek-Martijn Proos 3-5; Joost Grool huis-Martijn Proos 0-13; Maarten Dijkei Jurgen Mooibroek 1-9. Poule J: Remco Broeder-Bas Meeuwissen 11-4; JaccoLi Christiaan v. Weije 5-4; Remco den Broei Christiaan v. Weije 12-1; Bas Meeuwis: J acco Luyk 2-6. Poule L: Nicolette Bom- ce v. d. Garde 4-10; Martine Grootenb Yvonne Bom 7-4; Nicolette Bom-Yvo| Bom 5-8; Joyce v. d. Garde-Martine G) tenboer 5-5. Poule M: Joan Kim deKok- nique Versluis 7-3; Jacqueline Leendei Corine Janse 2-8; Marja v. d. Most-1 Grootenhuis 4-5; Joan Kim de Kok-Coi Janse 6-4; Marja v. d. Most-MoniqueVers| 3-3; Elza Grootenhuis-Jacqueline Leem se 12-1. RILLAND Op het Scheldecirc in Rilland werd een zogenaai 'open deur'-rallycross gehouden, wedstrijd, waaraan alleen niet-licj tiehouders konden meedoen. De uitslagen zijn: standaardklasse 0- cc: 1 Jaap van As, 2 Toon Coenraadt, 3 van de Wal. Standaardklasse 1300-2001 David Hannewijk, 2 Stan de poorter Maljers. Dames: 1 Tess van Munckhof,2 helmien Kroon, 3 Marie Louise Mander Divisie II: 1 Lex Severien, 2 Robert Dij Peter van de Wege. Specials: 1 Bas drecht, 2 Jos Donckers, 3 John van Hapei 2CV-cross: Dames: 1 Enny van Lankbeli Getrud Ebbens, 3 Marella Steenvoori 2CV Cross heren: 1 Guus Palmen, 2 Tl Thoolen, 3 John Verstegen. MIDDELBURG In de derde klas D leden de hockeyers van Middelburg op eigen veld een 3-0-nederlaag tegen Tempo'34. De Zeeuwen speelden niet onverdienstelijk, maar de gasten wa ren produktiever, 0-3. In Terneuzen ontmoette Olympia Ou denbosch. Na tien minuten werd het 1- 0 voor Oudenbosch, maar de thuisclub protesteerde tegen dit doelpunt om dat de bal voordien over de achterlijn zou zijn geweest. De scheidsrechter handhaafde echter zijn beslissing. Na de thee drong Olympia sterk aan, kreeg diverse kansen maar faalde in de afwerking. Vijf minuten voor het einde kwamen de gasten op 2-0. De heren van Rapide werden in Helle- voetsluis tegen Voorne in de eerste helft volkomen overspeeld en stonden bij de rust al met 6-0 achter. De tweede helft gaf een ander beeld. Frank Schel- lekens maakte er 6-1 van. Voorne liep toch uit naar 7-1. Hierna vochten de roodwitten terug en via Pascal d'Hondt en Frank van Campenhout werd het uiteindelijk 7-3. In vierde klasse C (heren) was Vlissin gen tegen Forcial, de betere ploeg. Het overwicht werd pas in de 2e helft in treffers uitgedrukt. Bart de Koning en Frank van der Hoeven waren de doel puntenmakers. In Zierikzee kwamen HSD en Ouden bosch niet verder dan een 0-0 gelijk spel. In de eerste helft was Ouden bosch iets sterker terwijl na de rust HSD in de meerderheid was. Goes speelde in Brabant een aantrek kelijke wedstrijd tegen Zevenbergen en was over het algemeen iets sterker. mi C VLISSINGEN In de derde divisie H zijn de heren van Delta Sport in het spoor van leider Groene Ster geble ven. De Zierkzeese handballers won nen met ruime cijfers van Rapid, 27- 14. Delta Sport -Rapid 27-14 Delta Sport behaalde met zeer goed handbal een terechte overwinning. Bij rust stond het al 12-7. Na de pauze ging het nog beter bij de Zierikzeese ploeg. Via 20-9 werd de eindstand op 27-14 bepaald. Cor La gendijk was topscorer met 8 doelpun ten. Volt - GSC 22-6 Zoals de uitslag al doet vermoeden liep het niet bij de heren uit Goes. GSC dacht er te gemakkelijk over en dat brak de Goesenaren op. De ruststand was 9-1. Einduitslag 22-6. Trainer Cor Mol: „Snel vergeten, niet meer aan denken en gewoon opnieuw begin nen". Olympus - HVSV 9-13 De dames van Olympus kregen zon dag bezoek van het goed draaiende HVSV. De eerste helft van de wedstrijd gaf twee ploegen te zien die goed aan elkaar gewaagd waren. HVSH had het beste van het spel. maar door de inzet konden de dames uit Vlissingen bij blijven. Ruststand 6-8. De tweede helft gaf. na een klein offensief wat Olympus op 8-8 bracht, slordig handbal van de beide teams te zien. Ook het scheids rechterlijk duo. de heren Berentse en Michielse. deelden in de malaise door onbegrijpelijke beslissingen te nemen. HVSV gaf halverwege de 2e helft gas en liep gemakkelijk weg van Olympus. Eindstand: 9-13. Acht doelpunten van het totaal werden gemaakt uit straf- worpen. (Nora de Priester voor Olym pus 2 en Margriet Doorns 6 voor HVSV). Opmerkelijke speelsters wa ren de beide keepsters Carina Vonk en Tonnie Scheers. Avanti - Walcheren 11-8 Coach Rinus Buuron van Walcheren voelde zich na afloop van de wedstrijd tegen Avanti 'een beetje bestolen'. Hoewel zijn ploeg zonder wissels naar Drunen was afgereisd speelden de Vlissingse dames een opvallende wed strijd. Walcheren stond wel met 5-2 achter bij de rust, maar vocht de twee de helft terug. Dat de wedstrijd uitein delijk verlies opleverde was volgens Buuron voor een gedeelte te wijten aan zwakke scheidsrechters. Eind stand: 11-8. Volt - EMM 2 18-9 Het loopt duidelijk niet goed bij het tweede damesteam van EMM. Na drie speeldagen staat de ploeg onderaan met nul punten. Dit keer werd het pak slaag uitgedeeld door Volt. De durf waarmee de ploeg vorig jaar elk team in de eerste klas overrompelde is eruit. Op rij worden kansen gemist en het ziet er dan ook somber uit voor de Mid delburgers. Stand in de derde divisie H Dames: Heren: HVSV 3-6 Gr. Ster 3-6 Internos 3-6 Delta Sp 3-5 Avanti 3-5 EBHV 3-5 Were Di 3-5 Volt 3-5 Dongen 3-3 Dongen 3-3 Volt 3-2 GSC 3-3 Walcheren 3-2 Heerle 3-2 Olympus 3-1 Rapid 3-1 EMM 2 3-0 Fortuna 3-0 Heerle 3-0 Intern.2 3-0 Toon Hinze opende de score maar rust had de thuisclub er 1-1 van maakt. Enkele felle aanvallen vanl team uit Brabant brachten de ei) stand op 2-1. Op de Voorborch in Middelburg kwi Voorne, koploper in derde klassi (dames) op bezoek. In een goede w strijd van de zijde van Middelburg, ven Roos Leeman en teamgenoten; ma partij. Met een schitterend scfl bracht Marjan Krabbedam de gas' op 1-0. In de 26e minuut werd het di Marijke de Jong 1-1 en dat was ook ruststand. Na de pauze bleef Midi' burg zeer gevaarlijk, maar in de 14e nuut werd het door Lilian Aarden 1| Olympia-Teteringen was een di puntrijke wedstrijd. Over het al| meen waren de gastvrouwen sterl en stonden daarom bij de thee met voor door goals van Marianne Di man (tweemaal) en Ellen Verrw (eenmaal). Het werd in de tweede hi zelfs 4-2, weer door Marianne Dii man. Hierna kwam een gebrek a| conditie van Olympia aan het licht daarvan profiteerde Teteringen. Eii stand: 4-4. Goes behaalde thuis een verdiende zege op Pelikaan. Bij rust was het Uit een strafcorner deed Anneke Hi ning de bal in het doel verdwijnen Op sportpark Bonedijke in Vlissing demonstreerde het damesteam VI Vlissingen haar goede vorm nog ei door Zevenbergen geen schijn kans te geven. Voor rust bleef de sci beperkt tot een treffer van Reinij W tena. Na rust liep het nog beter gastvrouwen en toen het laatste fh| signaal klonk was het 4-0 door Rei) Wartena, Fleur van Ouwerkerk en I queline van Hulsbergen. Ook afgelopen zondag deden de HS| dames het goed, want in Oudenbo; werd op kunstgras met 2-0 gewonni Danielle van Veere en Charlotte V Eek scoorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 20