ortere interstop 'olgende :ompetitie Timman blundert Voorhoede Serooskerke in elftal van de week JUNIOREN NIET WELKOM IN DISTRICTSPLOEG Een winnaar in lotto Erwin van Hooydonk: Misschien verlies ik vandaag weer van Mol irote bridgedrive n Kruiningen )ode bij vuurwerk jrieks voetbal Geen operatie voor Zola Budd Knappe zege voor Tovaal r Rode draad Sint-N iklaas •ff jg Napoleon Brandy V.S.O.P. Deleavê Sterrenteam hlNSDAG 28 OKTOBER 1986 ielervereniging Zeeland et zichzelf buitenspel pZENDIJKE - De junioren van de wielervereniging Zeeland zijn volgend jaar niet welkom in [districtsploeg. De vergadering van het district Zeeland verwierp gisteravond in IJzendijke Jet lijvige eisenpakket dat de WV Zeeland voor deelname van haar junioren aan dat districts- }am verbond. „Als ze die eisen niet inslikken staan ze buitenspel", concludeerde voorzitter ■alter van Acker, „want wat ons betreft is de begeleiding van de juniorenploeg vorig jaar goed lelopen en gaan we op die voet verder". List die begeleiding stond namelijk Intraal in de eisen die de WV Zeeland Ir brief aan de vergadering had ge- liurd. De wijze waarop men de me lig ventileerde stuitte de meerder- feid al tegen de borst. Vorige week, |en de vergadering in IJzendijke van- i de storm op het laatste moment ■erd afgebazen, hadden vertegen- JT Hnrifpit loordigers van die vereniging zelfs de c t moeite genomen om de omweg via Antwerpen te maken, nu de veerdienst wel een geregelde dienst tussen de overkanten onderhield ontbrak men. „En hier hadden ze er over kunnen dis cussiëren", meende Henk Remijnsen van de wv Zeeuws-Vlaanderen. EIST (GPD) De Nederlandse voet- blcompetitie kent vanaf volgend Kar weer een winterstop van drie we- ln. Het sectiebestuur betaald voet- plgaat, volgens vice-voorzitter Jac- jies Hogewoning, „dus door de bocht let zijn beleid, daartoe gedwongen lor de burgemeesters", let bestuur betaald voetbal zat gister- liddag om de tafel met de clubvoor- Itters om onder meer te praten over lt vandalisme in en rond de stadions. bijeenkomst stelde het 'kabinet- Jan der Louw' in staat de meningen te feilen aan de vooravond van de alge- lene najaarsvergadering, die op 24 Ivember wordt gehouden. Met don- lerend geweld werd de open deur inge- lapt, dat „de KNVB zich voortaan in- insiever moet gaan bezighouden met let supportersgeweld en de gevolgen Jaarvan". je dertig aanwezige clubvoorzitters Inren akkoord met een aantal voor- lellen van het sectiebestuur. Slechts pen werd geopperd dat de seizoen- moest vallen in het weekeinde 3 en 9 augustus, sputterden PSV ïAjax tegen. De nieuwe competitie vermoedelijk dan ook een week |aarna beginnen. aanwezigen konden zich wel vin- lenin de volgende suggesties: risico-dragende' wedstrijden zullen portaan worden verschoven naar de Wag; in augustus '87 staan er slechts twee oensdagavonden op de agenda, aarop Ajax, Feyenoord, FC Den en FC Utrecht met thuiswed- rijden worden bedeeld; het bestuur betaald voetbal ver ent de topclubs geen toestemming fee snipperweekeinden op te nemen neinde uitnodigingen uit het buiten lid te accepteren. oor de beperkingen waarmee compe- tieleider Jan Huijbregts zit opgeza- eld en het EK dat dan voor de deur :aat, ziet het sectiebestuur geen heil leer in een winterstop van twee laanden, zoals die thans voor de deur :aat. „Maar zo gauw we de winterpau- weer kunnen verruimen", beklem- londe voorzitter André van der Louw, zullen we dat niet nalaten". RUININGEN Met een deelne- lersveld van 160 paren, een record oor Zeeland, was de zesde editie van Reimerswaalse Oogstdrive een oorslaand succes. In het dorpshuis i Kruiningen werd zaterdag in zes- ien groepen van tien bridgeparen ge peeld. 'e uitslag- van dit evenement luidt: lommens-Scholte, 70 procent; van Weer- ïnburg-Kotlowski, 66,50; dames Van der tat-Klaarhamer, 66; mevrouw Van de tee-Bruijs, 64,5; van den Borgt-van de Bos, 1 echtpaar Schroeijers, 64; echtpaar Ver eelt, 63,50; Bom-van de Dies, 63,50; echt- aar Kloet, 63; De Jonge-Wisse, 63; dames lorghout-van Baal, 62; dames Parent- ithoolmeester, 61-50; dames Bennis-Brou- 'er, 61,50; mevrouw Wiessner-Groenen- eom, 61,50; de Pijl-Wiessner, 61; echtpaar 'an de Berge, 60,50; echtpaar Meerman, 59; 'roekmans-van Gorp, 65,50; mevrouw Din- emanse-Ficheroux, 61,50; Suijkerbuijk, 1,50; Breedveld-van den Berg, 61; Bogers- uuron, 60,50; echtpaar Duijnhouwer, 60,50; tevrouw Dirkens-Vrijters, 60; dames De ong-Willemstein, 60; mevrouw De Jonge- anWijk. 57,50; echtpaar Nieuwenhuijze, 57; chtpaar Stokla, 57; dames Van Meerten- lakker, 56,50; echtpaar Zweedijk, 56,50; De ong-Willemstein, 55; echtpaar Rijk.,54,50. 'ARISSA (AFP) - De politie in Larissa eeft twintig toeschouwers van de edstrijd Larissa - PAOK, uit de oogste klasse van de Griekse voet- alcompetitie gearresteerd, na de ood van de 29-jarige Haralambos - "sinionas. blgens de politie overleed het slacht er na aan de halsslagader te zijn ge- aakt door een lichtkogel, die van de ribunes werd afgevuurd. '1 Vijfenveertig leden van de fanclub anbundesligaclub VfB Stuttgart zijn staat van beschuldiging gesteld 'oor het plegen van meer dan honderd ;etsovertredingen, variërend van win- eldiefstal tot het toebrengen van *aar lichamelijk letsel. woordvoerder van de politie van Stuttgart verklaarde maandag, dat de ipporters betrokken waren bij 38 in- 'raken. 50 winkeldiefstallen, 15 auto kraken en het met honkbalknuppels (slaan op voorbijgangers. De aanhan gers, in de leeftijd van 15 tot 20 jaar, kegden de strafbare feiten in een tijdsbestek van één jaar in Stuttgart omgeving. Negen 'fans' worden vastgehouden in afwachting van hun ttoces. De vergadering moest het nu doen met een brief, die onder algehele hila riteit werd voorgelezen en waarin Zeeland stelde dat de begeleiding van de districtsjuniorenformatie komend jaar anders geregeld moet worden. El ke geselecteerde renner moet door zijn vertrouwde begeleider vergezeld worden naar de wedstrijden, waar aan de districtsploeg deelneemt. „Wie zich daar niet in kan vinden moet maar afzien van deelname aan de dis trictsploeg", stelde men. Dat was de vergadering (zeven bestuursleden en negen bezoekers waren samengeko men in de opslagruimte van café res taurant Hofzicht) te gortig. De begelei ding van de districtsjuniorenploeg zal om beurten door één van de clubs wor den gedaan. Henk Remijnsen: „Alleen dan ga je als één ploeg weg en dat ge beurt niet wanneer elke renner door ie mand van zijn eigen club wordt bege leid. We moeten niet dansen naar de pijpen van de wielerclub Zeeland". De amateurs van de WV Zeeland be sloten vorige week zelf al af te zien van deelname aan de districtsploeg. „Wij als bestuur hadden mee willen werken aan het plan", schreef de wielerclub aan de vergadering. Een mededeling die bestuurslid Gijs Veerman in twijfel trok. „Vorige week heb ik De Ridder (de voorzitter van de WV Zeeland, red.), nadat de vergadering was afge last, hier zelf horen zeggen: „wij stellen geen amateurs beschikbaar. Ik, hij zei duidelijk ik, werk daar niet aan mee". Als dan twee dagen later zijn renners beslissen niet mee te doen vraag ik me toch af hoe vrijwillig die beslising is". De vertroebelde verhoudingen bin nen de Zeeuwse wielersport liepen als een rode draad door de vergade ring heen. Het demonstratief wegblij ven van Zeeland, was het antwoord op de absentie van de ZRTC Theo Middelkamp vorige week. De twee clubs staan op gespannen voet met el kaar sinds Zeeland -na veel proble men- als afsplitsing van Middelkamp ontstond. De eisen van de club rond de begeleiding van de juniorenploeg van het district moeten ook in dat licht worden gezien. De club wil niet dat de talentrijke Arjan de Ridder (zoon van de voorzitter) bij belangrijke wed strijden wordt begeleid door iemand van Theo Middelkamp. Henk de Jong, districtsbestuurslid en aangesloten bij Middelkamp, liet op zijn beurt we ten: „Na zo'n brief zou je benauwd worden om je junioren aan hun mee te geven". Ook de integriteit van districtsbe stuursleden, die een binding hebben met de WV Zeeland, stond gisteren even ter discussie. Secretaris Bert van Gils heeft zijn lidmaatschap van Mid delkamp opgezegd en verruild voor dat van de WV Zeeland. Of hij nog wel onafhankelijk kon zijn, wilde Henk Re mijnsen weten. Van Gils wees er op dat in het verleden bestuursleden van Zee land ook probleemloos in het be stuurscollege van het district hebben gezeten. Het district Zeeland zal tijdens de al gemene vergadering van de KNWU op 20 november niet akkoord gaan met de voorgestelde structuurwijziging. Hoe wel voorzitter Van Acker zei z'n me ning over dat plan te willen laten af hangen van de opvatting die er bij vier andere zuidelijke districten leeft, dwong de vergadering hem hoe dan ook tegen te stemmen. De KNWU heeft de inhoud van de structuurwijzi ging nooit helemaal vrijgegeven. Be kend is slechts dat men een andere in deling van de districten voorstaat (waarbij Zeeland mogelijk op zou gaan in het district West Brabant) en er per district meer geld (10.000,-) vanuit de uniekans naar de basis zal stromen. „Je moet nietje ziel en zaligheid verko pen voor tien mille", meende Middel kamp-voorzitter Jan van Osta, „en we moeten zeker niks goedkeuren, waar van we de inhoud niet kennen". Henk Remijnsen: „We moeten niet dansen naar de pijpen van de loielerclub Zeeland". DEN HAAG (ANP) - Slechts één per soon vulde de zes juiste kruisjes in voor lotto nr. 43. Ook de toto en de to to-gelijk kenden afgelopen weekein de één winnaar van de hoofdprijs. Lotto nr. 43: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 333.046,20 ontvangt. Twee de prijs: 22 winnaars, die elk bruto f. 6.818,10 ontvangen. Derde prijs: 118 winnaars, die elk bruto f. 1.411,20 ont vangen. Vierde prijs: 4.845 winnaars, die elk f. 34,30 ontvangen. Vijfde prijs: 69.055 winnaars, die elk f. 5,- ontvan gen Cijferspel nr. 43: Eerste prijs: geen win naar. Tweede prijs: 2 winnaars. Toto nr. 43: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto f. 29.097,30 ontvangt. Tweede prijs: 149 winnaars, die elk f. 130,10ont- vangen. Derde prijs: 2.189 winnaars, die elk f. 22,10 ontvangen. Toto-gelijk nr. 43: Eerste prijs: 1 win naar, die bruto f. 15.627,90 ontvangt. Tweede prijs: 9 winnaars, die elk f. 48,60 ontvangen. Derde prijs: 61 win naars, die elk f. 35,80 ontvangen. Vier de prijs: 1.048 winnaars, die elk f. 3,30 ontvangen. EDAM (ANP) - Volendam is gered. De Noordhollandse FC, al dertig jaar ac tief in het betaalde voetbal, blijft voor de professionele sector van de KNVB behouden. Maandagavond be sliste de gemeenteraad van Edam/Vo- lendam met een overgrote meerder heid positief over een financiële steunoperatie aan Volendam. De eer- ste-divisieclub werd gesteund door de hele selectie en 150 supporters op de publieke tribune en telegrammen van 17 collega-clubs, waaronder PSV, Feyenoord en Sparta. Volendam krijgt 265.000 gulden subsi die, het onderhoud van het stadion wordt voor een post van 58.000 gulden door de gemeente overgenomen en Edam/Volendam wordt voor 170.000 gulden eigenaar van een tribune. Voor dat stuk publieksaccommodatie wordt in de toekomst huur betaald door FC Volendam. De steun van de gemeente voor een slordige half mil joen maakt de weg vrij voor de sane ring van de structurele schuld van twee miljoen gulden van de Volendam- se voetbalclub. Ruim 1,4 miljoen wordt door banken, bedrijven en ande re sponsors opgebracht. De Belgische tweedeklasser Sint- Niklaas is maandagmiddag door de handelsrechtbank failliet verklaard. Dat faillissement is door het bestuur zelf aangevraagd, omdat de voetbal club de schulden niet meer kan beta len. De schuldelast is opgelopen tot ruim vijftig miljoen Belgische frank (ruim 2,75 miljoen gulden). De rechtbank heeft twee curatoren aangesteld, die moeten proberen de club te redden. Hun eerste taak is een oplossing vinden voor het geschil met ex-trainer Leon Noliet. Die eist ruim 40.000 gulden van zijn vroegere vereni ging. Als dat bedrag binnen een paar weken wordt betaald, dreigt de club door de Belgische voetbalbond te wor den geschrapt. Het failissement betekent in principe dat Sint-Niklaas nu al is gedegradeerd naar de derde klasse. Toch moet de club blijven spelen, omdat de resulta ten van dit seizoen toch tellen. Als Sint-Niklaas in de huidige competitie voorlaatste of laatste wordt, zakt de ploeg naar de vierde klasse. Als de club kampioen wordt of de nacompetitie wint, blijft Sint-Niklaas op het huidige niveau. Erwin van Hooydonk. MIDDELBURG Het is maandag middag. Erwin van Hooydonk werd nauwelijks 24 uur eerder ge huldigd als de nieuwe Zeeuwse badmintonkampioen. In de finale versloeg hij zijn Avanti-clubge- noot Danny Mol. Van Hooydonk doet een dag later een gooi naar de Zeeuwse titel 'relativeren'. „Van avond train ik weer met Danny Mol en je hebt best kans dat ik dan weer van hem verlies in een partij. De af gelopen twee maanden heb ik elke maandag tegen Danny Mol ge speeld. Ik geloof niet dat ik éen keer gewonnen heb", aldus de 20- jarige student fysiotherapie. Als geen ander weet Erwin van Hooydonk zijn Zeeuwse titel op de juiste waarde te schatten. „Ik voel mezelf helemaal geen Zeeuws kam pioen. In die wedstrijd tegen Danny Mol was ik de beste, maar het was niet meer dan een fragment. Het was een beeldje uit een film. Het wordt pas duidelijk als je meer beeldjes ziet. Vandaag kan het alle maal weer anders zijn. Pas als je drie keer Zeeuws kampioen wordt, heb je wat bewezen. Daarom zeg ik: ik moet mijn sporen nozg verdienen". De Zeeuwse badmintontitel was het doel van Erwin van Hooydonk, die zich intensief voorbereidde op de ti telstrijd. De 'broedermoord' in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje 1 leverde hem de fel begeerde titel op, maar het deed het toch pijn dat juist Danny Mol het slachtoffer werd van zijn dadendrang. Mol, 12 jaar ouder dan Van Hooydonk, 8 keer Zeeuws badmintonkampioen en mentor van zijn jeugdige clubgenoot moest evenals vorig jaar in de halve eind strijd buigen voor zijn eigen leer ling. „Ik heb hem ook m'n excuses aangeboden. Danny zat kapot na af loop. Dat vond ik vreselijk lullig voor hem. Ik was dit weekeinde toe vallig op m'n sterkst en hij was iets minder. Het was niet meer dan een incident. Voor mij is hij nog steeds de beste". Bescheidenheid siert de kersverse Zeeuwse kampioen. Erwin van Hooydonk weigert hoog van de to ren te blazen en voelt zich aller minst geroepen om badminton-col lege te geven. „Ik kan nog zo ver schrikkelijk veel leren van Danny Mol, die kwalitatief veel beter is dan ik. En van Coen Valckenier kan ik leren meer doorzettingsvermo gen te krijgen. Ik heb ontzag voor die jongens en dat gooi je niet over boord omdat je ze toevallig allebei verslagen hebt". Opnieuw klinkt het haast als een excuus, maai- Van Hooydonk toon de zich zondagmiddag toch echt de sterkste Zeeuwse badmintonspeler van het moment. „Toch vond ik het pijnlijk om juist van Danny te win nen. Ik kan me indenken, dat het voor hem een zware klap is. Ik weet hoe rot het is om te verliezen. Dat doe ik in de competitie ook gere geld. Ik vraag me af hoe ik me van ochtend gevoeld had, als ik verloren had. Kijk, ik surf ook graag en ik probeer liever windkracht 8 en gol ven van twee meter hoog de baas te blijven dan een tegenstander te ver slaan bij badminton", aldus de Mid delburger, die al een studiejaar ver speelde door een (te) intensieve sportbeoefening. „Ik ben dan ook een beetje gek van sport. Sportiviteit staat bij mij voorop. Als een bal van de tegen stander in is en ik zie dat, terwijl de scheidsrechter hem uit geeft, dan zeg ik dat ook. Zo'n punt wil ik niet hebben. Ik wil er voor knokken. Ik wil het echt verdienen. Sommigen kunnen daarover blijven zaniken, maar ik wil puur badminton spe len. Het is een fantastisch mooie sport. Het vereist intelligentie en een goede lichamelijke conditie". „Ik wil blijven trainen zoals ik dat nu doe. Ik speel ongeveer zes uur in de week badminton. Dan probeer ik ook nog een paar keer hard te lopen en hier thuis op zolder krachttrai ning te doen. 's Zomers vind ik het leuk om naar strand te gaan. Een beetje rennen door het mulle zand, lekker hard trainen. Ik ben nogal zuining op m'n lichaam. Door die studie weet ik ook wel zo'n beetje wat goed en slecht is voor je li chaam". De jonge garde in het Zeeuwse bad- mintonland lijkt zich nu eindelijk een plaats bij de besten te verwer ven. Vorig jaar stond Bart Jan den Hollander als winnend finalist te genover Erwin van Hooydonk en dit keer nam de Avanti-speler zelf de honneurs waar. „Bart Jan den Hollander is in mijn ogen toch een beetje afgegaan. Een paar weken geleden zei hij in de krant dat hij wilde bewijzen, dat zijn Zeeuwse titel geen toeval was en nu wordt hij in de eerste ronde uitge schakeld. Zoiets zou ik nooit zeg gen. Een Zeeuws kampioenschap moetje toch een paar keer winnen, wil je kunnen spreken van een rede lijk niveau en zover is het in mijn ge val nog niet. Het is niet meer dan een trede van een trap. Ik moet ge woon mezelf blijven. Ik vind dat ik me nog moet blijven aanpassen aan spelers als Danny Mol en Coen Valc kenier. Zij weten nog het best te ver tellen hoe er gespeeld moet wor den", aldus de nummer'éen van Zee land. TILBURG (ANP) - Hallicunaties zijn Jan Timman niet vreemd. In zijn fraaie schaakloopbaan wordt hij re gelmatig geplaagd door waanideeën. Maandag, in de zevende ronde van het internationale schaaktoernooi in Til burg, had hij er weer last van. Met zwart bouwde de trotse koploper tegen de Rus Beljavski een prachtige stelling op. waarin wit na een kwali teitsoffer van Timman na korte tijd met vrijwel onoverkomelijke proble men werd geconfronteerd. Op het kri tieke moment greep Timman evenwel falikant mis. Zijn veelbelovende stel ling veranderde op slag in een wankel bouwwerk. Het was aan de nerveuze Beljavski te danken, dat Timman het einde van de eerste zitting nog haalde. Door deze ontwikkeling nam de Joego slaaf Ljubojevic de leiding in het toer nooi. Hij kwam tegen de vormloze Por- tisch goedkoop aan de winst. De Hon gaar blunderde in gelijkwaardige stand op de 3 le zet en gaf twaalf zetten later ontredderd op. Voor Ljubojevic betekende het zijn derde zege. Hij heeft na zeven ronden 4,5 punten. Beljavski iSov) - Timman (Ned) afgebroken: Kortsjnoi (Zwi) - Miles (Gbr) afgebroken: Karpov iSov) - Hubner (WDl) afgebroken; Ljubojevic (Joe) - Portisch (Hon) 1-0. Stand na zeven ronden: 1. Ljubojevic 4.5, 2. Timman 4 1 afg., 3. Karpov 3.5 1 afg., 4. Hübner en Kortsjnoi 3 1 afg. 6. Beljavski en Miles 2,5 1 afg.8. Portisch 2 JOHANNESBURG (RTR) - De Britse atlete Zola Budd hoeft waarschijnlijk niet onder het mes. Het herstel van de ontsteking van haar heup verloopt zo voorspoedig, dat ope ratief ingrijpen niet noodzakelijk lijkt. De wereldkampioene veldloop was aan het eind van het atletiekseizoen in Europa met een dijbeenblessure en heupontsteking naar haar geboorte land Zuid-Afrika teruggekeerd. Vol gens haar arts heeft de loopster geen last meer van de eerste kwetsuur. BEEK De Goese rugbyclub Tovaal heeft in Limburg eindelijk de eerste winst in de le klasse Zuid behaald. Na een 0-6 voorsprong bij rust werd in de slotfase van de tweede helft een be nauwde 6-9 winst veiliggesteld tegen Grashoppers. Uit scrums en line-outs wist Tovaal veel balwinst te halen, maar echte kansen kregen de Goesenaren niet. Op slag van rust zette André de Haan ein delijk een gevaarlijke aanval op. Via de snelle Hans Houmes en Alfred Ver donk kwam de bal bij Tonnis van der Tuin die tussen een aantal tegenstan ders scoorde: 0-4. Jaap Nieuwenhuijze benutte de conversion: 0-6. In de tweede helft ging Tovaal ver woed op jacht naar een veiliger voor sprong. Halverwege de tweede helft kregen de Grashoopers echter meer en meer greep op de wedstrijd. Dit resul teerde tien minuten voor het einde in de gelijkmaker. Tovaal leek de wedstrijd alsnog uit handen te gaan geven, maar onder aanvoering van routinier André de Haan trok Tovaal ten aanval. Vlak voor het einde kende de goed leidende Engelse scheidsrechter een penalty- kick toe aan Tovaal. Jaap Nieuwen huijze schoot de bal van grote afstand tussen de palen en bracht Tovaal zo doende op een 6-9 voorsprong. Advertentie Mijt -.;X 1 i K CüANI i|| Druppel voor druppel tot leven gekomen Of.gj jr-1 O; en in stilte gerijpt, om in alle rust van if te genieten. WSTbrW"» 'f* S" 1 MMiliSMfMliiMF wijn en gedistilleerd Tri (01.1) 569324 VLISSINGEN - Jan Meulmeester kan het soms nog niet over zijn hart krij gen. Van de trainer van Serooskerke is bekend dat hij graag zo aanvallend mogelijk speelt. Hij is een bewonde raar van Jan Riemens, maar toch is hij gedwongen om deze spitsspeler buiten de ploeg te houden. Jan Meul meester: „Het is wel doodzonde dat zo'n speler in een tweede elftal staat. Hij blonk zaterdag ook weer uit en scoorde drie van de vier goals. Veel trainers van een tweedeklasser zou den Jan Riemens er maar al te graag bij hebben". Bij Serooskerke is de technisch be gaafde aanvaller een soort vijfde wiel aan de wagen. Hij is overbodig gewor den omdat Bert Riemens, zijn jongere broer, en Jan Leendertse inmiddels een vaste plaats hebben gekregen. Jan Meulmeester is voorlopig niet van plan om daar van af te wijken. „Ze zijn eigenlijk alle drie een beetje aan elkaar gewaagd", vindt hij. „Bert Riemens speelt sterk. Hij kan het een verdediging vooral door zijn snelheid en aggresiviteit heel lastig maken. Jan Leendertse is gevaarlijk in de lucht en hij scoort veel. Ik heb ook de indruk dat deze spelers iets vinniger zijn dan J an Riemens. J an is het daar zelf overi gens niet mee eens. Hij vindt dat hij nog wel een plaats verdient in het elf tal". Jan Meulmeester is nog wel eens van plan geweest om voor een compromis te kiezen. Drie spitsen voor zijn ploeg ziet hij niet zitten. „Daar hebben we geen elftal voor. Ik heb wel geprobeerd om Jan Riemens op het middenveld te laten spelen. Dat was geen succes, om dat hij toch een typische spits is. Maar het is natuurlijk niet in zijn voordeel dat hij door zijn werk en studie maai zelden kan trainen". Serooskerke levert deze week de twee aanvallers voor het sterrenteam. Jan Leendertse en Bert Riemens speelden tegen Everstein (4-3) weer een uitste kende wedstrijd. Peter van Vossen, die scoorde tegen Sluiskil, maakt de voor hoede compleet. Twee spelers werden dit weekeinde met een acht beloond. Dat is opval lend weinig in vergelijking met de voorgaande weken. Bert Riemens en Chris Schroevers sprongen er in gun stige zin uit. De cijfers van dit weekeinde zijn: Vlissingen: Hans de Roover 6, Ron van Dam 6. Jaap Meerman 6. Ruud Cornelis 6. Kees Houtepen 6. Paul Schipper 7. Geert Bouw man 7. Johnny Spaans 7. Jaap Kense 7. Mar cel Schenk 5. Ad de Jong 7. Oostkapelle: Jaapt Pijnenburg 7. Ronald Aarnoutse 6. Adriaan Nieuwenhuijse 7. Klaas van Belzen 5, Peter Groenewegen 7, Stoffel Schipper 6, Jimmy Pentury 5, Rob de Nooijer 7, Peter Verburg 6. Ad Poortvliet 6. Gerard Schipper 6. Serooskerke: Jan Willem Dqoge 7, Arjen Lu- teyn 6. Nico Jan Boogaard ö.Pieter den Hol lander 6. Hans Wattel 7. Henk Wondergem 6. Marcel de Nijs 7. Wim Allaart 6. Hans Adriaanse 6. Bert Riemens 8. Jan Leendert se 7. Arnemuiden: John Jasperse 7. Henk de Nood 7. Rinus van Belzen 7. Jan Bart J asper se 6. Jos van Belzen 6. André Marteijn 7, Pau- lus Poortvliet 7. Chris Schroevers 8. Dies van de Ketterij 6. Hugo Crucq 6. Jacco Ooster ling 7. AZW: Wim Verpoorte 6. Rinus Scheel 7. Frank van Drongelen 7. Adri Dieleman 6. Jan van Drongelen 6. Nico Bouwman 6. Piet Ruytenburg 6. Theo Hanny 6. Wim van Lan- gevelde 6'. Antoine Thoen 6'. Gerard Maas 6, Jan de Pooter 6. Bruse Boys: Steef van de Velde 7, Jaap van den Berge 7, Fred van den Berge 6, Leen van der Bijl 6, Klaas Verspoor 6. Teun de Ronde 5. Jakob van den Berge 6, Kees Willemsen 6. Jeroen Hoep 6. Bert van den Berge 5. Abbie Duinhouwer 6. Middelburg: Peter Ingelse 6. Hans de Nooyer 7. Koos Kempe 6. Ron Kodde 6. Re- né Schreuder 6. Arthur Pouwelse 7. Edwin Leynse 7. Ron de Visser 5. Gerrie Eikenhout 6. André Lourens 6, Jan de Rijke 6. Daan Ei kenhout 7. Sluiskil: Rob Wieland 7. Paul van Bambost 6. Paul van Kouteren 7. Ludwig Jurriéns, Ko de J onge 7. Karei Wullems 7. Bennie Boerj an i, Herman Savenije 6. Paul van der Hooft 7. Gerard Dellaart 17. Edward Kemper 6. Zierikzee: Peter Noordijke 5. Wim Mulders 6. Wim van der Maas 6. Patrick de Broekert 6. Bart Helbers 7. Martin Quist 6. Wim Over- weel 6, Marco van Oeveren 6, Ronald van Oeveren 7. Kees Verkaart 6. Peter van Vos sen 7. Zeeuws topscorer 1. Hugo Crucq (Arnemuideni en Danny Elve (Philippine!, beiden 8 doelpunten; 3. Fonny Verstraeten (Axel). Eric Nagelkerke Steeni en Harrie Koster (Veere). allen 7; 6. Jaap Kense iVlissingen). Jacky Scheele (Tern. Bovs) en Andre Schillemans (Kloetingei. al len 6. Zaterdag eerste klas 1. Klaas Vink (Noordwijk), 11 doelpunten; 2. Rini van Trigt (NSW), 10; 3. Wim Tol (Mar ken).8; 4. Hans Zwaan(RijnsburgseBoysi.7; 5. Floor Vijfhuizen (DSVP) en Leen Rijnen berg (Heerjansdam). beiden 6. Zaterdag tweede klas 1. Hugo Crucq (Arnemuideni, 8 doelpunten; 2. Rob van der Veer (Zwart Wit'28i en Walter van Putte (SC Everstein), beiden 6; 4. Jan Leendertse (Serooskerke), Wim Nieuwland (Dinteloordi en Gert Vermaas (SSSi, allen 5. Zaterdag derde klas 1. Harrie Koster (Veere). 7 doelpunten; 2. Jacky Scheele (Tern. Boys) en Andre Schil Steef van de Velde iBruse Boys) Paul van Kouteren (Sluiskil) Karei Wullems Adriaan Nieuwenhuijse Hans de Nooijer I Sluiskil) (Oostkapelle) (Middelburg Paul Schipper Chris Schroevers Marcel de Nijs Vlissingeni Arnemuiden (Serooskerke) Bert Riemens Peter van Vossen Jan Leendertse (Serooskerke) (Zierikzee) Serooskerke lemans (Kloetinge), beiden 6; 4. Roy Scheele (Tem. Boys), 5. Zaterdag vierde klas 1. Adrie Melaard (SNS), 6 doelpunten; 2. Wim Vroegop jr (Smerdieki, Mohammed Azagari (SSV), Hans de Korte (Tholense Boys) en Peter Joosse (Nieuwland), allen 4. Zondag eerste klas 1. Jaap Kense (Vlissingen), Patrick Ribbers (TSC), beiden 6 doelpunten: 3. Frans van Ham (Wilhelmina). Marcel Bontekoe (Wil- helmina i en Eelco Ouwehand TSC i, allen 5. Zondag tweede klas 1Paul van der Hooft Sluiskil i. Guus Walra- vens (Wil helmina Boys) en Carlo de Leeuw (Noad), allen 5: 4. Daan Eikenhout (Middel burg!, Aime de Windt (ODC), Ronald Jans sen (WSC), Johan van der Laar (Baronie), Louis van Raak (Baronie) en Maurice Buur stede (Boeimeer), allen 4. Zondag derde klas 1. Eric Nagelkerke (Steen) en Wilbert Ben- naars (MOC). beiden 7 doelpunten: 3. John Livramento iBreskens) en Louis de Tree (BSC), beiden 6; 5. Pierre Suijkerbuik (MOC), Boudewijn van Craenenbroeck (Clinge) en Pierre van Broekhoven (Cluzo- na), allen 5. Zondag vierde klas 1. Danny Elve (Philippinei, 8 doelpunten; 2.Fonny Verstraeten (Axel), 7; 3. Ronnie Va ders (Vosmeer), Theo Warrens (HVV'24i en Henk Wielemaker (De Noormannen), allen 5. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 13