Vliegerfestijn op de Veerse Gatdam Hulpverlening provinciale brandweerkorpsen kan beter Een fijnzinnig lie derenrecital Eerste nederlaag voor koploper zaalvoetbal W alcheren/Bevelanden GEMEENTE MARIEKERKE Nieuw! VOOR DE VREDE MIDDELBURG MIDDELBURG Nieuw en Sint JooslancL OOST-SOUBURG VROUWENPOLDER VLISSINGEN BRANDWEERWEDSTRIJDEN IN RENESSE Koploper wint weer in overgangsklas van zaalvoetbal Kritiek B en w Valkenisse willen verhoging toeristenbelasting B en w Domburg voor onderzoek campinghygiëne Bedrijfstennis in Vlissingen begon competitie Radio-opnamen EO in Middelburg Korfbalvereniging houdt 'Top-week' MAANDAG 13 OKTOBER 1986 VROUWENPOLDER - Tussen twaalf en eén uur zondagmiddag waren er zo'n dertig vliegers te zien in het luchtruim boven de Banjjaard in de gemeente Wissenkerke. Boven op de Veerse Gatdam stonden de eigenaren, met de touwen strak gespannen en de blik richting hemel. Ze vliegerden na een oproep van P. Kranendonk uit Wilhelminadorp, voor de vrede. Zondag werd over de hele wereld de in ternationale Vredes Vliegerdag gehou den en Kranendonk vond dat ook Zee land best een vliegertje op kon laten. Om een uur echter kwamen de vliegers een voor een naar beneden gedwar reld. Oorzaak: te weinig wind. Vijftien enthousiastelingen volgden de initia tiefnemer naar de andere kant van de Dam en daar gingen weer twintig Cursus De cursus 'Kijken en Doen' van de Stichting Welzijn Oude ren Middelburg en het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming is uitgesteld. De cursus zou 22 oktobei beginnen voor Middelburgers van vijf tigjaar en ouder, die kennis willen ma ken met kunstzinnige vorming. Maai door gebrek aan belangstelling is de aanvangsdatum verschoven naar ja nuari. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de Stichting en bij het ZIKV. Philatelica - De afdeling Middel burg van de Internationale Vereniging Philatelica houdt donderdag 23 okto ber de verenigingsavond in gebouw 'De Schakel' aan de Bachtensteene in Middelburg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de jeugdclub kan al vanaf 19.00 uur terecht in de beneden zaal. Het programma omvat onder meer een mini-veiling en een verloting. In samenwerking met Delta-West en de Numismatische Kring Zeeland wordt zaterdag 25 oktober in 'De Scha kel' een grote postzegel- en munten- ruilbeurs gehouden. De zaal is ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Fiom - Alleenstaande ouders op Wal cheren kunnen vanaf maandag 20 ok tober weer terecht bij een gespreks groep van Fiom-Zeeland voor alleen staande ouders van. Aan deze ge spreksgroep ku-nen zowel vaders als moeders deelnemen die bijvoorbeeld door een scheiding alleen zijn komen te staan, of die niet gehuwd zijn. Naast gespreksonderwerpen als 'opvoeden in je eentje', 'een nieuwe start maken' en 'huisvesting' komen ook gezellig heid en ontmoeting centraal te staan. De groep komt gedurende tien maan dagavonden bijeen in het Fiom-pand aan de Varkensstraat in Middelburg. Buitenlanders De Turkse Werknemersvereniging Middelburg en Omgeving houdt woensdag 22 okto ber een informatiebijeenkomst in ge bouw Demerary. Er zal voorlichting worden gegeven over opleiding en werk voor buitenlanders. Er zijn verte genwoordigers van de gemeentelijke sociale dienst, het arbeidsbureau en van het Centrum voor beroepsoriënta tie aanwezig. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. Viswedstrijd De hengelsport vereniging 'Middelburg' hield zater dag een bootwedstrijd op de Ooster- schelde. De 76 deelnemers onder wie zes junioren werden verdeeld over drie boten. De vangst van deze wedstrijd, die meetelt voor de clubcompetitie, was matig. In totaal werden 877 vissen i680 ondermaatse en 197 bovenmaat se i met een totaal gewicht van ruim 42 kilo gevangen. In het totaal klassement werd L. de Lignie met 2868 gram eerste: 2 P. Wielemaker, 3 R. H. Cujé, 4 L. Hooftman, 5 P D. Nijpjes, 6 A. W. Goverse. 7 C. Lampers, 8 J. Wielemaker, 9 G. A. Stamkot, 10 P. L. Steutel. Christian Lampers won met 1244 gram de eerste prijs bij de junioren: 2 Robert Wiele maker, 3 Marco de Kam. 4 Ricardo Mom- barg. 5 Eric Boone. 6 Gert-Jan Steutel. De volgende wedstrijd - een viersteden ont moeting tussen Vlissingen. Westkapelle. 's- Heerenhoek en Middelburg - staat voor zon dag 26 oktober op het programma. Dan wordt er gevist vanaf de stranden bij Dis hoek. Bowlingbond-Voorde competitie van de Bowlingbond Middelburg zijn de volgende wedstrijden gespeeld, dinsdagavondcompetitie: De Kruitmolen I-Au Paradis Chinois 2-2, Rijwielhandel Mourik-IJssalon La Palma 4- 0. Sunlux-Charles Dickens 2-2. Slagerij Ma liepaard-De Krachtpatsers 4-0, Verkaik I- Verkaik II 1-3. De Kruitmolen II-Rijwiel- shop Herca 3-1. De stand in de dinsdagleaque is: 1 De Kruit molen I. 14 punten, 2 Verkaik I 14. 3 De Kruitmolen II13. 4 Au Paradis Chinois 12, 5 Rijwielhandel Mourik 11.5, 6 Verkaik II11. 7 Slagerij Maliepaard 11.8 Rijwielshop Herca 9.9 Charles Dickens 6,10 Sunlux 3,11 IJssa lon La Palma 1. 12 De Krachtpatsers 0. Uitslagen woensdagcompetitie: Jan Kassa- Familie Alting 4-0, Wegkopbal-De Blauwe Winkel 1-3. HSS Roland-Hoondert 4-0. As surantiekantoor Tissing-Eigen gemiddelde 1-3. Borduur Studio Morena-Café De Geere 3-1, Golden Arrow-Jackies Jeanshop 1-3. De stand in de woensdagleaque is: 1 Jan Kassa 14, 2 Golden Arrow 13, 3 HSS Roland 12.4 Assurantiekantoor Tissing 12.5 J ackies Jeanshop 11,6 Borduur Studio Morena 10,5 7 Café De Geere 10.8 Hoondert, 8.9 De Blau we Winkel 6. 10 Familie Alting 2.5, 11 Weg- kopbal 1. Ouderenbond De afdeling Mid delburg van de Protestants Christelij ke Ouderenbond houdt maandag 27 oktober de ledenvergadering in ge bouw De Schakel. Na het huishoude lijk gedeelte, dat om 14.30 uur begint, geeft notaris mr W. van Wouwe voor lichting over testamenten, nalaten schappen en schenkingen. Kinderboekenweek - Er hebben ongeveer 500 kinderen de lezingency clus bezocht die de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg in het kader van de kinderboekenweek heeft gehouden. Naast veel klassen van de basisschool toonden ook studenten en docenten uit het voortgezet onderwijs belang stelling voor de vijf lezingen van be kende kinderboekenschrijvers. I «f 1 vliegers de lucht in. Sommigen vliegerden met meer dan een exem plaar. ..We zaten bij De Banjaard een beetje in de luwte en hier vangen we meer wind. ik schat dat het nu een klei ne windkracht drie is", vertelde Kra nendonk gistermiddag. Hij stond zelf met een grote sliert niet vijftien kruisvliegers op de Dam. „Dat noemen we een trein", zei de des kundige met ruim vijftig jaar vliegerervaring. Verder had hij een vlieger bij zich met de tekst 'I love kites' (ik hou van vliegers) en zijn kleinzoon hield de lij nen in handen van een exemplaar met de woorden One sky. one world' Dat was ook het motto van deze vredes- vliegerdag. Wat is er nu zo leuk aan vliegeren? Kranendonk: ..De mens wil van nature vechten tegen de elementen. Dat is het aantrekkelijke van vliegeren voor mij", vertelde de liefhebber die - in het bezit van ruim zestig vliegers - op de Dam getooid was met een button met daarop de kreet 'Vlieger mee'. Bazaar - In het Middelburgse Jacob Roggeveenhuis (aan de Noordsingel) wordt woensdag 15 oktober een bazaar gehouden waarop onder andere hand- werkartikelen, figuurzaagwerkstuk ken en pitrietwerk te koop zijn. Er is tevens een rad van avontuur en de ba zaar duurt van twee tot vijf uur. NCVB - De afdeling Nieuw en Sint Joosland van de NCVB houdt woens dag 15 oktober een bijeenkomst in het dorpshuis. De heer De Ruiter uit Goes zal dan een inleiding houden over acu punctuur. De vergadering begint om 19.45 uur. Dia-middag ouderen - De activitei tencommissie Aktiva, een werkgroep van ouderen binnen de Stichting Wel zijn voor Ouderen Vlissingen. houdt dinsdag 21 oktober een dia-middag in het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. De heer Vader zal de ze middag dia's vertonen over de na tuur. die onder meer genomen zijn in het Ritthemse bos en in de Japanse tuinen in Clingendaal bij Wassenaar. De bijeenkomst begint om 14.15 uur. Voor de ouderen in Ritthem vertoont de heer Vader dinsdagmiddag 25 no vember in 'De Vijf Klavers' in Ritthem dia's over Franse tuinen. Deze middag begint om 14.30 uur. Orgelconcert -Charles de Wolff, di rigent van het Noordelijk Filharmo nisch Orkest en het Bachkoor Hol land. geeft donderdag 16 oktober een concert op het orgel van de gerefor meerde kerk aan de Schoolstraat in Vrouwenpolder. Op het programma staan werken van componisten als Bach. Reger en Mendelssohn. Verder zal hij een aantal bekende orgelkora len spelen. Het concert begint om 20.00 uur. Kledingbeurs - De afdeling Vlis singen van de Unie van Vrijwilligers (UWhoudt woensdag 15 oktober een kledingbeurs en bazaar van handwer ken in het gebouw van de Houten- school aan de Rembrandtlaan in Vlis singen. De kleding kan dinsdag tussen 15 en 20.00 uur in de school worden in geleverd. De beurs wordt woensdag gehouden van 10 tot 16.00 uur. Van de opbrengst van de kleding gaat 25 pro cent naar de UW. Het Goese brandiceerkorps in actie tijdens de provinciale brandweencedstrijden in Renesse. RENESSE - Bij de provinciale brand weerwedstrijden, die zaterdag in Re nesse plaatsvonden, is gebleken dat de verkenning door de bevelvoerder niet altijd optimaal is. Ook het werken met hulpverleningsmateriaal kan beter, terwijl meer aandacht mag worden verwacht voor de slachtof fers. Tot slot wordt de factor tijd als zeer belangrijk aangemerkt. Dit zijn de conclusies van provinciaal wed strijdleider C. Schout naar aanlei ding van de werkwijze van negentien Zeeuwse korpsen. De brandweerwedstrijden waren geor ganiseerd door de kring brandweer Schouwen-Duiveland in samenwer king met de vereniging van bevelvoer ders op Schouwen-Duiveland. Het evenement vond in Renesse plaats in MIDDELBURG/GOES Het Feest huis Goes en Middelburg blijven sa men de lijst aanvoeren in de over gangsklasse zaalvoetbal regio Wal cheren De Bevelanden. Het Goese Feesthuis heeft daarbij de beste pa pieren: de concurrentie heeft al een wedstrijd meer gespeeld. Feesthuis behaalde een klinkende 9-2 overwin ning op Dauwendaele en Middelburg won met klein verschil. 4-3, van Wel- singe I. PZEM bezet de derde plaats op de ranglijst door een 8-3 zege op hekke- sluiter Uiterton. Taxicentrale steeg een plaatsje door de 5-1 winst op De Belt en Jong Ambon schoof op na een 4-3 overwinning op WEstkapelle. RPM liep tegen een zesde achtereenvolgen de nederlaag op. ditmaal werd met 7-4 verloren van Amgas. De stand in de overgangsklas is: 1 Feesthuis Goes 6-12.2 Middelburg 7-12. 3 PZEM 7-10.4 Taxicentrale Vlissingen 7-9. 5 Jong Ambon 7-9.6 Dauwendaele 7-8.7 Amgas 7-7,8 West kapelle 7-7. 9 De Belt 7-5. 10 Welsinge 7-3.11 RPM 6-0. 12 Uiterton 7-0. Het wedstrijdprogramma in de over gangsklas is: vandaag, maandag, sporthal De Bevelanden Goes: 21.15 uur Feesthi«s Goes-Taxicentrale Vlissingen: vrijdag 17 oktober sporthal Voorborch Middelburg: 19.45 uur Amgas-Dauwendaele, 20.35 uur Middelburg-RPM. 21.25 uur Jong Ambon- Welsinge. MIDDELBURG, KLOVENIERSDOELEN Liederenrecital door de alt-mezzo Lucienne van Deyck met begeleiding van Leen de Broekert iforte-pianoi. Werken van W.A Mozart. J. Heydn. L. van Beethoven. R Schumann en F. Schubert. Organisatie: werkgroep Muziek van het koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen. Het lijkt erop, dat de concertruim te van het centrum voor nieuwe muziek ontdekt is door organisatoren van evenementen in de kamermuzi- kale sfeer. Terwijl Nieuwe Muziek zelve na het uitbundige Zomerfesti val enige tijd in de luwte blijft in af wachting van politieke besluitvor ming over de toekomst, blijft de con certzaal van de Kloveniersdoelen niet woest en ledig. Er is ook alle reden die ruimte te benutten: hoewel enige akoestische bijschaving wordt voor bereid, 'klinkt' de zaal ook nu al door gaans goed. al zou de ruimte in klank vorming nog transparanter kunnen worden als bijvoorbeeld enige gor dijnstoffen en podiumbedekking wor den verwijderd. De ruimte van de Kloveniersdoelen dient dit seizoen nieuwe en oude mu ziek in concerten van gemeleerde her komst. Een try-out - zoals vrijdag avond bij Marijke van Duimpiano) ter voorbereiding van het Tromp-con- cours komende week: koffieconcerten izoalsop 19 oktober. 11.30 uur met het Reicha Kwintet): Nieuwe Muziek zelf (zoals op 25 oktober. 20.30 uur via de cellist Pieter Wispelwey met de cello sonates van Benjamin Britten) en de concertserie van het Zeeuwsch Ge nootschap. in welke reeks op vrijdag 24 oktober Marie Leonardt en Frans Karei Adriaanse (violen) en Leen de Broekert (clavecimbel) spelen. Het concertserietje van het Ge nootschap werd zaterdag ge opend met allure geopend door de vooraanstaande Belgische alt-mezzo Lucienne van Deyck en pianist Leen veroand met het 25-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer in de gemeen te Westerschouwen. De korpsen moesten op twee verschil lende banen hun opdracht uitvoeren. Dat betrof een combinatie van hulp verlening (zogeheten levensreddende handelingen) en brandbestrijding. Bij baan A bleek er brand in de archief ruimte van de dienst gemeentewerken te zijn, terwijl de spuitgasten op baan B te maken kregen met een in lichter laaie staande cv-installatie boven het leslokaal van de vrijwillige brandweer. Op weg naar de onheilsbestemming kregen de diverse korpsen nog een na der bericht. Een persoon die werk zaamheden verrichtte in een riole- ringsput kon er niet uit. doordat een automobilist een stuurfout had ge maakt en de uitgang blokkeerde. „Nu moeten ze prioriteiten stellen en hun programma wijzigen", aldus wed strijdleider Schout, die aangaf dat hierdoor geïmproviseerd moest wor den hetgeen iets extra's vergde van de brandweerlieden. Gewerkt werd met de zogeheten tankautospuit met hoge druk waardoor de waterschade be perkt blijft. Daarbij bedroeg de toege- stane werktijd 25 minuten. Arnemuiden. 6. Zierikzee. 7. Bruinisse, 8. Goes I. 9. Goes II. 10. Hulst. BaanB: 1. Heinkenszand, 2. Brouwers haven, 3. Yerseke, 4. Koewacht. 5. 's- Gravenpolder. 6. Axel, 7. Colijnsplaat, 8. Ovezande. 9. Middelburg Voorzitter J. de Jonge van de vereni ging van brandweerbevelvoerders op Schouwen-Duiveland leverde onge zouten kritiek op de afwezigheid van verschillende korpsen van het eiland, met uitzondering van Bruinisse, Zie rikzee en Brouwershaven. „Ronduit betreurenswaardig", aldus De Jonge. Na afloop konden de spuitgasten bij komen in het dorpshuis, waar een kof fiemaaltijd werd geserveerd. Burge meester J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer verklaarde dat dergelij ke oefenin gen uitermate belangrijk zijn voor het optreden van de brandweer. Zij reikte de diverse prijzen uit. De uitslag is als volgt: Baan A: 1. Wemeldinge. 2. PZEM, 3. Goes III. 4. Kamperland. 5. de Broekert. Met allure: de kwalifica tie geldt zowel de keuze van de liede ren als de manier, waarop die door beide uitvoerenden werden vertolkt. Op het programma stonden de kanta- te 'Die ihr des unermesslichen Wel- talls' van Mozart, vier Haydn-liederen, de zes Gellert-liederen op geestelijke teksten van Van Beethoven, de vijf Mary Stuart-Lieder van Schumann en zeven - in tijd van ontstaan gespreide liederen van Schubert, onder meer 'Lachen und Weinen'. 'Raste Krieger' 'Grettchen am Spinnrade' en 'Selig- keitTer aanduiding van de expressie ve variatie: een programmering der- KOUDEKERKE - B en w van Valke nisse willen de toeristenbelasting verhogen tot 50 cent per overnach ting. Dit voorstel komt donderdag avond aan de orde in de vergadering van de commissie voor de gemeente lijke financiën. Als reden geeft het college aan dat het voornemen bestaat om in de naaste toekomst belangrijke bedragen uit de opbrengst van de toeristenbelasting te putten voor de herinrichting van het gebied rond de Langstraat in Zoute- lande. alsmede voor de aanpassing van het recreatiegebied in Dishoek. Daarnaast zullen ook voor voorzienin gen van geringere omvang gelden be schikbaar moeten zijn. De gedachten gaan daarbij uit naar herstel van duin overgangen en duinwandelpaden en naar uitbreiding van de openbare ver lichting in Zoutelande. De vergade ring van de commissie, die om 19.30 uur begint, wordt gehouden in het ge meentehuis. DOMBURG - B en w van Domburg zijn voorstander van een onderzoek naar de campinghygiëne, zoals zij het noemen, op de campings in Oostka- pelleen Domburg. Het college wil dan ook alle medewerking geven aan de Districts Gezondheids Dienst Zee land die met het initiatief kwam om een 'Project Begeleiding Campinghy giëne' te houden. De dgd voerde ook, overleg met de provinciale VVV, maar die vereniging is geen voorstan der van het project. De VVV geeft als redenen op: er is en kele jaren geleden al zo'n onderzoek geweest: de ondernemers zijn zich be wust van hun verantwoordelijkheden en de kwaliteit van de hygiene is de laatste jaren alleen maar toegenomen en het is een overbodige belasting var. de ondernemers. Het Domburgse college is het met de VVV eens dat de ondernemers hun verantwoordelijk heden kennen, „maar van zo'n project kan een preventieve werking uitgaan. Tenslotte gaat het om de gezondhied van grote groepen mensen en de goede naam van Domburg als badplaats moet niet in het geding komen". Deze kwestie wordt besproken in de vergadering van het Overlegorgaan Midden- en Kleinbedrijf, die op vrijdag 24 oktober 's morgens om tien uur bij eenkomt. VLISSINGEN De competitie van het bedrijfstennis in Vlissingen is be gonnen. Zowel bij de heren als bij de dames zijn er twee poules van zes teams ingedeeld. Elk herenteam be staat uit zes spelers, een damesteam telt vier spelers. In de herenpoule A was de ontmoeting tussen Holy en Peiniger de meest in het oogspringende. Wim de Waal ver loor na een spannende en gelijkop- gaande partij met 9-12 van Hans van der Linden. Paul van de Bosse bracht de balans weer in evenwicht door een 12-2 zege op Danny de Klerk. Piet Stroo klopte Hans van Leeuwen met 13-3, Bas Both won met 8-6 van Peter Stroo, Bart Lammers bleef met 13-2 de sterkste in de partij tegen Horst Bec ker, Siebe Huisman versloeg Aart Gil- lese met 8-5 en door twee van de drie dubbelspelen te winnen bepaalden de Holy-spelers de eindstand op 12-6. Si- con L.R. verloor met 3-15 van Mobuco I en Hertel liep een 2-16 nederlaag op te gen Knolle. In de A-poule bij de dames zegevierde Total met 8-0 over Hoechst 1, Eggink verloor met 2-6 van RVS en Theelen van der Weele bleef met lege handen tegen Racketcentrum, 0-8. MIDDELBURG/GOES Het team van Brammetje Dump moest vrijdag avond vijf spelers missen. En dat bleek ook voor de koploper in de com petitie van de hoofdklas zaalvoetbal in de regio Walcheren De Bevelanden te veel. De dumpers, die een verbluf fende start maakten met zes overwin ningen op rij, moesten in de zevende partij het hoofd buigen voor Maarten- se Tapijt. De koploper werd naar een 7-1 nederlaag gespeeld. Toch behoudt Brammetje Dump nog twee punten voorsprong, want naaste concurrent Parbo kon tegen Hooizol der niet verder dan een 2-2 gelijkspel komen. Parbo moet de tweede plaats nu delen met VW Audi Poppe. De au- toploeg pakte beide punten uit de ont moeting tegen Sport Stijl Sinke (3-1). Torna behaalde een kleine 2-1 winst op Roovers Sport en De Pantalon pakte de eerste punten van de competitie door een 2-1 zege op Schelde Interna tional. Warme Bakker Grent kon na een riante 5-1 voorsprong de wedstrijd tegen Schinkel Assurantiën op het nipper nippertje met 7-6 winnend af sluiten. Parbo-Hooizoider 2-2: Een terechte uitslag. Slechts enkele flitsende aan vallen kenmerkten deze niet al te bes te wedstrijd. Lesley Doesburg bezorg de Parbo een 1-0 voorsprong bij rust. In de tweede helft bracht Henk Wil- lemse de aansluiting tot stand en ver volgens schoot dezelfde speler Hooizol Hooizolder aan de leiding. Arsenio van Aerde streek het verschil weer glad, 2-2 en die stand bleef tot het eind van de wedstrijd op het scorebord staan. Schinkel Assurantiën-WB Grent 6-7: De warme bakkers bouwden een snelle 5-1 voorsprong op die echter bij de rust al was geslonken tot 6-3. De assuran- tieploeg kwam zelfs terug tot 5-6, maar in de slotfase konden de Grent-spelers het geringe overwicht verzilveren. De spanning bleef tot het einde van de wedstrijd behouden. Voor Grent scoorden Hugo Crucq (3x), Mark Pas veer (3x) en Ronni de Visser. De Schin kel-treffers kwamen van Hans de Nooijer (4x) en Eric de Boer (2x). Sport Stijl Sinke-VW Audi Poppe 1-3: Sport Stijl Sinke kon met een 1-0 voor sprong aan de tweede helft beginnen door een doelpunt van Ron Kodde. John Blok bracht de autoploeg langs zij, 1-1 en Norman Verhage en John Dane vezorgden de Audi-formatie de overwinning. Roovers Sport-SC Torna 1-2: Weinig doelpunten en behoudend spel van beide kanten kenmerkte deze niet al te beste wedstrijd. Rein Relussa bepaal de de ruststand op 1-0 in het voordeel van Torna. Ferry Wattimena schoot de Zuidmolukkers naar 2-0. Peter Stroo verkleinde de voorsprong tot 2-1. maar dichterbij kon Roovers Sport niet meer komen. De Pantalon-Schelde International 2- 1: Evenals vorige week beschikte De Pantalon maar over de helft van de eerste keus. Met keihard weken en snelle counters konden de Pantalon spelers hun Goese tegenstanders in bedwang houden. In het eerste bedrijf werd niet gescoord. Wim Buizer en LEo Jansen bezorgden de Pantalon een ongekende 2-0 voorsprong. In de laatste minuut kon Chris Bal nog te- genscoren. 2-1. De Pantalon won de eerste wedstrijd in deze competitie. Brammetje Dump-Maartense Tapijt 1-7: Het verbod van een aantal veld- spelers om vrijdags zaaltvoetbal te spelen maakte van leider Brammetje Dump een gehavende formatie. Vijf spelers ontbraken door die maatregel op het appèl. Maartense had 'meer ge luk' want in hun formatie ontbrak door deze maatregel alleen Stoffel Schipper. Het krachtsverschil was duidelijk. Maartense sloot de eerste helft af met een 4-1 voorsprong en met nog drie doelpunten in de tweede helft werd de eindstand tenslotte 7-1. Voor Maartense scoorden Ron Geluk. Har- ro Hazelaar. Leon van Luyck, Ronald van Hercules (2x) en Richard Verwen (2x). Dingeman Meulmeester redde dé eer voor de koploper. De stand in de hoofdklas is: 1 Brammen» Dump 7-12, 2 Parbo 7-10. 3 VW Audi Pop™ 7-10,4 Maartense Tapijt 7-9,5 SC Torna 7-91 Schink SC Toma 7-9, 6 Schinkel Assurac- tiën 7-6. 7 WB Grent 7-6, 8 Schelde Interna tional 7-5, 9 SPort Stijl Sinke 7-5.10 Hooizol der 7-5.11 Roovers Sport 7-4.12 De Pantalon 7-2. Het wedstrijdprogramma is. vandaag, maandag 13 oktober, sporthal De Bevelan- den Goes: 20.20 uur Schelde International- Roovers Sport: woensdag 15 oktober, sport hal Baskensburg, Vlissingen: 19.50 uurwj Grent-Parbo, 20.40 uur VW Audi Popp». Schinkel Assurantiën, 21.30 uur SC Toma- Sport Stijl Sinke; sporthal Nassaulaan. Mid delburg: 21.00 uur Maartense Tapijt-De Pantalon. 21.50 uur Hooizolder-Brammetjt Dump. MIDDELBURG - De Evangelische Omroep maakt dinsdagavond 28 okto ber in de schouwburg in Middelburg radio-opnamen voor het programma 'Met muziek het hele land door'. Hierini staan ontspanning, muziek en zang centraal. Medewerking wordt ver leend door de gospelzanger Jimmy Lawton, de trompetisten Gebroedeii Brouwer en EO's radio- en tv-orkest Psalter, onder leiding van Harry Govers. De opnamen beginnen om 19.30 uur. ARNEMUIDEN De Arnemuidense korfbalvereniging TOP heeft vanal vandaag (maandag) tot en met don derdag 16 oktober weer een aantal ac tiviteiten voor de Arnemuidense jeugd op het programma staan. De zoge naamde 'TOP-week' begint met een tienkamp en een puzzeltocht. Voor dinsdag 14 oktober staat er vanaf 14.30 uur een filmmiddag op het programma en woensdag is er om 10.00 uur een fietspuzzeltocht van 11 tot en met 1! jaar. een prestatieloop voor de jeugd tot en met 12 jaar 13.30 uuri en aan sluitend om 14.00 uur een prestatie loop voor de jeugd van 13 jaar en on der. De TOP week wordt besloten met een vossenjacht op donderdag 16 okto ber om 14.00 uur. Alle activiteiten be ginnen of worden gehouden op het ter rein van de korfbalvereniging aan de van Cittersweg in Arnemuiden. De ac tiviteiten zijn voor iedereen toeganke lijk. Jachthuisstraat 5 - Kloetinge Tel 01 100-31865 Outlet Jeans 'denim spijker' stone washed vanaf 39,- Walstraat 67 Vlissingen De burgemeester van Mariekerke maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn op 7 oktober 1986 ge houden openbare vergadering, onder de nummers 639 en 646, heeft besloten te verklaren dat wijzi gingen worden voorbereid van een tweetal gedeel ten van het bestemmingsplan 'buitengebied Ma riekerke' en van een gedeelte van het bestem mingsplan 'kampeerterrein Brouwerijweg', welke gedeelten gearceerd zijn aangegeven op de bij be doelde besluiten behorende tekeningen. Genoemde voorbereidingsbesluiten met de bijbe horende tekeningen liggen met ingang van 15 ok tober 1986 ter gemeentesecretarie (Dorpsstraat 3 te Meliskerke) voor een ieder ter inzage. De besluiten zijn genomen ten einde medewer king te kunnen verlenen aan: het plan tot modernisering/uitbreiding van het kampeerterrein Brouwerijweg te Aagtekerke; het plan voor de bouw van een bedrijfswoning ten behoeve van een garagebedrijf aan de Zuidweg te Aagtekerke. Mariekerke, 13 oktober 1986. De burgemeester voornoemd, mr. B, J. van Putten. halve, die van - zeg maar - ceremoniee- le verklanking, via geestelijke bele ving tot intieme, persoonlijke ontboe zeming reikte. Lucienne van Deyck deed zich zater dag in Middelburg kennen als een zeer begenadigd zangeres, met een prachti ge. volle stem - het enige, lichte teleur stellinkje leverde voor mij Schuverts 'Grettchen' op. waar in het hoge regis ter iets meer scherpte haar stem bin nensloop dan mij lief was. Haar kunst kenmerkte zich door een rijke expres sie. ongeforceerd en trefzeker, intens maar zonder pathetiek en een heldere, blijvend verstaanbare dictie. Begelei der De Broekert bleek aan haar en de muziek zeer toegewijd: bescheiden waar nodig, op de voorgrond tredend waar gewenst - en in beide betrouw baar. De Zierer-piano - lichter van klank, rijker aan boventonen dan de provinciale Steinway bleek voor de be geleiding een welhaast ideaal voertuig in zijn handen. Aldus was sprake van een voldoening gevende, fijnzinnige liederenavond. Kees Cijsouw LANGE DELFT. MIDDELBURG '4 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 8