Oude glorie herleeft in Vlissingen Pakistan onttroond Phil Anderson haalt gram in Herfstprijs ONDANKS VIER OVERWINNINGEN OP RIJ 3 Zeeuws dames- voetbal elftal in Roekan je Australië in halve finale SEAN KELLY WINT SUPERPRESTIGE WEDSTRIJD Superprestige PZC/sportkrant 18 PIET VONCK STERKSTE IN OPENINGSCROSS Slaap Britse opmars MAANDAG 13 OKTOBER 1986 VLISSINGEN - Piet Vonck heeft zaterdagmiddag de 17e KMS-cross van de atletiekvereniging Zeeland Sport gewonnen. De 39-jarige at leet van RKHAV rekende in de slot fase af met Leon van der Velden van AV'56, die geen verweer had op de laatste tempoversnelling van de Hulstenaar. Ondanks een sterk bezet deelne mersveld (alleen Peter Hameete- man ontbrak) boekte Vonck. vol gens eigen zeggen toch een vrij ge makkelijke overwinning op het ze ven kilometer lange parkoers. ..De meeste concurrentie verwachtte ik eigenlijk van Gert van de Weele van AV'56". stelde hij na afloop. ..De eer ste helft heb ik daarom achter hem gelopen, zodat hij zich niet op me kon richten". De tempoversnelling die Vonck vervolgens plaatste, bleek te veel voor de Zeeuwse re cordhouder op de mijl. evenals voor de andere favorieten Frank Koo- man en Johan de Vlieger. De enige atleet die de Hulstenaar tot in de laatste kilometer kon blij ven volgen was Leon van der Vel den. „Maar dan blijkt toch dat Piet een sterkere eindspurt heeft dan ik", zei de AV'56-atleet. Toch was Van der Velden niet ontevreden". Dit was na vier maanden rust mijn eerste wedstrijd, dus dan is een tweede plaats niet slecht om het cross-seizoen mee te beginnen". Ook Piet Vonck kon natuurlijk op een geslaagde start van het cross seizoen terugzien. Het is voor de Hulster atleet de laatste kans de Zeeuwse cross-titel bij de senioren te veroveren, hij wordt volgend jaar bij de veteranen ingedeeld. De 39-jarige atleet barst nog van de ambitie en ziet in de toekomst voor zichzelf een vooraanstaande rol weggelegd bij de veteranen. „Ik moet volgend seizoen tot de natio nale top bij de veteranen kunnen behoren. En dat maakt het aantrek kelijk om in het land te gaan lopen, omdat daar nog behoorlijke prijzen vallen weg te slepen", aldus Vonck. die na de wedstrijd enige kritiek uit te over het systeem van de punten toekenning in de cross-competitie. Vonck: „Bij een wedstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt de winnaar minder punten dan bij een cross boven de Westerschelde, om dat in Zeeuwsch-Vlaanderen min der atleten aan de start verschijnen. En de Zeeuwse topatleten zijn maar verplicht om vijf van de acht wed strijden te lopen, zodat ze de cros sen in Zeeuwsch-Vlaanderen eerder zullen laten schieten. Het gevolg is natuurlijk wel dat de wedstrijden beneden de Westerschelde steeds verder devalueren". Bij de dames ging de zege naar Jo- pie Daane van Marathon. Opmer kelijk hierbij was dat zij haar club genote Karen Glerum, ingedeeld bij meisjes A in de wedstrijd voor moest laten gaan. Heren veteranen 7020 m 1 Piet Vonck RKH 20.56. 2 Leon v. d. Velde. AV 21.00.3 Johan de Vlieger MAR 21.06. 4 Frank Kooman Dyn. 21.10. 5 Gert v. d. Weele, AV 21.18. 6 Rian v. d. Broeke. MAR 21.19, 7 Piet Westerweele WIE 21.26.8 Bert Har- togh MAR 21.28, 9 Jan de Bart. AV 21.32, 10 Sam Polderman. MAR 21.37,11 Jan de Wilde. AV 21.43.12 Simon Blom DS 21.49, 13 Albert Karstanje, Dyn. 21.54. 14 Peter Wielaard. Fla 21.55. 15 Peter Picavet RKH 2.00. 16 Jan Gufljam AV 22.14. 17 Johan Smits. AV 22.20.18 Peter Louwer- se. Dyn. 22.21. 19 Cees v. Koeveringen, AV 22.32.20 Peter v. d. Broek. MAR 22.33. 21 Rien de Wilde AV 22.37.22 Ron Abuys -vet. I Dyn. 22.39. 23 Rinie Bruggeman, AV 22.41. 24 P. Wisse. Dyn. 22.43. 25 Wil Zwemer. AV 22.44. 26 John de Jonge, MAR 22.45, 27 Jo v. Waesberghe - vet. I RKH 22.46. 28 Charles Vermeulen. AV 22.48. 29 Erik Glerum. MAR 22.50. 30 Henk Hamelink, SS 22.54 Dames meisjes A 1840 m 1 Karen Glerum A Mar 5.49. 2 Jopie Daane Mar 6.05,3 Ca roline Daane A Mar 6.12.4 Nicole Schlet- terer A Dyn. 6.12, 5 Attie Radesma, Mar 6.20, 6 Eliane v. Rosevelt, Mar 6.24.7 Ton- nie Dijkstra, AV 6.32. 8 Huquette de Klercq. Mar. 6.34, 9 Suus de Wilde. AV 6.34. 10 Nellie v. Horsen. Dyn. 6.35, 11 El- lie Westerweele. Mar 6.34, '\2 Corrie Dek ker SS 6.46, 13 Irene Pos, Dyn. 6.52, 14 Geetje Smit DS 7.00. Jongens A 5300 m 1 Martin Pruyssers Dyn. 17,21, 2 Angelo Obrie. SS 17.25, 3 Marco Simonse, AV 17.28, 4 Pascal de Grave. SS 17.39. 5 Len- naert Fokke. AV 17.57. Jongens B 3580 m 1 Ab v. Overbeke SS 11.10,2 Ard Wonder- gem Dyn. 11.19, 3 Miguel v. Tongeren, Dyn. 11.18, 4 Martijn Mout. Dyn. 11.26. 5 Niels Koole Dyn. 11.28. Meisjes B 1840 m 1 Ingrid de Schipper AV 6.39. 2 Cynthia Polfliet. AV 6.40, 3 Esther Lansbergen. Mar. 6.46.4 Edith Geerarts. DS 6.49.5 Es ther Thierie. AV 6.53. MeisjesD1170 M1 Anjolie Wisse. AV 3 44. 2 Lenie Ossewaarde, AV 3.45. 3 Rachel Stone. AV 348, 4 Davida den Hamer, SS 4.02,5 Sherido Sibelo. Mar4.03. Meisjes C 1170 m 1 Sandra Huiszoon AV 3.30, 2 Da nielle v. Cadsand. Mar 3.30. 3 Cindy v. Driesscha RK 3.32. 4 Chery Abuys. Dyn 3.33, 5 Iris Provoost Wie 3.34. Jongens C 1840 m 1 Walter Houtzager, Mar 5.35. 2 Bas Schletterer. Dyn. 5.38. 3 Joska v. Waesberghe RK 5.48.4 Remko Kapteijn, AV 5.51. 5 Arjen de Feijter, AV 5.53 Meis jes C 1170 m. 1 Sandra Huiszoon AV 3.30. 2 Danielle v. Cadsand. Mar. 3.30.3 Cindy v. Driesscha, RK 3.32, 4 Chery Abuys Dyn. 3.33, 5 Iris Provoost. Wie 3.34. Jon gens C 1840 m 1 Walter Houtzager Mar 5.35, 2 Bas Schletterer Dyn. 5.38. 3 Joska v. Waesberghe. RK 5.48. 4 Remko Kap teijn. AV 5.51. 5 Arjen de Feijter, AV 5.53. Jongens D 1170 m 1 Manno Buvsrogge RK 3.25. 2 Timothy v. Waesberghe. RK 3.30.3 Emiel Roodenburg Mar 3.33.4 Pas cal Meerman, Mar 3.35,5 Jean Claude La- main AV 3.39. Pup. B 800 m 1 Xavier v. Nieuwenhove SS 2.27.0. 2 Erwin Simpe laar, AV 2.32.0. 3 Christian v. Haren. AV 2.33, 4 Ben Verbeem. AV 2.33. 5 Ivo de Lange. Dyn. 2.35. J pup. Ie jrs. 800 m 1 Matthieu Mortier. RKH 2.25. 2 Jeroen Bosschaert AV 2.27, 3 Ivo Pleunis. AV 2.29. 4 Ronald Verschuure. SS 2.34. 5 Mi- chale Burm. RKH 2.39. J pup. A 2e jrs. 800 m 1 Wilbert Murre. SS 2.21. 2 Erwin Mor tier RK 2.23, 3 Maarten v. Goethem. RH 2.24. 4 Guido op 't Hof. AV 2.25. 5 Mark Combeen. SS 2.27. m. pup. B 800 m 1 An ne v. d. Berg, AV 3.07, 2 Tanja Geerarts DS 3.08. M pup. A 800 m 1 Inge Boone Dyn 2.31.2 Diona de Koning RKH 2.32.3 Marlies Wagenre Mar 2.33, 4 Evelien Ploegaart Mar 2.34, 5 Tamara Neefs RK 2.38. .ju v- m - «Ir M Leon van der Velden rechts i gaat hier nog aan de leiding vóór Piet Vonck en Frank Kooman. LONDEN (ANP) - Titelhouder Pakis tan is definitief onttroond als wereld kampioen hockey. De Pakistaanse he- renploeg leed zaterdagmiddag in het voor het eerst uitverkochte stadion van Willesden de derde nederlaag in vier ronden in groep A. Engeland won voor elfduizend toeschouwers met 3- 1. Groep A: Engeland - Pakistan 3-1 (2-0), 8. Potter (strafbal) 1-0, 21. Kerly 2-0, 47 Kali- mullah(strafbal)2-l, 52. Potter(strafbal)3-l. Toeschouwers: 11.000 (uitverkocht). Karakteristiek: Sovjetunie - Argentinië 2-0. 58. Zigangirov (strafbal) 1-0, 67. Zigangirov 2-0. Stand groep A: Nederland 4 4 0 0 8 5-1 Engeland 4 3 0 1 6 8-4 Sovjet-Unie 4 3 0 1 6 4-1 Argentinië 4 1 0 3 2 4-6 Pakistan 4 1 0 3 2 8-11 Nieuw-Zeeland 4 0 0 4 0 4-10 Programma: maandag: groep A: 14.30 uur: Nieuw-Zeeland - Argentinië; 16.30 uur: En geland - Nederland; 18.30 uur: Sovjetunie - Pakistan. UIT De Zeeuwse dames blazen uit tijdens de wedstrijd Rotterdam-Dordrecht. Het commentaar is niet van de lucht. .Dekken en een mannetje pakken99 ROCKANJE Voor wie niet weke lijks getuige is van een damesvoet balwedstrijd is een partij tussen twee teams van het zwak geachte ge slacht een verademing. Het dames voetbal is nog volop in ontwikkeling en een buitenstaander kan constate ren dat de voetbalsters nog niet ka pot gegaan zijn aan een overdosis taktische informatie. Tijdens het toernooi, dat de vertegenwoordigen de selecties van de afdelingen Dor drecht. Rotterdam en Zeeland die za terdag in Rockanje (Voorne Putten) afwerken blijkt ook het taalgebruik een verademing. Zo klinkt vanuit de dug-out regelmatig: „Dekken, man netje pakken...". Reacties op deze gevleugelde woor den blijven veelal uit. De 42 toeschou wers. die zaterdagmorgen tussen tien en elf uur getuige zijn van het duel tussen Rotterdam en Zeeland ver wonderen zich nergens meer over. „En dat is maar goed ook", zegt Cor rie Allaart van de damesvoetbalcom missie in de afdeling Zeeland. „Ik speel zelf bij Serooskerke en als daar wat fout gaat in een wedstrijd staan de mannen altijd hard te lachen langs de kant. maar als er 's middags in het eerste iets verkeerd gaat. lacht nie mand meer". Damesvoetbal, zeker op het niveau van vertegenwoordigende elftallen, is allang geen lachertje meer. Al blijft humor in de sport ontontbeerlijk. Tij dens het duel Rotterdam-Zeeland no teert scheidsrechter A. H. Wiersma één van de Rotterdamse speelsters wegens 'handtastelijkheden'. De struise Rotterdamse is het niet eens met een beslissing van de mannelijke arbiter en trekt hem aan zijn arm om haar betoog kracht bij te zetten. „Je moet van me afblijven", reageert Wiersma prompt en aangezien die uitspraak voor de toeschouwers goed te verstaan is, zijn de reacties („ik zou er niet mee zitten hoor scheids") niet van de lucht. Het is zaterdagmorgen kwart voor acht. Het Zeeuws dameselftal ver trekt per bus vanuit Middelburg naar Rockanje, waar de voorronde wordt gespeeld van de strijd om het Nederlands kampioenschap voor af delingsselecties. Hier en daar wrijft een speelster de slaap uit haar ogen. De voorronde van de strijd om het NK wordt niet alleen vroeg in het seizoen gehouden, maar begint ook vroeg op de dag. Zeeland speelt in Rockanje de eerste twee wedstrijden van het mini-toer nooi met de afdelingen Dordrecht en Rotterdam als traditionele tegen standers. Zeeland is de underdog en de organisatoren worden er van be schuldigd het programma met een vooropgezet plan te hebben samen gesteld. „Wij moeten eerst tegen Rot terdam en twintig minuten later te gen Dordrecht. Ze denken natuurlijk dat wij twee keer verliezen zodat die twee een echte finale kunnen spelen", klinkt het. Hans Mewiss, coach van Zeeland, maakt zich er niet al te druk om, hoe wel hij het met de opzet van de voor ronde niet eens is.Je kunt veel beter een volledige competitie spelen". Over de voorbereiding op de duels in Rockanje is hij niet erg tevreden. „We hebben geoefend tegen de B-junioren van Arnemuiden en Middelburg. Te gen Arnemuiden ging het goed en speelden we gelijk, maar in Middel burg kwamen we niet aan voetballen toe. We verloren met 7-0, geloof ik. Dan zie je gelijk die kopjes hangen". In Rockanje komt Zeeland echter pri ma voor de dag. Onder leiding van de uitblinkende Wil Bomer (Vlissingen) en een levensgevaarlijke Fina Patti- ruhu (Veere) wordt het onverslaanba re geachte Rotterdam met 1-0 ge klopt. Ine Koole (Vlissingen) kopt de winnende treffer in, na goed voorbe reidend werk van Fina Pattiruhu en Nathalie Macow (Kloetinge). Afde lingsbestuurslid Wim Broekhoven legt de historische winst vast op vi deo. Tijdens de wedstrijd klaagt Broek hoven over de temperatuur. „Koud hè. Ik kan m'n jas niet dichtdoen, om dat er een knoop af is. Dan ben je op pad met een bus vol vrouwen, maar als je denkt dat er ook maar één naald en draad bij zich heeft.... nee hoor". Met al een duel van twee keer een half uur in de benen, blijkt de confrontatie met het nog frisse Dordrecht even la ter te veel van het goede. Wil Bomer, gangmaakster in de eerste wedstrijd is nu onzichtbaar („ik was op. het ging echt niet meer"en hoewel speel sters als Liesbeth Noya (Jong Am- bon), Nathalie Macow en José Verfla ge (Serooskerke) een goede indruk achterlaten, blijkt Dordrecht een maatje te groot. Dordrecht krijgt bo vendien de welwillende medewerking van de Rotterdamse arbiter A. M. Sa- pulette, die de bal drie keer op de stip legt in het Zeeuwse strafschopgebied. Eén strafschop wordt gemist, maar twee preciese schoten en een 'veld- doelpunt' bepalen de eindstand op 3- 0 in het voordeel van de Dordtse da mes. Zelfs David Kasse uit Hoek, die bij de twee duels van Zeeland als grens rechter fungeert, kan de Zeeuwse da mes geen helpende hand toesteken. Af en toe blijkt de oog-hand-coördi natie van de uit Hoek afkomstige scheids-/grensrechter namelijk niet erg sterk. Maar in de rug gedekt door Nel van de Velde, zijn echtgenote die lid is van de commissie damesvoetbal en ook aanwezig in Rockanje. ziet Kasse wel eens wat door de vingers. „Je weet hoe dat gaat". Hans Mewiss na afloop: „We kwamen net iets tekort rin die tweede wed strijd. Steeds een half metertje. Maar gelukkig is er keihard voor gewerkt en dat is ook wel eens anders weest". Corrie Allaart kan niet nala ten scheidsrechter Sapulette te wij zen op zijn vrijgevigheid. „Bij ons in Zeeland nemen we pas na afloop van de wedstrijd strafschoppenzegt ze vermanend. De vrede is echter snel getekend. Dordrecht wint uiteindelijk het toer nooi op doelsaldo, nadat Rotterdam zich in de laatste wedstrijd herstelde van het verlies tegen Zeeland. Dor drecht wordt met 3-2 geklopt. De Zeeuwse dames hebben geen meer voor het laatste duel. In het clubhuis van Rockanje worden soep en broodjes genuttigd. Koen Mijnheer Foto: Lex de Meester Onzekerheid knaagt aan Oranj e hockeyers LONDEN (GPD) De krachtsver schillen in de internationale top zijn op het wereldkampioenschap hockey zo genivelleerd, dat het Nederlands team zelfs na vier poule-overwinnin gen op rij (zaterdag een magere zege op Nieuw-Zeeland) nog niet zeker is van plaatsing voor de halve finales. En dat is een situatie, die op een we- reldtoernooi nimmer is voorgeko men. Het zesde WK in Londen zou voor de nationale ploeg zelfs een dramatisch slot kunnen krijgen, wanneer vandaag de beslissende confrontatie tegen En geland wordt verloren. De kwalificatie voor de halve eindstrijd, die na de on geslagen serie in de eerste vier duels zo zeker leek, hangt dan af van het resul taat, dat de Sovjet-Unie anderhalf uur later tegen het gedemoraliseerde Pa kistan bewerkstelligt. Of het tot zo'n teleurstellende ontkno ping komt, heeft het Nederlands elftal helemaal in eigen hand. Een gelijkspel tegen de Britse formatie is al voldoen de om een desillusie te voorkomen. De vraag is alleen of de Oranje-equipe op dit moment in staat is Engeland te be dwingen, dat per se moet winnen om de stap naar de eindstrijd te kunnen maken. De Britten hebben zich sinds de Olym pische Spelen in Los Angeles, waar ze brons wegsleepten, bijzonder goed ontwikkeld en ook na die periode de aansluiting met de vooraanstaande hockeynaties weten vast te houden. Met die Britse opmars is Nederland de afgelopen jaren nadrukkelijk gecon fronteerd. Na de Spelen stonden Groot- Brittannië en Engeland, dat vrijwel alle internationals levert voor de continentale ploeg, zeven maal te genover Oranje. In die serie trokken de Britten vier keer aan het langste eind. Ook op het WK in eigen land maakt Engeland een evenwichtige en degelij ke indruk. Alleen tegen de Sovjet-Unie werd een verrassende misstap ge maakt, maar afgelopen zaterdag was de verstoorde balans tegen Pakistan (3-1) al weer hersteld. De vrees voor een onverwachte uit schakeling is dan ook enorm toegeno men in het Nederlandse kamp. Bonds- i coach Hans Jorritsma proefde zater dagavond zelfs zo'n gedeprimeerde sfeer in de groep, dat hij het geplande bezoek aan de wedstrijden van zon dag annuleerde en een 'rondetafelcon ferentie' organiseerde om die down stemming te doorbreken. Het angstsyndroom voor Engeland was zeker niet zo groot geweest indien Nederland een overtuigende prestatie tegen Nieuw Zeeland had neergezet en nadrukkelijker aan het povere doelsal do had gewerkt. Het elftal worstelde echter zo met zijn eigen identiteit, dat iedereen achteraf blij was, dat de winst dank zij een strafbal van Ties Kruize acht minuten voor tijd was veiligge steld. Kennelijk hadden de twee rust dagen het ritme zodanig gebroken, dat de vorm van de eerdere duels fors was aangetast. „Toch", zo oordeelde Jor ritsma achteraf, „hadden we die rust keihard nodig om op adem te komen. Bovendien waren Kooijman (rugklachten - red.) en Drost (elleboog blessure) zeker niet fit geweest als we een dag eerder hadden moeten spe len". Het was tekenend voor de aanvallende onmacht, dat met een strafbal de on geslagen status moest worden ge handhaafd. Tot dusver produceerde Nederland slechts vijf goals in vier duels, waarmee de ploeg een van de minst schotvaardige WK-vertegen- woordigers is. Tegen Nieuw Zeeland was die tekortkoming extra schrij nend, omdat er in tegenstelling tot alle voorgaande ontmoetingen nauwelijks kansen werden gecreëerd. Niet meer dan drie serieuze mogelijkheden (voor Van 't Hek, Diepeveen en Klaassen) deden zich voor tegen de Kiwi's, die nog geen punt hebben verzameld en een van de zwakste defensies bezitten van alle WK-deelnemers. Nederland - Nieuw-Zeeland 1-0 (0-0). 61. Ties Kruize (strafbal) 1-0. Scheidsrechters: Kendrick (Ier) en Obaidullah (Ind). Toe schouwers: 11.000. Phil Anderson gaat zegevierend o# de streep. LONDEN (GPD) Dank zij een 6-0- overwinning op India heeft Australië zich gisteravond als eerste geplaatst voor de halve finales van het wereld kampioenschap hockey. West-Duitsland, dat zondagmiddag met moeite van de zwakste deelnemer in poule B, Canada, won (2-0), heeft de beste perspectieven op de tweede va cature in de halve eindstrijd. Bij winst op India, dat de Aziatische terugval op het zesde wereldtoernooi tot dusver bevestigt, gaan de Westduitsers ver der. Alleen Polen, dat Spanje met royale cijfers wegveegde (5-2), kan bij een misstap nog een bedreiging vor men. CHAVILLE (AFP/ANP) - Twee 'door douwers' hebben zondag in Créteil - Chaville, de voorlaatste najaarsklas- sieker, hun gram gehaald. Phil Ander son, omdat hij na de 253,3 kilometer in de omgeving van Parijs won door de sprint van een drie man tellend kop- groepje te winnen. Sean Kelly, omdat hij het Superprestige-klassement voor de derde achtereenvolgende keer won. Als snelste van het peloton werd de Ier zesde. Feitelijk was Kelly al winnaar van de ranglijst voor de compleetste beroeps wielrenner door de afwezigheid van Greg LeMond. De Amerikaan, die de strijd om het Superprestige al had op gegeven, verkoos een demonstratie golftoernooi in de Franse hoofdstad boven de traditionele koers, voorheen de Grote Herfstprijs. Adri van der Poel verdiende met de vierde plaats ook punten voor het officieuze wereldkam pioenschap, waarin hij derde staat met de Ronde van Lombardije als sluitstuk. Net als Kelly is Anderson, zijn eerste seizoenwinst in een klassieker boe kend, lange tijd uitgeschakeld ge weest. Anderson miste het voorsei zoen door een reumatische aandoe ning, Kelly ontbrak in de Tour de France na een valpartij in de Ronde van Zwitserland. De Australiër, nog al tijd in dienst van Peter Post, dacht voor volgend seizoen onderdak te heb ben gevonden bij zijn vriend LeMond, rijdend voor La Vie Claire. LeMond, CHAVILLE (ANP) - Sean Kelly heeft zich voor de derde achtereenvolgende keer de veelzijdigste beroepswielren ner van de wereld getoond. Aan de vooravond van Créteil - Chaville, de voorlaatste najaarsklassieker, kreeg hij de voor hem prettige mededeling, dat Greg LeMond zijn grootste con current niet zou meedoen. De stand in het Superprestige-klassement is: 1. Sean Kelly (Ier) 835 punten (winnaar), 2. Greg LeMond (VSt) 660, 3. Adri van der Poel (Ned) 505, 4. Claude Criquielion (Bel) 500,5. Urs Zimmermann (Zwi) 405,6. Steven Rooks (Ned) en Charly Mottet (Fra) 310, 8. Jean-Francois Bernard (Fra) 305, 9. Fran cesco Moser (Ita) 290, 10. Alvaro Pino (Spa) 285,11. Morene Argentin (Ita) 280. Stand om de wereldbeker voor merken: 1. Kwantum 104 punten, 2. Hitachi 83,3. La Vie Claire 50. die na de Tour de France in de Ca Classic flinke ruzie heeft gehad meti ook in Chaville ontbrekende Bert» Hinault, is echter nog in onderhal ling met een Amerikaanse geldsc® ter. Als LeMond verhulst, kan Andef sons positie in gevaar komen Daarom laadde Anderson, vonl week twee ritzeges boekend in Ronde van Ierland, zich extra op- de doorzijn inspanningen was Cm0 - Chaville heel wat levendiger dan°< rijs - Brussel. De uitslag van de Grote Herfstprijs.eto' jaarsklassieker in Frankrijk, luid volgt: 1. Phil Anderson (Aus) 253,5kilon® in zes uur, dertien minuten en zeven se- den, 2. Jean-Louis Peillon Frai z.t.. 3. w* Mottet (Fra) z.t., 4. Adri van der Poel y. op 54 seconden, 5. Jorg Muller Zwi10P,;_; 6. Sean Kelly (Ier) op 1.03, 7. SjefLik' (Bel). 8. Acacio Da Silva (Por). 9. Frans te (Bel), 10. ErikPedersen(Noo) 11. F'W' den Brande (Bel), 12. Martial Gayant 13. Pol Verschuere (Bel), 14. PeW' venhaagen (Ned), 15. Jean Habetsw». Pierino Gavazzi (Ita), 17. Davide C® (Ita) 18. Ad Wijnands (Ned). 19. Paul Hue dooren (Bel), 20. Patrick Serra (Zwe1^ dezelfde tijd als Kelly, 21. Ludo Peet® op 1.03, 26. Eric van Lancker (Bel). 2F Jan Theunisse (Ned), 41. Hennie K (Ned), 42. Teun van Vliet (Ned), 45 JJ Millar (GBr) allen in de zelfde ters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 18