Rijkaard en Bosman fit voor Hongarije Belg Eric Geboers winnaar strandrace Routine Rob Gruben geeft doorslag in duel Breskens-HVV Zierikzee in verlenging naar een 4-1 winst Hoek in oefenduel langs Biervliet Reserves van Sparta schakelen Roda uit Loting KNVB-beker Dringen in afdelingskorfbal Simpele verwinning admintonteam an Avanti VERRASSINGEN IN BEKERVOETBf L ^rtugal gelijk legen Zweden WOENSDAG EERSTE KWALIFICATIE-WEDSTRIJD Aanval Van der Duim op werelduurrecord Vogelwaarde naar volgende ronde na strafschoppen Topscorers Kweekvijver /IAANDAG 13 OKTOBER 1986 2 110 3 (3-11 10 10 1 (1-1) 0 0 0 0 0 (0-0: 0 0 0 0 0 (0-0 0 0 0 10 (0-2 AMSTERDAM (ANP) - De Ajacieden Frank Rijkaard en John Bosman zijn zondagmorgen door bondsarts Frits Kessel fit ge noeg bevonden de trip van het Nederlands elftal naar Honga rije mee te maken. Oranje speelt woensdag in Boedapest de eerste kwalificatie-wedstrijd uit groep 5 van de Europese ti telstrijd. Rijkaard en Bosman kampten vorige week in het trainingskamp op Papen dal al met lichte blessures aan de bil en de kuit. Zaterdag speelde het tweetal volgens afspraak één helft in het be kerduel Elinkwijk-Ajax. Zondagmor gen werden de twee in Amsterdam be handeld door fysiotherapeut Pim van Dord. „Rijkaard heeft last van de aanhech ting van de bilspier. Bosman heeft een echte spierblessure, aan de kuit. Ik denk. dat ze met drie dagen weer rede lijk fit zijn", aldus Van Dord. Waar ■SSABON (AFP) - Het gehandicapte ■ortugese voetbalelftal heeft Zweden zjmdag op 1-1 gehouden in de voorron- len om de Europese titelstrijd. In loep twee heeft Zweden, dat eind Iptember met 2-0 van Zwitserland Ion. als enige twee duels gespeeld, v karakteristiek is: Irtugal - Zweden 1-1 (0-0) 51. StrombergO- 1J 66. Coelho 1-1. Scheidsrechter: Hackett ding). Toeschouwers: 15.000. SI md in groep 2: ijzweden 2.ugal 3jltalië 4. alta 5.Ewitserland Irstvolgende wedstrijd: Zwitserland lortugal 29 oktober. 1STBURG Eerste klasser Avanti eft in de badmintoncompetitie drie iiilen aan het totaal toegevoegd. I)e Jedstrijd in en tegen Weert werd met Si gewonnen. „Een makkelijke over- inning", aldus de heer Danny Mol. wallend was de prestatie van Mi- el Francois. Voor de derde achter- nvolgende keer won hij zijn heren kei spel: 3-15, 9-15. Voor het eerste ar op dit niveau weet hij zich uitste- nd in de eerste klas te handhaven. overige heren enkelspelen werden le door Avanti verloren. Maar de da- es Brigitte van de Water en Tanja enpond brachten beide ploegen er op gelijke hoogte: 3-3. Van de ^.ibbelspelen werd de eerste heren ibbel verloren en stond Avanti met |3 achter. Alle overige dubbelpartijen erden echter makkelijk in winst om zet, al hadden Brigitte van de Water Danny Mol drie sets nodig in hun rste gemengd dubbel: 15-10. 4-15. 7- Volgende week ontvangt Avanti der Waalwijk. arathon-Bavel 4-4 ndanks de afwezigheid van Bart-Jan fcn Hollander heeft Marathon het eer- punt in deze competitie weten te 'halen Invaller Leo Bernouw, die brmaal in het tweede speelt, won sa- |en met Manon Lammers de tweede rnengd dubbel. De overige punten 'ï'den door de dames gescoord. Peg- Vitalis won haar enkelspel met 11-8 ilit 11-3. Manon Lammers had drie sets 'dig en de damesdubbel werd ook in 'ie sets beslist: 15-13, 13-18. 15-1. Iweka Metro 5-Wings 7-1 [veka had voor deze wedstrijd een erg lerke heer aan het team toegevoegd. |aardoor was de Wings kansloos in de Trendubbel en de eerste mix. Alleen laf Albinus wist zijn heren enkelspel winnen. Alle overige partijen wer- ;n in twee sets door de Zeeuwen ver ken. jcrneuzen-Nosvri 4-4 sterke Claudia van Raalten viel in I) Terneuzen. Haar enkelspel won ze let 11-2 en 11-3. Samen met Nanet van 1 Mark won ze ook het damesdubbel. jarcel Wisse en Nanet van de Mark laakten de vier punten vol door ook ■m enkelspelen te winnen. Tijdens de |mengd dubbel van Marcel Wisse en laudia van Raalten had Terneuzen l»g even uitzicht op de overwinning. J werd echter net in drie sets verlo- ■r. lawasaki Velo 4-Zierikzee •jj!n spannende wedstrijd met vijf drie- set ters. Rene Schimmelpenninck won al enige zijn enkelspel. De dames ver- 'o ïn hun enkelspelen, maar wisten H in dubbel met een knappe twee sets- nst af te sluiten. Het derde punt Wfd gemaakt in de gemengd dubbel H n Remco Vuyck en Corrie Keizer. Kulibri 1-Florida 3 7-1 H en grote overwinning die nodig was or het zelfvertrouwen", aldus de Ko- ^"Spelers. In een spannende wed- Td met veel driesetters verloor al- Remy Bouwens zijn heren enkel- aa el. Een eerste overwinning voor Ko- L i. dat na een eerder behaald gelijk Pe nu drie punten heeft. SCHEVENINGEN (ANP) - De Belgi sche motorcoureur Eric Geboers heeft zondag de internationale strandrace van Seheveningen gewon nen. De voormalig wereldkampioen motocross in de 125 cc-klasse toonde zich in alle drie de manches veruit de sterkste. Twee jaar geleden won de Belg, die volgend seizoen voor Honda op jacht gaat naar de wereldtitel bij de kwartliters, de strandrace even- De Amerikaan Johnny O'Mara werd in het eindklassement tweede. Leo Com- bee, de winnaar van vorig jaar. eindig de als beste Nederlander op de derde plaats. Het spektakel werd door ruim tweehonderdduizend bezoekers bijge woond, een aantal dat de TT van As sen in vijf dagen trekt. Uitslag solorace: Eerste race: 1. Eric Ge boers (Bel. Hondal, 2. Johnnie O'Mara i VSt. Honda). 3. Jo Marlens iBel. Huskvarna). 4 Kees van der Ven (Ned. KTM). 5. Leo Com- bee iNed. Honda). 6. Dinand Zijlstra (Ned. KTM). Tweede race: 1. Geboers. 2. John van den Berk (Ned. Yamahai. 3. O'Mara, 4. Jan van Poppel (Lux. Honda), 5. Peter Herlings (Ned. Honda). 6. Combee. Derde race: 1. Ge boers. 2. Combee. 3. Van Poppel. 4. Zijlstra. 5. Gerard Rond (Ned. Hondal. 6. Henk van Mierlo (Ned. Yamaha). Totaalstand: 1 Ge boers 3. 2. O'Mara 12. 3. Combee 13. Tussen stand Supercross Cup (na vier van de vijl wedstrijden): 1. Van der Ven 37. 2. Combee 33. 3. Van den Berk 30. 4. Herlings en Theo- door Bouchee (Nedi 26. 6. Alwin van Asten (Ned. Kawasaki) 22. Zijspanrace: Eerste ra ce: 1. Muller Van Heek I Ned. VMC-Honda i. 2. Schrijver Van der Venne iNed. EML-KTMi. 3. Bens/De Wild iNed. EML-Maico). 4. Veis EssinglNed. EML-Yamahai. 5. S.vlwan Pers- son iZwe. EML-Folan). 6. DeScheemaker Vandendijck (Bel. VMC-Honda). Tweede ra ce: 1.1. Sylwan'Persson.2. Schrijver Van der Venne, 3. Muller'Van Heek. 4, Bens'De Wild. 5. Knuiman/Janssen (Ned. EML-KTMi. C. Bakens/Maarssen (Ned. EML-Kawasakii. Eindstand: 1 Schrijver Van der Venne 4. 2 Muller/Van Heek 4. 3. S.vlwan/Persson G. Ajax geen reden zag de spelers af te keuren, kende dokter Kessel van de KNVB ook geen vraagtekens. ..De bei de trainers gingen ook akkoord. Ik zag geen aanleiding ze af te keuren. Het is verantwoord hen mee te nemen naar Boedapest", aldus Kessel. die zondag avond geen andere meldingen van ge blesseerde selectiespelers binnen had. Maandagmorgen (vandaag) vliegt het Nederlands elftal per charter naar Boedapest, waar woensdagavond (18.00 uur) tegen Hongarije wordt ge speeld. Rob de Wit. vorig jaar mei de man van de wedstrijd in het NEP-sta- dion. sloeg een uitnodiging als eregast naar de Hongaarse hoofdstad mee te reizen af. De deze zomer door een her senbloeding getroffen vleugelspits van Ajax had juist voor de aanbieding van de reis een vakantieweek in Spanje be steld. Het duel Hongarije-Nederland wordt woensdag rechtstreeks op de Nederlandse televisie uitgezonden. De Hongaren sluiten maandag (van daag) hun oefencampagne voor de strijd tegen Oranje af met een duel te gen een plaatselijke selectie uit Tata. HEERENVEEN (GPD) Hilbert van der Duim zal op 28 november in het overdekte Thialf-ijsstadion in Hee renveen een aanval doen op het we relduurrecord van Jan Kooiman, die op 8 maart 1983 in Inzeil een afstand aflegde van 38 kilometer en 558,45 me ter. Behalve Van der Duim heeft ook Ro bert Vunderink plannen om het we relduurrecord aan te vallen. De Raal- tenaar. die na zijn kernploegavontuur dit seizoen onder de hoede van Egbert van 't Oever zijn debuut maakt in het marathonpeloton, heeft echter nog geen datum geprikt. BRESKENS Strafschoppen moes ten er uiteindelijk aan te pas komen om een beslissing te forceren in het bekerduel tussen Breskens en HVV. Vanaf de elf meter-stip kon Breskens definitief afstand nemen van HVV en doorstoten naar de volgende beker ronde. Breskens keek al vroeg tegen een on nodige achterstand aan. In de vijfde minuut speelde Willie de Jager slecht terug, waardoor Peter van Eekelen kon profiteren en doelman Rob Gru ben kansloos liet: 0-1. Zevenhonderd toeschouwers zagen hoe derde klasser Breskens het spel daarna volledig naar zich toetrok. Zeker een uur lang werd het een klas lager spelende HVV ver teruggedrongen. In die periode leek Breskens de wedstrijd makkelijk in zijn voordeel te gaan beslissen. Vooral Hans Rieteco wist met veel in zet de HVV-verdediging in grote moei lijkheden te brengen. Hij was het ook die Johnny Livramento in stelling bracht voor de gelijkmaker. Diezelfde Livramento bracht Bres kens na rust op voorsprong. Een goed genomen vrije trap van Henk Ottens werd vanaf de tweede paal terugge- kopt door de lange De Jaeger. Livra mento had de bal enkel binnen te tik ken. Breskens kreeg in die periode meer kansen, maar HVV-keeper Carlo de Deckere speelde een voortreffelijke wedstrijd en wist een grotere achter stand te voorkomen. Het laatste half uur leek de tank van Breskens leeg. HVV werd door laatste man Arno Zwe- gers, ongetwijfeld de man van de wed strijd, naar voren gedirigeerd en niet zonder succes. Na al verschillende ke ren gevaarlijk geweest te zijn kon An- gelo Verbraeken na een combinatie met Theo Warrens gelijk maken. In de verlenging die volgde konden beide ploegen geen beslissing forceren. Bres- kens-trainer Jaap van Maris nam het zekere voor het onzekere. Hij wisselde beide spitsen en legde de nadruk op de verdediging. „Het zwakke punt van de laatste weken. Er worden kapitale blunders gemaakt", aldus de Bres- kens-trainer, die niet tevreden was over het vertoonde spel. In de strafschoppenserie gaf de erva ring van Rob Gruben de doorslag. Bij een 4-3 stand liet Rene de Maagt zich het hoofdschot maken toen Gruben de scheidsrechter er herhaaldelijk op wees dat de bal niet goed lag. De zwakke inzet van De Maagt bij deze beslissende penalty was een makke lijke prooi voor Gruben. Volgens HVV-trainer Rinus Zeegers kan Bres kens terecht verder bekeren. „Over de hele wedstrijd waren ze beter", zei Zeegers na afloop, die eraan toevoeg de dat hij wel tevreden was over het spel van zijn ploeg. „Maar daar koop je niets voor". Breskens - HVV 24 2-2. ll-l) Breskens wint na strafschoppen. Vijfde minuut: Van Eeke len 0-1. achtentwintigste minuut Livramen to 1-1. vijfenzestigste minuut Livramento 2- 1. zesenzeventigste minuut Verbraeken 2-2. Toeschouwers: 700. ScheidsrechterBroek hoven. Rob Gruben ZIERIKZEE - Smerdiek dal in de eer ste ronde verrassend hoofdklasser Halsteren had uitgeschakeld, heelt het zaterdagmiddag Zierikzee nog da nig lastig gemaakt. Nadat de normale negentig minuten speeltijd waren verstreken stond de stand nog altijd gelijk: 1-1. Pas in de verlenging slaag- dende tweede klassers erin het klasse- verschil duidelijk te maken, wat uit eindelijk ook resulteerde in een 4-1 overwinning. In de beginfase zag het er nog even naar uit dat Zierikzee zonder veel pro blemen de winst naar zich toe ging trekken. De mee naar voren opgerukte vleugelverdediger Marco van Oeveren gaf in de dertiende minuut het goede voorbeeld door vanaf de rand van het strafschopgebied met een hard. strak schot de score te openen: 1-0. Halver wege de eerste helft had dezelfde spe ler nog bijna succes met een schot op de lat. terwijl de rest van Zierikzee vol komen schotloos bleek. In de laatste minuut van de eerste helft kwam Smerdiek nog verrassend op gelijke voet toen Wim Vroegop bij een counter de verdedigers, die aan buiten spel dachten, te snel afwas en scoorde: 1-1 De tweede helft gaf een doorlopend do minerend en voortdurend combine rend Zierikzee te zien. dat er niet in slaagde een bres in de Smerdiek-ver- dediging te slaan. Het bleef bij een schot van Martin Quist op de lat. In de eerste verlenging al ging Smerdiek volledig door de knieën. Met een af standsschot in de bovenhoek werd het door Wim Overweel 2-1. Drie minuten later ging Peter van Vossen op snel heid door de verdediging en tekende voor 3-1. waarna in de twaalfde minuut na goed voorbereidend werk van Van Vossen Kees Verkaart de stand op 4-1 bracht. De rest was min of meer een formaliteit, waarin Zierikzee het zich kon veroorloven nog een aantal goede scoringskansen te laten liggen. Scheidsrechter was P. J. Cense. Aantal toeschouwers: 225. VLISSINGEN Dit weekeinde werk ten enkele Zeeuwse club een oefen duel af. De resultaten zijn: Hoek - Biervliet 3-1. Spelend met een vijftal invallers was Hoek zaterdag middag niet eens zo veel beter dan vierde klasser Biervliet.Lange tijd was zodoende sprake van een gelijkop- gaand duel. Het was Biervliet ook. dat als eerste scoorde via Raymond Ing- hels werd het 0-1. maar nog voor de rust bogen Niek van den Houten en Jan Pijpelink de achterstand om in een 2-1 voorsprong. In de tweede helft - zo'n kwartiertje voor tijd - legde Mar tin Quataert daarna de 3-1 eindstand vast. AZVV - IJzendijke 3-1. AZVV was de hele wedstrijd de betere ploeg en won daarom ook terecht met 3-1. Als de thuisclub zijn kansen beter had benut, had de score zelfs nog hoger kunnen uitvallen. De rust ging in met een 1-0 stand door een doelpunt van Antoine Thoen. Na de hervatting werd het ver volgens 2-0 en 3-0 via Theo Hanny en Nico Bouwman, vooraleer Frank van de Vijver voor IJzendijke tegenscoor- de 3-1. Terneuzense Boys - Hontenisse 4-2. Hontenisse begon sterk en had ook enige tijd een overwicht. Toen dat ech ter wegebde sloeg Terneuzense Boys toe. Eerst werd het 1-0 door een goal van Jacky Scheele en daarna 2-0 door Jan Cornelissen. Na de rust kwam Hontenisse terug door een doeltreffen de kopbal van Maarten Zweegers. maar Jacky Scheele herstelde kort daarop de marge van twee treffers. In de slotfase scoorden Frans van Meele en Eric de Pooter nog 3-2 en 4-2. Koewacht - AZVV 2 9-1. Omdat Zaam- slag moest inhalen tegen PTT trof Koewacht zaterdagmiddag AZVV 2 als sparringpartner. Voor Koewacht leverde dat duel een ruime 9-1 over winning op. na een 5-0 ruststand. Fon- ny van der Vloet werd topscorer bij de thuisclub met drie goals. Honny Claes- sen en Luc van Gremberghen scoor den elk twee keer en Eric de Block en Boudewijn Rietjens elk een keer. VOGELWAARDE -Strafschoppen moesten er zondagmiddag uiteinde lijk aan te pas komen om Vogelwaar- de-Lewedorpse Boys tot een beslis sing te brengen. Zelfs na 120 minuten voetbal waren beide ploegen er nog niet in geslaagd om te scoien. 0-U was het bij het begin en 0-0 was het ook twee uur later nog. Vogelwaarde be nutte drie penalty's, Lewedorpse Boys twee. Het moet gezegd dat de beste kansen in de wedstrijd voor de thuisclub wa ren. Weliswaar had Andre Krijger na 15 minuten spelen een unieke kans om Lewedorpse Boys aan de leiding te brengen (Krijger slaagde er niet in Vo gelwaarde-doelman Marc Arends van dichtbij te passeren), maar daarna troffen zowel Jos Lambert als Arno Wouters voor Vogelwaarde het hou- werk. Na de rust was Frans de Rooy boven dien nog eens dicht bij een treffer, toen hij uit een voorzet van Arno Wouters hard inschoot. Lewedorpse Boys-doel man Nagelkerke redde zijn ploeg toen door de bal uit de bovenhoek te stom pen. zoals hij ook later van geen wijken wilde weten bij een kopbal van Johnny Maas. De verlenging' bracht vervol gens opnieuw geen beslissing, waarna strafschoppen noodzakelijk bleken. Vogelwaarde-doelman Mare Arends hield zijn ploeg daarbij in de beker door twee strafschoppen te stoppen. '<m- 'WW xWfy Marco van Basten scoort het derde Ajax-doelpnnt in anel met Elinkwijk. DEN HAAG (ANP) - De top van het amateurvoetbal en de eerste divisie ontlopen elkaar niet veel. Uit de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker plaatsten zeven ama teurelftallen (ACV, Noordwijk, I)WV, Rheden, Enschede, Geldrop en Achilles'29) en acht eerste-divi- sieolubs zich. In totaal sneuvelden dertien hoogste teams van de 37 be taald-voetbalorganisaties, elf uit de eerste divisie en twee, Roda JC en Go Ahead Eagles, uit de eredivi sie. Roda JC was betrokken bij de ver rassing van het weekeinde in Rotter dam. De reserves van Sparta won nen door twee treffers van Jules El- lerman. overigens een vaste invaller bij Sparta 1. met 2-1 van de Kerk- raadse ploeg. Go Ahead Eagles ging met 2-3 onderuit tegen DS'79, niet voor niets dus de koploper van de eerste divisie. Van de topclubs uit de'eredivisie na men PSV en Ajax gemakkelijk af stand van hun oppponenten uit de rijden der liefhebbers. PSV won in Óss van TOP: 4-0. Ajax had bij Elinkwijk een dergelijk marge bij rust al bereikt en eindigde op 4-1. Den Bosch en Feyenoord hadden meer moeite met respectievelijk Heerjansdam en Sittard. Beide prof clubs wonnen via een betere concen tratie in de tweede helft met 2-0. Grote overwinningen waren er voor PEC Zwolle (7-0 bij Barendrechti. Sparta (6-1 bij Enter Vooruit). Den Haag (6-1 bij Cambuun. Utrecht en Twente (beiden 5-0 tegen GVVV en Sparta'25). De topscorers van het weekeinde waren goed voor drie tref fers. Van Dorpel van Volendam maakte een hattrick tegen Heeren veen door in de tweede helft tussen de 68e en 85e minuut drie keer te sco ren. Loggie van AZ deed dat in de verlenging van het duel tegen Em- men. Lammers van RKC maakte drie doelpunten tegen de amateurs van AFC. Een amateur speelde zich via een dergelijk supertrio in de kij ker. Scheepers van Geldrop verzorg de de gehele produktie van zijn elftal bij de winst op de betaalde collega's van Willem 2. Sparta 2 is het elftal dat eigenlijk niet in de categorieën betaald en amateurs thuis hoort. Het reserve team van de Rotterdamse eredivi- sieploeg. al jaren onder leiding van trainer Jan Nijman. geldt met de jeugd van Ajax als de beste kweek vijver van het Nederlandse voetbal. Sparta 2 veroverde vorig seizoen de beker van het district West 2. Zon dag bleek de ploeg niet alleen tegen Zuidhollandse amateurs, maar ook tegen Limburgse profs opgewassen. Roda JC had geen weerwoord op het geestdriftige spel van de Spartaanse reserves, die Jules Ellerman. vaste invaller bij het eerste, als grote uit blinker hadden. Ellerman werd on langs voor drie jaren vastgelegd AMSTERDAM (ANP) - Zeker een amateurclub gaat in het weekeinde van 15 en 16 november doordringen tot de laatste zestien van de strijd om de KNVB-beker. Bij de loting van zondagmiddag in de kantine van AFC in Amsterdam werden Noordwijk en Geldrop aan elkaar gekoppeld voor de tweede ronde. Noordwijk is een topploeg uit de eer ste klasse A van het zaterdagvoet bal. Geldrop is ranglijstaanvoerdei in de hoofdklasse C van de zondaga mateurs. Loting tweede ronde: Rheden - Ajax. Sparta 1 - AZ: DWV - Fortuna Sittard: SC Heracles - Fevenoord: ACV - FC Den Bosch: FC Groningen - MVV: PSV - RKC: Noordwijk - Geldrop: SVV - FC Twente: Sparta 2 - Utrecht; De Graafschap - Haar lem: Vitesse - Volendam: Excelsior-Veen- dam: Achilles'29 - VVV: SC Enschede - FC Den Haag: PEC Zwolle DS'79. door het bestuur van Sparta. De juistheid van die beslissing bewees hij met de twee treffers tegen Roda. beiden in de tweede helft. Mever schoot een kwartier voor tijd nog de 2-1 in. maar de sensatie van de eerste bekerronde bleef overeind. De 32 duels van de eerste bekerron de trokken in totaal 72.579 toe schouwers, een gemiddelde van 2.268 kijkers per wedstrijd. De top- recettes werden gehaald bij TOP- PSV (6000), Cambuur-Den Haag (5200) en Emmen-AZ (5029). Weinig belangstelling (800 kijkers) was er voor de ontmoetingen AFC-RKC en Achilles '29-RBC. Elinkwijk-Ajax 1-4 (0-4). 18. Van Basten 0-1. 32. Bosman 0-2. 34. Van Basten 0-3.40. Dick 0-4. 57. Norbart 1-4. Scheidsrechter Dolstra. toeschouwers 4500. Sittard-Fe.venoord 0-2 (0-0). 67 Barendse 0-1, 74. Barenmdse 0-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 2500. TOP-PSV 0-4 (0-2). 21. Gullit 0-1. 44. Koot 0-2.75. Koolhof0-3.77. Gullit 0-4. Scheids rechter: Van der Niet. toeschouwers: 6000. Sparta'25-FC Twente 0-5 (0-2). 19. Wil- lems 0-1. 43. Wilson 0-2. 61. en 70. Koop man 0-3 en 0-4 (strafschop). 89. Lipponen 0-5. Scheidsrechter: Van Mierlo. Toe schouwers: 2500. Eindhoven-FC Groningen 1-2 (0-1). 43. Van de Berg 0-1. 60. Eykelkamp 0-2. 84. Maas 1-2. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 2500. Gele kaart: Töbing (Eindhoven). Emmen-AZ 1-4 na verlenging (1-1,0-0). 67. Vonk 0-1. 88. Hindriks 1-1.102. Loggie 1-2. 104. Loggie 1-3. 113. Loggie 1-4. Scheids rechter: Verhoef. Toeschouwers: 5029. Gele kaarten: Waalderbos en Van der Weerd lEmmen). Heer jansdam-FC' I)en Bosch 0-2 (0-01. 46. Adriaanse 0-1. 57. Van Duuren 0-2. Scheidsrechter: De Munnik. toeschou wers 2200. Gele kaarten: Van de Berg en L. Bijnenberg(beiden Heerjansdam). Cambuur-FC Den Haag 1-6 (1-2). 7. Bou wens 0-1. 13. Purvis 0-2. 45. Van der Ark 1-2. 62. Morley 1-3. 74. Bouwens 1-4. 81. Boere 1-5. 83. Jol 1-6, Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 5200. Gele kaar ten: Erkelens (Cambuuri en Morley (Den Haag). DS'79-Go Ahead Eagles 3-211-0:. 11. Kuis- dom 1-0. 58. Van der Weel 2-0. 69. Van der Weel istrafschopl. 81. en 89. Smit 3-1 en 3- 2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 3500. Gele kaarten: Matena (DSi. Van der Gouw. Witteveen. Voskamp en Boerebach (allen go Ahead). AFC-RKC 2-5 (1-31. 11. Lammers 0-1. 32. De Kok 0-2. 39. Ouderland strafschop ll- 2.45. Lammers 1-3.55. VandeKaay 1-4.58. Lammers (strafscholpi 1-5. 73. Spee 2-5. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschou wers: 800. SU Enschede-NAC 1-0 (1-0). 27. Maasdam 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschou wers: 1500. Achilles'29-KBC 2-1 (2-01. 7. Beekers 1-0. 12. Ter Veer 2-0.65. Molenaar 2-1. Scheids rechter: Kok. Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Beekers lAchilles) en Van der Ham (RBC). Enter Vooruit-Sparta 1-6 (0-1). 27. Eijer 0- 1. 57. Veltem 1-1. 60. Lengkeek 1-2. 67. Bockling 1-3. 77. Ridderhof 1-4. 80. Boek ling 1-5. 90. Olde Riekerink 1-6. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 2000. Ge le kaart: Ridderhof iSpartai. GVVV-FC Utrecht 0-5 (0-1). 24. De Kruijk 0-1.62. Van der Horst 0-2.65. Plomp 0-3.69. De Kruijk 0-4. 89. Van der Waart 0-5. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Muller (GVVV). Barendrecht-PEC Zwolle 0-7 (0-3). 19. Doufikar 0-1. 39. Foeke Booy 0-2. 42. Wil- kins 0-3. 47. Pelleboer 0-4. 66. en 85. F. Booy 0-5 en 0-6. 87. Van Buuren (straf schop i 0-7. Scheidsrechter: Hobe. toe schouwers: 1400. 1 MEXICO-STAD (SID) - Gerhard Ber gers vreugde over zijn eerste zege in het Grand-Prixcicruit om het wereld kampioenschap voor formule 1-wa- gens stond in de schaduw van de strijd der groten. Titelverdediger Alain Prost eindigde zondag in de Grote Prijs van Mexico als tweede, voor de Braziliaan Ayrton Senna, die al is uitgeschakeld voor het wereld kampioenschap. De Nederlander Huub Rothengatter maakte het allemaal niet mee. Hij was tijdens de training met een vaart van 267 kilometer uit de baan gevlogen en tegen een stapel banden, vlak voor een muur. tot stilstand gekomen. De wa gen van het Zakspeed-team raakte daarbij zwaar beschadigd. Rothengat- ter bleef ongedeerd, maar kon wegens het ontbreken van een reservewagen niet starten. De uitslag van de 15e en voorlaatste Grand- Pi'ixwedsti'ijd om het wereldkampioen schap voor formule 1-wagens is: 1. Gerhard Berger lOos. Benetton-BMW) de 316.20 kilometer in 1 uur 33 minuten en 18.00 seconden (193.306 km uur). 2. Alain Prost iFra. McLaren-Porsche) 1.33.44.138. 3. Ayr- ton Senna (Bra. Lotus-Renault) 1.34.11.213. 4. Nelson Piquet (Bra. Williams-Honda). 5. Nigel Mansell (GBr. Williams-Honda De stand is: 1Mansell 70 punten. 2, Prost 64. 3. Piquet 63. 4. Senna 55. 5 Keke Rosberg (Fin. McLaren-Porsche) 22. 6. Stefan Jo hansson iZwe. Ferrari) 19. 7. Berger 17. 8 Jacques Lafiite (Fra. Ligier-Renault). Rene Arnoux i Fra. Ligier-Renault) en Michele Al- boreto (Ita. Ferrari) alien 5. Laatste wedstrijd: Adelaide (Australië) 26 oktober. VLISSINGEN - Na de winst van Tjoba III op de Ondo-reserves (9-8) en het (5- 5) gelijke spel van Luctor bij Olympia wordt het dringen in de top van de eerste klas afdeling veldkorfbal. All Ready en Volharding bleven thuis winnaar over respectievelijk Zaam- slag en Blauw Wit. Olympia-Luctor werd een wedstrijd waarin de verdedigingen het beste deel van de ploegen vormden. In een gelijkopgaande eerste helft scoorde de thuisploeg wel wat gemakkelijker, de 4-2 voorsprong was daardoor ver diend. Olympia had zelfs riante winst kansen toen het een kwartier voor tijd nog leidde met 5-3. In een flits trok Luctor de stand echter nog gelijk en ging daarna op zoek naar de volle winst. Die kreeg het niet omdat Olym pia de vaart uit het spel haalde en te recht op 5-5 finishte. Pim van Dieren, Louis Danielse, Jolanda Kole, Ineke Hulshoff en Jacco van Weele scoorden voor Olympia. AU Ready merkt nog altijd de uittocht van een aantal eerste-selectiespelers. Tegen het bezoekende Zaamslag moest het dan ook vooral van inzet ko men. Ook de gasten waren daar voor namelijk op aangewezen. Het gevolg was een partij korfbal waarin het vaak vrij stevig toe ging. De meeste en beste kansen waren echter voor de thuis ploeg, die kort voor de pauze op 3-1 kwam. Meteen daarna werd het 4-1 en dat was de beslissing omdat Zaamslag onvoldoende vuist kon maken om die marge weg te halen. Wim in 't Veld, AdriJacco en Corrie Stoutjesdijk en Martin Rijn zorgden voor de All Rea dy-score. Volharding-Blauw Wit werd meer spannend dan fraai. Het duurde bijna twintig minuten vooraleer de score op gang kwam (0-1), in een gelijkopgaan de eerste helft trok Volharding toch nog langs zijn tegenstander: 2-1. In de tweede helft was Volharding de beste ploeg en maakte dat ook duidelijk. Terwijl de bezoekers nog ver wegzak ten haalde de thuisploeg uit het over wicht de beste kansen om naar een verdiende 5-2 zege te gaan. Ko Sonke, Miranda Minnaard, Jan-Kees Poley, Jan-Kees Marteyn en Peter Rent meester zorgden daarvoor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 15