Nieuwe burgemeester Kapelle nam afscheid van Duiveland Tentoonstelling over de verwerking van landbouwprodukten Grootscheepse oefening in Zuidhoek Zierikzee Eis hogere boete in hoger beroep wegens smaad a M "vloerbedekking GEMEENTE KAPELLE (21 Scores gewijzigd in parenbridge wt&ffi. rnmim PZC/streek J. VAN BOMMEL: OP EIGEN MANIER GEWERKT IN BERGEN OP ZOOM RAMP BIJ KONINKLIJKE ZEELANDIA Theorieopleiding rijbewijs! m§ GEMEENTE REIMERSWAAL HOTEL 'TERMINUS' 12 In hoger beroep boete geëist Caravan uitgebrand op Brouwersdam In hoger beroep bevestiging vonnis voor rijden onder invloed geëist Uitslag van poëziewedstrijd voor amateurs Kijkdozen maken in bibliotheek Certificaten voor 12 leermeesters uit garagebedrijven Kooravond van NCRV in kerk Bruinisse Auto's vernield bij botsing Activiteiten in bibliotheken SINT-MAAR TE NS DIJK Muziek optreden in het kade Verkeersmaatregelen wielrennen Kapelle 7esselschade -A rbeid Adelt houdt bazaar in Middelburg en Goes Onze nieuwe verkeerscursus hopen we te starten op: Dinsdag 21 oktober AUTO- EN MOTORRIJSCHOOL PAARDEKOOPER WATERSCHAP NOORD- EN ZUID-BEVELAND BEKENDMAKING WOENSDAG 15 OKTOBER 1986 NIEUWERKERK De met ingang van donderdag benoemde burgemees ter van Kapelle. de heer J. van Bom mel. heeft dinsdag officieel afscheid genomen van zijn huidige gemeente Duiveland. Dat gebeurde onder grote belangstelling tijdens een bijzondere openbare raadsvergadering in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. Burgemeester Van Bommel begon zijn loopbaan als ambtenaar in de gemeen te Dordrecht en werd zeven jaar gele den geïnstalleerd als eerste burger van Duiveland. „Voor deze gemeente was mijn benoeming een complete verras sing. En of ik aan de profielschets van de toenmalige raad heb voldaan, laat ik aan u ter beoordeling over", aldus de burgervader in zijn toespraak tot de raad en de overvolle publieke tribune. DEN HAAG De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof mr P. Bos eiste maandag tegen de 32-jarige M. A. de R., uit Wemeldinge een onvoor waardelijke boete van 2500 gulden en zes maanden voorwaardelijke rij-ont- zegging met een proeftijd van twee jaar. De man zou in juni '84 P. J. V. een kop stoot in het gezicht gegeven hebben, maar zelf ontkent hij dit. Drie maan den later reed hij met een alcoholpro millage van 1.39 met zijn auto in de Zonnebloemstraat te Goes. Het slachtoffer P. J. V. zou volgens de raadsman van De R., mr D. J. Olie. zon der over enig bewijs te beschikken. 2800 gulden schadevergoeding geëist hebben. Mr Olie bepleitte de rij-ont- zegging geheel voorwaardelijk op te leggen. De president mr G. Ch. Kok wees erop dat De R. vanwege de vele snelheidsovertredingen wel eens zijn rijbewijs zou kunnen verliezen. De po litierechter in Middelburg had op 14 november vorig jaar een onvoorwaar delijke boete van 1200 gulden en zes maanden rij-ontzegging. waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. gevonnist. Uit spraak 27 oktober 1986. MIDDENSCHOUWEN Op het par keerterrein Middelplaat op de Brou wersdam is maandagmiddag om 14.00 uur de caravan van A. L. van A. uit 's- Heer Hendrikskinderen geheel uitge brand. De oorzaak van de brand is vermoede lijk een defect aan de koelkast in de ca ravan, die op gas werkt. De brandweer heeft niet kunnen voor komen dat de caravan verwoest werd door de vlammen. De technische re cherche stelt een onderzoek in. DEN HAAG - De 26-jarige A. H. Z. uit Yerseke hoorde tijdens de zitting van het gerechtshof in Den Haag een een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken tegen zich eisen wegens rijden onder invloed. De procureur- generaal eiste daarnaast een boete van 1500 gulden en twaalf maanden rij-ontzegging. De eis kwam overeen met het vonnis dat de politierechter in Middelburg in november van het vorig jaar velde. Z. reed vorig jaar juni onder invloed van alcohol met zijn auto in Goes. Het promillage dat werd vastgesteld be droeg 2.42. Z. ging tegen het vonnis van de politierechter in beroep, omdat hij naar zijn zeggen recht had gehad op een tweede bloedproef, maar die niet kreeg. De advocaat van Z. wees in zijn plei dooi op de slechte verbinding tussen Goes en Yerseke, waardoor Z. wel ge noodzaakt was in zijn auto te stappen. Volgens de advocaat was er tevens sprake van een formele fout in de pro cedure en vroeg daarom vrijspraak- Het gerechtshof doet 27 oktober uit spraak. KATTENDIJKE In de Katten- dijkse galerie van schilderes Ilo- na Schmidt wordt zondagmid dag een open huis gehouden. Tij dens deze middag worden de winnaars bekend gemaakt van de poëziewedstrijd voor ama- teurdichers die de schilderes in juni uitschreef. In totaal werden ruim 40 gedichten ingezonden. En niet alleen gedichten van Zeeuwse amateurdichters. Er zitten werken tussen van ama teurs uit het hele land. Ik had niet gedacht dat het idee zo zou aanslaan. Buiten de ge dichten om heb ik heel veel leuke reacties ontvangen. Het blijkt nu ook dat er in ons land veel ama- teurdichtclubjes zitten. Deze hebben het idee van die wed strijd onderling aan elkaar door gegeven, vandaar dat de inzen dingen zich niet alleen beperken tot onze provide. Maar het groot ste deel van de gedichten komt toch wel uit Zeeland". De gedichten konden gedurende de maand juni worden inge stuurd en werden beoordeeld door een jury bestaande uit de Middelburgse schrijver Wim Hof man en de Goese amateurdichte res Lenie van Nes. Het open huis begint 's middags om 15.00 uur. Dan worden de drie prijswinaarxs bekend gemaakt. Er zal tevens een extra vierde prijs worden uitgereikt vooreen aandoenlijk gedicht gedichtje van een hele jonge deelnemer', zoals Ilona Schmidt het om schrijft. Het thema van de poëzie wedstrijd was 'Je lievelings- plant'. „Ik gjng hier op mijn eigen manier aan de slag, rekening houdend met de mo gelijkheden van de gemeente. Voorop stond een goede verstandhouding met de bestuurders en de ambtenaren. Want dat is de enige manier om vruchtbaar te kunnen werken". Burgemeester Van Bommel zag er vanaf op te sommen wat de afgelopen zeven jaar in Duiveland tot stand kwam. Als hoogtepunt daarvan noem de hij de renovatie en uitbreiding van het gemeentehuis in Nieuwerkerk. Overigens maakte hij bij zijn afscheid ook met enige nadruk gewag van enke le voor de Duivelandse gemeenschap frusterende zaken. Hij noemde in dat verband met name de 'steeds toege zegde, maar van jaar tot jaar verscho ven' uitvoering van verbetering van kruispunten van de rijksweg op Duive land. „En de gevaren blijven. Want bij het rijk wordt verbetering pas urgent als de ongevalscurve daartoe aanlei ding geeft. Met andere woorden als er voldoende doden zijn gevallen. Het wordt hoog tijd dat de verantwoorde lijke mensen bij het rijk eens wat men selijker gaan denken". De nieuwe burgemeester van Kapelle GOES Kinderen van alle leef tijden kunnen vandaag, woens dag. terecht in de Goese biblio theek voor het maken van kijk dozen. Dit gebeurt ter gelegen heid van de kinderboekenweek. De knutselmiddag begint om 14.00 uur. In 'Amicitia' in Kloe- tinge draait vanaf 10.00 uur de film 'Boeven en een autobus'. In de bibliotheek in Heinkenszand wordt vanaf 10.00 uur voorgele zen voor kinderen van drie tot en met vijf jaar. Er worden dia's bij vertoond, 's Middags wordt gedu rende de openingsuren een vi deofilm vertoond. In het dorps huis in Wemeldinge treedt een schurkachtige goochelaar op. De voorstelling begint om 14.30 uur. eindigde met de verzekering dat hij en zijn vrouw en kinderen een goede tijd in Duiveland hebben gehad. Loco-burgemeester J. op 't Hof felici teerde de uit Kapelle gekomen be stuurders met de komst van de heer Van Bommel naar 'het fruitcentrum van Zeeland'. En daarbij kenschetste hij de nieuwe burgervader als een uit stekend bestuurder. Op 't Hof onder kende Van Bommels benoeming te Kapelle als een promotie. Hij kwam tot de slotsom dat onder zijn leiding in Duiveland veel tot stand kwam. In zijn waarderende woorden betrok loco-burgemeester Op 't Hof mede mevrouw Van Bommel voor haar vele activiteiten in het vereni gingsleven. PvdA-fractie-voorzitter C. J. Hille- brand voerde het woord namens de ge meenteraad. Hij merkte op dat Van Bommel bij zijn installatie in Duive land een 'zelfverzekerd en vastbera den' visitekaartje afgeven. „Een tik keltje uitdagend en een beetje ambi tieus, maar open naar de burgerij en met een grote kennis op het gebied van de financiën. Wat dat betreft weet bur gemeester Van Bommel altijd wel een achterdeurtje te vinden. Jammer dat we naar een andere burgemeester moeten uitzien. Maar we zijn er best wel trots op dat Van Bommel in Duive land werd gevormd tot de nieuwe eer ste burger van het veel grotere Kapel le". aldus Hillebrand. De scheidende burgemeester van Dui veland maakte zich met de andere col leges van b en w van de Schouwen- Duivelandse gemeenten sterk voor een aantal regionale zaken. Zo tracht ten de colleges om de politieke mensen in Den Haag te motiveren meer mens kracht voor het politiewerk in de zes gemeenten beschikbaar te stellen, zo zei burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer van Westerschouwen in een toespraakje tot de vertrekkende collega namens de colleges. De nieuwe burgemeester van Kapelle en zijn vrouw kregen bij hun afscheid van Duiveland geschenken aangebo den uit vrijwel alle geledingen van de gemeenschap. Voorts was er een druk bezochte afscheidsreceptie voor de be volking en de verenigingen. De nieuwe burgemeester van Kapelle, de heerJ. van Bommel, hangt loco-burge meester J. Op 't Hof de ambtsketen om. BERGEN OP ZOOM De stichting 'De Ruiter' houdt vrijdag, zaterdag en zondag een tentoonstelling op een ter rein naast jeugdherberg de Klaver velden in Bergen op Zoom. De ten toonstelling heeft als titel meegekre gen: de landbouwoogst en de indus trie verwerkt. Op de expositie zal te zien zijn hoe agrarische produkten worden geoogst en wat er allemaal bij komt kijken voor de consument ze op zijn bord aantreft. Een twintigtal organisaties op het ge bied van landbouw, industrie, onder wijs en cultuur verlenen medewerking aan het gebeuren. Zo zullen er onder meer stands zijn van de Suiker Unie, een kaasmakerij uit Tholen, de Noord- ZIERIKZEE Een tiental doden, meer dan dertig gewonden, een grote brand en een explosie. Dat waren de hoofdkenmerken van een groot scheepse oefening van brandweer. Rode Kruis en EHBO. dinsdagavond op het bedrijfsterrein en in de fa brieksgebouwen van Koninklijke GOES - Twaalf leermeesters uit gara gebedrijven in heel Zeeland hebben dinsdag in Goes een certificaat ont vangen dat hen het recht geeft les te geven aan jonge werklozen in het op leidingscentrum voor monteurs in Middelburg. Ze kunnen zich met dit certificaat instructeur noemen voor de gemeenschappelijke opleidings ac tiviteit garagebedrijven (GOA). Het werk van deze landelijke instelling is in Zeeland overgenomen door de stichting Kiezen of Delen, waarin Zeeuwse garagehouders en de FNV zitting hebben. Zeeland heeft met een aparte school in Middelburg een unieke situatie: elders krijgen de leerlingen hun praktijkop leiding volledig in het garagebedrijf. In deze provincie krijgen de jongeren een extra praktijkopleiding op school. Voordeel is, aldus voorzitter A.C. de Jonge van de stichting Kiezen of De len, dat de leerlingen minder worden afgeleid. Hij feliciteerde de twaalf in structeurs met het behaalde resultaat. De leermeesters kregen hun certifi caat uit handen van hoofd opleidingen A. Stolwijk van de stichting beroeps opleiding Vakopleiding Automobielen en Motorvoertuigen (VAM). De bij scholing van de instructeurs bestaat uit een tweedaags programma. De op leiding van de jonge werklozen tot monteur is door het ministerie van so ciale zaken aangemerkt als jeugd werkplan en krijgt als zodanig subsi die. Een deel van de kosten worden be taald door werkgevers en werknemers in het garagebedrijf. BRUINISSE - De Provinciale Com missie van de NCRV in Zeeland houdt woensdag 22 oktober een koor- en sa- menzangavond in de hervormde kerk in Bruinisse. Aan de avond wordt mee gewerkt door het gemengd koor 'Laus Deo', onder leiding van Cees den Bra- ber, het hervormd kerkkoor, onder lei ding van Chiel Dalebout, en het kin derkoor 'Halleluja', onder leiding van Jaap Knop, alle drie uit Bruinisse. Uit Zierikzee komt het jeugdkoor met combo 'Joy', onder leiding van Rianda Brouwer-Dalebout, evenals het jeugd koor 'Sjaloom', onder leiding van Kees van der Maas. Verder treden voor het voetlicht de kopergroep van de mu ziekvereniging 'Crescendo', onder lei ding van Wim van Wallenburg, uit Dreischor en het vocaal ensemble 'Sint-Laurens', onder leiding van Hans van den Broeke. Het orgel wordt be speeld door Cor van Eek. Als spreker voor deze avond is uitgenodigd de al gemeen directeur van de NCRV, mr A. Duyser. De kooravond begint om 19.30 uur. f Zeelandia, op het industrieterrein Zuidhoek in Zierikzee. In totaal kwamen zo'n 150 vrijwilli gers! sters) op de been van de Zierik- zeese- en Middenschouwense brand weer, de bedrijfsbrandweer en EHBO- ploeg van Zeelandia. de Rode Kruis- colonne en het Jeugd Rode Kruis Zie rikzee. De oefening werd gehouden in samenwerking met de rijkspolitie en de regionale brandweer Noord- en Midden-Zeeland. Er werd gewerkt met groot materieel: vier lage- en hoge- drukbluswagens en een hulpverle ningswagen van de brandweer Zierik zee en Middenschouwen, de verbin- dingscommandowagen van de regio nale brandweer en een drietal zoge naamde PAM-voertuigen, (personeel, ambulance en materieel). De Rode Kruis-colonne was belast met de afvoer en de verzorging van de vele gewonden waarvoor de techni sche werkplaats op het Zeelandiater- rein als gewondennest werd ingericht. Als terreincommandant fungeerde J. Bergmans van de brandweer Zierik zee. Brandweercommandant H. J. Fierens liet na afloop van de oefening, die duurde van 19.15 tot omstreeks 21.30 uur, weten over het verloop ervan re delijk tevreden te zijn. „De hulpverle ners waren echter wel wat verrast door de vele vuurhaarden en de vele ver spreid liggende gewonden. Bovendien kwamen zo'n 150 man in actie en dan worden er allicht fouten gemaakt". Loco-burgemeester L. J. van Gastel van Zierikzee en burgemeester W. den Boer van Middenschouwen woonden de oefening bij, samen met stafofficie ren van de regionale brandweerkring en de rijkspolitie. Brabantse Christelijke Boerenbond (NCB) en het aardappelverwerkend bedrijf Fri-d'or uit Bergen op Zoom. Ook dieren zullen op de tentoonstel ling niet ontbreken. Zondag bijvoor beeld zal de kampioen van Nederland, België en Frankrijk bij de 4-jarige trek paarden te zien zijn. Verder worden er demonstraties gegeven van verschil lende ambachten, zoals strobinden en natuurschilderen. De stichting 'De Ruiter' zelf zal in het gebouw, dat vroe ger dienst deed als jeugdherberg aan dacht vragen voor de oprichting van een natuur- en milieu-educatief cen trum en een ambachtelijke boerderij voor de regio West-Brabant, Reimers- waal en Tholen en Sint-Philipsland. De stichting is, zoals bemeld, al enkele maanden bezig om dit project van de grond te krijgen. Daarvoor is onder meer aan de gemeenten in het werkge bied om subsidie gevraagd. In het centrum moeten straks schoolklassen en andere groepen te recht kunnen voor lessen op het ge bied van natuur en milieu. Het is de be doeling om daarvoor een beroeps kracht aan te trekken. Volgens het be stuur van de stichting is de oude huis vesting van de Bergse jeugdherberg zeer geschikt om te worden omge bouwd tot een natuur- en milieu-edu catief centrum. Dat moet, als alles vol gens plan verloopt, in de loop van het volgende jaar gaan draaien. De tentoonstelling is vrijdag en zater dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Het ter rein is gelegen achter het ziekenhuis Lievensberg op de hoek Klavervelden- weg Balsedreef. VLISSINGEN De derdezitting van de parencompetitie bridge in het distrct Zeeland van de bridgebond was er één met nogal wat strubbelin gen. In alle klassen moesten scores worden gewijzigd. In de hoofdklas klommen Schute/Schrijnemakers van de vierde naar de tweede plaats. Groenenboom/Zuijdervliet namen in de eerste klas de leiding over van de dames Fonteijne/Kloosterman. Ook de tweede klas A kreeg nieuwe leiders in mevr. De Schipper/v. Hensbergen. De tweede klas B bleef nagenoeg ge lijk. Uitslag: 1 echtp. v/d Berg 101; 2 Schute/ Schrijnemakers 96; 3 mevr. Te Roller-Cat- toir 95; 4 mevr. v/d Wal/Blonk 80; 5 dms. Co- nijn/v/d Laan 79; 6 dms v. Iren/Wijnen 78; 7 De Jong/Verstraten 77; 8 mevr. Dingeman- se/De Vries 63 pnt. Eerste klas: 1 Groenenboom Zuijdervliet 122; 2 Meijer/Westveer 119; 3 echtp. Groen 114; 4 echtp. Aerssens 113; 5 Rosink/Wonder- gem 110; 6 dms. Crena Uiterwijk Hoevers 108; 7 dms. Verstoep v. Haaften 104; 8 echtp. v. Dijk 98; 9 dms. Fonteijne Kloosterman97; 10 mevr. Morsheim/Ruedisueli 93 pnt. Tweede klas A: 1 mevr. De Schipper v. Hensbergen 116; 2 echtp. Hillen en dms. v/d Boomgaard/Schoolmeester 87; 4 mevr. v. Boven/v. Leerdam 85; 5 echtp. Meerman 82; 6 mevr. Brouwer/v. Gent 73; 7 mevr. v. Kes- sel'Stahlie 72; 8 dms. De Gooijer Mulder 68 pnt. Tweede klas B: 1 Krijger/Krijger 101; 2 mevr. Woltering/Bastiaanse en De Bakker Te Roller 91; 4 De Kam/Luijk 85; 5 mevr. v. GemertKruijt 83; 6 dms. Loekemeijer/Ver- straten 79; 7 Pij]/Wiessner 77; 8 mevr. Haaiv v. d Mefjden 63 pnt. Tussenstand hoofdklas: 1 De Jong Verstra ten 160.11; 2 Schute Schrijnemakers 159.52; 3 echtp. v/d Berg 156.54; 4 dms Conijn/v. d. Laan 154.76; 5 mevr. v/d Wal'Blonk 151.79; 6 mevr. Te Roller Cattoir 146.53; 7 dms. v. Iren. Wijnen 141.07; 8 mevr Parent. De Vries 127.38. Eerste klas: 1 Groenenboom/Zuijdervliet 167.12; 2 dms. Fonteijne Kloosterzman en Meijer/Westveer 157.41; 4 Rosink'Wonder- gem 154.64; 5 echtp. Groen 154.63; 6 echtp. Aerssens 152.31; 7 dms. Crema Uiterwijk/ Hoevers 151.85; 8 echtp. v. Dijk 150.00; 9 dms. v. Heusden/Morsheim 131.95; 10 dms. Bezemer/Verstoep 121.76. Tweede klas A: 1 mevr. De Schipper/v. ZIERIKZEE Op de kruisingvan de Scheldestraat en de Grevelingen- straat in Zierikzee zijn in de nacht van maandag op dinsdag om éér. uur twee auto's geheel vernield bij een aanrijding. A. H. uit Scharendijke reed in de Scheldestraat richting centrum. Bij het kruispunt Grevelingenstraat ver leende hij geen voorrang aan een per sonenauto, bestuurd door N. A. K. uit Zierikzee, die van rechts kwam. Hensbergen 168.45: 2 echtp. Meerman 167.27; 3 mevr. v. Boven/v. Leerdam 155.35 dms. De Groot/Mulder 152.98; 5 dms. v j Boomgaard Schoolmeester en echtp. Hiuen 145.25; 7 mevr. Brouwer/v. Gent 142.85 mevr. v. Kessel/Stahlie 121.43. Tweede klas B: 1 Pijl/Wijssner 169,05 j mevr. Woltering/Bastiaanse 166.67; 3 echtp v. Gemert 162.50; 4 Krijger/Krijger 155.95 De Bakker/Te Roller 154.17; 6 De KamL® 143.46; 7 dms. Loekemeijer/Verstraten 138.69; 8 mevr. Haan/v. d. Meijden 108.33 ZIERIKZEE Op Tholen en Schouwen-Duiveland zijn van daag, woensdag, weer vele acti viteiten in het kader van de kin derboeken week. In de bibliotheek in Tholen tre den Bert en Ernie op, aanvang 15.30 uur. Daarna kunnen de kin deren boevenmaskers maken. Deze activiteit is bestemd voor kinderen van vier tot en met ze ven jaar. De openbare biblio theek in Sint-Maartensdijk houdt in Haestinghe een boeven- spelmiddag voor kinderen van zeven tot en met elf jaar. De spel- middag begint om 14.00 uur In De Wellevaete in Sint-Anna- land houdt de openbare biblio theek eveneens een boevenspel- middag. Deze begint om 14.00 uur en is bestemd voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar. De schrijfster Leonie Kooiker vertelt in de bibliotheek De Stol- pe in Zierikzee iets over boeven en haar boeken. Kinderen van negen tot en met dertien jaar kunnen daar terecht van 13.45, uur tot 16.00 uur. Leonie Kooiker kreeg ooit een gouden griffel voor haar boek 'Malle dinge van bob- bistiek'. van 'Uit op Tholen', geven het Fij naarts Jeugdorkest en de First Fen) ders Big Band, eveneens uit Fijnaar een optreden in Sint-Maartensdijk. uitvoering wordt gegeven zaterdag november in 'Haestinghe'. De aai vang is 20.00 uur. Het Fijnaarts Jeugdorkest telt 90 le den en staat onder leiding van dirigem P. J. Meyers. De First Fenders Big Band werd vorig jaar in Münchenuit geroepen tot de beste jeugdblaasbig band van Europa en telt zo'n dertig le den. KAPELLE In verband met de inter nationale wielerwedstrijd zullen zater dag enkele straten afgesloten zijn voor het verkeer. Dat zijn de Van der Bilt- straat, de Stationssingel en de Bieze- lingsestraat rond de kerk. Er zullen omleidingsroutes worden aangege ven. De afsluiting van het parcours be gint om 13.00 uur. De wedstrijden be ginnen om 15.00 uur en zullen om streeks zes uur zijn afgelopen. Het Kerkplein is niet beschikbaar om te parkeren. Het zwembad is zaterdag middag gesloten voor vrij zwemmen, omdat de accommodatie nodig is voor het onderbrengen van de wielrenners. DEN HAAG Procureur-generaal mr P. Bos bij het Haagse gerechtshof ei ste maandag wegens 'smaad' duizend gulden boete tegen de 34-jarige I. P. B„ uit Nieuw- en Sint-Joosland. De poli tierechter te Middelburg had B. verle den jaar tot een boete van zeshonderd gulden veroordeeld. B. was in hoger beroep gegaan, omdat hij de boete te hoog vond. De man wordt ten laste gelegd meermalen op zettelijk de eer en goede naam van D. H. G. A. B. te hebben aangerand. De man verzond per post een fotocopie van een contactadvertentie aan R. H. S. te Middelburg en J. W. N. te Lewe- dorp. Vice-president mr G. Ch. Kok noemde dit 'pesterij'. Verdachte zei uit jaloezie gehandeld te hebben. In het proces-verbaal had hij gezegd: „Ik vind dat anderen maar eens moeten weten wie die B. is". De verdediger mr A. S. van Gaaien zei. dat het slachtof fer na een aantal maanden met zijn cliënt samengewoond te hebben 'over spel' had gepleegd. De inhoud van de brieven van verdachte vond hij open baar. gezien de geplaatste adverten- ties in De Faam. Het was dus alge meen bekend. De advocaat vond dat het ging om een schriftelijke beledi ging die niet in het openbaar gedaan is. Hij pleitte voor vrijspraak, ontslag van rechtsvervolging of schuldig ver klaren zonder oplegging van straf. Uit spraak 27 oktober 1986. MIDDELBURG - De Algemene Neder landse Vrouwenvereniging 'Tessel- schade-Arbeid Adelt' houdt dinsdag 21 oktober een bazaar in Middelburg ten huize van mevrouw Y. Pompe- Brink in de Gortstraat 38 en 23 okto- er in Goes bij mevrouw N. van Dissel- Goudriaan. Kleine Kade 47. Er worden met name handwerken verkocht, tus sen 10.30 en 15.30 uur. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van mate rialen die het aan huis gebonden vrou wen mogelijk maken thuis te werken. De vereniging gebruikt het contribu- tiegeld om vrouwen een bijdrage in hun studiekosten te geven. Het doel van 'Tesselschade' is Nederlandse vrouwen behulpzaam te zijn bij hun streven naar zelfstandigheid. ANWB, Bovag erkend Westsingel 18-20 Goes. Tel. 01100-16808. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord en Zuid-Beveland; gelet op het bepaalde in artikel 156c van het algemeen Zeeuws waterschapsregle ment; maakt bekend dat de algemene vergade ring van genoemd waterschap in haar vergade ring van 3 oktober 1986 heeft besloten om het wa terpeil in het gebied gelegen tussen de Borsselse- dijk, de 's-Heerenhoeksedijk en de Bernhardweg in de gemeente Borsele in die zin te wijzigen dat dit peil in de waterlopen voor een gedeelte wordt bepaald op: zomerpeil 0.20 m - N.A.P. en winter pen 0,50 m - N.A.P. en voor een ander gedeelte op: zomerpeil 0,40 m - N.A.P. en het winterpeil te handhaven op 0,70 m - N.A.P. Het besluit ligt met ingang van 20 oktober 1986 gedurende een maand ter inzage: - op de afdeling algemene zaken van het water schap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te Goes, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (m.u.v. vrij dagmiddag 24 oktober en 7 november 1986); - op de gemeentesecretarie van de gemeente Rei- merswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16 00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder, die over eenkomstig artikel 156b, vierde lid van het alge meen Zeeuws waterschapsreglement bezwaren heeft ingediend en degene die bezwaren heeft te gen wijzigingen, die bij de vaststelling van het be sluit in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaar indienen bij gedeputeerde staten van Zeeland. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van gedeputeerde staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Goes, 14 oktober 1986. Het dagelijks bestuur voornoemd, G. J. de Jager, dijkgraaf. Mr. J. A. de Visser, griffier. De burgemeester van de gemeente Reimerswaal maakt bekend dat voor iedereen ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, Oude Plein 1 te Kruiningen ter inzage ligt het besluit van de meenteraad van 7 oktober 1986, waarbij wordt verklaard dat een wijziging van c.q. een bestem mingsplan wordt voorbereid voor: - het gebied waar het bestemmingsplan 'Yerse ke, Grintweg' betrekking op heeft; - de Yerseke Moer en een gedeelte van het gebied ten zuiden van de Rijksweg 258; - het perceel gelegen aan de Schoolstraat 28 en 30 in Hansweert, kadastraal bekend gemeente Kruiningen, sectie H, nummer 2050. De desbetreffende gebieden alsmede het desbe treffende perceel zijn aangegeven op de bij dit be sluit behorende en als zodanig gewaarmerkte te keningen. Kruiningen, 15 oktober 1986. De burgemeester voornoemd, H. Boer. De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door de Fa. Gebr. Kloosterman, Eversdijkse Bre- deweg 5 te Kapelle een vergunning is gevraagd voor de bouw van een bedrijfswoning op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie G nummer 553, plaatselijk bekend Eversdijkse Bredeweg te Kapelle. De betreffende bouw is in strijd met het geldende bestemmingsplan buitengebied. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening een vrijstelling te verlenen, waardoor de voorgenomen bouw alsnog mogelijk wordt. Een en ander houdt in, dat gedeputeerde staten van Zeeland, gehoord de inspecteur van de ruimtelijke ordening, dan een verklaring van geen bezwaar dienen af te geven op grond van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening/50, lid 8 van de Woningwet, waarna de vrijstelling en bouwver gunning alsnog kunnen worden verleend. In verband hiermee ligt het bouwplan met de daarop betrekking hebbende andere bescheiden met ingang van 16 oktober 1986 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk en gemoti veerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 15 oktober 1986. De burgemeester voornoemd C. M. Dagevos wnd. Wegens annulering groot project voor minder dan de halve prijs. MERKTAPIJT, ijzersterk tapijt in LOUIS DE POORTERE, een klas vijf kleuren, legklare rug. 400 cm Q se velourstapijt, vier kleuren, voor br. Perstr. mtr. Nuzwaarhuish.gebruik.400 cm.br. CJ C m Norm. 179,-perstr. mtr. Nu IBIZA, prachtig bouclétapijt, legklare rug, in warme kleuren. ^££1 ZUIVER SCHEERWOL, grote 400cm br. Perstr. mtr. Nucoupons van o.a. Desso, Parade, Bergoss, Lano. Norm. 389,-per str. Q m OBJECTA, voor zeer intensief ge- mtr. NuI w W bruik, juterug, vier kleuren. 400 cm £2 EZ br. Norm. 129,-per str. mtr. Nu WWf MOQUETTE, geweven tapijt. Overbekend merk, fijnste scheer- wol, een juweel in elk interieur. £Z m Nor. 615,-perstr. mtr. Numlm t Alle leveringen onder volledige fabrieksgarantie. Stoffering mogelijk. Inlichtingen en stalen donderdag 16 oktober 1986 van 14.00 uur tot 21.00 uur. F. Den Hollanderlaan 37 - Goes. Inl. 040-125601/040-528010 Junior Project Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 20