J oese muzikant ■ees Schrijver overleden Vier muziekkorpsen vanavond in taptoe in Oud-Vossemeer Klaverjasvereniging Termuzen tien jaar Commissie Domburg: plan voor politiepost ongelukkig Wissel PZC/ provincie \OK TAXICHAUFFEURS OPGELICHT FEEST VANDAAG! OCCASIONSHOW S AUTO DIJKWEL VSH verliest ekerduel in atste minuut Mm m MET JULIANAMIDDELBURG GEMEENTERAAD BESLIST 14 OKTOBER Feest 15 [otorvoertuigen lboe op twee jegen in Clinge OOSTBURG Surfkampioenschap Nieuwvliet afgelast Kentekenplaten van auto Hulst gebruikt bij overval België Auto uitgebrand in Vlissingen BIJ DE PIJLERDAM EN OOK BIJ DIJKWEL MIDDELBURG. MET DIRECKTE KORTINGEN TOT 1.000,-!!! ZAT ERDAG 4 OKTOBER 1986 H ïs^imM GOES Met een daverende knal is vrijdag de bijna een eeuw oude watertoren op het NS-terrein bij de spoorwegovergang richting Goes-Zuid opgeblazen. Uit veiligheidsoverwegingen vond de explosie plaats op een tijdstip - even na 13.00 uur - waarop er geen treinverkeer was. De Goese gemeentepolitie hield om standers op afstand door een deel van de Van Hertum- weg en de M. A. de Ruijterlaan tijdelijk af te zetten. Voor de sloop, die werd uitgevoerd door het Oosterhout- se bedrijf P. J. Vissers Zonen, was tweeënhalve kilo explosieven in de voet van de toren aangebracht. Het onderste gedeelte van het cilindervormig bouwwerk was afgedekt met beschermingsmatten tegen eventueel rondvliegende brokstukken, terwijl aan de westzijde een flink gat was gegraven waarin de stenen toren uit eindelijk moest belanden. Springmeester C. J. Vissers, tevens eigenaar van het Oosterhoutse bedrijf, toonde zich achteraf na een gron dige inspectie tevreden. De 'opblaasactie' bleek goed gelukt. Alleen de betonnen top, waarin zich het water bassin bevindt, was op een aantal scheuren na nog in tact. Sectieleider D. J. M. de Bruyn van de gebouwendienst van NS verklaarde dat de buiten gebruik zijnde water toren teveel aan onderhoud kostte en daarom tegen de vlakte moest. „Daarbij komt nog dat de situatie voor spelende kinderen levensgevaarlijk was. Het ijzeren trappencomplex aan de buitenzijde was op een aantal plaatsen doorgeroest, waardoor de kans op ongelukken te groot werd", aldus De Bruyn. Vroeger werd met de toren het zuidelijk deel van Goes voorzien van water. Later deed hij dienst als woning voor de stationschef. Ook de machinist van de Stoom tram Goes-Borssele heeft er nog een tijdje gewoond. De vrijgekomen plaats zal waarschijnlijk worden be plant. is jaar en acht maanden oor diefstal met geweld IDDELBURG - Het is niet goed om elk van de norm afwijkend gedrag te gaan 'psychiatrise- |i'. Dat was de reactie van officier van justitie mr S. Tempel op het reclasseringsrapport dat wt uitgebracht over de 24-jarige C. J. H. van der W. uit Oost-Souburg, die vrijdag voor de [ddelburgse rechtbank stond op verdenking van diefstal met geweld, oplichting en afper- k- De eclassering adviseerde Van der W. Tr de psychiater te verwijzen vanwe ge zijn verontrustende agressie, die hij zeifin de hand heeft. Maar de offi cie» constateerde op de zitting dat de INGE De Papaverweg en het hin de bebouwde kom van Clinge val ide gedeelte van de Frans Halstraat afgesloten voor motorvoertui- Gedeputeerde staten van Zee- Id hebben daartoe besloten op ver- [k van de Clingse dorpsraad, weggedeelten vormden een sluik- fbinding naar Hulst. Motorvoertui- landbouwverkeer en scholieren lakten er zeer druk gebruik van. Dat leidde tot verkeersonveilige situaties, >ral door de geringe breedte. Elkaar :moetkomende auto's moesten bij ;seren steeds uitwijken. Igens het provinciebestuur biedt de ro ite Clingeweg-Gravenstraat een goed alternatief en behoeft er via deze route nauwelijks te worden omgere den. Landbouwbestemmingsverkeer mag in de nieuwe situatie gebruik blij ven maken van de Papaverweg en het wuste deel van de Frans Halsstraat. GOES - De Goesenaar Kees Schrijver is op 69-jarige leeftijd na een kort stondig ziekbed overleden. De naam van de heer Schrijver is onlosmake- liji verbonden aan de Goese muziek- reniging 'Euphonia' en de operette- reniging. Een aantal jaren heeft hij muziekvereniging gediend, onder er toen de vereniging nog harmo- was, als klarinettist en slagwer- IRNEUZEN Een afspeelfout in de ltste minuut van de handbalwed- ïjd tussen de damesteams van ^jSV en Velo was er de oorzaak van dat de Terneuzense dames er opnieuw niet in geslaagd zijn om de eerste be- kei wedstrijd in een overwinning om te zetten. Door deze fout slaagde de te- S&istander erin om via een break-out beslissende doelpunt van dit innende handbalduel te scoren: 6-7. pSV besefte na afloop dat de ploeg l:htbij een zege had gezeten. De ploeg kon terugzien op een goede par tij tegen de tweede-divisionist uit het strict Den Haag. Vooral keepster Co- ia Vonk hield haar ploeg in de race. Z was zonder meer de meest opval- le ide speelster. Met enkele schitteren- i de reflexen voorkwam ze dat het duel ifeds in een vroeg stadium werd be slist. Voortdurend kwam de thuis ploeg op voorsprong. Eén keer be droeg deze meer dan één punt toen H 'SV in de tweede helft van 3-3 naar 5-- uitliep. „Eigenlijk had op dat mo ment de voorsprong al veel groter m >eten zijn", realiseerde coach Ton- nie de Brouwer zich na afloop. „Aan vallend speelden we zeker in de eerste bf Ift niet al te zelfverzekerd. We waren het duel afwachtend begonnen tegen een op papier sterkere tegenstander. D lor dit spelletje bleek dat er moge lijkheden waren om al in de eerste helft het karwei te klaren". D t lukte niet en daardoor kon Velo te rugkomen op 5-5, waarna de ploeg van de laatste drie treffers er twee voor zijn re cening nam. ïncy fair De Scouting Oost- brg houdt vandaag, zaterdag en zon- ^g een fancy fair op het scoutcentrum apman Ouwendijk bij de voetbalvel- ïn in Oostburg. De scouting wil de Jbrengst van de fancy fair besteden |n de bouw van een nieuw Scoutcen- jim. Eerder is abusievelijk gemeld, I' de fancy fair vorig weekeinde zou plaatsvinden. man zich er heel goed van bewust is dat zijn gewelddaden voortkwamen uit het gebruik van alcohol en andere NIEUWVLIET De open Zeeuwse kampioenschappen surfen in Nieuw vliet gaan vandaag (zaterdag) niet door. De weersverwachtingen waren van dien aard. dat de kampioenschappen moesten worden uitgesteld. De wed strijden worden nu in het weekeinde van 25 en 26 oktober gehouden. verdovende middelen. „Als ik geen werk heb zoek ik het in drugs en kroe gen", zei Van der W. er zelf over. Eén van Van der W.'s slachtoffers was de Middelburger J. B. die hij op 8 juni bij het station in de Zeeuwse hoofd stad met zijn vuisten liet kennisma ken. Nadat hij de man tegen de grond had geslagen maakte hij hem honderd gulden afhandig, waarna hij samen met een maat in een juist vertrekken de trein van het toneel verdween. Hij verklaarde op de zitting dat hij nog 3000 gulden van B. tegoed had voor de diensten die hij als particulier chauf feur voor hem had verricht. Eind juli dwong hij een voormalige buurman van hem onder bedreiging met een mes de inhoud van zijn porte monnee aan hem te overhandigen. De ietwat zwakbegaafde man haalde de beurs uit zijn woonkamer en gaf alles wat er in zat aan Van der W. Die ook deze keer een tweede man bij zich, die zich overigens afzijdig hield. Verder stond Van der W. terecht voor het oplichten van een aantal taxi chauffeurs. Zijn werkwijze was daarbij steeds eender. Hij bestelde een taxi, liet die langs een groot aantal adressen rijden en vroeg de chauffeur herhaal delijk wat geld te leen om de zaken die hij onderweg deed rond te kunnen krij gen. Hij gaf voor in videorecorders te handelen. Als hij voldoende geld uit de zak van de chauffeur had gepraat maakte hij zich uit de voeten. Op deze manier had Van der W. in de maanden mei tot en met juli twaalf taxichauf feurs vele honderden guldens afge troggeld. De officier zag in Van der W.'s crimine le carrière een ontwikkeling van aan vankelijk diefstallen en andere vermo gensdelicten in de richting van steeds gewelddadiger optreden. Bij de straf van een jaar en acht maanden die hij tegen hem eiste stond voor hem het be veiligen van de maatschappij tegen Van der W.'s gedrag voorop. De recht bank doet 17 oktober uitspraak. OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse- meerse Muziekvereniging (OVM) houdt vanavond (zaterdag) een taptoe voor het dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Vanaf half acht 's avonds zijn vier muziekkorpsen op het verlichte plein te horen en te zien. Eén van de korpsen is het Drum- en Bugle Corps 'Juliana' uit Middelburg. Deze zomer behaalde 'Juliana' goud in de eredivisie op het Wereld Muziek concours in Kerkrade. Behalve de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging nemen verder het Tamboer- en Lira korps uit Wouw en het Tamboerkorps uit Halsteren deel aan dit muzikaal evenement. De taptoe vloeit voort uit de jaarlijkse optredens van de Oud- Vossemeerse Muziekvereniging. De ei gen optredens werden in de loop der tijd aangevuld met muziek van de zus terverenigingen van het eiland Tholen en later ook van muziekverenigingen van 'over de brug'. „De belangstelling is enorm. De laat ste jaren waren er meer dan duizend mensen bij de taptoe aanwezig", aldus secretaris M. Quist. Deze groeiende be langstelling is één van de drijfveren voor de initiatiefnemers tot het organi seren van jaarlijkse taptoe's. Het be stuur van de OVM wordt bij de organi satie onder meer geholpen door diri gent Jac van Driel, instructeur Sjaan van de Boom en instructrice Margaret Scheepers. Ook verschillende leden en inwoners van Oud-Vossemeer bieden i aarlij ks hulp bij de organisatie van het evenement. De taptoe begint met afzonderlijke op tredens door de vier korpsen, met on der meer solo's. De finale wordt ge opend door de Oud-Vossemeerse Mu ziekvereniging, gevolgd door muziek van de gastkorpsen. De tamboers en muzikanten van OVM brengen hierna beurtelings de Taptoe-koraal '86, een mars, de Taptoe-infanterie en het Wil- helmus-signaal. De OVM sluit de tap toe af met het Wilhelmus en de slot- mars. Ter dekking van de kosten is vorige week een loterij begonnen. Deze och tend gaan vrijwilligers in Oud-Vosse- meer met de loten van deur tot deur. HULST - In de Zomerstraat in Hulst zijn donderdagavond de beide kente kenplaten van een auto gestolen, die later zijn gebruikt bij een overval op een postkantoor in het Belgische Niel. De diefstal vond plaats tussen 19.00 uur en 21.30 uur. De kentekenplaten bevonden zich op de auto van de heer L. S. uit Terholc. Deze donkergroen metallic VW San ta na met kentekenplaat JD-32-HS stond in de Zomerstraat geparkeerd in een parkeervak. Diezelfde avond zijn op het Solms Bolwerk in Hulst de kente kenplaten van een Mitsubishi kromge trokken. De politie vermoedt dat de daders eerst deze kentekenplaten op het oog hadden maar waarschijnlijk zaten ze te vast of werden de daders ge stoord. De politie verzoekt eventuele getuigen contact op te nemen met de rijkspolitie te Hulst, telefoonnummer 01140-13656. Leden van de jubilerende klaverjasvereniging aan het spel. Voorzitter Nico van Leeuwen staat rechts. TERNEUZEN - Klaverjasvereni ging Terneuzen (KVT) bestaat za terdag 11 oktober tien jaar. Voorzit ter Nico van Leeuwen richtte de vereniging in 1976 op: „Samen met drie anderen ben ik in café Bellevue in Terneuzen met klaverjassen be gonnen. De week daarop verhuis den we al naar een zaal in gebouw 't Sluisje van de Centrale Stichting voor Sociaal en Cultureel werk. Daar zitten we nog steeds iedere donderdagavond, maar nu gelukkig wel met meer mensen want des te gezelliger is het. We zijn trouwens nog steeds de enige klaverjasver eniging in heel Zeeuwsch - Vlaande ren. Dat lijkt misschien leuk, maar een wedstrijd met een andere ver eniging kunnen we zo wel verge ten". Ondanks dit gebrek aan tegenstan ders heeft de klaverjasvereniging, die op dit moment 45 leden telt, toch het tienjarig bestaan gehaald. Van Leeuwen: „In 1976 werd ik benaderd door Theo Doorschot die me vroeg of ik samen met hem wilde proberen een klaverjasvereniging in Terneu zen op te zetten. Het is jammer dat Theo het tienjarig bestaan niet meer mee kan maken, want hij is dit jaar DOMBURG - Voorlopig staat het nieuwe politiebureau in Domburg nog niet. Donderdagmiddag kwam de commissie Algemene en Bestuurlijke zaken bijeen om te praten over het ontwerp voor het gebouw. Daarvóór hadden de welstandscommissie (die was gematigd positief) en een com missie van 'deskundigen' zich over de tekeningen gebogen. De laatste kwam tot de conclusie dat het zo niet kon. Wat is er aan de hand: Het politiebu reau is ontworpen door de Rijksgebou wendienst. Het is in strijd met het be stemmingsplan ter plaatse en er kle ven esthetische bezwaren aan, zo vin den de Domburgse bestuurders. Daar om weigerde het gemeentebestuur aan de Rijksgebouwendienst een bouwvergunning te verlenen en die stelde bij de gemeenteraad beroep in tegen die beslissing. Gisteren werd er voorafgaande aan de commissieverga dering een hoorzitting gehouden waar op de vertegenwoordiger van de Rijks gebouwendienst wat tegemoetkomin gen in het plan op tafel legde. Het gebouw, dat in het ontwerp te ver naar voren staat, is wat naar achteren geschoven en het wordt verlaagd van 6,5 naar 6 meter. Op die manier is het aangepast aan de planologische be zwaren. Maar aan de esthetische be zwaren kwam de Rijksdienst niet tege moet. Die houden in dat het gebouw niet in de landelijke omgeving past en dat het aan de oude dorpskern grenst. In een moderne nieuwbouwwijk zou het volgens 'Domburg' niet misstaan. Aan de Roosjesweg moet een politie bureau komen met een traditionele vormgeving. Van de commissieleden vond alleen T. Elzinga (chr. groepering) dat het bu reau er in deze vorm ondanks de pro blemen toch maar moet komen. „We hebben al zo lang behoefte aan een po litiepost. Maar ik vind wel dat we eerst nog eens met de Rijksgebouwendienst moeten praten". S. Lous (cda) en J. Geldof (pvda) vonden beide dat het ontwerp goed was maar dat het niet in de omgeving past P. Overmeen (vvd) was van mening dat het in theorie mo gelijk is dat er geen politiebureau komt, als het beroep van de rijksge bouwendienst door de raad zou wor den afgewezen, „Maar dat is beter dan zo'n lelijk bureau". De Domburgse ge meenteraad zal zich in de vergadering van 14 oktober over de beroepszaak buigen. overleden. Hij kwam eigenlijk bij mij terecht omdat ik, voordat ik naar Zeeuwsch - Vlaanderen verhuisde, zeven jaar lang voorzitter van een dergelijke vereniging was in Delft. Op die manier had ik dus enige erva ring op kunnen doen. Daar hielden we ook kaartconcoursen tussen teams van de verschillende fabrie ken en café's die bijna allemaal hun eigen ploeg klaverjassers hadden. Hier in Zeeuwsch-Vlaanderen kun je alleen voor Bieden met Roem goed terecht. In Vlissingen en Middelburg hebben ze bijvoorbeeld wel klaver- jasverenigingen, maar als je dan pas tegen twaalf uur 's avonds klaar bent haal je de pont niet eens meer. Het zou best leuk zijn als er in Zeeuwsch - Vlaanderen nog een paar clubs bijkwamen. Ook als er uit an dere delen van het land verenigin gen tegen ons willen klaverjassen, bijvoorbeeld op zondagmiddag, dan houden we ons van harte aanbevo len". Iedere donderdagavond zijn de le den van KVT van 8 tot ongeveer 12 uur te vinden in 't Sluisje. Iedere deelnemer speelt met drie verschil lende partners, waarbij in totaal 48 keer op een avond wordt uitgeko men. „We loten om te zien wie met wie speelt. Gemiddeld duurt een spel drie kwartier en als iedereen klaar is dan loten we voor de volgende ron de. In totaal zijn er altijd wel een 35 tot 40 leden aanwezig. De meesten slaan niet graag een avond over. We hebben zelfs een lid die iedere week uit Heinkenszand (Zuid - Beveland) komt. Weer andere leden komen ook nog als ze op vakantie zijn en op een camping in de buurt zitten. Dat is echt een van de leuke kanten van de klaverjasvereniging; het is niet al leen gezellig maar je vormt als het ware ook een familie. Als er bijvoor beeld iemand uit de vereniging ziek is dan leeft iedereen mee. Verder is het niet duur om lid te zijn. Per avond betaalt iedereen drie gulden en daar betalen we de zaalhuur, twee koppen koffie per persoon en een hapje van. We hebben nog nooit om subsidie hoeven vragen bij de ge meente", aldus van Leeuwen. Zaterdag (11 oktober) viert de kla verjasvereniging in restaurant Vij verhof het tienjarig bestaan. Van 17.00 uur tot 19.00 uur is er een re ceptie voor genodigden en om 20.00 uur is er een besloten feest voor de leden. Tijdens dit feest worden de prijzen van het clubkampioenschap uitge reikt. Door het jaar heen zijn er ook regelmatig prijzen te winnen. Van Leeuwen:,,In de zomer en bij feest dagen hebben we altijd wel wat. Dat varieert van een boterletter tot een kalkoen, naar gelang welke feestdag het is. Dat maakt het allemaal weer net iets spannender. Mensen die ook lid willen worden zijn trouwens al tijd welkom om eens een kaart avond te bezoeken. Op dit moment lopen de leeftijden van de leden uit een van 23 tot 76 jaar en iedereen die 16 jaar of ouder is kan lid worden. Klaverjassen is gewoon een leuk ver zetje voor onze leden. Je kunt toch moeilijk iedere avond een café be zoeken en televisie kijken is ook niet altijd even spannend. Persoonlijk ben ik er eigenlijk best trots op dat onze vereniging al zolang bestaat. Veel andere clubs zijn al lang ter ziel- le omdat de mensen er het bijltje bij neergooiden. Alleen omdat KVT al tijd enthousiaste leden heeft gehad zijn we nu in de gelegenheid ons tien jarig bestaan te vieren. Zonder goe de leden maakt geen enkele vereni ging een kans". Het feest, dat 's avonds om 20.00 uur begint, zal van 17.00 tot 19.00 uur worden voorafgegaan door een re ceptie voor genodigden. VLISSINGEN In de Gravestraat in Vlissingen is vrijdagmiddag om streeks zes uur een auto uitgebrand. De schade bedraagt ongeveer 5500 gul den. De brand ontstond toen eigenaar H. van B. de auto startte. Daarbij kwa men de vonken vanonder het dash board en vatte het interieur en het mo torcompartiment vlam. De brandweer bluste het vuur met een hogedruk- straal. De brand is ontstaan door kort sluiting. Advertentie Het bureau, dat zes meter hoog moet worden, is op deze tekening van de Rijksgebouwendienst leuk aangekleed met hoge bomen en veel ander groen, dat nu nog niet in de omgeving aanwezig is. VEERSEWEG 104 MIDDELBURG, TEL. (01180) 29955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1986 | | pagina 41