na jaren speeltuin Ellewoutsdijk heeft PZC/ streek J. Ha ver hoek 25 jaar bij brandweerkorps in Wemeldinge GEMEENTE DOMBURG Auto's bij ongeval in Schuddebeurs geheel vernield Fietser besteelt band in Zierikzee Jongelui in Goes aangehouden wegens vernieling Inbrekers gestoord in supermarkt Hulst Inbraken en diefstal in Vlissingen Renovatieplan voor 17 woningen in Arnemuidse raad Keukenbrandje in Oost-Souburg Intrede ds Mol in Domburg en Westkapelle Koudekerke bezocht 'zuster gemeente' Zaalvoetbal Vlissingen Bromfietser licht gewond bij botsing TAKKENDAGEN BEREIKTEN HUN DOEL H. PETRIE Nieuw! Woonlastenkommitee Vlissingen bijeen Enthousiasme NIEUW- EN SINT-JOOS- LAND Clubkampioenschap van judo vereniging SEROOSKERKE HERENKAPSALON dinsdag 21 okt. weer geopend. Haringplaats 2, Middelburg. TOESTELLEN DOOR BEWONERS ONTWORPEN ZOUTELANDE MAANDAG 20 OKTOBER 1986 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Adverteren doet verkopen denim Spijker- broeken stone-washed en gebleekt 39,90 - 49,90 WALSTRAAT 67, VLISSINGEN ELLEWOUTSDIJK - Mevrouw S. Zwaneveldt. tot voor kort medewerk ster van het Zeeuws Servicebureau, heeft zaterdag met gedegen poets- werk de naam onthuld van de nieuwe speeltuin in Ellewoutsdijk: De Pit. De naam wordt door ouderen gebruikt voor het lager gelegen gedeelte van het bestemmingsplan Kommejans- SCHUDDEBEURS - Twee totaal ver nielde personenauto's. Dat was zater dag de balans die werd opgemaakt na een aanrijding tussen J. G. uit Dor drecht en H. S. uit Voorburg. G. wilde op de Kloosterweg in Schuddebeurs vanuit geparkeerde toestand draaien en zag S. over het hoofd, die over de Kloosterweg reed en op zijn beurt G. niet zag. Er deden zich geen persoonlij ke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Een passerende fietser, heeft zaterdagmiddag een Zierikzees amateur-popgroepje bestolen. Ter wijl de muzikanten hun apparatuur en instrumenten inlaadden om te gaan oefenen, nam de fietser een bas- versterker, die op het trottoir aan de Volkerakstraat in Zierikzee op trans port stond te wachten, op zijn bagage drager. De versterker is een zwarte, 100 watt basversterker van 60 bij 60 bij 40 centi meter. Het apparaat vertegenwoor digt een waarde van 1200 gulden en was het groepje bovendien welwillend beschikbaar gesteld door een ander bandje. De rijkspolitiegroep Schou- wen-Duiveland verzoekt eventuele ge tuigen contact op te nemen met het bureau in Zierikzee. De fietser was blond, ongeveer 16 jaar oud, en droeg een blauw trainingsjack. GOES - De gemeentepolitie van Goes heeft in de nacht van zaterdag op zon dag vijf jongelui aangehouden wegens openlijke geweldpleging en vernieling. De vijf, J. A. G. S. uit Kortgene, D. C. van de W. uit Wemeldinge en M. M. G. P.. J. V. en E. J. H„ alledrie uit Goes, maakten zich rond half drie 's nachts zonder aanwijsbare reden kwaad op verkeersborden, auto's, marktkramen en afvalbakken. Op de Grote Markt in Goes gingen zij die zaken te lijf en richtten daarmee schade aan. Het op gewonden vijftal werd meegenomen naar het bureau en bekende de over tredingen. Het vijftal werd rond vijf uur zondagmiddag naar huis ge stuurd. hoek, waar sinds enkele jaren wo ningbouw wordt gepleegd; de plaats ook waarop het vergrijzende Elle woutsdijk derhalve alle hoop heeft gevestigd. De aanleg van een speeltuin werd door de inwoners van Ellewoutsdijk, en ze ker door de inwoners met kleine of schoolgaande kinderen, al enkele ja ren geleden als een noodzaak gezien. In het dorp, waar tot 1983 nauwelijks iets gebouwd werd, begon de vergrij zing schrikbarende vormen aan te ne men. Behalve een voortdurend met een tekort aan leerlingen bedreigde school, was er voor kinderen in het dorp niets. Sociale woningbouw in het bestemmingsplan Kommejanshoek werd gezien als het begin van een op lossing. De dorpelingen waren zelfs be reid om overal in den lande aquisitie te gaan plegen om de huizen vol te krij gen met kinderrijke gezinnen. Na het gereedkomen van de eerste wo ningen. in 1983. werd een speel tuinbe stuur gevormd dat het op zich nam een voorziening van de grond te krijgen. Met medewerking van de gemeente Borsele werd de bestemming van De Pit aangepast en de aanleg gereali seerd. Van het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton kreeg de vereniging een subsidie van 9.000 gulden, waarvan al leen het hoogst noodzakelijk kon wor den aangeschaft. Een groep van tien dorpsbewoners zette zich vervolgens in om van goed kope materialen zelf speelwerktuigen te ontwerpen en te bouwen en kreeg daarbij de gewaardeerde hulp van mevrouw Zwaneveldt en haar bu reau. Het resultaat mag er zijn: een schip, een glijbaan, een wip en een zandbak met daaromheen allerlei klim- kruip en wiebelmateriaal. Bovendien zal nog een amphitheatertje worden aange legd en zal de gemeente het nodige aan groen in de grond stoppen. Speeltuin-secretartis Ben Timmer man zorgde tijdens de opening voor een verrassing. Ellewoutsdijk heeft van de Heidemij het predikaat 'Een kern waar pit in zit' gekregen voor de inzet waarmee de speeltuin van de grond is gekomen. Dat betekent, be halve een opsteker voor de bouwers, een bedrag van 1.000 gulden, aan te wenden voor het realiseren van nog onvervulde wensen. Die zijn er nog wel in de speeltuin van Ellewoutsdijk: een boegspriet voor het schip, die dienst kan doen als ophangpunt voor een slingerbaan. Na de opening, zaterdagmiddag, de den de jonge dorpsbewoners spelletjes op en rondom de nieuwe speeltuigen. WEMELDINGE De heer J. Haver- hoek uit Wemeldinge is zaterdag ge huldigd omdat hij 25 jaar bij de vrij willige brand- weer actief is. Burge meester J. van Bommel overhandigde hem de bij dit jubileum behorende brandweermedaille met het jaarte- HULST - In de nacht van vrijdag op zaterdag rond 05.30 uur verschaften onbekende daders zich de toegang tot de supermarkt van de heer M. in de Bierkaaistraat in Hulst. De onbeken de daders forceerden met behulp van een koevoet de voordeur, maar zijn vermoedelijk in de supermarkt afge schrikt en weggevlucht in een auto. Een voorraad sigaretten en koffie die ze wilden meenemen lieten ze in de winkel achter. De politie verzoekt eventuele getuigen contact op te ne men met de rijkspolitie in Hulst, tele foonnummer: 01140-13656. ken 25 op. Voor de burgemeester was het de eerste off- iciele handeling in zijn nieuwe gemeente. De huldiging vond plaats in het dorps huis van Wemeldinge. De plaatselijke muziekvereniging OKK was daar ook van de partij. In het dorpshuis werd een receptie gehouden, die druk werd bezocht. Aansluitend zaten de jubila ris en de genodigden aan een diner aan. De heer Haverhoek kwam 1 juni 1961 bij de brandweer van We- meldinge, de laatste zeventien jaar bekleedde hij daar de functie van commandant. Sinds 1 april van dit jaar heeft Haver hoek ook de leiding over het korps van Kapelle. De burgemeester zei nog maar opper vlakkig kennis met de heer Haverhoek en de overige korpsleden te hebben ge maakt. Hij beloofde daar binnenkort verandering in te brengen. NCVB-vergadering - De afdeling Zoutelande van de Nederlandse Chris ten Vrouwen Bond houdt morgen, dinsdag, haar streekvergadering in zaal Middendorp. Ds J. H. Meijer uit Middelburg en de huisarts F. M. van Eede uit Westkapelle houden een inlei ding over euthanasie. Mevrouw L. Wouters-Schoe leidt de bijeenkomst. De vergadering begint om 19.45 uur. VLISSINGEN - De Vlissingse politie onderzoekt een inbraak in een woning aan de Jan van de Capellelaan in die stad. Uit dat huis zijn een stereo-in stallatie, een videorecorder, een flit ser en camera, een home-computer en een scanner gestolen. Dat is zaterdag morgen in alle vroegte gebeurd tus sen 0.00 uur en 8.30 uur. Men kwam binnen na het verbreken van de deur. De eigenaar van de spullen is J. P. H. uit Vlissingen. Verder is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een woning aan de H. Segherslaan in Vlissingen. Daar woont J. O. Hij vermist een platenspe ler en een potje met wat geld, waaron der rijksdaalders van de Unie van Utrecht. Ook andere spullen stonden klaar om meegenomen te worden, maar vermoedelijk is de dader ge stoord en op de vlucht geslagen. Men kwam binnen na het inslaan van een ruit. Uit een kleedruimte van het zwembad in Vlisingen is de sporttas van een jon gen, A. J. uit Middelburg gestolen. In de tas zaten kleding, een portemonnee met ongeveer 15 gulden en een horlo ge. Dat alles was ongeveer 270 gulden waard. De diefstal is zaterdagmiddag tussen 14.00 uur en 16.00 uur gebeurd. VLISSINGEN - Het woonlastenkom mitee Vlissingen houdt dinsdag 28 ok tober een vergadering. Op de agenda van deze bijeenkomst staan onder meer de stand van zaken rond de ka beltelevisie, de eventuele invoering van rioolbelasting en de vervulling van de vacature van secretaresse. Ver der komen verslagen aan de orde van onder meer de stichting opbouwwerk Vlissingen, de verschillende kommi- tee's en van een bijeenkomst over de ABP-affaire voor zover die gevolgen heeft voor Vlissingse huurders. De ver gadering wordt gehouden in het wel- zijnscentrum Bachten Komme en be gint om 19.30 uur. TERNEUZEN - Met een kinder- meespeelshow en een Takkenbal heeft de bomen- en bloemenbuurt van Terneuzen zaterdag de Takken- dagen afgesloten. De Takkendagen hebben het gestelde doel, meer aan dacht voor wat er in de wijk ge beurt, in vier dagen bereikt, aldus de organisatie. Tijdens de Kinder- meespeelshow bezorgde clown Klutske de kinderen uit de buurt een onvergetelijke middag met grappen, veel muziek en zang. Fees ten en dansen konden jong en oud 's avonds tijdens het grote Takkenbal dat als afsluiting diende. De Ter- neuzense band De Manolito's zorg de voor de muziek. Cees Liefting, een van de initiatief nemers, noemde de Takkendagen '86 „organisatorisch een succes". Maar liefst veertig vrijwilligers blij ken bereid om niet alleen voor de Takkendagen te werken maar ook voor de buurt. Liefting: „Dit is nog niet eerder in Terneuzen gebeurd. Mogelijk wordt binnenkort de Cen trale Stichting voor Sociaal-Cultu reel Werk, van waaruit wij werken, opgeheven. De groep mensen die daarna overblijft zal samen met de vrijwilligers weer de handen ineen slaan." Liefting zei blij te zijn met het en thousiasme van de buurt. „Zelfs scholen hebben zich aangemeld bi ons comité. Ze stelden voor de kin deren toneelstukjes op te laten voe ren zodat de kinderen bij de organi satie betrokken worden." Het doel van de Takkendagen: df bomen- en bloemenbuurt populair der te maken, is volgens de organisa tie bereikt. „Ook al hebben we ni misschien met een verlies gedraaid toch hebben we de aandacht getrok ken van de mensen. Ook buitenlan ders zijn nu bij dit feest betrokker geweest. Op deze wijze willen wr doorgaan. Maar volgend jaar we met lagere toegangsprijzen. Ook streven we naar een compacter pro gramma. Meer festiviteiten op éér dag bijvoorbeeld", aldus Liefting. ARNEMUIDEN - De raad van Arne- muiden beslist maandag 27 oktober over een aanvraag van voorschotten en bijdragen voor een renovatie van 17 woningwetwoningen van de bouwver eniging 'Woningverbetering'. Andere agendapunten zijn de benoeming van een leerkracht in vaste dienst aan de openbare basisschool De Polder burcht en het opheffen van de gemeen schappelijke regeling voor de schoolartsendienst Walcheren, Noord en Zuid-Beveland (west). De raadsver gadering is om 19.30 uur in het vereni gingsgebouw De Arne. OOST-SOUBURG - Een keuken brandje heeft vrijdagnacht voor rook- en roetschade gezorgd in een flat aan de Beukenstraat te Oost-Souburg. De oorzaak was een oververhitte frietpan. Het ging om een fiatwoning op de vijf de etage. De bewoonster is N. P. Burgerlijke stand MARIEKERKE Geboren; Lein A. zv C. Joosse en J. van Voorst; Jacob M. zv C. de Bonte en N. M. Dieleman; Jan P. zv J. Simonse en F. de Bree; Catarina, dv A. Spruijt en J. Wouters. Ondertrouwd: J. Wondergem, 28 jr. en C. W. Birza. 21 jr. Getrouwd: L. Joosse. 24 jr. en S. Boog aard, 19 jr.; W. H. A. Blankers, 25 jr. en J. E. Riemens, 26 jr. Overleden: W. Jongepier, 84 jr. DOMBURG Kandidaat drs A. W. Mol is zondag tijdens een dienst in de gereformeerde kerk in Domburg be vestigd als voorganger van de gerefor meerde kerk van Domburg en Westka pelle. De bevestiging geschiedde door ds Jac. Griffioen uit Herwijnen. Drs Mol werd 23 juli 1953 in Leiden gebo ren. Hij studeerde theologie in Brussel en Kampen. Domburg is ruim vier jaar vacant geweest. Zondagmiddag hield ds Mol zijn intrededienst in Westka pelle en 's avonds in Domburg. KOUDEKERKE - Afgelopen zaterdag is, op uitnodiging van haar Engelse tegenhanger, een delegatie van het uitwisselingscomité uit de gemeente Valkenisse op bezoek geweest in Meopham. Tijdens het bezoek zijn de voorlopige plannen besproken voor de uitwisse ling van volgend jaar mei. De uitwisse ling wordt dan in Valkenisse gehou den. Zaterdagavond was de delegatie te gast op het jaarlijkse dinner and dance, een soort reünie van gastgezin nen die aan deze uitwisseling meedoen of meegedaan hebben. Zondag keerde de delegatie weer terug. VLISSINGEN Voor de zaalvoet competitie in Vlissingen worder volgende wedstrijden gespeeld: le klas: Barouge I - PZEMII8-1; PVSM I 2-6; Vlissinge I - Concurr. 4-6; Prov. Ze V. Spb 8-0; SC Torna II - Walch. 13-0.3el Meulenberg I - THC 12-5: BW II - RCS PGVII - GVBK12-1; Westk. II - VPS IJ klas: PZEM III - FC Totaal I 0-4; VPf Roovers II3-3; Douane V. II - PVSII2-2; Ruiten III - SKA 14-3; SSVWI - WEstka] 2-3. Beker: De Stoof I - Ver. Spb 12-6. Het wedstrijdprogramma voor tl ent tober 1986 ziet er als volgt uit: Spor Baskensburg: Westkapelle III - VPSII;! vers Sport II - FC Total I; Sport Styl Sin! Roovers Sport ISchinkel Ass. I - SCTot Uiterton I - Westkapelle I; De Belt I - Pi I. Sporthal Zeevaartschool: PZEMIV- Uus I; VAW II - Mento I; SC Torna IV- II; Pechiney I - Uiterton III: DWS'861- ven v. Vliss. II. Sporthal Souburg, don dag 23 oktober: VAW I - SC Torna III: Dl ne Vliss. I - De Stoof I; Haven v. Vliss. I Ruiten Fruit I; Hoechst Boys I - Mobyl I; BW I - Moby Dick I; SC Torna I - Roo Sport II (beker). OOST-SOUBURG - De bromfietsei B. uit Vlissingen, is zondagmiddai Oost-Souburg licht gewond gen toen een taxi tegen hem opreed. 1 gebeurde omstreeks 13.00 uur Berkenstraat. Op dat moment reec taxi, bestuurd door S. C. B. uit Midi burg in die straat in een bocht tev aan de linkerzijde van de weg. Daal kwam de auto frontaal in bosing i de bromfietser. Deze raakte licht wond. BEKENDMAKING Nieuw- en Sint-Joosland - De judover eniging Shin-Koku uit Nieuw- en Sint- Joosland hield haar jaarlijkse club kampioenschappen in 'Het Dorpshuis' onder grote belangstelling. De deelne- mer/sters waren verdeeld over zes pou les. Verder werd er gespeeld om de jeugdtrofee en de wisseltrofee met bij behorende prijs. De winnaars zijn: Poule 1: 1 M. Markusse. poule 2:1 M. van Boven, poule 3 1 K. van der Horst, poule 4: 1 P. de Hamer, poule 5: 1 J. van Beusekom, poule 6: 1 C. de Ridder. Jeugdtrofee E. Clement. Wisseltrofee C. de Ridder. Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken bekend dat bij hen is binnengekomen het ver zoek om vergunning ingevolge de Woningwet van de heer B. J. Geradts voor de verbouw van de wo ning Aagtekerkseweg 5 te Oostkapelle, kada straal bekend: gemeente Domburg, sectie K num mer 1792. Het bouwplan is in strijd met het vigerende be stemmingsplan 'Buitengebied'. De overschrij ding is evenwel van dergelijke, geringe aard dat toepassing gegeven kan worden aan de artikelen 18a en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 21 van het Besluit op de Ruimtelijke Or dening 1985. Krachtens deze artikelen kunnen burgemeester en wethouders in een aantal met name genoemde gevallen vrijstelling verlenen van de voorschriften van het geldende bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders achten vrijstelling in het onderhavige geval aanvaardbaar en zijn derhalve voornemens door toepassing van ge noemde artikelen vergunning te verlenen. In verband hiermee ligt bedoeld bouwplan tot en met 3 november 1986 ter gemeentesecretarie, Markt 1 te Domburg op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ie der hiertegen schriftelijk gemotiveerde bezwaren inbrengen bij ons college. Domburg, 20 oktober 1986. Burgemeester en wethouders van Domburg, de burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst, de secretaris A. J. van Houtum De clown Klutske wist het publiek aardig te vermaken. Na de opening van speeltuin De Pit nam de jeugd van Ellwoutsdijk de speeltoestellen met veel enthousiasme in gebruik. NCVB - Ds J. den Boer uit Vrouwen polder vertelt woensdag 22 oktober aan de hand van dia's over Latijns Amerika voor de afdeling Serooskerke van de NCVB. De bijeenkomst is om 19.45 uur in De Zandput. Welzijn ouderen - De commissie welzijn ouderen in Serooskerke kiest dinsdag 28 oktober, op een bijeen komst in De Zandput, een definitief bestuur. Tevens wordt er voorlichting gegeven over zaken die voor deze leef tijdsgroep van belang zijn. De arts E. W. J. Gunst spreekt over medicijnge bruik en lichamelijke verschijnselen bij het ouder worden. Notaris mr W. van Wouwe gaat in op het onderwerp: „Wat kan moet via testament geregeld worden?". De middag begint om 14.30 uur. Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel. 01100-31865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 6