Verliezend BV Souburg geplaagd door blessures IN LANDELIJK VOLLEYBAL Bluf levert De Polder nederlaag op Demonstratie basketbal KorfbaMes vnpr Swift tegen SDO NA EEN ERG ZWAKKE COMPETITIESTART Standenlij st korfbal PZC/ sportkrant 14 i MAANDAG 13 OKTOBER 1986 Sluw spelend EVVC laat Sterre kansloos VLISSINGEN Ook op de tweede speeldag van het nieuwe volleybalseizoen manifesteerde het Vlissingse EVVC zich als een degelijk en slow spelende ploeg, die ditmaal De Sterre alle illusies ontnam. In Vlissingen werd het 3-0 voor de thuisclub. Scheldesport en Mytilus verloren in diezelde competitie met 3-0 en ook de dames van Mytilus kwamen niet tot winst. Morres Hulst was vrij. Al is de competitie nog maar twee wed strijden oud. duidelijk is in elk geval al wel dat Arjen Leijten. de nieuwe trai ner van De Sterre. de belangrijkste problemen waar ook zijn voorganger mee kampte, heeft moeten overne men. Tot twee keer toe leken de Zeeuws-Vlamingen zaterdag EVVC op een achterstand te zullen zetten en beide keren ging de set op knullige wij ze verloren. Leijten: ..Dat kan natuur lijk komen door een verkeerde wed strijdmentaliteit. door een gebrek aan capaciteiten en door te weinig geloof in eigen kunnen. Ik kies voor die laat ste mogelijkheid. Steeds als je denkt: nu drukken we door. verdwijnt alle lef en flair uit ons spel. waardoor we de te- VLISSINGEN - Tijdens de in Roosen daal gehouden najaarsvergadering heeft de afdeling Zuid-West van het Koninklijk Nederlands Korfbalver- bond (KNKV) Piet Rijn uit Goes en Joop Dekker uit Sliedrecht onder scheiden met het ereteken van de af deling. Deze jaarlijkse onderscheiding 'voor hen die zich op een bepaald gebied voor de korfbalsport verdienstelijk maken' werd aan beide heren uitge reikt vanwege hun inspanningen bij het wekelijks verzamelen van de wed strijd-uitslagen in genoemde afdeling. VLISSINGEN Het idee om ex- speler Ronald Kurvers mee te la ten draaien tijdens de warming up. heeft De Polder zaterdag niet aan de gewenste overwinning op lijstaanvoerder Dynamo 2 ge holpen. De andere illusie werd verstoord in IJzendijke waar thuisclub IJVC korte metten maakte met het tot dan toe sterk spelende Voorwaarts. Bij de da mes speelde EWC 2 zich in de schijnwerpers door het sterk geachte Morres Hulst met 3-1 in te pakken. EWC was vooral aanvallend veel sterker dan de piepjonge Hulst-selectie, maar het duurde wel even voordat iedereen daar van overtuigd was. Morres ging in de Vlissingse sporthal furieus van start en bouwde in korte tijn een 0-9 voorsprong op. Vanaf dat moment kreeg EVVC echter al meer vat op het spel van de gas ten en toen de stop van de thuis club steeds beter kwam te liggen, was Morres een geslagen ploeg. De setstanden waren 10-15,15-12, 15-6 en 15-10. Savok maakte het zich in diezelf de sporthal tijdens de uitwed strijd tegen Marathon 2 moeilij ker dan nodig was. De Vlissingse reserves hebben veel routine in huis. maar spelen een vrij tempo loos spel en dat laatste liet Savok zich te zeer opleggen. Bovendien werd er aan de Sasse zijde ook naar hartelust geëxperimen teerd en gewisseld en dat kwam de spelvastheid niet ten goede. Door dit alles ontstond er in elk geval wel een spannend duel, dat de volgende setstanden oplever de: 14-16,3-15,15-9 en 6-15. EWC 1 had opnieuw een makje en won ruim van Voorwaarts. Ook Dynamo 1 won: het slachtof fer heette in dit geval Even Kij ken. Marathon 1 had weinig moeite met het bezoekende Ardi- to (3-0). Bij de heren probeerde De Pol der, vorig jaar een van de smaak makers in de promotieklas, het bezoekende Dynamo 2 wat te jennen door Ronald Kurvers, die tegenwoordig bij Morres Hulst speelt, te laten meedoen tijdens de warming up. Voor het eerste fluitsignaal verdween hij echter naar de kant en daarmee was de thuisclub volledig overgeleverd aan de capaciteiten en de routi ne van Dynamo. Via 15-10, 15-5 en 15-8 werd het tenslotte 3-0. Dynamo 1 won via 12-15,15-6,15- 9 en 15-8 van Mytilus 2. IJVC had de wedstrijd tegen Voorwaarts serieus opgevat en verscheen dan ook uiterst gecon centreerd aan de start. Voor waarts. dat het seizoen in de pro motieklas begonnen was met overwinningen op Bok en Savok. bleek echter vanaf het begin te gen tegenstanders die wat meer capaciteiten in huis hebben, nog erg veel moeite te hebben om het eigen spel te spelen. Vooral de diepe opslag van de thuisclub be zorgde de gasten veel moeite, evenals de ruime opgezette aan vallen. Alleen in de tweede set le verde IJVC wat precies in en daardoor kreeg Voorwaarts wat meer kansen te laten zien wat het in huis heeft, tot echte succes leidde dat echter niet. De set standen: 15-6, 15-13 en 15-8. Savok verloor, evenals vorige week. Nu trok Verdegem aan het langste eind (1-3). CVC deed goe de zaken door EVVC 2 met 3-2 te verslaan. genstander alle kans bieden om langs zij te komen en verder". En die kans liet een hard werkend EVVC niet lopen. Zijn de Vlissingers over de buitenkanten misschien niet echt gevaarlijk, de dreiging over het midden is des te groter en daar lag za terdag dan ook keer op keer de deur naar het uiteindelijke succes. Boven dien varieerde de thuisclub al naar GOES Morgen, dinsdag, is er een groot jaarlijks terugkerend basket balevenement in Goes. Overdag is er een scholentoernooi. 's Avonds om 19.00 uur zal er een rolstoelbasketbal- wedstrijd gespeeld worden, waarna om kwart over acht een demonstra tiewedstrijd start tussen de eerste di visieclub BC Paulus en het Goese Vol harding gespeeld zal worden. Volharding zal in deze wedstrijd ver sterkt worden door twee Amerikaanse spelers van ICL Zaandam. Deze spe lers zijn Rod Drake, al twee jaar spe lend in Nederland. Hij is in Amerika verkozen voor het All American Team. Daarnaast is Stanley Jackson er, die nog maar enkele weken in Nederland is. gelang te situatie dat vereiste: plaats- ballen en harde aanvallen wisselden elkaar veelvuldig af en daarop had De Sterre geen afdoende antwoord. De setstanden: 15-12, 16-14 en 15-11. Promovendus Scheldesport. dat vori ge week nog van zich deed spreken door het sterke Brevok 2 op 3-2 te hou den, kreeg zaterdag een enorm pak slag in Den Dungen van het plaatselij ke Donki Sjot. Voor de pupillen van trainer Eddy Koers eenmaal beseften wat er gebeurd was. hadden zij al een 15-2. een 15-4 en een 15-6 nederlaag om de oren gekregen. Koers: ..Ons spel was over de hele lijn zo zwak. dat het niet eens zin heeft de wedstrijd te ana lyseren". Een handicap was wel dat de Terneuzense coach maar over een wis selspeler beschikte en. door het ont breken van meerdere spelverdelers, maar over eén opstelling. ..Ik hoop dat de twee vakantiegangers er zaterdag tegen EVVC weer bij zijn. Dat zou in elk geval de mogelijkheid bieden tot wisselen en vertragen. Anders zie ik het voor zaterdag somber in". Mytilus trof in het Nadese Olympus een nieuweling in 3F heren, die beslist niet tot de grootmachten in deze com petitie moeten worden gerekend, maar die er uiteindelijk wel in slaag den de Goesenaren zozeer met hun spel te imponeren dat de wedstrijd tenslotte in 3-0 eindigde. Volgens trai ner Van Hooijdonk was deze tweede nederlaag op rij vooral te wijten aan het ontbreken van voldoende persoon lijkheid bij zijn spelers. ..Speltech- nisch waren we gelijkwaardig, maar al leen al het feit dat Olumpys een speler van ruim twee meter in de gelederen had. was voor ons voldoende om ieder geloof in eigen kunnen te vergeten. Wij legden ons al bij voorbaat neer bij een eventuele suprematie van Olympus". De setstanden 15-11, 15-9 en 15-13. Wilskracht was er bij de dames van Mytilus juist weer te veel. Zodra de wedstrijd tegen IKS'72 in een beslis sende fase kwam, was de wil om te winnen vaak zo groot, dat de Goese speelsters net als vorige week elkaar in de weg gingen lopen en zo IKS alle kans boden om te scoren. Belangrijk was ook het wegvallen van de service in de derde set. In de vierde set gaf My tilus tenslotte een 12-10 voorsprong uit hancjen. De setstanden: 11-15, 15- 10, 6-15 en 12-15. Stand Promotieklas-C Groen Geel 6 Deto 6 Swift 6 SDO 6 DTV 6 Kwiek (H) 6 SMS 6 Ons Eibernest 6 District le klas-A Oranje Wit 5 Animo 5 Albatros 5 Vriendenschaar (H) 5 Snel 5 FIKS 5 Afdeling le klas-A Ondo 2 6 Tioba 3 6 Luctor 6 All Ready 6 Olympia 6 Blauw Wit 6 Volharding 6 Zaamslag 6 1 0 11 1 1 9 68-42 53-45 51-46 53-45 62-54 39-55 39-54 1 39-50 1 1 1 1 1 1 45-33 43-42 48-34 47-48 44-37 41-50 52-31 42-43 53-30 31-37 37-45 32-42 33-44 31-39 Een fel duel onder de korf, tijdens het duel Swift-SDO. MIDDELBURG - De 9-10 nederlaag die Swift zaterdag tegen het Brabantse SDO leed doet wellicht vermoe den dat deze wedstrijd in de promotieklas van het veldkorfbal twee gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar had gebracht. Niets was minder waar, de gasten uit Veldhoven gaven hun tegenstander bij tijden een lesje in beweging, agressie, tactisch inzicht en afwer king. Op de -voor Swift geflatteerde- overwinning van SDO viel niets af te dingen. Vooral dat koele afmaken van de scoringskansen ver baasde eerstejaars trainer Bert Grooten van SDO Hij had zijn ploeg het veld ingestuurd met als allereerste opdracht 'balbezit houden'. „We zagen vooraf wat tegen Swift op. Hadden als informatie ook meegekregen dat de ploeg thuis moeilijk te bestrijden viel. En bijna niet af te stoppen zou zijn als ze op voorsprong kon komen. Dat balbezit moest beletten dat Swift op gang kwam" ver klaarde Grooten de openingszet. Die pakte niet alleen uit zoals de SDO-trainer graag wilde, maar gaf zijn eigen aanvalsvakken bovendien ruimte voor offensieve ac ties. Swift bleek daar erg veel moeite me te hebben, vooral omdat de tegenstander zijn aanval niet alleen over een aantal gevarieerde patronen liet lopen, maar er boven dien een versnelling in stopte die niet gepareerd kon worden. Die constante demarrages bleven niet zonder gevolg: 4-1 na amper twintig minuten. Het Veldhovense twaalftal haalde er -terecht- de overtuiging uit dat hier meer te halen viel dan het ene punt waarvoor men voor af graag 'getekend' zou hebben. Terwijl Swift wat verlo ren achter zijn op hoog toerental draaiende tegenstan der aanholde en in het verweer nogal wat slordige pas ses stak, stootte SDO door naar een 7-3 voorsprong bij de rust. Het verwachte tegen-offensief van de Middelburgers werd door de bezoekers direct in de tweede helft wel opgevangen met een vertragingstactiek, maar het hield een plots ontketend Swift niet van 4-7 en 5-7 af. De ontmoeting belandde zelfs nog in een cruciale fase toen na een kwartier in de tweede helft 6-7 op het score bord kwam. Swift, voor de eerste keer echt in de wed strijd, mocht vijf minuten lang in de waan verkeren dat de partij nog verder zou kantelen. Toen zette SDO een inmiddels door de lange achtervolging vermoeide tegenstander voorgoed opzij. Onder aanvoering van -beste man van het veld- Rob Veenstra liepen de Brabanders naar 6-8 en vrijwel met een daarop naar 6-9 en 6-10. De beslissing was gevallen. Voor Renè van de Vondevoort was het daarna alleen maar leuk dat hij met twee goals een persoonlijke revan che kon halen op Veenstra. Swift hoopte, na nog een af standstreffer van Peter Joziasse die goed was voor 9-10, zelfs op een gelijkspel. Maar SDO speelde, op dat balbe zit waarmee het ook zo sterk had geopend, de wedstrijd verdiend uit naar de 10-9 overwinning. Doelpunten Swift: Carla Pouwer; Leo Langebeeke (2); Peter Joziasse (3); Sieka Geldof en Renè Van de Vonde voort (2). Zeeuwse korfbalteams werken aan het herstel Louise Henderickx rechtsprobeert te scoren voor Souburg in het duel met DAS. VLISSINGEN - Na een bepaald niet overtuigende start hebben de Zeeuw se districtskorfbalploegen de zesde speeldag van de competitie aangegre pen om te laten zien dat die opening in een aantal gevallen een 'vergissing' was. In het gezelschap van eersteklas ser Animo, dat wel al goed draaide, behaalden nu ook de tweedeklassers ONDO, Atlas en Tjoba een positief re sultaat. En nadat eerder in de derde klas TOGO zich met goed korfbal een positie in de kopgroep had verwor ven, verrastte nu ook Zuidwesters in gunstige zin. Bij die ploegen zit ver trouwen voor het vervolg, TOP Arne- muiden. Stormvogels en -in mindere mate- Seolto zullen dat na een lange reeks nederlagen al wel verloren heb ben. Daar wacht aan het eind van de rit degradatie. Fiks-Animo 8-9 Animo had het in de eerste helft van de wedstrijd erg moeilijk met het spel letje dat Fiks speelde. Dat was erop ge richt de paalzone af te schermen. De ploeg deed dat zo goed dat de bezoe kers zich amper kansen konden schep pen. Daarnaast pakte Fiks practisch alle rebounds. De constante dreiging op de Animo-korfhad resultaat: 5-1 na ruim een half uur en 6-3 na een eerste helft waarin de gasten moeilijk in de wedstrijd kwamen. Na de rust hanteer de Animo een ander aanvalspatroon en kreeg meteen weer greep op de par tij toen daar vlot uit gescoord werd. Met achterin steeds een attente verde diging leverde de achtervolging bij 7-7 aansluiting op. Animo viel in de slot minuten niet stil. Men kwam op 9-8 voorsprong, maar mocht niet klagen toen de tegenstander in de laatste mi nuut een strafworp en de gelijkmaker miste. Doelpunten Animo: Ronald Kraayeveld (3). Marjan Blind (2), Peter de Pagter (2), Ad Vos en Henny de Nooyer. De Algemene-Ondo 8-10 Het beste kwam in het begin van de thuisploeg die zijn gasten op 3-1 achter zette. Maar Ondo was kennelijk ge start met de wil deze partij per se niet te verliezen. De ploeg vocht zich op ka rakter en inzet terug, sloot bij 3-3 aan en liep meteen verder naar een 4-3 voordeel bij de rust. In de tweede helft lagen de gasten direct weer op snel heid. Met vaart en beweging in de vele goede acties werden de aanvalsvak ken aan het werk gezet. Niet zonder re sultaat: 7-3 voorsprong na een schitte rende inspanning. Die had overigens ook conditioneel wel wat gekost. Te veel om de tegenstander op te kunnen vangen toen die gebruik maakte van VLISSINGEN De Zeeuwse teams in de landelijke basketbalcompetitie hebben dit weekeinde weinig goede resultaten kunnen behalen. Marathon Heren 1 was het enige team dat w inst wist binnen te halen. (76-71 tegen Vos- senberg). De dames van Souburg ver loren met een gehavend team van DAS Delft met 49-84. De heren van Souburg zagen Ardito met een 77-100 overwinning naar huis gaan. De da mes van Dynamo '70 kregen het zwaar te verduren tegen PSV Almonte (78- 48). Ook alle junioren hoofdklasse teams moesten eenv erlies incasseren. Marathon jongensjunioren verloren met 44-88 van Beltistos. Marathon meisjesjunioren met 44-53 van Springfield en SOuburg met 88-42 van Waldric. Souburg-DAS De dames van Souburg verloren ook hun derde wedstrijd in de eerste divi sie. De ploeg miste vijf speelsters door blessures, en startte met een krappe basis van zeven speelsters. Tot overmaat van ramp moest Andrea Reynierse in de vierde minuut het veld verlaten nadat ze een elleboog op het oog had gehad. DAS speelde in de eer ste helft sterk en kwam op een voor sprong van tien punten. In de laatste vijf minuten van de eerste helft had Souburg een zwakke periode, waar door de achterstand met rust 27-48 werd. in de achttiende minuut van de tweede helft meost een tweede speelster van Souburg het veld verlaten met vijf fou ten. In deze vijf-tegen-vier situatie had DAS uiteraard geen moeite om verder uit te lopen. Eindstand 49-84. Coach Jasperse over de drie opeenvolgende nederlagen: ,,We moeten even wennen aan het niveau in de eerste divisie. Bo vendien worden we als het ware ach tervolgd door blessures. Het is niet zo dat het niveau te hoog voor ons is. Als we vanaf het begin een complete selec tie hadden gehad dan hadden we waarschijnlijk twee van de drie wed- strijdeng ewonnen". PSV Almonte 2-Dynamo'70 De dames van Dynamo'70 speelden za terdag uit tegen PSV Almonte in Eind hoven. De Middelburgse dames speel den een uitstekende eerste helft. De zoneverdediging draaide prima, ter wijl door individuele akties van met name Lilian Gillissen en Ingrid Bo- gaert Dynamo uitliep tot een verschil van elf punten in de achttiende mi nuut. Vanaf dit moment kregen de EIndhovense dames flinke steun van het arbitrale duo. dat in het begin van de tweede helft drie dames van Dyna mo hun vijfde persoonlijke fout toe kende, waardoor het Zeeuwse team de wedstrijd met drie speelsters moets uitspelen. DEze ongelijke strijd was ui teraard niet vol te houden en de Eind- hvoense dames wisten met ruim ver schil te winnen: 78-48. Marathon-SV Heusden Evenals in de vorige wedstrijd had Ma rathon, in tegenstelling tot SVH, in de beginfase moeite om te scoren (2-12 na drie minuten). Daarna kon de achter stand langzaam ingelopen worden, waarbij echter slordig met de kansen werd omgesprongen, zodat met de rust I het verschil nog zeven punten be droeg: 24-31. In het begin van de tweede helft werd er geforceerd gespeeld tegen de stugge zoneverdediging van SVH. dat hier door uitliep naar 24-43 in de zevende minuut. Na een time-out van coach Pe ter Vaal werd er orde op zaken gesteld en werden vanuit een agressieve man- to-man verdediging weer kansen ge creëerd om te scoren, met name via Mieke Meulmeester (29) en Cora van Meerkerk (14 punten). Marathon kwam zelfs op gelijke hoogte (55-55) in de zeventiende minuut. Hierna pro beerde Marathon de overwinning te forceren, wat niet lukte. SVH wist drie aavnallen goed uit te spelen. Eind stand 57-61. Marathon-Vossenberg De heren van Marathon wisten Vos- senberg in de eerste minuten te over rompelen. Door een sterke, agressieve verdediging van Marathon en van hieruit snelle uitbraken van Boumy (17 punten i werd in de tiende minuut een voorsprong van 28-14 bereikt. In de twaalfde minuut ging Vossenberg over op een zoneverdediging, waar de Vlissingers meer moeite mee hadden. Dit had tot gevolg dat de voorsprong in de negende minuut was geslonken tot 39-32. In de laatste minuut hervond Marathon zich nog even, waardoor er met 44-32 gerust kon worden. In de tweede helft kon Vossenberg door een door een verslapping aan Vlissingse zijde op gelijke hoogte komen. Tot in de laatste twee minuten ging de strijd gelijk op (72-71). In de eindfase bleek Marathon toch over de meeste reserve te beschikken. Door onder andere twee scores van Chris Vriens werd de overwinning veilig gesteld: 76-71. Marathon-Beltistos De jongensjunioren van Marathon speelden tegen Beltistos een slechte wedstrijd. Door slechts verdedigen van de Vlissingers kon Beltistos keer op keer moeiteloos scoren. Ruststand 19-47. Ook in de tweede helft had Beltistos weinig moeite met de slecht georgani-' seerde verdediging van Marathon. Bo vendien kon Marathon aanvallend ook geen vuist vormen, wat resulteer de in een 44-88 nederlaag. Marathon-Springfield De meisjes van Marathon speelden te gen nieuwkomer Springfield. Tot in de tiende minuut (9-10) ging de strijd ge lijk op. Hierna wist Springfield door een tempoversnelling uit te lopen tot 17-30 bij rust. In de tweede helft kon Marathon door hard te werken tot op gelijke hoogte komen in de achttiende minuut (44-45). In de slotfase kon Springfield echter via enkele uitbra ken de wedstrijd in haar voordeel be slissen: 44-53. Souburg-Ardito De heren van Souburg speelden tegen een zeer sterk Ardito, dat de hele wed strijd in een zeer hoog tempo speelde. Tot de rust kon Souburg nog redelijk meekomen. Ruststand: 43-51. In de tweede helft bleef Ardito goed spelen. In de achtste minuut was de stand nog 57-64, maar hierna konden de Sou- burgse heren het tempo niet meer bij houden. Eindstand: 77-100. I de adempauze die ONDO inlaste. Bij 7-8 pakten de bezoekers de wedstrijd echter weer op en gingen via een sterk gespeelde finale verdiend naar 10-8 winst. ONDO-doelpunten van Hans Mesu (3), Arjen Hoefkens (3), Martin Dekker (2), Kees Marinissen en Sylvia Maas. Oranje Nassau-Top 10-5 TOP scoort te weinig. In alle wedstrij den tot nu toe is gebleken dat qua veldspel de Arnemuidense ploeg met alle tegenstanders mee kan komen. Op het punt van de afwerking laat het team van -nieuwe- trainer Johan Mee- sen het echter afweten. Ook tegen Oranje Nassau zat het op dat onder deel weer niet best. Dat ondanks een lichte veldmeerder- heid in de eerste helft nam TOP niet voldoende afstand: 3-1. Eenmaal in zijn ritme werden de zaken door Oran je Nassau rechtgetrokken: 4-4 bij de rust. In de tweede helft een bezoeken de ploeg die geen tegenstand van bete kenis meer kon bieden aan een gemoti veerde tegenstander. En toen TOP daarna zelfs de meest eenvoudige kan sen begon te missen (waaronder 3 strafworpen) werd men kansloos naar een 10-5 nederlaag gespeeld. TOP- doelpunten: Jan tine Bezemer (2), Jan de Nood, Mirjam Bezemer en Jaap Tramper. Atlas-De Meervogels 5-5 Atlas draait nog niet echt lekker. De sterk verjongde selectie van trainer Han Davidse mist bovendien routine om in deze klas op cruciale momenten wedstrijden naar zijn hand te kunnen zetten. Het moet daarom vooral van veel vaart, beweging en enthousiasme komen. In de vierpuntenwedstrijd te gen De Meervogels waren die onderde len goed verzorgd, bovendien toonde de thuisploeg erg veel inzet. Het ge volg was een aantrekkelijke wedstrijd waarin Atlas tot 3-3 winstkansen be hield. Na die score hadden de bezoe kers de beste ploeg in het veld staan. Maar op basis van die goede inzet bleef Atlas bij en haalde verdiend 5-5 uit de pot. Atlas-doelpunten van Andrè Ovaa (2), Wim Ovaa (2) en Anneke de Visser. Odo-Tjoba 5-5 Tjoba kan nog altijd geen 'finale' spe len. Eerder gaf men daardoor al een paar zekere overwinningen uit handen en ook bij ODO was dat weer het geval. Een uur lang werd deze ontmoeting tussen de nummers twee van de rang lijst door de gasten beheerst, maar uit de vele kansen wist Tjoba er slechts twee tot een doelpunt om te buigen. Die marge van twee goals bleef staan tot de rust (1-3), daarna leek de Zeeuw se ploeg op weg naar een belangrijke zege: 1-4. Maar de strafworp die Tjoba daarna miste gaf de thuisploeg moge lijk een 'kick'. ODO putte moed uit die misser van de tegenstander en zette aan voor een lange achtervolging. Die werd bij 4-4 met succes bekroond. In de slotfase mocht Tjoba niet moppe ren dat het nog net de 5-4 achterstand weg kon halen. Tjoba-doelpunten: Ka rin Klein, Hans de Schipper, Leo Goe- degebuure en Johan Harinck (2). Togo-Sportief 7-6 Het zag er aanvankelijk niet best uit voor de thuisploeg. Sportief startte fel en goed en liep met een uitstekend ge richt schot naar een 3-0 voorsprong. TOGO had alle mogelijke moeite om de vaart uit het offensief van de tegen stander te halen, maar slaagde daar gaandeweg tpch in en sloot na een se- rie goed uitgevoerde tegenaanval!:: bij de rust nog net niet aan: 2-3. R tweede helft ging helemaal gelijkopa werd. na een moeizame score, tenslo: te in de laatste minuut beslist in he voordeel van TOGO. Leon van Hete (2), Jacco van Beugen. Hanny Dom» se, Jaap van Gastel, Leon Kloet 6 Gerda Kloet scoorden. Hou Stand-Zuidwesters 7-! Dat Zuidwesters af en toe met wins van het veld komt mag verrassend hf ten. De ploeg is door blessures nognie in zijn sterkste opstelling kunnen aai treden, maar pakt desondanks afe: toe punten. Dat gebeurt dan voorn melijk op karakter en werklust. Hou Stand stopten de gasten die od derdelen in een spelletje dat bover dien soepel naar een 5-0 voorsproi liep. De vakken 'klikten'; Zuidwest» kreeg aardig wat strafworpen mee! werkte bovendien af tegen een lux scoringspercentage. Voldoende vo: 7-2 en 9-3 in een tweede helft waarini thuisploeg zijn tegenstander nog fi even onder druk zette, maar niet vet der geraakte dan 7-9. Chiel van Schijn del (3), Judith de Jonge (2), Astii Koole, Leida van Schijndel, Mart Kooiman en Peter Poppe scoorden. Ondo-Seolto 8-3 In de eerste helft kon Seolto zijn tegec stander lang bijbenen. Het duurdedï ook ruim een half uur eer de score op» gebroken werd: 1-0. Dat doelpin maakte de wedstrijd 'los', bij de rus stond 3-1 voor de thuisploeg op l« bord. Kort na het begin van de tweed helft viel de beslissing toen 0ND( twee keer snel door de verdediging# de tegenstander liep en de kansen 0( afmaakte: 5-1. In een poging om nt wat aan de achterstand te doen wei Seolto vooral door het voorverdedigf van de tegenstander opgevangen. Hf werd tenslotte 8-3 met Seolto-doe. punten van Philip van de Linde, Coi Dourleyn en Johan Koppejan. Stormvogels-Ackc 5-6 Tegen het pas naar het district gepij moveerde ACKC heeft Stormvc# laten zien 'rijp' te zijn voor de afdelij In dit vierpuntenduel trok de thui club weliswaar het initiatief naar» toe, maar uit de vele kansen die K zich wist te scheppen kwam het oi stellend gebrek aan afwerking scK nend bloot te liggen. Slechts 4-2 hst den de 'Vogels' uit het overwicht, bleek te weinig om de tegenstanders finitief uit de wedstrijd te halen, k- tweede helft drongen de gasten ster aan, en toen Stormvogels begon 'schutteren' (verdedigingsfouter. een strafworp tegen) sloop onrust»1 ploeg. Daar profiteerde ACKC door in de slotfase naar 6-5 winst gaan. Stormvogels-doelpunten: 1 van Breda, Daan de Pagter (2). Pouwelse en Brigitta van Sluis. Junioren De Swift-junioren boekten een bel® rijke 4-1 overwinning op het bezoek® de Albatros. Na een 2-1 ruststands monstreerde Swift ook in de tweeo helft een voortdurend overwicht"- resulteerde in legio doelkansen, did leen door Ralph Gillissen, Wie® Riemens, Mirjam van Klaveren ent sette Houtekamer benut werden mo-junioren kon bij PKC tot de® goed volgen. Toen stond 4-3 voor thuisploeg. Die verhoogde in de W® de helft het tempo en kwam daardt^ los van zijn tegenstander. Zonder» weggespeeld te worden moest Ad- met 4-8 verlies genoegen nemen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 14