ek is uit begroting bemeente Kortgene liegerfestijn op le Veerse Gatdam Moerbeiboom geplant in tuin van slot Moermond Opvang geredden uit Huize Elim kwam snel op gang PZC/ Streek Raad Borsele vergadert over begroting 1987 WISSEL ELASTING MET 4 PROCENT OMHOOG XOOR DE VREDE Derde plaats in darttoernooi voor Vlissinger J. Leth Sluiting dorpshuis Brand in Vlissingen eist vier doden Groot alarm NEW YORK. Draadloos druktoetstoestel. De New York is beveiligd tegen het op uw kosten bellen. Afluisteren zonder speciale apparatuur is niet mogelijk. Bereik binnenshuis ca. 50 m. en buitenshuis ca. 200 m. Wandmontage mogelijk. Prijs f1475- ptt telecommunicatie EEN BETROUWBARE TELEFOON KOMT VAN DE PTT Onze telefoonwinkels zijn te vinden op de vol gende adressen: Breda - Oude Vest 2, Bergen op Zoom-Van Konijnenburgweg 23, Goes -Schutters- hof 24, Middelburg - Lange Noordstraat 42, Roosendaal - Schotsbossenstraat 19, Terneuzen - Mr. F.J. Haarmanweg 38 Bel voor meer informatie 004 (gratis) GESCHENK VAN ZEEUWSE LANDSCHAP Auto over de kop: bestuurder gewond Commissie welzijn Wissenkerke bijeen KAMPERLAND Boerenbond houdt vergaderingen GOES DANKZIJ W. LENTINK VAN PINKSTERGEMEENTE Brandpreventie /lAANDAG 13 OKTOBER 1986 WW 8+***rfi* «w*» 55 tfSmWW* ■ORTGENE - De gemeente Kortgene ipelt in tegenstelling tot vorig jaar ■■el wat meer moeite moeten doen om de financiële touwtjes voor 1987 Bin elkaar te knopen. Pas na enkele Ezuinigingsingrepen, waarbij ruim En toil is geschrapt, kon de begroting ■uitend worden gemaakt. Was de ge meentelijke beurs het afgelopen jaar ■>g goed gevuld met een post onvoor- en van ruim twee ton, nu komt de idem steeds meer in zicht: een klei- 17.000 gulden in het potje onvoor- ene uitgaven. Deels is dit veroor- akt door eigen beleid, maar ook in- k imping van de algemene uitkering t liet gemeentefonds - een rijksaan- legenheid - draagt zijn steentje eraan bij. Het college stelt dan ook goor om volgend jaar de gemeentelij- belastingen met vier procent te rhogen en de tarieven voor het ge- uik van gymzalen en andere open- are gebouwen op te schroeven, e eigen bezuinigingsronde geldt met ime de reservepot dorpsvernieuwing an 2.5 naar 2 ton - en de post openba- werken. waarop 25.000 gulden is be- ïibbeld. Door de laatste zogeheten ofijtkorting op de algemene uitke- %g van het rijk ontvangt Kortgene hgeveer 45.000 gulden minder dan in §®i. In de meerjarenprognose wordt tgegaan van een verdere daling van het uitkeringspe-centage. waardoor de broeksriem de komende jaren nog meer moet worden aangehaald. Het college constateert dat de financiële positie, zeker gezien de aanwezige re serves. niet slecht mag worden ge noemd. maar dat nu merkbaar wordt dat de ..rek eruit is". Naast de sombere voorspellingen nog een kleine meeval ler voor 1987: blijkens het regeerak koord wordt het restant van de profijt korting kwijtgescholden, terwijl het rijk structureel 50 miljoen gulden in het gemeentefonds stort voor investe ringen in de infrastructuur. Een voor deeltje voor Kortgene van ruim 30.000 gulden. Dat bedrag wordt aan de post voorzien toegevoegd. B en w wijzen erop dat door het minder fraaie financiële plaatje voorzichtig heid en zorgvuldigheid is geboden bij het stellen van prioriteiten. Maar voor lopig kan net als in 1986 voor herbe- stratingswerkzaamheden nog 110.000 gulden en voor dorpsvernieuwing 200.000 gulden worden neergeteld. Daarnaast heeft de uitbreiding van de vissershaven in Colijnsplaat - daarmee wordt in 1987 begonnen - voorrang met het argument dat de vismijn en haven een belangrijke bron van bestaan bin nen de gemeente vormen. De kosten worden voor een deel door Kortgene opgehoest en wel uit de potjes algeme- ROUWENPOLDER - Tussen twaalf een uur zondagmiddag waren er l'n dertig vliegers te zien in het Ichtruim boven de Banjaard in de Imeente Wissenkerke. Boven op de Lerse Gatdam stonden de eigenaren, lel de touwen strak gespannen en de lik richting hemel. Ze vliegerden na In oproep van P. Kranendonk uit lilhelminadorp, voor de vrede, pndag werd over de hele wereld de in- jrnationale Vredes Vliegerdag gehou- In en Kranendonk vond dat ook Zee- lid best een vliegertje op kon laten. In een uur echter kwamen de vliegers In voor een naar beneden gedwar- |d. Oorzaak: te weinig wind. Vijftien Ithousiastelingen volgden de initia- Ifnemer naar de andere kant van de nm en daar gingen weer twintig legers de lucht in. Sommigen legerden met meer dan een exem plaar. ..We zaten bij De Banjaard een beetje in de luwte en hier vangen we meer wind. ik schat dat het nu een klei ne windkracht drie is", vertelde Kra nendonk gistermiddag. Hij stond zelf met een grote sliert met vijftien kruisvliegers op de Dam. „Dat noemen we een trein", zei de des kundige met ruim vijftig jaar vliegerervaring. Verder had hij een vlieger bij zich met de tekst 'I love kites' (ik hou van vliegers) en zijn kleinzoon hield de lij nen in handen van een exemplaar met de woorden 'One sky. one world'. Dat was ook het motto van deze vredes- vliegerdag. Wat is er nu zo leuk aan vliegeren? Kranendonk: ..De mens wil van nature vechten tegen de elementen. Dat is het aantrekkelijke van vliegeren voor mij", vertelde de liefhebber die - in het bezit van ruim zestig vliegers - op de Dam getooid was met een button met daarop de kreet 'Vlieger mee'. ■DDELBURG - Molenwater, 9.30-17 p. Miniatuur Walcheren: IERIKZEE - Concertzaal, 20 uur: linderen van een mindere God', to- |el met o.a. Josine van Dalsum en Ju- Hamel; B 5RGEN OP ZOOM - Roxy 1,14,19 en 21.30 uur: The karate kid II. a.l.; Roxy II 14,19 en 21.30 uur: Poltergeist II, 16 jr C nem'Actueel I, 14 en 20 uur: The co- lo-purple, a.l.; Cinem'Actueel II, 14,19 et 21.30 uur: Top gun, a.l.; Cinem'Ac- tieel III, 14, 19 en 21.30 uur: Jewel of tie Nile, a.l.; G 3ES - Grand, 14 uur: Peter Pan, a.l.; 2( uur: The karate kid II, a.l.; HULST - De Koning van Engeland, 1' .30 uur: Getting Lucky; 14.30, 19 en 21.30 uur: Big trouble in little China; 1( .30 en 19 uur: Romancing the stone; 1! en 21.30 uur: The money pit; 20 uur: Tie colour purple; 21.30 uur: Bedroom ej es; [DDELBURG - Meccano, 20.30 uur: wisselwachter, a.l.; ■ectro, 15 uur: De gebroeders Leeu- ^nhart, a.l.; 20.30 uur: El amor brujo, bsTBURG - Ledel, 20 uur: Stoeipoe- Jn in het hooi, 18 jr.; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The Jirsican brothers, 12 jr.; 20 uur: Mira- a.l.; ■iSSINGEN - Alhambra I, 14, 19 en 21.30 uur: Top gun, a.l.: Alhambra II, H uur: Donald Duck's verjaardags- irtijtje, a.l.; 19 uur: Short circuit, a.l.; 2|.30 uur: The color purple, a.l.; Tentoonstellingen 'RGH HAAMSTEDE - De Bewaer- iole, 13.30-16.30 uur: Foto's Delta- h'pen van Th. Jansen; ElLLE - Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: Oude landbouwwerktui- In; [DDELBURG - Zeeuws Museum, 10- uur: Werken Schotse kunstenaars; pSTKAPELLE - Zeeuws Museum ituurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele (elpen'; .KNEUZEN - Museum, 9.30-12 en H7 uur: Werken vier kunstenaars; pERE-Grote Kerk, 10-17 uur: 'Veere Zeeland' (t/m 26/10); JSSINGEN-Stedelijk Museum, ga pe Bellamy 19, 10-17 uur: Werken |sper Daams; ■Ptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: Ex- jsitie levende reptielen, amfibieën en pekten; .ENDIJKE - Museum, 10-12 en 130-17 uur: 'De geschiedenis van de rken in Zeeuwsch Vlaanderen' (t/m r 10); MIDDELBURG - Ludo Campo uit Bergeb op Zoom is de winnaar gewor den van het darttoernooi dat zondag is gehouden in cafe 't Roosje in Mid delburg. Campo versloeg in een span nende finale Ad Luijks uit Dinteloord met 3-1. Derde in de winnaarsronde werd Jan Leth uit Vlissingen. De verliezersronde werd gewonnen door Corné Luijks uit Dinteloord. die in de finale Chris Verdaasdonk uit Dordrecht versloeg. Jan Ellen uit Vlis singen behaalde in de verliezersronde de derde plaats. De hoogste uitscore werd gegooid door Ad Luijks (150), terwijl Simon de Rooij met 180 punten tekende voor de hoog ste score. Aan het toernooi namen 40 darters deel. ne reserve (2.5 toni en dorpsvernieu wing (ruim twee toni. Het resterende bedrag wordt gedekt uit subsidie van de provincie en hogere mijngelden van de vismijn, die door meer aanvoer wor den verwacht. Het dorpshuis in Colijnsplaat gaat vermoedelijk dicht. Het college merkt op dat hiervan te weinig ge bruik wordt gemaakt. Betere berich ten zijn er voor kinderen, die in groep vijf op de basisschool zitten en nog geen zwemdiploma-A hebben. Zij krijgen een gratis zwemkaart voor het volgen van lessen in het zwembad in Wissenkerke. B en w willen het zwemonderwijs niet helemaal af schaffen, omdat Kortgene een water rijke gemeente is waardoor enige zwemkunst niet overbodig is. De gemeente probeert verder efficiën ter en zuiniger te werken door bijvoor beeld zelf een aantal zaken uit te voe ren. die voorheen werden uitbesteed zoals het aanbrengen van wegmarke ringen. bebakening en herstel van we gen binnen de bebouwde kom. Inmid dels is een uitgewerkt plan opgesteld voor het snoeien van bossen bij en rond de bungalowparken in Kortgene. Door planten niet meer te knippen, maar uit te dunnen, kan op jaarbasis 60 mille aan manuren worden be spaard. In het kort komt het erop neer dat twee seizoenen worden overgesla gen voordat weer gesnoeid hoeft te worden. Verder aandachtspunten zijn onder meer de vernieuwing van uur werken in Colijnsplaat en Kats en het herstel van het asfalt op de Noordlan- geweg. (Slot van pagina 7) keerd stond voor het Mauritzhuis in de Palingstraat werd op tijd weggesleept. De politie ontruimde ook de huizen aan weerszijden van Huize Elim: Hen drikstraat 8 en Palingstraat 4. Na de melding om 2.47 uur is in de ka zerne groot alarm gegeven. De brand weer rukte uit met drie tankautospui ten met hoge- en lagedruk, een ladder wagen, een hulpverleningswagen en een commandowagen. Er waren per manent twee ambulances aanwezig. Er waren 65 brandweerlieden in de weer, die met elf lage-drukstralen en twee hoge-drukstralen het vuur be streden. Dertig man werkten met persluchtmaskers en er zijn zeventig Hessen zuurstof verbruikt. De gemeentepolitie was met negen mensen aanwezig om te assisteren en het talrijke publiek op afstand te hou den. Er was assistentie van drie poli tiemensen uit Middelburg en éën van de koninklijke marechaussee. Volgens brandweercommandant Van Leersum is er in de nacht van vrijdag op zaterdag 'goed en hard' gewerkt. Ook burgemeester J. C. Th. van der Doef van Vlissingen. die kort na de brandweer bij Huize Elim arriveerde, had grote waardering voor het optre den van politie en brandweer. De heer Van der Doef sprak van een buitenge woon tragische gebeurtenis. „Als je de intensieve bewoning van het tehuis in aanmerking neemt, is het enerzijds een geluk, dat er nog zoveel mensen le vend zijn uitgekomen, maar het blij ven vier slachtoffers", aldus de burge meester. Hij betuigde namens de ge meente zijn deelneming aan de nabe staanden van de slachtoffers. (Advertentie) lulpcentro ■>ord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 voor milieuklachten). nru„wsch" Vlaanderen Alarmnummer Kc v2200 'brandweer en ambulance), niinnTelefonische Hulpdienst Zeeland, tel. «|S ou-15551, dag en nacht bereikbaar. |r. hulpdienst Zeeland voor mensen in ood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur wfekends van 20.00-24.00 uur. n*iu!!?g B1'if van mn lijf Zeeland, tel. 1 4-14645, dag en nacht bereikbaar, ,.™s 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. y00-32233. n,"d- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 08180-38080, dag. van 16-20 uur. Wijziging in uitvoering en specificaties voorbehouden Bestuursleden van de stichting Het Zeeuwse Landschap plantten een moerbeiboompje in de tuin van het slot Moermond in Renesse. RENESSE - Het moerbeiboompje kan behoorlijk oud worden, werd van oudsher op landgoederen geplant en de naam heeft deels een toevallige maar aardige gelijkenis met slot Moermond in Renesse. Drie redenen waarom de stichting Het Zeeuwse Landschap volgens secretaris F. Jan sen koos voor dit boompje als ge schenk aan het landgoed in het Schouwse dorp, dat zaterdag met hulp van zes bestuursleden van de stichting Moermond in de tuin van het slot werd geplant. Dat gebeurde om de regiodag van Het Zeeuwse Landschap - die dit jaar vijf tigjaar bestaat - in de kop van Schou wen luister bij te zetten. De regiodag is de laatste in een serie van zes. Secreta ris Jansen zette in zijn toespraak uit een wat de werkzaamheden van de stichting zijn. „We hebben meer dan alleen aankopen verricht. We treffen ook voorbereidingen voor aan- en ver- BRUINISSE - Bij een eenzijdig onge val op rijksweg 18 bij Bruinisse is zon dagmiddag de 43-jarige A. G. M. V. uit Meliszand (Goeree) gewond geraakt. De man is overgebracht naar het Rode Kruis-ziekenhuis in Zierikzee. De auto van V. sloeg rond 13.00 uur over de kop, nadat het loopvlak van het rechtervoorwiel los was gegaan, daarna vast kwam te zitten en tenslot te het wiel blokkeerde. De man had on- Jangs nieuwe banden laten monteren. kopen door andere instanties en in stellingen en begeleiden daarnaast verschillende processen", aldus Jan sen. Als positief voorbeeld van één van de verworvenheden van de stichting WISSENKERKE - De commissie wel zijn van de gemeente Wissenkerke be handelt dinsdag 21 oktober een noti tie over vrijwilligers in de gezond heidszorg op Noord- en Zuid-Beve land. De notitie is opgesteld door het bestuurdersoverleg van het bestuur lijk experiment specifiek welzijn, waarin de gemeente Wissenkerke sa men met andere Bevelandse gemeen ten participeert. De commissie komt om 19.30 uur in het gemeentehuis bij een. Aan de hand van de gegevens in deze notitie heeft het bestuurdersoverleg een aantal beleidsaanbevelingen op papier gezet. Van het Wissenkerkse college zou het bestuurdersoverleg graag horen welke voornemens ach terwege gelaten moeten worden en welke verder uitwerking vragen. De commissie welzijn zal over de beleids voornemens ten aanzien van de vrij willigers in de gezondheidszorg advies uitbrengen aan b en w. Tijdens de ver gadering zal projectcoördinator D. Eveleens informatie verstrekken over het bestuurlijk experiment. noemde hij - om in stijl te blijven - de restauratie van het kasteel Moermond en het behoud van het mooie bos daar omheen. „In 1954 wilde het toenmalige ministerie van onderwijs, kunst en we tenschappen het slot en de bij behoren de grond aankopen. Dat werd door Het Zeeuwse Lanschap niet echt wenselijk geacht en besloten werd tot de oprich ting van de commissie Moermond. Die heeft uiteindelijk besloten om voor het beheer en onderhoud een aparte stich ting (Moermond) op te richten. Het re sultaat daarvan is duidelijk zicht baar". Na het plantceremonieel maak ten verschillende aanwezigen een ex cursie over het landgoed. Op een steenworp afstand werd zater dag, korte tijd voor het planten van het boompje, een stormvloedsteen door de stichting Stad en Lande ont huld. De steen, ingemetseld in de muur van het kasteel, geeft aan hoe hoog het water tijdens de ramp in 1953 heeft gestaan. Ook elders in de provin cie zijn deze stenen aangebracht. NCVB - De afdeling Kamperland van de NCVB houdt woensdagavond de maandelijkse bijeenkomst in het Jhr mr De Casembroothuis. De burge meester van Veere, mevrouw G. W. van Montfrans-Hartman. zal dan spreken over het onderwerp 'Vrouw en Poli tiek'. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND - De Borselse raad behandelt dinsdag 21 oktober de be groting 1987 en de meerjarenbegro ting 1987 -1990 tijdens de vergadering die om 13.30 uur in het gemeentehuis begint. De algemene beschouwingen van de verschillende partijen zijn al eerder schriftelijk ingediend en in middels op dezelfde wijze beant woord door het college. In de vergade ring komen derhalve alleen de zoge heten re- en duplieken aan orde. Vervolgens stelt de raad de begroting 1987 vast en accepteert zij de meerja renbegroting als beleidslijn voor de komende vier jaar. Daarbij worden de uit de voorjaarsnota en de begroting voortvloeiende voorstellen tot verho ging van de tarieven voor de begraaf- rechten en de honden- en woonforen- senbelasting apart besproken. Verder komen wijzigingen in een aantal veror deningen (reinigings- en rioolafvoer- rechten, leges) aan de orde. HULST/OOSTBURG/'S-HEEREN- HOEK - De Noordbrabantse Christe lijke Boerenbond (NCB) houdt tussen 14 oktober en 18 november de jaarlijk se najaarsvergaderingen. Tijdens de ze bijeenkomsten worden door ver schillende NCB-deskundigen inlei dingen verzorgd. De afdeling Zuid-Beveland vergadert donderdag 6 november vanaf 19.30 uur in de jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Ook in Oostburg en Hulst staan bij eenkomsten op het programma, res pectievelijk op dinsdag 11 november vanaf 19.30 uur in De Eenhoorn en dinsdag 18 november vanaf 19.30 uur in Den Dullaert. Over het landbouwbeleid zal NCB- voorzitter ir A. J. Latijnhouwers het een en ander vertellen. Algemeen se cretaris A. T. Heijmans gaat in op de organisatie en de financiën van de NCB. Het sociaal charitatieve werk van de boerenbond komt aan bod in de inleiding van rector A. J. Merkx, geestelijk adviseur van de NCB. De voorzitter van de betreffende kring zal over actuele zaken en specifieke pro blemen in elke kring spreken. De bij eenkomsten gaan vooraf aan de alge mene ledenvergadering van de NCB, die donderdag 11 december in de stadsschouwburg in Tilburg plaats vindt. Schilderen en Engels in het wijkcentrum De Spinne in Goes- Noord beginnen maandag 20 en dins dag 21 oktober respectievelijk de cur sussen tekenen/schilderen en Engels. Deze zijn door de wijk vereniging De Spinne en het regionaal educatief cen trum (REC) georganiseerd. De cursus tekenen/schilderen begint op genoem de datum om 19.30 uur en duurt twaalf weken. De cursus Engels begint een dag later op hetzelfde tijdstip en be slaat een periode van 16 weken. Bo vendien is er een korte (her)oriëntatie- cursus EHBO voor jongeren van tien tot vijftien jaar op komst, die vermoe delijk in november begint. Belangstel lenden kunnen zich voor 17 oktober bij de wijkvereniging of het REC aanmel den. VLISSINGEN - Voor de bewoners van Huize Elim gold op de kamers een rookverbod. Door de medewer kers - nachtwacht, avonddienst - werd regelmatig gecontroleerd op de naleving van die spelregel. „Maar een waterdichte controle is niet een voudig. Als de lichten uit zijn, dan neem je aan dat de mensen slapen. Maar wie zegt dat er niemand meer in het donker nog een sigaretje rookt? Ik stel me voor dat het in die richting gezocht moet worden", zegt W. J. Lentink van de Vlissingse Pink stergemeente en nauw betrokken bij de opvang van de geredde bewo ners van Huize Elim. Lentink arriveerde kort voor drie uur bij het brandende tehuis, dat hij als directeur van de stichting Sjaloom heeft helpen oprichten. „Het brand de al enorm en ik dacht meteen: de mensen moeten geholpen worden". Lentink zette het vrijwilligers-appa- raat van zijn kerk in beweging. „We hebben ongeveer 60 mensen op wie we altijd een beroep kunnen doen. Die heb ik meteen gerecruteerd. Bin nen een kwartier waren er 30 mensen stand by. Alle geredde bewoners konden direct een eigen begeleider krijgen. Er is geen paniek geweest. Alles liep als een trein. Dat is heel ge lukkig. We zijn wel wat gewend, maar het was in het hartje van de nacht". Sinds enige tijd valt Huize Elim on der de algemene stichting maat schappelijke dienstverlening en ge zinszorg Vlissingen en omstreken. De formele bemoeienis van de stich ting Sjaloom en de Pinkstergemeen te is verdwenen, met name om subsi die- en uitkeringstechnische rede nen. Bij die wisseling trad Lentink na vele jaren terug als directeur en wijd de hij zich weer helemaal aan kerke lijk werk. Toch nam hij in de nacht van vrijdag op zaterdag zonder man keren de leiding van de zorg voor ge redden op zich. „Je hart ligt bij dit werk. Ik kreeg een telefoontje en ben gegaan. Bovendien: het diakonaal apparaat valt onder mijn verant woordelijkheid". In eerste aanleg werden de geredde bewoners opgevangen in het crisis centrum Oase aan de Wilhelmina- straat. Een deel is later naar Huize Ter Schelde in Koudekerke ge bracht. In de Wilhelminastraat werd ook een coördinatiecentrum inge richt. Aanvankelijk konden zeven bewoners van Huize Elim niet wor den gevonden. Drie van hen bleken zich later tussen het publiek dat naar de brand keek te bevinden. Onder leiding van het hoofd van Elim, R. Wolf, zijn later de families van de vier doden ingelicht. Volgens Lentink en ouderling P. Buteijn maken de ge redden het goed. „Er is wel een enor me schrikreactie. Er zit een stuk emotie dat nog los moet komen. Ge lukkig heeft de snelle opvang prima gewerkt". Het hoofdgebouw van Huize Elim (dat uit drie panden bestaat), is tien jaar geleden onder toezicht van Mo numentenzorg geheel gerestau reerd. Toen zijn ook maatregelen op het gebied van brandpreventie ge nomen. Lentink en Buteijn onder strepen dat die maatregelen op zich goed hebben gewerkt. „Dankzij de brandgangen en -trappen konden er nog zoveel mensen gered worden". De brandslangen die in ruimte mate in het gebouwencomplex aanwezig waren, zijn niet gebruikt. Lentink en Buteijn stellen dat het vuur daar voor te snel om zich heen greep. „Het gebouw is in oude stijl terugge bracht bij de restauratie. Dat was een eis van Monumentenzorg. Er zat wel veel hout in verwerkt en dat brandde als een lier". Mogelijk dat daardoor de drie vaste bewoners en de lichamelijk gehandicapte vrouw die in het tehuis logeerde, niet meer konden wegkomen. Lentink vertelt dat groepsleider H. Westerbeeke na het verlaten van zij kamer onmiddel lijk aan beide kanten door vuur werd ingesloten en zich daardoor alleen met een sprong uit het raam vanaf de eerste verdieping kon redden. De gebouwen zijn tegen herbouw waarde verzekerd. Lentink gaat er van uit dat herstel zal plaatsvinden. Buteijn (vroeger hoofd van Oase en Elim) zal zich met de zakelijke be slommeringen op dat gebied bezig houden. De brand in het tehuis is in een klein aantal jaren niet de eerste die Lentink - hoewel formeel slechts zijdelings bij Elim betrokken - treft. De kapel van de Pinkstergemeente en zijn woning werden ook door het vuur verwoest. Hij heeft daar geen verklaring voor. Lentink: „Het is puur toeval. Dat kun je nergens aan toeschrijven. En je moet wel in de ga ten houden dat het dit keer niet mijn pand was. Het is iéts verschrikke lijks, niet onder woorden te bren gen". De heer W. J. Lentink (met baard) van de Vlissingse Pinkstergemeente in gesprek met brandweer en omstanders. l'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 21