Tholen krijgt een ton voor vestigingspremies Lisa Huissen ondanks nederlagen naar titel Raadsleden PvdA Goes verbolgen over houding wethouder van welzijn Bestuur probeert dorpshuis Colijnsplaat open te houden Wisseling aan top hoofdklas zaalvoetbal Modebrillen... DE MUYNCK OPTIEK Lagere geldboete in hoger beroep tegen vonnis smaad Strafbevestiging verdachte rijden onder invloed In hoger beroep lagere eis voor mishandeling Hogere boete in hoger beroep voor kopstoot en rijden onder invloed Goese ploeg leidt overgangsklas van zaalvoetbal Friese staartklok gestolen in Goes PZC/streek WETHOUDER J. VERSLUIJS: „AL GEGADIGDEN" B urgemeestersjas ENQUETE MOET BESTAANSRECHT AANTONEN Motivering Amateur-wijnmakers en -bierbrouwers streden om Zeeuws kampioenschap BORSSELE GOES HEINKENSZAND 's-GRAVENPOLDER LEWEDORP Uitslag wedstrijd biljartcompetitie RILLAND-BATH REGIO WALCHEREN/DE BEVELANDEN Eersteklas opticienswerk en prima service. vrrv DINSDAG 28 OKTOBER 1986 SINT-MAARTENSDIJK De ge meente Tholen krijgt volgend jaar van het ministerie van sociale zaken 100.000 gulden om daarmee de pre mieregeling van de grond te tillen voor bedrijven die zich op het eiland willen vestigen of voor bestaande on dernemingen die willen uitbreiden. Dat deelde wethouder J. Versluijs maandagmiddag mee bij de behande ling van de regeling door de gemeen teraad. Tholen krijgt het bedrag omdat er door de premieregeling daadwerkelijk nieuwe arbeidsplaatsen zullen ont staan, zei Versluijs. Hij vertelde verder dat zich al een aantal bedrijven ge meld heeft dat gebruik wil maken van de regeling. Die komt erop neer dat een nieuw bedrijf een premie van 50 gulden per te bouwen vierkante meter van de gemeente Tholen tegemoet kan zien. Voor bestaande ondernemingen die willen uitbreiden, ligt dat bedrag op 25 gulden per vierkante meter. Voorwaarde is in beide gevallen dat de te bouwen ruimten ten minste een vloeroppervlakte hebben van 500 vier kante meter. Bovendien moet iedere 100 vierkante meter minimaal 1 nieu we arbeidsplaats opleveren. Naast de bijdrage van het rijk wil de gemeente Tholen ook zelf in de beurs tasten voor de premieregeling. Het geld moet uit het daarvoor in leven ge roepen gemeentelijke werkgelegen- heidsfonds komen. Versluijs kondigde DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag heeft maandag de 34-jarige I. P. B. uit Nieuw- en Sint-Joosland we gens smaad tot een onvoorwaardelij ke geldboete van 300 gulden veroor deeld. Procureur-generaal mr P. Bos had een boete van 1000 gulden geëist. B. was in hoger beroep gegaan nadat de politierechter in Middelburg hem 9 mei verleden jaar een boete van 600 gulden oplegde. De Nieuwlander vond de laatstge noemde boete te hoog. B. is veroor deeld wegens het opzettelijk meerma len aantasten van de goede naam van D. B. Hij stuurde aan verschillende personen een fotokopie van een con tactadvertentie. De vice-president sprak in dit verband van 'pesterij'. De man zei uit jaloezie gehandeld te heb ben. Mr A. S. van Gaaien, zijn raads man, had opgemerkt dat het slachtof fer 'overspel had gepleegd', na een aan tal maanden met zijn cliënt te hebben samengewoond. Dat B. kopieën van de advertenties had verstuurd vond Van Gaaien niet verwijtbaar. Het ging vol gens hem om openbare informatie, omdat de annonces in het huis-aan- huisblad De Faam waren geplaatst. De raadsman had dan ook gepleit voor vrijspraak of schuldigverklaring zon der straf. DEN HAAG Het gerechtshof in Den haag heeft maandag de 26-jarige A. H. Z. uit Yerseke wegens rijden onder in vloed veroordeeld tot twaalf maan den rij-ontzegging, een geldboete van 1500 gulden en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd. Het vonnis was overeen komstig de eis van procureur-gene raal mr P. Bos en de uitspraak van de Middelburgse politierechter. Z. reed verleden jaar juni onder in vloed door Goes. Na aanhouding werd een alcoholpromillage van 2,42 vastge steld. De verdachte was in hoger be roep gegaan omdat volgens hem een aangevraagde tweede bloedproef ten onrechte geweigerd was. DEN HAAG Het Gerechtshof in Den Haag heeft maandag de 40-jarige J. S. uit Kortgene wegens mishandeling veroordeeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstraf (proeftijd twee jaar) en een onvoorwaardelijke boete van 2500 gulden. Het vonnis was overeenkomstig de eis van procu reur-generaal mr P. Bos. Het Haagse vonnis week overigens af van de veroordeling door de politie rechter in Middelburg. Deze legde S. verleden jaar vijf weken gevangenis straf (waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar) en toe wijzing van de vordering van 600 gul den op. S. kreeg verleden jaar ruzie met een medewerker van de PZEM, die zijn au to voor de uitrit van de veroordeelde had geparkeerd. Zijn slachtoffer liep daarbij een gebroken neus op. DEN HAAG Het Gerechtshof in Den Haag heeft maandag de 32-jarige M. A. R. uit Wemeldinge veroordeeld tot een boete van 2500 gulden en zes maanden voorwaardelijke rij-ontzeg ging (proeftijd twee jaar) veroor deeld. Dat was overeenkomstig de eis van procureur-generaal mr P. Bos. De politierechter in Middelburg ver oordeelde hem 14 november verleden jaar tot een boete van 1200 gulden en zes maanden rij-ontzegging, waarvan drie voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. R. is veroordeeld wegens het geven van een kopstoot in het gezicht van V. Dat gebeurde in juni 1984. De verdach te heeft dat overigens ontkend. Hij is verder veroordeeld wegens het rijden onder invloed door de Zonnebloem straat in Goes (alcholpromillage 1,39). aan dat twee jaar zal worden proefge draaid met de nieuwe regeling. Daarna zal alles nog eens op een rijtje worden gezet. De gemeenteraad ging akkoord 'S-HEERENHOEK - Niemand zal burgemeester drs G. C. G. van de Heuvel van Borsele voortaan nog over het hoofd kunnen zien bij branden, ernstige ongevallen en andere calamiteiten in de ge meente. Vrijdagavond kreeg het hoofd van de politie en brand weer in de Zuidbevelandse ge meente tijdens de jaarlijkse brandweerbindingsavond een rampenbestrijdingsjas. Hij zal voortaan zeer nadrukkelijk van de partij zijn: de zwarte jekker is voorzien van reflectiestrepen en het opschriftBurgemeester Trots liet Van den Heuvel zich door centraal brandweercom mandant H. den Hartog in het fraaie kledingsstuk helpen. Zijn calamiteitenuitrusting is nu aar dig compleet aan het worden. Eerder al is de Borselse burge meester verrast met een blauw zwaailicht en een portofoon. met het voorstel van burgemeester en wethouders. Voorts werd besloten een bedrag van ruim 68.000 gulden uit te trekken voor de sanering van een deel van de bodem van een terrein aan de Hoogstraat in de stad Tholen. Het terrein is veront reinigd omdat daar vroeger een gasfa briek heeft gestaan. Het is de bedoe ling dat er op die plaats woningen ko men. Het raadslid P. van Belzen (RPF/GPV) wilde weten wat er met de afgegraven grond zal gebeuren. „Als die naar de gemeentelijke stortplaats Tuttelhoek afgevoerd wordt, is dat alleen maar een verplaatsing van de problemen", aldus Van Belzen. Wethouder L. J. Koopman antwoordde dat een derde deel van de grond op de Tuttelhoek ge stort zal worden. Het gaat hierbij om DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN de grond die het minst verontreinigd is. De rest van de vervuilde grond gaat naar een afvalverwerkend bedrijf op het industrieterrein Moerdijk. Fractie voorzitter J. L. van Gorsel van de WD vroeg wanneer met de sanering zal worden begonnen. Koopman ant woordde dat er al overleg gaande is met een aannemer. „Dat is een bedrijf van buiten onze gemeente. Maar daar kunnen wij niets aan doen omdat het in de eerste plaats een zaak is van de provincie", aldus Koopman. Piet Schrier links) werd derde, onder meer door een zege op de latere winnaar Lisa Huissen (rechts). GOES - De Goese PvdA-raadsleden H. J. C. van Wanrooy en M. J. C. L. Ehrens vragen zich af welke waarde de bur ger nog moet toekennen aan de in spraakmogelijkheden tijdens open bare commissievergaderingen. Dit schrijven de twee sociaal-democra ten in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. Ze vra gen daarin opheldering over de gang van zaken tijdens de commissieverga dering maatschappelijke zorg vorige week over het sociaal-cultureel werk in de gemeente. Beide raadsleden, die zitting hebben in de commissie, noemen het 'onjuist, zelfs laakbaar', wanneer de gemeente inspraak verleent aan de betrokkenen, „als van te voren vaststaat dat het Goese college geenszins van plan is haar standpunt te wijzigen, indien de landelijke overheid geen ander besluit neemt". Zij vragen of het hele college achter dit standpunt staat, zoals dat is uitgesproken door wethouder M. F. van Tooren-Loerakker van welzijn. Zoals gemeld vertelde zij tijdens de commissievergadering aan de circa honderd vrijwilligers in het sociaal- cultureel werk dat zij niet met een an der voorstel naar het college zou gaan dan het voorstel dat nu op tafel ligt. Dat behelst het terugbrengen van het aantal beroepskrachten van vier naar één. Mevrouw Van Tooren zegde toe dat zij zou overleggen met de betrok kenen, maar ze liet weten dat ze hen weinig kon bieden als het ministerie de bezuinigingsvoorstellen niet herziet. Wanneer het college het standpunt van mevrouw Van Tooren onder- schijft, zo willen de briefschrijvers we ten, waar is dan het eigen Goese be leid, dat de gemeente mag voeren als deelnemer aan het proefproject Speci fiek Welzijn op de Bevelanden. Van Wanrooy en Ehrens vragen wanneer ze die eigen visie op het sociaal-cultureel werk mogen verwachten. Beide raadsleden tonen zich zeer ver baasd over het feit dat mevrouw Van Tooren tijdens de vergadering ver klaarde dat zij een alternatief plan niet kende, zoals dat bij de commissiestuk ken was gevoegd. „Hoe is het mogelijk dat dit onbekend was voor de wethou der?", schrijven ze. Voorts willen de twee raadsleden weten of dit alterna tief (twee ambulante werkers voor het sociaal-cultureel werk en een halve ad ministratieve kracht) onderwerp van bespreking is geweest in het college bij de besluitvorming over het sociaal- cultureel werk. Als dat het geval is, wil len de briefschrijvers dat mevrouw Van Tooren verantwoording aflegt over haar houding. KWADENDAMME - Lisa Huissen van de biljartvereniging ALM is in Kwa- dendamme districtskampioen eerste klas driebanden geworden. Overtui gend ging dat allerminst. Huissen verloor in de zesde en zevende ronde, maar had het geluk dat de concurren tie in de slotfase van dit toernooi eveneens in de fout ging. Met slechts twee punten uit de laatste drie ronden werd de ALM-speler toch gehuldigd. Daarnaast kreeg hij ook de uitnodi ging om het district te vertegenwoor digen in de gewestelijke eindstrijd die eind november in Kaatsheuvel wordt gehouden. Ondanks die zwakke eindsprint toch de vetste toernooiprijzen voor Huissen dus. Nu moet gezegd worden dat de la tere winnaar in deze Bevelandse ont moeting (drie spelers uit Goes, even veel uit Lewedorp en twee uit Krab- bendijke) in de start al wel had laten zien tot de besten uit het veld te beho ren. Na vier ronden was Huissen nog ongeslagen terwijl de overige finalis ten daar al wel verlies hadden moeten incasseren. Maar vanuit die ongesla gen positie ging de ALM-favoriet naar een mindere voortzetting. Huissen won zijn vijfde partij zaterdag nog wel. maar werd daarna door clubgenoot Piet Schrier verslagen. Daarmee was de spanning terug. Het zou maar voor even zijn: Schrier verzuimde in zijn slotpartij ook langs Van Stee te gaan. En dat verlies betekende dat de titel Lisa Huissen niet meer kon ontgaan. De concentratie was weg en Bertus Vermeulen moest niet eens tot het ui terste gaan om in de finale van Huis sen te winnen (30-23). Eindstand: 1. kampioen en gewestelijk af gevaardigde Lisa Huissen ALM Goes 10- 0.636-6; 2. Bertus Vermeulen LBV Lewedorp 8-0.634-6; 3. Piet Schrier ALM 8-0.628-12 (een fraai gespeelde hoogste toernooiserie die Schrier ook aan een winstpartij van 1.500 hielp): 4. Jaap Poortvliet ONDA Krabben- dijke 8-0578-7; 5. Marien Vermuë LBV 7- 0.632-6; 6. Kees van Stee LBV 6-0.594-7: 7. Sam de Kok ONDA 5-0.557-5; 8. Jan West dorp ALM 4-0.569-9. COLIJNSPLAAT - Het bestuur van de stichting Dorpshuis De Brug in Co lijnsplaat houdt deze week een enque- te bij het verenigingsleven van het dorp om te zien of er in de toekomst meer gebruik van het dorpshuis kan worden gemaakt. Aanleiding is een passage in de algemene beschouwin gen van burgemeester en wethouders van Kortgene, dat het verliesgevende dorpshuis moet worden afgestoten. Het college noemt het gebruik van de voorziening 'minimaal'. Met de en- quete wil het bestuur evenwel aanto nen dat het 'De Brug' bestaansrecht heeft. De onlangs als voorzitter aangetreden G. Kraaijeveld van het stichtingsbe stuur moet toegeven dat in het verle den 'niet alle kansen zijn benut' om tot een betere exploitatie van het gebouw te komen. „Jaarlijks zitten we met een verlies van 25.000 gulden", meldt de voorzitter. Hij ziet mogelijkheden om dat bedrag terug te brengen, door te gemoet te komen aan het verenigings leven. „Momenteel kunnen de vereni gingen niets verdienen aan bijvoor beeld drankverkoop of entreegelden. De beheerder staat achter de bar en re kent na afloop van een feest de kosten af. Voor de verenigingen wordt de huur aantrekkelijker als ze consumptiebon nen mogen verkopen. Door die iets duurder te maken dan de drankjes bij de beheerder kosten, kunnen ze de winst in hun clubkas storten", aldus Kraaijeveld. De enquete moet licht werpen op de vraag of de verenigingen lid willen blij ven van de stichting en of ze belang hebben bij het voortbestaan van het dorpshuis. Voorts vraagt het bestuur suggesties voor het gebruik van 'De Brug'. Kraaijeveld, die tevens raadslid is voor de partij Gemeentebelangen in Kortgene, beseft dat de gemeente krap bij kas zit. Desondanks wil hij proberen het tij te keren. Daarbij wijst hij erop, dat de dorpshuizen van Kort gene en Kats eveneens verliesgevend zijn. „De gemeenteraad kan niet be sluiten om alleen het dorpshuis in Co lijnsplaat aan te pakken", betoogt Kraaijeveld. „Hier moet het principe gelden: gelijke monniken, gelijke kap pen". De voorzitter meent dat het college onvoldoende motieven op tafel legt voor afstoting van het dorpshuis. Hij wijst erop dat het bestuur de kosten op de begroting voor komend jaar in middels heeft weten terug te brengen van 85.000 gulden naar 75.000 gulden. Dit gebeurde, aldus Kraaijveld, na het verzoek van de gemeente om de lasten met zeven procent terug te brengen. „Toch staat even later in de aanbiedingsbrief dat het dorpshuis opgeheven moet worden". Kraaijeveld is bovendien van mening dat de gemeenteraad boter op zijn hoofd heeft, als hij instemt met het voorstel van b en w. Bij de verbouwing van het pand enkele jaren geleden heeft de gemeente toegezegd de tekor ten aan te vullen. Hij vindt voorts, dat de gemeentelijke recepties in Colijns plaat in het dorpshuis gehouden moe ten worden en niet inde vismijn. „Bo vendien zitten we vast aan een dure le ning. Op aandrang van de burgemees ter toen nog J.L.D. van der Lindeheb ben we de lening voor tien jaar vastge zet tegen twaalf percent rente. De bank wil niet weten van vervroegde af lossing". Kraaijeveld meent dat een deel van de hoge lasten daarvan een rechtstreeks gevolg is. De Kortgeense welzijnswethouder J. J. van Noort is het met Kraaijeveld eens dat de gemeenteraad zich destijds heeft gebonden aan het bijdragen in de kosten van het dorpshuis. Hij betreurt het dat de mening van het college over de Colijnsplaatse voorziening wat cru is verwoord in de algemene beschou wingen. Dat neemt niet weg dat het college wil komen tot een 'goede af bouwregeling', in overleg met de raad en het dorpshuis. „Maar we kunnen het dorpshuis niet afstoten tegen de wil van de stichting. Dat zou een daad van onbehoorlijk bestuur zijn", aldus de wethouder. KAPELLE - In 'De Vroone' in Kapelle werd gestreden om de titel kampioen van Zeeland bij de amateur-wijnma- kers en -bierbrouwers. Kampioen bij de wijnen werd de heer P. de Visser uit Kruiningen, gevolgd door de he ren J. Kostense uit Kruiningen en J. Walhout uit Heinkenszand. Bij het bier ging het kampioenschap naar J. R. Montenarie uit Middelburg, die P. de Visser uit Kruiningen en J. Thole- naar uit Oost-Souburg achter zich liet. Er waren in totaal 266 inzendingen, verdeeld over 218 flessen wijn en 48 flessen bier. Het werd betreurd dat Zeeuwsch-Vlaanderen slechts met zes flessen was vertegenwoordigd. Er wa ren 47 inzendingen van niet-georgani- seerden. Het Zeeuws Amateur Wijn- makersgilde 'Luctor et Fermento' was goed voor 186 flessen en het Walchers Wijnmakers- en Bierbrouwersgilde stuurde 29 flessen in. Er werd gestre den in twintig klassen. Dertien eerste prijzen kwamen terecht bij leden van 'Luctor et Fermento' en zeven bij le den van het Walcherse gilde. De prij zen werden uitgereikt tijdens de op de keuring volgende feestavond. Het klassement van de witte wijnen luidt: 1. P. de Visser, Kruiningen, 2. J. Kostense, Kruiningen, 3. J. Stomp, Kapelle. Het klas sement van alle rode wijnen ziet er als volgt uit: 1. P. de Visser, Kruiningen, 2. J. Kosten se, Kruiningen, 3. J. Walhout, Heinkens zand. In de verschillende klassen was de heer De Visser zeer succesvol en eiste de overwinning voor zich op bij witte tafelwijn medium, rode tafelwijn droog, rode tafelwijn medium, sherry, aperitief en (English) bitter bier. H. Wagenaar won in de klasse witte ta felwijn droog, J. Stomp in de klasse witte 'so cial' wijn, J. Walhout in de klasse rode 'so cial' wijn, P. de Kroo in de klasse witte de- sertwijn. J. Mol in de klassen rode desertwijn en witte mousserende wijn en T. de Bruin in de klasse rosé. Bij het bier waren er verder de volgende winnaars: J. Tholenaar (licht bier), H. Roovers (donker bier), L. Mersie (stout bier), J. Tholenaar ('Barley wine'), H. ter Beek (altbier), A. Schoenmaker (trappisten bier) en B. Hartog (kriekenbier). MIDDELBURG/GOES Het team van het Feesthuis Goes staat weer al leen aan de leiding in de over gangsklas zaalvoetbal in de regio Walcheren/De Bevelanden. De koplo per behaalde zelf een 5-3 overwinning op Amgas, terwijl concurrent Middel burg I niet verder kwam dan een 2-2 gelijkspel tegen Dauwendaele. De Middelburgers komen nu op de tweede plaats met één punt achter stand op Feesthuis Goes. PZEM dui kelde van de derde naar de vijfde plaats op de ranlijst. De energieforma tie liep een forse 11-4 nederlaag op te gen De Belt. De derde plaats is nu voor Jong Ambon dat met 6-3 RPM ver sloeg. Uiterton verloor met 7-0 van Westkapelle en is nog steeds zonder winstpunten evenals RPM. De stand in de overgangsklas is: 1 Feest huis Goes 8-16, 2 Middelburg 9-15, 3 Jong Ambon 9-12,4 Dauwendaele 9-11, 5 Pzem 8- 10, 6 Taxicentrale Vlissingen 8-9, 7 Westka pelle 8-9, 8 De Belt 8-7, 9 Amgas 9-7,10 Wel- singe 8-4, 11 RPM 8-0, 12 Uiterton 8-0. Het wedstrijdprogramma in de over gangsklas is, morgen, woensdag: Vlis singen, sporthal Baskensburg, 19.50 uur: Westkapelle-De Belt, 20.40 uur PZEM-Taxicentrale Vlissingen; vrij dag 31 oktober, Middelburg, sporthal De Boorborch, 20.35 uur: J ong Ambon- Dauwendaele, 21.25 uur: Welsinge-Ui- terton, 22.15 uur: Middelburg-Amgas. GOES - Na een weekendje buiten de stad kwamen bewoners in de Goese Ridderhof maandagochtend tot de ontdekking dat een Friese staartklok ter waarde van 4000 gulden was ont vreemd. De dieven waren binnengeko men door het forceren van de achter deur. Viswedstrijd - De hengelsport] eniging 'De Bevelanden' hield eenl wedstrijd in Borssele met 31 mers. De uitslag was-als volgt: Senioren: 1 B. Kole, 285 cm; 2 M. de Pu J 227 cm; 3 G. van Stappen, 181 cm; 4 ff Pree, 180 cm; 5 dhr. Van Hese. 178 cm; 6ll Pree. 164 cm: 7 mevr. Cosijn. 131 cm; 8k1 le, 118 cm: 9 L. Traas, 116 cm; 10 mevrl Pree 111 cm. Junioren: 1S. Mathijsse.3ol 2 F. Weyer, 20 cm. De volgende wedstrijd is zaterda| november samen met Colijnsplaat! 13 tot 15.30 uur in Colijnsplaat! schrijven tussen 12 en 12.30 uurincL Juliana. 'De Bevelanden' houdt hl volgende clubwedstrijd 16 noveml in de Bonepolder in 's-Gravenpol van 13.30-16.30 uur. Chrysanten De afdeling i van de Koninklijke Maatschal Tuinbouw en Plantkunde houdtl vrijdag 31 oktober om 19.30 uur eel denbijeenkomst. In deze vergaciel kunnen de wedstrijd-chrysanten if zonden worden om door de jurvl keurd te worden. Daarna zal de hêJ L. Goudzwaard uit Sint-PhilipsiJ een uiteenzetting geven over het k ken van Sempervivums en winterli de vetplanten. Daarbij zal een dia| rie getoond worden. Klusjes De Zeeuwse Volksunil siteit begint op 4 november in g| een cursus 'kleine klusjes'. Het f om een serie avonden waarin de d| nemers allerlei praktische bezighef in en rondom het huis leren zelf oj lossen. Aan de orde komen bijvl beeld electriciteit, waterleiding,! vestigingen in hout en metaal. Doel is de heer L. Burger. De cursus wf van 20 tot 22 uur gegeven in het BI Ballotcollege aan de Bergweg 4| Goes. Soosmiddag - Het comité Oul rensoos in Heinkenszand hol woensdag 5 november in De Stel een open soosmiddag, toegankel voor alls inwoners van Heinkenszf van 60 jaar en ouder. Het progran tussen 14.00 en 17.00 uur omvat kal ten, sjoelen, biljartenen handwerl en voorts wordt het koersbalspel speeld. Hondententoonstelling teckel Quiche van Zeelands Ro( van M.J. de Kunder-Vader uit 's-C venpolder, is zondag tijdens een in nationale hondententoonstelling Utrecht Nederlands kampioengeuf den. De hond was de beste van 108i kels. In totaal deden 2275 dieren c aan de tentoonstelling. LEWEDORP In de bejaardensl Lewedorp werden de laatste w| strijden gespeeld in de eerste rof om het persoonlijk kampioenscj van de Bevelandse Biljartcorapeq Bejaarden. De uitslag is als volgt: poule A: J. Z. Nl Goes - Iz. Reijerse, Goes 2-0. Poule BI Snoep, Goes - J. Almenkerk, Krabbend| 0-2; poule B: P. A. Huijskens, Goes-, Schuerman, Ovezande 0-2. Sponsortocht voor Nepal- sponsortocht in het kader van de a 'Zeeland helpt Nepal' heeft in Lel dorp 36,25 per kind opgebracht, f een totaal betekende van 543.80, Uitvoering Rillandia - De: ziekvereniging 'Rillandia' in Rille Bath geeft vrijdag 14 november uitvoering in het dorpshuis 'Lucto Emergo'. Het programma verm optredens van de drumband en de fare, zowel apart als gezamenlijk, de pauze wordt het toneelstuk 'Hetj beurde op een avond' voor het vi licht gebracht, geregisseerd dooij Lint. Vervolgens worden de jubil; sen gehuldigd en de avond wordt] sloten met dansen op de muziek 'Harry'. De uitvoering begint om 11 uur. MIDDELBURG/GOES Het Goese Parbo is de nieuwe leider in de zaal voetbalcompetitie hoofdklas YValche- renDe Bevelanden. In de thuiswed strijd tegen Audi Poppe behaalden de parbo-spelers een 5-1 overwinning. De stand aan de kop is overigens wat vertekend doordat het team van Brammetjes Dump een wedstrijd minder heeft gespeeld. De wedstrijd van Dump tegen WB Grent is uitge steld tot 19 november. Brammetje Dump staat met één punt achterstand op de tweede plaats, die gedeeld wordt met Maartense Tapijt en Torna. De tapijtploeg behaalde een 5-1 zege op Schelde International en Torna klopte Schinkel Assurantiën met 5-3. Hooizolder is ook enkele plaatsen op de ranglijst gestegen door een 8-3 winst op hekkesluiter De Pan talon. Roovers Sport verloor met 3-0 van Sport Stijl Sinke. Parbo - VW Audi Poppe 5-1 Bij Audi Poppe wilde niets lukken. Er werd van beide kanten aantrekkelijk voetbal gespeeld, maar de autoploeg werd door pecht achtervolgd, paal en lat keerden bijna zekere treffers van de Audi-formatie, terwijl de parbo-ploeg geen moeite had om te scoren. Met de rust leidde de Goese ploeg al met 2-0 door doelpunten van Romeo van Aer- de en Eduarde, Amrit Sukray en nog maals Vermaas raak schoten. John Dane kon in de laatste minuten de eer redden voor de Vlissingers. Maartense Tapijt - Schelde Interna tional 5-1 Tien minuten nadat de wedstrijd was begonnen was Schelde International pas compleet. Enkele spelers hadden eerst de europa-cup- wedstrijd van Ajax 'afgekeken'. Maar tense stond toen al met 2-0 voor door evenzovele treffers van harro Haze laar. Chris Bal, hij behoorde ook tot de laatkomers, kon de achterstand nog voor rust terugbrengen naar 2-1. De ta pijtploeg liep weer uit. Door Stoffel Schipper werd het 3-1 en twee doel punten van Richard Verweij bezorg den de Middelburgers een 5-1 voor sprong. Drie minuten voor tijd werd Chris Bal door scheidsrechter Dies van Belzen naar de kleedkamer ge stuurd. De Goesenaren waren de hele wedstrijd al wat geïrriteerd geweest door de affaire met de laatkomers. Bal wilde eerst niet vertrekken maar de scheidsrechter hield voet bij stuk. Toen besloten alle Schelde-spelers Bal (met 18 treffers de topscorer in de hoofdklas) te volgen. De Pantalon - Hooizolder 4-8 Lange tijd konden De Pantalon-spelers rede lijk bijblijven. In de slotfase van de wedstrijd kreeg Hooizolder pas gele genheid om afstand te nemen van de tegenstander. Voor Hooizolder scoor den Henk Willemse (2x), Noes Taniwel, John Tahapary (2x), René Schreuder (2x) en Johan Leconté. Leo Janse (2x), wim Allaart en Arjen Luteyn maakten de doelpunten voor De Pantalon. Sport Stijl Sinke - Roovers Sport 3-0 Het enige doelpunt in de eerste helft was van Jimmy Saya die daarmee de Sport Stijl-ploeg aan de leiding bracht. In het tweede bedrijf maakte dezelfde speler er vervolgens 2-0 van en Gijs Baan bepaalde de eindstand op 3-0 voor de Sport Stijl-formatie. Schinkel Assurantiën - SC Toma 3-5 August Telehala en Stevie Picasouw bezorgden Toma een 2-0 voorsprong bij rust. Robert Ayal maakte er vervol gens 3-0 van. Schinkel kwam terug tot 3-2 door treffers van Eric de Boer en André Louwrens. Robert Ayal schoot nog twee keer raak en zijn hattrick be zorgde de Toma-spelers een 5-2 voor sprong. André Louwrens maakte er nog wel 5-3 van maar verder kwamen de assurantiespelers niet. De stand in de hoofdklas is: 1 Parbo 9-14; 2 Brammetje Dump 8-13; 3 Maartense Tapijt 9-13; 4 Sc Toma 9-13: 5 VW Audi Poppe 9-12; 6 Hooizolder 9-8; 7 sport Stijl sinke 9-7; 8 Schelde International 9-7; 9 WB Grent 8-6; 10 Schinkel Assurantiën 9-6; 11 Roovers Sport 9-4; 12 De Pantalon 9-2. Het wedstrijdprogramma is: woensdag 29 oktober, sporthal De Bevelanden, Goes: 21.30 uur: Schelde International-Sport Stijl Sinke. sporthal Baskenburg. Vlissingen: 21.30 uur WB Grent - De Pantalon, 22.20 uur Roovers Sport - Schinkel Assurantiën. Sporthal Nassaulaan, Middelburg: 21.00 uur SC Toma - parbo. 21.50 uur VW Audi Poppe - Brammetje Dump. Vrijdag 31 okto ber, sporthal De Voorburch, Middelburg: 19.45 uur Hooizolder - Maartense Tapijt. Individuele brilaanpassing. Steeds keuze uit de nieuwste modellen van Silhouette, Atrio, Rodenstock, Zeiss en Christian Dior. Oogmeting en contactlenzen. Optometrist O.V. Contactlensspecialist A.N.V.C. Ganzepoortstraat 3 - Telefoon 01100-15214 GOES S9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 16